SHODR JIMMY BROWN, sportheld no. hoar noodlot EEN GROTE TAART VOOR DE NEP. ELFTAL-CLUB Ze hadden elkaar in jaren niet gezien... PER AUTO EN VLIEGTUIG OM DE AARDBOL IN 30 DAGEN Geheel nieuw middel voor de fijne was! NIEUWE BOEKEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 APRIL 1951. In het doel van de Belgen stond een grote 5 en daarnaast l»g een versla gen rood duiveltje. In het Nederland se doel keek de Nederlandse leeuw, genoegelijk likkebaardend, naar de 4. Met vaste hand sneed aanvoerder Rinus Terlouw de taart in zestien stukken en toen begon het festijn waarbij de Nederlanders alles op de BELONING VOOR DE OVERWINNING. VerlegliHeropstanding van het Nederlandse voetbal. In het Olympisch Stadion is Woensdagavond een taart binnengedragen, die bondsoefemneester Jaap van der Leek de Nederlandse elftalclub na af loop van dc wekelijkse training aanbood. Iiy noemde het een beloning voor het 54 resultaat van Zondag tegen België. Op dé taart was in marsepein een voetbalveld afgezet van 60 bij 30 cm., waarop de opstellingen van Nederland en België waren aangebracht. aanval zetten. De stemming was uit stekend en kwinkslagen vlogen over en weer. maar de jongens waren niet alleen bijeen gekomen om pret te ma ken en dus viel een diepe stilte over „De Kuil". Van der Leek wees de spelers er op, dat. dank zij hun activiteit, een punt was bereikt, waarover men te vreden kon zijn: de overwinning op de Belgen. Maar, zo zeide hij, er zijn nog meer mogelijkheden, dan die wel ke jullie nu hebben bereikt en die mo gelijkheden kunnen wij ook bereiken, als jullie bij al je prestaties nuchter en eenvoudig blijven. Wij hebben een stap in do goede richting gedaan, maar moeten nog veel doen om te ko men waar we willen zijn. Een speciaal woord richtte hij tot Hennv Möring, die voor de laatste maal de training bijwoonde, omdat hij begin Mei als trainer in dienst komt bij de Oostelijke derde klasser Olden- zaal. Deze avond wilde Van der Leek niet ovér de fouten van Zondag jl. spre ken. Binnenkort krijgt hij eèn cople van de 16 mnv film, die van de wed strijd is gemaakt en aan de hand van deze film zal h\j de jongens dan op hun fouten wijzén. Dé voorzitter van de Technische Commissie, de heer A. "VV. Verlegh, dankte de spelers voor de 'opoffering, die zij getoond hebben door steeds de training bij te wonen. Hy noemde de overwinning op de Belgen „de heropstanding van het Nederlandse voetbal" en hij spoorde de spelers aan op de Ingeslagen weg voort te gaan. B.V.V.-bestuurders over traden deviezenbesluit. De bijzondere politierechter te 's-Hertogenbosch veroordeelde Dins dagmorgen de voorzitter van de Bos sche voetbalvereniging B.V.V., de le raar W, J. P., te Den Bosch, tot een vooiwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van 1 jaar en een geldboete van 250. en dé penningmeester van B.V.V., H. J. A. G. H., koopman te Den Bosch, tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 1 maand met een proeftijd van 1 jaar én een geldboete van 250 wegens opzettelijke overtreding van het déviezenbesluit 1045. In April 1949 was op invitatie van B.V.V. de Zwitserse kantonale club „Neufehatel" naar Nederland geko men. Volgens besluit van de Neder landse Bank mocht aan de buiten landse spelers slechts 30.per per soon en pér dag als verblijfkosten worden vergoed. B.V.V. heeft deze vergoeding in geld en in haar geheel aan de manager van de Zwitserse club uitbetaald, hetgeen in strijd zou zijn met het deviezenbesluit. Het be trof hier een bedrag van 1800. dat de Zwitsers in Maastricht ter hand wérd gesteld. Beide bestuursleden van B.V.V. ver klaarden niets af te welen van de be palingen van het deviezenbesluit. Advertentie Gistermiddag lcreeg Mevrouw T. Blad onverwachts bezoek van een oude schoolvriendin. Onder het genot van een kopje geurige thee werden na tuurlijk eerst oude herinneringen op gehaald. Naderhand kwam het gesprek ook op dc vele beslommerin gen van de huisvrouw. Mevrouw Blad vond het zo jammer, dat zij er maar niet toe kon komen, nieuw tafelbestek aan te schaffen. Andere dingen hadden steeds voor rang. Ket klonk haar dus ,als muziek in de oren toen haar vriendin vertelde, dat zij bezig was het kostbare „Sa- fira"-tafelbestek by elkaar te sparen, zonder hiervoor een enkele uitgave te doen. Met Niemcycr's waardebonnen krygt zij dit prachtige tafelbestek gratis in haai' bezit. Mevrouw Blad nam zich natuurlijk direct voor, hier ook mee te beginnen, U kunt nu ook dubbel genieten van Niemeyer's pittige Paarsmerk-Kof- fie en geurige Gala-Thee of Princess- Thee. De heerlijke smaak is een apart genot on bovendien ontvangt men voor de waardebonnen (op elk pakje) het schitterende „Safira"ta- felbestek; door en door vlekvry. Een bezit van blijvende waarde, dat U met veel plezier zult gebruiken. Als U even een briefkaart schrijft aan Theodorus Niemeijer N.V., te Groningen, ontvangt U direct dc ge ïllustreerde 'geschenk er lijst. U kunt dan m-ecies zien wat U kunt krijgen op Niemeijer's waardebonnen. „Zuiderkruis" binnenkort met emigranten naar Nieuw Zeeland. Naar venvacht wordt zal het eer ste emigrantenschip voor Nieuw Zeeland, de Zuiderkruis, nog voor Augustus van dit jaar met 800 Ne derlandse emigranten naar Welling ton vertrekken. Volgens een overeenkomst, zal aan emigranten van 18 tot en met 35 jaar steun worden verleend voor de reiskosten. Volgens de vertegenwoordiger van Nieuw Zeeland, mr. Brennan, be staat er in Nieuw Zeeland de laat ste jaren een groot tekort aan ar beiders. Dit kan op ongeveer 20 tot 30 duizend geschat worden. Er bestaat in Nieuw Zeeland voor al behoefte aan geschoolde arbeiders in de zuivelindustrie, de bouwvak ken en de metaal-, machine- en hout industrie. Nieuwe fabriek ingestort. Gisternacht is te Sittard do in aan bouw zijr.de nieuwe fabriek voor staalconstructie van de firma Dec kers en Lammers ingestort. Het be tonnen dak kwam van een hoogte van ongevcér 6 meter naar beneden, waardoor het gehele gebouw, dat bij na klaar was. totaal werd vernield, Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, daar niemand aanwezig was. De schade wordt op ongeveer een ton geschat. Zes Indonesische journalisten naar ons land Zes Indonesische journalisten zul len op 28 April met het ms, „Chesr hire" naar Nederland vertrekken. Deze journalisten zullen in Neder land de gasten z\jn van de federatie van Nederlandse journalisten en zes maanden te werk worden gesteld op de redacties van enige Nederlandse dagbladen én van het A.N.P. Beschuldiging „belachelijk", zegt Johann Haselgruber. GEEN SPRAKE VAN SMOKKELARIJ NAAR HET OOSTEN. De 32-jarige Oostenrijker Johann Haselgruber, wiens naam genoemd is in verband met de Zaterdag gemelde Europese smokkelaffaire, heeft de beschuldiging, dat hij de leider van een smokkelbende is, „belachelijk" genoemd. „Ik zie, dat ik het slacht offer van de koude oorlog ben gewor den", verklaarde lirj in zijn woning te Linz. „Men zou voor een dergelijk werkje nooit een 32-jarige Oostenrij ker kiezen, die niet de noodzakelijke beroepservaring heeft. Voor zover mij bekend, is geen enkele ton staal op onwettige wijze van West-Europa naar landen achter het IJzeren Gor dijn gegaan. Alle uitvoer door mijn eigen firma naar Oosteuropese landen is met de vereiste papieren op vol strekt wettige wyze geschied. Indien ik de leider was van een bende, die volgens berichten uit Berlijn over een kapitaal van zestig millioen dollar beschikt, zou ik dan als een kleine exporteur in Oostenrijk blijven met mijn kantoor in de Amerikaanse sec tor van Wenen recht tegenover een bureau van de Amerikaanse militaire politie?" Wijziging Kinderbijslagwet. Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp„wijziging van de kinderbijslagwet en dé kinderbijslag wet voor invaliditeits-, ouderdoms- en wezen ren tetrekkers" In verband met de huurvei'hoging wordt het wenselijk geacht, dat alle kinderbijslagen ingevolge do kinder bijslagwet van het vierde kind af met 4 cents per dag wordt verhoogd. De kosten, waarop deze verhoging van de kinderbijslag zal neerkomen, kunnen worden geraamd op 3 a 0V2 In Boukoul éilder de gemeente Swalmen, in Midden-Limburg, zijn enkele jagers er in geslaagd een wild 2wijn van ongeveer 100 kilo neer te leggen. De robusle constructie is bestancf tegen veelvuldig starten, pittig wegtrekken, stoppen „Handig" in stadsverkeer, snel op de grote weg I I nooit in de steek! iv. auto palace den haag Dealer voor Ylissingên en omg.: 'Garage „Centrum", Firma Rouw en Van Veen, Telefoon 2866 Coosje Buskenstraat 54, ZOU JULES VERNE HET NU ZÓ DOEN? De „Edam" gaat met een nieuwe Austin op stap. Een auto en een vliegtuig begin nen op 1 Juni a.s. om 11 uur een van de merkwaardigste wereldreizen, die tot op heden zijn gemaakt. De auto, de gloednieuwe A-40 sportwagen van de Austin-fabiiekcn in Birmingham, zal in dertig dagen een reis om de aardbol maken, hierbij geholpen door het vliegtuig, de Skymaster „Edam" van de K.L.M., die "auto en chauf feurs over zeeën, oceanen en onher bergzame gebieden zal vervoeren. Tijdens deze „Jules Verne-achtige" reis, die in Engeland begint en via Frankrijk, Zwitserland, Italië, de Li banon, Syrië, Trans-Jordanië, Irak, India, de'Vcr. Staten en Canada gaat, Beschermen en vernieuwen tegelijk Iedere vrouw kan hiervan profiteren. Wol ia prettig om te dragen en laat zich mooi verwerken. Niet voor niets neemt het zo'n grote plaats in in het huidige modeheeld! Ragfijne, veder lichte jumportjes en voorjaarsjapon nen in zachte pasteltinten lokken U tegen in de étalages der modewinkels. Parijs geeft hierbij, zoals altijd, de toon aan: wol voor de ochtend, wol voor dc middag, zelfs wol wit, rose of grijs voor een koele zomer avond. Helaas wordt wol con luxe. De prij zen zijn gestegen en blijven stijgen en maken ieder wollen kledingstuk een kostbaar bezit, waar men zuinig mee om moet gaan. Zo'n teer kledingstuk, vooral in de kleuren, die nu en vogue ztjn. was vroeger geeh lang leven be sehoren. Het had door het wassen zeer veel te Ujden. De meeste dames leerden dan ook al gauw, dat wol en zijde niet thuishoren in de normale gezinswas. Gelukkig komt de moderne weten schap de mode en de vrouw, die ge noodzaakt is economisch te zijn, een heel eind tegemoet. Na jarenlang on derzoek van geleerden is allcanvrije „Castella Wolwas" samengesteld, een vinding, die de vrouwen in staat stelt het fiihJÉte wollen goed te wassen en tegelykertnd te vernieuwen en te be schermen. Na de ontdekking van Ca stella met „Actief Wit" (voor de ge zinswas) is dit de meest opzienbaren de vinding op wasgebied! Wollen kle dingstukken en al dat fijne goed. dat vroeger door wassen er niet mooier op werd, kan voortaan gerust een sopje verdragen, zonder dat de kwa liteit van het weefsel of de kleur hiervan schade ondervindt. Dank zij het „Kleur Actief" van „Castélla Wolwasmiddel" worden de kleuren frisser, helderder en nieuwer. Het wassen is voortaan 100% veilig! O O O R FEUILLETON COPPERSMITH 1 at zegt de nieuwe wet? OE BOCHT N4AR LINKS Snelverkeer moet de bocht naar links tegen de wegas aan ne men. Langzaam verkeer MAG dit doen. Toelichting. Uit veiligheidsoverweging wordt aangeraden kinderen te leren de bocht naar links altijd zo groot mogelijk te maken, dus zo rechts als mogelijk is. 85 „Geweest, ja geweestwaarom ben ik het niet meer? Waar zou ik die bril toch gestopt hebben?" „Bi vertel U alles wel wat er in de brief staat", kalmeerde Collin hem. „Maar ik heb nu nog niet een3 ge hoord of zij gelukkig is?" jammerde Dicey. „Dat staat er ook in, juist omdat zij daarover niets zegt!" „Gaat U me raadsels opgeven, waarde heer?" „Neen, zo erg is het niet. Maar dé brief staat vol bijzonderheden over hun leven. Je kunt'het zo zeggen: zij hanteren samen oen grote, zware gieter". „En hun tuin is honderd keer zo groot als die van U. Zo hebben nu een tehuis en Zien wat zij met wer ken kunnen bereiken. Wie zo over zyn leven schrijft, is volmaakt geluk kig". „Als zij maar niet zo ver weg za ten", verzuchtte Dicey. „Uitgerekend in het Zuiden in Ten- nesee. Je kunt ze niet eens bezoeken". „Waarom niet?" vroeg Collin. „Ook dat zal heus wel mogelijk zijn in de toekomst". „Het is nog niet eens een dorp, waar zij nu wonen. Geen plaats, geen naam, zo maar een stipje op de land kaart? Hoe kun je daarheen op reis gaan? Het is niet eens te vinden?" „Dat vinden we heus wc-1. Boven dien stel ik voor nog een of twee jaar te wachten. Misschien staat het dan wel op de kaart als: Egilsonstad of Mumerdorp". Nu lachte Dicey ook. „U hebt ge lijk. Maar kom mee. dan gaan we naar mijn vrouw. Die moet ook lezen wat ze schrjjft. Ja, nu heb ik de brief zelf ook nog niet eens gelezen- Waar heb ik m'n bril toch neerge legd?" Collin antwoordde: „Ja, laten we meteen Uw vrouw de brief geven. Ik heb op weg hierheen lopen nadapken. Eens was ik werkelijk ziek vdn de f;edachte juffrouw Murner naar Bed- ort te hebben laten gaan. Ik vond, dat ilc gefaald had en was bang het nimmer weer in orde te kunnen bren gen. Iir heb er eens lang en breed met Pepperill over gesproken, hem gezegd, dat men in de mening iemand te helpen soms diens lot verkeerd beïnvloedt. Hij Pepperill luisterde niet eens naar mij. Hij i droeg een nieuwe rok en vond die j veel en veel belangrijker. Ik had op i dat ogenblik echter geen andere toe- hoorder. Toch heb ik me toen totaal I vergist. Het leven brengt iemand vaak langs wonderlijke dwaalwegen naar het einddoel. Dat noemen ze noodlot!" Dicey scheen wel geluisterd te heb ben. Gf de woorden echter tot hem doordrongen „Best mogelijk, best mogelijk, waarde vriend!" zei hy toen, „maar het kan ook wel anders gaanIk wilde, dat ik mijn bril terug had". Collin was opgestaan uit zijn stoel. Hij pakte lets van dc zitting op. „O, hier heb ik hem, ik heb er op geze ten. Neem me niet kwalijk, hij is ge broken! O, wat spijt me dat!" „Praat er niet over, waarde heer, 't is de moeite niet waard. Misschien is dat ook wel noodlot Collin keek hem aan: „U hebt mijn 'woorden dus toch wel gehoord?" „Natuurlijk, ieder woord. Toeval, noodlot, noem het zoals je wilt, op 't resultaat kómt het aan. En dat is hier: goed. Alles is toch goed?" vroeg hij nog eens. „Patent!" bevestigde Collin ernstig. Dicey stak de gebroken bril in zijn zak. Toen duwde hij de gieter met zijn voet opzij. „Belachelijk ding", Nieuw feuilleton. Vandaag plaatsen wij weer de laatste aflevering van ons feuilleton en vanzelfsprekend beginnen wy morgen direct weer met een nieuw. Ditmaal kozen wy een bijzonder span nend verhaal, „Het Chinese beeldje", dat zich afspeelt in San Francisco, die wonderlijke Oost-Amerikaanse stad. waar in door de aanwezigheid van vele zonen van het Hemelse Rijk een merkwaardig contact tussen de Westerse en de Oos terse wereld aanleiding is voor vele spanningen. In dit milieu speelt zich het verhaal van Mary Gay af, waai-van wy mor gen'de eerste aflevering af arukken. bromde hij. „En kom nu maar mee naar moe der de vrouw", wendde hij zich tot Collin, „zjj wacht al met de thee en móet eerst de brief lgzen". Langzaam liepen ze door de tuin naar het huis. „Een meisje met een hart van goud!" zei Diccy zachtjes toen hij de kamerdeur opende, „ze verdient het om gelukkig te zijn". EINDE zal op geregelde tussenpozen tussen de vliegende hollander en de auto ra diocontact worden onderhouden. De A-40 zal in de verzengende hitte de woestijnen van Syrië en Arizona moeten oversteken en tijdens de tocht door India met het intreden van de moesson te maken hebben. Op deze wereldreis, die met de grootste nauwkeurigheid is voorbe reid, komt het er voor de auto uiter aard op aan om ook op de meest af gelegen plaatsen op een geregelde benzine- en olievoorziening te kun nen rekenen. Leider van het Austin-team is de bekende coureur Alan Hess. Als gezagvoerder van de K.L.M.- skymaster zal optreden de lieev J. J. Bak, waarnemend hoofd van de vlieg technische dienst vrri de K.L.M., die reeds 180 oceaanv luchten op zijn naam heeft staan. Er zijn op enkele punten langs de route, o.a. te Beirouth, Bombay en Los Angeles wagens gestationneerd, waarmee de persvertegenwoordigers de A-40 op een gedeelte van de route kunnen volgen om daarna terug te keren naar het vliegveld, vanwaar zij met de K.L.M.-machine de auto naar het volgende punt van ontmoeting zullen vooruit reizen. De Austin dealers langs de gehele route ontvangen een Delfts blauw kruikje met jenevei*. DE ROUTE. De lange weg, die de auto gaat af leggen, zowel over land als door de lucht, is als volgt: Over land: Londen (Londen Air- port)Manston; Parijs (le Bourget) Brindisï (via Milaan); Beirouth Basra (via Bagdad)Bombay—Cal cutta (via Allahabad)Los Angeles Montreal (via Indianapolis, New- York, Toronto)PrestwickLonden Airport (via Birmingham). Door de lucht: Manston—Le Bourget: Brindiai Beirou'h; BasraBombay; Calcutta —Los Angeles. Voor het snel in- en uitladen van de auto heeft de technische dienst van dc K.L.M. van licht metaal een speciale opvouwbare oprit vervaar digd. Burgemeester d' Ailly terug De burgemeester van Amsterdam, mr. Am. J. d'Ailly. is Dinsdagavond teruggekeerd van zyn veertiendaagse „good\vill"-reis langs de Rijnhavens met het m.s. „Van der Steng". De te rugreis van ZUrich uit maakte de burgemeester per K.L.M.-vliegtuig. De afstand, waarover hij veertien da gen had gevaren, vloog hij in drie uur. De burgemeester zeide dat de reis zijn verwachtingen verre had over troffen. Amsterdam heeft een enorme publiciteit gekregen en overal was de belangstelling uit kringen der Ryn- vaart en Rynhandel zeer groot. Mr. A. A. M. Struycken. de nieuw benoemde gouverneur der Nederlandse Antillen, is voornemens eind Mei of be gin Juni naar 2ijn post te vertrekken. Advertentie. Vv>-c r Lat steads op de ORANJE bond 49. Piet Potlood had het goed gezien. Jimmy Brown had het laatste uur van zijn Kanaaltocht zulk een formidabele snelheid ontwikkeld, bij crawlde er zq lustig op los, dat de remorquer, waarop Piet Potlood hem door dc kijker had ont dekt, er niet in was geslaagd hem op tyd te be reiken. Jitnmy werkte Zich al door de branding t.oen het stoombootje van Piet Potlood zeker no anderhalve mijl buitengaats zat. Het moest to bovendien naar bakboord afzwer.km, zandbank te ontwaken. De 1 no de haveningang, maar toen 'liij zijn schub J meerde, was Jimmy al lang het strand opgewan deld, daar ontvangen en toegejuicht door duizen den. en duizenden Engelsen, die er uren hadden staan wachten, op de aankomst van de eerstaan- kornende Kanaalzwemmers. Dc Britten waren wel een beetje verbaasd geweest dat de winnaar zó snol in hun midden was, maar dat deed niets af •an de hartelijkheid waarmee zy Jimmy bejegen- n. Do voo'.izivtor van liet comité van ontvangst :a f eansn'bicn met een lekkere dikke bad- 't on xjiii v.ouw. Lady Babbler, schonk n'uL«u?ïg eeji hele kom koffie voor hem in. AUSTRALIË WAARHEEN? door prof. dr. A. Lodeioijckx Uit gave J. Boom en Zn., Meppel. De belangstelling voor Australië is in ons land bijzonder groot vooral in verband met de aantrekkings kracht, die het vijfde werelddeel uit oefent op aspirant-emigranten. Her haaldelijk wordt er van officiële zijde op aangedrongen, dat degenen, die Australië als hun toekomstig tweede vaderland zien, zich eerst terdege op de hoogte stellen van de mogelijk heden in dat land en van de lands- en volksaard. Het boek van prof. dr. A. Lode- wijekx is daartoe by uitstek geschikt. Het geeft 'n beknopt, doch vrij vol ledig overzicht van de geschiedenis, de samenstelling van de bevolking, de 'maatschappelijke toestanden, het kerkelijke leven, het beschavingsni veau (dat de schrijver niet hoog aan slaat) enz. De laatste twee hoofd stukken handelen over immigratie en een van de conclusies daarin luidt: Australië kan gemakkelijk en zonder gevaar voor de tegenwoordige levens standaard een bevolking dragen, die twee- of driemaal zo groot is als die van 1950. Daaraan wordt echter de waarschuwing vastgekoppeld, dat wie hoopt in Australië een luilekker land te vinden, bedrogen zal uitko men. Prof. Lodewyckx heeft gedurende 35 jaren het ambt van hoogleraar bekleed aan de universiteit van Mel bourne en schrijft dus met grote ken nis van zaken. Het boek, dat met fo to's is verlucht verscheen als deel 1 van het derde abonnement der Ter ra-bibliotheek. Het is echter ook af zonderlijk verkrijgbaar. „DE GOEDE ENGEL" In de Triomfreeks van de uitge ver J. van Tuyl te Zaltbommel ver scheen „De goede Engel" van As ter Berkhof. Het is een boeiende liefdesroman, met veel afwisseling, die aan de lezers geen hoge eisen stelt en speciaal bij de dames wel in de smaak zal vallen. NOODLOT DER BEGEERTE Bij M. Stenvert en Zoon te Meppel verscheen van de hand van Jan Kna- pe de roman „Noodlot der Begeerte". Het is een eenvoudig, maar onder houdend dorpsverhaal, dat ernst en luim goed weet te paren. ciaarettes Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) 93 dito 1947 (3'4) 3 93',a 93'.', dito 1937 3 92 90 Dollar-lening 1947 3', 100 100 Investcringscert. 3 93% 93)4 Nederland 1962—54 92% Nederland 1962—64 92% 92)4 Indië 1937 A 3 89% 89 j Grootboek 1946 3 Nat. Hand. B 92 91 '4 Ned. Handelmij. 155'.s 154'2 AKU 170% 170 Bergh's Jurgens 319 Va 31014 Calvé-Delft 136 135':, Centrale Suiker 175)4 175 Kon. Ned. Hoogovens 150 Unilever 229)4 228',4 Ned. Kabelfabriek 225 Philips 240% 246)4 Wilton Feyenoord 17014 172)4 Dlllton 17014 Con. Petrol Mij. 299)4 Am'sterdam Rubb. 120% 120 H.A. Lijn 177)4 178 Kon. Paketvaart 125 123% Ned. Scheepv. Unie 158 yA 157 Rotterdamse Lloyd 156 155 Stv. Mfj. Nederland 171K, 17014 Handelsver. A'dam 127% 129 VS Dell Batavia Mij. 115 Deli Mij. 101 li Mid. Continental 65!-» 64% Tide Water 39 38)4 Anaconda 4514 45 Bethlehem Steel 6DA 61 General Motors 58 57% Kennecott 1 82)4 82 - Shell Union 62)4 61'h Baltimore Spw. 21)4 21% Miss K.T. Spw. New York Ccntr. Spw 2314 23 Pennsylvania 2314 23 4 North American 20)4 20% Rep. Steel 48 47 U. S. Steel 47)4 47 Intern. Nickel 40)4 39% Na een tweetal spannende beursdagen waarop de Nederlandse staatsfondsen onder invloed van de stijging yan de ren tevoet, het mislukken van de 3Va pet. lening 1951 en de verhoging van het of ficiële disconto zeer flauw lagen, trad Woensdag enige rust in. De beurs ver toonde iets meer stabiliteit en op de obllgatiemarkt ontstond een licht herstel. Hoe voorzichtig overigens in deze onze- kore omstandigheden wordt tewerk ge gaan, blijkt wel daaruit, dat in de nieu we staatslening slechts voor 106.000 is omgezet. ZON EN MAAN. 20 April. Zon: op 5.35 onder 19.44 Maan: op 10,18 onder 4.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6