TONEEL EN MUZIEK TECHNISCHE SCHOOL TE MIDDELBURG IS TE KLEIN Wachtmeester uit Oostburg door kogel getroffen. „Meisjesgymnasium". SCHOLIEREN UIT DE GEHELE PROVINCIE DROEGEN VOOR SCHOOLJEUGD (VIA DE RADIO) BEZOCHT KON. MIJ. DE SCHELDE VRIJDAG OPLICHTING-ZAKEN VOOR RECHTBANK MIDDELBURG 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 APRIL 1951. STEEDS MEER LEERLINGEN Waarschijnlijk wordt het gebouw met enkele lokalen uitgebreid. De Ambachtsschool te Middelburg is van naam veranderd: zy heet thans Technische school, een benaming, dio beter past by het ondenvys, zoals dat ln deze tyd wordt gegeven- In tegenstelling met vroeger ligt het accent niet meei op het ambacht, doch op de techniek. Het gaat deze Technische school en de in hetzelfde gebouw onderge brachte Machinistenschool voor de wind. De kwaliteit van het onderwijs wordt wijd en zijd geprezen, het aantal geslaagden is byzonder groot, even als het aantal nieuwe leerlingen, het machinepark kon worden gemoderni seerd en uitgebreid en vele klassen maken zich nuttig voor de Walcherse gemeenschap. Het ruimtegebrek vormt echter een handicap. Voor de afde ling batikwerken moeten leder jaar adspirant-leerllngen worden afgewezen en daarom is de minister van O., K. en W. gevraagd toestemming te geven voor uitbreiding met enkele lokalen. Het is zeer waarschijnlijk, dat deze toestemming wordt gegeven. Deze uitbreiding behoeft niet met grote kosten gepaard te gaan, aan gezien het zeer wel mogelijk is, op eén der vleugels twee verdiepingen te bouwen. Dan kan een derde paral lelklasse bankwerken worden inge steld. De nieuwe cursus der Technische school begon met 320 leerlingen. By oen rondgang door het gebouw toon de de directeur, de heer E. Vlsscher, ons, hoeveel zij reeds kunnen preste ren. De jeugdige smeden-bankwer kers, schilders, automonteurs, elec- triciens, de timmerlieden-in-de-dop en de werktuigkundigen waren met veel animo aan de slag en uitstallin gen van voorwerpen, welke zij dit jaar hebben vervaardigd, bewezen hoe bedreven zij zijn in hun „stiel". De metselaars ontbraken op het ap pèl; zij zijn nabij de Seisweg bezig aan een prachtig object: de bouw van het 19 meter lange asyl der Die renbescherming, afdeling Zeeland- Noord. Ook de timmerafoeling werkt daaraan mee. EEN VERKEERSTAFEL. Dit schooljaar werden voorts tal rijke andere werken in het algemeen belang uitgevoerd, zoals de gehele in richting van de speeltuin der buurt vereniging 't Zand. Voor de Kleuter school te St. Maartensdijk, 't gasthuis te Vlissingen en de nieuwe B. L. O.- school te Middelburg, werd meubilair vervaardigd, voor de brandweer werd de motor van de trekker gereviseerd, voor Gemeentewerken de motorpomp gedeeltelijk vernieuwd. De afdelingen timmeren, schilderen en electro-tech- niek maakten zich verdienstelijk bij de vervaardiging van een fraaie ver- keerstafel voor de Vereniging voor Veilig Verkeer. Op deze tafel met automatisch werkende verkeerslich ten en andere snufjes, kunnen alle mogelijke verkeerssituaties worden getoond. Het voorwerp krijgt een plaatsje in het binnenkort te openen Verkeerslokaal ,in school C aan .de Bree, dat voor iedere school een week beschikbaar komt en waar éénmaal per maand ook volwassenen toegang hebben. Voor de Vitrite Works, welke N.V. de school aan kostbare machines heeft geholpen, werden nieuwe inrij- hekken gemaakt. Leerlingen van de Machinistenschool verrichtten voor de gemeente Middelburg een byzon der moeilijk werk: aan de stoomke tel van de Ontsmettingsdienst wer den de vlam- en steunpijpen ver nieuwd, waarna de ketel op 10 atm. druk werd geperst. De benodigde pij pen waren niet te verkrijgen, zodat in overleg met het Stoomwezen ge bruik is gemaakt van aan elkaar ge laste stukken. MACHINEPARK VERNIEUWD. Het machinepark van de afdelinj bankwerken werd geheel vernieuwc Het drijfwerk in deze afdeling i practisch geheel verdwenen, terwij moderné draaibanken en fralswerl De tanden vragen: voor het vallen van de nacht nog even aan IYOROL gedacht. Hoofdverkeersweg Goes (vervolg van blz l INDUSTRIE- EN WONINGBOUW. Van de grondwerken naar de bouw werken. Op het industrie-terrein is begonnen met het maken van de fun dering voor de drie industriehallen. De tijden zijn moeiiyk en ongewis, zodat gem. werken veel extra zorgen op de schouders wordt gelegd en vaak andere maatregelen dan nor maal moeten worden genomen. Zo is bijv. het dak van de hallen reeds aanbesteed, terwijl de gemeente bo vendien reeds zelf tot aankoop van dc stenen overging, teneinde moge lijke teleurstellingen te voorkomen. Gehoopt wordt, dat de drie hallen: 2 van 16 x 54 m. en 1 van 24 x 55 m., in November gereed zullen zijn. De woningbouw vordert ook gesta dig. Een 75-tal woningen is reeds in aanbouw of gegund, zodat dit jaar nog een groot aantal woningzoeken den geholpen kunnen worden. Boven dien is er nog 'n aantrekkelijk bouw plan van de woningbouwvereniging „Ons Streven", die uit het bouwvo lume 1951 een 45-tal woningen aan het eind van de Zuidvlietstraat wil gaan bouwen. EEN KARPERVIJVER. Verder is er voor de bewoners van bouwplan Oost nog 'n aardig nieuw tje. Tegenover de twee lagere scho len aan de Kamperfoeliestraat, waar van de tweede dezer dagen werd aanbesteed en gegund, zal binnen kort aan de Bergweg een 1000 m2 grote vyver worden aangelegd. Ge probeerd zal worden hierin karpers te kweken. Ongetwijfeld zal dit een aardige attractie worden. Aan alle kanten werd dus een gro te activiteit ontwikkeld, waarvan straks een groter, mooier en doelma tiger ingericht Goes het resultaat zal zijn. werden aangeschaft. De Machinisten school werd verrijkt met twee nieu we, moderne draaibanken en een nieuwe boormachine. De inrichting van de school voldoet thans aan de hoogste eisen. De door diverse maat schappijen geschonken machines voor de machinehal zijn nu geheel bedrijfs klaar opgesteld. De stijging van het aantal leerlin gen der Machinistenschool zette zich voort, zodat men tot splitsing van de 2e klasse moest besluiten. De nieuwe cursus begon met niet min der dan 121 leerlingen. Dit jaar slaagden 29 leerlingen voor het staatdiploma, terwijl één leerling slaagde voor het diploma landmaehi- nist. De geslaagden werden vlot ge plaatst bij diverse Stoomvaartmaat schappijen. De nieuwe afdeling van de Techni- Volkshogeschool voor Zeeland. In verband met een mededeling in een vergadering te Zierikzee over de mogelijke vestiging van de Volksuni versiteit voor Zeeland in het slot te Haamstede, deelt de heer C. Lijnzaad, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk, ons het volgende mede: Het bestuur van de Vo'kshoge- school heeft geen plan de scHool, die thans in het Jeugdcentrum te Dom burg is gevestigd, naar elders te ver plaatsen. Evenmin is aan het bestuur bekend, dat de eigenaresse van het slot te Haamstede bereid zou znn dit slot voor huisvesting van de volks hogeschool af te staan. Tijdens schietoefening te Bergen op Zoom. Woensdag ging tijdens een schiet oefening op de schietbaan te Bergen op Zoom door onbekende oorzaak plotseling een stengun af. Hierdoor werd de wachtmeester V. uit Oostburg aan het hoofd gewond. De kogel is in het kaakbeen blijven steken. V. werd overgebracht naar het militair hospitaal te Utrecht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Advertentie. VRAAGT UW LEVERANCIER D E l PHARMACEUTISCHE PRAEPARATEN IMET DE GROTE GENEESKRACHT! sche school, de kopklasse autotech niek, was een groot succes: alle leer lingen slaagden voor het Bovag-di- ploma. Zoals bekend zijn aan de school enkele aparte cursussen ver bonden; dit jaar werd er ook een ge geven voor de Stichting Wegenbouw, welke cursus een vlot verloop liad. Vandaag wordt de traditionele openbare les gegeven. Maandag en Dinsdag a s. komen de leerlingen uit de hoogste klasse van de lagere scho- m een kijkje nemen. Binnenkort moeten zij een vak kiezen en het is goed, dat zij tevoren weten, wat het inhoudt. EEN EDELE STRIJD. Wedstrijd te Vlissingen voor leerlingen van de Middelbare scholen. Gisteren werd- in de aula van de Vlissingse RJLB.S. de jaarlijkse provin ciale voordrachtwedstrijd gehouden voor de Zeeuwse middelbare en kweekscholen. Evenals vorige jaren bestond hiervoor van de zjjde der leer lingen een grote belangstelling, zodat men reeds op de scholen een voor selectie had moeten toepassen. Alle middelbare scholen uit Zeeland waren vertegenwoordigd met uitzondering van het Openbaar Lyceum uit Goes. Jammer, dat deze instelling op het appèl ontbrak, want daardoor was het niet mogelijk een volledig beeld te krijgen van de prestaties van de Zeeuwso middelbare scholieren op het gebied yap de r^eiteerlcunst. Dikwijls wordt bij een wedstrijd de verzuchting geslaakt: „De jury heeft het niet gemakkelijk......' Ook gisteren kon deze opmerking worden gemaakt, want inderdaad stond de jury. bestaande uit de da mes dr. H. C. M. Ghijsen. E. v. 'd. Broecke-de Man en de heer A. C. Constanse, voor een zeer lastige taak. Het was te merken, dat de voorsélectie een uitstekend resultaat had opgelverd, want de meeste jon gens en meisjes waren bijzonder goed voorbereid op deze wedstrijd. De keu- ^e van de voor te dragen poëzie of proza was vrij en daardoor kwamen vanzelfsprekend de meesten met werk voor de dag, dat hun het beste lag. Daarbij was net opmerkelijk, dat de leerlingen van de Rijkskweek school vpor de dag kwamen met bij zonder aardige bijdragen in het genre „journalistiek proza" van b.v. Simon Carmiggelt en Annie Schmidt en de leerlingen van de an dere scholen met meer wat jnen zou kunnen noemen „officiële" lit teratuur. In elk geval was er daardoor onbewust gezorgd voor de nodige afwisseling en mede dank zij dit feit bleef de spanning de gehele wédstrijd door groot. Men hoorde en zag enkele malen voortreffelijk reciteren. De eerste prijswinRares bij de oudere van Werkum een boeiende ran Boutens. Deze gymnasiaste declameerde zeer beheerst en met een volkomen begrip voor deze moeilijke dichtkunst. Bij de jongens ging een eerste prijs o.a. naar J. Caluwé van het Jansenlus Lvceum uit Hulst. Hij vist Batavus Droogstoppel compleet met lorgnet een reële gestalte te geven. Een bijzonder woord van waarde ring verdient ongetwijfeld het orga niserend comité onder voorzitter schap van dr. H, W. Fortgens uit Middelburg, dat met deze wedstrijden belangrijk werk verricht. De secreta ris van dit comité, de heer G. Lam- mers, zorgde voor ccn vlotte en per fecte regeling, waardoor het geheel bijzonder goed verliep. De uitslagen luidden: Ouderen. Meisjes: le prijs: E. van Werkum, Gymnasium Middelburg; 2e prijs: A. A. Lijnzaad, Rijkskweek school Middelburg; 3e prijs: A, C. Ze- gers, Chr. Lyceum Goes; eervolle vermelding: R. Kars, Chr. Kweek school. Jongens. Ie prüs: J. Caluwé, Jan- senius Lvceum Hulst; le prijs: H. Bo- ler. Chr.'Lyceum Goes; 2e prijs: C. C. Verhage, Gymnasium Middelburg; 2e prijs: A. M. van der Maas, Chr. Kweekschool Middelburg; 3e prijs: H. P. Colmjon, Gymnasium Middelburg; 3e prys: J. W. van Maren Bentz van Opening wijkgebouw te Burgh Haamstede. Naar wij vernemen zal het nieuwe Wijkgebouw van het Groene Kruis van ae gemeenten Burgh en Haam stede op Zaterdagmiddag 28 April officieel in gebruik worden, genomen. De heer Commissaris van dé Konin- Sn in Zeeland heeft zich bereid ver. aard de openingsplechtigheid te verrichten. den Berg, Rijks H.B.S. Middelburg; eervolle, vermelding: N. J. Zandee, Rijks H.B.S. Vlissingen. Jongeren. Meisjes: le prijs: T. D. Bruynooge, Kon. Wilhelmina Lyceum Oostburg; le prijs: E. E. Scheen, Kon. Wilhelmina Lyceum Oostbürg; 2e prijs: M. A. A. van Hove, R.K. H.B.S. Goes; Ce prijs: J. J. W. Brosens, R.H. B.S. Vlissingen. Jongens, le prys: G. J. Geysen, R.K. H.B.S. Goes; le prijs: P. H. Ejjs- ackers. Openbaar Lyceum Terneuzen; 2e prys: W. P. M. Maas, Jansenius Lvceum Hulst: 3e prijs: H. M. Boo- gèrt, Lyceum Zierikzee; 3e prijs: A. A. Jurriëns, Openbaar Lyceum Ter- neuzen. Het Middelburgs Dilettanten To- I heel viert zjjn zilveren jubileum met I drie opvoeringen van „Meisjes-Gym- I nasium", een toneelspel van Ladisiaus Fodor, dat vroeger ook door het be roepstoneel gespeeld werd. Het stuk behandelt een probleem, waarover men zich in 1905 het hoofd nog brak, dat echter in onze tijd geen probleem meer is. Niemand zal tegenwoordig een liefdesbrief van een 19-jarig meisje iets abnormaals vinden.In 1905 evenwel zet een door een der le raressen in een prullemand gevonden minnebrief van K&the Seidl het hele gymnasium van Döbling in Neder •Oostenrijk op stelten. De tot een ca- ri ca tuur geworden lerares Clothilde Wimmer en haar mannelijk even beeld, dr. Spindel', vallen er op aan als gieren op het aas, maken schan daal en trachten Khthe van de school te verwijderen. Hun oververhitte fan tasie zoekt achter de minnebrief alle onfatsoen, dat er achter zou kunnen zitten. De overige lerai'en echter kie zen de wijste party. Er ontstaat geen drama behalve in de secondaire liefdeshistorie, die in dit stuk is opge nomen. Een der leraressen, Anna Ma- thé is namelyk reeds jaren verliep op de rector, ar. Hoffenreich. Tot een verklaring is het tussen hen nimmer fekomen. Tijdens het minnebriefinci- ent wordt Hoffenreich echter spoor slags verliefd op Kathe. En hoewel Kathe na haar eindexamen zich ver looft met een vlotte jongeman van eigen leeftijd, komt liet tussen Hof- feureich en Anna Mathé niet tot een happy-end. De probleemstelling moge verou derd zijn, „Meisjesgymnasium" geeft in ieder geval gelegenheid tot spel. Het stuk bevat een aantal zeer dank bare rollen. En het Middelburgs Di lettanten Toneel zou H.M.D.T. niet zijn, als deze gelegenheid niet ten vol le was uitgebuit. Men kan van me ning verschillen over .de vraag, of in de vertolking van de figuur van Clo thilde Wimmer het juiste evenwicht was gevonden tussen het navrante en het komische, maar erkend dient te worden, dat de weergave, welke mevr. J. B. v. Verre-Hangard ervan gaf op zichzelf een creatie was. Nog j nimmer demonstreerde zy zo overtui gend, wat zij aan komische én dra matische mogelijkheden bezit en zelfs wanneer men tot de conclusie mocht komen, dat het komische element, getuige de reacties van het publiek, iets te veel accent kreeg, zal men toe móeten geven, dat het leerlingenoog Clóthilde Wimmer moet hebben ge- Nog meer op zijn kerfstok Zoals wij reeds meldden werd te Rilland-Bath C. W. uit Wemelainge niet Kapelle zoals eerst werd be richt in arrest gesteld, omdat hij een bedrag van 250.stal uit de woning van de familie Dekkinga in de Bath-polder. Men vermoedt, dat W. zich nog aan andere overtredingen heeft schuldig gemaakt en daarnaar wordt thans een grondig onderzoek ingesteld. Het nadere onderzoek betreft o.a. een ge val van iemand, die kort na een be zoek van W. geld vermiste. V.P.R.O.-SCHOOLRADIO. Klankbeeld werd gisteren uitgezonden. Gistermorgen om tien uur werd door de V.P.R.O in de rubriek „Schoolradio" een klankbeeld uitge zonden over de Koninklijke Maat schappij „De Schelde". „Oom Theo, Saskla en Joost", het welbekende trio van de V.P.R.O-schoolradio, wa ren naar Vlissingen gekon^n om wat meer van de scheepsbouw te weten te komen. Ze vertelden op vlotte en duidelijke wyze over alles, wat zij za gen cn gaven daardoor een goed overzicht van het werk op „De Schel de." De uitzending maakte een ver borgde en uitstekend voorbereide in druk. Oom Theo, Saskia en Joost waren in de mast van de „Maipu" geklom men en zaten daar op de „zaling", het kleine bordesje aan de mast, dat voorzien is van een leuning. Daar hadden zjj een prachtig uitzicht, niet alleen over de fabrieken, maar over Seheel Walcheren. Oom Theo vertel- e van de inundatie en wees erop, hoe grote zeeschepen by Vlissingen vlak langs de kust varen. Verder wist hy bijzonderheden mede te de len over ae dubbele helling, waar men thans bezig is met de bouw van een tweede Argentijnse boot en waar de kiel is gelegd voor het grote Zweedse passagiersschip Met z'n drieën werd daarna een spelletje „Ik zie, ik zie wat jij niet ziet", gedaanAchtereenvolgens werden daarbh de tekenkamers, de z.g, mallenzolaer, de gieterij, de mo delmakerij, de smederij, de scheeps- bouwloods en de leerschool behan deld. Vooral aan dit laatste onder deel werd veel aandacht besteed. De leerschool was tevens het on derwerp van 'n prijsvraag: gevraagd jverd hoeveel klassen deze school telt. zien, zoals mevr. van Verre haar speelde. Wie kinderen op de middel bare school heeft, zal dat begrijpen. Alle hulde dus voor deze cx'eatie, die in haar details somtijds phenomenaal was. Als steeds dient onmiddellijk hier bij genoemd te worden mevr. A. A. ScheltensKoops, die de rol van An na Mathé had. Ok zij blonk uit, met name in het tweede bedrijf, dat zeer hoge eisen stelde, waaraan evenwel volledig werd voldaan. Mevr. M. v. HoekScheybeler was een onberis pelijke Kathe Seidl en gaf wederom blijk van een psychologisch juist in zicht in haar rol. Bij de heren rustte op de heer J. J. Gerritsen de moeilijke taak de rol van dr. Hoffenreich te vertolken. Er mag hier van een verbluffend knap pe prestatie worden gesproken. Niet alleen bleek, dat deze acteur met zfln stem veri-assende nuances weet te bereiken, ook zijn actie was zeer goed. De andere rollen waren minder be langrijk, maar welk een knappe ver tolking gaven de heer B. A. van Ver re van dr. Cibula, de levenswijze fi losofieleraar, jhr. E. W. F. Wttewaal. van Stoetwegen van de congierge en vooral ook de heer C. van Hoek van dr. Spindler! En hoe uitstekend ten ook de heren P .Bouwense, Hart en J. Bakker in dit kader. Me vrouw I. C. Blaauwde Wilde was een zeer goede gymnastieklerares, mevr. J. BouwenseBouman, mevr. A. 't HartKuyk, mevr. H. v. d. MostMeijboom, mej. Y. Plasschaart en de heer J. Minnaar hadden de on dankbare bijrollen, maar kwamen daarin boven de middelmaat. Zo kan uiteindelijk slechts gecon stateerd worden, dat H.M.D.T. ook ditmaal weer voortreffelijk voor den dag kwam. mede doordat het decor vjm P. H. Blaauw, de regie van W, de Pagter en de grime van I. Lorier alsmede de costumes van de fa. Schipper te Rotterdam zeer goed wa ren. Met name de heer De Pagter verdient een compliment voor het vlotte tempo! Het was een waardige jubileumuit voering. die zeker lang in herinne ring zal blijven! En die ongetwijfeld de komende avonden een dankbaar publiek zal vinden. Verdiend, omdat er goed toneel geboden werd! G. B. d pai i, C. „Der Messias" te Vlissingen. Bij de „Messias"-uitvoering te Vlis singen, die gisteravond in de St. Ja- cobskerk door de Vlissingse Orato riumvereniging werd gegeven, bleek dat dit koor evenals bij vorige gele genheden de beschikking had over uitstekende solisten. In de eerste plaats moet worden genoemd de so praan Mea Naberman, die haar par ty met veel talent en een prachtig, gaaf geluid zong. Dan was er verder de tenor Wiebe Drayer, die zyn ziek geworden collega John van Kesteren verving, en die zich uitstekend van zijn taak kweet. Reeds by de inzet van het „Tröstet Zion" was het-dui delijk, dat ook hij een groot aandeel zou hebben in het welslagen van deze Messias-uitvoering. Voorts was er de bas Herman Scheij. Hij behoort tot een oudere generatie dan Mea Naber man en Wiebe Drayer, een verschil, dat tot uiting kwam in de wijze, waarop Scheij zijn party vertolkte. Niettemin imponeerde zijn machtig basgeluid en kon men hernaalde ma len zyn gevoelige voordracht bewon deren. By deze drie volumineuze stemmen vergeleken was het geluid van de altzangeres Maria Naveu -vry zwak en daarom was het ook geen wonder, dat bij solokwartetzang haar stem geheel verloren ging in het ge luid van haar collega's. Afgezien van het kleine volume, was haar stem echter byzonder fraai en warm van toon. De alt Annie Hermes, die oorspron kelijk zou optreden, was eveneens door ziekte verhinderd. De prestaties van het koor vielen allerminst tegen. Enkele onzuiverhe den daargelaten, werd er goed en be zield gezongen, dank zy de uitsteken de leiding van Jan Kuiler. Het orkest, de Vlissingse Orkest vereniging met versterking, was daarentegen minder goed op dreef. Er werd soms slordig gemusiceerd, met name door de celli. Deze lieten bij voorbeeld verstek gaan aan het slot van het middendeel der aria „Erwach, erwach, zu Liedern der Wonne", en in het middendeel van de alt-aria „Er ward verschmahet". Nonchalant werd ook gespeeld bij de inzet van het or kest bij de arioso „Doch du lieszest ihm im Grabe nicht" en zo was er méér. Een vreemd verschijnsel, vooral omdat de Vlissingse Orkestvereniging de laatste jaren bijzonder goed in vorm is. Daarom was het jammer, dat men deze avond blijkbaar niet ge disponeerd was. De kerk was niet geheel gevuld. de K. „Ik heb de eer hierbij schadevergoeding te reclameren". Voor de Arrondissementsrechtbank te Middelburg staat Vrijdag a.s. een 29-jarige kantoorbediende uit Goes te recht, die ervan wordt beschuldigd op zeer brutale en geraffineerde wijze gepoogd te hebben een verzekerlngs- maatschappy op te lichten. Volgens de dagvaarding zond deze man, zekere D. v. B., in November van vorig jaar aan de N.V. Europese Goe deren -en Reisbagage Verzekerings maatschappij te Amsterdam een brief, waarin hij omstandig omschreef, dat hij twee radio-gramofooncombinaties en een electrische gramófoon met versterker naar de N.V. Philips te Eindhoven had gezonden en dat deze zending, welke verzekerd was voor 1500, nimmer op de plaats van be stemming was aangekomen. In zij» brief schreef hy ondermeer: „Ik heb de eer hierbij schadevergoeding te reclameren, waarbij ik de stellige verwachting uitspreek, dat dit niet zo Restaurateur „Steenrotse" te Middelburg overleden. Te Amsterdam overleed op 69-jarige leeftijd de heer A. A. Kok. die als restaurateur van oude bouwwerken bekendheid heeft gekregen en die zeer geijverd heeft voor het behoud van stads- en natuurschoon. De heer Kok heeft ook in Zeeland belangrijke restauratiewerken ge leid. Zijn voornaamste arbeid in deze Erovincie was de restauratie van het eroemde pand „De Steenrotse" aan de Dwarskaai te Middelburg in het begin der twintiger jaren. Voorts noemen wy de restauratie van het torentje te Gapinge, van de Ned. Hervormde kerk te Kloosterzande en van het beursgebouw te Vlissingen. HU was tevens de architect van de PZEM-centrale te Driekwart. De overledene was lange tyd een zeer bekwaam secretaris van de Bond „Heemschut" en ook in deze kwali teit kwam hy herhaaldelyk met Zee land in aanraking. Zijn verdiensten werden erkend met de benoeming tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau en tot ere-lid van de Bond „Heem schut". Hy is tevens lid geweest van het Zeeuws Genootschap der Weten schappen. Hedenmiddag wordt het stoffeiyk overschot op do begraafplaats „Zorg- vlied" te Amsterdam ter aarde be steld. BOUW BOERDERIJ AANBESTEED. De architecte, de Stichting „Bouw bureau voor de Landbouw in Zee land" te Middelburg, besteedde ln het openbaar aan de bouw van een boer- dery voor de heer A. Francke te Zou- telande. Er werd als volgt ingeschre ven: fa. J. Dingemanse, Zoutelande 27.812; Verenigde Westkapelse Aannemers 28-056; J. Walraven, St. Laurens 28.325. lang zal duren als het op niets uitge draaide onderzoek door rechercheurs der N.S. Voor het reeds sedert 1 Juli zoek-zijn, is een derving van 100 niet te veel en ik stel derhalve mijn reclame op 1600". Volgens de be schuldiging zou B. echter in het ge heel geen apparaten hebben verzon den en zou hij de bij zyn brief aan de verzekeringsmaatschappy ingesloten vrachtbrief hebbeu vex-valst. Het mis drijf werd, buiten de wil van ver dachte, niet voltooid, aangezien de verzekeringsmaatschappij niet tot uitbetaling van het gereclameerde be drag overging. De caféhouder J. L. P. te Renesse staat terecht, omdat hy in October 1945 eén zgn. buitengewoon aangifte biljet als bedoeld in het Buitenge woon Navorderingsbesluit onjuist zou hebben ingevuld. Hy zou niet alle in zyn bezit zijnde effecten hebben op gegeven. VALSE VERKLARING. Vrijdagmiddag staat terecht de 45- jarige koopman J. A. B. uit Goes, die volgens de dagvaarding zekere A. L., een 25-jarige chauffeur te Goes, on der bedreiging en valse voorspiegelin gen en met een vage belofte van be loning. heeft geprest een valse ge- tulge-verklaring af te leggen in een door de Bijz. Politierechter behandel de zaal? tegen een botersmokkelaar. L. zelf staat terecht omdat hy onder ede een valse verklaring zou hebben afgelegd. Ook behandelt de Rechtbank de zaai? tegen de 38-jarige schipper W. E. uit Dordrecht, die met zUn vaar tuig „Fleckenstein" nabij Wemeldin- ge, hoogst roekeloos zou hebben ge varen, hetgeen leidde tot een aanva ring met een ander vaartuig, de „Nova Cura". Dit schip zonk in de Oosterschelde, waardoor voor de op varenden levensgevaar ontstond. Tenslotte staat Vrijdag terecht de vlasser P. C. G., te St. Jansteen. Deze man zou in 1947 een machtiging, wel ke hem voordeel kon opleveren, heb ben vervalst. Telling yan het grensverkeer. Van vorige week Vry dag af tot en met vandaag wordt door ae Konink lijke Marechaussee aan de doorlaat posten een telling gehouden van het aantal personen, welke de trens pas seren. Het doel van deze telling is een statistiek te verkrijgen over het aan tal Nederlanders en vreemdelingen, die Nederland in- en uitreize** Assuradeuren halten in. De Zeeuwse assurantieclub, die as surantiemensen uit de gehele provin cie Zeeland omvat, is In de, kringen van de assurantiemensen een inzame ling begonnen om de Haak-in-actie voor de kankerbestrijding te steunen. Het ligt in de bedoeling de inzame ling 1 Mei a.s. te sluiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2