NIEUWS UIT ZEELAND Tegen de Meen «ut patie Wi dat patje Sport en wedstrijden C.N.V- over lonen en prijzen. WALCHEREN jT-genda Nederlandss hockey-ploegen verloren in Brussel Prins Bernhard danste de Cueca. Misverstand tussen Romme en Schouten? 3-1 nederlaag voor jonge Rode Duivels. MAANDAG 16 APRIL 1951 PROVINC1ALE ZEEUWSE COURANT 5 Advertentie. Onbevredigende gang van zaken Onder leiding van de heer A. de Lange, voorzitter van de Chr. Be sturenbond te Goes e.cf., we^8 Zater dagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes de voorjaarskadervergade- ring van het Chr. Nat. Vakverbond gehouden, die door afgevaardigden uit Z.-Beveland, Schouwen-Duive- land, Zeeuwsch-Vlaanderen en Ber gen op Zoom druk bezocht was. Nadat de voorzitter de vergadering met Schriftlezing en gebed geopend had, wees hij in zrjn openingswoord op de vele problemen, waarvoor men in internationaal verband en in eigen land in deze tijd gesteld wordt. Bt) alle zorgen, die er zijn, mag worden geëist, dat bij het oplossen van de vraagstukken rechtvaardigheid en billijkheid in acht worden genomen, zodat de lasten door alle groepen van de bevolking evenredig worden ge dragen. Vervolgens werden de oprichting van een bureau voor Chr. Beroeps keuze en de noodzakelijkheid van Chr. Nijverheidsonderwijs in Zeeland be^ sproken. De vraag kwam naar voren, of het niet gewenst zou zyn, de perioden voor de winkel-uitverkoop wat later te stellen, aangezien de kinderbijslag in vele gevallen zó laat wordt uitbe taald, dat de uitverkopen reeds voor bij zijn. Hierna sprak de heer K. de Boer, lid van het Dag. Bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond, over „Het vraagstuk van de lonen en de prijzen in verband met de economische posi tie van Nederland". Spr. gaf een overzicht van de door de vakbeweging met de regering en haar vertegenwoordigers gevoerde besprekingen over de verhoging van de prijs der levensmiddelen als ge volg van de vermindering der subsi dies. Toen in September 1950 door de Chr. vakbeweging werd aangedrongen op een prijsstop, heeft de regering toegezegd, overleg met de vakbewe ging te zullen plegen, indien de prij zen door regeringsmaatregelen zou den stijgen. Maar zy heeft zich aan deze belofte in Maart 1951 niet ge houden. Als er door de bevolking van Ne derland moet worden bezuinigd, dan moet dit door de gehele bevolking worden gedaan en niet alleen door de mensen met smalle beurzen. De heffing van belasting op winst is niet voldoende. Daarbij moet ko men een contróle op de investerin gen. Ook de luxe moet worden tegen gegaan. Wat is nu het allermeest in prijs verhoogd De allernoodzakelijkste levensmiddelen, brandstof en kleding, zo betoogde spr De vakbeweging is niet bevredigd over deze gang van zaken. Er is gedreigd met stakingen, maar de Chr. vakbeweging doet daaraan niet mee! Zij wil niet tegen de regering ingaan, die op democra tische wijze is tot stand gekomen. Wèl wil zij met alle middelen de re gering bij de nog voortdurende be sprekingen overtuigen, dat zij onjuist en onrechtvaardV: heeft gehandeld. Op deze inleiding volgde een geani meerde bespreking, waarbij waarde ring werd uitgesproken voor de acti viteit van het Dagelijks Bestuur van het C.N.V. in de spannende week in Maart en daarna. Uit deze bespre king bleek, dat de vergadering de mening van de inleider deelde, dat de loop van zaken onbevredigend moet worden geacht. De hoop werd uit gesproken, dat het bestuur van het C. N. V. al het mogelijke zal doen, om tot een rechtvaardige en billijke oplossing van de moeilijkheden te komen. Mosselseizoen geëindigd. Met ingang van 14 April werd de verzending van mosselen uit Yerseke stopgezet. Bestellingen worden niet meer aangenomen en uitvoervergun ningen worden niet meer verstrekt. Poortvliet sluit zich bij de Schooltandverzorging aan. In de onlangs gehouden raadsver gadering te Poortvliet werd besloten op verzoek van een groot aantal ouders van leerlingen der openbare lagere school, alsnog toe te treden tot de schooltandverzorging Tholen. Zoals bekend, wilde de gemeente Poortvliet destijds op grond van be zwaren tegen de organisatorische vorm niet tot aansluiting 'over gaan. „Jonge Strijd" kreeg eigen lokaal in Vlissingen. In tegenwoordigheid niet alleen van tal van leden, maar ook van een aan tal gasten, heeft de Jeugdorganisatie van het N.V.V. te Vlissingen, „Jonge Strijd". Zaterdagmiddag een keurig groepslokaal in gebruik genomen in het souterrain van het perceel Oprit 15. Voorzitter W. Geldof herinnerde er in een vlotte toespraak aan, dat „Jon ge Strijd", opgericht in December 1947, sindsdien steeds heeft gezocht naar een eigen tehuis. Thans is er een ge vonden en dank zij de medewerking van velen is van deze voormalige tim mermanswerkplaats een prettig, ruim en fris clublokaal gemaakt, waarin de leden alle gelegenheid tot prettig en nuttig samenzijn kunnen vinden. In 't bijzonder werd dank gebracht aan de Metaalbewerkersbond voor de genoten steun. Spr. eindigde met een krachti ge opwekking tot uitbreiding van het ledental. Wethouder L. P. var) Oorschot, het gemeentebestuur vertegenwoordigende, wees op de betekenis van het jeugd werk voor de bouw van een betere sa menleving. Hier, ook in dit clublokaal, moet immers de basis gelegd worden voor de opvoeding van onze jongeren tot dienende leden van de gemeen schap. Bovendien, aldus de wethouder, is dit jeugdwerk bijzonder belangrijk voor de bestrijding van baldigheid en misdadigheid onder de jeugd. Om deze beide redenen is het gemeentebestuur verheugd en dankbaar om hetgeen ook door „Jonge Strijd" tot stand wordt gebracht. Ten slotte spraken nog de heer fl. der. Meer (namens de Vlissingse öestuurdersbond en de Metaalbewer kersbond). die zijn gelukwensen ver- gezeld deed gaan van een enveloppe met inhoud, en de heer S. Peene, die namens de Middelburgse groep een voorzittershamer aanbood Bij een kopje thee bleven de gasten daarna nog enige tijd bijeen, terwijl de jeugd zich reeds terstond bezig wist te houden met de vele spelen, die reeds aanwezig zijn. MIDDELBURG. Vandaag ning' burg: Electro: „Tarzan's verban- (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouw- „De andere vrouw", (18 jr.), a uur: Kunstmuseum: Tentoonstelling kinaertekeningen, 10.30—11.30 en J.4— 17.30 uur; Van Benthem en Jutting- Expositie toegepaste kunst, 9—6 uur. Morgen Doopsgezinde kerk: Lezing ds. Ricca over het Italiaans Protestantis me. 8 uur: Kunstmuseum: Tentoon stelling kindertekeningen. 10.3011.30 en 1417.30 uur; Van Benthem en Jutting: Expositie toegepaste kunst, 9—1; Electro: .Abbott en Costello in Hollywood. (a.l.), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Let 's Dance", 7 en 9 uur; Luxor: „De Onoverwinne- lijken", 8 uur. Morgen Alhambra: „Bittere zegepraal", 7 en 9 uur; Luxor: „Captain China", 8 uur WijkverdeUng in Herv. gemeente Middelburg. De kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente Middelburg besloot na uit voerige bespreking en na het inwin nen van het advies der bestaande wijkcolleges, de gemeente te verdelen in vijf wyk-gemeenten, ieder met een afzonderlijke wijk-kerkeraad. Deze reorganisatie dient te geschieden, nu op 1 Mei a.s. de nieuwe kerkorde in werking treedt. Een centrale kerkeraad wordt inge steld als centraal orgaan van de ge meente. Hierin zullen (naar wordt, aangenomen), behalve de zes predi kanten, een gelijk aantal ouderlingen, drie kerkvoogden-ouderling en drie diakenen zitting nemen. Een en ander moet volgens een plaatselijke regeling nader worden uitgewerkt. Tot leden van de com missie, welke belast is met het ont werpen van deze regeling, werden benoemd twee predikanten, t.w. (ds. F. Don, praeses en ds. W. C. F. Metz, twee ouderlingen, de heren D. Botje en A. F. Stufkens en twee diakenen, de heren J. C. de Pagter en A. W. Strubbe. Voor de nieuwe wijkverdeling werd een commissie benoemd, bestaande uit de heren S. Jl de Boer, ir. W. L. Harmsen, J. Lorier, A. R. Roth en A. Steutel en geleid door ds. J. van Woerden. Ter voorziening in de vacature-ds. A. de Vries werd een nieuwe hoor- commissie benoemd, waarvan deel uitmaken de heren S. J. de Boer, J. C. de Pagter en S. Paauwe. Ritthem 55 JAAR GETROUWD. Te Ritthem viert Dinsdag het echt paar GoedhartSanderse zijn 55-ja- rig huwelijksfeest. Vlissingen „HAAK IX". Tijdens een feestavond voor win keliers in het Concertgebouw te Vlissingen, werd voor de Haak-in- actie 64 gecollecteerd. CONCERT KONINKLIJKE HARMONIE „ONS GENOEGEN" Zaterdagavond gaf de Koninklijke Harmonie „Ons Genoegen'" te Vlis singen, onder leiding van haar diri gent, een geslaagd concert in het Concertgebouw te Vlissingen. Er werd een verzorgd programma uitge voerd, dat de instemming had van het niet zeer talrijke publiek. In het eer ste deel werd groot succes behaald met een seleqtie van klassieke wer ken. In de fantasie-mazurka van Ed- mond Avon werd de clarinetsolo ver tolkt door de heer J. van Baren- drecht, die terecht een dankbaar ap plaus in ontvangst mocht nemen. Na afloop was er een gezellig sa menzijn. VOOR AMBOXXESE K.N.I.L- MILITAIREN. Dat de Vlissingse bevolking met de Ambonnese en K.N.I.L.-militairen medeleeft was reeds bekend. Een voorbeeldige geste maakt de „Amu- sementsgroep Witte Wijk" (A.G.W. W-), die een onderdeel van de buurt vereniging De Witte W|jk" is. Be langloos zal ze a.s. Dinsdagavond 17 dezer, in de cantine aan de Koude- kerkse weg, deze jongens een caba ret-avond aanbieden. OPRICHTING AFDELING GER. VERENIGING VOOR DRANK BESTRIJDING Zaterdagmiddag werd in het Geref. Jeugdgebouw te Vlissingen een ver gadering gehouden om te komen tot oprichting van een afdeling der Ger. Verenigingvoor Drankbestrijding. De vergadering werd door de voor zitter van de Zeeuwse Bond, de heer G. M. Fey, op de gebruikelijke wij ze geopend. Nadat de heer P. Boon Sr mededelingen had gedaan over de voorbereidende werkzaamheden, werd een afdeling opgericht met acht leden en twee donateurs. Later zal een definitief bestuur worden ge kozen. De voorzitter van de Zeeuwse Bond, de heer M. de Borst, eindigde met dankgebed. RAAD OOSTKAPELLE. Streekplan Walcheren Zoals gemeld kwam de raad van Oostkapeile in voltallige vergadering bijeen ter bespreking van het ont- werp-streekplan Walcheren. De voor zitter gaf een uitvoerig overzicht van de wensen, welke in het col lege van burgemeester en wethou ders naar voren waren gekomen en van de onlangs gehouden bespreking tussen de colleges van buigemeester en wethouders van de Walcherse ge meenten. Hoewel spreker tegen on derdelen van het ontwerp bezwaren ontvouwde, had hij anderzyds toch ook veel waardering voor het plan. Naar de mening van het college van burgemeester en wethouders is de mogelijkheid voor de bouw van zo merwoningen en landhuizen bij de Vroonweg en Duinweg te beperkt fehouden. In het bijzonder achten urgemeester en wethouders de aan wijzing van de gronden Westelijk aan het einde van de Duinweg tot buitenplaatsgebied ongewenst, van de bestaande boscomplexen zijn er twee verschillende personen eigenaar, van de tot buitenplaats aangewezen boer derij is niet te verwachten dat deze weer tot buitenplaats zal worden ge maakt Bovendien zijn op deze Wes telijk van de Duinweg gelegen ter reinen reeds enkele behoorlijke land huizen gebouwd zodat het bijbouwen van enkele nieuwe huizen geen sto rend geheel zal opleveren. Het zomer woningenterrein is thans nagenoeg vol. Volgens het ontwerp-streekplan zoudenop dit terrein in het geheel geen zomerwoningen mogen worden gebouwd, doch werd het uitsluitend voor kampeerterrein bestemd. De be staande toestand, dus de aanwezige zomerwoningen, zal worden toege staan. Voorts menen burgemeester en wethouders dat verzuimd is reke ning te houden met de in het uit breidingsplan voorkomende uitbrei dingen, n.l. de verbinding Waterstraat naar Duinweg en verbinding Molen wegBrouwerijweg. De heren F. C. de Roo en C. Won- dergem bepleitten uitbreiding van de terreinen voor zomerwoningen. Wet houder A. L. Louws wees er op, dat de andere gemeenten zeer ruim zijn bedeeld met zomerwoningen en kam peergelegenheid Over de mogelijkheid van uitbreiding van de glascultuur werd uitvoerig van gedachten ge wisseld. Wethouder Z. Maljaars meen de. dat veel. meer aan het gemeen lijk uitbreidingsplan kon worden overgelaten. Hij zou dit plan meer in het ont werp-streekplan willen zien ver werkt. Met algemene stemmen werd ten slotte besloten aan Gedeputeerde Sta ten te verzoeken het gemeentelijk uit breidingsplan in het streekplan te wil len verwerken, waarbij verdere naar voren gekomen bezwaren speciaal zullen worden toegelicht. B. en W. zullen voorts nagaan of er meer kampeermogelijkheid te vinden Besloten werd aan de Ring Zeeland van Chr. Zangverenigingen voor het op Westhove te houden concours geen financiële bijdrage te verlenen, doch aan adressant mede te delen dat wan neer het coucours verlies opleveren mocht deze kwestie opnieuw te bezien. Bij de rondvraag kwamen o.a. de waterleiding en de torenrestauratie ter sprake, O. en W -Souburg CONTACT-AVOND JULIANASCHOOL Door de Julianaschool te Souburg werd een contact-avond gehouden in „Rehoboth", die door vele ouders be zocht werd. De heer J. De|j, hoofd der school, sprak een openingswoord, waarna de leerlingen van de V.G.L.O.- klasse enkele nummertjes ten beste gaven onder leiding van hun onder wijzer, de heer J. Dingemanse. Na dat de leerlingen vertrokken waren, hield de heer Dingemanse een cause rie over het onderwijs in de 7e en 8e klasse en over de moeilijkheden en mogelijkheden van dit onderwijs. Voor de aanvang werden de ouders in de gelegenheid gesteld het werk te bezichtigen van de leerlingen, waarbij vooral het werk uit 7 en 8 grote belangstelling genoot. Heren-B met 7-2. de dames met 6-4. Met twee zware nederlagen heeft het Nederlandse hockey-prestige deze Zaterdag in Brussel wel een stevige deuk gekregen. Het begon met de 64 nederlaag van de nationale dames- ploeg. De Belgische overwinning in de herenwedstrijd tussen de B-teams van beide landen kwam voor onze landgenoten echter nog harder aan. met 2—7 kon de Nederlandse ploeg de kleedkamers gaan opzoeken. De wedstrijd der heren begon met een vrijwel gelijk opgaande strijd, maar voor de rust hadden de Belgen de stand reeds op 2—0 in hun voordeel gebracht. Na de rust werd het eerst 3—0 en daarna 31 door een doelpunt van Rahussen. De Belgen brachten de stand op 6-1, Courret maakte er daarna 6—2 van en vlak voor het eindsignaal werd het nog 72. DE DAMES Bij de dames was het bij de rust reeds 2—0 voor België. Na de hervatting trokken de Neder landse dames een tijdlang fel naai voren en mej. Jurisse, de vroegere doelverdedigster en thans midvoor. slaagde er in de partijen op gelijke voet te. brengen. Maar nog geen 10 mi nuten later hadden de Rode Duivelin netjes alweer de leiding door een goe de goal van mej. Ponty. Met nog een kwartier te spelen wist de Nederland se aanvalsleidster opnieuw gelijk te maken, maar korte tijd later kwam het vijfde Belgische doelpunt. Een Ne derlands doelpunt werd door de Ne derlandse scheidsrechter afgekeurd. Kort voor het einde maakte mej. Pon ty haar vierde en België's zesde en j laatste doelpunt- ATHLEHEK Huizinga versloeg Slijkhuis. Het Nederlands veldkampioenschap j over 5 km., dat Zondag in het Gro nings Stadspark werd gehouden, heeft de verrassing opgeleverd, dat Wim Slijkhuis genoegen moest nemen met j de derde plaats. Dit was het gevolg van het zeer zware parcours vol kuilen en modderpoelen, waarin Slijkhuis een verkeerde stap deed en kramp opliep De uitslag luidde: 1 Huizinga (Vites Leeuwarden) 17 min. 10 sec.; 2 Weert (Nurrni. Groningen) 17 min. 21.5 sec.; 3 Slijkhuis (TrekvqgelS, Den Haag) 17 min. 27,3 sec. Succes voor Zeeuwse lopers in Cross bij Oostende. Zondag werd ln Ettelgem bij Oost ende een Cross Country van 6 km. ehouden waaraan behalve bekende Belg. crosslopers ook 2 Nederlandders deelnamen. Het waren de Zeeuwse lange afstamilopers G. Dobbelaere en H. Witte, beide van „Marathon" uit Vlissingen, Serroels en Schacht, beiden vertegenwoordigers voor de Belgische ploeg in de grote Cross Country van Engeland bezetten resp. de le én 2e plaats, 't Haas, eveneens een Belg, werd derde, terwijl G. Dobbelaere het presteerde in dit uit stekende gezelschap de 4e plaats te bezetten. H. Witte bereikte een 'eer volle 8e plaats, wat gezien het aan tal deelnemers (plm, 70) een zeer goede prestatie was. GYMNASTIEK. DE EVENWICHTSBOOM AL DRIE JAAR IN ZEELAND. Naar aanleiding /an ons verslag van de uitvoering van L.O. in Vlis singen, maakte men ons van de zjjde van de gymnastiekver. ..Olyrn- pia" te Zierikzee er op attent, dat deze vereniging de Evenwichtsboom Terneuzen II reeds drie jaar in gebruik heeft. Men Middelburg n zag dit toestel bij De Halter" in Breskens II Alkmaar en beslo >t toen onmiddellijk Vlissingen II tot aanschaffing over te gaan. De Zeeuwen II „Olympla" werd hierdoor de eerste Goes II vereniging in Zeeland, die met de RCS II Evenwichtsboom werkte. Axel II Corn Boys n Volksdansen op een Lacienda in Chili. Heel Chili spreekt op het ogenblik over de „Cueca", een Chileense volks dans. die de Prins op het landgoed van de president van de Chdeense landbouwersorganisatie heeft ge danst. Het landgoed ligt op dertif km. van Santiago. Ditmaal werd de Prins ingehaald door bont geklede Chileense schonen op een huifkar, die hem gultaarspe- lend en zingend een welkomstgroet brachten. De gehele middag werden dansen uitgevoerd en Chileense volks liederen gezongen. Chileense meisjes boden dé Prins geschenken aan. Na de lunch demonstreerden een paar meisjes Prins Bernhard de Cueca. een zeer spectaculaire dans. waarbij met een zakdo°k boven het hoofd wordt gezwaaid. De Prins be vond zich temidden van een groepje dansenden en kon de verleiding niet weerstaan het ook eens te oroberen. Plotseling trok hij zijn zakdoek uit zijn zak en binnen enkele ogenblikken danste hij met Margota Loyola in de openlucht de Cueca, luide aangemoe digd door alle omstanders, lie van dit tafereel intens genoten. De Prins bleek de fijne kneenies van de Cueca goed te hebben afgekeken, want hij maakte de vrij ingewikkelde Cueca- passen vrijwel zonder fouten. Prins Bernhard is Zaterdag be noemd tot ere-vliegenier van de Chi leense luchtmacht. K.V.P.-leider wilde de socialisten nu niet missen. Voor het eerst na zijn kabinets formatie heeft Zaterdag prof. C. P. M. Romme, leider van ae Tweede Kamerfractie van de K.V.P., een openbare redevoering gehouden. Dit geschiedde in de kringzaal te Roo sendaal, waar htf op verzoek van de plaatselijke K.V.P.-afdeling, een re devoering hield onder de titel .Ne derland waarheen De titel van z|jn speech beant woordend. zeide prof. Romme „Naar de doorbraak van God r.aar ons volk en van ons volk naar God". Sprekende over de jongste ka- netsformatie, wees spr. er op. dat blijkbaar een misverstand >s ont staan tussen hem cn dr. Schouten, de fractieleider van de A.R., die meent, dat de formateur zHn verlon gen had afgewezen om uit de A.R. sléchts politiek en parlementair er varen personen als minister te zien optreden. Prof. Romme had slechts twee can- didaten voor bepaalde departementen moeten afwijzen, die hem door de A.R. waren gesuggereerd, omdat het aantrekken van deze functionarissen een tè zwaar offer zou vergen van de K.V.P. Spr. zeide het nog steeds te betreuren, dat de regering uit vier in plaats van vijf partijen is ge vormd. Op een vraag uit de vergadering, of de oude Christelijke coalitie niet beter had kunnen worden hersteld, gaf prof. Romme als zjjn mening te Kennen, dat het buiten de regering houden van de socialisten op dit mo ment fataal zou zijn. Het zou onge twijfeld de masvsa der niet-Christe- lijke arbeiders radicaliseren, intus sen wilde prof. Romme niet bewe ren. dat er „nooit" meer een her- ontreden van de oude coalitie zou ko men. Nooit, zo zei prof. Romme, is een woord, dat niet voor komt in het woordenboek van de politicus. Jn een fabriek te Manresa (bij Barce lona). zijn Zaterdag dertienhonderd arbei ders in staking gegaan. RODE KRUIS, AFDELING SOUBURG-RITTHEM- NIEÜWLAXD Onder voorzitterschap van de heer F. Leenhouts vergaderde de afdeling Souburg-Ritthem-Nw. en St. Joos- land van het Nederlandse Rode Kruis in het gebouw van het Rode Kruis te Souburg. De secretaresse, zr. Vermaas, gaf een overzicht van de werkzaamheden. De colonnes be staan thans uit 40 helpers en 48 helpsters, alsmede enige adspirant leden. Het personeel der colonnes verleende 75 maal hulp bij grotere en kleinere ongevallen en diverse keren by ziekenvervoer. Het jaai-verslag werd goedgekeurd. Uit het finan cieel overzicht bleek, dat het ledental is verminderd. De inkomsten bedroe gen f 3209,25; een zeer klein batig saldo was het resultaat. Men sprak ondermeer over de be scherming van de burgerbevolking in oorlogstyd. Dit vormt een groot pro bleem in verband met de hoge kos ten. Men moet niet alleen over vol doende materiaal kunnen beschikken, maar ook een groot aantal helpsters en helpers hebben. Men zal trachten het aantal steunende en werkende leden uit te breiden. Van de Bond van Ouden van Dagen was een verzoek ontvangen om één maal per week te mogen beschikken over het Rode Kruis-gebouw, waar de bejaarden zich dan aangenaam zouden kunnen verpozen. De verga dering besloot het gebouw gratis op de Woensdagen beschikbaar te stel len. Het bleek, dat voor de cursussen veel animo bestaat. De voorzitter dankte het leidinggevend personeel voor zijn activiteit en werkzaamheid. VOETBAL Middelburg nam de kop in 3 D. Maar de reserves verspeelden een punt tegen Vlissingen-ll. De belangrijke wedstrijd tussen Breskens en Middelburg resulteerde in een zwaar bevochten 21 over- winnig voor de groen-wltten, die de eerste plaats van De Zeeuwen over namen. Voor Breskens betekende deze nederlaag dat nog alle zeilen zullen moeten vvorder bijgezet om het dreigende gevaar te keren. Mid delburg bezet nu de eerste plaats met 28 punten uit 17 wedstrijden, op de voet gevolgd door De Zeeuwen die, met een wedstrijd meer gespeeld, een zelfde puntenaantal heeft. Bres kens blijft op de voorlaatste plaats met 8 uit 14. De stand liudt hier thans: Middelburg De Zeeuwen Odio N. Borgvliet Meto RCS Zeelandia Biervliet A.ardenburg Breskens Oostburg De wedstrijd tussen de reserv van Middelburg en Vlissingen bracht beide partijen één puntje op, wat van de groen-witten wel iets tegenvalt, echter zonder dat hun stevige po sitie gevaar gaat lopen. De uitslag was 11. De stand luidt hier nu: 17 14 0 18 12 4 16 9 2 16 9 1 18 7 3 16 7 1 16 4 6 17 6 2 3 28 52-15 2 28 76-25 5 20 33-26 6 19 44-38 8 17 46-46 8 15 33-40 6 14 33-48 9 14 31-38 19 5 2 12 12 30-64 14 3 2 9 8 24-44 15 2 3 10 7 22-40 14 9 2 11 9 1 12 6 2 12 5 4 12 5 2 11 5 1 13 3 5 14 4 2 3 20 52-17 1 19 43-16 4 14 31-24 3 14 25-16 5 12 35-39 5 11 30-28 5 11 26-29 8 10 18-33 15 0 3 12 3 21-70 Bennaars (van Dosko) scoorde twee doelpunten. In een zeer aantrekkelijke en voor al van Nederlandse zijde somstüds op hoog peil staande wedstrijd heeft het Nederlandse jeugdelftal, dat Zaterdag ongewijzigd aantrad, op hjt NAC-ter- rein te Breda van 31 van de Belgi sche jeugd gewonnen. Voor de rust was reeds een 20 voorsprong verworven, door fraaie doelpunten van Van der Kuil (VSV), en Bennaars (Dosko). Zevenentwintig minuten was de tweede helft oud toen scheidsrechter J. Verkerk uit Vlissin gen voor ongeoorloofd aanvallen door een Nederlandse middenspeler van de Belgische midvoor De Bondt (Union St. Gilloise) de Belgen een strafschop toekende. Volgens velen was dit te zwaar gestraft en het maakte de in druk of de Belgen zelf verbaasd waren over deze beslissing. Rechtsbinnen Houf (Standard Cl.) benutte de penalty vlekkeloos (21). Precies 15 minuten voor het einde scoorde Bennaars uit een fraaie door Vermunt (RBC) genomen vrije schop het derde doelpunt. Met dit resultaat kwam het einde. Ruim 10.000 toeschouwers onzoom- den het tengevolge van een langduri ge en nogal hevige regenbui, zeer glad geworden NAC-terrein. Uitslagen Zaterdagcompetitie. Ie kL: Kapelle I-Arnemuiden I 0- 4; Krabbendijke I-VCK I 2-2. 2e kl. A: Mevo I-Nieuwland I 10-1. 2e kl. B: Mevo II-Wolfaartsdijk II 2-5; Rillandia II-Krabbendyke H 1- 2. 2e kl. C: Nieuwdorp II-VSC I 10-2. 2e kl. E: Kloetinge III-Driewegen U De wedstryden op Walcheren en in Zeeuwsch-Vlaanderen werden alle afgelast. Amsterdam-Brussel 1-1. Voor circa 10.000 toeschouwers werd Zaterdagmiddag in het Ajax-stadion te Amsterdam een voetbalwedstrijd ge speeld tussen elftallen van Amster dam en Brussel. De wedstrijd eindigde in een 1—1 gelijk spel, nadat de rust met een 1—0 voorsprong voor de Bel gen was ingegaan. Voor de Belgen scoorde Dewin (Ra cing). Brom (WA) maakte na de rust de gelijkmaker. ROTTERDAMS ELFTAL WON. In het Sparta-stadion won het Rot terdams elftal Zaterdagmiddag met 3 2 van ce Antwerpse ploeg, waarmede eindelijk een eind is gekomen aan de reeks nederlagen van de laatste ja- VLISSINGEX VERLOOR VAN K.F.C. MET 2—4. De vriendschappelijk® ontmoeting Vlissingen—KFC is geëindigd in een 42 overwinning voor de Belgische 2e klasser KFC iiit Knocke. De zege van de Belgen was volkomen ver diend. Hoewel de Vlissingers in de eerste helft overwegend sterker wa ren, ging de rust in met een 10 voorsprong voor de gasten. Na de rust maakte KFC er 20 van, waarna Hendrikse kans zag een tegenpunt te maken. Met nog 2 doel punten stelde KFC de zege veilig. Wel kon Hendrikse de achterstand nog tot 24 verkleinen, maar ver der wist de thuisqlub het niet te brengen. BILJARTEN Gewestelijk kampioenschap cadre 38—2. Vrij'dag, Zaterdag en Zondag werden in Hotel Concordia te Zierikzee wedstrijden gehouden voor het gewestelijk kampioen schap cadre 28—2. De einduitslagen luid den: Berkelmans. Vught, 52 1659 31.90 175 10 Verhulst, Vlissingen, 58 1528 26.34 136 8 Baarends, Goes 60 1560 26.177 7 V. d. Elshout, Tilburg. 55 1425 25:91 170 6 Goos. Breda. 61 1497 24.54 141 5 Festers, Roosendaal 95 1234 12.97 75 4 Comelissen, Tilburg, 75 1097 14.63 117 2 Van de Pol Europees kampioen 7 '/2- De Nederlander Piet van de Pol is Europees kampioen 71/2 geworden. Tijdens het tournooi te Huelva in Spanje won hrj al z|jn partijen, het laatst die tegen zijn zwaarste con current. de Belg Hasselman. Het Europees record algemeen ge middelde 71/2. dat met 18.92 op naam stond van Piet van de Pol en dat tydens het Europees kampioenschap in April 1948 te Parys werd ge maakt, is wederom door Van de Pol verbeterd en gebracht op 21.69. SCHAKEN. VEERTIENDE AFGEBROKEN. DERTIENDE PARTIJ REMISE, De dertiende partij van de twee kamp tussen Botwinnik en Bronstein om het wereldkampioenschap schaken werd Zaterdag uitgespeeld. Na een korte ritting werd tot remisie besloten. De veertiende partij, waarin Bronstein met wit speelde, werd na spannende strijd afgebroken in een ingewikkelde positie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3