NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN WALCHEREN Jl-genda CRITIEK EN WAARDERING VOOR MINISTER LIEFTINCK TOT CLERMONT FERRAND WAREN ER WEINIG MOEILIJKHEDEN Eisen voor een gezonde en sterke Middenstand Gaten voor springlading in de Daifse bruggen KLANKEN un oe AETHER WOENSDAG 25 APRIL, lyai PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Eindles Z.L.M.-tuinhouw- cursussen Middelburg. In het gebouw van de Chr. Kweek school te Middelburg werd de eindles gegeven van de Algemene Tuinbouw- cu rsussen te Middelburg, welke uit gaan van de Zeeuwse Landbouw- maatschappij. Daarbij waren aanwe zig de heren C. L. de Wilde als verte genwoordiger van de Rykstuinbouw- consulent en E. Verlare en L. Jozias- se, leden der Commissie van Toe zicht. Aan de volgende leerlingen kon nel wedorp, D. Welleman te Nieuwdorp, John Lous te Westkapelle, Jac. de Wolf en I. Geschiere te Grflpskerke, A. Jasperse en A. van Eenennaam te Nieuwland, P. Birza te Aagtekerke, J. Schroevers en F. Schroevers te Arnemuiden, A. Harpe te Veere, J. fissink te Serooskerke en F. Koppe- jan te Zoutelande. De volgende leerlingen werden bevorderd naar de tweede klasse: T. de Leeuw, H. Geuze en P. Geldof te Middelburg, 1. de Bree, A. Luigier Jac .Wirtz en J. Germing te Vlissin- gen. L Th°une, D. Kaljouw en J. van Soelen te Souburg. M. de Rijk. P. de Hollander, W. Willemse en H. Fran- einddiploma worden uitgereikt: W.ckc te Óostkapelle, A. de Wilde te Geldof, P. van de Putte en W. J. de Koudekerke en T. Wagenaar te Jong te Middelburg, J. Braam te Le-1 Grijpskerke. Vlissingen EXAMENS GEMEENTELIJKE MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL VLISSINGEN. Van Maandag 7 t.e.m. Donderdag 17 Mei worden de schriftelijke examens afgenomen van de Gemeentelijke Mid delbare Handelsavondschool te Vlissin gen. Het mondeling examen wordt ge houden van Maandag 4 t-e.m Donder dag 7 Juni. waarna de diploma's uit gereikt worden op Vrijdag 13 Juli. des avonds 7 30 uur. Maandag 9 Juli is de laatste schooldag; de nieuwe cursus begint op 4 September. CABARET-AVOND GEZELSCHAP RENÊ SLEESWIJK Op uitnodiging van de Vlissing- se Bestuurdersbond gaf Dinsdag avond in het Concertgebouw het re vue-gezelschap van René Sleeswijk een cabaret-avond. De zaal was over vol en vooral het optreden van Willy Walden en Piet Muyselaar, o.a. als Snip en Snap, oogstte veel succes. Naast deze twee ras-artisten heb ben ook de andere leden van het ge- FILMS VAN DE WEEK Beroemde fi'm keert terug. De charge van de lichte brigade (Charge of the Light Brigade) van Michael Curtiz. Het beroemde gedicht van Sir Al fred Tennyson over één van Enge- land's grootste wapenfeiten, dat een beslissende wending bracht in de Krim-oorlog, gaf zijn titel aan deze groots geënsceneerde, in 1935 uitge brachte en thans opnieuw in roulatie gebrachte Amerikaanse film. De meesterlijk verfilmde charge vormt het spectaculaire hoogtepunt van deze rolprent, maar vóórdat deze krijgsverrichting voor het oog wordt ontrold, wordt de toeschouwer ge boeid door een logisch opgebouwd verhaal over het verraad van de Emir van Soeriatanië, over de opofferings gezindheid van enige onversaagde Britten en over de liefde van twee broers voor hetzelfde meisje. „De charge van de lichte brigade" bewijst, dat waarlijk grote films niet spoedig verouderen. Errol Flynn, Olivia de Havilland, Patrick' Knowles. (Alham- bra, Vlissingen). Rodeo In Texas (Gallant Bess) van Lew Landers. Een bescheiden, maar plezierig filmpje voor jong en oud, waarin hel accent ligt op de liefde voor het dier en dat daardoor uitkomt boven het peil van de doorsnee-Western. Een jongeman vangt een prachtige wilde merrie, maar raakt het paard kwijt aan de eigenaar van een rodeo show, die het wreed behandelt. Hij moet zich heel wat moeite getroosten om het dier andermaal in bezat te krijgen en hergeeft het. wanneer het eenmaal zo ver is. de vrijheid. De merrie kan haar baas echter niet vergeten en keert naar hem terug. Cameron Mit- chgll, Audrey Long, Fuzzy Knight. (Electro, Middelburg). Een roekeloos avontuur (Desperate Journey) van Raoul Walsh. De spannende avonturen der manning van een boven Duitsland neergeschoten Engelse bommenwer per in Hitler's rijk vormen het onder werp van deze verlate oorlogsfilm De mannen, die blijkbaar niet weten, wat angst is. beleven véél, zóveel, dat het nauwelijks meer geloofwaardig is. Dank zjj het toeval (dat in Holly wood zo hoog staat aangeschreven) ontsnappen zij keer op keer aan de Gestapo en zij zien bovendien kans een fabriek van brandbommen te ver nietigen. belangrijke gegevens over een geheime vliegtuigfabriek te ver overen en een vliegtuig te stelen. Er- rol Flynn. Ronald Reagan. Raymond Messey. (Luxor, Vlissingen). zeischap hun deel bijgedragen tot net welslagen van het programma. Lilly Valerio, Tom Kelling, Hubert Joeks en vier lieftallige danseresjes, zorg den voor aantrekkelijke nummers. De voorzitter van de Vlisslngse Be stuurdersbond, de heer H. van dei- Meer, bracht de artisten dank voor hun optreden, waarvan de aanwezi gen zeer genoten hebben. Vanavond wordt het programma herhaald. MARINESCHEPEN KEERDEN TERUG VAN BEZOEK AAN GENT. Dinsdagavond passeerden de mari neschepen „Douwe Aukes" en „Stor- temelk", die een bezoek aan Gent hebben gebracht, Vlissingen. Zij voe ren naar zee. Middelburg DE GRONINGERS BIJEEN. De Groningse vereniging op Wal cheren „Oet Stad en Ommelaand" be legde een filmavond in de BogayJzaal te Middelburg. Na een korte vergade ring, waarin enige huishoudelijke za ken werden afgehandeld, sprak de heer A. J. Beets uit Amsterdam, een inleidend woord, waarna twee films werden vertoond. In de pauze werd kolfie met de bekende Groninger koek geserveerd. De na de pauze ge draaide film „Groningerland" had een zeer groot succes. Het was voor de vele Groningers in de zaal een evenement, toen de bekende klanken van hun volkslied weerklonken. De voorzitter kon terecht in zijn slui tingswoord deze avond zeer geslaagd noemen. VLISSINGEN. Vandaag: Voetbalwedstrijd ten bate ..Haak-In" actie. Bemanning H.M. „Heemskerck", terrein Bosweg. 6.30 uur; Alhambra: De charge van de ilchte brigade, 7 en 9 uur; Luxor: Een roekeloos avontuur. 8 uur. luorgen: Concertgebouw: Snip en Snap's nieuwste revue: „Laatste Nieuws", 8 uur; Alhambra: De charge van de lichte brigade, 7 en 9 uur; Luxor: Een roekeloos avontuur, 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag: Schouwburg: Bijeenkomst Ned Rode KrulB, afd. Middelburg, 8 uur: C.J.M.V.-gebouw' Vergadering Kon Ned Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. Walcheren. 8 uur; Nieuwe Doelen- Jaarvergadering Ned Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Schouwburg: Chr. Filmactie. 8 uur; Electro- Rodeo in Texas. 7 en 9.15 uur Van Benthem en Jutting- Tentoonstel ling toegepaste kunst, 96 uur look morgen i. Morgen; Concert- en Gehoorzaal: Con cert Residentie-Orkest m.m.v. Jo Juda (viool», 7.30 uur; Schuttershof: Varié té m.m.v. lndra. Aloha Hawaiians, Honolulu-girls, 8 uur; Schouwburg: C.F.A., 8 uur; Electro: Rodeo in Texas. 7 en 9.15 uur. HOCKEY Middelburg won van Liberty In een op laag peil 6taande wed strijd wist Middelburg j.l. Zaterdag op eigen veld te winnen. Middelburg kwam met enkele invallers uit, het geen een aanmerkelijke verzwak king betekende. De Liberty-voor- hoede was dermate onproductief, dat de vele aanvallen op niets uitliepen. Uit een vrije schop wist Franke in de slagcirkel de bal van richting te ver anderen, en de hierdoor verraste Li- berty-doelman reageerde niet en liet de bal in het doel lopen (1—0). Met deze stand ging de rust in. Na de pauze zette Liberty een hoog tempo in, maar liet vele kansen onbenut. Franke wist met een keurig scherp schot, de Liberty-doelman te passe ren en de stand op 20 te brengen. Enkele minuten later was het we derom Franke, die een tactisch aan gegeven bal wist te benutten (30). Hoe Liberty ook vocht om de eer te redden, het mocht niet gelukken en hierdoor bleef de uitslag geflatteerd De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld. 2e KLASSE A ZUID. Door de 30 overwinning van Mid delburg op Liberty, ziet de stand er thans als volgt uit SCHOOLCOMPET1TIE. Uitslagen: UloSingelstraat wint met 2—1 van R.H.B S III; R.H.B.S. I speelt gelijk 1—1 tegen de Chr Kweekschool; Ulo Singelstraat wint met 20 van de Ulo Nieuwe haven. Waar zijn onze schepen Adinda 23 April v. Singapore n. Saigon. Akkrumdijk 23 April v. Genua (uit). Aldabi p. 23 April Ouessani n. B. Aires. Alcyone 24 April te Colombo (th.). Arendskerk 24 April v. Suez Aden. Bantam 23 April v. Suez uit) Caltex Leiden p. 23 April Malta (uit). Casablanca 24 April bij Dahlac-eil. Ceram p. 23 April Kaap de Gat n. Genua Congostroom 23 April bij Kan. Eiland. Dorsetshire p. 24 April Kp. St. Vincent. Elmina p. 24 April Finlst. n. Antw. Felipes 24 April te Djakarta. Helicon 24 April te New York. Iris 24 ApriJ te Amsterdam Java 24 April te Probolinggo. Kedoe 22 April v. Padang n. Aden. Klipfontein p. 24 April Finlsterre. Kota Inten p. 24 April Guardaf. n. Biak Lindekerk 24 April v. Aden n. Basrah. Lissekerk p. 23 April Ouess. n. Marseille Loosdrecht p. 24 April Finist. n. Havre Madoera 23 April te Karishann Mapia 23 April v. Port Said n. A'dam. Manoeran 24 April te Saffi New Australia p. 24 April Pantellaria. Oranje p. 24 April Socotra n. Colombo. Papendrecht p 23 April Startpoint. Polydorus 23 ApriJ v. Singap. n. Djak. Rempang 22 April v. New York naar Alexandr. Roepat p. 24 April Glbralt. n. Marseille. Rondo 23 April te Singapore. Rijn p 23 April Finisterre n. Huelva. Salatiga 24 April te Soera ba ja. Schie 24 April te New Orleans. Soestdijk 24 April te Alexandria. Stad Arnhem 23 April v Savona n. Bona Tabian 24 April te Bombay. Talisse 24 April te Port Swettenham. Tosari p. 24 April Algiers n. R'dam. Tawali 24 April te Penang (uit». Van Riebeeck 23 April v. Singap. n. Djak Willem Ruys 24 April In Golf v. Suez. KERKNIEUWS. IJ ZON DE RE ZITTING. GENERALE SYNODE. Dinsdag 1 Mei zal in de Nieuwe Kork te Amsterdam door de Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk een bijzondere zitting worden gehou den, waarin de overdracht zal plaats nebben -van de Synode in ouae sa menstelling aan die in nieuwe samen stelling. De zitting zal worden bijge woond door kerkelijke en burgerlijke autoriteiten uit binnen- en buiten land. DS. D. J. VAN DIJK SPREEKT TE UTRECHT. Da. D. J. van Dijk, Ned. Hervormd predikant te St. Annaland, zal Woensdag 25 April ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de G.Z. B. in de Domkerk te Utrecht een rede uitspreken. Bij voldoende deelname zal uit St. Annaland een bus naar Utrecht rijden. GEDACHTENISRED. DR K. H. E. GRAVEMEIJER, In een geheel gevulde Grote Kerk heeft dr. K H. E. Gravemeijer, alge meen gedelegeerde van de Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk. in Den Haag een gedachtenisrede uitge sproken ter gelegenheid van zijn 40- jarig predikantenjubileum. De jubi laris werd naar de kansel geleid door het voltallig moderamen der Generale Synode. Ds Gravemeijer had tot tekst voor zijn gedachtenisrede gekozen Ezechiël 37 2—5 en 7a, het visioen van de dor re doodsbeenderen. Aan het einde van de dienst deelde ds. Gravemeijer mede, dat hij het ver zoek hem een zegenbede te mogen toezingen, had afgewezen, maar dat hy met de gemeente gaarne staande het slotvers van Psalm 72 wilde zin gen: „Zijn naam moet eeuwig eer ont vangen". GEREF. KERKEN. Bedank# voor Lewedorp: R. Strij ker, Candida at te Nijeveen. GER. KERKEN. Aangenomen naar Lichtenvoorde R. Strijker, candidaat te Nijeveen, die be dankte voor Lewedorp, Erica. Goenga en Rijssen. EERSTE KAMER Tijd rijp voor een Financieel Directorium? Bij de behandeling van de begroting van financiën in de Eerste Kamer heeft de heer De Wilde (A.R.) een tamelijk scherpe aanval gedaan op het beleid van minister Lieftinck. wien hij verweet niet in staat te zijn geweest het Schip van Staat weer zeewaardig te maken. Nog nooit heeft een minister van financiën over zulk een rijke kas beschikt, aldus de heer De Wilde. Mil- llarden zijn er aan belastingen opgebracht; zij hebben ten dele gediend voor de wederopbouw van ons land, maar ten dele ook voor bet verwekken van een schünweelde- Breda II Cadetten 1 Middelburg I Push II Forward II Liberty I D.E.S. I Tempo I Middelburg 14 10 2 14 8 3 13 7 3 13 6 2 14 14 14 14 2 47—14 22 3 42—20 19 3 35—18 17 5 29—29 14 6 30- 32 14 5 27—31 13 8 29—35 11 0 0 14 7- 66 0 krijgt Push II nog op bezoek. Wordt deze vedstrtjd ge wonnen «n het protest tegen Liberty toegewezen, dan kan Middelburg op een eervolle tweede plaats eindigen. HANDBAL HANDBALTOURNOOI „TONIDO". Zondag 6 Mei organiseert de Goese Handbalvereniging „Tonido" haar jaarlijkse tournooi. Niet minder dan 30 elftallen zullen hieraan deelnemen, n! Hellas (7). Marathon (5), Olympus. E M.M. en Volharding (elk 3). De Zeeu wen en Walcheren (elk 2) en Tonido (4). Voorts zal een Duitse ploeg uit Ulken op dit tournooi uitkomen in de afd. I heren. Daar er in totaal 50 wedstrijden zul- (en moeten worden gespeeld, zullen alle vier sportvelden van 's morgens uur tot 's avonds 5.30 uur bezet zijn SCHAKEN Bronstein staat goed in de 18de parti De 18de partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen Botwinnik en Bronstein werd bfl de 41ste zet afgebroken in een gunstige stelling voor Bronstein. Bronstein speelde met wit. De partij had een zeer spannend verloop; een stukoffer bracht Bronstein de winst van drie pionnen. KORFBAL SWIFT—B.K.C. 8—1. Deze wedstrijd had we) heel erg on Ier de harde wind te lijden, waardoor goed spel niet mogelijk was. Het duurde dan ook even. voordat Swift op dreef kwam. waarna Mevr Looise en Eiff de score openden B.KC. wist echter keurig de achterstand te ver kleinen. doch me). Adriöansen maakte lit een der vele kansen voor rust 3—1 Na rust gaf B K-C. in het veld goed .egenspel. doch de aanvallen waren doorzichtig. Swift kreeg wel vele kan sen. waarvan er één door Janny Rie mens, Adriaanse. mevr. Looise, Voogo en de Ru werden benut. Eindstand dus 8—1. De conclusie, dat de arbeidende be volking niet op hetzelfde welvaartspeil kan blijven leven had in elk geval veel eerder moeten worden getrokken. Wij leven nog steeds vap buitenlandse steun en zodra enige internationale ontspanning intreedt, dreigt weer het gevaar van de werkloosheid. Dit alles achtte de heer De Wilde niet uitslui tend het gevolg van de oorlog in Ko rea. De noodmaatregelen van de laat ste weken zijn z.i. veel te laat geko men. De heer Molenaar (V.V.D.) achtte het nog steeds twijfelachtig of de re gering de ernst van de financiële toe stand van ons land wel inziet Deze spreker meende, dat de regering zich nu niet kan vastleggen op een belofte, dat geen verdere consumptiebeperking gevraagd zal worden, zoals zij in haar besprekingen met de Stichting van dé Arbeid eigenlijk heeft gedaan. De heer Regout (K.V.P.) meende, dat met de jongste regeringscrisis een Amsterdamse Beurs 23 April 24 April Nederland 1947 (3(4) 3 91% 92% dito 1937 3 90% 91% Dollar-lening 1947 3% 99% 99% Investeringscert. 3 91% 92% Nederland 1962—64 91% 91% Nederland 1962—64 91% 91% Nederland N.W.S. 2% 74% Indië 1937 A 3 88% Nat. Hand. B 89 Ned. Handclmlj. 154% 154 AKU 171% 170% Bergh s Jurgens 312% Calvé-Delft 136% 136% Centrale Suiker 170% Kon. Ned. Hoogovi. 146% 149 Unilever 229 231% Ned. Kabelfabriek 228 Philips 246% 248 Wilton Feyenoord u 170% 163% Kon. Petrol. Mij. 296% 299 Amsterdam Rubber 120% 123% HA. Lijn 175% 175% ion. Paketvaart 125% 125 tfed. Scheepv. Unie 157 157% Rotterdamse Lloyd 153 153% Stv. Mij. Nederland 167% 167% Handelsver. A'dam 126% 129% Deli Batavia Mij. 119 120% Deli Mij. 101% 104 Mld. Continental 63% 63% Tide Water 38 37% Anaconda 44% 44% Bethlehem Steel 61% 62% General Motors 85% 58 Kennecott 80% 80% Shell Union 60% 613* tfew York Centr. Spw. 22% 23% Pennsylvania 23% 23% >ïorth American 20% 20% Rep. Steel 46% 47% U.S. Steel 47% 48 Intern. Nickel 38% 37% ln tegenstelling tot Maandag was de on dergrond van de Amsterdamse effecten beurs Dinsdag vrij gunstig. Vooral heerste er een vaste stemming op de staatsfond- senmarkt Ook voor de cultures waren de koers- avances groter dan anders. Dat de rege ringscrisis in Indonesië, volgens de taal berichten, binnenkort misschien tot net verleden zal behoren, werd hiervan als de voornaamste oorzaak beschouwd De handel had echter weinig te beteke nen. keerpunt is gekomen in onze finan ciële politiek. De economie heeft zich meer aangepast aan de draagkracht van ons volk. Toch heeft de minister er nog geen blijk van gegeven zich de nieuwe situatie geheel bewust te zijn; het financiële beleid van het verleden wordt als min of meer feilloos voor gesteld en over het gebrek aan effi ciency bij het besteden van defensie- gelden wordt vergoelijkend gesproken, Spr. meende, dat er nog wel iets meer te bezuinigen zal zijn, o.a. bij de P-T T. en de Ned. Spoorwegen. De heer Pollema (C.H.) noemde ten slotte prof. Lieftinck geen socialist in voor-oorlogse betekenis van het woord cn wees er voorts op, dat onder de na oorlogse omstandigheden iedere mi nister van financiën aan critiek zou hebben bloot gestaan. Het beleid van deze minister geniet toch groot ver trouwen. hetgeen ook blijkt uit het feit, dat de meeste zijner wetsontwer pen met grote meerderheid van stem men zijn aangenomen. Deze spreker wees voorts op onze zwakke positie in de Europese betalingsunie en betoog de, dat het wellicht tijd wordt, dat een financieel directorium de teugels in handen neemt in plaats van één minis ter van financiën. DE TULPEN-RALLYE Sneeuw noopte tot verandering van parcours Toen de deelnemers aan de Internationale Tulpen Rallye Dinsdagavond uit vele richtingen in Clermont Ferrand aankwamen, waar alle routes zich verenigden voor een gezamenlijk laatste traject van 1700 km^ naar Noordwyk, waren er nog maar vijftien uitvallers, waarbij zeven Neder landse teams. Men was algemeen enthousiast, vooral over het uitzonder lijk mooie weer en de teleurstellingen beperkten zich bü hen, die Clermont Ferrand veilig hadden bereikt, vrijwel uitsluitend tot het feit, dat er eigen lijkgeen moeilijkheden te overwinnen waren geweest. Het traject van Clermont Ferrand naar Noordwijk is natuurlijk niet langs de kortste route uitgezet; er zijn zelfs niet minder dan vier „ge heime" trajecten ingevoegd, waarvan de organisatoren in verband met de sneeuw op de wegen, er op het laatste moment nog twee hebben moeten wij zigen. In de plaats van het parcours van de Monte Dore kregen de Ral- lye-rijders nu dat van de Puy de Dóme te rijden, hetgeen overigens niet betekende, dat de top van de berg ook genomen moest worden; die ligt nog dik in de sneeuw. Ook in de Vogezen is nog een nieuw bijzonder traject uitgestippeld, waar voor de kaarten pas Maandagavond naar de drukker gingen. Algemeen is men vol lof voor de organisatie, maar ook de deelnemers aan de rallye genieten tot dusver ook overal een enthouaste ontvangst. De organisatoren rekenen er op, dat dit, wanneer de rijders Donderdagmorgen de Nederlandse grens eenmaal gepas seerd zullen zijn, ook in Nederland het geval zal zijn, en dat in alle ste- deft en dorpen, die langs de route lig gen. de driekleur zal worden uitge stoken. Omtrent ongevallen, die twee Ne derlandse equipes in de buurt van Grasse hebben gehad, vernamen wij, Rede van dr W L. Groeneveld Meyer voor de Ned. Chr Middenstandsbond In een vergadering van de Ned. Chr. Middenstandsbond heeft de di recteur-generaal van de middenstand, dr. W. L. Groeneveld Meyer, Dinsdag een rede gehouden met als onder werp „De sociaal-economische positie van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf". Na er op gewezen te hebben, dat de grenzen van het be grip „middenstand" vaak zeer moei lijk te trekken zijn, betoogde spr., dat t.i. de combinatie industrialisatie en middenstandsvestigings-politiek uit eindelijk werkt in het belang van een gezonde, sterke middenstand. Spr. wees op de betekenis van zaken- en vakkennis voor de winkelier, die steeds in de eerste plaats moet stre ven naar rentabiliteit, d.w.z. naar verlaging van kosten. Een kleine voorraad bevordert de omzetsnelheid en verhoogt dus het rendement. Voorts weer dr. Groeneveld Meyer op de mogelijkheden, welke het mid- denstandscrediet biedt voor bonafide en soliede zaken, die liquiditeits-moei- lijkheden hebben. Sinds de bevrijding is reeds meer dan 10 millioen gulden toegestaan om duizenden midden standszaken gelegenheid te geven tot een gezonde ontwikkeling. Indien de prijsstijgingen mochten doorgaan en de moeilijkheden groter mochten wor den, zal spr. niet aarzelen de minister van economische zaken voor te stel len ten behoeve van bonafide onder, nemers de normen van dit crediet nog te verruimen. Spr. wees voorts op het geve ar van te royale privé-opnamen en betoogde daarbij, dat het argument „Het geld is toch maar voor Lieftinck" een goedkoop excuus is voor het doen van onnodige uitgaven. Ten slotte wees spr. er nog op, dat ook ambachtsbedrijven en de kleine nijverheid hun efficiency tot het uiterste zullen moeten opvoeren. dat de Peugeot van de equipje dr. L. van Herk en ir B. L. van Delden, grote schade heeft opgelopen, zodat onze landgenoten de strijd moesten staken De andere Nederlandse equi pe, die door een ongeval de rallye heeft moeten opgeven, was die van A. E. VVolfertD. J. DeesW. W. Ka- kebeeke met een Skado, die een aan rijding had met een meisje, waarbij de wagen ernstig beschadigd werd. Het meisje liep lichte kneuzingen op. DE KRACHTPROEF. Te Clermont-Ferrand, begon Dins dagnacht voor de deelnemers de eigen lijke krachtproef. Zij hadden nog 1700 km. voor de boeg, langs een gemeen schappelijk c route, die de vier fameu ze speciale etappes omvatte. Deze spe ciale etappes waren ingesteld opdat het touristisch karakter van de sterrit niet al te zeer zou overwegen, maar de sport ook tot haar recht zou komen. Zij moesten afgelegd worden met ver schillende snelheden. Voor al deze etappes werd het parcours tot het laatste ogenblik geheim gehouden. Bamberg gedwongen tekeningen te overhandigen Alle bruggen van militair belang in het gebied R\jnMainDonau zullen voorzien worden van gaten om even tueel een springlading in aan te bren gen. By bruggen over de Ryn en we gen langs deze rivier is dat reeds ge schied. Dit is door Amerikaanse autoritei ten verklaard in verband met een conflict tussen het gemeentebestuur van Bamberg en de Amerikaanse Ho ge Commissaris, MacCloy. Deze had tekeningen van de plaatselijke brug gen opgeëist. Toen aan deze eis niet spoedig werd voldaan, liet hy een schrifteiyk bevel overhandigen, waar in 12 uur de ttjd werd gegeven de te keningen in te leveren. De gemeenteraad besloot daarop met 25 tegen 15 stemmen het bevel na te komen. De maatregelen van de Amerikaan se autoriteiten houden verband met een eventuele terugtocht by een Rus sische aanval. GRAANBEURS GRONINGEN. 24 April. Rode tarwe 10^024; Witte tarwe 19.20—24.25: Rogge 30.20—39.20; Win- tergerst 30.20—33.50; Zomergerst 30.20- 45.20; Witte haver 30.2044; Groene erw ten 33.2541.25; Kanariezaal 55.30-81.30; Voergerst 42.00; Platte mais 45.23; Ronde mals 47.23. alles per 100 kg. VEEMARKT ROTTERDAM. Van 23 en 24 April. Aangevoerd werden 4161 stuks rund vee (waarvan naar schatUng 1589 vette koeien en 2572 stuks gebrulksvee). 50 vette kalveren: 267 gras kalveren; 2173 nuchtere kalveren; 1049 varkens; 545 big gen; 149 paarden; 4 veulens; 62 schapen; 37 zuig lammeren; 69 bokken of geiten. Vette koeien prijs per kg. le kw. 255— 15. 2e kw. 235—255. 3e kw. 200—230. Vette kalveren prijs per kg. le kw. 260— 300, 2e kw 230—260. 3e kw. 220—230. Prijs in ct. p. kg. en gld. p. st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 330 230 150 Nuchtere kalveren 48 44 40 Varkens 1. g. 188 182 175 SI.paarden 220 205 195. Schapen 180 140 100 Kalfkoeien 1050 825 700 Melkkoeien 1050 825 700 Vare koeien 700 600 550 Vaarzen 680 620 520 Pinken 480 420 350 EIERMARKT GOES. Prijs voor verse kippeneieren tot a.s Zaterdag: f 1-58 per kg. Voor vullschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Bericht van handelaren: grote kipeieren 8% cent; kleine kipeieren 6% cent; gans- eieren 20 cent. VIELING ZIERIKZEE. 23 April. Andijvie 51—67. Spinazie 67— 65. Stoofsla 13—20. Rabarber 19—25. Wit lof 22—30. Prei 9—15. Peen 8.10. Kropsla 5—15, alles per 100 kg, bos of stuks. VEILING „ZUID-BE VB LAND". Van 24 April. Appels voor export* Br. Seedling 36.50—40.95: Golden Delic. 55— 66.80; Jonathan 68—71.30; Golden Delic. verpakt, 61—73, alles per 100 kg. Gewone veiling, fruit: Jonathan 3855; Golden Delic. 38-55; Winston 40—61; Br. Seedling 25—30; Appels (stek) 9—30; Kleiperen 52; Gieser Wildeman 66; St. Remy 41. alles per 100 kg. Groenten: Kropsla A 9—13: idem B 7— 9; Bloemkool A 50—71; Idem B 3545; id. C en stek 15—23, alles per 100 stuks; Wit lof A 20—34; idem B 14—22; Idem, stek. 5 —11; Rabarber 18—24; Prei 8—13; Wijn peen 4—5; Uien 4—8; Aardappelen 11—13, alles per 100 kg.; Radijs 14—19, per 100 bos. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 24 April. Export garnalen 1153 kg.: 51—53; Handels garnalen 838 kg.: 46—50; Schar 904 kg.: 16—28; Bot 1241 kg.: 16—22; Schol 3 kg.: 16; Grote tong 24 kg.: 108—138; Rog 329 kg.: 18—29. VISMIJN BRES KEN. Week van 15—21 Apru. 3359 kg Bot van 52—22. 1570 kg Schar van 71—29. 31 kg Tong van 2.16—1.50. 83 kg Rog van 51—49. 7894 kg export Gar nalen van 1.5052. AUes per kg. ZON EN MAAN. 26 April. Zon: Op 5.22 Onder 19.„ Maan: Op 1.34 Onder 7.59 DONDERDAG 26 APRIL 1951. Hilversum I. 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gramofoonmu- ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerberichten 8.15 Sport. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gra mofoonmuziek. 9.40 Schoolradio. NCRV 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Vocaal kwartet. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. <12.30— 12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.50 Sport. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gramofoonmuziek. 13.30 Symphonie-orkest. NCRV: 14.00 Metropo- le-orkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 Sopraan en piano. 15.50 Gramofoonmuziek. 16.00 Bij bellezing. 16.45 yocaal ensemble. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 „Tussen Dollard en Schelde", voordracht. 17.50 Regerings uitzending Jeugduitzending: Corres- pondentieclub o.l.v. Regina Zwart „Wij slaan op de tong-tong". 18.00 Verzoek programma. 18.30 „Land- en tuinbouw", causerie. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 19.15 Le- vensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 „In dienst van het vaderland'. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws 20.05 Gevarieerd programma. 22.25 Buitenlands overzicht. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum IL 298 tn. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO 7.00 Nleuwt. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. VPRO 7.59 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 en 9.30 Gramofoon muziek 10.30 De Antwoordman. 10.45 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Lichte muziek. 11.40 Gramo foonmuziek, 11.45 .Ja er iets nieuws on der de zon", causerie. 12.00 Hawaiian- muzlek 12.30 Land- en tuinbouwmede delingen. 12.33 ,Jn 't spionnetje". 12.38 Sport. 12.43 Gramofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Dans muziek. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Fluit en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.20 Sport. 18.30 Musette-muzlek. 19.00 Reportage. 19.10 Orkestconcert. 19.45 ..Eindexamen doen", causerie. 20.00 Nieuws. 20.06 Actualitei ten. 20.15 Radio Phllharmonisch orkest en solist. 21.20 ..Een dis met Ortolanen", hoorspel. 22.15 Gramofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30—24.00 Gramo foonmuziek. Hoog water 26 April U. NAP u. NAP i Vlissingen 4.52 2.22 17.19 2.03 11.08 2.02 Terneuzen 5.23 2.40 17.54 2.22 11.48 2-21 Hansweert 6.06 2.45 18.36 2.27 0.07 2.45 Zierikzee 6.24 1.59 18.50 1.42 11.46 1.52 Wemeldinge 6-41 1.83 19.11 1.65 22.18 1.79 LAAG WATER - NAP 2.04

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3