VREDESTEIN v RAADSELACHTIGE VERDWIJNING VAN NIET VERZONDEN PAKKET [Ml cigarettes Verbouw van zaahnais in Zeeland. NASLEEP VAN DOLLE DINSDAG Chr. Landbouwwinterschooi. JUBILEUM-VOORSTELLINGEN H.M.D.T. BESLOTEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 APRIL. 1951. N. S. kreeg de schuld Kantoorbediende, die assurantiepenningen dacht op te strijken, stond te Middelburg terecht. Een buitengewoon brutale, ogenschijnlijk geraffineerde, maar tot misluk ken gedoemde poging tot oplichting werd Vrtfdag te Middelburg berecht, In het verdachtenbankje zat de* dertig-jarige kantoorbediende D. V. B. uit Goes, die een denkbeeldige zending-per-spoor liet zoekraken en vervolgens een verzekeringsmaatschappij aansprak voor uitkering van de assurantie penningen. De verdachte, werkzaam bij Van Gend en Loos te Goes, deed 'net in November van vorig jaar voorkomen, alsof hij een pakket, inhoudende drie radio-apparaten, per N. S. naar Eind hoven had gezonden. Hij vervalste een vrachtbrief, liet deze versturen en verzekerde de „zending" voor 1500.—. Natuurlijk weid in de Lichtstad niets ontvangen en nadat B. geduz ende enige tyd „geduldig" het resultaat van het nutteloze on derzoek had afgewacht, zond hy een Advertentie Het is zaaitijd! Drukte in de landbouw De Bilt heeft ons verzoek van vori ge week om „een beetje zonneschijn" in het beiang van de Zeeuwse land bouw, prompt „ingewilligd". Het zon netje en de frisse voorjaarswind heb ben de akkers de laatste dagen flink opgedroogd, zodat in de landbouw thans alle krachten zyn gemobiliseerd om do ontstane achterstand zoveel mogélyk in te halen. De gronden worden, verder zaairijp gemaakt, ter- wyl hier en daar reeds heel wat gerst enz. is ingezaaid. Voor zover het op het ogenblik te bekijken is, zullen .geen grote wyzigingen in het bouw plan worden aangebracht. Mede ook omdat het zaaizaad reeds was aange kocht. Op de zware gronden zal de erwten- Verbouw echter wel aanmerkelijk in-; gekrompen worden. Door de vele re gens is de zware grond sterk inge slagen. De ondergrond is nog nat, ter wijl de bovenlaag sintelig is. Er is zodoende geen mooi zaaibed te ver krijgen. Bovendien is een dergelijke brokkelige grond zeer in trek bij de parasieten als snuitkevers e.d. Onder deze omstandigheden kan daarom van een erwtenverbouw geen grote verwachting worden gekoesterd. Concentratie op Z. Beveland Naar wH vernemen, zal het Verede- lingsbedrijf van het Centraal Burean te Hoofddorp, btj de Coöperatie te Wemeldinge een maiskolvendroog- schuur van belioorlyke capaciteit bou wen en de vermeerdering; van zaai- mais op contract bij de Znid-Beve- landse telers onderbrengen. De financiële resultaten van de maisverbouw >n 1950 hebben namelijk een aanzienlijke uitbreiding van deze teelt voor 1951 tot gevolg gehad. Om dit mogelijk te maken moesten ech- ter belangrijke hoeveelheden duur zaaizaad in Amerika en Canada wor den aangekocht, daar Nederland zelf hiervan onvoldoende produceert. Met behulp var, de nieuwe droog schuur zullen de dit najaar te oog sten zaaimaisKolven in ongeveer drie etmalen mechanisch met matig ver warmde lucht worden teruggedroogd. Dit systeem wordt in Amerika reeds op gi-ote schaal toegepast. De on gunstige invloed van het klimaat op de kiemkraoht van de zaaimais wordt hierdoor uitgeschakeld, hetgeen van groot belang is. Niet minder belangrijk is de aan zienlijke dollarbesparing, welke door deze zaaimaisverbouw zal worden verkregen. Zeeland, dat klimatologisch bil uit stek geschikt is voor de productie van zaaizaad, ziet dit feit ook door deze teelt weer bevestigd. brief naar de Verzekeringsmaat schappij, waarin hij zich nota bene beklaagde over het feit, dat de N. S.- rechercheurs zoveel tijd nodig had den om het zoekgeraakte op te spo ren Nu gaan verzekeringsmaatschap pijen bij voorkeur niet over één nacht ijs; vanzelfsprekend werd een onder zoek ingesteld en het duurde niet lang, of B. viel door de mand. Giste ren stond hij berouwvol voor zyn rechters en legde een bekentenis af. Hij had het bedrog gepleegd omdat hij geldgebrek had. By Van Gend Loos was lift inmiddels ontslagen. De Officier van Justitie, mr. Ph, M. Schenkenberg' van Mierop, vond een voorwaardelijke gevangenisstraf niet op haar plaats, omdat z.i. dan tekort zou worden gedaan aan de bescher ming van het algemeen belang. Hy eiste een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van vier maanden. De ver dediger, mr. P. C. Adriaanse, steide hier tegenover, dat ook een voor waardelijke straf preventief kan wer ken. EFFECTENBEZIT VERZWEGEN. Voorts stonden terecht de caféhou der J. L. P. uit Renesse en de manu- facturier P. W. uit Zierikzee, die niet hun gehele effectenbezit aan de Be lastingen hadden opgegeven, toen zij in 1945 een aangiftebiljet als bedoeld in het Buitengewoon Navorderings- besluit indienden. P. vertelde, dat hij tijdens de oorlog de door hem niet ;even effecten door een bank op gefingeerde namen had laten aan kopen. Toen hy in 1945 van de In specteur der Belastingen te Zierikzee een verlaging van zijn zekerheidstel ling had gekregen, durfde hij de ver- Engels militair muziekcorps naar Oostburg. Het muziekcorps van de Koninklij ke Engelse Huzaren zal op 11 Augus tus a.s. een bezoek brengen aan Oost burg. 's Middags zal er een concert worden gegeven, terwyl 's avonds het corps een bal-champêtre zal verzor- ?;en. De Engelse huzaren zullen op reden in gala-uniformen. Dit optre den wordt georganiseerd door de „Plaatselijke Gemeenschap Oost burg". Bereids is medewerking ver zekerd van een groep ingezetenen van Oostburg, zodat de financiering verzekerd is. Advertentie 6PECIALÊ oc N8lED'NG Zuiver wollen stof voor Toppers en Zomermantels 12,75 per meter. Stalen op aanvraag. U slaagt voor Stoffen en Zijde altijd in SCHRIJVFR'S «iTOFFPNUAN^FL GOES, Opril Markt by de Kade. Telefoon 2751. Zeeland's Speciale Stoffenhuis. zwegen inkomsten niet meer op te geven, daar hy bang was, dat dan de verlaging zou worden ingetrokken. De Officier hield bij het bepalen van z£n eis tegen beide verdachten rekening met enige verzachtende om standigheden en vroeg tegen beiden een boete van 400.De raadsman, mr. C. J. B. du Croo, betoogde, dat hier geen sprake is van een uitzon derlijk ernstig belastingdelict en dat zijn cliënten reeds voldoende zyn ge straft door de fiscale maatregelen. Hij verzocht hun een symbolische geldboete op te leggen. VALSHEID IN GESCHRIFTE. De vlasser P. C. G. uit St. Jansteen moest zich verantwoorden voor vals- I heid in geschrifte. Toen zijn vader in een inrichting werd opgenomen, had hij diens bedrijf voortgezet, blykbaar echter niet op de juiste wijze, want het kapitaal slonk als sneeuw voor de zon. Dit gaf aanleiding tot een pitti ge familieruzie, de politie werd er bij gehaald en deze ontdekte, dat G. „met Zeeuwsch-'Vlaamse blijmoedig heid", zoals de president, mr. P. van Empel, het uitdrukte, op chèque's e.d, de handtekening van zyn vader had nagebootst. De man stond terecht, omdat hij een machtiging tot het op nemen van gedeponeerde gelden en andere handelingen valselijk had on dertekend en vervolgens had gebruikt om gelden te incasseren. Deze had hij zijn moeder ter hand gesteld. De Officier, mr. J. L. Andreae, eis te tegen G.. die sinds 16 Januari j.l. gedetmeerd, 8 maanden gevange nisstraf. waarvan 4 maanden voor waardelijk met twee jaar proeftijd. De verdediger, mr. H. C. M. van Son, vroeg de Rechtbank om verdachte on middellijk in vrijheid te stellen. Op dit verzoek werd gunstig beschikt, In alle zaken wordt op 4 Mei uit spraak gedaan. WETHOUDER VAN AAGTEKERKE NAM ONTSLAG Verschil van inzicht over feestelijkheden In de gemeenteraad van Aagtekerke werd kort geleden een motie aange nomen tegen het beleid en de houding van wethouder S. Wisse (S.G.P.), die bepaalde bezwaren had tegen mede werking aan een feest bij gelegenheid van het 25-jarig jubileum, dat de bur gemeester van Aagtekerke binnenkort zal vieren. De heer Wisse heeft in deze motie aanleiding gevonden om ontslag te ne men als wethouder. Aagtekerke's burgemeester zal jubileren Burgemeester J. Bosselaar van Aag tekerke zal op 3 Juni a.s. de dag her denken, dat hij 25 jaar geleden be noemd werd tot burgemeester van Aagtekerke. Aangezien de derde Juni op een Zondag valt, zal dit feit herdacht wor den op Maandag 4 Juni. Motorriider kwam tegen P.Z E.M.-paal. Donderdagavond is te Nieuwerkerk een ernstig oni jngeluk ge landbouwer M de R. van Sirjans' land van een familiebezoek op zyn motorfiets naar huis terugkeerde, kwam hij op tot dusver onverklaarba re wijze in aanraking met een paal van het electrisch net. Hierdoor werd hij van zyn motorfiets geslingerd. Hy bleef bewusteloos liggen. Dokter Vleugels Schupper was spoedig ter plaatse en verleende.eerste hulp. Hij constateerde een hersenschudding en een rib^ractuur. De toestand van het slachtoffer is thans bevredigend. RECHTBANK MIDDELBURG. Twee meisjes uit Zaamslag werden gebrandmerkt. Op Dolle Dinsdag drongen drie gemaskerde mannen, gewapend met een verjaard cylinderplstool, de woning binnen van de familie De B. te Zaam slag en boeiden de twee dochters, die allerminst afkerig waren geweest van omgang met de Duitsers. Eén van de mannen knipte deze dames kaal, een ander brandmerkte haar met een yzeren hakenkruisje, dat warm was ge maakt in een busje met koolzaadolie. Deze operatie veroorzaakte blijvende lidtekenen op de wangen. plichtigheid aan botorsmokkelartj. Als getuige was toen gedagvaard de 25-jarige chauffeur A. L. uit Goes, die i-eeds by het vooronderzoek een voor de verdachte zeer bezwarende verkla ring had afgelegd. B. zou de chauffeur onder bedrei- Op last van de procureur-fiscaal stelde de officier van justitie een ver volging in tegen de drie verdachten, J. Z. en J. v. D. uit Zaamslag en P. C. v. D. uit Hoek. Gisteren stond dit drietal teMiddelburg terecht, doch ontkende pertinent de genoemde han delingen te hebben gepleegd. P. v. D. vertelde: „Vyf jaar lang was ik door de illegale pers en Radio Oranje opge hitst om de Duitsers en hun vriendjes te benadelen. Toen Dolle Dinsdag aanbrak, begaf ik mij met een groep je mannen naar de woning van De B. om te zien, of zich daar nog bezetters bevonden". Hij kon, evenmin als de andere verdachten, vertellen, wie als kapper was opgetreden en wie de meisjes had gebrandmerkt. De president, mr. P. van Empel, merkte op: „Ik kan mij best begrij pen, dat jullie hebben afgesproken om set te doen of je gek bent, maar wh laten ons toch niet voor de a< g maar net "aten ons toch niet voor ■pgpr. Ige verklaringen uit 1945 voor, waaruit gek houden". Hij las vervolgens enig bleek, dat Z. de meisjes had geknipt, dat P. v. D. „het revolverwerk had verricht", zoals hijzelf had gezegd, terwyi J. v. D. het brandijzer han teerde. De drie verdachten bleven echter ontkennen. De Officier hield rekening met de abnormale omstandigheden, waaron der een en ander was geschied en met ;ebeurd. Toen de de ouderdom van de zaak, toen hij een f" J voorwaardelijke gevangenisstraf voor de tijd van één week met één jaar proeftijd eiste. Jaap van D. kon zich daarmee niet verenigen: „Het feit is niet bewezen verklaard", zo zeide hy. Advertentie •V EEN NAAM IN RUBBER VS5- Middelburgse -rhool lev-rde 22 geslaagden af. In het gebouw van de Chr. Land bouwwinterschooi te Middelburg, werd Vrydag voor de eerste maal de eindles gegeven met daarbij de diploma-uitreiking. De voorzitter van het schoolbe stuur de heer C. de Putter, opende de bijeenkomst, waarna de directeur der school de heer ir. H. Steur, het begin van de openbare les aankondig de en het woord gaf aan de leraren Bij deze eindles werden de leerlingen nog eens geducht aan de tand ge voeld op het gebied van economie, veeteelt, gezondheidsleer en bemes tingsleer. Over het algemeen werden alle vragen vlot beantwoord. Na de pauze nam de directeur het woord. Hy kon de verheugende mede deling doen, dat alle leerlingen ge slaagd waren. Mr. W. F. E. baron Van der Feltz. voorzitter van de commissie van toe zicht, deelde daarna de diploma's uit Enkele sprekers voerden nog het woord. Ir. H. Steur reikte de cijfer lijsten uit met voor ieder een humo ristische herinnering of een waarde rend woord. De voorzitter van het schoolbestuur reikte aan de twee bes te leerlingen het Gedenkboek van de C.B.T.B. uit, waarvan twee exem plaren door deze organisatie beschik baar waren gesteld. Eén der leerlin gen en een vader dankten voor de lessen. Aan de volgende leerlingen werd het eind-diploma uitgereikt: P. Bosselaar, Aagtekerke; J. de Buck, Domburg; J. J. Crucq, Nieuw en St Joosland; J. Francke, Grijps- kerke; J. C. A. Geluk, Kamperland; J. Geschiere, Zoutelande; H. J. Han- se, Ellemeet; J. J. Hanse, Ellemeet; M. den Herder, 's-Heer Arendskerke; I. G. de Jager, Steenbergen; P. Koo- le, Souburg; A. Krijger, Marknesse N.O.P.; P. Lampert, Biggekerke; A. Maljaars Serooskerke (W.); J. Rin- gelberg, Kerkwerve; W. van Sluys. ioutelande; L. Ton, Grypskerke; Traas, Nieuwdorp; J. de Visser, Ouot- kapelle; C. de Wolf, Meliskerke; P Sluys. e; M. Oost- de Wolf, Grypskerke. Een leerling zal, wegens ziekte, la ter in de gelegenheid worden gesteld, het examen alsnog af te leggen. Bevorderd- werden van de eerste naai' tie tweede klasse: W. Balkenende, Kamperland; J. P. Blok, Nieuwdorp; P. J. Boot Kerk werve; T. Eoudeling, Anna Jacoba- polder; J. Buizer, Kruiningen; A. A. DIeleman, Hoek; J. Francke, Gapin- ge; J. Geschiere, Grijpskerke; C. J. Hanse, Bruinisse; A. J. de Jager, Nieuwdorp; A. Janse, Oostkapelle; D. de Jonge: 's-Heer Arendskerke; A. Kodde, Biggekerke; J. M. Krijger, Driewegen; J. Kwekkeboom, Gapin- ge; L. Lanmert. Biggekerke; F. Meu- lenberg. Rilland; Z. Poppe, Grijps kerke; P. Vogelaar, Rilland; W. Wat- tel, Oostkapelle; W. de Wolf, Gryps kerke. Een leerling werd niet bevorderd, terwijl drie leerlingen herexamen zul len moeten afleggen. Advertentie PUROL geneest huid- en hanewondjes; voorkomt intectie Oud-burgemeester L. Simonse van Biggekerke overleden GROTE WAARDERING VOOR ZIJN ARBEID Donderdagnacht is te Biggekerke, "-e- heel onverwachts, op 70-jarlge leef tijd overleden oud-burgemeester L. Simonse, die grote verdienste voor de gemeente Biggekerke heeft gehad. Hjj volgde in Juli 1914 zijn vader op als burgemeester en hy heeft tijdens zyn ambtsperiode belangrijke verbe teringen tot stand gebracht. Zo wer den onder zijn leiding de electrificatie en de riolering uitgevoerd. Dan werd de brandweer gemoderniseerd door het aanschaffen van een nieuwe mo torspuit en tijdens zijn ambtsperiode wera ook de nieuwe weg door ae kom van het dorp aangelegd. Op 17 September 1944 werd de ge meente Biggekerke door een zwaar bombardement getroffen, waardoor veel leed werd veroorzaakt, De wederopbouw moest hy aan zijn opvolger overlaten, want in December 1945 bereikte hU de pensioengerech tigde leeftijd en trad hij af. Dat de burgerij zijn arbeid waar deerde, is wel eebleken bij de viering van zijn 25-jarig jubileum in Juli 1939 toen Biggekerke hem op grootse wij ze huldigde. Ook bij zijn afscheid in 1945 kwam deze waardering tot uiting. Van 1939 af bekleedde de heer Simons naast het ambt van burgemeester ook dat van gemeente-secretaris. De overledene was sedert enkele jaren kassier van de Boerenleenbank, en lid van de Raad van Bestuur der Polder Walcheren In het bestuur van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op Walcheren en in dat van de Ver eniging Rijwielpad Walcheren heeft hij geruime tijd zitting gehad. De teraardebestelling van het stof felijk overschot is bepaald op Woens dag a.s. des middags één uur te Big gekerke. j Aanbesteding kleuterscholen te Vlissingen Te. Vlissingen werd aanbesteed de bouw van twee kleuterscholen, name lijk één aan de Joz. Israëlslaan (open bare kl. school) en één aan de Mini ster Lelystraat (Chr. kl. school). Er werd in massa ingeschreven als volgt; W. L. Christlaanseu, Vlissingen 114.940; J. en D. BH1 en Zn., VUssin. gen 119.562; Fa. Muynckde Kam, Vlissingen 119.700; J. F. Berting, Vlissingen 119.844; J. Goedbloed, Vlissingen 121.000; J. A. Letzer, Vlissingen 121.160; J. Huysman, Vlissingen 121.280; G. M. de Nooijer, Vlissingen 122.936; J. M. Goede- mondt 124.800; C. v. d. Klippe S 125.400; Aannemersbedrijf Van Loon, Vlissingen 125.800; J. v. Alm- kerk, Middelburg 130.000. De be groting bedroeg 121.000. De gun ning werd aangehouden. Begroting Herverkaveling Walcheren met 570.000 verminderd. In de nota aan de Tweede Kamer over de bezuinigingsmaatregelen, waartoe de regering ten aanzien van de Rijksbegroting 1951 besloten he wordt medegedeeld, dat voor de h_ verkaveling Walcheren de begroting met 570.000 moet worden vermin derd. Voor de Rijksdienst voor land- bouwherstel bedraagt dit bedrag 150.000. Vitrite te Middelburg steunt „Haak -In"-actie. Alle werknemers van de N.V., pc Vitrite Fabriek te Middelburg heb ben één uur overwerk verricht en het daarvoor ontvangen loon ep sa laris (in totaal 562,94) ter-besch li king gesteld van het Koningin Wil- helmiuafonds ten bate van de kan kerbestrijding. Ook de niet geheel volwaardige ar beiders. die ln dienst zijfi van deze N.V., droegen hun steentje by. Deze A.V.O-mensen brachten met over werk een som van 50 bijeen. De directie van de Vitrite verdub belde het door het personeel beschik baar gestelde bedrag, zodat het be- dryf niet minder dan 1225,88 aan de „Haak-In"-actie kan bydragen. Tydens een uitzending van de N. C. R.V, in Mei a.s. zullen twee vertegen woordigers van de Vitrite het geld aanbieden. Grote belangstelling voor sterrit naar Bevelandse boomgaarden. Voor de sterrit naar de bloeiende boomgaarden, welke de M.A.C. „Scheldegouwen" in samenwerking met de V.V.V. voor de Bevelanden op Zondag 29 April organiseert, bestaat grote belangstelling. Hoewel ver schillende clubs hun inschryving nog niet toezonden, waren gisteren reeds 201 voertuigen met 137 passagiers, in totaal dus 338 personen, ingeschre ven. By deze 201 voertuigen zijn 153 motoren, 45 auto's en 3 bromfietsen. Het laat zich aanzien, dat er aan de finish te Goes zich 5 600 personen zuilen verzamelen. Ook de Belgen lieten zich niet on betuigd. Onze Zuiderburen schrevën tot nu toe in met 55 motoren, 15 auto's en 50 passagiers. Bovendien is er nog een opgave te verwachten van 50 voertuigen, bemand met plm. 100 personen. MEINEED. Vrydagmiddag stond terecht de 55- jarige koopman J. A. B. uit Goes, die ervan werd verdacht meineed te heb ben uitgelokt, zyn vrouw verscheen begin Januari van dit jaar voor de Bijz. Politierechter wegens mede- Zeeuwse vereniging in Hilversum Te Hilversum hield de Vereniging „De Zeeuwen" haar laatste gezellige avond in dit seizoen. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat het bestuur en de leden met genoegen zullen terug zien op hetgeen deze winter geboden werd. Elke feestavond is uitstekend geslaagd en de opkomst waa steeds zeer goed. Deze avond werd geheel verzorgd door eigen krachten en werd ook nu weer een succes. Door de toneelclub werd op uit stekende wyze het stuk „Een reu zen idee" van Willy Corsari opge voerd. Verder zorgden de „Zeeuwse Ac cordeon Duivels" voor de vrolyke noot. Een cultureel praatje over de stryd tussen zee en land in Zeeland werd zeer gewaardeerd. Een collecte voor „Haak-In" bracht 47.37 op. Zuid Bevdands dameskoor voor de microfoon Het Zuid-Bevelands Dameskoor uit Goes, zingt onder leiding van de heer Jac. H, Tamminga, Zondag om 4 uur voor de A.V.R.O.-microfoon. Pianist is de heer W. L. Harthoorn. DRIEMAAL IS SCHEEPSRECHT Zusterverenigingen feliciteerden met woorden en bloemen. Twee stille werkers deelden in het huldebetoon. Driemaal is scheepsrecht, zegt een goed oud-Nederlands spreekwoord en net lykt er de laatste jaren veel op, dat het Middelburgs Dilettanten-To neel deze woorden tot zijn lyfspreuk heeft gemaakt. Telkens drie voorstel lingen van hetzelfde stuk, dus óók van het jubileumstuk. Meisjesgymna- van het jubileumetuk. „Meisjesgym nasium", dat Vrijdagavond ten derden male de Schouwburg vol deed stro men *met een publiek, dat weer geno ten heeft van deze werkelijk uitste kende, volkomen evenwichtige en boeiende voorstelling. En niet minder van de uitstekende verzorging, welke dit stuk óók kreeg door het smaak volle décor en de tot in de puntjes verzorgde costumering anno 1905. Maai* genoeg over de voorstelling zelf: wy behoeven heus weer niets toe te voegen aan de volkomen verdiende hulde, welke enkele dagen geleden reeds in deze kolommen aan dit wak' kere troepje werd gebracht, „Alle goeie dingen bestaan in drie- en". is min of meer een variant op het hiervoor reeds aangehaalde spreek woord en dit gold zeker ook voor de hulde, welke het Middelburgs Dilet tanten-Toneel by zyn zilveren feest is gebracht. Ditmaal waren het de zustervereni gingen, die het jubilerende bestuur enkele harteiyke woorden na afloop van de voorstelling toevoegden: eerst de heer A. D. Constandse van „Onder ling Kunstgenot" uit Goes en daarna de heer A. Vader van het „Vlissings Schouwspel". Belde sprekers herin nerden aan do hartelijke banden van vriendschap, welke hun verenigingen met do lubilerende verbinden en de heer Constandse verbond daaraan zelfs een kleine vermaning aan het adres van het Middelburgse publiek: „Weest trots op Uw mensen; ze zijn het waard!" De heer Vader bekende als voorzitter van een nog heel jonge toneelvereniging vein de uitvoeringen in Middelburg wel eens een beetje ja loers naar huis te zyn gegaan. Beide sprekers deden hun gelukwensen ver gezeld gaan van een ryke bloemen hulde. Het was ten slotte de H.M.D.T.- voorzitter, de heer L. A. Schenk, die beide sprekers hartelijk dank zegde en daarop een even hartelijk woord liet volgen aan het adres van twee „stille krachten", de regisseur, de heer W. de Pagter, en de heer P. Blaauw, die nu al 25 jaar de décors op zo uitnemende wyze verzorgt. Als blyk van de grote erkentelijkheid voor het werk van deze beide heren, verzocht de heer Schenk hen de zo juist aangeboden oloemstukken te willen aanvaarden. Ook wees spr. er nog op, dat voor het amateur-toneel de grens tussen Kunst en amusement niet aityd pre cies te trekken is. zyn standpunt is, dat het er om gaat amusement te brengen, maar dan op een zo hoog mogeiyk peil, Een dankwoord aan het adres van de donateurs, die voor een fraai jubileumgeschenk zorgden, de jubileum-commissie en de ners vorm den het slot van deze volkomen ge slaagde lustrum-opvoeringen. RAAD VOOR KERK EN GEZIN. In verband met de uitbreiding van zijn taak is de Ned. Hervormde Raad voor kerk en gezin door de Generale Synode opnieuw samenge steld. Tot vice-voorzitster werd be noemd mevr. SickeszSnyder te Vlis singen. ging en voorspiegeling, dat het geen kwaad kon, hebben aangezet om de Byz. Politierechter onjuiste inlichtin gen te geven, waardoor zyn vrouw kans kreeg op vrijspraak. L. deed dit; hij werd Vrijdag als getuige gehoord en zeide, dat B. hem inderdaad had bedréigd en dat hy bovendien tydens een onderhoud met een advocaat de indruk had gekregen, dat hij zonder gevaar de valse verklaring kon afleg gen. De verdachte ontkende L. te hebben bedreigd, maar het resultaat van het getuigenverhoor en zyn repu tatie spraken tegen hem. De Officier eiste een gevangenisstraf voor de tyd van acht maanden met aftrek van het voorarrest. Tegen L. werd wegens het plegen van meineed zes maanden voorwaardelijk met een proeftyd van drie jaar gevraagd. Advertentie. mei kleine stijging per maat MEISJESMANTELS in zuiver wol, leeftijd 6 jaar, vanaf 29.95 MEISJES REGENMANTELS gummi vanaf 9.95 Egyptisch katoen vanaf 32.75 MEISJESBLAZERS zuiver wol en gevoerd vanaf 24.25 COMMUN'-JURKJES kort vanaf 19.50 lang vanaf 27.50 Katoenen OPK NOOPPAKJES leeftijd plm. 3 jaar regatta 9.25 khaki 9.45 Stoffen OPKNOOPPAKJES leeftijd 5 jaar 15.75 JONGENS PLUSFOUR COSTUUM in bijzonder mooie Tweed, leeftijd 8 jaar 35.10 Zuiver wollen VESTPAKJE zeer geschikt voor communie, leeftijd 7 jaar 29.90 JONGENS WINDBREAKERS jn diverse kleuren, leeftijd 6 jaar, vanaf 15.50 LANGE NOORDSTR.10-12 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2