PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT J MacArthur kant zich tegen een politiek in Azië van concessies Einde van de Tuchtrechtspraak voor de Voedselvoorziening DE BILT Kantlijn VERWACHTE OPBRENGST VAN DE HAAK-IN-ACTIE: EEN MÏLLIOEN Senator Vandenberg overleden RAMP MET DE „AFFRAY" BLIJFT EEN RAADSEL Vandaag 194e Jaargang - no. 93 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. PL verv.t W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 cL per week f 455 p. kw. fr. p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIOOELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 20 April 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 2S cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58—80. tel. 2355 4 ljjnen (b.g.g 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 <b.g.g. 2228): Ooetburg Pr. Mauritsstr 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerijstr. 2; Zlerlkzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 TOESPRAAK TOT HET CONGRES. Formosa moet behouden blijven „Het is onmogelijk een verzoeningspolitiek te volgen tegenover het com. munismp door concessies te doen zonder onze eigen positie te ondergraven. De Ver. Staten moeten in de strijd tegen het communisme een vaste lijn volgen. Formosa mag niet in Chinese handen vallen". Dit is de kern van de toespraak, die generaal MacArthur Donderdag heeft gehouden voor het Amerikaanse Congres. Het was voor MacArthur een hoogtijdag in Washington. Op de route naar het Capitool werd hy door duizenden toegejuicht. Op de gebouwen in het centrum waren vlaggen en grote portretten aangebracht. Volgens Reuter werd de stad overspoeld met „MacArthur president" propaganda. MacArthur werd met daverend juich begroet, toen hij de vergader zaal van het Huis van Afgevaardig den betrad. Alle afgevaardigden en senatoren verhieven zich van hun ze tels. De generaal begon zijn toe spraak met een pathetische volzin „Het Amerikaanse Congres be lichaamt de hoop en het streven van de menshheid. Ik spreek tot u in de schemering van mijn leven en zonder enige bitterheid. Ek ken slechts één doel: de Ver. Staten dienen". Vervolgens zette de generaal zijn standpunt uiteen. Degenen, die het minst verdienen, kijken in deze dagen van ver sobering met afgunst naar de- Eenen, die wat meer verdienen. Het i begrijpelijk, ook al is het zo, dat menige arbeider, die een goed vak behoorlijk meester is, minder zorg heeft dan de meeste zakenlieden en met name de kleine middenstand. Toch brengt dit met afgunst kij ken naar de meer verdienenden de vraag in het geding, of inderdaad de inkomens in Nederland ongeluk zijn verdeeld. Het P.v.d.A.-weekblad „Paraat" sneed het onderwerp onlangs aan en kwam tot de conclusie, dat recht vaardige verdeling van het nationale inkomen lang niet altijd mag beteke nen, dat iedereen evenveel moet ver dienen. „Zowel historische ervaring als ken nis van de menselijke natuur leidt tot de slotsom dat het„y9fyc de instand houding en de vooruitgang van dc maatschappij noodzakelijk ls om bij de inkomensverdeling een zeker ver band te leggen tussen de grootte van de beloning en van de geleverde pres tatie. Socialisten aanvaarden daarom algemeen dat een zeker verschil In prestatiebeloningen noodzakelijk is. Ze zijn evenwel van oordeel dat deze verschillen thans in het algemeen groter zgn dan noodzakelijk is. Al doet zich ook wel eens het verschijn sel voor dat van een te gering ver schil gesproken moet worden, bijv. waar het betreft het verschil in belo ning van geschoolde en ongeschoolde arbeid. In het verschil in beloning moet een prikkel gelegen zijn tot gro tere inspanning bij het werk, maar ook tot inspanning bij het zich eigen maken van vakkennis en het benut ten van de opleidingsmogelijkheden". Hetzelfde blad laat tegenover dit verheugend geluid in een twee de artikel een ander geluid ho ren. Het betoogt, dat na de oorlog het levenspeil van sommige groepen ar beiders achteruit ging; wel is een zekere nivellering binnen de groep loon- en salaristrekkenden door fis cale maatregelen opgetreden, maar toch zal de noodzakelijke consump tiebeperking moeten komen voor re kening van die groepen ondernemers, kapitaalbezitters en gesalarieerden, die dit zonder gevaar voor verpaupe ring kunnen dragen; daarom zal al lereerst het arbeidsloze inkomen af geschaft moeten worden: „Ook langs andere wegen kunnen we trachten de onrechtvaardigheden in de bestaande inkomenverdeling te bestrijden. De hoge lonen, die in een aantal beroepen worden verdiend, zjjn vaak ten dele een gevolg van het feit. dat de opleiding tot die beroe- £en voor velen te langdurig en te ostbaar ls. Een verdere democrati sering van onderwijs en opleiding is een van de middelen om hierin ver andering te brengen. Progressief school- en collegegeld over de hele Unie, eventueel algeheel kosteloos onderwijs in combinatie met een ruim studiebeurzenstelsel zijn tot dit doel de juiste middelen. Zou dit alles gefinancierd worden door hoge be lastingen op erfenissen, dan zou dus langs twee wegen naar rechtvaardi ger verhoudingen worden gestreefd. Pas als langs deze weg een maximum aan gelijke kansen voor een ieder wordt geschapen, zullen de machts verhoudingen in de inkomenverdeling een minder overheersende rol gaan spelen. De verschillen in lonen zullen dan in sterker mate dan thans af hankelijk worden van de mate van verantwoordelijkheid, van inspanning, van vakbekwaamheid en van aantrek kelijkheid van het werk, dat men doet, Dit alles zal slechts bereikt kunnen worden in combinatie met een verantwoorde en grondige be roepskeuzevoorlichting". Men kan hiertegen aanvoeren, dat de opklimming uit de arbei dersklasse naar de intellectuele beroepen zich slechts geleidelijk vol trekt en dat het maximum aan gelij ke kansen dus nog allerminst bete kent. dat van die kansen gelijkelijk gebruik zal worden gemaakt. Wanneer echter dit maximum aan „Sommigen zijn van mening, dat de Ver. Staten niet sterk genoeg zijn om zowel op het Aziatische als op het Europese front weerstand te bieden aan het communisme. Ik moet u zeg gen dat ik mij geen groter defaitisme kan indenken. De Ver. Staten beheersen in het Westelijke gedeelte van de Stille Oceaan een keten van eilanden. Zij kunnen van hieruit het Aziatische vasteland yan Wladiwostok tot Sin gapore met hun zee- en luchtmacht beheersen en zij kunnen elke bewe ging van een vijand ifi de richting van de Stille Zuidzee verhinderen. Deze eilandenketen is een natuurlijke ver dedigingslinie zij kan worden be houden met een minimum aan mili taire krachtsinspanning en uitga ven". Onder langdurige toejuichingen van de Congresleden verklaarde Mac Arthur „Bt heb er in het verleden met nadruk op gewezen dat het. uit militair oogpunt gezien. Volstrekt noodzakelijk is, dat Formosa onder geen enkele omstandigheid in com munistische handen valt. Indien dit wel zou gebeuren, zou de vrijheid van de Philinpijnen en Japan onmiddellijk bedreigd worden en wij zouden mo gelijk gedwongen zgn ons on de Cali- fornische kust terug te trekken". Hij vervolgde „Het communisti sche China greep in Korea in. waar door een nieuwe toestand werd ge schapen, welke beslissingen on di plomatiek terrein vereisten; zij zijn evenwel niet genomen". Daarop gaf MacArthur een over zicht van de ontwikkeling van China in de afgelopen halve eeuw. .Het hui dige Chinese communistische bewind is agressief en imperialistisch gewor den. Dit is niet slechts in Korea, doch ook met betrekking tot Indo- China gebleken. Het is dezelfde machtswellust, waardoor elke verove raar sinds mensenheugenis werd be zeten". GEEN CONCESSIES. „Om de nieuwe vfland te verslaan is het noodzakelijk bepaalde maatre gelen te nemen. Deze omvatten: een marine-blokkade van de Chinese kust, het uitvoeren van luchtverkenningen boven Chinees gebied en het inscha kelen van de Chinese nationalisten op Formosa". Men heeft beweerd, dat ik „aan hitste tot oorlog". Doch niets is meer bezijden de waarheid. Ik ken de oorlog, zoals weinigen van de thans levenden hem kennen. Reeds geruime tijd bepleit ik het aleehele prijsgeven van de oorlog als middel om interna tionale geschillen op te lossen. Doch wanneer de Ver. Staten een oorlog wordt opgedrongen, hebben wij slechts één antwoord hem met alle ten dienste staande middelen tot een spoedig einde te brengen. Het enige doel van een oorlog is het bevechten van de overwinning en nimmer be sluiteloosheid zonder einde". VAARWEL „Enkelen willen tegenover het Rode China een op concessies gebaseerde verzoeningspolitiek voeren. Zij legt echter de basis voor nieuwe en steeds verdergaande eisen van de tegen stander. Mijn soldaten vroegen mij Waarom worden op het slagveld be vochten militaire voordelen weer aan de vijand prii'? gegeven Met van ontroering trillende stem voegde Mac Arthur hieraan toe ,.Ik kon him vraag niet beantwoorden". MacArthur besloot zijn toespraak aldus „Er is een oud soldatenliedje, dat zegt„Oude soldaten sterven nooit, zij worden schimmen en ver dwijnen" (Old soldiers never die, they just fade away"). Ik ben nu zover Een oude soldaat, die heeft gepoogd zijn plicht te doen. zoals die hem door God werd voorgeschreven. Vaarwel". „Een oase in deze tijd" Op 24 Mei sluitingsavond in het Concertgebouw. Als op 24 Mei in het Concertgebouw te Amsterdam de grote sluitings avond zal worden gehouden van de „Haak-In-actie", zal het resultaat van deze actie vermoedelijk een millioen gulden bedragen. Op een persconferentie is duidelijk gemaakt, dat de enorme bedragen, die door ons volk in al zijn geledingen, zyn bijeengebracht, een zeer nuttige be stemming zullen krijgen om de vreselijkste volksziekte, de kanker, beter te kunnen bestrijden. Geen cent van de gelden, die zijn en nog worden bijeengebracht, zal voor onkosten worden afgetrokken. Tot de laatste cent zal hethaak-in"- fonds dienen voor de aanschaffing van radium en voor andere materi alen. De programmaleider der N.C.R.V., de heer Gerard Hoek. noemde de ac tie een oase in een materialistische tyd. De haak in-actie is geworden tot een nationale inzameling, die onge dachte resultaten oplevert. Op 20 Mei zal in het Concertge bouw te Amsterdam de N.C.R.V., net totaalbedrag dat de actie heeft opge bracht, aan burgemeester d'Ailly voorzitter van het Koningin Wilhel- minafonds overhandigen. Er zal twee gram radium worden aangekocht, hetgeen voldoende is om het gehele land te voorzien. Daardoor zal net mogelijk zijn, patiënten, die tot nu toe niet konden worden gehol pen, een behandeling te geven. Twee gram radium vertegenwoordigen een waarde van omstreeks 250.000 Thans is net mogelijk over het gehele land centra en subcentra in te rich ten voor de behandeling van patiën ten. voor studie van de kankerbestrij ding en voor de opleiding van de zo noodzakelijke deskundigen. Deze cen tra zullen worden gevestigd by de universiteiten van Groningen, Utrecht, Leiden. Nijmegen (zodra er een medische afdeling), en Amster dam. Voorts zullen er, dank zy haak-in. gelden beschikbaar zgn om de outil lage van het Rotterdams radio-thera peutisch instituut verder uit te brei- feiyke kansen gefinancierd moet wor- h&il brengen. den uit nog hogere belastingen op er fenissen, dan thans reeds worden ge heven, dan komt men tot een ave rechts resultaat. Kunstmatige verarming van de mid denklassen en dus ook van de mid denstand, zal de minder goed gesitu eerden niet baten en de middengroe pen schaden. Vandaar dat wij voor de door „Pa raat" in zijn tweede artikel gepropa geerde methode alleen kunnen voelen voor zover er geiyke kansen in be pleit worden. Het verkleinen van kan sen voor een bevolkingsgroep, die de ze kansen reeds heeft ten bate van een groep, die deze kansen nog niet over de volle linie heeft, zal weinig den. Dit alles zal drie ton kosten. Voor de aanschaffing van de zo nood- zakelQke bestralingsinstrumenten zal eveneens een bedrag van 2 tot 2 y3 ton worden beschikbaar gesteld. Niemand had iets te zeggen De 33ste vergadering van de plaatsvervangers in Parys is de kortste geweest tot dusver. Zy duurde tien minuten. Van die tien minuten heerste acht minuten stilte. Gromyko had geen instructies uit Mos kou ontvangen en de Westerse afgevaardigden hadden niets te zegge n. Aangezien men niet geko men was om een paar uur lang stilzwijgend by elkaar te zitten werd de zitting in arren moede verdaagd. Begin Mei verklaring over defensiebeleid. Naar de Maasbode verneemt zou begin Mei een verklaring van de re gering te verwachten zijn over het defensiebeleid. Vooraanstaand Republikein. Woensdagavond is te Grand Rapids in de Ver. Staten, de invloedrijke Amerikaanse senator Arthur Vanden berg, op 68-jarige leeftijd overleden. Züu gezondheidstoestand was al sinds een longoperatie In October 1949 zorgwekkend. Vandenberg. wiens vader van Ne derlandse afkomst was. begon zijn carrière als verslaggever van een plaatselijke krant. In 1928 werd hy voor de staat Michigan tot senator gekozen en hg is dat 23 jaar achter eenvolgens gebleven. Aanvankelijk behoorde hjj tot de isolationistische vleugel van de Republikeinse party. In 1945 echter bekeerde hy zien en werd voorstander van een actieve buitenlandse politiek van de Ver. Staten, die volgens hem los van par tytegenstellingen gevoerd moest wor den. President Truyian benoemde Van denberg tot lid van de- Amerikaanse delegatie te San Francisco, waar de U.N.O. werd opgericht. Mede dank zij de steun van Van denberg kon Truman in de senaat een meerderheid achter zich krügen voor het plan Marshall en het Atlan tisch Pact. Tot twee maal had Vandenberg een goede kans tot Republikeins Candi da at voor het presidentschap gekozen te worden. Beide ma'en weigerde hij zich op de voorgrond te dringen Vandenberg's vrouw stierf in Juni van het vorig jaar. Hy heeft een zoon en twee dochters. Een dezer dagen kwamen de oud-gezagvoerders van de K.L.M. ln de Paar- denburg te Ouderkerk aan de Amstel in reünie bijeen. Uiteraard waren by deze gelegenheid ook K.L.M.-gezagvoerders in actieve dienst aanwezig. Het interieur van de Paardenburg was voor deze gelegenheid voorzien van Juehtvaartattribnten. Dr. Plesman zelf was eveneens by deze reünie aan wezig. Op de foto, van rechts naar links: Iwan Smirnoff; J. J. van Baikom, onderdirecteur General Operations, bekend van de Snip-vlucht naar Cu rasao in December 1934; L. A. Brugman, die onlangs zyn 100ste retour vlucht naar Djakarta volbracht; dr. A. Plesman; S. Steinbeck, die onlangs de K.L.M. heeft verlaten en „Boon" Sillevis; alle grote namen uit de roem. ryke geschiedenis van de Nederlandse burgerluchtvaart. ROUW IN ENGELAND. Geen hoop meer op overlevenden. Er is geen redeiyke hoop meer op overlevenden van de gezonken Britse duikboot „Affray". Koning George van Engeland heeft Donderdag de vol gende boodschap tot de minister van Marine gericht: „Wilt U de innige gevoelens van medeleven van de Koningin en my aan de familieleden van hen, die hun leven verloren hebben by de tragische ramp van de onderzeeboot „Affray" overbrengen". Premier Attlee heeft een soortgeiyke boodschap aan de admiraliteit ge ronde». Signalen zgn Woensdag niet meer vernomen. De plaats van het wrak is nog steeds niet nauwkeurig vastge steld. Deskundigen van de Britse marine staan verbaasd over het volledige verdwijnen van de Affray. Als de boot zou zgn aangevaren of uit elk aar gesprongen, zouden er wrakstuk ken te zien geweest zgn. Het losla ten van de telefoonboei geschiedt au tomatisch bg een ongeluk. Dit mid del wordt zo goed als feilloos ge noemd. Slechts tweemaal tevoren is in vre- destgd een Britse duikboot op zulk een geheimzinnige wgze verdwenen. In 1932 verdween er een in het En gelse kanaal met 60 man aan boord en in 1921 een ter hoogte van de Scilly-eilanden met 57 opvarenden. HET SEINEN ONDER WATER. In verband met de ramp met de Britse duikboot „Affray", zullen ve len zich hebben afgevraagd waarom men zo moeilijk met de bemanning van een gezonken duikboot in sein- contact kan komen. Al zal dan ieder begrijpen, dat de buitenboord-antenne Laatste zitting in Middelburg Arrondissementsrechtbank behandelt voortaan overtredingen van de nog geldende bepalingen. De Tuchtrechtspraak voor de Voedselvoorziening in Zeeland is beëindigd: gisteren werd te Middelburg de laatste zitting gehouden. Zoals gebruikeiyk traden weer twintig verdachten voor de groene tafel, maar zy behoefden niet met zware straffen huiswaarts te keren. De Tuchtrechter toonde zich, zonder vanzelfsprekend genade voor recht te laten gelden, deze laatste maal toch wei byzonder clement. De Tuchtrechtspraak voor de Voed selvoorziening is niet, zoals velen me nen, een oorlogskindje; zij dateert reeds uit 1933, toen de wereld zuchtte onder het juk van de crisis en de enorme overproductie, vooral in de landbouw, beperkende maatregelen dringend nodig maakte. Er werden toen allerlei bepalingen gemaakt om de productie te drukken en teneinde de lieden, die deze voorschriften aan hun laars lapten, tot de orde te kun nen roepen, werd de „Commissie voor de Crlsis-tuchtrechtspraak" ingesteld. Een nieuwe taak wachtte op ver vulling, toen in de oorlogsjaren een steeds grotere schaarste aan artike len ontstond. Dit gebrek bracht mee, dat enerzgds maatregelen werden ge troffen om de productie op te voeren, met name op het terrein van de voed selvoorziening, anderzijds voorschrif ten werden gegeven, welke beperking beoogden, omdat bepaalde producten ontbraken. Zo maakte bgvoorbeeld het tekort aan veevoeder een drasti sche inkrimping van de varkenssta pel noodzakelijk. Niet alleen tydens, maar ook na de oorlog was er voor de Ambtenaar van do Tuchtrechtspraak (de vervolgende instantie, zoals het heet) veel werk aan de winkel. De laatste tyd is het aantal overtredingen echter aanzien- lgk gedaald, daar de meeste bepalin gen geleidelgk aan werden afge schaft. Dat ook het aantal zittingen sterk verminderde, is daarvan een lo gisch gevolg, doch de inkrimping van het opsporingsapparaat, de p.C.D., zal evenmin vreemd zyn geweest aan dit verschijnsel, ZITTINGEN IN VIJF PLAATSEN. Niet alleen in de Zeeuwse hoofd stad, waar het parket van de Tucht rechtspraak was gevestigd, docl^ook in Zierikzee, Tholen, Terneuzen en Oostburg werden regelmatig zittin gen gehouden. In Middelburg, Zierik zee en Tholen trad mr. Th. Portheine op als rechter en mr. HL C. J. Zaayer als griffier, in Terneuzen en Oostburg mr. P. W. C. C. M. van Meerwijk als rechter en mr. H. van den Belf als griffier. Sedert Maart 1947 fungeerde mr. J. H. Vreesman als ambtenaar van de Tuchtrechtspraak; hy werd per 1 Augustus 1950 opgevolgd door mr. H. R, Lammers, die tevens amb tenaar was in de arrondissementen 's-Hertogenbosch en Breda. Mr. Lammers vertelde ons, dat het vorige jaar in het arrondissement Middelburg 727 zaken aanhangig wei-den gemaakt tegen 1320 in 1949. Het aantal zittingen daalde van 44 tot 27, het aantal uitspraken van 786 tot 438. In de periode, dat hy als ambtenaar werkzaam was, waren er in Zeeland veel minder overtredin gen dan in Noord-Brabant. Vele verdachten, die de laatste tyd terechtstonden, hadden zich geheel of ten dele onttrokken aan de verplichte inlevering van tarwe, gerst en haver. Deze overtreding is niet altyd zo ge- makkeiyk vast te stellen; meestal werd een vervolging ingesteld, omdat het z.g.n. dorsbriefje niet was inge vuld. Ook de „raamsamenstellings- voorschriften voor veevoeder" worden nog al eens ontdoken. Volgens deze bepalingen moet het veevoeder aan bepaalde eisen voldoen: het mag niet een te geringe kwaliteit hebben (b.v. tekort aan eiwit) en evenmin te hoogwaardig zgn (tarwe mag er vol strekt niet in worden verwerkt). BEPERKING TEELTAREAAL. De tuinbouw is aan banden gelegd in verband met het dreigende gevaar van overproductie. Dikwyls wordt ge constateerd, dat het toegestane teelt areaal wordt overschreden. Dit was het laatste jaar vooral het geval met de stamprinsessebonen. Nu en dan verschenen voor de Tuchtrechter ook vissers, die ondermaats vis hadden opgehaald en niet teruggeworpen. In de meeste gevallen werd de over treders een boete opgelegd. Men kon gaan tot een maximum van 50.000, in dergelijke omstandigheden natuur- lyk niet meer bruikbaar is, voor de leek is het niet direct duidelijk waar om niet van uit het inwendige van de duikboot morse- of radiotekens kunnen worden uitgezonden. Dit nu is juist onder water niet mo gelijk. Onder water uitgezonden sig nalen worden door het water geab sorbeerd. Een soortgelijk verschgn- sel constateren automobilisten, die onder de Maastunnel te Rotterdam doorrgden. Onder de tunnel valt het geluid van een radiotoestel weg en eerst wanneer de tunnel gepasseerd is, hebben zg weer ontvangst. De moderne duikboten zijn voorts uitgerust met de „asdic", die werkt volgens het principe van het echo-ef fect en een supersonische golf uit zendt, dat is een geluidsgolf, waar van het aantal trillingen uitgaat bo ven het aantal van de voor ons oor direct waarneembare geluidsgolven. Daarbg wordt gebruik gemaakt van het piezo-electrisch effect. Als een electrisehe stroom een kwartslaag passeert, treedt daardoor een volu meverandering op. die op haar beurt v/eer een trilling veroorzaakt. Met de „asdic" kan men onder water sei nen. In het geval met de „Affray" is het natuurlijk de vraag in hoeverre deze installatie nog intact was en voorts of eventuele overlevenden er mee kunnen omspringen. wordt de Nederlandse componist en musicoloog Sem Dresden, oud-directeur van het Kon. Conservatorium te Den Haag, 70 jaar. maar dat bleek nimmer nodig. Drie duizend gulden was wel de hoogste boete, welke in Zeeland moest worden voldaan. Een enkele maal moest wor den overgegaan tot sluiting van een bedrgf en vele keren werd een voor waardelijke sluiting als straf opge legd. Soms moest ook een waarborg som worden gestort, welke by een nieuwe overtreding verbeurd werd verklaard. In Februari 11. werd voor het eerst sedert jaren als extra straf de publicatie van het vonnis bevolen. Voortaan worden de overtredingen van de nog geldende bepalingen De- handeld door de Arrondissements rechtbank en wel de grote zaken door' een kamer van drie en de kleinere door de economische rechter. VOORSPELT: SCHRALE WIND. Droog weer met hoofdzakelijk ia het Noorden van het land enkele overdrijvende wolkenvelden. Matige tot vry krachtige wind tussen Noord- Oost en Oost. Iets lagere temperatu ren, voornamelijk in het Zuiden van het land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1