PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zeeuwse mosselbedrijven naar de Waddenzee Nederland krijgt voorrang bij export naar West-Duitsland 0£ BILT Sartono kan het niet eens worden met de Masjoemi ZONDER POLITIEKE REGELING VOORLOPIG GEEN VREDE De Prins had lichte bronchitis-aanval LANDELIJKE ACTIE TEGEN VOETBALPOOL-ONDERNEMINGEN VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 83 Dagblad uitgave van de {Irma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn PI. vcrv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.53 p. Itw. £r. p. p. t 4.80 per kw Losse nummer» 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 9 April 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3. ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. VUsslngen Walstr. 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, teL 102; TerneuzenBrouwerystr. 2; Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160, tel. 26. Onheil afgewend Minister-conferentie te Parijs vond een oplossing Een dreigend onheil is afgewend, nu op de conferentie van ministers van de OJ3.E.S. te Parijs overeenstemming is bereikt over de betalingsproble men van West-Duitsland. Aan een aantal landen (w.o. Nederland), die door vermindering van hun export naar West-Duitsland bijzonder ernstig gedu peerd zouden worden, zal voorrang worden verleend voor handel en beta lingen met dit land, terwijl andere landen, die grote credit-saldi hebben in het kader van de West-Europese Betalingsunie, voor zover mogelijk die goederen zullen kopen, die normaal door West-Duitsland zouden zijn afge nomen. Een ontbinding van de Betalingsunie, welke volgens een Reuter- bericht van Vrijdag, gelijk gemeld, reeds tot de mogelijkheden werd gere kend, Is dus voorkomen. Aan West-Duitsland zal worden toe gestaan voor April tot een bedrag van 30 millioen dollar aan invoervergun ningen te verlenen. Voor de periode van 1 Juni tot 15 September a.s. wordt het totaal der invoervergunnin gen vastgesteld op 350 millioen dol lars tegen 550 millioen in dezelfde pe riode van het vorige jaar. West-Duit se importeurs zullen onderhandelingen voeren tot uitstel van betaling en af levering tot 1 Juni van reeds gedane invoerbestellingen. West-Duitsland zal de liberalisatie van de handel in verband met zijn ongunstige beta lingsbalans opschorten. Na 1 Juni a.s. zal het zijn invoerprogramma aan de O.E.E.S. voor onderzoek voorleggen. De Nederlandse minister Stikker, die voorzitter van de conferentie te Parijs was, noemde het bereikte re sultaat een belangrijke stap op de weg van internationale samenwer king. West-Duitsland heeft nu het principe aanvaard, dat het naar zijn middelen moet leven en de gehele O. E.E.S..het principe, dat landen, die er beter voorstaan, zich de grootste op offeringen hebben te getroosten. Minister Stikker verklaarde te ver wachten, dat volgende week de ex port van groente naar Duitsland her vat zal kunnen worden. Een deel van deze export zal worden overgenomen door Engeland, waarschijnlijk in de vorm van eieren, kaas en spek. Mi nister Stikker zcide verder van oor deel te zijn, dat het aandeel, dat Ne derland uit de 30 millioen surplus dol lars toegewezen zal krijgen voor de komende maand, alsmede de afname door Engeland van onze landbouw producten, ongeveer zal neerkomen op een exportcijfer dat gelijk zal zijn aan dat der vorige maanden. Spelen mei vuur? Volgens radio Djakarta heeft Sar tono, die door president Soekarno met de vorming van een nieuwe re gering is belast, medegedeeld, dat zijn de besprekingen met Mohamme daanse partij Masjoemi zijn afgebro ken. Sartono noemde als belangrijk ste oorzaak, het verschil van mening tussen de PNI en de Masjoemi over de buitenlandse politiek en in het bijzon der over de betrekkingen tussen In donesië en Nederland. Volgens het Chinese dagblad „Keng Po" bevat het program van mr Sar tono o.a. een bespoediging van de te rugkeer van Irian tot Indonesië door het verbreken van het Unieverband met Nederland en eventuele boycot acties. De ,,Keng Po" merkt hierbij op, dat de P.N.I. en Soekarno met vuur zou den spelen indien zij dit programma zouden uitvoeren, aangezien deze punten ook de wens zijn van de Par- tai Kommunis Indonesia, die er na tuurlijk haar eigen bedoelingen mee heeft. Overval op suikerfabriek. Vrijdagmiddag heeft een gewapende bende een overval gepleegd op de suikerfabriek ..Toelangan" bij Soera baja- Hierbij werden enkele pei*sonen gewond. De rovers haalden het huis van een employé, de heer W. A. Hompes, vrij wel geheel leeg. Fuchs: de gevaarlijkste spion der geschiedenis. In een rapport, getiteld Sowjet- Russische atoomspionnage", zegt de Amerikaanse Congrescommissie voor atoomenergie, dat de atoomgeleerde dr. Klaus Fuchs een spion is geweest, die meer schade heeft berokkend dan welke andere spion in de wereldge schiedenis ook. De gezamenlijke activiteit van dr. Fuchs, prof. Bruno Pontecorvo, dr. Allan Nunn May en David Green- glass had mogelijk het Russische plan voor atoomenergie met minstens an derhalf jaar versneld. Sportieve avonturiersiers. De 27-jarige Australische June Ca- pel en de Zuidafrikaanse 22-jarige Joan Freeman zrjn met een lichte vrachtauto te Johannesburg aangeko men na een tocht door Europa en Afrika van 27.000 km. De beide jon ge vrouwen waren in November il. uit Londen naar Zuld-Afrika vertrok ken. Geheel alleen en ongewapend hebben zy de reis gemaakt via de Sa hara. de Goudkust, Nigeria. Kame roen. de Belgische Congo, Oeganda «a Tanganüia, VERDERE VRIJMAKING. De secretaris-generaal van de O.E.E.S.. Robert Marjolin. heeft Zaterdag te Parijs bekend gemaakt, dat de raad van ministers van de O. E.E.S. overeenstemming bereikt heeft om alle handelsbeperkingen in het grootste deel van West-Europa op te heffen ten aanzien van de textiel, filmcamera's, en een aantal andere goederen (enkele chemische produc ten, bontvellen, hard hout, sigaretten papier, medische en chirurgische in strumenten en tekeninstrumenten). De Ierse en Turkse afgevaardigden maakten reserves, maar spraken hun veto over dit besluit niet uit. Op de volgende bijeenkomst (27 April), zal het vraagstuk opnieuw worden be sproken en dan zullen ook Ierland en Turkije mogelijk het besluit goed keuren. Mr. STIKKER: een belangrijke stap Koningin Juliana bezocht Zaterdag in Den Haag het concert, dat door het Re sidentie-orkest werd gegeven ter gele genheid van het 125-jarig bestaan van het Koninklijk Conservatorium voor mu ziek. President Auriol is Zaterdag Quebec (Canada) aangekomen. Generaal Ridgway: Brits commando voerde geslaagde landingsactie uit. Op een persconferentie in het hoofdkwartier van het achtste Amerikaan se leger in Korea heeft dc commandant van dit leger, luit.-generaal Mat thew Ridgway, verklaard dat zonder politieke regeling er onder de huidige militaire omstandigheden geen einde in zicht is van de oorlog in Korea. Hü voegde hier onmiddellijk aan toe: „Persoonlijk weet ik niets van onder, handelingen over een politieke regeling". De Chinezen zouden volgens Ridg way tot een tegenoffensief in staat zyn „als zij van hun numerieke meer derheid en volledige veronachtzaming van mensenlevens gebruik willen ma ken". Deze mogelijkheid baarde de commandant echter geen zorg. Elke penetratie kan ongedaan worden ge maakt. De volgende tactische zet is aan de communisten. RUSSISCHE TRAWLERS OP WEG NAAK KOREA. In het Engelse Kanaal is Zaterdag een vloot van Russische trawlers waai-genomen, die op weg zou zijn naar de Koreaanse wateren. Volgens sommige berichten zouden er duik boot-officieren aan boord zijn en zou den de trawlers gemakkelijk tot mij nenvegers vei'bouwd kunnen worden. Engelse marine-experts schrijven geen bijzondere betekenis toe aan de verplaatsing van deze trawlers, wel ke naar hun oordeel van een tè lichte consti-uctie zouden zijn om zelfs ook maar twee mijnen mee te voeren. LANDING AAN DE OOSTKUST. Britse troepen hebben Zaterdag een landing aan de Koreaanse Oostkust uitgevoerd. Zij zijn, na honderd meter spoorrails te hebben opgeblazen, weer naar him schepen teruggekeerd. De actie duurde zeven uur; de Brit ten leden geen verliezen. Superforten, geassisteerd door „Thundertjes" en „Sabres" hebben meer dan 260 ton bommen geworpen op bruggen over de Jaloe, die over een grote afstand de grens tussen Noord-Korea en Mandsjoerije vormt. Volgens Radio-Peking zouden Ame rikaanse bommenwerpers ook dorpen op Mandsjoerijs gebied hebben aan gevallen. De regeling van India heeft inmid dels aan de regering der Ver. Staten ;evraagd of MacArthur volmacht ieeft gekregen om „onder bepaalde Twee vliegtuigen in Amerika neergestort. 41 DODEN Een Amerikaans lijnvliegtuig is op een route van twintig minuten vlie gen boven het Californische kustge- bergte omlaag gestort. Het toestel is geheel vernield. Er zijn geen over levenden waargenomen. Aan boord bevonden zich 22 personen. Op weg van Florida naar Charle ston is een Amerikaans legervliegtuig neergestort. 19 van de 21 inzittende soldaten, die op weg waren naar een begrafenis, kwamen om het leven. Ontvoering van kinderen in Soerabaja. Vorige week is in Soerabaja een driejarig Europees meisje ontvoerd. Het werd bij 't ouderlijk huis door een Indonesische vrouw met een pop meegelokt en in een betjak (fiets taxi) meegenomen. Uitgebreide na sporingen hebben tot nu toe geen re sultaten opgeleverd. Ook zijn nog twee kleine Chinese kinderen en een IS-iarig Chinees meisj? ontvoerd. omstandigheden" Chinese bases in Mandsjoerije te bombarderen. DEMOBILISATIE. Ten slotte zijn er berichten, volgens welke in Zuid-Korea niet minder dan 120.000 militairen gedemobiliseerd zouden worden omdat de regering hen niet van voldoende wapens en andere uitrustingsstukken kali voor zien. Het zou hier echter om reserve troepen of een soort „nationale wacht" gaan. Twee Amerikaanse senatoren heb ben reeds geëist, dat zal worden me degedeeld of oorspronkelijk voor Ko rea bestemde wapens naar Europa worden gezonden. Hierdoor zou het onmogelijk zijn geworden 100.000 Zuid-Koreanen gevechtsklaar te ma ken. Hij moest gedurende het weekeinde het bed houden. Prins Bernhard kon Zaterdagavond tengevolge van een lichte bronchitis aanval niet aanwezig zyn b|j een di ner, dat de Nederlandse Kamer van Koophandel in Argentinië aanbood. De Prins gevoelde zich niet wel, toen hij Zaterdagmorgen een militai re rijschool in de omgeving van Bue- nos-Aires bezocht. De Argentijnse minister van Buitenlandse Zaken Lu- cero bood na afloop van de demon stratie in de rijschool een lunch aan. Onverwacht kwamen ook de presi dent en mevrouw Peron naar de villa van minister Lucero en zaten mede bij deze lunch aan. Toen Prins Bernhard mevrouw Pe> ron vertelde, dat hij last van bronchi tis had, bood zij onmiddellijk aan de minister van Onderwijs, San Martin, die een zeer kundig medicus is, te ontbieden. De Prins zeide echter, dat hij reeds een arts verwachtte. Deze schreef hem voor gedurende het week hnde het bed te houden. Waarschijn lijk zal hij heden zijn programma kunnen hervatten. Prins eBrnhard, die in Uruguay 'n zwart paard ten geschenke ontving, kreeg Zaterdag een bruin paard aan geboden. Klacht tegen minister Lleftrnck. WEGENS KNEVELARIJ De heer K. J. Caris te Amsterdam heeft bij de procureur-generaal van de Hoge Raad een klacht ingediend tegen de minister van financiën, we gens knevelarij. Bij definitieve belastingaanslagen zou 200.000.meer van de heer Caris zijn geëist dan hij inderdaad schuldig is. Een ambtelijke correctie zou hem voorts zijn geweigerd. De procureur-generaal heeft de heer Caris naar H. M. de Koningin verwezen opdat hij (de proc. gen.) gemachtigd worde het onderzoek te openen en eventueel tot strafrechte lijke vervolging over te gaan. Overeenstemming over de loonsverhoging. VOOR AKKER- EN WEIBOUW EN VEEHOUDERIJ In de Stichting voor de Landbouw is tussen werkgevers en werknemers overeenstemming bereikt over het toepassen van de recente maatrege len tot loonsverhoging. Dienovereen komstige adviezen zullen naar de provinciale organisaties worden ge zonden. In de provincies moeten de contracten getekend worden. De overeenstemming geldt voor akker- en weidebouw en veehouderij. Voor de tuinbouw werd, zoals reeds gemeld is. dispensatie ten aanzien van deze loonsverhoging bij Rijksbe- middelaars aangevraagd. Nederlands-Noorse atoombesprekingen. Volgens een verklaring van de lei der van het Noorse atoomonderzoek, Gunnars Randers, zullen 14 April Noors-Nederlands besprekingen be- finnen over onderzoekingswerkzaam- eden in de reactor te Kjeller, ten Noorden van Oslo. KINDERBIJSLAG WERD VERGOKT Duizenden guldens in beslag genomen en tientallen mensen gearresteerd. De politie is Zaterdagmiddag over het gehele land in een grote, gecoör dineerde actie opgetreden tegen alle in Nederland opererende voetbalpool- ondernemingen. Op „uur 4", (12.30) z|jn rechercheurs in tal van plaatsen, zoals Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Enschedé, Delft, Krommenie, Zwjjndrecht, Zaandam, Venlo en Tilburg, overgegaan tot huiszoekingen bij agenten en hoofdagenten van voetbalpoolsondernemingen. Administratieve bescheiden en duizenden guldens werden in beslag genomen. Auto's, die b|j het voetbalpool-bedrijf in gebruik waren, werden aangehouden en tien tallen mensen in Den Haag alleen reeds werden gearresteerd. Zy z|jn na een voorlopig verhoor weer op vrije voeten gesteld. De leiding van deze actie berustte bij mr. H. van Buuren, ambtenaar van het O.M. te Rotterdam, die te genover het A.N.P. verklaarde, dat de justitie tot de actie op grote schaal is overgegaan, omdat het voetbal pool-bedrijf is uitgegroeid tot een maatschappelijk kwaad. Tot de deelnemers behoren name lijk vooral degenen, die een betrekke lijk klein weekloon verdienen. Aan gelokt door de kans op een grote winst, vergokken zij niet zelden een aanzienlijk deel van hun.loon. Er zijn huisvaders, die hun gehele kinderbij slag in de voetbalpool steken. De po litie is de laatste tijd dan ook over stelpt met klachten van huismoeders, die door de gokzucht van hun echtge noten in grote moeilijkheden verkeer den. DOOR DE MAZEN VAN HET NET. Mi-, van Buuren zei, dat men na de afwijzende beslissing van de minister van justitie op verzoeken om toestem ming tot het exploiteren van voetbal pools en de recente veroordelingen, had mogen verwachten, dat de pool- exploitanten hun bedrijf zouden sta ken. Het is echter gebleken, dat deze op alle mogelijke manieren pogen door de mazen van het juridische net te glippen. De exploitant van „Eèn-nul", de grootste voetbalpoolonderneming in ons land, is bijv. reeds zes maal we gens overtreding van de Loterijwet veroordeeld, maar heeft na zijn laat ste veroordeling bekend gemaakt, dat hij voortaan in onbeperkte mate gra tis deelname-formulieren zou uitrei ken aan hen, die aan zijn voetbalpool wensten mee te doen. Degenen, die „Eèn-nul" desondanks kochten, wer den geacht te weten, dat zij ook gra tis in de voetbalprijsvraag zouden kunnen mededingen. West-Duitsland volwaardig lid van Raad van Europa. De permanente commissie der' raad gevende vergadering van de Raad van Europa heeft Zaterdag de raadsleden aanbevolen de West-Duitse federale republiek als volwaardig lid in de Raad van Europa op te nemen. Vrouw na mishandeling overleden Zaterdagmiddag heeft P. V. een zwaarmoedige man in Breda zijn vrouw dusdanig mishandeld, dat zij aan de gevolgen hiervan is overleden. Daarna heeft de man de hand aan zichzelf geslagen. Hij zou dezer dagen juist in een inrichting worden opge nomen. Het echtpaar had 5 kinderen. INVAL IN DRUKKERIJEN VAN SPORTBLADEN. In Venlo, Enschede en Delft werd een inval gedaan in de drukkerijen van een drietal sportkranten, waarin „Eén-nul" regelmatig in advertentie vorm de uitslagen en winnaars van de voetbalprijsvraag publiceerde. De politie nam het gereedstaande zetsel voor de advertentie, welke vandaag in de bladen zou worden afgedrukt, in beslag. Tegen de drukkers is proces verbaal opgemaakt wegens openlijke bevordering van overtreding van de Loterijwet. Gezien de enorme hoeveelheid ma teriaal, die de politie in handen is ge vallen. is thans nog niet te overzien, hoeveel verdachten voor de rechter zullen "worden gedaagd. Het onder zoek zal nog geruime tijd duren, me de doordat verscheidene deelnemers aan voetbalprijsvragen zich onder code-namen bij agentschappen hebben laten inschrijven. De politie is reeds gestoten op „Hamlet", „Samson" en „Dalila". De organisator van „Eèn-nul" heeft medegedeeld, dat zijn onderneming voort zal werken. In de week, volgen de op 15 April, zal men een krant la ten verschijnen, waarin wordt mede gedeeld, op welke wijze de voetbal prijsvraag wordt voortgezet. In de laatste weken hebben gemiddeld 35.000 mensen per keer aan de prijs vraag van „Eèn-nul" meegedaan. VERPLAATSING NIOSSELCULTUUR Financiële steun van regering gevraagd voor verhuizing! De Stichting voor de Zeeuwse Visserybelangen heeft Zaterdagmiddag te Goes vergaderd onder leiding van het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A- L. S. Lockefeer. Hoofdpunt van bespreking vormde de teleurstellende ervaring van de mosselvissers, die naar Wester-Eems trokken om mossel zaad te vissen en daar geen zaad aantroffen. Gebleken is, dat circa 10 da gen voor de mislukte reis nog controle werd uitgeoefend op de aanwezig heid van mosselzaad en dat toen een behoorlijke hoeveelheid voorhanden was. Aangenomen moet worden, dat blijkbaar door het slechte weer en de sterke stroom het mosselzaad in korte tijd is weggespoeld. Waar de vissers de reis naar de Wester-Eems maakten op advies van overheidsinstanties zal de Stichting bij de minister van landbouw aankloppen om vergoeding van de gemaakte kosten te vragen voor de gedupeerde vissers. Medegedeeld werd, dat deze week dertig tot veertig percelen voor mos selcultuur uitgegeven zullen worden in het Zuidoosterrak boven de af sluitdijk. De toewijzing van de percelen zal nog nader besproken worden door vertegenwoordigers van de Stich ting met de visserij-inspecteur voor het 2e, 3e en 5e district, Ir. H. A. M. van Erp. In verband met de moeilijkheden, die men heeft om aan mosselzaad te komen, wordt aangenomen, dat het zaad voor de nieuwe percelen gevist zal worden op het Groningerwad. De Stichting zal aan de rege ring vragen crediet-mogelijkhe- den te scheppen voor de vissers, die geld nodig hebben voor het vissen van het mosselzaad en voor de opbouw van de nieuwe bedrjiven In het Zuidoosterrak. AFSCHEID J. L. VAN LEEUWEN Daarna werd afscheid genomen van de secretaris der Stichting, de heer J. L. van Leeuwen, die met in gang van 1 April benoemd werd tot hoofd van de vismijn te Schevenin- gen. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, was door ziekte verhinderd hierbij tegenwoor dig te zjjn. De heer Lockefeer sprak de schei dende secretaris zeer waarderend toe. Hij bracht hem dank voor de enthousiaste en deskundige wijze, waarop de heer Van Leeuwen veel arbeid in het belang van de visserij verricht heeft. Het zal moeilijk zijn voor hem een geschikte opvolger te vinden. Als blijk van waardering bood de Stichting een boek aan. De heer A. Verspoor uit B.ninisse huldigde daarna namens alle aangesloten vis sersverenigingen de heer Van Leeu wen. Hij wees op de »oede samenwer king en overhandigde een enveloppe met inhoud, waarbij hij de heer Van Leeuwen verzocht daarvoor een aan denken te willen kopen. De heer Van Leeuwen dankte. Daarna volgde sluiting. De benoe ming van een nieuwe secretaris zal eerst in een volgende vergadering aan de orde komen. Er zijn voor deze functie 39 sollicitanten. Middenstand belegt congres De commissie van overleg van de Middenstandsvakcentralen, waarin samenwerken de Ned. Chr. Midden standsbond, de Kon. Ned. Midden standsbond en de Ned. Kath. Midden standsbond, zal op 16 April a.s. in Utrecht 'n vergadering beleggen van de besturen van alle ondernemersvak bonden, die bij deze drie organisaties zijn aangesloten. De vergadering zal het karakter dragen van een gezamenlijk naar bui ten treden van de gehele Nederland se middenstand met een wetenschap pelijk verantwoorde documentatie over de economische situatie van het middenstandsbedrrjfsleven. Kettingstaking bij het Italiaanse onderwijs. Zaterdag zijn de leraren van de Italiaanse middelbare scholen een „kettingstaking" begonnen. Beurte lings zal in alle streken van het schiereiland gestaakt worden en op 18 April zal men een algemene 24- trenstaking houden, indien voordien geen voor de leraren gunstige oplos sing wordt gevonden voor de loonei sen van het lerarencorps. Buitenlandse radioprogramma's vrij voor publicatie. De president van de rechtbank te Amsterdam heeft de opheffing ge last van het beslag op „Het Radio programma" voorzover dit de bladen zelf betreft, waarin zoals bekend al leen de buitenlandse radioprogram ma's zijn opgenomen. De inlegvellen met de Nederlandse programma's blijven onder beslag. Van de zijde der omroepverenigin gen was nog aangevoerd, dat het be slag gehandhaafd diende te blijven, omdat zij inmiddels ook de auteurs rechten hadden verworven van de Belgische radioprogramma's. Ir. Haveman: emigratie verloopt zonder schokken Ir. B. Haveman, regerinscommis- saris voor de emigratie, heeft stelling genomen tegen artikelen in enkele landelijke dagbladen, waarin veel cri- tiek voorkomt op de gang van zaken. Hij zeide, dat de emigratie zonder schokken verlopen is en de samenwer king voortreffelijk. Alleen de huis vesting veroorzaakt moeilijkheden. Waarschijnlijk zullen eind van dit jaar 16.000 emigranten naar Australië •zijn vertrokken, 13.000 naar Canada, 1500 naar Zuid Afrika en 1500 naar Nieuw Zeeland. Voor de komende vijf jaar wordt gerekend op een aantal van 125.000 emigranten voor Austra lië. Staikingsdreiging in N.W. Duitsland. Rond 90 procent van alle arbeiders van de „N.W.-Duitse electrische cen trales", de grootste van deze soort in de Britse zóne, hebben zich by gehei me stemming uitgesproken voor een staking, als hun eisen voor loonsver hoging niet worden ingewilligd. Een staking zou het gehele economische leven in Noord-West Duitsland van Mecklenburg tot de Nederlandse grens stil leggen. Belgische socialiste uit de partij gestoten Mevr. Isabelle Blume,, een vooraan staande Belgische socialiste en lid van de Belgische Kamer, is Vrijdag we gens insubordinatie en samenwerking met de communisten uit de socialisti sche partij gestoten. De partijsecretaris verklaarde, dat mevr. Blume's activiteit schadelijk was voor de belangen der partij. In Lille is Zaterdagmiddag een Ne derlanders gearresteerd, die trachtte 169 paar nylonkousen te smokkelen. Veldmaarschalk Montgomery Is Zondagmiddag, na zijn driedaags bezoek aan Denemarken, in Oslo aangekomen. NU EN DAN REGEN Geldig tot Maandagavond. Veel bewolking met nu en dan le gen. Matige tot zwakke wind, krim pend naar Zuidelijke richtingen later veranderlijk. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1