middelburg krijgt hotel in het hart van de stad gemeentelijke autonomie mag niet worden aangetast l00ngeschil bij z.v.t.m. zeeuwse bakkers bespraken hun moeilijkheden in W. Zeeuwsch-Vlaanderen SLAAPf U SLECHT AJAX-FEYENOORD TE MIDDELBURG Laatste zitting Tuchtrechter voor de Prijzen is toch maar je ware! PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 APRIL 1951 KOSTBAAR INTERIEUR Fraai patriciërshuis in de Gortstraat wordt verbouwd tot „Grand Hotel St. Joris" Het enige pand, dat de vereniging „Hendrick de Keyser" na de ramp van Mei 1940 nog in Middelburg bezit, het grote, uit de achttiende eeuw da terende patriciërshuis Gortstraat 30, zal zeer binnenkort een nieuwe, waardige bestemming kragen. Nadat hierover ongeveer een ja3r was on derhandeld, heeft de vereniging zich thans bereid verklaard het pand te verhuren aan de heer A. I. P. van Overbeeke, die er het „Grand Hötel St. Joris" in zal vestigen. Tevoren wordt het gebouw, dat in desolate toe stand verkeert, zowel inwendig als uitwendig gerestaureerd. Tot 17 Mei 1940 exploiteerde de heer Van Overbeeke een hotel in het befaamde, helaas totaal verwoeste febouw St. Joris aan de Balans. Na e brand vestigde hij zijn zaak aan de Loskade, maar hij wilde deze „standplaats" niet als blijvend be schouwen, omdat hij van mening was, dat in Middelburg behoefte bestaat aan een flink hotel in het hart van de. stad. De heer Van Overbeeke heeft een speciale belangstelling;Voor oude, monumentale gebouwen en zo viel zijn oog op het pand aan de Gortstraat, eens een statig herenhuis, waarin na de oorlog o.m. het P.B.V.O. was gehuisvest en dat geruime tijd leeg heeft gestaan. Het was totaal uitgewoond en vervuild. Inmiddels zijn de schoonmakers echter aan de slag gegaan, terwijl aan de bekende architect, de heer M. J. J. van Beve- ren, opdracht werd gegeven het pand te restaureren. RIJK INTERIEUR Het kapitale gebouw is uitstekend geschikt om als stijlvol hotel te wor den ingericht. Dr. W. S. Unger deelt in zijn boek „De monumenten van Middelburg" mede, dat het huis in het tweede kwart van de 18e eeuw is hele gebouw zal centraal worden ver warmd. Het huis bevat voorts een grote keuken, die geheel verbouwd wordt, en een serre, die de gasten des zo mers een prettig zitje garandeert. De enorme, tuin achter het pand, thans een wildernis, wordt opnieuw aange legd. Voorts ligt het in de bedoeling ach ter in deze tuin één of twee tennis banen te maken. Een totaal vervallen tuinhuisje, waarin vroeger exotische planten werden gekweekt, wordt verbouwd tot een dépendance van het hotel met twee slaapkamers beneden en twee boven. De eigenlijke exploitatie va.n het hotel wil de heer Van Overbeeke gro tendeels overdragen aan een jong echtpaar met internationale ervaring op het gebied van het "hotelwezen. Hij zelf zal zich beperken tot de al gemene leiding, de ontvangst van gasten, e.d. De heer Van Overbeeke deelde ons nog mede, dat hij het hotel zo spoe dig mogelijk wil openen, als het kan nog deze zomer. Of dit mogelyk is Herziening in groter verband wordt voorbereid Het lag aanvankelijk in de bedoe ling van Gedeputeerde Staten van Zeeland om een grenscorrectie tus sen de gemeenten Groede en Bres- kens te bevorderen. Het college liet zich ter zake een rapport uitbrengen. In overleg met het departement van Binnenlandse Zaken is evenwel be sloten om aan dit voornemen een wij dere strekking te geven en in het plan geheel Westelijk Zecuwsch- Vlaanderen met uitzondering van de gemeente Philippine te betrek ken. Omtrent deze herziening In gro ter verband is thans aan Gedeputeer de Staten een rapport uitgebracht door een provinciale voorbereidings commissie. door rheumatiek. spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Toga/. Verdrijft in al die gevallen snel eu afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Toga! baat! Zuivert de nie ren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.83. 2.08. VRAAGT UW LEVERANCIER DE PHARMACEUTISCHE PRAEPARATEN 1MET DE GRÓTE GENEESKRACHT] gebouwd voor één der leden van het j zal voornamelijk afhangen van de me- p-psInrOiL Van ViowUof r\,,i m-h'. j geslacht Van Visvliet. De pui is vrij wel geheel bekleed met hardsteen. De grote ramen detoneren in deze overigens zo imposante fa gade, maar het is de bedoeling om dit bezwaar op te heffen door het aanbrengen van kleine ruiten. De lange gang was óók voor de ramp van 1940 de mooiste van Mid delburg. Er zijn fraai gesneden hou ten deuren en bekoorlijk stucwerk te bewonderen. De vertrekken aan de linkerzijde van deze gang worden in gericht als eetzalen en zaaltjes voor recepties, trouwpartijen, diners, enz. De voorkamer bezit een marmeren schoorsteenmantel met stucwerk in de stijl Lodewijlc XV. Daar achter ligt een ruime tussenkamer met een rijk versierd stucplafond in dezelfde stijl en vervolgens komt men in een zo- mertuin met glazen dak. De daarach ter gelegen kamer is de fraaiste van het huis. Wij zagen er een geheel uit massief eikenhout vervaardigde schoorsteenmantel, een dito lambrize- ring en een prachtig bewerkt eiken houten plafond. Dit vertrek wordt vergroot en zal als eetzaal dienst doen. Een daarnaast gelegen vertrek met een schoorsteen met geschilderde chinoiserie kan worden gebruikt voor vergaderingen. TENNISSEN IN DE TUIN De kleine houten trap wordt ver vanger» door een royaal trappenhuis, en de daarchter gelegen kamer wordt gebruikt als conversatiezaal. Het hotel zal op de bovenverdiepingen 26 logeerkamers tellen. Zij worden ge schilderd in de Zeeuwse kleuren en verborgen moer- en kinderbalken worden bloot gelegd. Er komt stro mend warm en koud water en het ge- dewerking, die de betrokken instan ties in Den Haag hem verlenen. Op 5 Mei a.s. Naar wij vernemen zal op 5 Mei a-s., de Nationale Feestdag, op het Nadorstterrein te Middelburg een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen Ajax eu Feyenoord. De opbrengst der entree-gelden is bestemd voor het speeltuinwerk en I de Stichting 1940-'45- De grenskantoren in Zeeuwsch-Vlaanderen Zoals bekend bestaan er in het ka der van de Benelux plannen, welke tot doel hebben de grenskantoren aan de BelgischNederlandse grens ge meenschappelijk te maken. Dit is reeds gebeurd met de grenskantoren te Roosendaal, Essen en Turnhout Breda. Teneinde ook in Zeeuwsch-Vlaande ren tot een samenvoeging van de grenskantoren te komen, hebben ambtenaren van het Departement van Financiën uit Den Haag en uit Brussel Dinsdag een inspectiereis ge maakt langs de grens. Naar de inspecteur van de invoer rechten en accijnzen te Terneuzen ops mededeelde, zijn nog geen beslissin gen genomen. De woningbouw in Februari Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek kwamen in Februari 3702 woningen gereed. In Zeeland werden 120 woningen gebouwd tegen 137 vorig jaar Febru ari. In Februari 1951 werd een begin gemaakt met de bouw van 5451 wo ningen. Daar er veel minder wonin gen gereed kwamen, steeg het aantal woningen in uitvoering tot 55.513 op het eind van Febrauri. Een zo groot aantal woningen te gelijk in aanbouw is in de geschiede nis van Nederland nooit is voorge komen. GEMEENTEBESTUURDERS OVER STREEKPLAN: Toch grotere arbeiderswoningen bij de boerderijen? De Walcherse gemeentebestuurders wensen wel een Streekplan mits dit zich zuiver tot de hoofdlijnen bepaalt en aan de gemeenteiyke auto nomie zoveel mogelyk recht doet wedervaren. Tot deze conclusie kwamen de tal- ryke' burgemeesters, wethouders en ambtenaren van Walcherse gemeen ten, die in St. Laurens in vergade ring bijeen waren ter bespreking van he.t ontwerp-Streekplan Walcheren. Van deze byeenkomst maakten wy reeds in het kort melding. Als gasten van de gemeentebestuurders waren aanwezig de heren ir. M..de Vink en drs.; Th. J. Westerhout, resp. direc teur van en sociaal-econoom by de Provinciale Planologische Dienst te Middelburg. Deze heren onthulden naai- aanleiding van eerder geformu leerde bedenkingen en vragen, waar om de bepalingen in het Streekplan zus of zo werden ontworpen. In een van beide kanten openhartig gevoerde discussie konden natuurlyk niet alle door de gemeentebestuur ders gesignaleerde tekortkomingen worden weggewerkt, maar wel was deze bespreking verhelderend. Laatste straf: boete van 150,— Doordat op 1 Mei a.s. de Wet op de Economische Delicten van kracht wordt, komt, zoals bekend, een einde aan de Tuchtrechtspraak voor de Prij zen. De laatste zitting van de Tuchtrech ter in het arrondissement Zeeland werd te Zierikzee gehouden. Een ze kere J. K. uit Roosendaal kreeg een boete van f 150.— omdat hij een trac tor tegen een te hoge prijs aan een landbouwer te Haamstede had ver kocht. IK BEN ALTIJD GEVLEIr als ik sigaren krijg, want dat beschouw ik als een hulde aan mijn goede smaak! Immers: sigaren- rokers offeren niet aan een nicotine-gewoonte, maar 'JÏSZli-. •roken omdat zij er van genieten trékje voor trékje -- zónder gedacl tenloos inhaleren! Ja, Leerlingen Middelburgse Avondschool toonden tekenwerk Dinsdagavond was in het gebouw van de Technische School te Middel burg een kleine, maar interessante ex positie te bewonderen van het teken werk der leerlingen van de Gemeente lijke Avondschool voor Nijverheidson derwijs. Interessant, omdat deze vruchten van de kennelijk met grote animo en ijver gevolgde lessen bewe zen, op welk een hoog peil het onder wijs aan deze school staat. Het merendeel van het tentoonge stelde werk bestond uit technische te keningen. die van bijzondere kwaliteit waren. Natuurlijk blonk het werk van de vervolgcursus, die uitsluitend ge volgd wordt door jongens met diplo ma van de Ambachtsschool, uit. Ook de resultaten van de lessen in décora tief tekenen en schilderen en in letter tekenen, hadden terecht de volle aan dacht van de vele bezoekers. Vele werkstukken waren verrassend goed. De leerlingen van de aparte afdeling voor schildersgezellen kwamen uit muntend voor de dag met de produc ten van het „houten" en „marmeren" De school telt 250 leerlingen. Zij is thans vijfjarig, doch wordt met in gang van het nieuwe cursusjaar vier jarig. Raadsleden voetballen tegen ambtenaren DE WEDSTRIJD VAN HET SEIZOEN. Op Nationale Feestdag belooft Goes „het" sportevenement van dit seizoen te gaan beleven. Een raadslid heeft het plan opgevat om met de raad een voetbalwedstrijd te spelen tegen het secretarie-personeel. De ambtenaren hebben de uitnodiging grif aanvaard en ook onder de raadsleden is dit denkbeeld enthousiast ontvangen. Misschien is het nog even een puzzle om elf vroede vaderen bij elkaar te krijgen, die lening genoeg zyn om de groene tafel voor de grasmat te ver wisselen, doch men is vol goede moed. We hoorden reeds van linkse raads leden die alleen maar „rechts" kun nen trappen, doch over de opstelling maakt men zich ook al geen kopzor gen. Het is er alleen maar om te doen, dat men een flink bezette pu blieke tribune krygt ditmaal niet gratis want de gehele „stunt" is ten bate van de Kankerbestrijding. SCHOOLCANTINE WORDT OFFICIEEL GEOPEND. Donderdagmiddag om half één wordt de .schoolcantine" in het Chr. Militair Tehuis aan de Nieuwstraat te Middelburg officiéél geopend, door de heer A. H. S. Stemerding. Deze cantine is bestemd voor de leerlingen van de middelbare scholen, die af komstig zyn van de omliggende ge meenten en geen tyd hebben om tus sen de ochtend- en middaglessen naar huis tegaan. Voortaan kunnen zij onder goede leiding „overblyven" in het Militair Tehuis. Door de Jonge dames Nelly en Cor- rie Klink te Sirjansland werd Zaterdag de Emmabloemcollecte gehouden, die f 25.62 opbracht. Bouw van twee café's te Middelburg aanbesteed Te Middelburg werd aanbesteed de bouw van Café Suisse aan de Markt en van een café met bovenwoning aan Plein 1940 (architect de heer J. B. v. Wuijckhuijse). Er werd als volgt in geschreven (A is café Suisse, B is café Plein 1940; C ls bouw in massa): Fa. Hollebrandse en Zn., Middel burg. A f 99.700, B f 43.000; J. Geschie- re, Middelburg, A f 96.150, B f 44.250, C f 139.700; De Rijk en Minderhoud, Middelburg. A f 84.800, B f 43.797. C f 128.597; Fa. In 't Veld. Dordrecht, A f 94.850. B f 44.635, C f 139.485; Fa. Verschalk en 't Gilde, Middelburg, A f 92.455, B f 50,690. C f 143.545; De Rijk en van Belzen, Middelburg, A f 93,800. B f 50.100; Iz. Franse en Zn., Middel burg, A f 97.890. B f 45.785, C f 143.675; P. v. d. Schoot, Tilburg, A f 103.032; Gebr. van Oord, Vriezenveen, A f 103.500, B f 49.500; De Lange en Van der Plas, Oegstgeest, A f 106.700, B f 50.370, C f 144.070; J. M. Goedemondt Vlissingen, A f 99.840; W. F. Christiaan- sen, Vlissingen, A f 96.800, B f 44.460. C f 141.260; Joh. van Almkerk, Mid delburg. A f 91-800. B f 43.600. C f 135.200; A. Geense, Middelburg, A f 93.700. B f 50.400. De gunning werd aangehouden. Accoord bereikt 1 Mei a.s. van tram-loon op bus-loon Te "s-Gravenhage is een nieuwe bespreking gehouden tussen de directie van de Zeeuwschvloamse Tramwegmaatschappy Terneuzen en de Bedryfs- unie Vervoer over het bestaande loon-geschil. By de conferentie was aan wezig de secretaris van de looncommissie uit de Stichting van de Arbeid. op de loonbeslagen, die het personeel Zoals men weet weigerde de direc tie van de Z.V.T.M. de uitbetaling van de loon-byslagen, omdat naar haar mening eerst ae loonregeling van het busbedryf toegepast moest worden op het personeel nu de Z.V.T.M. geen trambedryf meer is. De jongste bespreking heeft geleid tot overeenstemming tussen de direc tie van de Z.V.T.M. en de Bedryfsunie Vervoer. Woensdag heden zal het be reikte accoord worden behandeld in de looncommissie van de Stichting van de Arbeid en Donderdag zal het dan voorgelegd worden aan ae Ryks- bemiddelaars. Wordt het accoord goedgekeurd, dan zal Zaterdag door de directie van de Z.V.T.M. een voor schot van 50.worden uitbetaald ïóg tegoed OT Overeengekomen werd, dat de loon- byslagen nog tot 1 Juni a.s. betaald zullen worden op basis van de lonen vrtop hPt trskmhirlrHf Tntuqspn yftl uea ae mogeujiuxeiu ucopiuRcu vui vtui ÏShter oDlMeïs vow hefzVT gemeentewege een dergelyke ruimte eartor op 1 HMlUWKiU i» hnitw.n. Dit plan is uitgewerkt. DE BAKKERIJ IN NOOD Tweede Kamerlid F. H. van de Wetering sprak in Goes Bakkerspatroons uit geheel Zeeland kwamen Dinsdagmiddag naar Goes om in zaal-Krijger hun moeilijkheden te bespreken. Hoewel de vergadering een waardig verloop had, werden deze middag toch allerminst zoete brood jes gebakken. Het Tweede Kamerlid, de heer F. II. v. d. Wetering, die op initiatief van de Prov. Zeeuwse Bakkersbond hier een rede hield, heeft in vaak felle bewoordingen ,de huidige positie van de bakkers geschetst en daarby het accent gelegd op de principiële strjjd welke deze groep te voeren heeft. Namens alle bakkers die nog geloven aan recht, vryheid en waarheid, deed hy een beroep 'op minister Mansliolt om de broodsituatie opnieuw onder ogen te zien. Doch dan niet ais onderdeel van ordening, maar als erkenning, dat ook de bakker een redeiyk loon waardig is. Na het openingswoord van de voor zitter van de Prov. Zeeuwse Bakkers- bond, de heer L. Goeman, die ook le den van de Chr. en R.K. bakkersorga nisaties welkom kon heten, kreeg de heer Van de Wetering het woord. Wyzend op de eertyds te Amster dam gehouden massavêrgadering van de bakkers tegen de voorgenomen verhoging van de omzetbelasting op bepaalde bakkersproducten, merkte spr. op, dat de hierin gedemonstreer de eenheid van de bakkers de meeste waarde had. Het gaat nl. in wezen om het bestaansrecht voor de bak kers. De bakkery is in nood door het maatschappelijk systeem. Dit is een principiële zaak, waaraan de strijd tegen verhoogde omzetbelasting en voor een betere broodprys eigeniyk ondergeschikt zyn. Helaas zjjn de bakkers nog ver deeld. Er zyn er die toepassing van het behoefte-element door de over heid verlangen. Volgens spr. is dit een poging tot zelfmoord. Hoewel spr. erkende, dat er hier en daar 'n Gemeente Axel wil industrie huisvesten. „CLITEX" FABRIEK WIL AFDELING TE AXEL VESTIGEN. De directie der „Clitex" Textielfa briek te Clinge is voornemens te,Axel een stoppage-afdeling van dit bedrijf te vestigen. De afdeling zal aan 30 meisjes werk kunnen geven. Het ge meentebestuur van Axel toonde grote mpathie voor dit doel er verleende _Jn volle medewerking. .'oen bleek dat geen geschikte bedrijfsruimte te vinden was, is na gehouden conferen ties de mogelijkheid besproken om van M.-personeel de landeiyke loonrege ling voor het beroepsvervoer op de weg van kracht worden. Kantonrechter-plaatsveryangef benoemd Bij Kon. Besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Middelburg mr. J. Sepers, ad vocaat en procureur te Goes. te bouwen, waarbij met de wensen van de directie rekening is gehouden. Genoemd be- dryf zou het gebouw dan huren voor de tijd van 10 jaar met het recht van koop. De bouwkosten worden geraamd op f 15.000. Het voornemen van B. en W. zou zijn, deze bedrijfsruimte te doen bouwen aan de Ds. Jan Scharp straat. Het gebouw zou eventueel ook voor andere doeleinden te bezigen zijn. Eer desbetreffend voorstel van B. en W. komt Donderdag a,s. in de raad. Wetering voorts nog de stryd om oe broodprys. Wy moett zieke broodprïjr overdaad aan bakkers is, waarschuw de hy er voor overheidsingrypen te verlangen. De bakkersorganisaties en de Ned. Bakkerystichting dienen zelf te sa neren. Voorts protesteerde spr. tegen het accountantsrapport over plattelands- bakkerijen in Z. Holland en Drente, waarover in de Kamer werd gespro ken. Men kwam hierin tot een gemid deld bakkersloón van 5000 in deze gebieden. De uitkomsten van 3000 kleinere bakkersbedrijven waren echter niet meegerekend. Er dreigt ook een gevaar voor de bakkers in het streven naar produc tieverhoging. Wanneer nachtarbeid e.d. zouden moeten worden ingevoerd, sneuvelden direct 7000 bakkers. DE BROODPRIJS Uitvoerig behandelde de heer v. d. *-f de stryd om ae :en van de dood- af, aldus spr. Uit eindelijk zalde uitslag van deze strHd bepalen of er nog plaats is voor de bakkersbedryven, dan wel of we binnenkort staan voor een schrikba rend aantal faillissementen. Terwyl alls werd verhoogd, liet men vóór 17 fyfaart de bakkers tobben. Toen kreeg men. een lonende prns voor volks- brood en een vrije prys voor blank 'brood. Er vielen echter twee schadu wen over deze beslissing! Ten eerste was er het gerucht, dat de ene cent verhoging werd toegekend, omdat toch weer een loonronde werd ver wacht.Bovendien is intussen door de sterke stijging van grondstoffènpry- zen en de lonen die cent weer volko men verbruikt en is een nog slechtere toestand dan die van vóór 17 Maart ontstaan. Hier wordt roofbouw ge pleegd ten koste van de bakkery, al dus spr. Op deze rede volgde een levendige discussie. Na deze byeenkomst kwam de Prov. Zeeuwse Bakkersbond in algemene vergadering bijeen. Tal van huishou delijke zaken, w.o. verkiezing van een lid voor het Centraal Bestuur van de Ned. Bakkersbond, kwamen aan de orde, terwijl ook diverse vragen wer den gesteld. De gemeentebestuurders, die ver nomen hadden, dat Walcheren het eerste gebied is in Nederland, waar voor een streekplan werd opgesteld, waren er wat huiverig voor, dat het eiland als „proefkonyn" moet funge ren. Zy stellen de gemeentelyke auto nomie nummer één, zodat men, aan gepast aan de plaatselijke toestan den, plaatselyk de details kan uit werken. Ook de P.P.D. aanvaardt dit principe, maar wil toch voor diè ge vallen, waarbij belangen in het spel zijn, welke boven de gemeente uitr gaan, richtlijnen geven. Verschil van inzicht bestond er vooral ten aanzien van het weren van industrie in de bebouwde kommen der plattelandsgemeenten. De P.P.D. gaat er van uit, dat industrie in de bebouwde kom niet gewenst is; daar voor moeten speciale terreinen wor den benut. De gemeentebesturen vre zen onnodige starheid. Wanneer de aagde ontheffing is verkregen, is ongeduldige ondernemer reeds naar elders vertrokken. De grote vraag wat onder industrie is te be grijpen, kon echter niet worden opge lost. De directeur van de P.P.D. ver klaarde zich bereid naar een soepeler en bevredigender oplossing te stre ven. ARBEIDERSWONINGEN De gemeentebestuurders pleitten voorts o.m. voor het toelaten van ar beiderswoningen by de boerderyen met een grotere inhoud dan 275 m3, dit ten gerieve van grote gezinnen. De P.P.D. blykt hier niet geheel af- wyzen'd tegenover te staan. Verder kwamen nog talrijke detail kwesties aan de orde. Binnenkort zal een en ander in overweging worden enomen door de gemeenteraden. >eze moeten krachtens de wettelijke bepalingen de gerezen bezwaren for muleren, welke bezwaren vóór 22 Mei a.s. aan Gedeputeerde Staten moe ten worden voorgelegd. Binnen een termijn van zes maanden nadien moeten de Provinciale Staten het Streekplan vaststellen. Middelburger 45 jaar muzikant. Op 1 Mei a.s. viert de heer E. A. Polvliet te Middelburg, werkend lid van het Middelburgs Muziekkorps, een merkwaardig jubileum: die dag is het 45 jaar geleden, dat hy als mu zikant werd aangesteld by het mu ziekkorps der dienstdoende schutte rig. Ondanks deze respectabele staat van dienst is de heer Polvliet nog steeds één der yverigste en meest toe gewijde leden van het korps, dat hem zeer na aan het hart ligt. Het is een byzonderheid op zich zelf, dat de heer Polvliet nog steeds dston blaast. Degenen, die iets van operblazcn afweten, zullen begrij pen, dat de jubilaris wel een yzer- sterk gebit moet hebben Zeeuwse plattelandsvrouwen naar Wesikapelle De Zeeuwse afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen zal 9 Mei a.s. haar voorjaarsvergadering hou den, ditmaal te Westkapelle. Des morgens zullen de huishoudelij- de zaken worden afgehandeld, waar na gezamenlijk een wandeling door Westkapelle wordt gemaakt. In de middagvergadering zal een lezing worden gehouden over „De sfeer in het gezin". Kuikentjes verbrand Vermoedelijk doordat de lamp van het apparaat te hoog was opgedraaid, vloog de kunstmoeder op het bedryf van de landbouwer C. in het gehucht Oudeland bij Tholen in brand. Het kippenhok brandde geheel af en 35 kuikentjes kwamen in de vlammen om. Met eigen middelen wist men het vuur te blussen, zodat de inmid dels uitgerukte Thoolse brandweer geen dienst behoefde te doen. Meevaller voor Bruinlsse KERMIS WORDT NEET AFGESCHAFT. In de Dinsdag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse, deelde de voorzitter, burgemeester W. van den Berg, mede, van het ministe rie van Financiën bericht te hebben ontvangen dat over het jaar 1950 f 42.333 méér zal worden ontvangen aan Uitkering Ondernemingsbelasting dan oorspronkelijk was begroot. Het initiatief-voorstel van wethou der K. Geluk tot afschaffing van de kermis, werd verworpen met 3 tegen 2 stemmen. De raad besloot geen me dewerking te verlenen aan de stichting van een B.L.O.-school te Zierikzee in de vorm, zoals die thans is gedacht. DE HEER J. A. VAN DOORNICK t Te Middelburg overleed op 71-jari- ge leeftyd de heer J. A. van Door- ninck, oprichter en oud-directeur van de N.V. Zeeuwse Voeder- en Kunstmesthandel. De overledene had een grote liefde voor het Middelburg se stadsschoon en was een zeer ac tief bestuurslid van de Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen. Het stoffelijk overschot werd in alle stilte te Amersfoort ter aarde be steld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2