i NIEUWE C.A.O. VOOR DE LANDBOUW IN ZEELAND ZUSTER TRAAS NAM AFSCHEID VAN DOMBURG EN AAGTEKERKE EERSTE KAMERLID J. REYERS SPRAK TE GOES MIDDELBURGSE MIXED HOCKEY CLUB IN DE BLOEMETJES ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 16 APRIL 1951 Sociale Commissie van de Stichting voor de Landbouw voor Zeeland bereikte overeenstemming. De sociale, commissie van de Stichting voor de Landbouw voor Zeeland heeft in haar Vrijdag té Goes gehouden vergadering overeenstemming be reikt over de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de landbouw in deze provincie. Hierby zyn in de lonen de twee loonsverhogingen van 4 September en 19 Maart 1.1. verdisconteerd. Behoudens goedkeuring van het col lege van Ryksbe middelaars zullen met ingang van 1 Mei a.s. de vol gende lonen gelden: Normaal tijdloon voor arbeiders, belast met verzorging van vee, voor bouw- en paardenknechts en voor hen, die arbeiden met zware land bouwmachines, indien zij nimmer in accoond werken: 21 j.. 46.80 per week, 22 j. 48.90; 23 i. e.o. 51. Voor de overige arbeiders geldt het volgende uurloon: 21 j. vakarbei ders 0.76% p. u., ongeschoolden 0,72: 22 j. resp. 0,80% en 0,75; 23 j. e-o, resp. 0,84% en 0,80%. Aan vaste paardenknechts en aan vaste tractorchauffeurs, die tijdens het con tract jaar een - periode als paardenknecht dienst doèn, wórdt bovendien 15 hl. consumptieaardap pelen en 10 hl. krielaardappelen gra tis verstrekt, mits de arbeiders «de leeftijd van 20 jaar hebben bereikt. Voor de jeugdige arbeiders gelden de volgende lonen: Paardenknechts e.d.: 17 j. 31.20 p.w.; 18 j. 35.60 p.w., 19 j. 41 p.w.; 20 j. 43.50 p.w. Voor de overige arbeiders is het uurloon: 17 j. vakarbeiders f 0,50%, ongeschoolden 0,48%; 18 j. resp. 0,58 en 0.55; 19 j. 0.66% en 0,63; 20 j. 0,71 en 0,67. Voor volwassen vrouwelijke arbei ders gelden de volgende lonen: 19 j. vakarbeiders 0.53% p. u-, onge schoolden 0,50%; 20 j.. resp. 0,54 en 0,51; 21 j. 0.55 en 0,52; 22 j. 0.56 en 0,52%; 23 j. e.o. 0,57 en 0,53. Voor inwonende arbeiders wordt het tijdloon met 13,20 p. w. ver minderd en voor het gebruik van een dienstwoning mag ten hoogste 3,45 per week worden afgetrok ken. ACCOORDWERK. Ook zijn de tarieven voor accoord- werk gewijzigd. Voor bieten zijn deze oa.doorslaan 32.50ƒ38.50; opéénzetten 2734; 1ste maal %v:e- tfen 5462 en 2de maal wieden 3844 per ha. per keer. Bij rij- enafstand van 45 c.m. en daarboven moeten de minimum- en maximum-ta rieven met 10 worden verlaagd. Voor deze tarieven moeten de bie ten tenminste eenmaal, vanwege de werkgever, met de machine worden gewied. Voor een normaal gewas moet steeds een tarief worden genomen, dat ligt tussen het minimum- en ma ximumtarief. De max. tarieven van alle in accöord te verrichten werk zaamheden mogen,; ook onder bijzon dere omstandigheden, niet overschre den worden, dan na toestemming van de Prov. Sociale commissie. De ta rieven moeten met 5 worden ver hoogd voor arbeiders, die speciaal voor accoordwerkzaamheden zijn aan- f enomen en ééri week of korter bij e betrokken werkgever werkzaam zijn. Deze verhoging is bedoeld als compensatie voor loonderving bij on werkbaar weer. Opslag van mosselschelpen langer toegestaan. Dit jaar zal het mogelijk zijn om mosselschelpen, die bestemd zijn als collecteurs voor de oestercultuur, ook na 15 Juli a.s. langs het kanaal door Zuid-Beveland opgeslagen te houden of nog op te slaan, mits deze geen dierlijke resten meer bevatten. Door belanghebbenden kan een hiertoe strekkende vergunning worden aange vraagd bij de Rijkshavenmeester te Hansweert. Deze maatregel is een ge volg van de treurige toestand waarin de mosselcultuur zich bevindt. Men vreest namelijk, dat er in de toekomst een gebrek zal komen aan mosselschel pen. Men wil nu alle voorraden zo zuinig en goed mogelijk bewaren, waardoor men niet gedwongen is, al le schelpen, die nu aan het kanaal lig gen, vóór 15 Juli te water te brengen. Kreeftenvangst bevredigend. Ondanks het koude weer, waardoor de vangst der kreeften wordt belem merd, is de vangst tot op heden be vredigend geweest. Er werd te Yerse- ke ca. 500 kg. Zeeuwse kreeft aange voerd, die tegen een prijs van gemid deld f 10.— (inclusief weeldebelasting) aan de kreeftenhandelaren te Yerseke werd verkocht. SEMI-ARTS EXAMEN Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor semi-arts, de heer F. A. A. Blondeel te Sluis. Advertentie. Acht van de tien mannen en vrouwen hoven de veertig zijn vatbaar voor Rheumatische pij nen. Dat komt omdat, als die eerste jeugd achter de rug is, de bloedzuive rende organen allengs trager gaan werken. En zo is 't dan de hoogste tyd om regelmatig Kruschen te ne men. De zes minerale zouten van Kruschen hebben een natuurlijke aan sporende werking op die bloedzuive rende organen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiver heden in het bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopende werk te doen. Rheumatische pijnen maken chagrijnig, want ze verstoren Uw goede humeur; op de duur zit ge Uzelf en anderen in de weg. Wordt liever weer de oude. Neem Kruschen als een vaste dagelijkse gewoonte. Afscheid L. P. van Oorschot als gewestelijk voorzitter P.vlA- A.s. Zaterdag wordt in Goes een vergadering van^het Gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid gehou den. In de morgenvergadering, waarin de huishoudelijke zaken zullen worden afgedaan, zal ook afscheid worden ge nomen van de heer L. P. van Oor schot uit Vlissingen als gewestel'ik voorzitter, 's Middags houdt de partij voorzitter, Koos Vorrink, een rede. 34 JAAR WIJKVERPLEEGSTER. Haar werd de zilveren medaille van de Orde van Oranje-Nassau verleend. Het afscheid van zr. G. Traas als wijkzuster van Domburg en Aagteker- ke is een grootse huldiging geworden. Van het „Vacantie- en Herstellings oord" aan de Noordstraat wapperden de vlaggen van het Groene Kruis en van het Oranje-Groene Kruis. In het gebouw zelf was de grote eetzaal fees telijk versierd en er stonden vele bloemstukken opgesteld. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om zr. Traas dank te brengen voor het vele, dat zy 34 jaar lang voor de zieken in beide gemeenten en 25 jaar in West- kapelle heeft gedaan. Advertentie Tweede Zeeuwse bijenmarkt te Goes. De vereniging tot bevordering van de byenteelt in Zeeland organiseerde Zaterdagmorgen in de Schuttershof- tuin te Goes, haar tweede bijenmarkt. Hoewel het weer niet bijzonder gun stig was, viel over de aanvoer niet te klagen. Terwül de dag tevoren op de bijenmarkt te Dordrecht slechts 6 vol ken werden aangevoerd, waren er in Goes niet minder dan 65 volken. Door het slechte voorjaar zijn de vol ken over het algemeen niet zo goed. De belangstelling van de zijde der ko: pers was ook bevredigend, zodat bij het scheiden van de markt ongeveer de helft verkocht was. Vooral uit Z. Vlaanderen was er nogal vraag. Het beste kastvolk ging voor f 25. het beste zesraamskastje voor f 17.50, terwijl de verkoopsprijs van de overi ge ongeveer rond f 10 lag. Ter attractie werden nog enkele geldprijzen uitgeloofd voor de beste in zendingen. De prijs voor de grootste aanvoer werd toegekend aan de heer J. A. van Willegen, Goes, voor het beste kastvolk aan de heer J. de Her der, Oudelande en voor het beste zes raamskastje aan de heer P. de Jonge, Goes. Op deze markt gaven ook burge meester Ten Kate en wethouder Buys, blijk van hun belangstelling. Bij de aanvang sprak de secretaris van de or ganiserende vereniging, de heer I. Ph. F. v. d. Plassche, nog een welkomst woord tot inzenders en kopers. W. Pronk Co. N.V. Cigarettes Import Amsterdam C.H. KAMERKRING MIDDELBURG. Protestantse partijen moeten zich concentreren. Bevin overleden. (Slot van pag. l). Teleurstelling en felle crïtiek bleef hem niet bespaard. Zyn aanvankelijke pogingen om met de Sovjet-Unie een goede verstandhouding te bewerk stelligen, stuitten af op de onver zoenlijke toon en de agressieve poli tiek van Moskou. Zijn beleid m het Midden-Oosten, waar hij vergeefs probeerde het ontstaan van een Jood se staat te verhinderen, faalde volko men. Bevin was even hardnekkig als gevoelig voor critiek, waardoor hii slechts in zijn standpunt gestijfd werd. In het Lagerhuis ward Kjj her- haaldeiyk aangevallen door ontevre denen in eigen gelederen, de „Bevin- rebellen". Al was Bevin een Labour- man, hij was tevens Brit in hart en nieren en week weinig af van de tra ditionele buitenlandse politiek. Met de tgd werd hy zichtbaar physiek ver moeid. Zfjn 238 pond lichaamsge wicht waren hem een zware last oil het lopen. Hy liet er echter noch het werken, noch het eten, noch het ro ken om. Op een byeenkomst van havenar beiders te Londen bekende Levin eens, toen hy werkloos was, gestolen te hebben om in zyn levensonderhoud te voorzien. Ik verontschuldig n.y er niet voor. zei hij. „Ik zal nooit ver hongeren, wanneer mfj werk wordt geweigerd. God, noch de natuur vraagt dat van ons en wanneer de mens het dan wel eist, zal ik de so ciale wetten, die door de mens zijn gemaakt, overtreden". Deze anecdote tekent de mens Be vin en zijn visie op de maatschappij. Zhn harde jeugd en zyn moeilijke ja ren van strijd in de vakbeweging, waren voor hem een goede leerschool in het leven geweest Een zeer markante figuur is neen- gegaan, die een biyvenae plaats in neemt in de Britse geschiedenis. „De verdeellieid van 't protestan tisme is mc.de schuldig aan de deso- te toestand van ons land, daar zij een beletsel vormt voor de doorwer king van de profetische kracht van dit protestantisme. Het is daarom een belang van de eerste orde dat de protestantse partijen zich steeds Inniger op elkaar gaan concentreren. Ook internationaal zal het protestan tisme een eigen houding moeten be palen." 'Aldus sprak het Eerste Ka merlid, de heer J. Reyers, Zaterdag middag op de in ,,de Prins van Oran je" te Goes gehouden algemene jaar vergadering van de Chr. Hist. Kamer- kringvereniging Middelburg. Spr. begon zijn rede met het schet sen van Nederlands positie in het huidige wereldbestel, waarin slechts de grootmachten een rol spelen. Wa penbroederschap e.d. zyn geen door slaggevende factoren meer in de po litiek. Na de bevrQding wilde men in Nederland een volksbeweging, doch daarbg werd vergeten dat er verscheidene levensstylen in ons land zyn. Er kwam een socialistisch en R.K. gezag. De protestantse politieke groepen verzuimden een eenheid te vormen, zodat zij slechts meedoen als bijlopers, aldus spr. Ten aanzien van de binnenlandse politiek zag spreker ip de vorming van een derde macht een goed ele ment. In den breede besprak de heer Rey ers daarop de kabinetsformatie en de oorzaken welke tot de crisis leid den In het bijzonder critiseerde Spr. daarbij het beleid van het vorige ka binet inzake Indonesië. Hjj achtte het fout. dat bij de besprekingen voor de kabinetsvorming niet met de Kamerfracties was gesproken. 'Of het gereorganiseerde kabinet zich thans als een sterke regering zal ontplooi en, staat volgens spr. nog te bezien, daar thans alle partyen onder voor behoud met de regering samen wer ken. FINANCIËLE TOESTAND. De oorzaak van de slechte finan ciële positie van ons land, is volgens spr. niet te wijten aan Korea, doch aan het feit dat Nederland door de gevoerde politiek afgesneden is van zijn meest natuui'lyke hulpbronnen in Indonesië. Evenals Duitsland in het Westen is Indonesië een vacuum in Azië: Amerika en het communisme betwisten elkaar de macht. In deze branding staat Ons Koninkrijk mach teloos. Dé halfslachtige politiek ten aanzien in Nieuw-Guinea maakt het thans ook onmogeiyk om kapitaal aan te trekken, opdat dit gebied tot ontwikkeling kan worden gebracht. Tenslotte gmg spr. in dén breede de socialistische doelstellingen op poli tiek en economisch gebied na. Hy waarschuwde hierbij tegen overdracht van de rechten op economisch gebied aan de Staat, hetgeen volgens hem tot Staatsslavernij leidt. Op deze rede volgde een levendi- - waarbij nog tal van waagstukken ter sprake kwamen. HUISHOUDELIJKE ZAKEN. Voordat de heer Reyers het woord verkreeg, weruen op deze zeer druk bezochte vergadering, onder leiding van de voorzitter, mr. W. F. E. ba ron Van der Feltz, tal van vereni gingszaken afgehandeld. Verslager werden uitgebracht, terwijl by de bt stuursverkiezing tot bestuurslede werden benoemd de heren H. Ysse Zierikzee, J. van Wel, Terneuzen; Dey, Souburg; di\ J. L. J. Bruyn zeel, Wissekerke en C. Philipse, 's- Heer Arendskerke. Tot plv. lid van het hoofdbestuur werd gekozen de heer J. J. van Melle, Goes. Aan het eind van de vergadering ging de heer Reyers voor in dank gebed. Nederlandse mijnenvegers naar Gent. De oorspronkeiyke mynenveger, thans moederschip voor mynenvegers, „Douwe Aukes" en de mynenveger „Stortemelk" vertrekken vandaag uit Harlingen naar Gent. De schepen zul len daar van 20 tot 24 April verbly- ven. Aan boord bevinden zich adel borsten. De bodems staan onder com mando van resp. de luitenant ter zee eerste klasse I. Bink en de luitenant ter zee tweede klasse T. H. de Mees ter. Bijeenkomst Belgische en Zeeuwsch-Vlaamse jeugd. Honderden jongeren uit Zeeuwsch- Vlaanderen reisden Zondagmiddag naar Brugge, waar een jeugdbijeen- komst van Belgische en Zeeuwsch- Vlaamse protestantse jongens en meis jes werd gehouden. De Zeeuwsch-Vlaamse gasten wer den in de Evangelisch-Hervormde kerk te Brugge geestdriftig ontvangen door een groot aantal Belgische jon geren, waarna groepsgewijs naar het Koningin Astridpark werd gewandeld. Hier werden in de muziektent geza menlijk ondermeer het lied „Klokke Roeland" en de Psalmen 112 en 303 ge zongen. Ija een wandeling door de binnen stad, verenigde men zich aan een kof fietafel, waarna de Brugse jongeren „Onesimus" opvoerden, een lekespel naar de gegevens uit de Handelingen der Apostelen en de- brief van de Apostel Paulus aan Filemon. 's Avonds werd een jeugddienst gehouden, waar in ds. N. O. Steenbeek over de komst van het Evangelie naar Europa sprak. Zijn preek was getiteld' „Paulus en 1951". Met het zingen van Gez. 130 1 Middelburgse schooljeugd kweekt plantjes op. De Middelburgse schooljeugd zal ook dit jaar weer plantjes opkweken. Deze worden, evenals vorig jaar, be schikbaar gesteld door de Kon. Ver. „Uit het VolkVoor het Volk" in sa menwerking met de afdeling Walche ren van de Kon. Ned- Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Door 1144 leerlingen van 16 openba re en bijzondere scholen werden in totaal 1810 plantjes aangevraagd. Deze worden in Mei aan de kinderen uitge reikt. De opgekweekte planten worden in September tentoongesteld en dan zal ook de prijsuitreiking geschieden. Nadat de voorzitter van het huldi gingscomité, samengesteld uit verte genwoordigers uit Domburg en Aag- tekerke, ds. G. H. van Willenswaara, de aanwezigen welkom had geheten en Zr. Traas was binnengeleid, deed de burgemeester van Domburg, jhr. ir. H. L. Bogaert, voorlezing van ten door hem ontvangen schrijven van de minister van Sociale Zaken, waarin werd medegedeeld, dat H.M. de Ko ningin aan Zr. Traas de ere-medaille in zilver van de Orde van Oranie- Nassau had toegekend. Onder luid applaus van de aanwezigen spelde mevrouw S. C. de Casembrootbaro nesse van der Feltz, echtgenote van de Commissaris der Koningin, Zr. Traas de medaille op de borst. Vervolgens richtte ds. van Willens- waard zich tot Zr. Traas en bracht haar in warme woorden dank voor de wijze, waarop zy haar taak heeft verricht. Namens de inwoners van beide gemeenten bood' spr. haar een radio, een damesrijwiel en een enveloppe met inhoud aan. VELE SPREKERS. Een lange ry van sprekers voerde Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Centrale Middelburg vergaderde te Goes. De Centrale Middelburg van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie hield Zaterdagmiddag een verga dering in hotel Centraal te Goes. Tien afdelingen uit Zeeland waren verte genwoordigd. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer L. A. Schenk te Middelburg, werd overge gaan naar het punt organisatie en pro paganda. De heer A. D. Constandse uit Goes had een plan ingediend dat aller in stemming verwierf en tot uitvoering zal worden gebracht. Bij de bestuurs verkiezing voor de Centrale werden herkozen mevr. T. PilaarGaarlandt te Goes en ir. A. P. Lindenbergh te Terneuzen. Daar het bestuur van de Centrale met twee leden moest wor den uitgebreid, werden- op voordracht van het bestuur met algemeene stem men als zodanig gekozen, de heren A, D. Constandse te Goes en de heer J. de Jonge te Kloetinge. Tot vertegenwoordigster van de Centrale te Middelburg in de Hoofd groep „Vrouwen in de V.V.D." werd gekozen mevr. J. Frankenvan Ewyk te Goes. Een lid van elk der afdelin gen Goes, Kapelle en Kloetinge wer den aangewezen als kascommissie. Wat verder ter tafel kwam bewees, dat een grote activiteit in de kringen der V.V. D. aanwezig is. zodat deze politieke gróëp de naaste toekomst in Zee land met vertrouwen tegemoet ziet. Meer levensvreugde door meer gezondheid en meer gezondheid door Sanatogen, hel heerlijke versterkingsmiddel, waarmee U oververmoeidheid en zenuwklacbten in korten tijd overwint SANATOGEN Het Zenuwsterkende Voedsel gesleept. hierna het woord. De burgemeester van Aagtekerke, de heer J. Bosse- laar, bracht Zr. Traas de bijzondere dank over van de inwoners van zijn gemeente. De burgemeester van Domburg, jhr. Bogaert, bracht Zr. Traas speciaal dank voor de vele ad viezen op sociaal gebied, die zij het femeentebestuur gaf. Namens dit estuur overhandigde spr. haar een koperen kandelaar. Ds. van Leeuwen uit Den Haag sprak namens de Ian- deiyke vereniging „Het Oranje Groe ne Kruis" en als secretaris van de „Kerken-ziekenzorg". De heer R. Smit, directeur van het „Oranje Groene Kruis" overhandigde Zr. Traas het gouden Hugenotenkruis van deze vereniging. Dokter F. Vaan drager uit Domburg sprak haar toe als waarnemend voorzitter van de provinciale vereniging ,Het Groene Kruis" en namens de afdeling Dom- burg. Tevens overhandigde spr. haar de zilveren medaille van de Neder landse Vereniging „Het Groene Kruis". Namens de moeders van het consultatiebureau bood hy een foto aan met alle moeders en babies, welke van dit bureau gebruik maken. De burgemeester van Zoutelande, de heer D. Kodde deed zijn hartelijke toe spraak namens de provinciale vere niging „Oranje Groene Kruis", ver gezeld gaan van een Bijbelse encyclo paedic. Dokter M. H. Huygens uit Westkapelle bood namens de Groene Kruisafdeling aldaar een gewone encyclopaedia aan. Verder spraken nog ds. L. H. W. Theunissen, namens de Herv. kerkeraad te Aagtekerke, de heer Andr. de Visser namens de Gereformeerde kerk te Domburg, de heer J. Melse namens de kerkeraad, van de Gereformeerde Gemeente uit Aagtekerke en ds. van Willenswaard namens de kerkeraad van de Herv. gemeente uit Domburg. Diep bewogen dankte tenslotte Zr. Traas voor de onderscheidingen cn de geschenken. Zeer getroffen was zij door de vele hartelyke woorden tot haar gericht. Lof en dank bracht zij aan God. die haar de kracht gaf dit mooie werk zoveel jaren te verrich ten. Hierna bracht de muziekvereniging Apollo" Zr. Traas een muzikale hulde. Kringcommissaris Ned. Rode Kruis benoemd. Mr. J. A. Heyse te Middelburg. Bij Koninkiyk Besluit is benoemd tot kringcommissaris van het Neder landse Rode Kruis in Zeeland als op volger van wyien dokter G. Sissingh, mr. J. A. Heyse te Middelburg, zulks met terugwerkende kracht tot 1 Janu ari 1951. Mr. Heyse was van 1946—1948 pen ningmeester van de afdeling Vlissin gen en werd met ingang van 1 Janu ari 1950 benoemd tot wnd. kringcöm- missaris. Hij volgde toen wijlen jhr. mr. W. C. Sandberg als zodanig op. Panamees stoomschip aan de grond. Het Panamese s.s „Atlantic Star" s in het Middelgat by Hansweert aan de grond gelopen. Het schip, dat 7160 bruto register ton meet, werd met 10 boten vlot DE BLAUWE WIMPEL Veertig-jarig bestaan feestelijk herdacht. De Middelburgse Mixed Hockeyclub heeft haar veertigjarige jubileum op lulsterryke wijze gevierd. Zaterdagmiddag werd in Hotel ,,eD Nieuwe Doe len" een receptie gehouden, die zeer druk bezocht werd en aantoonde, hoe hoog de M.M.H.C. in hockeykrlngen staat aangeschreven en welk een voor aanstaande plaats /(j inneemt in het plaatseiyk verenigingsleven. De Zaterdagavond werd op feesteiyke wyze doorgebracht in het Stand hotel te Vlissingen en Zondag werd in Middelburg een sportief tournooi ge speeld. Eén van de velen, die tydens de byzonder geanimeerde receptie het bestuur van de jubilerende vereni ging kwamen gelukwensen, was mr. A. Zinnicq Bergmann, hoofdbestuurs lid van de Kon. Ned. Hockeybond. Deze wees er in een hartelijke speech op, dat M.M.H.C. ook buiten de pro vincie steeds een uitnemende hockey- geest weet te bewaren en verklaar de, dat de Middelburgse hockeyers sportiviteit altyd als nummer één laten gelden. De heer Zinnicq Bergmann deed ver volgens mededeling, dat de M. M. H. C. op de komende jaarvergadering van de bond als eerste vereniging in ons land de blauwe wimpel zal ont vangen, welke de K.N.H.B. uitreikt aan verenigingen, die veertig jaar bestaan. De voorzitter van M.M.H.C., de heer D. A. Huysse, dankte 't hoofd- bestuurslid en deed hem de belofte, 2 en 3 werd deze goedgeslaagde jeugd- dat men er steeds naar zal streven, dag besloten. I een waardig lid van de bond te zyn. Ook een delegatie van de 30-iarige Commissie van Beheer over de ge meentelijke Sportterreinen feliciteer de het bestuur, „wy hebben steeds prettig zaken met elkaar gedaan", zo concludeerde de voorzitter van deze commissie, de heer W. L, Hey- boer. De heer B. A. Hesselink, oud-voor zitter van M.M.H.C., sprak ln zyn huldigingswoord de hoop uit, dat de vereniging er spoedig in slaagt te promoveren. Eén der oprichters van de Middel burgse Hockeyclub, mr. J. F. van Deinse, onthulde in zyn toespraak, dat de vereniging elgeniyk reeds langer dan 40 jaar bestaat. Mr. van Deinse herinnerde zich levendig reeds in 1910 in clubverband te Bergen op Zoom te hebben gehockeyed. De an nalen van de vereniging gaan echter terug tot 1911. Burgemeester mr. N. Bolkestein bracht de gelukwensen over van het gemeentebestuur. Ook tal van sport verenigingen gaven door het zenden van een deputatie biyk van hun medeleven. De heren S. Simonse er Lindenberg, resp. voorzitter en se cretaris, vertegewoordigden de voet balvereniging Middelburg" en eerst- fenoemde stelde een geschenk in et vooruitzicht in de vorm van een hockeybal. Mej. J. C. Vermeulen complimenteerde het bestuur namens de Adviescommissie voor de Sport en de eveneens dit jaar jubilerende gymnastikvereniging „Mediobur- fum" mej. M. Schoolmeester en de eer J. Geers namens de gymnastiek vereniging „Achilles" en de heer G. Ballintyn namens de M.A.C. „Schel- degouwen." De receptie werd voorts bezocht door de garnizoenscommandant, ma joor J Potteboom, de directeur van de P.Z-E M., ir. T. Michielsen, door afgevaardigden van de voetbalvere niging „Zeelandia", de Middelburgse Zwemvereniging, de Middelburgse Lawntennisclub, door een lid der Adviescommissie van de K.N.H.B. voor Zuid-Nederland, door vertegen- woordigers van vele hockeyvereni* gingen, zoals Cadetten, De Pelikaan, Amersfoorts E.M.H.C., M.O.P., Push en Breda en door anderen. De voorzitter van A.M.H.C. (Amers foort) deelde mede, dat men de ju bilerende vereniging een bord van Delfts blauw zal schenken, waarop de vriendschap tussen beide clubs op symbolische wijze tot uitdrukking is gebracht. Het bestuur van M M.H.C. mocht tientallen bloemstukken ontvangen, die de receptiezaal een zeer feeste lijk aanzien gaven. De schilderes Clai re Bonebakker had een fraai doek beschikbaar gesteld als hoofdprijs voor de loterij, die één der attracties vormde van de zeer geslaagde feest avond in Vlissingen. Van de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. A. F. C. de Casem broot, werd een telegrafische geluk wens ontvangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2