PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geallieerden zijn de situatie in Korea weer meester Te veel aanvaringen op de Wester-Schelde oe BILT Vandaag Kantlijn DISTILLATEUR KWAM IN OUDE KLEDIJ PROTESTEREN VRAGEN OVER HET REIZEN OP COLLECTIEVE PASPOORTEN VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 98 Dagbiaa uitgave vaD de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Ad) W de Pagter Hoofdred G Balllntyn PI. verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p kw £r p p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 26 April '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct per t mm. Minimum p. advertentie t 3.— 4 ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max, 8 regels) van 1—5 regels f 1.- Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven ol adres Bureau van dit Blad 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C„ Middcburg. Bur Vhssingen Walstr 58—60. tel. 23S5 4 lynen (b.g.g 2861 of 2160) Mburg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 <b.g.g. 2223): Oostburg; Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102: Temeuzen. Brouwerljstr. 2; Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 TERUGTOCHT VERLIEP ORDELIJK De druk der Chinezen verminderde Do Chinese opmars in de centrale sector van het front in Korea is Woensdag voorlopig tot staan gebracht. Gezien de grote verliezen zullen de Chinese troepen zich eerst moeten hergroeperen, alvorens het offensief te kunnen hervatten. De gevaarlyke bres in de geallieerde linies is weer gedicht. Niettegenstaande de afnemende druk moesten ook Woensdag de geallieerde troepen terrein prys geven. By een tegenaanval werd echter Indji heroverd. De troepen der verbondenen hiel den stand tegen de „zelfmoordaan- vallen" der Chinese stoottroepen, die in golven en zonder dekking te zoe ken, aanvielen, waarbij zy zich aan een bijna zekere dood bloot stelden. De Chinezen werden hevig door ge schut en vliegtuigen der verbondenen beschoten. Daarop kwam de gealli eerde infanterie in actie, die de Chi nezen terug wist te drijven. Geschat wordt, dat de geallieerde grondstrydkrachten alleen Dinsdag 8000 man Chinese soldaten buiten ge vecht hebben gesteld. In het communiqué van het achtste Amerikaanse leger is medegedeeld, dat de weg tussen Seoel en Tsjoen- tsjon zich thans stevig in geallieerde handen bevindt. In dit gebied zyn de Chinezen tot op elf km. ten Zuiden van de 38ste breedtegraad doorge drongen. Ten Zuiden van de rivier de Imdjin, in de Westelijke frontsector, zijn de verbondenen over korte afstand te ruggetrokken. In de Westelijke frontsector hielden de verbonden troepen in het bergach tige gebied van Jontsjon stand, na in de twee afgelopen dagen te zyn te ruggetrokken. ZT7ID-KOR E A AN SE MINISTER AFGETREDEN. Dr. Tsjo, de Zuldkoreaanse minister van binnenlandse zaken, is Woensdag afgetreden. Op bevel van deze minister zyn De gebeurtenissen in Engeland heoben tot ver buiten de gren zen van dat land dé aanuacht getrokken. Nadat Stafford Cripps zich wegens zyn gezondheid terug moest trekken en Bevin plotseling overleed, hebben de ministers Bevan en Wilson zich uit de regering terug getrokken. De reeds lang in de Labourpartij dreigende crisis is daardoor openlyk aan de dag getreden. Het is een cri sis, die zeer diep gaat en niet alleen de Engelse socialisten beroert, maar iedere Europeaan bezig houdt. Als men de dingen zo eenvoudig mogelijk wil stellen, zou men moeten zeggen, dat de Engelse socialisten zich geplaatst zien voor de keuze tus sen kanonnen en boter. Hitier koos de kanonnen. Als men zou zeggen, dat de Engel se socialisten, althans Bevan en zijn geestverwanten, de boter kiezen, gaat men te ver. Zy willen zeer zeker weerbaar biyven. Zy verzetten zich echter tot het uiterste tegen zó veel kanonnen, dat het Engelse volk zelfs geen margarine meer op de boterham zou kunnen smeren. Bevan beschuldigde er zyn party- genoot Gaitskell, de nieuwe minister van financiën, van, 100 millioen pond sterling te hebben gestolen van de Engelse arbeiders om die voor de de fensie te gebruiken. Dat is Krasse taal, maar zij heeft het voordeel, dat idereen tenminste weet. waar het om gaat. Bevan zeide verder, dat de algeme ne bewapening Europa meer schaadt dan Rusland en hy eiste de uitroeiing van het Britse kapitalisme. Stalin pleegt zich niet feller uit te laten In ons land staan ir. H. Vos, onder voorzitter van de P. v. d. A. en mr. Burger, wnd. fractievoorzitter van deze party, dicht by het stand punt van Bevan. In Frankrijk zijn zeer velen het hartroerend met hem eens. Welnu: het behoeft nauweiyks ge zegd, dat zich hier een gevaar open baart. De socialistische regeringen hebben het in een tijd, zoals wij thans doormaken, buitengewoon moeilijk. Zij kunnen niet vóór- en niet achter uit En toch moeten zy zorgen voor kanonnen èn boter! Doen zy dat niet, dan zullen velen gaan oordelen, dat het communisme nauwelijks slechter kan zijn, dan te ver doorgevoerde ar moede, Bevan doet dat reeds. Ande ren zullen wellicht volgen. Daarom is het voor de West Euro pese regeringen van het allergrootste belang, dat zy het juiste evenwicht weten te vinden tussen maatschappe- ïyke welvaart en bewapening, tussen kanonnen en boter. Men kan de Nederlandse regering de lof niet onthouden, dat zy daar naar streeft. ZU bewandelt daarmede de goede weg. Een politiek zoals Bevan die nu volgt, is een gevaar. Zij maakt de kloof tussen Amerika en Europa no deloos groter. In Amerika menen al velen, dat met West-Europa toch niets te beginnen is, „leeggebloed", „vermolmd" is hun definitie. Als ech ter Europa het communisme niet wil, zal het weerbaar moeten zyn. En dat kan het alleen zyn met Amerikaanse vriendschap enAmerikaanse Steun. kortgeleden 187 inwoners van het dorpje Kotsjang terechtgesteld. Zij werden er van beschuldigd guerilla- strijdkrachten te hebben geholpen. President Rhee van Zuid-Korea was het niet eens met het optreden van zijn minister en eiste diens ontslag. Dr. Tsjo was het vorig jaar het doelwit van een storm van protesten naar aanleiding van massa-executies van burgers in het gebied van Seoel, die van pro-communistische gezind heid verdacht werden. Hy werd toen opgeroepen om voor de Korea-com- missie der V.N. te verschijnen. Spoedig daarop maakte president Rhee een amnestie voor alle ter dood veroordeelde politieke gevangenen, een gedeeltelyke amnestie voor alle andere politieke gevangenen en een ingrjjpende herziening van de straf bepalingen bekend. OVEREENKOMST OVER FORMOSA. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, heeft Woensdag een tot dusver geheime Massa-executies in communistisch China Processen tegen contra-revolutionnairen Volgens berichten van de commu- nistisch-Chinese radio is Woensdag te Kanton ten overstaan van een volks vergadering voor het mausoleum van de grondvester van de Chinese repu bliek, Soen Jat Sen, een massaproces tegen vijanden van het nieuwe China gevoerd. In zijn pleidooi nodigde de openba re aanklager de menigte uit de be klaagden te vernederen. Het proces eindigde met de terdood veroordeling van talrijke contra-revo lutionnairen. Slechts de namen van vier veroordeelden werden bekend ge maakt. Een Engelsman, die juist uit China in Honkong was aangekomen, heeft meegedeeld, dat duizend Chinezen op openbare bijeenkomsten aan de kaak zijn gesteld en ter dood veroordeeld. Volgens zijn schatting hadden de com munisten in de afgelopen zes maanden ongeveer een millioen personen ge- executeerd. Volgens officiële meldin gen waren in Hankou en omgeving 60.000 personen terechtgesteld, waar onder politieke tegenstanders van het communisme en landeigenaren. overeenkomst tussen de V.S. en natio nalistisch China bekend gemaakt. Volgens deze overeenkomst moet de Amerikaanse militaire hulp aan de Chinese nationalisten op Formosa be perkt worden tot materiaal voor „de interne veiligheid en wettige zelfver dediging". RODE CALÈCHE NAAR HET BINNENHOF Tweede Kamer aanvaardde accijnsverhoging toch De handelaren in gedistilleerd zyn het niet eens met minister Lieftinck. Hun ontevredenheid over de door de bewindsman voorgestelde verhoging van de accyns op het gedistilleerd, hebben zij niet onder stoelen of banken gestoken, maar verder dan de vier muren, die hun bedrijfsruimten omslui ten, kwamen deze protestuitingen moestal niet. Een Rotterdams distillateur was biykbaar van mening, dat de minister ken baar moest worden gemaakt hoezeer de voorgestelde verhoging hem en zyn collega's beroert. Woensdagmiddag is hij naar het Binnenhof getogen. Niet alleeneen rode calèche, getrokken door vier gepluimde paarden en bemand door een statig geklede koetsier en een symbolisch uitgedoste palfrenier, brachten de vertegenwoordiger van 't „oud-vaderlandse bedryf der stokery" op het Binnenhof, De distillateur was gekleed in hetzelfde pakje, waarin zijn voorvaderen de bezoeken aan hun klanten aflegden. Vanzelf sprekend trok deze vreemde openbare vertoning nogal wat bekijks Wat er nu eigenlijk precies aan de hand was, wist niemand: dat werd men pas gewaar, toen de distillateur en zijn gevolg de Ridderzaal, waar de Tweede Kamer zou vergaderen, binnengingen en een plaats op het gereserveerde ge deelte van de publieke tribune inna men. Inmiddels wachtte men op de komst van minister Lieftinck, die in de Eer ste Kamer nog het woord voerde. Het was al spoedig duidelijk wat de komst van de distillateur in de Twee de Kamer en het historisch vertoon te betekenen hadden. De Haagse distil lateur wilde voor het moment, dat de Tweede Kamer tot verhoging van de accijns op het gedistilleerd zou gaan besluiten, de minister een bul over handigen, waarin de distillateur zijn bedenkingen en die van collega's tegen het wetsontwerp kenbaar had ge maakt. Maar deze opzet mislukte. De man kreeg geen toestemming om de bul zelf te overhandigen. Middels de bode belandde het met een rood-wit- blauw lint omwonden „protestpapier" op de tafel van de minister. De Ka merleden lachten om de „mop". Ook de Kamervoorzitter, mr. Kor- tenhorst, beschouwde de verschijning blijkbaar als een grap. Hij vond het op een gegeven ogenblik tenminste Rita heeR heimwee Rita Hayworth overweegt zich van prins Ali Khan te la- ten scheiden, maai' er is nog geen beslissing genomen. Vol- gens haar vrienden heeft Rita heimwee naar HollywoodT De „Daily Express" weet te :j; berichten, dat Rita echtschei- ding zal vragen op grond van de overweging, „dat het voor een Westerse vrouw onmogelyk is gelukkig te leven met een X Oosters potentaat". De Prins vandaag huistoe Woensdag was Prins Bernhard de gast van Eva Peron op een informeel afscheidsnoenmaal. Vandaag zal de Prins naar Neder land vertrekken. Door vallende mast gedood Woensdagmiddag werd het zoontje van de heer M. de Gouw, dat aan boord van een in de haven van Veghel gemeerd schip speelde, gedood onder de neervallende mast. Deze viel ty- dens het strijken plotseling naar be neden. niet langer goed. dat de distillateur op de voorste rij van de publieke tribune zetelde. Aan een bode gaf hij te ver staan dat hij geen bezwaar had dat mensen in „vreemde kledij" op de tri bune zetelden, maar alleen wanneer zij een plaats wensten te nemen op de tweede rijAldus geschiedde. Het „historisch gezelschap" woonde de stemming over het wetsontwerp bij. Toen minister Lieftinck weer vertrok, had hij nog geen inzage genomen van het schrijven van de distillateur. De aanleg van het nieuwe Amsterdam-Rijn-kanaal maakte het noodzakelyk dat de spoorlijn tussen Houten en Schalkvvyk op het traject UtrechtDen Bosch over een afstand van 2«/z km. verlegd moest worden. De laatste werkzaamheden aan het dubbele spoor op het nieuwe baanvak, dat heden Woensdag in gebruik is genomen. Links het oude spoor, dat zal verdwynen. brengt H. M. de Koningin een bezoek aan de gemeenten Oostvoorne, Rozenburg en Spij- kenisse. Nieuwe koffiebon: 504 Bon 504 algemeen is aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrij dag a.s. worden gebruikt en blijft geldig tot en met 12 Mei a.s. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwij zing zal op 7 Juni geschieden. Textielprijzen naar beneden? KOOPKRACHT IS VERDWENEN. Volgens het Vrije Volk zouden de textielprijzen in vele zaken plotseling naar beneden zijn gegaan, niet als ge volg van de daling der wolprijzen op de wereldmark, maar om de koop lust, die zeer traag is, te prikkelen. Het blad wijst er verdler op, dat de textielhandel vol met goederen zit, maar dat ze dringend geld nodig heeft. Geld om de belasting te betalen en geld om inkopen te doen voor het na jaar. Vliegtuigbotsing bij Key West in Florida Twee toestellen in zee gestort Een viermotorig verkeerstoestel en een oefenvliegtuig van de Amerikaan se marine zijn Woensdag in de buurt van Key West met elkaar in botsing gekomen. Beide toestellen stortten in de Amerikaanse staat Florida op een afstand van ongeveer anderhalve ki lometer van deze 'plaats in zee. Volgens ooggetuigen stortte het ma rinetoestel onmiddellijk na de botsing neer. Het verkeersvliegtuig bleef nog ongeveer 50 seconden in de lucht voor het neerstortte. Zes vaartuigen van de marine en een bestuurbare ballon verleenden hulp. Kort na het ongeluk kwamen stukken wrakhout naar het opper vlak. Naderhand berichtte de Pan-Ameri can Airways, dat een viermotorige Skymaster, vliegend op de lijn Miami —Havana met 34 passagiers aan boord, over tijd was. Minister Schuman sprak met de plaatsvervangers De Westerse plaatsvervangers in Pa rijs hebben Woensdag twee keer be sprekingen gevoerd, de tweede keer in bijzijn van de Franse minister van buitenlandse zaken, Schuman. Zijn te genwoordigheid wordt in Pax-ijs be schouwd als tekenend voor de ernst van de impasse. Later op de dag kwamen de vier plaatsvervangers voor de 37ste maal bijeen. Gromyko hield een redevoering van twee uur, waarin hy o.a. een heftige aanval op Churchill deed. Hij noemde diens rede over de defensie in het Britse Lagerhuis „de verklaring van een agressor". Hij zeide te geloven, dat de „kannibaalse oproepen tot oor log" van Churchill en de Labourrege- ring zelfs Cleopatra zouden doen blo zen". Een driejarig meisje werd Woensdag te Rotterdam door een vrachtauto aange reden en op slag gedood. WEER MEER GRENSMOEIL1JKHEDEN? Voorschriften zouden zijn gewijzigd Volgens berichten in enkele bladen is dezer dagen het „grensbewakings voorschrift no. 7" ingrypend gewy- 7.igd. Reizigers op een collectief pas poort zouden voor een dagtocht naar België voortaan de heen- en terugreis over dezelfde grenspost moeten ma ken. Reizen op collectief paspoort voor langer dan één dag zou niet meer zyn toegestaan. Verder zouden de burgemeesters en Commissarissen der Koningin voort aan alleen collectieve passen mogen uitgeven voor personen in het betref fende gewest. Het fid der Tweede Kamer, de heer Maenen (K.V.P.). heeft thans de mi nister van buitenlandse zaken schrif- telijk gevraagd of deze berichten juist zijn. Verder vraagt hy: Heeft de minister zich rekenschap er van gegeven, dat door deze beper king van de bevoegdheid van de Com missarissen der Koningin groot na- Amsterdamse jongen kreeg postzegels van de Prins Een tienjarige Amsterahmse scholier. Jan Rubenkamp. die vanaf zijn zesde jaar een verwoed postzegelverzame laar is, schreef Prins Bernhard voor diens vertrek naar Zuid-Amerika, een brief waarin hij vriendelijk verzocht hem vandaar wat postzegels te willen sturen. En inderdaad ontving Jan uit Buenos Aires een brief van de secre taris van de Prins met de gevraagde postzegels. De secretaris schreef er echter bij, dat Jan het maar niet aan zijn ook postzegelverzamelende vriendjes moest vertellen, want an ders zouden dezen ook gaan schrij ven „en daar heeft de Prins het veel te druk voor". RAAD VOOR DE SCHEEPVAART ONTSTEMD deel wordt toegebracht aan de toe ristencentra, met name in het Zuiden van het land, evenals aan het door verschillende omstandigheden reeds zwaar belaste touringcar bedryf Werd alvorens de nieuwe voor schriften uit te vaardigen, de minis ter van economische zaken geraad pleegd over de economische gevolgen hiervan voor het bedryfsleven en is het advies ingewonnen van de instan ties, die bij de onderhavige kwestie het meest zijn betrokken? Is de minister eventueel bereid, met het oog op het nabye „seizoen", de nieuwe voorschriften onver wijld op te schorten, opdat het ge wenste overleg alsnog zal kunnen plaats vinden en een juist inzicht zal worden verkregen omtrent de eco nomische gevolgen van deze voor schriften voor de bij het vreemdelin- fenverkeer betrokken groepen der evolking Critiek op loodsdiensten De Ruud voor de Scheepvaart heeft de aanvaring van het Panamese stoomschip Hawk met het Franse stoomschip Borée behandeld. Deze aan varing speelde zich af op 4 November 1950 naby Walsoorden op de Wester- schelde. De Raad was van opinie, dat de loodsen van beide schepen schuld hadden aan de aanvaring, maar het meest de loods van de Hawk. Tydens de behandeling van deze zaak voor de Raad voor de Scheep vaart heeft de inspecteur voor de scheepvaart, de heer C. Moolenburgh, een verklaring afgelegd over de wjjze, waarop de beloodsing geschiedt op de Westersclielde. Kort geleden had hy zelf de vaart van Antwerpen naar zee meegemaakt op een groot koopvaardyschip. Hy zeide versteld gestaan te hebben van het grote aantal overtredingen der bepalingen ter voorkoming van aan varing op die ene reis. Hy gaf daar van enkele voorbeelden. Allen, die de Schelde bevaren, we ten, dat op dit vaarwater grote nauwlettendheid wordt vereist. De loodsen, die de plaatselijk be kende adviseurs zyn voor de ter plaatse vaak niet bekende kapiteins, en die als regel de navigatie leiden, moeten doorkneed zijn èn ui de kennis van het vaarwater, èn in de bepalin gen, welke voor dit vaarwater gelden, èn in het gebruik daarvan. MET VOETEN TREDEN. Wanneer men voortgaat deze bepa lingen met voeten te treden zoals bij deze aanvaring ia gebeurd, is het geen wonder, dat scheepsrampen voorkomen. Deze ongelukken moeten geheel worden toegeschreven aan het falen van die loodsen, die menen een eigen wyze van varen te kunnen toe passen en die zich weinig of niets ge legen laten liggen aan ae fraaie tra ditie van beide Loodsdiensten op de Wester-Schelde, welke door him be kwaamheid terecht een zekere ver maardheid hadden gekregen. Totzover de verklaring van de in specteur. In zyn uitspraak over de aanvaring van de Hawk en de Borée, is de Raad voor Scheepvaart nader ingegaan op de woorden van de heer Moolenburgh. ANDERE VOORSCHRIFTEN? De Raad sluit zich geheel aan by de opmerkingen van de inspecteur voor de scheepvaart betreffende het over treden van de voorschriften door de loodsen op de Schelde. Indien alle loodsen zich houden aan de voor schriften wat betreft het varen en het geven van seinen, zou ongetwyfeld een aantal ongevallen zyn vermeden. Mochten zij menen, dat er behoefte bestaat om wijziging te brengen in de bestaande voorschriften, dan moet zulks door de loodsen aan him chefs worden Voorgelegd, waarna deze de nodige beslissingen kunnen nemen, maar nimmer mogen de loodsen op eigen gezag van de bepalingen afwij ken of seinen geven voor een ander doel dan waarvoor die bestemd zijn. De Raad geeft het Nederlandse en Belgische Loodswezen, in verband met het bovenstaande, in overweging hun loodsen te vermanen, hun ver plichtingen tot het opvolgen der be staande voorschriften betreffende de vaart op de Wester Schelde nauwkeu rig na te komen, opdat de vaart op dit niet eenvoudige vaarwater niet onnodig bemoeilykt worde. Generaal George overleden IN 1934 ZWAAR GEWOND BIJ DE MOORD OP BARTIIOU. Generaal Alphonso George, chef van de Franse generale staf in 1935 en plaatsvervangend opperbevelhebber der geallieerde landstrijdkrachten in 1939, is Dinsdagavond, in de leeftijd van 75 jaar. in het militair ziekenhuis van Val-de-Grace overleden. Generaal George zat in 1934, bij de moordaanslag op koning Alexander van Joego-Slavië, waarbij deze en de toenmalige Franse minister-president Barthou werden vermoord, naast de vorst Toen de koninklijke stoet door de straten van Marseille reed, rende plotseling een man (naar later bleek een Kroaat) uit de menigte toeschou wers'met een revolver in de vuist te voorschijn. Generaal George wierp zich tussen de moordenaar en de ko ning en ving het eerste schot op. Ern stig gewond stortte hij neer. waarop de Kroaat voor de tweede maal vuur de. waarbij koning Alexander werd gedood. Bij een volgend schot werd de toenmalige Franse minister-president Barthou dodelijk gewond. Kabinetscrisis in Indonesië duurt voort In politieke kringen te Djakarta bestaat weinig optimisme over de mogelykheid, dat de kabinetscrisis, bij het aflopen van de verlengde tijds limiet aan" de formateurs Sidik en Soekiman op Donderdag te midder nacht, zal zijn geëindigd. Dit is niet alleen het geval, omdat de uitvoerende raad van de Masoemi Woensdag heeft medegedeeld, niet zijn goedkeuring te kunnen hechten aan de nieuwe verlenging van de tijdslimiet, maar ook, omdat het twij felachtig is of de kleinere partijen een regering in de voorgestelde sa menstelling kunnen steunen. Boven dien zyn niet alle candidaten voor het kabinet gehoord en het is lang niet zeker of zy de hun toegedachte zetels zullen accepteren. De socialisten ver wachten de vorming van een natio naal zakenkabinet. Staking in Abadan geëindigd Volgens de directeur-generaal van de Anglo-Iraanse oliemaatschappij, is de staking bij de olieraffinaderij te Abadan Woensdag geëindigd. De directeur zei. dat 24.000 van de 28.000 arbeiders Woensdag aan het werk waren. De productie bedroeg ongeveer 65 procent van de normale winning per dag. De verliezen, welke de maatschappij door de staking geleden heeft, zijn aanzienlijk. Amerikaanse correspondent in Praag verdwenen De Amerikaanse ambassade te Praag heeft de Tsjecho-Slowaakse regering een nota doen toekomen, waarin de verdwijning wordt gemeld van de Praagse correspondent van het Ame rikaanse persbureau Associated Press, William Oatis. In de nota wordt ver zocht zo spoedig mogelijk een onder zoek in te doen stellen naar de ver blijfplaats van Oatis. De Nederlandse kruiser Hr. Ms. „Tromp" zal van 1 tot 16 Mei a.s. een niet-officieel bezoek aan Stockholm bren gen. KOUDER. Weersverwachting, geldig tot he denavond. In het Noorden van het land enke le overdryvende wolkenvelden, maar droog weer. Meest matige wind tus sen Noord en Noord-Oost. Lagere temperaturen dan gisteren. Voor het overige deel van het land droog en overwegend zonnig weer met zwak ke tot matige wind tussen Noord en Oost en lagere middagtemperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1