PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Toenemende onrust in Zuid-Perzië Tentoonstelling van Marshall-kindertekeningen geopend BILT Deze week GROTE LUCHTSLAG BIJ DE MANDSJOERIJSE GRENS Vandaag Vijfde economisch Benelux- congres in Rotterdam ZEER GUNSTIGE CONJUNCTUUR IN DE BELGISCHE ECONOMIE Resultaten van de Jaarbeurs waren bevredigend 194e Jaargang - No. 88 Dagblad uitgave van de örma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballingn PI verv.: vv Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 P- Kw fr. p. p. f 4X0 per icw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 14 April 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— ing. mededelingen driemaal tarieX. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.— Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58-00. tel. 2355 4 iijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel. 2475 (b^.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuren Brouwerjjstr. 3; Zlerlkzee: N. Bogerdstr. C 160. tcL 26. ENGELAND IS WAAKZAAM Een „sterke man" gezonden naar de omgeving van Abadan Volgens radio-Teheran is de toestand in het stakingsgebied van Zuid- Perzië zeer ernstig geworden als gevolg van de „activiteit van onruststo kers en andere verdachte elementen" By de onlusten van Donderdag In Abadan zijn drie Europese zeelieden (twee Engelsen en een Italiaan) en negen Perzen gedood. Morrison, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft in het La- gerhuis op een vraag van Anthony Eden, of Britse oorlogsschepen naar dit gebied gezonden werden, geantwoord, dat hy niet zal aarzelen passende maatregelen te nemen. De Perzische premier, Hoessam Ala, heeft de Britse ambassadeur ter geruststelling meegedeeld, dat ver sterkingen zijn gezonden naar het roerige gebied en dat de regering hoopt de toestand snel meester te zullen worden. Dit geschiedde na in formaties van de ambassadeur, wel ke maatregelen de Perzische regering neemt om Britse onderdanen en be- zittingen in Abadan te beschermen. Generaal Shagbakti, die bekend staat als „sterke man", is naar Abadan gezonden om de bepalingen van de staat van beleg, die voor de Zuidelijke provincies nog geldt, kracht bij te zetten. De bevolking is verzocht de auto riteiten op de hoogte te brengen van activiteit van verdachte personen. Het schijnt, dat zich onder sommi- ge stammen in Perzië een opstandi ge beweging ontwikkelt en dat de leiders reeds maanden lang in het ge heim bezig zyn met het verzamelen van wapens. Da voornaamste Amerikaanse tech nische adviseurs van de Iraanse re gering, ir. Thomburg, heeft critiek uitgeoefend op de Anglo-Iranian Oil Compagny, omdat deze niet bijtyds kleine concessies heeft gedaan, waar door de nationalisatie van de maat schappij had kunnen worden voorko men. In verband met zijn critiek op de Engelsen en de samenwerking tus sen de Amerikaanse en de Britse re gering, werd het niet dienstig geacht Thomburg in zijn functie te handha ven, aldus de Amerikaanse ambassa deur Grady. Thomburg keert nu naar Washington terug. De regeling van Irak heeft de Iraq Petroleum Com- Nog altijd is het rumoer rond het ontslag aan generaal MacArthur niet verstomd en niemand maakt zich dus aan overdrijving schuldig, als hij koelbloedig constateert, dat dit ont slag het geruchtmakendste feit is ge weest van de voorbije zeven dagen. Scherp staan, zelfs in ons klein land je, de meningen over dit ontslag te genover elkander en men doet er daarom het beste aan, rustig af te wachten, wat in de eerstkomende maanden de gevolgen ervan zullen zijn. Nederland heeft bij export van goe deren naar West Duitsland de voor rang gekregen, maar met de hervat ting van onze groenten-export loopt het desondanks nog niet al te best. De kleine zelfstandigen krijgen kin derbijslag, ziedaar twee andere „fei ten van den dag". En het Engelse volk, dat al zo sterk versoberd heeft, moet nog verder versoberen. Vijf en twintig procent van het nationale budget wordt aan bewapening be steedDe buikriem nauwer dicht- gesnoerd dus! Krankzinnige wereld goed beschouwd. In armoe leven terwille van wa pens, die over vyf jaar totaal ver ouderd zullen zynOverigens zul len de Britten wel een gezellige week hebben. De gestolen kroningssteen is terug en de Britten hechten nu een maal buitengewoon aan traditie. En dan is verder deze week in Ne derland de radio nog al actueel. Om twee redenen. In de eerste plaats om dat het met het programmablad „Het Radioprogramma" nog niet naar wens gaat en in de tweede plaats om dat de Belgen plotseling besloten hebben Nederlanders voortaan niet meer op te laten treden voor de Bel gische radio. Wat het eerste aangaat: de ver deeldheid in de Nederlandse radiowe reld blijft even betreurenswaardig als zrj altijd al was. Na de oorlog werden pogingen gedaan om de omroepver enigingen, terwille van de efficiëntie, tot nauwe samenwerking te brengen. Er is meer samenwerking gekomen," maar het ideaal is niet bereikt en de verdeeldheid duurt voort. De omroep verenigingen blijven elkander becon curreren. De Vereniging van Radioluisteraars wil een poging doen om aan de door velen ongewenst geachte dictatuur van de omroepverenigingen te door breken. Zij wil ook een eigen pro grammablad uitgeven. Nu hebben de omroepverenigingen zich eendrachtig tegen deze nieuwe eend in de bijt ge keerd en het dier wordt, daar kan men van verzekerd zijn, volgens de regelen der edele kunst de nek omge draaid. Of Nederland daarom rouwen moet? Wij menen van niet. Met nog eens een nieuwe organisatie bereikt men niets. De eenheid moet van de bestaande organisaties komen. He laas zal het nog wel een tijdje duren, eer het zover is. En dan de Belgen. De Belgen zijn boos. Er treden talrijke Nederlanders voor de Belgische radio op, jaar in jaar uit. Het aantal Belgen voor de Nederlandse radio is echter ontstel lend gering. Dat steekt de Belgen, het hangt hen de keel uit. Hetgeen begrijpelijk is. Het zal daarom goed zijn, als Nederlands omroepverenigin gen eens overwegen, wat er aan te doen is. De oplossing van het pro bleem schönt nog al eenvoudig. pany voor de Londense rechter ge dagvaard om een uitspraak te ver krijgen over Iraks eis tot verhoging van de royalties. Vijf jaar voor overvallers op taxichaufleurs. De Amsterdamse Arrondissements rechtbank heeft twee jongelieden, van 25 en 21 jaar, veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf elk. Zij hadden vorig jaar roofovervallen gepleegd op taxi chauffeurs en op een Haarlemse ma- nufacturier, waarbij overigens de buit de 1000 gulden nog niet haalde. Gevaarlijke cylinder werd In vijver gedeponeerd. Vrijdagmorgen omstreeks half elf sloeg plotseling een steekvlam uit een acetyleencylinder in een smederij, ge vestigd in de van Ostadestraat te Am sterdam. De baas van de smederij nam geen risico, vooral niet omdat naast deze cylinder een zuurstof cylinder stond. Hij belde onverwijld de brandweer. De commanderend brandmeester constateerde direct, dat er groot gevaar voor explosie bestond, waarvan de ge volgen zeer ernstig konden zijn. Omwonenden kregen order hun hui zen te verlaten en overal werden de ramen opengeschoven. Inmiddels had den enkele brandwachten snel een bakfiets gerequireerd en korten tijd nadat de brandweer was gearriveerd, lag de gevaarlijke cylinder op de bak fiets. Met bekwame spoed ging het naar het Sarphatipark, waar de cy linder in de vijver werd gedeponeerd. Het park werd voor het publiek ge sloten. Het commentaar van de com mandant der brandweer, die deze operatie had geleid was; „Zo'n verhit te cylinder is als een bom en je moet nu eenmaal wat durven wagen als je bij de brandweer bent". OPMARS IN NOORD-KOREA MacArthur zou bij Remington in dienst komen. By de luchtgevechten van Donderdag boven Korea in de nabijheid van de Mandsjoeryse grens zyn vijf Amerikaanse superforten neergeschoten. Acht Chinese straaljagers zyn neergeschoten en 14 beschadigd. Ruim 150 straaljagers namen aan deze grootste luchtslag sinds het uitbreken van de vijandelykheden deel. Radio-Peking deelde mee, dat de Amerikaanse bom menwerpers hun last hadden laten vallen op de Mandsjoeryse grensstad Antoeng. De troepen der Ver. Naties zijn van het Donderdag bezette Jong- tsjon verder gerukt tot op 16 kilome ter ten Noorden van de 38ste breed tegraad. Er is nog geen groots opgezette tegenstand door de Noordelijken ge boden, hoewel zij ongeveer 30 kilo meter ten Zuid-Oosten van Jong- tsjon een tegenaanval inzetten; Na een gevecht van twee uur werd de aanval echter afgeslagen en rukten de verbonden troepen verder. Begunstigd door het goede weer voerde de luchtmacht van de V.N. ook Vrijdag aanvalsvluchten uit. De beroering in de Ver. Staten over MacArthur ls nog niet over. De Amerikaanse senaatscommis sie voor de strijdkrachten heeft Vry- dag besloten generaal MacArthur uit te nodigen voor de commissie te verschynen, teneinde de Amerikaanse politiek in het Verre Oosten te be spreken. Volgens een A.F.P. bericht zal MacArthur binnen drie maanden be noemd worden tot lid van de raad van beheer van „Remington Rand Inc." een firma, die o.a. precisie-in strumenten en schrijfmachines ver vaardigt. Hij zou een belangrijke rol gaan spelen by internationale han delsbesprekingen van deze firma. De generaal zou aan zijn naaste vrien den hebben medegedeeld, dat hij van plan is zich in Connecticut te vesti gen. In de raad van beheer van Re mington Rand heeft reeds een ande re generaal zitting, namelijk generaal Groves, die tijdens de wereldoorlog directeur was van de Amerikaanse atoominstallaties. MacArthur voor het Congres President Truman heeft Vrijdag verklaard, dat het „passend" is, dat het congres generaal MacArthur zal aanhoren op een gemeenschappelijke zitting van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden. Trygve Lie heeft Vrijdag ge luncht met maarschalk Tito. Het was de eerste maal, dat hij Tito ontmoet te. ...is het 20 jaar geleden, dat Koning Alfonsus afstand deed van de Spaanse troon. MORGEN ...is het 12ia jaar geleden, dat mr. P. J. Oud werd benoemd tot burgemeester van Rotter dam. In het gebouw van de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam is Vrijdag het vijfde economisch Be- neluxcongres begonnen. 's Morgens werd een voltallige ver gadering gehouden, tijdens welke de heer L. C. Ameye, economisch advi seur van de Banque de Bruxelles sprak over „de volledige verwerkelij king van de Economische Unie". In de namiddag verdeelde het con gres zich in een sociaal-economische, een agrarische, een financieel-monetai- re sectie en een sectie handelspolitiek. In elke sectie werd een bepaald on derwerp van twee zijden belicht, van Belgische en van Nederlandse zijde Inleidingen werden gehouden door de heren M. Ruppert, voorzitter van het C.N.V., prof. dr. H. J. Witteveen, hoogleraar te Amsterdam, prof. S. Kortweg, hoogleraar te Groningen, W. Vuylsteke. Belgisch bankdirecteur, A. Rom Colthof, secretaris Verbond Ned. Werkgevers, mr. J. Linthorst Homan en ir. M. Piette. Er komen levende wegwijzers. De Deense kunstschilder Henry Jen sen, die volgens een ANP-bericht van twee dagen geleden in Amsterdam was aangehouden en uitgewezen omdat hij een aantal onbetaalde hotelrekeningen had, bevindt zich nog wel in ons land. Een Amsterdamse publiciteitsonderne- ming heeft namelijk alle door Jensen gemaakte onkosten betaald, toen zij de rechten kocht van de door Jensen uit gevonden „levende wegwijzers", plat tegronden van steden, waarop men door brandende lichtjes kan zien hoe men moet lopen naar een bepaald ge bouw of bepaalde straat. Deze onder neming heeft met diverse hotels in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam contact opgenomen, zodat, als Jensen straks wél uitgewezen zal zijn. er toch „levende wegwijzers" zullen zijn in Nederland. Heel gezin ging politieman te lijf. De heer G. R. uit Munnekezijl stond Woensdag als verdachte voor de Leeuwarder rechtbank, omdat hij in de avond van 29 December van het vorige jaar een wachtmeester van de rijkspolitie had aangevallen en zijn gehele gezin tot hetzelfde had aange zet. Tegen hem werd een jaar en zes maanden met aftrek geeist. De wachtmeester was op die avond te hulp geroepen, omdat een oude vrouw over een fiets was gevallen. Toen hij in het steegje, waar dit ge beurde. aankwam, vloog G. R. hem plotseling naar de keel, een zoontje van R. wierp een zaklantaarn naar zijn hoofd en toen ten slotte de hele familie tegen hem te velde trok, heeft de politieman ten einde raad enige schoten gelost, die de aanvaller in dij been en mond troffen. ZEEUWSE JEUGD KOMT KEURIG UIT DE BUS! Jullie zullen deze tentoonstelling nooit vergeten" Vrijdagmiddag zijn in het Kunstmuseum te Middelburg de diploma's uit gereikt aan de inzenders voor de E. C. A.-kindertekenwedstrijd, die in het kader van de Marshall-hulp werd uitgeschreven. De twintig jongelui, wier tekening bekroond was, allen leerlingen van lagere of middelbare scholen in Zeeland, waren daartoe uit alle windstreken naar Middelburg gekomen, vergezeld van hun ouders en vol gerechtvaardigde trots namen zij hun prachtig, kunstzinnig uitgevoei-d diploma in ontvangst. In de meeste provincies van Ne derland zijn tentoonstellingen van goed geslaagde tekeningen, die voor deze wedstrijd werden ingezonden, reeds eerder gehouden. Daarom vroe gen wy mr. Kenyon Kilbon, informa tion officer van de Marshallhulp, naar zijn oordeel over de kwaliteit der Zeeuwse inzendingen. Mr. Kenyon verzekerde ons, dat in de eerste plaats het aantal inzendin gen voor een provincie als Zeeland verheugend groot mag worden ge acht en bovendien, dat de kwaliteit verrassend goed was. In de Noorde- lyke provincies en in het Oosten van het land was er lang zoveel werk niet van gemaakt. De beste inzendingen zitten in het Zuiden, zo verklaarde de Ameri kaanse woordvoerder, die van oor deel was, dat de beste Zeeuwse In zendingen zeker een gooi zullen doen naar een nationale bekroning en dan In Parys mede zullen dingen naar de Europese pryzen! Voor de jeugdige bekroonden zeker een mededeling, die hen met span ning de nationale uitslag tegemoet zal doen zien! Bij de diploma-uitreiking waren aanwezig mevr. S. E. de Casembroot- van der Feltz, de wnd. Commissaris der Koningin, A. Schout, de heer Kenyon Kilbon van de E.C.A., de heer G. Vei'heul van de afd. Voorlichting en Economische Zaken en de leden van de jury, welke de tekeningen heeft beoordeeld. Vermelding verdient dat de gasten van buiten Zeeland in Breskens de boot misten en tijdens de plechtigheid arriveerden. DE UITREIKING. Mevr. den Beer Poortugael, voor zitster der jury. richtte zich in haar openingswoord voornamelijk tot de gelukkige verwervers van een diplo ma. Zij wees op de betekenis van de Marshallhulp en zeide. dat de deelne mers aan de wedstrijd getoond hebben te begrijpen, dat geen kind en geen mens en ook geen volk bestaan kun nen zonder dat zij elkander eendrach tig steunen. De heer A. Schout zeide tot de kin deren; Jullie zullen deze wedstrijd nooit vergeten. Als jullie groot zyn, zullen jullie nog aan jullie kinderen en kleinkinderen dit prachtige diplo ma laten zien. Jullie hebben in deze tekeningen iets van jullie zelt gege ven Spr. dankte de juryleden voor hun niet gemakkelijke werk en richt te zich hierna wederom tot de jeugd, zyn spijt uitdrukkend, dat de Com missaris der Koningin verhinderd was. Hij zou jullie nog veel aardi ger en prettiger gezegd hebben, wat ik nu gezegd heb, maar nogmaals: mijn compliment voor de prachtige tekeningen, die jullie gemaakt heb ben. Nadat mevr. den Beer Poortugael de Amerikaanse gasten in het Engels begroet had, sprak de heer Kilbon. wiens speech door de heer Verheul in het Nederlands werd vertaald. Ook hij dankte de jury en gaf uiting aan zijn bewondering voor de tekeningen. De heer Schout reikte tenslotte de diploma's uit, waarna de jeugd een tractatie kreeg. BELANGWEKKENDE EXPOSITIE. Zoals bekend .zijn de tekeningen in het Kunstmuseum van 14 tot 21 April voor het publiek te bezichtigen. De kleine tentoonstelling, met smaak gearrangeerd door de juryleden L. Heymans en A. G. WagensveW, is de moeite van een bezoek zeer zeker waard, vooral voor wie zich voor kin dertekeningen interesseerd. Er bevin den zich werkstukken onder, die ver bluffend goed zgn, andere, die beko ren door hun "primitieve eenvoud, weer andere, die tonen, dat men geen Matisse behoeft te zijn om prachtige kleurencombinaties te vinden. Degenen, die een diploma ontvin gen, waren: Aldellng 811 jaar: 1. Rien van Schaik, Middelburg, 11 jaar. 2. Addie Dingemanse, Middelburg. 10 jaar. HET MIDDELBURGS DILETTANTEN TONEEL JUBILEERT. Hierboven het actieve bestuur: v.Ln.r. mevrouw I. C. Blaauw-de Wilde en de heren W. de Pagter, L. A. Schenk, B. A. van Verre en A. P. v. d. Kamer. Men zie het artikel op pagina 2. ONDANKS VERMINDERING VAN KOOPKRACHT De uitvoer bereikte record-cijfer De zeer gunstige conjunctuur in de Belgische economie duurt onvermin derd voort. De Belgische uitvoer had in Maart een waarde van 11,776 milliard frank, een cyfer, dat nimmer tevoren werd bereikt. Ook de Belgi sche staalproductie bereikte in Maart met 425.000 ton een recordcyfer. Hiertegenover staat echter, dat door de styging der pryzen de koop kracht aanzienlyk is verminderd. De hieruit voortvloeiende loonsverho ging in de basisbedrijven van 15 April aanstaande af zullen de lonen opnieuw met 5worden verhoogd dreigen tegelykertyd grote moeilyk- heden op te leveren voor de toekomst, wanneer de internationale conjunc tuur minder gunstig zal zijn dan thans het geval is. In djt verband wordt in Belgische industriële klin gen opgemerkt, dat reeds thans by verschillende grondstoffen een ster ke tendenz tot prijsdaling is waar te nemen. Deze factor, tezamen met de Minder bezoekers dan Yorig jaar. De directeur van de Kon. Neder landse Jaarbeurs, mr. J. Milius, heeft op een persconferentie medegedeeld, dat het eindoordeel over de pas ge sloten jaarbeurs niet slecht is, al is het beeld uiteraard hier en daar ver schillend. In sommige branches wer den grote orders genoteerd, in andere was meer reserve aan de dag gelegd. Mr. Milius zeide, dat de gang van zaken sterk beïvloed is door de om standigheden. In het midden van de beurs kwam het bericht, dat de wol- prijzen in Australië met 20 pet waren gedaald en dat heeft over vrijwel de gehele linie geleid tot voorzichtig ko pen. Desondanks is de situatie zo. dat in het algemeen de pryzen blijven stijgen. De handel werd verder beïn vloed door de reeds gevormde voorra den en door de geldkrapheid, als ge volg van de hogere prijzen. De textielafdeling heeft veel succes gehad. Op de eerste exportdag alleen werd voor meer dan een millioen gul den verkocht Het bezoek heeft de slechte invloed ondervonden van het ongunstige weer. In het algemeen kan gerekend wor den op een 200.000 bezoekers, maar er waren nu ongeveer 10 pet minder. Het buitenlandse bezoek lag echter on geveer 10 pet hoger dan normaal. Brits voorstel over Formosa afgewezen. Een woordvoerder van het Witte Huis heeft verklaard, dat het niet waarschijnlijk is, dat de V.S. een Brits voorstel om op den duur For mosa aan de Chinese communistische regering to geven, zullen aanvaarden. In antwoord op een vraag herin nerde hy er aan, dat Japan by zijn overgave alle rechten op Formosa had afgestaan en dat de politiek van de V.S. met betrekking tot dit eiland dezelfde was als herhaaldelyk sedert het uitbreken van de oorlog in Korea verklaard. terughoudendheid, die van de zijde van het publiek aan de dag wordt ge legd om tegen de huidige hoge pry zen tot aankopen over te gaan, is er oorzaak van, dat men in deze krin gen op het ogenblik zeer voorzichtig is met het aanleggen van voorraden. Reeds thans wordt gepoogd, de voor raden, die indertyd na het uitbreken van het conflict in Korea werden aangelegd, tegen lagere prijzen van de hand te doen. De index der kleinhandelsprijzen bedraagt voor Maart 410, hetgeen ze ven punten meer is dan het vorige maximum, dat in September 1948 werd bereikt. De styging van het in- dexcyfer van Maart met 11 punten ten opzichte van de maand Februari, was in hoofdzaak te wijten aan de aanpassing der kleinhandelsprijzen aan de groothandelspryzen, die op him beurt weer invloed ondergingen van de wereldmarkt. Wol is in Bel- fië thans negen keer zo duur als voor e oorlog, katoen en leder byna 8,5 keer. 3. Jaap Heyse, Middelburg, 11 jaar 4. Tini Parent, Middelburg, 11 jaar'. 5. Bert Buenninck, Middelburg, 11 jaar. 6. Caesar Hulstaert, Middelburg, 9 jaar. 7. C. Verton, Veere, 11 jaar. 8. Loek Reder, Tholen, 10 jaar. 9. Thera Westers, Middelburg, 8 jaar. 10. Adrie van den Oever, Sluis, 9 jaar. Afdeling 12—15 jaar: 1. Jo Freyser, St. Jansteen. 14 jaar. 2. Jerry Joosse, Aardenourg, 14 jaar. 3. Kees Mol. Middelburg, 13 iaar. 4. Leo de Smit, Zierikzee, 15 jaar. 5. H. Keukelaar, Kloetinge. 6. Janny Hooftman, Middelburg, 12 jaar. 7. David Stroo, Arnemuiden, 13 jaar. 8. Bert Engelsman, Middelburg, 15 jaar. 9. Johanna Nelen, Sas van Gent, 13 jaar. 10. Riet Weimar. Vlissingen. KORTE PREDICATIE ,(D\e niet laat varen het toerk Zijner handen". ,Jtfijn grootmoeder zei altijd: en dan kwam er zo een levenswijsheid waar je het leven op houdt. De kracht van deze levenswijze woorden waren voor mijn zegsman dan ook Wet en Evangelie. En waar deze korte predicatie eigenlijk niet meer dan ene verzuch ting kan zjjnmag het toch ene ver zuchting zijn die het hart oplucht. Zo voel ik mé telkens weer opgelucht door die Woorden uit het Evangelie van Lucas (15 7, 10) over de blijd schap bij de Engelen over één zon daar die zich bekeert: bij iedere be kering.... de Engelen onvermoei baar aan het feesten! Dat is nog eens notitie van iemand nemen! Waar is een mensenkind zo in tel als in de Hemel f! Dan zie ik de Engelen, bij wijze van spreken, over de rand van de Hemel hangen: op de uitkijk naar de volgende zondaar die zich bekeert. Er zit een betovering in dit wóórd: onvergetelijk. Het is naar, er bij te bedenken, dat misschien de Engelen allang big zijn geweest, icaar wy mensen van de Kerk, mijn part met een kleine k, 'nog dapper zitten te rimpelhoofden. Het geheimenis van de herkenning en mitsdien van de er kenning is groot. De Heer weet het! Waar we elkaar wél mee mogen be groeten en zelfs vertroosten, vrijuit, is het woord van hierboven, dat ons uit de verlegenheid redt. De schrij ver en de redacteur, de zetter en de drukker en dan de hele schare lezers: werkstukken uit Zijn handen en mits dien begrepen in de onderhoudster- mijn van levenslang: tot in eeuwig heid. Tenzij we als hopeloos zouden moeten worden vervangen. God geeft ons ook de tijd om er aan te leren ge lovenHet is een prachtig en een zeer bemoedigend geloof: dat we ons zelf en elkander, de portretten flanerende op de Knockse boulevard, de kerels strompelend over Korea, blank en bruin, geel en zwart, hierop mogen aanzien en aanspreken: zonder aan zien des persoons: God laat ons niet los. Kijk maar eens naar de Man Je zus: weet U tegelijk wie God is, en wat we Hem waard zijn f Sluis, 9-4 '51. Ds. SCHRALE. DE VOORSPELT: MEER ZON Weersverwachting geldig tot Za terdagavond. Wisselend bewolkt met enkele bui en, sommige met hagel of onweer. Overwegend matige Westelijke wind. Voornamelijk gedurende de ochtend iets kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1