PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Indonesië wil linie-betrekkingen „omvormen Tuchtrechtspraak voor de Prijzen exit M BILT Kantlijn Kolendamp veroorzaakte dood van de zes oud jes CHINESE TROEPEN RUKKEN WEER OP NAAR SEOEL De Prins telefoneerde weer met de Koningin VERMOGENSBELASTING EN SUCCESSIERECHTEN OMHOOG 194e Jaargang - No. 99 Dagblaa uitgave vaD de (Irma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw. fr. p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 27 April 1951 ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. Minimum p advertentie t 3.— lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. 8 regels) van 1—8 regel» f 1.—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C- Middelburg. Bur. VUssingen Walstr 5860, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Voretstr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228»; Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Temeuzen: Brouwerijstr. 3; Zierikzee: N. Bogerdgtr. C 160, tel. 26 Nieuwe regering in Djakarta tt En blijft vasthouden aan zijn eisen inzake Nieuw Guinea Als belangrijkste van de zes punten van liet regeringsprogramma van het nieuwe Indonesische kabinet, waarvan de samenstelling gisteravond door president Soekarno werd bekend gemaakt, zyn ongetwijfeld de punten 5 en 6 aan te merken. Zij omvatten o.m.: Het omvormen van de betrekkingen tussen Indonesië en Nederland, ge baseerd op het Unie-statuut, tot normale betrekkingen, gebaseerd op een normaal internationaal verdrag; bet. bespoedigen van de herziening der K.T.C.-overeenkomsten; het nietig doen verklaren van die overeenkom sten, di< duidelijk nadelig zijn voor land en volk. En wat betreft Irian (Nieuw Guinea): Het zo spoedig mogelijlAnvoegen van West-Irian in het grondgebied van Indonesië. De overige punten omvatten: Veiligheid: Het nemen van krachti ge maatregelen om rust en orde te verzekeren, zoals het in een rechts staat past; het vervolmaken van de organisatie der machtsinstellingen van de staat: Welvaart: Het ontwerpen en uit voeren van een nationaal welvaarts plan op korte termijn; vernieuwing van de agrarische wetten; het inscha kelen van oud-strijders bij de opbouw; Organisatie van de staat: Het vol tooien van de voorbereidingen voor de algemene verkiezingen voor de constituante op korte termijn; be- Het is mis met het sparen in Ne derland. De Nederlandse Spaar- bankbond heeft verslag uitge bracht over 1950 en constateert met een zekere ontsteltenis, dat er veel meer van de spaarbanken wordt af gehaald, dan dat er naar toe is ge bracht. Ten dele spruit dit verschijnsel na tuurlijk voort uit het feit, dat ieder een in het najaar van 1950 de stij ging van een groot aantal prijzen zag aankomen en zich tijdig trachtte te dekken. Maar het feit, dat er in 1950 niet minder dan 13 millioen gulden meer werd uitbetaald dan ingelegd, is daarmede toch niet volkomen ver klaard. Er zijn meer redenen. Daar is in de eerste plaats het feit, dat de noodzaak om te sparen minder groot is dan vroeger. De sociale ze kerheid, die de wet ons biedt, is zo groot, dat allerlei dingen, waarvoor men vroeger zelf zorgde, niet meer worden gedaan. Sparen kan zelfs een schadepost zijn. Menige werkloze heeft dat vroeger ondervonden, me nigeen, die een beroep doet op de noodwet Drees ondervindt liet ook thans nog. Wie niet spaarde, komt er beier af en men trekt zich tegen woordig niet zo heel veel meer aan van het argument, dat die wel spaar de een sociaal hoger staand mens is. Van zeer grote betekenis is ech ter ons inziens de lastige po sitie, waarin de middengroepen van ons volk verkeren. Deze groepen hebben van alle bevolkingsgroepen wel de meeste moeite om de eindjes aan elkaar te knopen en hun budget sluitend te maken. Zij spaarden vroe ger. Zij doen het niet meer. Ten slotte is er nog een derde fac tor, die niet onderschat mag worden. Meer cn meer wint de gewoonte veld om niet te sparen bij spaarbanken, maar door middel van pensioenver zekeringen en levensverzekeringen. Deze gewoonte doet natuurlijk af breuk aan de spaarbanken en beïn vloedt de cijfers nadelig. Uit alles blijkt evenwel, dat wij meer blijven consumeren, dan wij produceren. Nederland spreekt de spaarduitjes aan om te blijven leven zoals men gewend was te leven... De cijfers van de Spaarbankbond over het eerste kwartaal 1951 wijzen het uit. Versoberen valt niet mee. Het verslag van de Spaarbankbond moge als een nieuwe waarschuwing gelden! Tot slot voor vandaag een woord je over een overheidsmaatregel, die veel critiek uitlokt: de be lasting op overwerk. „Vrijheid en Democratie" (WD), acht het inconsequent van de rege ring, dat zij enerzijds de arbeidspro ductiviteit wil bevorderen en ander zijds de overwerkverdiensten extra fiscaal belast en noemt dit alles een ergerlijk voorbeeld van het slachten van de kip met de gouden eieren: „De regering schijnt maar niet to willen inzien, dat het een zuiver men- selijke eigenschap is, dat iedere pres tatie en extra prestatie ter stimule ring moet worden gewaardeerd. Het behoeft wel geen uitvoerig betoog, dat, zolang de extra belasting op overwerk niet is opgeheven, van een opvoering van de arbeidsproductivi teit bitter weinig terecht komt. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft het evenwel gewaagd de kat opnieuw de bel aan te binden door in een brief aan de minister zonder portefeuille, belast met de opvoering van de pro ductie, aan te dringen op een alge hele, dan wel gedeeltelijke vrijstel ling van belasting voor overwerk, om verhoging van de arbeidsproductivi teit te bevorderen. Wij kunnen dit initiatief, dat van vasthoudendheid getuigt, zeer waarderen". spoediging van de autonomie van de daerah's; Arbeid: Het uitvaardigen van wet ten inzake a) erkenning van arbeids organisaties; b) een collectieve ar beidsovereenkomst; c) vaststelling van minimum-lonen; d) beslechtig van arbeidsgeschillen; Buitenlandse zaken: Het voeren van een onafhankelijke, actieve bui tenlandse politiek, die gericht is op vrede. HET NIEUWE KABINET. In het nieuwe kabinet, dat 20 leden telt. zal Soekirman (Masjoemi) als premier optreden en de burgemeester van Djakarta, Soewirjo (P.N.I.) als vice-premier. De formateur Sidik heeft zelf geen zitting genomen in het kabinet. De portefeuille van buitenlandse zaken komt in handen van mr. Ach- mad Soebardjo, adviseur van buiten landse zaken met de rang van ambas sadeur (Masjoemi); defensie: Soe- mitro Kolopaking, (P.I.R.); binnen landse zaken mr. Iskak Tjokrohadi- soerjo, (advocaat in Soerabaja, P.N. I.); sociale zaken: dr. Sjamsoeddin, particulier arts te Djokjakarta (Mas- Attlee Maandag weer aan het werk De Britse minister-president, Cle ment Attlee heeft Donderdag het St. Mary-ziekenhuis verlaten, waar hr; sedert 21 Maart voor een zweer in de twaalfvingerige darm behan deld werd. De premier zal Maandag zijn werkzaamheden hervatten. Belgische regering kreeg motie van vertrouwen De Belgische Kamer van Volksver tegenwoordigers heeft Donderdagmid dag met 106 stemmen tegen 89 (so cialisten en liberalen) by 1 onthou ding haar vertrouwen in de regering uitgesproken naar aanleiding van de Socobelge-affaire. De socialistische en liberale motie, waarin werd verklaard, dat de regering onjuist had gehandeld door zich te mengen in deze zaak, werd verworpen. Westduitse Bondsdag vindt bezettingskosten te hoog De Westduitse Bondsdag heeft bijna eenstemmig (alleen de communisten stemden tegen) een resolutie aange nomen. waarin scherpe critiek wordt geleverd op de door de geallieerden opgelegde bezettingskosten zonder dat de Bondsdag in de gelegenheid is de uitgaven te controleren- Vrijdag beginnen Duitse en gealli eerde deskundigen besprekingen over de bezettingskosten. Donderdagmorgen arriveerden de eerste ploegen van de Tulpenrally 1951 aan het eindpunt te Xoordwyk. Het laatste gedeelte van de weg was zeer toepasselyk afgiet niet bloemenslingers. Een overzicht van het eindpunt; onder grote belangstelling rydeit de wagens onder het spandoek door aan het einde van de ruim 3500 Ion. lange tocht. Hel drama te Boven-Leeuwen Door de bloedproeven, die dr. Hulst in aansluiting op het onderzoek in Bo ven-Leeuwen in zün laboratorium heeft genomen, ls thans komen vast te staan, dat de dood van de zes be woners van het St. Jozefgcstlcht ver oorzaakt is door koolmonoxyde-ver- giftiging. De oorzaak van deze vergiftiging moet gezocht worden in de centrale verwarming, waarvan de stookgele- genheid. zoals al eerder is gemeld, juist onder de slaapzaal der overlede nen is gelegen. Bovendien lopen na genoeg alle buizen van de verwar mingsinstallatie onder de kamer door. De centrale verwarming was nog niet geheel voltooid, doch werd reeds enige tijd gebruikt. Dat er niet eerder moeilijkheden gerezen zijn. zou verklaard kunnen worden uit het feit, dat de wind ge durende de afgelopen periode van slecht weer nagenoeg steeds uit Weste lijke richting heeft gewaaid. De laat ste dagen kwam de wind echter uit Oostelijke richting. Wellicht hierdoor zou het op een of andere wijze vrijge komen giftige gas in het slaapvertrek zijn binnengekomen. Deskundigen van de arbeidsinspectie te Arnhem stellen een onderzoek in. joemi); algemene zaken: Pellauppt sy, thans minister van voorlichting (democr. fractie) en ambtenaren-za ken: Raden Soeroso, thans minister van arbeid (Parindra). Het kabinet steunt voornamelijk op Masjoemi, de P.N.I. en de P.I.R. (resp. 5, 5 en 4 ministerszetels). Vanochtend zullen de nieuwe mi nisters, voorzover in Djakarta aan wezig, worden beëdigd. OFFENSIEF WERD VOORTGEZET Geallieerden moeten nog steeds terugtrekken De oprukkende Chinese troepen bedreigen de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel, van waaruit opnieuw duizenden vluchtelingen naar het Zuiden stro men. De Chinezen zyn Moensan, 40 km. ten Noorden van Seoel, reeds bin nengetrokken. De verbondenen, die sinds Zondag in de Westelijke sector 32 km. zyn teruggetrokken, handhaven een linie ten Noorden van Seoel tussen de rivier de Han in het Westen en Poekhan in het Oosten. In het gebied Van de Indjc is de geallieerde linie weinig stabiel. Men wacht nog steeds op nieuws van de geallieerde strijdmacht, die Dinsdag ongeveer 8 km. ten Zuid- Oosten van Korantpori, ongeveer 30 km. ten Noorden van Moensan, werd omsingeld. Een tank-afdeling bereikte Woensdagmiddag de strijdmacht. En kele groepen zijn er in geslaagd uit de omsingeling te breken en naar de ge allieerde linies te ontkomen. Volgens een communiqu'é van het achtste leger was het de ingesloten tanks en infan terie nog niet gelukt uit breken. Een woordvoerder van dc Ameri kaanse delegatie bij de Ver. Naties heeft Woensdagavond te Lake Success medegedeeld dat, indien de Chinese communisten „hevige luchtaanvallen" boven Korea zouden uitvoeren, hun bases in China zelf door vliegtuigen der Ver. Naties zullen worden gebom bardeerd. De woordvoerder zeide dat deze aangelegenheid te Washington door de Amerikaanse onder-minister voor bui tenlandse zaken Rusk was besproken met de diplomatieke vertegenwoordi gers der veertien staten, die strijd krachten in Korea hebben. Op zijn wekelijkse persconferentie te Washington heeft president Tru man Donderdag verklaard, dat de po litiek van de Ver. Staten en de Ver. Naties nog steeds is de oorlog in Ko rea ..indien mogelijk" te beperken- Met betrekking tot het meningsver- Tragisch overlijden De komende geboorte van het elf de kind in het gezin van G. J. P. Pe- rik te Bornebroek maakte het ge wenst, dat met spoed een vroedvrouw werd gewaarschuwd.De 48-jarige vader ging per fiets op weg, doch spande zich daarbij zo in, dat hij onderweg door een hartaanval werd getroffen en dood van zijn fiets viel. Havenslaking in Manchester Onverwacht zijn Donderdag te Man chester ruim 2.300 havenarbeiders in staking gegaan uit protest tegen het maken van overuren. Door deze sta king worden ongeveer 20 schepen ge troffen, welker lading bestaat uit zwavel, staal, katoen en hout. Lichtjes mogen branden op 30 April en 5 Mei Het ministerie van economische zaken deelt mede, dat op 30 April en 5 Mei a.s. lichtreclame en étala geverlichting onbeperkt zullen zyn toegestaan. schil over de door generaal MacArthur voorgestelde politiek voor het Verre Oosten, herhaalde Truman zijn, op 11 April jl. voor de radio gegeven ver klaring. Daarin heeft hij gezegd, dat de communisten moeten kiezen tussen verdere aanvallende acties in Korea en zodoende uitbreiding van de oor log enerzijds en een vreedzame rege ling die de internationale spanning opheft, anderzijds. „Geen betere goodwill- ambassador denkbaar" H. M. de Koningin Is Donderdagmid dag tijdens haar verblyf op het ge meentehuis te Rozenburg opgebeld door Z. K. H. Prins Bomhard. Dc Prins sprak van Buenos Aires uit, twee uur voordat hy met het vlieg' tuig naar Nederland zou vertrekken. Tijdens een vraaggesprek met een speciale verslaggever van het A.N.P. heeft Prins Bernhard in Buenos Aires verklaard, dat voor de blijvende waar de van zijn reis van wezenlijk belang is of de Nederlandse handel en in dustrie de opgedane ervaringen zullen weten te benutten. De Prins meende, dat het nuttig zal zijn nog meer reizen naar Zuid-Amerika te maken omdat dit deel van de wereld, waar grote mogelijkheden liggen, te lang door Nederland werd verwaarloosd De secretaris van de Prins. dr. F. A de Graaff, verklaarde later dat Ne derland z-i. geen betere goodwill-am bassador kan krijgen dan juist Prins Bernhard. Dr. de Graaff prees ook de uitstekende geest, welke in het gezel schap van de Prins heerst en schreef deze voornamelijk toe aan diens bezie lende leiding. DE PRINS VERTROKKEN. De Argentijnse president, Per on. en zijn echtgenote hebben Donderdag op het vliegveld van Buenos Aires af scheid genomen van Prins Bernhard bij zijn vertrek naar Nederland. Luchtmaarscha'k Saunders in Nederland VOOK BESPREKINGEN. Donderdagmiddag te 12 uur arri veerde op het vliegkamp Valken burg air vice-marshall, Sir Hugh Saunders, van de Royal Air Force, de hoogste stafofficier voor lucht machtaangelegenheden hij het hoofd kwartier van generaal Eisenhower. Sir Hugh blijft twee dagen ln Ne derland voor het voeren van bespre kingen. WEER 27 MILLiOEN VOOR L1EFTINCK Uitzondering voor hen, die uit kleine vermogens moeten leven ln zyn nota inzake de voorstellen tot verhoging van enige belastingen in verband met de byzondere uitgaven voor de defensie heeft de minister van financiën destijds reeds een matige verhoging van de vermogensbelasting met enige opklimming van het tarief voor de grotere vermogens en een bescheiden verzwaring van de successiebelasting aangekondigd. Desbetref fende wetsontwerpen zyn thans bij de Tweede Kamer ingediend. Ook deze maatregelen zullen een tijdelijk karakter dragen (tot en met 1955). De minister verwacht, dat de opbrengst van deze wetsontwerpen resp. f 15 en f 12 millioen zal bedragen. Het tarief van de vermogensbelas ting zal volgens het wetsvoorstel met 1 promille worden verhoogd voor zui vere vermogens tot en met f 100.000. Voor zuivere vermogens, die boven dit bedrag uitgaan klimt de verhoging van het tarief geleidelijk op tot 2 pro mille. De aftrekbedragen voor ongehuw de». gehuwden enz. blijven over het algemeen dezelfde als in de bestaande wet. Een uitzondering is evenwel ge maakt voor een bepaalde groep van belastingplichtigen, op wie de tariefs- Op 21 Juli troonsbestijging van Prins Boudewijn? In politieke kringen te Brussel ver luidt, dat officiële besprekingen gaan de zijn om de datum der troonsbestij ging van Prins Boudewijn te wijzi gen. Zoals bekend is in het na de ge beurtenissen van Juli vorig jaar. door de drie partijen gesloten accoord be paald, dat de Koninklijke Prins zijn vader begin September, op het ogen blik. dat hij de 21-jarige leeftijd be reikt, zal opvolgen. Er is op het ogen blik sprake van de plechtigheid en de eedsaflegging enkele weken te ver vroegen. Voorgesteld is de datum der troonsbestijging van de Koninklijke Prins op 21 Juli 1951 te bepalen. TIENDUIZEND VERDACHTEN In Zeeland werden vierhonderd zittingen gehouden „Alle stadia van het menseHJk leven kwam ik by mijn werkzaamheden in Middelburg tegen: Ik kreeg te maken met bruidsjaponnen, die tegen te hoge prijs waren verhuurd, maar ook met schromelyk overdreven begra feniskosten", aldus mr. J. D. Vink, de scheldende Tuchtrechter voor de Pry- zen In het arrondissement Middelburg. Nu per I Mei a.s. de Wet op de Economische Delicten in werking treedt, is een einde gekomen aan de Tuchtrechtspraak; dezer «lagen werd ln Zierikzee de laatste zitting gehou den en momenteel zün mr. Vink en de enig overgebleven ambtenaar omge ven door taü'üke Ids ten vol dossiers, die eerdaags in Den Haag een stoffig graf zullen vinden. Mr. Vink, die spoedig elders in ons land een functie zal aanvaarden, werd bij K.B. van 12 Januari 1945 benoemd tot Tuchtrechter voor de Prijzen in 't arrondissement Middelburg. Op 6 April van dat jaar werd in het gebouw van het kantongerecht in de Zeeuwse hoofdstad de eerste zitting gehouden. De meeste zaken, die in de afgelo pen zes jaar zijn behandeld, betroffen overtredingen van de maximum-prys- voorschriften. Er verschenen echter tevens vele zondaren tegen de mini mum prysvoorschriften, terwijl ook talrijke Zeeuwen de administratiebe palingen ontdoken. Vaak gebeurde dit door ambachtslieden, die zich van het administreren nimmer veel hadden aangetrokkenzulke lieden kregen meestal een voorwaardelijke straf. In de daaraan verbonden proeftijd had den zij de gelegenheid hun verzuim goed te maken. De hoofdstraf was de geldboete vervangende hechtenis kende de Tuchtrechtspraak niet, maar wel kon een schikking worden getroffen, het geen by acht a tien procent van Je gevallen geschiedde. Enkele malen werd sluiting van een bedrijf bevolen en een verbod opgelegd om tenminste twee jaar lang het beroep uit te oefe nen. Soms werden in beslag genomen goederen verbeurd verklaard, of werd publicatie van het vonnis gelast en ook had de Tuchtrechter de vrijheid om een bepaalde méér-winst af te ro men. TIENDUIZEND Tienduizend verdachten zijn met de Zeeuwse Tuchtrechter in aanraking gekomen en er werden vierhonderd zittingen gehouden. De hoogste boete, die ooit is opgelegd, beliep een som van f 20.000. Het percentage vrijspra ken bedroeg gemiddeld 13 fé. Behalve in Middelburg, werd te vens zitting gehouden in Temeuzen, in het gemeentehuis van Tholen en in Zierikzee, waar de Tuchtrechter aanvankelijk zetelde in het stadhuis en later, toen het Tribunaal opgehe ven was, in het kantongereehtsge- bouw. In 1945 werden in verband met de abominabele verkeersverbindingen gedurende korte tijd ook zittingen ge houden in „Centraal" te Goes. DRUKTE. Toen de Tuchtrechtspraak pas op gang was, had men het wel bijzonder drukper maand moesten 200 tot 250, soms zelfs 300 zaken worden behan deld. Geleidelijk werd dit minder, maar onder invloed van de oorlog in Korea, nam het aantal overtredingen, die geconstateerd werden doqr de C. C.D-, de ambtenaren van de economi sche controle en de politie, weer toe en ook thans komen nog vrij veel zaken binnen. Zij worden overgedra gen aan een economische kamer van de Rechtbank, die in het vervolg ook de economische zaken van de Bijz. Politierechter en van de Kantonrech ter zal berechten. De uniformiteit wordt uiteraard door deze nieuwe re geling sterk bevorderd. „Zes jaar lang heb ik uitermate prettig in Zeeland gewerkt", zo ver klaarde mr. Vink nog. „Persoonlijk vind ik het eigenlijk jammer, dat dc nieuwe wet nu van kracht wordt, want dat heeft tot gevolg, dat ik Mid delburg moet ver\aten. Ik zal de stad missen verhoging uitzonderlijk zwaar zou ko men te drukken. Dit betreft ouden van dagen en anderen, (invaliden, wedu wen met minderjarige schoolgaande kinderen en minderjarige wezen), die voor hun levensonderhoud uitsluitend op een klein vermogen zijn aangewe zen en die redelijkerwijs niet meer of nog niet in staat kunnen worden ge acht hun inkomen door arbeid te ver groten. De bestaande regeling ver leent aan deze belastingplichtigen een bijzondere aftrek op het zuivere ver mogen tot een bedrag van f 7500. Deze aftrek wordt echter alleen verleend, indien het zuivere vermogen minder dan f 75.000 en het zuivere inkomen over het laatstverlopen jaar tevens minder dan f 2500 bedraagt. Volgens het ingediende wetsvoorstel wordt deze bijzondere aftrek verhoogd van f 7500 tot f 20.000. De grens voor het vermogen wordt daarbij gebracht van f 75.000 op f 100.000 en voor het inko men van f 2500 op f 3500. SUCCESSIERECHTEN. De Voorgestelde wijzigingen in de tarieven van de rechten van successie en van schenking omvatten een gerin ge verhoging van de aanvangspercen- tages en een verscherping van de be staande progressie- Het bestaande tarief voor kinderen en tussen echtgenoten loopt van 317 pet., het thans voorgestelde tarief van 3V'ï20 pet., voor afstammelingen in tweede en verdere graad worden de tarieven verhoogd van 522 pet. tot 630 pet. en voor bloedverwanten in de rechte opgaande lijn van 10—28 pet tot 1238 pet., voor verkrijgingen door broers en zusters worden de ta rieven gebracht van 18-36 pet. op 20-45 pet., voor kinderen van broers en zusters van 2745 pet. op 3055 pet. en voor verkrijgingen door niet ver wanten van 36—54 pet op 4060 pet. Het gemiddelde heffingspercentage kan echter nooit ten volle 50 pet. be dragen. Drie noodscholen te Rotterdam uitgebrand In Rotterdam zijn Donderdag drie noodscholen uitgebrand. Arbeiders bemerkten plotseling, dat een pot mas tiek vlam had gevat. Pogingen om het vuur te blussen, baatten niet De vlammen sloegen over op de houten noodscholen, die geheel uitbrandden. In Februari was dc bouw begonnen en binnenkort zouden de scholen worden opgeleverd. Aii Khan wil niet scheiden. Prins Ali Khan, die op het ogen blik in Cannes aan de Rivièra ver toeft, heeft de berichten over echt scheiding tussen hem en Rita Hay- worth tegengesproken. Hij meende, dat Rita zien te veel heeft laten be ïnvloeden door de atmosfeer in New York, waar zij op het ogenblik ver blijf zou houden. VOORSPELT: KOUD. Geldig tot Vrijdagavond. Wisselend bewolkt met plaatselijk een enkele bui. Matige, tijdelijk vrij krachtige Noordelijke wind. Koua weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1