PROVIKCIAIE ZEEUWSE COURANT Chinezen forceerden doorbraak aan centrale front in Korea Akkerbouw en fruitteelt in de Zuid-Sloepolder D£ BILT Kantlijn Opvolgers benoemd van Bevan en Wilson DEBAT IN BELGISCHE KAMER OVER S0C0BELGE-AFFAIRE Geheimzinnige dood van zes ouden van dagen Trein bij St. Gotthard door lawine getroffen Vandaag MAATREGELEN IN HET KAMP ..WITTENBERG" WAREN NODIG Trembrand te Mohama VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 97 Dagblaa uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagter Hoofdred G. Balllntljn PI. verv.s W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p kw. £r p. p. t 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 25 April '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct per mm. Minimum p. advertentie f 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels; van 1—5 regels f i.—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr 12. teL 102; I>meuzen Brouwerljstr. 2; Zlerikzee:JL^ogei^str^C^60^el^ TERUG OVER DE 38STE BREEDTEGRAAD Generaal Ridgway: Deze strijd zal mogelijk beslissend worden De Chinese troepen zyn er Dinsdagmorgen in geslaagd een grote door braak te forceren aan het centrale front in Korea. Zij stroomden door deze bres tot een flink eind ten Zuiden van de S8ste breedtegraad. Generaal Ridgway heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan het front. Na terugkeer in Tokio zeide hy, dat de huidige stryd mogelijk beslissend /.ai worden. Het Chinese offensief was het zwaarste tot dusver en had ten doel de troepen der Ver. Naties uit Korea te verdreven, ongeacht de ver liezen aan eigen manschappen. De aanval had zjjn hoogtepunt nog niet bereikt. De doorbraak kwam tot stand na een hevige beschieting van de 160 km. lange geallieerde linie, die de gehele nacht duurde. Chinese cavalerie achtervolgde haastig terugtrekkende geallieerde troepen. Deze moesten zich over de gehele linie naar of beneden de 38ste reedtegraad terugtrekken. Eerder op de dag werd gemeld, dat de Chinezen de eerste grote plaats sinds het begin van hun voorjaarsof fensief, Jontsjon, ten Noorden van Seoel hadden veroverd. Aan de Oostelijke flank van het centrale front hebben de Chinezen de Drieduizend militairen in licht ar restvoorwaar geen kleinig heid. Waarschijnlijk zal men vergeefs in de geschiedenis van de Landmacht zoeken naar een verge lijkbaar geval. En de veronderstelling ligt voor de hand, dat er toch wel ernstige dingen gebeurd moeten zijn voordat een commandant kon beslui ten tot een dergelijke ingrijpende strafmaatregel. Tot dusver liepen de lezingen over de juiste gang van zaken in het kamp „Wittenberg" wel enigszins uiteen, maar de verschillen toch hoogstens van graduele en in elk geval niet van principiële aard. Het meest verontwaardigd toonde zich het dagblad „Trouw", dat men toch, wanneer het om de appreciatie van militaire maatregelen gaat, wel als van onverdachten huize mag be schouwen. „Trouw", dat verklaart zijn inlichtingen o.m. van hoge reser ve-officieren te hebben, beschuldigt de kampcommandant, overste J. J. A. Beaumont, van ontactisch optreden en geeft een hoofdofficier zelfs de woorden „concentratiekamp-metho den" in de mond. Het zou n.l. gaan om ongeveer 150 soldaten, die zich in Apeldoorn hebben misdragen en voor wier zonden 3000 officieren, on derofficieren en manschappen moes ten boeten door Zaterdag en Zondag het kamp niet te kunnen verlaten. Wanneer men echter de lezing van het gebeurde in andere bladen mocht geloven (o.m. „Het Vrije Volk" en „De Volkskrant"), is er van een „re volutiestemming", als waarvan „Trouw" melding maakte, beslist geen sprake geweest. Men was uiter aard gebelgd over het gedrag van de soldaten, die de onderhavige maatre gelen hebben uitgelokt, maar men zou het gehele geval toch niet al te tragisch hebben opgenomen. Maan dag zou de troep zelfs vrolijk zingend het kamp weer verlaten hebben en Zondag bracht men voor de Haalt-In- actie nog spontaan 660 gulden byeen Inmiddels zijn de berichten en ge ruchten over deze affaire toch voor de chef van de Generale Staf aanlei ding geweest een officieel onderzoek te gelasten. Gisteravond verschenen enkele mededelirigen, \velke de zaak tot haar ware proporties hebben te ruggebracht en waaruit bovendien bleek, dat de chef-staf zich achter de kampcommandant heeft gesteld en bovendien nog aanleiding heeft gehad twee officieren van hun commando te ontheffen „wegens gebrek aan be zieling by de uitoefening van de dienst". Men moge nu nog zo afkerig zyn van alles, dat riekt naar „Duitse" strafmethoden, vóór alles dient toch onder de huidige omstandigheden de militaire discipline gehandhaafd te worden en dient zeker ook bij hen, die in het leg»r op leidende posten zyn geplaatst, volledige toewijding aanwezig te zijn. Men mag dan ook de hoop uitspreken, dat het gebeurde een les is geweest voor hen, die er mogelijk nog niet geheel van door drongen waren, dat het bij belangrij ke herhalingsoefeningen als de onder havige, voor de volle honderd pro cent ernst behoort te zyn. In „De Nederlandse Industrie" (Werkgevers) wordt geschreven over de Amerikaanse voorliefde voor verbetering van werkmethoden en over het kinderlijke en bijna kin derachtige onderwijssysteem met zyn simpele schematiseerzucht, wat alte- gader aan ons, Europeanen, de moed geeft aan de Amerikanen oppervlak kigheid en puberteitsziekten te ver waten: „Maar zijn deze Amerikanen inder daad in hun puberteit? Of is het soms zó gesteld, dat zij de jonge fris se kerels zijn, die alles durven aan pakken en die het tempo in de we reld aangeven, terwijl wij, Europea nen, oud zijn en dit tempo niet kun nen bijhouden? En Is het dan soms. omdat wy dit tempo niet kunnen bij houden, dat wij negatief tegenover de Amerikanen staan en hen pubers noemen uit een soort minderwaar digheidsgevoel Zijn wij beweeglijk en fris genoeg om een methode, die wij pas hebben breedtegraad overschreden. Zy stoot ten door ten Noord-Oosten van Tsjoentsjon, dertien km. ten Zui den van de breedtegraad. In het Westen rukt een Noordelijke strijd macht op naar Oeidjongboe, 20 km. ten Noorden van Seoel. Langs het gehele front zijn gealli eerde artillerie, bommenwerpers en jagers voortdurend in actie geweest. De Chinezen zouden „verschrikkelijke verliezen" lijden. Er zijn geen Chinese vliegtuigen in de strijd geworpen. Naar schatting zijn 30 Chinese di visies Detrokken bij het offensief, in totaal 400.000 man. Volgens de correspondent van A.F. P. bevonden zich Dinsdagavond geen troepen van de V.N. meer ten Noor den van de 38ste breedtegraad. Op het Westelijke front versterkte de te- fenstander zijn druk in de richting eoel. Voorts werden Dinsdagmorgen ten Zuid-Oosten van de Imajin aan het Westelijke front, ongeveer 50 km. ten Noorden van Seoel, eenheden van de verbondenen ingesloten. Geallieerde stafofficieren rekenen er nog steeds op, dat zij het vijande lijk offensief tot staan zullen kunnen brengen. Zij schatten het aantal vij anden. dat tot dusver buiten gevecht Labour-fraclie besprak de interne crisis Dinsdagavond werd officieel be kend gemaakt, dat Sir Hartley Shaw- cross is benoemd tot Brits minister van handel als opvolger van Wilson. Alfred Robins is benoemd tot minis ter van arbeid als opvolger van Be van. Dinsdag is de Labour-fractie in het Lagerhuis bijeen geweest om de cri sis in de partij te bespreken. Bevan en Wilson zetten uiteen, dat het niet hun bedoeling was de regering ten val te brengen. Een aantal leden was het eens met Bevans critiek op de be groting. De meerderheid echter sloot zich aan bij Gaitskell en de andere regeringsleiders. Bijna alle sprekers legden er de nadruk op, dat de een heid in de partij bewaard dient te blijven. In Labour-kringen was men na dc bijeenkomst van mening, dat het ont slag van Bevan voorlopig geen ver dere gevolgen zal hebben en dat al thans vóór de herfst geen algemene verkiezingen te verwachten zijn. is gesteld, op 12 13 duizend. Het is moeilijk zich een actueel beeld van de gang van zaken aan het front te vor men, omdat de censuur de berichten ophoudt. Het nieuws van het vijande lijk offensief mocht bijvoorbeeld eerst 14 uur later worden doorgegeven. In kringen der V.N. is men van me ning, dat de pogingen om met com munistisch China tot overeenstem ming te komen ernstig worden ge schaad. wanneer mocht blyken, dat de huidige aanvallen van de Chinezen het grote voorjaarsoffensief inluiden. Reeds enige tijd geleden hebben Ame rikaanse functionarissen verklaard, dat de Chinezen waarschijnlijk niet bereid zouden zijn tot een vreedzame regeling voor de Koreaanse kwestie te komen, voordat het resultaat van dit voorjaarsoffensief bekend zou zyn. SPAAK CONTRA VAN ZEELAND Conflict tussen regering en de Marshall-administratie over Griekse vordering Onder grote belangstelling hebben Dinsdag in dc Belgische Kamer de socialist Spaak en de liberaal Van Glabbeke de regering geïnterpelleerd over de Socobelge-affaire. Zoals bekend zyn ten gunste van de Socobelge- maatschappij gelden in beslag genomen, die in het kader van de Marshall hulp aan Griekenland waren toegewezen. Dit leidde tot een conflict tussen de Marshall-administratie en de Belgische regering. Het Kamerdebat over deze zaak duurde byna zeven uur. Het gaat om een bedrag van 7 mil- lioen dollar. De Griekse regering had deze som bij de Nationale Bank van België gedeponeerd voor aankoop van materiaal. De Socobelge nam de ge legenheid te baat om een van 1925 da terende vordering op de Griekse re gering te vereffenen en liet beslag leggen op het bedrag. De Amerikanen protesteerden hiertegen en eisten op heffing van het beslag. Zo niet, dan zou de 7 millioen dollar van de Mars hall-hulp aan België worden afgehou den. •De heer Van Glabbeke was het niet eens met het Amerikaanse ingrijpen: „Wtj zijn in een vrij land en laten ons niet balkaniseren". Hjj laakte aan de andere kant scherp de interventie van de Belgi sche regering ten gunste van de So cobelge. Paul Spaak deed dat eveneens. Het had volgens de oud-premier de rege ring duidelijk moeten zijn, dat het moreel onmogelijk is, gelden in be slag te nemen, die voortvloeien uit de Marshall-hulp. Doelende op minister Van Zeeland (van wie in de pers beweerd werd, dat hij connecties had met de direc tie van de Socobelge) zei hij: „Als een politicus teveel persoonlijke be langen heeft te beschermen, kan hij niet langer een goed staatsman zijn en moet heengaan". Als de Socobelge het hangende pro ces wint, zal de Belgische staat het geld aan de Marshall-administratie moeten terugbetalen. De belastingbe talers moeten dan 360 millioen francs voor de Socobelge opbrengen. De Belgische minster van handel. Meurice, ontkende, dat België in strijd had gehandeld met welke internatio nale overeenkomst ook. De minster van buitenlandse zaken, Paul van Zeeland, beantwooi'dde de beschuldigingen aldus: „Ilc heb niets meer uitstaande met de maatschappijen, waarvan 11c deel uitmaakte voordat ik in de regering trad". „Ik heb er genoeg van, dat ik ingevoerd, onmiddellijk door een an dere te vervangen, indien wij vinden, dat deze laatste beter is? En ten slotte de vraag: „Zijn wij wel vol doende geïnteresseerd in opvoering van de productiviteit, of liggen de orders zo voor het grijpen dat wij liever een mannetje er bij zetten, dan de productie-lijn te verbeteren?" Op dit laatste komt het o i. vooral aan. Geen lapmiddelen of doekjes voor het bloeden, maar altijd en over al de fout in de wortel aantasten en er dan naar streven met de beste middelen ook het allerbeste resul taat te bereiken! Ad. Int mijn eer nogmaals in het publiek moet verdedigen en vertrouw op het gezonde oordeel der Belgische bevol king over deze persoonlijke aanvallen, die voortdurend op mij worden ge richt". De eerste minister Pholien wees er op, dat hij tijdens zijn bezoek aan de Ver. Staten heeft kunnen constateren, dat België daar zeer veel goodwill heeft. Hij was van oordeel, dat de Belgische belangen niet gediend zijn door de interpellaties van Spaak en Van Glabbeke. De beide afgetreden Britse ministers, Bevan en Wilson, kort voor de ka binetszitting, waarin zy de motieven, die tot hun besluit hebben geleid, uiteenzetten. Links Aneurin Bevan met zjjn echtgenote; rechts Harold Wil son met zyn vrouw en zijn drie-jarige zoon Giles. Bevans vrouw is eveneens lid van het Lagerhuis. Vergiftiging de oorzaak? In het dorp Boven-Leeuwen niet ver van Druten werd Dinsdagmorgen in het St. -Jozefgesticht een zestal ouden van dagen dood op be<l gevon den. Toen een der zusters Dinsdagoch tend de bedden wilde gaan afhalen van een zaaltje, waarop zes ouden van dagen in de leeftijd van 59 tot 85 jaren ieder in een aparte cel sla pen, bleek, dat zij allen waren over leden. De mensen waren des avonds tussen negen en tien uur ter ruste gegaan. Vermoed wordt dat zij op de slaapzaal nog iets hebben gegeten, dat vergiftige! was. De overige bewo ners van het St. Jozefgesticht man- kerên niets. Dr. Hulst uit Leiden zal een onderzoek instellen. De leeftijd van de slachtoffers va rieert van 75 tot 86 jaar. De slaap zaal is door de politie verzegeld. Nederlands soldaat spionneerde voor de Daroel Islam. Het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag heeft het vonnis van de Haagse- rechtbank bevestigd tegen de dpi soldaat H. .J. R. uit Halfweg, die in Indonesië eerst wegens diefstal in de gevangenis terecht kwam. daaruit weer ontsnapte door een bewaker neer te slaan en ten slotte in de T.N.I. dienst nam om voor de Daroel Islam te spionneren. Hij was nl. tot de Islam overgegaan. R. houdt nu een gevange nisstraf van 2Vs jaar; bovendien is hij uit de militaire dienst ontslagen. Locomotief en twee wagons van de baan geveegd De sneltrein ChiassoZiirich is ge troffen door een lawine, die van de Zuidelijke helling van de St. Gotthard naar beneden kwam. De locomotief, een goederenwagen en de restauratie wagen werden van de rails geveegd en onder de sneeuw bedolven. Volgens de eerste berichten zijn twee of drie per sonen ernstig gewond. Aftreden van Acheson geëist De leider van de republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden, Joseph Martin, heeft Maan dag onmiddellijk aftreden van de mi nister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, geëist. Martin zeide, dat MacArthur ont slagen was, omdat hij een plan voor de overwinning in Azië had, dat niet in overeenstemming was met de plan nen van het ministerie van Buiten landse Zaken. Hij beschuldigde het ministerie er van het openen van een tweede front in Azië door Chinese nationalistische troepen te hebben verhinderd, ten einde de fouten van de afgelopen ja ren inzake de politiek in het Verre Oosten te verbergen. is het 375 jaar geleden, dat tussen Holland en Zeeland een unie tot stand kwam: is het 25 jaar geleden, dat de Zweedse feministe Ellen Key, overleed. Haar boek „De eeuw van het kind", beleefde vele herdrukken. TWEE OFFICIEREN VAN COMMANDO ONTHEVEN Chef-Staf betuigde overste Beaumont zijn instemming Naar het A.N.P. verneemt heeft de Chef van de Generale Staf aan lui tenant-kolonel J. Beaumont zyn volledige instemming betuigd met de door deze hoofdofficier getroffen maatregelen ten aanzien van de militairen in het kamp „Wittenberg". Voorts werd gemeld, dat de Chef van de Generale Staf een reserve-ma joor, commandant van een der bataljons van voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijnde manschappen, wegens gebrek aan bezieling by de uitoefening van de dienst, uit zyn commando heeft ontzet en een majoor van het hoofdkwartier van de Generale Staf in diens plaats heeft benoemd. Ook een der compagnies-commandanten is uit zyn commando ontzet. De Legervoorlichtingsdienst deelde o.m. nog het volgende mede: Bij de aanvang van de herhalings oefeningen was door de legerplaats commandant, de luitenant-kolouel Beaumont, bepaald, dat de militairen na het einde van de dienst het kamp „Wittenberg" mochten verlaten en zich vrijelijk in het garnizoen Apel doorn konden bewegen. Op Zaterdag morgen 21 April wendde de waarne mend garnizoenscommandant van Apeldoorn zich tot overste Beaumont met de mededeling, dat. blijkens vele ingekomen rapporten, een aantal mi litairen van het kamp „Wittenberg" zich ernstig had misdragen. Verzocht werd derhalve de nodige maatregelen te nemen om herhaling te voorkomen. Na bespreking van de situatie met de bataljons- en compagniescomman danten, heeft de commandant daarop besloten om de algemene vergunning Auto-rijlessen ook duurder Het hoofdbestuur van de algemene bond van autoryschoolhouders in Ne derland deelt mede, dat de ruim 100 bij deze bond aangesloten scholen met ingang van 1 Mei a.s. het lesgeld voor autorijlessen zal verhogen met 8 1/3%. AFSCHEID VAN IR. J. D. DORST Waarschijnlijk deze zomer nog begin van boerderijen-bouw In de nieuwe Zuid-Sloepolder zullen tien akkerbouwbedrijven van ge middeld ruim dertig ha. en tien f rui tteeltbe drijven van vier tot twaalf ha. worden ingericht. Waars chynlyk zal dit jaar nog worden begonnen met de bouw van de buerder\jen en de daarby behorende arbeiderswoningen. De boerderijen worden van het typ© WIeringermeer, waarby de woning en schuur gescheiden komen te staan. Deze mededeling werd gedaan in de Dinsdag in hotel Centraal te Goes ge houden vergadering van het Provin ciaal bestuur van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland. In deze btf- eenkomst werd ook afscheid geno men van ir. J. D. Dorst als provin ciaal secretaris van deze Stichting. By monde van de voorz., de heer G. van Waes, werd hem dank gebracht voor het vele werk dat hy sinds de oprichting van de Stichting op 26 Maart 1946, in deze functie voor de Zeeuwse landbouw heeft verricht. In het byzonder werd daarby gewezen op de totstandkoming van de proef- Terreur in Albanië Vooraanstaande verbannen Albane zen te Rome maken melding van „een golf van terreur in Albanië". Veertig personen zouden zijn terecht gesteld en tussen de 700 en 1500 ge arresteerd. I boerdery te Bruinisse en het land- bouwvoorbeeldbedryf Walcheren. Ir. Dorst zal voortaan als advise rend lid zyn steun aan de Stichting biyven geven. In een dankwoord sprak de scheidende secretaris zyn vreugde er over uit, dat door de sa menwerking in de Stichting bereikt is, dat het gezag van de landbouw in belangryke mate is toegenomen. Vervoigens werd de nieuwe secreta ris, de heer P. de Kam, met een toe- passeiyke toespraak geïnstalleerd. In deze vergadering werd voorts met de sociale commissie van gedach ten gewisseld over de arbeidsvoorzie ning in het komende seizoen. Ook kwam het plan voor het kanaal GentTemeuzen ter sprake. Daar voor de aanleg van een nieuwe ka naal arm een paar honderd ha. kost bare cultuurgrond in Zeeuwsch- Vlaanderen verloren zou gaan, onder vindt dit bezwaren in landbouwkrin- gen. Een krachtige poging zal wor den gedaan om hierin een stem te kunnen laten horen. In verband met het Streekplan Walcheren, zal oj korte termyn een bespreking mei Ged. Staten van Zeeland worden aan gevraagd. BENOEMINGEN. De secretaris, de heer P. de Kam, werd benoemd tot secretaris van de sector landbouw voor de tentoonstel ling te Middelburg in 1953, terwijl in de adviescommissie voor oorlogsscha de werden benoemd de heren C. Phi- lipse, 's H. Arendskerke, J. B. Becu, Groede en A. Geschiere, Grypskerke. om zich na afloop van de dienst naar Apeldoorn te begeven voor alle voor herhalingsoefeningen opgekomenen voor de Zaterdag en Zondag in te trekken. Hij heeft dit bij de aanvang van het middagappèl persoonlijk in het gehele kamp bekendgemaakt, on der duidelijke vermelding, dat de ge nomen maatregel het gevolg was van de ernstige misdragingen van een aantal militairen in Apeldoorn. Uiter aard waren de officieren en de onder officieren der bataljons mede in de maatregel betrokken, omdat officieren en onderofficieren bij hun troep be horen. Door de getroffen maatregel werd snel en afdoend een einde gemaakt aan misdragingen, welke in een goede militaire organisatie niet kunnen wor den getolereerd en een rechtmatige ergernis vormen, niet slechts voor de burgerij, welke hiervan kennis neemt, doch voor het gehele Nederlandse volk, dat zich grote financiële offers voor de opbouw van het leger moet getroosten. Van enige onaangename stemming over de maatregel, anders dan gericht jegens de militairen, die deze door hun wangedrag hadden nodig gemaakt, is niets gebleken. Wat de op Zondag verrichte dienst betreft: deze was reeds Zaterdagmor gen, derhalve vóór de hiervoren ge noemde bijzondere maatregel, aan de troep bekend gemaakt. Deze dienst heeft bestaan in het geheel marsvaar dig maken van de bataljons, die Maandagmorgen te ongeveer 4 uur het kamp zouden verlaten om deel te ne men aan de oefening „Achilles". De dienst was eerst des avonds om 19 uur geëindigd, waarbij door allen hard is gewerkt De drie bataljons hebben Maandagmorgen in de beste orde en goede stemming het kamp verlaten- 97 passagiers om het leven gekomen. Zeven en negentig passagiers, waaronder zeven Amerikaanse solda ten, zjjn Dinsdag om het leven geko men by een treinbrand in Jokohama. Tenminste 200 personen werden ge wond. De brand ontstond in de locomotief, waardoor de portieren niet meer ge opend konden worden. Terwyl het vuur door de rytuigen raasde, poogden de passagiers tever geefs uit de trein te ontsnappen. Doordat de electrische stroom door de brand was uitgeschakeld, konden de automatisch werkende portieren van de trein niet worden geopend Enige passagiers slaagden er in door de ramen naar buiten *e komen. Zij kwamen echter om bet leven by een val van de zes meter hoge luchtspoor- weg, waarop het ongeluk gebeurde. Onder de doden, voor meer dan de helft vrouwen, bevinden zich acht kin deren. De uitvaart van Bevin De uitvaartplechtigheid voor Er- nest Bevin, oua-minister van buiten landse zaken van Engeland, is in de Westminster Abey door byna 2000 personen bygewoond. Voor de abdy hadden zich ongeveer 3500 mensen verzameld. Ondere de aanwezigen be vond zich minister-president Attlee, die hiervoor het ziekenhuis had ver laten. Weer pseudo-vogelpest in Barneveld En Barneveld is vermoedelyk we derom pseudo-vogelpest geconsta teerd, thans in het dorp Voorthuizen. In verband hiermede is een ophokge- bod afgekondigd voor alle pluimvee, hoenderachtigen, ganzen, eenden en kalkoenen en voor honden en katten in dit gebied. WARM EN ZONNIG Geldig tot Woensdagavond. Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige wind, meest uit Oostelyke richtingen. In de kust stroken van de Noordelyke provin cies iets lagere, overigens dezelfde of iets hogere temperaturen dan giste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1