777 Middelburgs Dilettanten Toneel in het zilver FRUITTELERS NIET OPGEWEKT Krijgt U later pensioen? NILLMIJ van 1859 SPORTCOMMISSIE MIDDELBURG IN STADHUIS GEHULDIGD DERTIG JONGE LANDBOUWERS ONTVINGEN HET DIPLOMA -^/C 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 14 APRIL 1951 Slechts éénmaal een slechte recensie! Niet meer weg te denken uit cultureel Middelburg Maandag is het precies vyf en twintig jaar geleden, dat in de Zeeuwse hoofdstad „Het Middelburgs Dilettanten Toneel" werd opgericht. In die kwarteeuw heeft deze toneelvereniging zich door haar vele, altyd op een verbluffend hoog peil staande uitvoeringen een zeer belangrijke plaats in het Middelburgse culturele leven weten te veroveren. Zy beschikte van de eerste dag af over een aantal uitstekende krachten en mag zich in dit be zit ook heden nog verheugen. Zy had de moed om hoog, en voldoende zelf. kennis om niet té hoog te grijpen. Iedereen weet, dat vrflwel steeds een op voering van H.M.D.T. betekent: verrassende prestaties zien van mensen, die slechts uit liefhebberij de planken betreden, prestaties, welke verschei dene malen die van beroepstoneel nabjj kwamen. Ieder weet, dat de toneel aankleding steeds een lust voor ogen is. Daarom is er alle reden om b\j de geschiedenis van dit voortreffelijke dilettantengezelschap enkele ogenblik ken uitvoerig stil te staan. In het voorjaar van 1926 gaf de Mary Dugan" toenmalige H.B.S.-club Rhetorica een maar daarnas toneelopvoering ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan en daaraan werkten enkele reünisten mede, die de H.B.S. reeds verlaten hadden. De uitvoering viel op de 10de April, op gevoerd met .nk war tiering" van O. H&rting, het succes was groot en dit bracht de reünisten op het denk beeld zelf een toneelvereniging te st ichten. Reeds zes dagen later, op de 16de April, kwamen by elkander de tegen woordige echtparen J. A. Tavenier Jr.Boone, L. A. Schenkv. d. San- de, B. A. van VerreHangard en de heren P. Blaauw, E. Kruycier en wij len A. Polderdijk. De vergadering werd gehouden in het in 1940 ver woeste pand Markt I 10, waarin de jeugdige tandarts P. Blaauw zich pas gevestigd had en nog diezelfde avond aanschouwde H.M.D.T. het levens licht. Zeven der genoemden zijn nog steeds lid, de heren L. A. Schenk en B. A. van Verre zijn nog steeds Be stuursleden en vieren dus als zodanig him zilveren jubileum! En om nu maar meteen het bestuur hier de re vue te laten passeren: andere lang jarige bestuursleden waren de ver dienstelijke secretaresse, mevr. I. C. Blaauw—de Wilde, sedert 1928 in functie, de heer J. A. Tavenier Jr. en de volyverige penningmeester, de heer A. P. v. d. Kamer. DE STUKKEN. De eerste opvoering werd gegeven op 19 November 1926. Het stuk was „Mijnheer de Senator" uit de Duitse blhspelfabriek van v. Schöntal en Ka- delberg. De uitvoering was een suc ces en de schryver van de recensie voor ons blad was de toenmalige hoofdredacteur, de heer Deijbel, die een allerwelwillendst oordeel velde. Van toen af ging het crescendo! Tot aan de oorlog werden 27 stuk ken gespeeld, het laatste op 24 April 1940. De vereniging weigerde lid van de Kuituur-Kamer te worden en slui merde dus tijdens de oorlogsjaren, in de bevrijdingsweek, op 11 en 12 Mei 1945, ontwaakte Doornroosje echter weer en kwam op dc planken met „Dickey" van Paul Armont, Gerbidon en Maiïoussi Van de 27 voor de oor log gespeelde stukken waren er 18. van de 13 stukken, die na de oorlog werden gespeeld, 3 van Nederlandse auteurs. Ook het Nederlandse toneel werd dus allerminst vergeten. Wie terugblikt op de lange lijst van stukken, die door H.M.D.T. op de planken werden gebracht, zal zich talrijke genotvolle toneelavonden her inneren. Voor de oorlog was de zeer knappe opvoering van „Het proces Advertentie wel het hoogtepunt, maar daarnaast is de herinnering le vendig gebleven aan „Vadertje Lang been" van J. Webster, aan „Ex-ko ning Peter" van A. den Hertog, aan „Zijn Geheugen" en De privé-secreta- resse" van dezelfde schryver en aan Chateau de Bersae" van Ben van Etfsselstein. Na de oorlog werd het hoogtepunt ongetwijfeld gevormd door de Pygmalion-opvoeringen in 1946 en door de opvoering van „De heilige Vlam" van Somerset Mau gham. Daarnaast waren „Je kunt 't toch niet meenemen van Mossinkhof en „Toontje heeft een paard gete kend. voortreffelijke opvoeringen. DE ERELIJST. Onwillekeurig vraagt men zich af, wie by die 40 opvoeringen (Meisjes gymnasium meegerekend) de regis seurs waren, onder wier leiding ge speeld werd. Welnu: van dc veertig maal werd 19 maal de regie gevoerd door de lieer P. Blaauw, 10 maal door de heer W. de Pagter. Drie uitvoerin gen van bizonder gehalte stonden on der regie van jhr. mr. E. W. F. Wtte- waall v. Stoetwegen, n.l. Pygmalion, Toontje en Je kunt 't toch niet mee nemen. Dat de regisseurs een groot aandeel hadden in de successen, be hoeft nauwelijks gezegd! En wie speelden die stukken? Van de dames waren ongetwyfeld de bes te actrices mevr. J. van VerreHan- fard, van de beginne af aan een der este krachten, mevr. W. Tavenier Boone, mevr. J. Versluysde Rooy, mevr. J. Domenie en mevr. D. Schel- tensKoops, welke laatste na de oorlog sterk naar voren kwam. De laatste jaren ontpopt zich ook mevr. van Hoek als een verdienstelijke actrice. Van de veertig opvoeringen werd aan 29 medewerking verleend door mevr. van Verre, aan 18 door mevr. Blaauwde Wilde, aan 11 door de dames Scheltens, wijlen M. Bak- H.M.D.T. en de Pers. Negen en dertig maal kwam HJM.D.T. in de voorbije kwart eeuw op de planken. Negen en dertig maal werden de recen sies geschreven door de elkan der opvolgende hoofdredacteu ren van ons blad. Slechts één maal viel een oordeel minder gunstig uit, n.l. bij de opvoe ring van „De gemaskerde Ve nus" in 1938. Voor het overige was er, ook al was er critiek, steeds be wondering voor het constant hoge peil der uitvoeringen, voor het tot dn de kleinste de tails verzorgde decor, voor het ernstig streven naar het bren gen van goed toneel. Dat het zo blijve! kervan Verre en J. Versluysde Rooy. Bij de heren waren J. A. Tavenier Jr., L. A. Schenk, J. J. Domenie, B. A. van Verre en C. van Hoek de uit blinkers. Zeven en twintig maal tra den de heren Tavenier en van Verre voor het voetlicht, 22 maal de heer Schenk, 17 maal de heer W. de Pag ter, 15 maal de heer J. J. Domenie. 14 maal de heer L. Gabriëlse en 12 maal de heer C. van Hoek. Een zeer bijzonder woord van hulde verdient bij dit züveren jubileum de heer P. N. Blaauw, de vervaardiger van de décors, die onveranderlijk aan ieder optreden van H.M.D.T. een spe ciaal cachet geven. NIET MEER WEG TE DENKEN. Hoe groot de plaats is, die Het Mid delburgs Dilettanten Toneel zich in, ons culturele leven heeft verworven, moge blijken uit het feit, dat. terwijl voor de oorlog niet meer dan één op voering van ieder stuk kon worden gegeven, na de oorlog regelmatig drie opvoeringen stampvolle zalen trekken. Waren er in 1926 54 dona teurs, thans zijn het er ruim 600! Deze cijfers spreken een duidelijke taal: men kan zich H.M.D.T. niet meer uit Middelburg wegdenken. De ze voorbeeldige vriendenschaar, die met onvolprezen toewijding en onbe twijfelbaar talent de toneelmuze dient, heeft een grote en dankbare taak meer dan eervol vervuld. Daar om stemt het tot, verheuging, dat het Middelburgs Dilettanten Toneel bloeit als nimmer te voren (ook al kost het aantrekken van ionge krachten in een stad als Middelburg wel eens moeite) en dat het peil van stukken en opvoeringen zich nog steeds in stijge^dp lijn beweegt. Wij wensen H.M.D.T. nog vele ja- ven van voorspoed toe ensucces bij de opvoering van „Meisjesgymna- siüm", welk stuk deze week wederom een ware krachtproef zal blijken! Repatriërende militairen. Met het troepentransportschip „Dor setshire", dat vermoedelijk op 29 April a.s. te Rotterdam zal aankomen, repa triëren de volgende Zeeuwen: J. J. M. van der Pol, Kruiningen; M. Berre- voets .Kerkwcrve; J. M. Gunst, Vlis- singen; K. Heyt, Westkapelle; J. Kaas, Hoedekenskerke (Kwadendamme)P. J. Liplijn, Goes; J. H. Ooms, Middel burg; G. A. Thomas, VVestdorpe; E. J. van Waes, Terneuzen; D. M. Comme- lin, Aardenburg; J. de Wijze, O.- en W-.Souburg; H. Lievense, Westkapelle: J. Riekwiel, Axel; J. P. G. van Harm, Terneuzen; J. Hoek van Dijke, Goes; A. Theunen, Middelburg. De volledige lijsten zijn op onze bu reaux ter inzage gelegd. KINDERKOOR ZINGT LIEDJES VAN MIDDELBURGER VOOR DE RADIO Woensdag a.s. tussen 4.30 en 5 uur zingt het kinderkoor „De Sleuteltjes" voor de N.C.R.V.-microfoon. Het zal twee liedjes zingen, welke gecompo neerd zijn door de heer Ab Llchten- dahl te Middelburg en waarvoor de heer J. J. Smedes te Hoogezand de tekst schreef, namelijk „De ezel en de koe" en „Zeg moesje". SUCCESSEN VOOR SLAGERS. Op de Internationale Slagersvak- wedstrijd te Utrecht, welke van 9 t.m. 12 April werd gehouden, behaalden de heer D. Koets Az. te Grijpsker.ke een eerste pr\)s met Gelderse rook worst en een eervolle vermelding voor Haagse leverworst en de slage rij J. de Looff te Middelburg een eer volle vermelding voor boterham worst en een eervolle vermelding voor tongpastei. Kledingtentoonstelling Goes gesloten 2700 bezoeksters maakten haar tot succes. De tentoonstelling Goede Kleding" van de Bond van Plattelandsvrouwen, welke deze week in Goes gehouden werd, is weer ten einde. Ruim 2700 bezoeksters uit alle delen van Zee land kwamen naar Goes om te genie ten van deze show, die in alle opzich ten geslaagd is, niet in de laatste Ïilaats 'door de medewerking van de eden van de bond, die vier maal per dag als mannequin optraden. Ieder een was vol lof over het gebodene. Vrijdagavond heeft de voorzitster van de Prov. Kleding Commissie,, mej. K. Dekker, haar voldoening uit gesproken over deze week en alle medewerkers dank gebracht. De heer Paterik sprak namens de standhouders woorden van erkente lijkheid en overhandigde aan de Zuid Bevelandse Plattelandsvrouwen een enveloppe met inhoud. De presidente van de afdeling Zee land van de B. v. P.. mevrouw F. KostenseKraak, dankte alle mede werkers, die de tentoonstelling tot een succes maakten. BEVORDERD TOT OPZICHTER BIJ VISSERIJPOLITIE. Bij beschikking van de minister van financiën is bevorderd tot op zichter bij de Visserijpolitie op de Zeeuwse stromen met standplaats Tholen de heer J. van Gilst te Yerse- ke, thans schipper bij de Visserijpoli tie op de Zeeuwse stromen. ter eryvy, one 'State Sxpi&M jamify, $TftTE gsp^ESS Maatschappelijk werk op Walcheren's platteland. FINANCIËLE STEUN VAN „KONINGIN JULIANA FONDS." Naar wij vernemen heeft het Ko ningin Juliana Fonds „Nationaal Fonds ter bevordering van Maat schappelijk Werk" in Den Haag, een bedrag van tweeduizend gulden ter beschikking gesteld van de Stichting Maatschappelijk Werk op het Platte land van Walcheren om in de oprich tingskosten van deze Stichting tege moet te komen. Dit geschiedde, nadat advies was ingewonnen bij de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk te Middelburg. Men kan uit deze geste met verheu genis constateren, dat ook landelijk grote belangstelling bestaat voor de Stiching Maatschappelijk Werk op het Platteland van Walcheren, die zeer zeker spoedig in een grote behoefte zal voorzien. Advertentie Naargeestige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Wat een hondekop al niet kan veroorzaken. In Yerseke heeft zich een eigen aardig ongeval voorgedaan waar door een huwelijksbootje strandde nog voor het in zee was gestoken. Dezer dagen zou de heer V. te Yer seke in het huwelijk treden met mej. B. Omdat het paar nog tijd genoeg had voor de huwelijksvoltrekking, stelde dc bruidegom zjjn bruid voor een ritje per motorrijwiel te maken. Even later reed het paar door Yer seke. De bruidegom reed met een matig gangetje en er zou niets ge beurd zijn, als die herdershond er niet was geweest. Maar op de Ha ven stak het beest, om onnaspeur bare redenen zijn kop tussen de spa ken van het voorwiel en bracht daar door het bruidspaar ten val. De bruidegom liep een lichte her senschudding op en bij de bruid con stateerde de dokter een gebroken sleutelbeen. De ambtenaar van de Burgerlijke Stand wachtte tevergeefs op het paar, dat nu op een andere dag naar het stadhuis zal moeten gaan om elk aar het ja-woord te geven. ZEEUWSE POLDER- EN WATERSCHAPSBOND. De algemene vergadering van de Zeeuwse polder- en waterschapsbond wordt dit jaar te Zierikzee gehou den en wel de laatste Zaterdag in Ju ni of de eerste Zaterdag in Juli. Het ligt in bedoeling daarna het ontwatermgspian van het waterschap Schouwen in ogenschouw te nemen. BETER STANDAARDFRUIT NODIG De productie is te groot! Vele fruittelers zien de toekomst met zorg tegemoet. Het vraagstuk van de afzet Is probleem no. I geworden. De oogst neemt elk jaar toe en in een niet ver verwijderde toekomst zal een opbrengst van 700.000 ton niet onmogelijk zijn. Om deze grote kwanta te kunnen afzetten, zullen de te lers maatregelen moeten nemen. Reeds nu dient er mee te worden begon nen. Niet alleen zal men alleen met standaardfrult by de consument moe ten komen, doch er zal een regelmatige marktvoorzienlng dienen te zijn. De veilingen zullen buffervoorraden moeten aanleggen, om aan plotse ling opkomende vraag te kunnen vol doen. Deze en vele andere nuttige raad- VERNEVELING IN DE gevingen gaf de heer G. van 't Riet, directeur Déze en vele andere nuttige raad- gaf de heer G. van 't Riet, van het Bedrijfschap Groen ten en Fruit Vrijdag te Utrecht in de algemene vergadering van de Ned. I Fruittelers Organisatie. In dit ver- 1 band is het verheugend te constate- ren, dat de voorzitter van de N.F.O., de heer C. Boudewyn bij de bespre king kon opmerken, dat in Zeeland reeds in deze richting gewerkt wordt. Een aantal Zeeuwse telers heeft nl. besloten hun voorraad Bramley Seedling geleidelijk aan te voeren en de verschillende te maken prijzen ge zamenlijk te delen. ONBEVREDIGEND JAAR De drukbezochte vergaderir wel- Zo Ja, dan bent U govrljwaard tegen de ergste financiële zorgen. Verlies echter niet uit het oog, dat Uw Inko- men bij pensionnering sterk vermindert, j ke"ook bijgewoond werd door de dl- U b»nt .r mltichl.n «.I op «oorb.r.id, i recteur-soneTMl van de Landbouw, j.* M 11- iiitnawan i,*., «.nri-niiiir ir. A. W. v. d. Plassche, werd geopend dat U Uw uitgaven later aanzienlijk rede van de voorzitter, de zult moeten beperken. Meer_ dat gaat j neer c Boudewijn. heus niet zo gemakkelijk I Denk ook eens aan de onverwachte onkosten, die zich steeds zullen blijven voordoen. Hoe prettig zal het voor U zijn, als de post U later geregeld een chèque brengt, een aanvulling op Uw pensioen. Dat is dan een extraatje, dat het U mogelijk maakt ook later eens iets extra's te doen. Vraag eens vrijblijvend inlichtingen. Nederlandse Maatschappij van de N.V. LEVENSVERZEKERING-MIJ. Paleisstr. 9 - 's-Gravenhage - Tel. 184260 Inspecteur te Middelburg6 DE 100ZE Seiumgel 52 Telefoon 2710 (K 1180) Inspecteur le Goes. (HR KARELSE Tulpstraat 8 lelefoon 2957 (K1100) Hervormde Kerk van Ellewoutsdijk spoedig in gebruik. De werkzaamheden aan de nieuwo N.H. Kerk te Ellewoutsdijk zijn zover gevorderd dat od Zaterdag 28 April a.s. het gebouw aan de Kerkvoogdy kan worden overgedragen. Deze stelde vast, dat 1950 voor de fruitkwekers als gevolg van de lage prijzen en hoge kosten, een onbevre digend jaar is geweest. Getracht wordt goed fruit tegen redelijke prij zen te leveren, doch dit moet ook mogelijk zijn. De productiekosten worden teveel bepaald door factoren welke de fruitteler niet in de hand heeft. Er wordt veel gemopperd over de import van zuidvruchten. Spreker wilde deze echter niét doen stopzet ten, doch wel achtte hij het gewenst, dat de2e beperkt wordt tot een zoda nig kwantum, dat rekening gehou den wordt met de Nederlandse fruit teelt. Men is ook voorstander van een vrij handelsverkeer, doch dan moet deze niet eenzijdig z\jn. Ten aanzien van de Ned. fruitteelt merkte de voorzitter verder op, dat nog té veel minderwaardig fruit op de markt komt. Rooien en ómenten is een gebiedende eis. Ook moet een goede spreding, juiste sortering en verpakking nog meer bevorderd wor den. CONTRIBUTIEVERHOGING De verschillende jaarstukken wer den daarop vrfl vlot behandeld. Bij het voorstel om de contributie met f 2.50 te verhogen, werden de bezwa ren van de Zeeuwse afdelingen weg genomen, doordat het bestuur voor stelde deze .verhoging niet te doen gelden voor aspirant- en belangstel lende leden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. J. J. Dekker uit wemeldinge ondervoorzitter, met vrywel algeme ne stemmen herkozen. FRUITTEELT In de middagvergadering hield dr. A. F. H. Besemer een korte lezing over de mogelijkheden van verneve ling in de fruitteelt. Met dit systeem dat in Zeeland reeds ingang heeft ge vonden, is het mogelijk de productie kosten door besparing aan arbeid en middelen aanzienlijk te verminderen. De eerste proefnemingen vielen ech ter juist in de tijd van de winter- bespuitingen. Men zal ook vernevelen nog moeten leren, zodat nog niets met zekerheid is te zeggen. PROBLEMEN ROND DE AFZET Vervolgens hield de directeur van het Bedryfsschap groenten en fruit, de heer G. van 't Riet zijn lezing over enkele actuele vragen rond de fruit- afzet. Opvoering van de consumptie om de te verwachten grote oogst in de toekomst op te vangen, achtte hij on mogelijk. Rigoureuze prysdaling achtte hij evenmin mogelyk, zodat het gezocht moet worden in een goed kope productie door rationele exploi tatie van de bedrijven. Zijn de ver koopprijzen daarna nog onvoldoende, dan dient mon het fabrieksfruit al leen naar de fabriek te verkopen. In het eigen belang van de kweker moet uitsluitend goed fruit in consumptie gebracht worden. Voor revisie, reparatie of ombouw van alle soorten machines en apparaten J. POLOERMAN Goes Telefoon 2436 DERTIG JAAR ACTIEF Voorzitter en secretaris jubileerden mee. Een klein gezelschap herdacht Vrijdagmiddag In de gezellige, stijlvolle werkkamer van B. en W. in het Middelburgse stadhuis het dertigjarig be staan van de Commissie van Beheer over de gemeentelijke sportterreinen. Tevens werden op sobere, maar niettemin zeer hartelijke wyzo twee leden van de commissie, die cr sinds 1921 deel van uitmaken de voorzitter, de heer W. L. Hepoer en de secretaris, de heer L. J. Geers gehuldigd. De commisieleden werden ontvan gen door het voltallig college van B. en W. en de gemeentesecretaris. De burgemeester, mr. N. Bolkestein. sprak een korte rede uit, waarin hij de commissie dankte voor het vele werk, dat zij dertig jaar lang in dienst en tot tevredenheid van ge meentebestuur én burgerij geheel be langeloos heeft verricht Hij memo reerde, dat de taak, welke men had te vervullen, niet steeds even gqpiak- kelijk was en drukte er zijn sprit over uit, dat men zich momenteel ge plaatst ziet voor een ernstig tekort aan sportterreinen. Het gemeentebe stuur hoopt echter de in voorberei ding zpde plannen om Ut gebrek op te heffen binnen niet te lange tijd te kunnen verwezenlijken. De burge meester bracht in herinnering, dat op de begroting 'n vrij groot bedrag was uitgetrokken voor ae bouw van een nieuwe zweminrichting, echter niet voor aanleg van een sportveldencom plex, Hij deelde mede, dat het colle ge van E. en W, thans wel unaniem van oordeel is, dat het laatste pi de aridigde zitter van de commissie een bloem- iect het meest urgent is. spraak overhandigde hij de^voor- stuk van de Adviescommissie voor de Sport en bood de jubilerende he ren Heijboer en Geers namens B. en W. onder het uitspreken van een vriendelijk woord een geschenk aan in de vorm van een boek. GOEDE SAMENWERKING De voorzitter dankte hem en haal de enige oude herinneringen op. Hij herdacht de eminente voormalige voorzitter, mr. J. Adriaanse, die in 1948 en de actieve wethouder de heer J. Onderdijk, die In 1939 overleed en prees de werkzaamheid van de se cretaris, de heer Geers en de overige leden van de commissie, welke slechts weinig mutaties heeft gekend. Ook liet hy zich vol lof uit over de pretti ge samenwerking met het gemeente bestuur, de ambtenaren en de sport verenigingen. De heer R. van Roo wenste namens de overige commisieleden de jubile rende voorzitter en secretaris geluk en sprak do hoop uit, dat zjj nog een aantal jaren hun functies kunnen vervullen. Nadat de heer Geers een dankwoord had gesproken, bleef men nog enige tfid in een ongedwongen samenzijn byeem „R.L.W.S." TE GOES HEEFT EEN GOEDE NAAM Eindies in het bijzijn der ouders. „Be Ivijkslandbouwwinterschool to Goes heeft een goede naam. 'Zorg er voor, dat door julllo handelingen In de praktyk die goede naam bewaard wordt". Met deze woorden richtte do directeur van de R.L.W.S. te Goes, Jr. J. Versteeg-, zich gistermiddag tot de leerlingen, die met goed gevolg aan de 2-jarige wbitercursus hebben deelgenomen. Zy ontvingen het diploma, nadat zy ln een openbare eindies nog eens waren getoetst op hun kennis van het geleerde. De openbare eindies en diploma uitreiking in het schoolgebouw werd o.m. bijgewoond door de burgemees ter van Goes, mr. W. C. ten Kate, de Ryk3landbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, ir. C. W. C. van Beekom, de secretaris van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingomann. de voor zitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. de Putter, de directeur en leraren van de school, de leden van de Commissie van toezicht op het on derwijs en vele ouders van leerlingen. De bijeenkomst werd geopend dooi de waarnemend voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer D. W. Lindenbergh, waarna de heren ir. L. Gebuis en C. den Engelsen de leer lingen een mondeling examen afna men in de vakken: bedrijfsleer en veevoeding. FELICITATIES. Na dit voor de jonge landbouwers zo benauwde uurtje, reikte de heer Lindenbergh met een toepasse'ijk toespraakje de einddiploma's uit. Vervolgens werden woorden van felicitatie gesproken door de direc teur van de school, waarin spr. onder meer de geslaagden opwekte de vak literatuur te lezen. Tevens bracht spr. de jongens onder het oog, dat het diploma hen een zekere verant woordelijkheid op de schouders legt en dat zij hun ouders dankbaar moe ten zyn voor het genoten onderwijs. Tot slot deelde ir. Versteeg mede. dat in Juni met de geslaagden een drie daagse excursie zal worden gemaakt naar de N.-Oostpolder en de Hoge Veluwe. Op 2 Mei a.s. wordt weer begonnen met een voorbereidende cursus. Mr. Schlingemann bood namens de Z.L.M. gelukwensen aan en overhan digde ae drie beste leerlingen, t.w Ph. Meyaard. L. J. Kruissen. beide uit Kruiningen en C. R. Nieuwen- huyse uit Nisse, een boekwerk. A. M Galteer uit St. Maartensdijk ontving fGEZONDE SLAAP- DIT jCX. i MERK/tlfeilJ OJW WAARBORG AANBESTEDING. Namens de Zeeuwsch Vlaamse Tramwegmlj. werd door de architect W. Voogd te Terneuzen aanbesteed het verbouwen van een woonhuis aan de Schependjjk te Terneuzen. Laag ste inschrijver was W. N. NieuwliK te Terneuzen voor 5310. Hoogste de heer J. van 't Hof te Hoes voor 6700. als vierde beste leerling een boek van de heer C. de Putter, die dit aanbood namens de Zeeuwse C.B.T.B. De jongelui werden vervolgens nog gelukgewenst door de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, de Rijkslandbouwconsulent, de heer van Beekom en de heer Burger, voorzit ter der vereniging van oud-leerlingen. Namens de geslaagden sprak A. A. P. Rreure uit Wisselterke een uit voerig dankwoord tot directeur en leraren. Na afloop van de eindies en diploma-uitreiking werd een foto van de aanwezigen voor het gebouw van de R.L.W.S. gemaakt, welke als dank voor het genoten onderwijs de direc teur van de school zal worden aan geboden. WIE HET DIPLOMA ONTVINGEN. Het diploma werd uitgereikt aan: 2e klasBe A: E. R. Begheyn, Amsterdam; R. L. Boogaard, Hoedekenskerke; C. H. A. Collot d'Escury, Crépy en Laonnois (Fr); M. Flohil. Brulnisse; L. J. van Gastel, Zierikzee: P. Hanse, Noordwelle; M. de Jongh, Goes: H. van Liere, 's Heer Abts- kerke; M. J. Mol, Waarde; C. R. Nieu- wenhuyse, Nisse; P. J. C. Paulen, Eindho ven: J. A. Smit, Krabbendljke; J. A. Vo gelaar, Krabbendijke: J. A. de Wilde, St. Maartensdijk: J. B. Koert, Wolfaartsdijk. Afgewezen twee. 2e klasse B: A. A. P. Breuro, Wlsse- kerke: A. van Dijke. Wol/aartsdijk; A. M. Gaakeer, St. Maartensdijk; C. P. L. de Jager, Wolfaartsdijk; Ph. Meyaard. Kruiningen; G. Minnaard, 's Heer-Abts- kerke; M. M. Noordhoek, Kloetinge; L. Overbeeke. Wolfaartsdijk; M. K. Romeyn, Ouwerkerk; L. J. Ruissen, Kruiningen; J. Steur. Noordwelle* J. J. A. van de Velde, Kamperland; W. A. de Wilde, Dul- vendijkc; L. S. Wisse, 's Heer-Arends- kerke. Afgewezen: één. Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse; lc klasse A. J. J. van Arenthals. Kats; P. Boone, Amemuiden; L. Boonman, Ovezande; M. G. Braam, 's Heer Abts- kerke; G. J. Dees. Oudelande; J. J. van Fraassen, Waarde; P. Hendrikse, Ouwer kerk; H. Jasperse, Wolfaartsdijk; J. Nieuwenhuljse, Borssele: K. J. Schippers, Kamperland; P. C. J. Steendijk, Stavo- nisse; D. P. Remijnse, Kamperland; G. Timmerman, Kattendijke; I. A. van de Vrie, 's Heer Abtskerke; A. A. van Weele, Waarde; A. J. W. Wisse, Kamperland. Herexamen: J. Karelse, Goes; J. C. Ntjsse, Oudelande; J. A. Timmers, Steen bergen. Afgewezen: één. le klasse B; C. A. Adamse, s-Heer Arendskerke; H. Bakker, Walsoorden; J. G. Bliek. Hoedekenskerke; Th. J. Boot, Kruiningen; A. C. Breure, St. Maartens dijk: J A. de Bruijne, Oosterland; A. C. Hanse, Wissekerke; J. L. Kardux. Steen bergen: D. G. Kloet, Wolfaartsdijk; L. P. Leendertse, Wissekerke; J. D. P. Min- derhoud. Ellewoutsdijk; J. v. Nieuwen- huijzen. Kruiningen; J. G. de Roo, Scho- re; H. Slabbekoorn, Borssele; W. Steur, Noordwelle; A. Stoutjesdijk, Stavenisse; K. Uljl, Tholen; C. Waterman, Waarde; Ph. J. van der Weele, Otid-Vossemeer. Herexamen: L. Douw, Kamperland; J. A. W. Wlsso, Kamperland. Niet bevor derd: één.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2