NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN North State WALCHEREN Voor een gezonde OVERDRACHT WATERLEIDING BEDRIJF SOUBURG AAN W.M.Z. WETSONTWERPEN WIJZIGING OMZETBELASTING INGEDIEND LOONCONFLICT BIJ DE Z.V.T.M. ZATERDAG 14 APRIL 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „Landbouw Coöperatie Centrum" opgericht. Te Bergen op Zoom is in een ver gadering van diverse afgevaardigden van Coöperatieve organisaties uit Zeeland en West Brabant besloten tot oprichting van een „Landbouw Coöperatie Centrum". De bedoeling van dit centrum is propaganda te maken voor de landbouwcoöperatfe, voorts om onjuiste berichtgeving over coöperatie te bestrijden en ten slotte om de onderlinge samenwer king tussen de verschillende takken van landbouwcoöperaties te bevorde ren. Het is de bedoeling een secreta ris-penningmeester te benoemen, die de propaganda e.d- zal kunnen voe ren. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Rijnsburg werd benoemd de heer N. J. Boon te St. Laurens. Zeeuwen steunen kankerbestrijding. Tijdens de laatste radio-uitzending van de „Haak-in-actie" werd bekend gemaakt, dat het personeel van het hr. Ziekenhuis „Bethesda" te Vlis- singen 444,44 had geschonken. Dit bedrag ging vergezeld van een pop, die als verpleegster was aangekleed. Het bedrag was ingezameld onder de doktoren, verpleegsters en verder personeel. Ook enkele patiënten had den er toe bijgedragen. De gezamenlijke ambtenaren der Provincie Zeeland en het gezamen lijk personeel der N.V. Prov. Zeeuw se Electriciteitsmaatschappij te Mid delburg hebben voor de bekende „Haak-in-actie" ten behoeve van de kankerbestrijding een totaal-bedrag van 1380.bijeengebracht, waar van 730.door de ambtenaren dei- Provincie en 650.door het P.Z.E. M.-personeel. Het bedrag zal in zijn geheel als bijdrage in de kosten van de kankerbestrijding worden afge dragen. Het personeel van het Provinciaal Gasbedrijf hield reeds eerder een in zameling voor hetzelfde doel, welke 52.50 opbracht. Deze som is in middels overgemaakt. Middelburg C.H.U. JONGERENGROEP OPGERICHT. In het C.J.M.V.-gebouw te Middel burg werd op initiatief van enkele jongere leden der Christelgk-Histori- sche Unie een vergadering belegd ten einde te komen tot de oprichting van een C.H.U.-jongerengroep in Middel burg. De heer G. H. Luyendijk hield een inleiding over het onderwerp „De C. H.U. en de andere politieke partijen", welke de talrijke aanwezigen enige kijk gaf op de principiële verschillen tussen de diverse partijen. Vervol gens kon inderdaad tot oprichting van een jongerengroep worden beslo ten. PROTESTANTISME IN ITALIË Dinsdag a.s. houdt ds. Ricca uit Florence in de Doopsgezinde KerH te Middelburg een lezing over de groei, de moeilijkheden en de mogelijkhe den van het protestantisme in Italië. Vlissingen AANRIJDING. Vrgdag is op de hoek Groenewoud Walstraat te Vlissingen de 56-jari- ge G. door een auto aangereden, waardoor hQ een onderbeen brak en een lichte hoofdwond opliep. G. verzuimde voorrang te verlenen aan de van rechts komende auto. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS OORDEN EN VACANTIE- KOLONEES. De afdeling Vlissingen van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheids kolonies hield dezer dagen haar al gemene vergadering, onder voorzit terschap van de heer H. B. J. Knoop. Uit het jaarverslag van de secre taresse, mevr. Spuijman, bleek, dat de uitzending van kinderen een goed verloop heeft gehad. Het ledental liep iets terug, en bedraagt thans 132. In totaal werden 18 kinderen uitgezonden, waarvan 10 voor reke ning van het Bio-Vacantie-oord. Mej. Linse bracht het financieel verslag uit. Op 31 Dec. 1950 was er een batig saldo van 204,18, De contröle-commissie adviseerde tot décharge van de penningmeesteresse. De voorzitter dankte beide func tionarissen, zomede de schoolarts, voor de arbeid voor de vereniging verricht. Hierna deelde de secretaresse mede, dat zij haar taak gaarne zou willen overdragen. De heer Van der Pluym was bereid al3 secretaris op te tre den. Mevr. Spuijman zal echter in het bestuur blijven. Dank werd ge bracht aan de Rode Kruis-helpsters, die de kinderen uit Ellecom en Ber gen aan Zee haalden. Het Gem. Bu reau voor Sociale Zaken verleende ook dit ja^r weer zijn volle mede werking. Om in de komende winter een goed propaganda-schema, ondermeer voor het werven van nieuwe leden, op te stellen, zal in September op nieuw vergaderd worden. STICHTING DIACONESSEN. ARBEID. ,„Pe.s'Lichting Diaconessenarbeid te vlissingen vergaderde onder voorzit terschap van ds. J. S. Hartjes. Uit net jaarverslag van de secretaris, de A- J. Leenhouts, bleek dat in ïyoü het ledental met 65 was toege nomen en op 31 Mei 1950 831 be droeg. Door de wijkzusters werden 11.731 bezoeken afgelegd. Er werden 570 Oostkapelle CHR. LAGERE LANDBOUWSCHOOL. De overgangsexamens aan de Chr- Lagore Landbouwschool te Oostka pelle zjjn gehouden. Bevorderd van de le naar de 2e klas 16 leerlingen. P. Aarnoutse, Serooskerke; L. Aarnoutse, Gapinge; A. in 't Anker, Veere; J. Brouwer, Veere; A. de Buck, Veere; C. Mesu, Vrouwenpol der; C. J. Meijers, Serooskerke; L. Minderhoud, Westkapelle; J. Poppe, Oostkapelle; P. L. Riemens, Seroos kerke; A. de Visser. Oostkapelle; C. de Visser, Oostkapelle; C. de Visser, St. Laurens; P. de Visser, Seroos kerke; J. Wattel, St. Laurens; P. Lous, Oostkapelle. Niet bevorderd 5. Van de 2e naar de 3e klas bevor derd 17 leerlingen. S. Bommeljé, Oostkapelle; J. v. d. Bosse, St. Lau rens; W. Duvekot, Vrouwenpolder; J. Geerse, Serooskerke; A. Gidionse, Serooskerke; E. Janse, Zoutelande; M. Janse Zoutelande; A. C. de Kam, Oostkapelle; L. Minderhoud, Westka pelle; K. Moens, Vrouwenpoled; J. Pouwer, Veere; P. Ton, St. Laurens; A. de Visser, Westkapelle; A. W. de Visser, Oostkapelle; J. Wisse, Dom burg; J. Riemens, Domburg; G. de Visser, Aagtekerke. Niet bevorderd 3. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas 14 leerlingen. A. in 't Anker, Vrouwenpolder; D. de Buck, Dom burg; A. Corré, Aagtekerke; C. Din- gemanse, Grgpskerke; W. Francke, rgpskerke; Z. Francke, Oostkapel le; M. Karelse, Koudekerke; C. Lan- gebeke, Gapinge; A. M. van Liere, Oostkapelle; K. Louwerse. Grijpsker- ke; P. Maljaars, Oostkapelle; W. C. Melis, Gapinge; W. de Visser, Oost kapelle; P. Wisse, Aagtekerke. Het eindexamen voor de 4e klas zal gehouden worden op 20 April a.s- Het toelatingsexamen voor de nieuwe le klas is reeds gehouden. Van de 25 candidaten, die zich had den aangemeld, moest 1 afgewezen worden, terwijl 2 jongens voorwaar delijk werden toegelaten. FILMS VAN DE WEEK Een celluloid prentenboek. De onovenvinnelijken (Unconque- red) van Cecil B. de Mille. In 1763 gaf Pontiac, het hoofd van de Ottawas, de leiding* aan ontel bare Indianen bij een laatste wanho pige poging om de opmars van de blanken naar het Westen tegen te houden. In Fort Pitt werden de rood huiden, die tevorer ettelijke neder zettingen hadden verbrand en uit gemoord. tenslotte na een 90 dagen durend beleg verslagen. Deze episo de uit Amerika's jonge, maar kleu rige historie was dankbare stof voor regisseur De Mille, die zijn eigen traditie getrouw in deze nieuwe rolprent geen greintje artisticiteit bracht, maar wél een rijke hoeveel heid spanning, actie, gevechten, ro mantiek, luisterrijke décors en bui tenopnamen in Technicolor alsmede duizenden figuranten. De Mille deert geen critiekhet gaat hem er slechts om, dat millioenen mensen enige uren geboeid worden bij het zien van zijn prentenboeken van celluloid. Cary Cooper, Paulette Goddard, Ho ward da Silva, Boris Karloff. (Grandtheater, Goes en Luxor, Vlis singen). Let's Dance van Norman Z. Mc- Leod. De bewegelijke ras-artiste uit „An nie get your gun", Betty Hutton en de nog alijd sublieme danseur Fred Astaire werken het conventionele verhaaltje van deze Technicolor- showfilm op tot een onderhoudend schouwspel Het is gelardeerd met zes vrolijke liedjes, een grote dosis humor en enige fraaie dansnummers. (Alhambra, Vlissingen). De andere vrouw (The astonished heart) van Fisher en Darnborough. Noel Coward, de veelzijdig begaaf de Engelsman, schreef het draaiboek voor en speelde de hoofdrol in deze film over een driehoeksverhouding met een fataal slot. Degenen, die een tweede Brief encounter" verwach ten, zullen wat teleurgesteld zijn, want tot het peil van dat werk reikt Coward ditmaal niet. Toch is ook zijn nieuwste film de moeite waard om de geest, waarvan het doortrokken is, de intelligente dialo gen om het knappe spel van Noel Coward, Celia Johnson en Margaret Leighton. (Schouwburg, Middelburg). Tarzan's verbanning (Tarzan finds a son) van Richard Thorpe. Deze o.i. aardigste Tarzan-film uit de lange reeks, welke ook in 1939 reeds werd vertoond, verdiende wel een reprise. Het verhaaltje is minder kinderlijk dan bij de meeste nieuwe re Tarzan-werken het geval is, het bevat veel gezonde spanning en de natuur- en dierenopnamen zijn een lust voor het oog. Johnny Weissmul- ler, Maureen O'Sullivan. (Electro, Middelburg). Advertentie natuurlijke gelaatsverzorging Hamea-crème. 45-90 ct. Nieuw- en it. Joosland GESLAAGD. Te Middelburg slaagde voor het examen tot het behalen van het Gehrels-zangdiploma, de heer H. J. Boom, hoofd der Chr. school te Nieuw- en St. Joosland. GEMEENTERAAD BESLOOT: Andermaal debat over Chr. Woningstichting. De gemeenteraad van Souburg heeft in zijn Vrijdagmiddag gehouden, door burgemeester A. H. S. Stemerding geleide vergadering met algemene stemmen besloten het waterleidingbedrijf der gemeente over te dragen aan de N.V. Waterleiding-maatschappij „Midden-Zeeland". stuks verplegingsartikelen afgege- rekening en verantwoording ven. De i van de penningmeester werd gekeurd. In het bestuur werdu heren ds. J. S. Hartjes, G. Huser, C. J. Kloeg herkozen. In het plaatselijk comité van het Koningin Wilhelmina- fonds zal ds. J. S. Hartjes zitting ne men. Vlissingen aangekomen: 12 April: Trostan van Londen; 13 April Casana van Antwerpen; Mies van Frelington; Cerus van Maassluis. Gepasseerd naar Antwerpen: 12 April Arusa van zee naar Gent; Tubo van Zwe den; Congostroom van Amsterdam; Bal tic van Londen; Trompenberg van Ostende; Democraat van Londen; 13 April Aardljk van Rotterdam; Coeta van Kingslynn; Grotekerk van Capetown; El- senburgh van Rotterdam. Vlissingen vertrokken12 April Inspe naar Rotterdam: Tempo naar Leith; Aktjo naar Rostock; 13 April Cerus naar Porth- mouth; Casana naar Kopenhagen. Gepasseerd van Antwerpen: 12 AprU Alkaid naar Amsterdam: Akkrumdljk naar Marseille; Ceram naar zee; 13 April Alhena naar Rotterdam; Davina Goed koop naar zee; Schiedijk naar Rotterdam. Do heer A. W. Bouff (Arb.) was bij bestudering van het voorstel aan de Raad tot ae conclusie gekomen, dat er voor de gebruikers, wat de tarie ven betreft, weinig zal veranderen. Sommigen, die oude huizen met grote kamers en lage huurwaarde bewo nen, zullen echter iets meer moeten betalen. De P.v.d.A.-fractie is van oordeel, dat de overdracht een be lang voor de gemeente betekent. De heer G. J. Janse (CH) had echter ge constateerd, dat de tarieven over de gehele linie toch zullen stijgen en hij uitte de hoop, dat het bg deze verho ging zal blijven. De voorzitter merkte op, dat het tot nu toe voor Souburg geldende tarief niet algemeen wera toegepast, hetgeen hij onbillijk noem de. Voorts vestigde hg de aandacht op de huurverhogingen, die tariefstij ging ten gevolge hebben. Op een vraag van de heer L. Ch. Janssen (Arb.) antwoordde hg, dat de W. M. Z. de opmetingen volgens de nieuwe richtlijnen zal verrichten en geen rekening zal houden met de opmetingen van tien jaar geleden. Tenslotte verklaarde de voorzitter, dat de overdracht dient te geschieden in het belang van de Souburgse ge meenschap. Het voorstel werd hierna aangenomen. Vóórdat dit punt van de agenda aan de orde kwam, benoemde de Raad de heren L. W. Kodde, B. Koole en W. Ovaa tot leden van de Landbouw- commissie en besloot twee kasgeldle ningen te verlengen, enige begro tingswijzigingen vast te stellen, grond te verkopen aan de heer J. D. P. de Smit en grasland aan de Doornlust- straat te verhuren onder voorwaarde, dat geen mesthoop wordt aangelegd en geen ingekuild veevoer in voor raad wordt gehouden, RUSTHUIZEN WALCHEREN Ook werd besloten garantie te ver lenen ten behoeve van de Stichting Rusthuizen Walcheren. Zowel de heer Boetf als de heer Janse gaven blijk van hun instemming met het voorstel van B. en W. Op voorstel van eerstgenoemde zal in de voor waarden ae bepaling worden opgeno men, dat het terug te betalen bedrag gelijk dient te zijn aan de gefourneer de som. Een subsidieregeling voor het bij zonder kleuteronderwijs werd vast gesteld. De heer P. den Boer (Arb.) juichte dit toe, omdat de kleuter school open staat voor alle kinderen. De Raaa ging er tevens mee accoord het bestuur van de Julianaschool de beloning te vergoeden van de hand- werkonderwjjzeres, die ten behoeve van het v.g.l.o. aan die school is ver bonden. Bg de behandeling van het voorstel tot het verlenen van voorschotten aan de Chr. Woningstichting Walche ren voor de bouw van negen wonin gen, werd andermaal een debat ge voerd tussen de wethouders J. dc Priester (Arb.) en M. A. v, d. Putte (A.R.) over de bepaling in de statu ten, dat de bij de Stichting in exploi tatie zijnde woningen worden ver huurd aan leden van het C.N.V. en anderen. De P.v.d.A.-fractie blijft hierin het gevaar zien, dat niet zal worden voldaan aan de eisen, welke de woningnood aan de woningbouw verenigingen stelt; de heer Van de Putte betoogde, dat het in strijd zou zijn met de Christelijke beginselen, indien de Stichting haar huizen uit sluitend aan C.N.V.-leden zou uitge ven. Dat deze echter voorkeur genie ten, vond hij niet meer dan billijk. Het voorstel werd uiteindelijk aangeno men met de aantekening, dat ae P. v. d. A.-fractie geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Bg de rondvraag wees de heer B. Koole (A.R.) op het nut van nood- herstel aan de noodslachtplaats. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. reeds voorlopig herstel overwegen en deelde op een andere vraag van de heer Koole mede, dat het Streekplan Walcheren binnenkort in de Raad aan de orde wordt gesteld. VOELT ZICH BETER DAN OOIT Eeo der d ai renden enthooriute |ebruik«t«r» Tin Bon Kon verloor 21 pond in 4 weken, t4 werd 13 col «maller over de henpen. eoell ricb os reel premier ca «iet er icnidlier alt. GEEN KWELLENDE HONGERKUUR. GEEN GYMNASTISCHE MARTELINGEN. GEEN GEVAARLIJKE BESTANDDELEN. Bon Kor» U een rlui en reilifi werkend Tcrma- iennfimiddel in tlotibart »orm, dat a in ateat etelt nw gewone bexigheden te blneen Ter» richten. Een prettig middel om in te nemen, absoluut reiiig en tocb afdoend. Er U tb «na werkelijk teen reden meer om nog lanter te blaren berueten in de bindetlijka dikte, die e altijd en oreral in de weg rrt BonKora maakt a slank en beschermt uw gexondheid Flacon k t 2.80 bS apotheker» en drogisten Extra-belasting op onnodige verpakking. Bij dc Tweede Kamer zijn thans de in de regeringsverklaring aangekon digde ontwerpen van wet tot wijzi ging van de omzetbelasting en ver hoging van de motorrijtuigenbelas ting ingediend. Het ontwerp van wet tot wijziging van de omzetbelasting houdt een aantal bepalingen in, welke de jaar opbrengst van de omzetbelasting met 75 millioen zullen verhogen- Naast enkele wijzigingen van tech nische aard bevat het ontwerp de volgende bepalingen. le Van de thans aan een weelde belasting van 15% onderworpen goe deren wordt een belangrijk aantal naar een tarief van 30% belast. Aan een belasting van 15% zullen nader aan tewijzen goederen worden onder worpen, welke zijn verpakt op andere wijze dan voor die goederen noodza kelijk is. Daarmede zal derhalve de onnodige verpakking extra worden getroffen. 2e. Het percentage van een half Nachtvergadering te Axel Vrijdagnacht werd in „Het Centrum" te Axel een vergadering gehouden, die belegd was door de Bedrgfsunie in het vervoersbedrijf, met het perso neel van de Z.V.T.M. Gesproken werd door de heer A. W. Korbijn van de Ned. Vereniging voor Tram- en Buspersoneel, die een uiteenzetting gaf over het gerezen conflict en herinnerde aan het rapport van de commissie Kruijt over de standplaats aftrek, welk rapport gereed is, maar nog niet gepubliceerd. Zolang dit rapport niet is gepubli ceerd, kan men niet tot handelen overgaan. Het standpunt van de Z. V.T.M., dat het hiér geen tram- maar een busbedrijf betreft, kan niet worden tegen gesproken. De werknemersorganisaties kon den met dit juridische inzicht niet accoord gaan en legden de kwestie voor aan de Rijksbemiddelaars. Het bleek, dat dit college het standpunt van de directie deelde. De Stichting voor de Arbeid heeft nog geen advies gegeven en zolang is het wenselijk, dat het personeel zich baseert op de bestaande toe stand. Er moet intussen naar gestreefd worden, dat ook de tweede 5% aan het personeel wordt uitbetaald. Aan de directie is voorgesteld het personeel een voorschot te geven. Maar dit verzoek is geweigerd, omdat de directie meent op de beslissing van Den Haag te moeten afgaan. Een nadere bespreking met de Rgksbemiddelaars is bepaald op Woensdag a.s. Tenslotte is er een resolutie aange nomen, waarin geprotesteerd wordt tegen het niet uitbetalen van de. loonbijslagen over September 1950 en Maart 1951. B1UARTEN OM HET GEWESTELIJK KAMPIOENSCHAP. In hotel Concordia te Zierikzee begon Vrgdag de biljartwedstrijd om het gewestelijk kampioenschap cadre 38—2. De uitslagen waren; Goos 300, Baa- rends 300; Cornelissen 125, v. d. Els- hout 300; Verhulst 300, Berkelmans 159; v. d. Elshout 190, Baarends 300; Berkelmans 300, Goos 197; Cornelis- se 180, Verhulst 300. De wedstrgd wordt vandaag voort gezet. Botwinnik heeft pion meer In I3e partij. De 13e partij van de tweekamp, waarin Botwinnik met wit speelde, werd na 40 zetten afgebroken. Na lang manoeuvreren had Botwinnik bij net afbreken van de partij een pion meer. Zaterdag 14 April wordt de partij verder gespeeld. Tot waterbouwkundig tekenaar der gemeente Tilburg is benoemd de heer J. Wattel te Serooskerke (W.). Gezien de stijging van de levens- onderhoudkosten kan dit niet langer geduld worden en daarom wordt aan de Bedrijfunie Vervoer opgedragen met alle middelen er naar te streven, dat op korte termijn de voorgeschre ven loonbijslagen zullen worden uit betaald. Indien nodig zal men na de bespre king met de Rijksbemiddelaars op nieuw bijeenkomen. Vergroting tarwe-vooraad nodig. Op vragen van het Tweede Kamer lid Hoogcarspel (C.P.N.) betreffende de tarwevoorraad, bestemd voor de broodvoorziening, heeft de minister van Landbouw ad interim, ir. Staf, het volgende schriftelijk geantwoord: Dat de tarwevoorraad, bestemd voor de broodvoorziening van de oe- volking, dermate is geslonken, dat deze tegen begin April voor niet meer dan plm. 3 weken toereikend zou zgn, is niet juist. Weliswaar is de tarwe voorraad belangrijk teruggelopen, zodat begin April nog voor 6 a 7 we ken gebruik beschikbaar zal zgn. Ook deze voorraad is naar de mening van de minister evenwel aan de lage leant. Er wordt thans tarweaanvoer ver. wacht. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 13 April. Sla 5—17, spinazie 41—63. bloemkool 1350. stoofsla 231,02. rode kool 1136; kroten 410; spruiten 46. koolrapen 1016, andijvie 5373, rabar ber 1025, radijs 1017, rammenas 79, prei 8-Li7, witlof 933. boerenkool 1014; goudreinetten 2946. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Te Middelburg zal voor spoedge vallen te bereiken zijn: dr. J. C. B. Simons, Vlissingse Singel 38, telef. 2191; te Vlissingen: de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstraat 30, telef. 2950; te Zoutelajide, Westkapelle en Koudekerke; de heer L. Sloos, arts te Koudekerke, tel. K 1185231; te Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dr. Reijnders Schilt, arts te Seroos kerke, telef. K 1189—212. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek van Ocken- burg, Walstraat, tel. 2010; Middel burg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. WALCHEREN ZONDAG 15 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oostenburg (H.D.)Big- gekerke 10 ds. Witteveen, 2 ds. Kloosterman; Domburg 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge 10 dhr. d'Oli- vat; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Kleverskerkc 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Enker, 2.30 ds. Don; 't Zandt 10 ds v. Dijl, 7 ds. Enker; Meliskerke 10 en 2.30 dhr. Barnard; Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Don; Concertzaal 10 ds. v. Voorst Vader; Engelse Kerk 9.45 cand. Don; Nieuw- en St. Joos land 10 en 2.30 ds. Pgnacker Hordijk (H.D.); Oost- en West-Souburg 9.30 ds. de Stoppelaar, 11 en 7 ds. Spijker boer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Ri chard; Ritthem 10 dhr. Wgsman, 2.30 ds. Witteveen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Don, 2.30 cand. Don; Veere 2 ds. Ot te; Vlissingen St. Jacobskerk 10 cand. Klap, 5 ds. Dijl; Engelse Kerk 9.30 voor jongeren; Havendorp 10 ds. Kloosterman; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Maas; Vrouwenpolder 2 dhr. d'Olivat; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhugzen; Domburg 10 en 2.30 ds. Pontier (H.A. en Dankz.)Gapin- g: 9.30 en 2 ds. v. Wouwe (H.A. en ankz.)Grijspkerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes (H.A. en Dankz.); Koudeker ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melisker ke 9.30 en 2.30 ds. v. d. Schaaf; Mid delburg Hofplein 9.30 dr. Oussoren (afscheid), 2.30 ds. Vroon; Noorder voor de leveringen door grossiers aan kleinhandelaren wordt verhoogd tot één. Voor andere groothandelsleve ringen blgft het percentage van een half gehandhaafd. De mogelijkheid is voorts nog geopend om voor be- iaalde leveringen door grossiers aan Jeinhandelaren het percentage van een half niet te vergroten. 3e. In de wetgeving bestaat de mo gelijkheid om de invoerbelasting voor gewone goederen te verhogen met ,en hoogste drie procent. Dit wordt thans ook voor aan weeldebelasting onderworpen goederen in uitzicht ge steld. 4e. Teneinde voor personen met een betrekkelijk gering inkomen en frote gezinnen de vermeerdering van ruk uit hoofde van de verzwaring van de omzetbelasting zoveel moge lijk te verzachten, worden nog een aantal noodzakelijke levensbehoef ten geheel van omzetbelasting vrijge steld, te weten: pap en yoghurt, spijs olie, tafelazijn, vermicelli en macaro- nie en huishoudzeep, zeeppoeder, was- poeder en zelfwerkende wasmiddelen. Het ontwerp van wet tot tijdelijke verhoging van de motorrgtuigbelas- ting waarvan de tarieven sedert 1934 niet zijn gewijzigd bevat het voorstel voor vrachtauto's, autobus sen, taxi's en ambulanceauto's de be lasting met 30 procent te verhogen, terwijl voor rijwielen met hulpmotor, motorrijwielen en driewielers een verhoging van 40 procent in overwe ging wordt gegeven. Het tarief voor personenauto's is progressief gesteld, waardoor de verhoging van belasting voor lichte personenauto's geringer zal zijn dan voor zwaardere wagens. De gemiddelde verhoging voor de zware-, middel- en lichte klasse zal ongeveer 90,75 en 62 percent bedra gen. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Giesen-Rijswrjk: W. J. Hottinga te Vuren en Dalem. Bedankt voor Maarsen: A. L. van der Smit te Onstwedde; voor West broek: H. K. van Wingerden te Koc- kengen. GER. KERKEN. Beroepen te Paesens: Fr. J. J. Gou- mare cand. te Rotterdam (Z.). GESCHENK VAN DS. DIELEMAN. Ds. Dieleman, predikant bij de Geref. Gemeente, heeft b(j zijn ver trek naar Yerseke aan de Gerefor meerde Gemeente te Borssele een avondmaalstel geschonken. Politierechter Middelburg. HIJ WILDE EEN EXTRAATJE „VERDIENEN". Voor de Middelburgse Politierech ter stond Dinsdag terecht de grond werker J. M. uit Goes, die in Januari jl. koperen waterleidingbuizen had verduisterd en aan een opkoper ver kocht. Op deze wijze probeerde hg een extraatje te „verdienen". Hij werd echter veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De opkoper, C. Ch. van S. te Goes, ontkende de buizen van M. te hebben gekocht, maar getuigenverklaringen wezen anders uit. De eis luidde: één maand gevangenisstraf; het vonnis zes we ken gevangenisstraf. kerk 9.30 ds. Vroon, 5 dr. Oussoren (afscheid); Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg; Oostka pelle 10 en 2.30 ds. Poelman; Seroos kerke 10 en 2.30 as. Neyenhuis; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere (Ned. Herv. Kerk) 9.30 en 4 ds. Streefkerk (H.A. en Dankz.); Vlis singen 9.30 en 5 ds. Verschoor (H.A. en Dankz.)Vrouwenpolder 9.30 en 2 ds. v. d. Tas; Westkapelle 9.30 en 2.30 leesdienst. Geref. Kerk (Art, 31). Souburg 9.45 en 2.30 ds. Arnold; Vlissingen 4.45 ds. Arnold. Geref. Gcm. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Missin-^ gen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westka pelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Drenth; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. Drenth. Ver. Vrtfz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. v. Empel; Vlissingen 5 ds. v. Em- pel. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen Concordia 10 en 5 voorganger dhr. Ent. Herst. Apost. Zendingsgem. Mis singen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil.dienst, 4 openl. samenk., 7.30 Verlossingssamenkomst; Missingen 10 Heil.dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 Verlossingssamenkomst, o.l.v. Kapt. Ranselaar. Waar zijn onze schepen Abbedijk, 12-4 te Buenos Aires. Altair, 12-4 te Rio de Janeiro. Almdijlt, 12-4 te Galveston. Altair, 12-4 te Rio de Janeiro (uit). Arundo, p. 12-4 Key West n. R'dam. Arendskerk. p. 11-4 Quess. n. Genua. Atlas 12-4 te Valencia. Axeldijk, p. 12-4 Scilly's n. Antwerpen. Bloemfontein, 11-4 te Amsterdam. Blijdendijk, 12-4 te Antw. n. Philad. Bonaire, 11-4 v. Paramaribo n. Plym. Boschfontein, 10-4 te Bremen. Boskoop, 12-4 te Puerto Cabello. Boissevain, 11-4 v. Singap. n. Penang. Caltex Delft, p. 12-4 Quessant (th.). Caltex Leiden, p. 12-4 Kp. St.'Vincen'. Caltex Pernis, p -12-4 Malta (th). Caltex Utrecht, p. 11-4 Kp Farrat. Caltex The Hague, p. 12-4 Kp. St. .Vin:-. Castor. 12-4 te Inagua. Eemland, 12-4 22 u. te IJmuidcn. Elmina, 12-4 te Monrovia. Felipes. 10-4 v. Surab. n. B. Papar.. Groote Beer. 12-4 te Semarang. Hecuba, 12-4 te Amsterdam. Hermes. p. 12-4 Az„ 19-4 te A'dam vcr .v. Helena. 11-4 v. Trinid. n. Antw. of Adm. Hera. 11-4 te Antwerpen. Hydra. 12-4 te Curasao. Ilos. 12-4 te Jacmel. Indrapoera. p. 12-4 Quess. n. R'dam. Japara. 11-4 v. Rangoon n. Djak. Kapuas. 11-4 bij Algiers (uit). Kota Inten, p. 12-4 Kp de Gata (uit). Malca, p. 12-4 Ras al Hadd. Papendrecht p. 12-4 Quess. n. Huil. Caltex Nederland, 12-4 te Pernis verw. Felipes, 12-4 te Balik Papan. Gordias, 11-4 v. Ins tan b. n. Izmidt. Limburg, 11-4 v. Durban n. L. Marq Limburg, 12-4 te Lorenzo Marqucz. Lissekerk, 11-4 te Cuxhaven. Lombok. 12-4 te Belawan. Maas, 12-4 te Oranjestad. Maaskerk. p. 12-4 Casquets n. Dover, 14-4 te Amsterdam verwacht. Madoera, 11-4 v. Marseille (th.), Mariekerk, 12-4 te Genua (uit). Melampus, 9-4 te Belaw. n. Colombo. Merwedc. 12-4 te New Orleans. Minjak. p. 11-4 Pt Sudan n. Djakarta. Mitra. p. 11-4 Ras al Hadd. n. Abad. Musi. 11-4 v. Makassar n. B. Papan. Nestor. 12-4 te Algiers (uit). New Australia. 12-4 te Colombo. Nigerstroom, 11-4 anker rede Accra. Noordwijk, p. 11-4 Finist, n. C. Vecchia. Phronüs. 12-4 te Pt Said (uit). Poseidon. 12-4 te Cindad TYiljilIo. Pr. Alexander, p. 11-4 Wight n. R'dam. Pr. J. W. Friso, 11-4 v. Antw. n. Lond. Prins J. W. Friso, 12-4 te Londen. Raki. 11-4 v. Makassar n. Tarakan. Rem pang, 11-4 te Savannah. Rijnkerk, 9-4 te Mombassa. Riouw, 12-4 te New Orleans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7