NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN KINDERBIJSLAG VOOR KLEINE ZELFSTANDIGEN AANVAARD Geen voordeel uit schrijffout SNIPPERS ZATERQAG 7 APRIL 1951 PRO V IN CI ALE ZEEUWSE COURANT 5 Algemene vergadering L.J.G. Zuid-Beveland Vrijdagavond kwam het district Zuid-Beveland van de Landbouw Jon geren Gemeenschap in „De Land bouw" te Goes in algemene leden vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Joh. Mol uit Wolfaartsdijk, kon in zijn openings woord o.m. de alg. secretaris, ir. Joh. Bos, welkom heten, waarna hij wees op de waarde van de L.J.G. om zich voor te bereiden op de taak die allen wacht in de maatschappij. De secretaresse, mej. Bella de Rij ke uit Kruiningen, bracht vervolgens het jaarverslag uit, waarin een over zicht werd gegeven van de gehouden bijeenkomsten. Het kassaldo be draagt 152,93. Hierna ontvouwde de voorzitter de prov. plannen om op 8 en 9 Juni een tweedaagse excursie naar Luxemburg te organiseren. Voorts wordt overwogen in Augus tus een 3 h 4-daagse reis naar Gel derland te maken, met o.a. een be zoek aan de landdag van de Gelder se zusterorganisatie te Vorden. De jaarlijkse prov. Sportwedstrij den zullen ditmaal in VV. Z.-Vlaande ren worden gehouden. In de voorbe reidingscommissie werd voor dit district benoemd de heer P. Zwemer, Borssele, en als plaatsvervangster mej. M. Lindenbergh, Wolfaartsdijk. In de prov. toneelcommissie namen zitting mej. Bella de Rijke en de heer A. J. Dagevos, beiden te Krui ningen. Getracht zal worden het orkest nieuw leven in te blazen. Bij de be stuursverkiezing werden de heer Joh. Mol en mej. Bella de Rijke resp. als voorzitter en secretaresse herko zen. Tot vice-voorzitter werd be noemd de heer J. Marlcusse, 's Heer Abtskerke en tot alg. adjuncte mej. Corry Lindenbergh, Wolfaartsdijk. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. Vlissingen MERCURIUS. Donderdagavond kwam de afdeling Vlissingen van de Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedienden en Handelsreizigers „Mercurius", bijeen. De belangrijke materie lonen en prij zen werd op deze avond besproken. De bondsbestuurder H. H. Jore gaf op duidelijke wijze, over deze be langrijke en zeer moeilijke materie een uiteenzetting. Hij bracht nog eens nadrukkelijk naar voren, dat loonsverhoging alleen geen heil brengt, andere maatregelen (prijsbe- heersing voor zover mogelijk) zijn doeltreffender. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd gebruik gemaakt. 50 JAAR GETROUWD. Het echtpaar J. B- van de Kop Sybrants te Vlissingen, herdenkt op 10 April a.s. do dag, dat zij v*ór 50 jaar in het huwelijk traden. Oostkapelle VERGADERING ORANJEVERENIGING. De Oranjevereniging te Oostkapel le hield een algemene ledenvergade ring in café Helmstrijd, onder voor zitterschap van de heer C. Wonder- gem. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De vereniging telt 182 leden en er is een batig saldo in kas. De aftredende bestuursleden, de heren A. J. de Broekert, K. Coppool- se en C. Wondergem, werden allen herkozen, terwijl in plaats van dhr. A. de Visser, die voor een hei-benoe ming niet meer in aanmerking wilde komen, gekozen werd de heer J. Cy- souw. Bij de rondvraag werd voorgesteld de contributie te verhogen. Dit werd echter afgewezen. Een wijziging in het reglement zal op de eerst volgen de vergadering ter sprake worden gebracht, aangezien deze vergadering slechts door 17 leden werd bijge woond. De heer F. G. Sprenger werd op de ze vergadering tot erelid benoemd. Biggekerke BENOEMING. Te Biggekerke werd benoemd tot brievenbesteller de heer L. v. Felius te Renesse. FILMS^VAH DE WEEK Aardige militaire klucht I)e bruid was een man (I was a male war bride) /an Howard Hawks. Het heeft heel wat voeten in de aar de, alvorens een Franse kapitein en een vrouwelijke Amerikaanse luite nant in Duitsland elkaar voor eeuwig- trouw zweren en wanneer eenmaal liet ja-woord is gegeven, staat het stel voor nieuwe moeilijkheden, om dat geen enkele bepaling voorziet in de mogelijkheid buitenlandse mannen van geüniformeerde Amerikaanse vrouwen naar de V.S. te laten repa triëren. De film is een aaneenscha keling van komische situaties; voor al de fantastische rit op een motor fiets met zijspan en de dolle embar- katie van het schip aan het slot ver wekten veel plezier. Cary Grant, Ann Sheridan. (Alhambra," Vlissin gen en Grand-theater. Goes). Romance in de Zuidzee (On an island with you) van Richard Thor pe. Deze kleurenfilm verplaatst ons naar Honolulu, waar Hollywood een rolprent opneemt. Wanneer de „ster" geschaakt wordt door een marinelui tenant, raken echter de poppen aan het dansen, maar het „happy ending" laat niet op ~'ch wachten. Het ver haaltje van deze film heeft bijzonder weinig om het lijf, doch als show is zij wel geslaagd. De onnavolgbare Jimmv rim-ante verkoopt zijn grap pen, Esther Williams toont haar zwemcapaciteiten en Xavier Cugat's orkest zorgt voor de exotische mu ziek. Esther Williams, Peter Law- ford, Ricardo Montalban. (Electro Middelburg). Geschonden glorie (The gunfigh- ter) van Henry King. De tragedie van een uitgestotene, die van nature vredelievend is, doch onder de druk der omstandigheden steeds meer slachtoffers maakt, wordt in deze Western in forse taal verteld. De film komt aanmerkelijk uit boven het peil, waarop de door snee-cowboyfilm staat en de rol van de gevreesde schutter wordt door Gregory Peck zeer goed vertolkt. Gregory Peck, Helen Westcott, Jean Parker. (Luxor, Vlissingen). De hold van de jungle (The lost J?e) van William Berke. Een nieuw avontuur van Johnny Weissmuller als Jungle Jim, de oer woudheid, die ditmaal de inheemse bevolking in bescherming neemt te gen een aantal blanken. Deze probe ren een schat in de wacht te slepen, 113^/ le&gen tenslotte toch het loodje. De fum bevat een aantal goede die- renopnamen, waarschijnlijk uit een archief opgediept. Johnny Weissmul- d0rib y)na (Schouwburg. Mid- Middelburg CURSUSSEN VOOR EMIGRANTEN. De Stichting „Practische Emigran ten-Voorbereiding" zal ook in Middel burg cursussen voor emigranten orga niseren. De heer J. B. Dekker, Kastan- jelaan 7, treedt op als rayon-hoofd. De stichting zorgt voor cursussen in taal, kennis van land en volk, vaktaal voor ambacht, techniek en agrarische be drijfstakken. alsmede speciale leer gangen voor de huisvrouw. Bij vol doende deelname worden behalve cursussen in het Engels, ook lessen hi het Spaans en Purtugees gegeven. WIENER OPENDE NIEUWE ZAAK TE MIDDELBURG. Vrijdag is de bekende firma Wiener, handel in damesconfectie, wollen en zijden stoffen, lingerie en huishoud- goed te Middelburg na meer dan tien jaar gehuisvest te zijn geweest in een nooawinkel aan de Rotterdamse kaai teruggekeerd in de Lange Delft. De fü-ma heeft een kapitaal winkelpand geopend, dat 35 meter diep is en op zeer moderne wijze werd ingericht. De ruime étalage's aan Lange Delft en Stropoortgang zijn volgens Ameri kaans voorbeeld slechts van de ver koopruimte afgescheiden door een laag smeed ijzeren hekwerk. Aan de inrichting van de winkel is eveneens zeer veel aandacht besteed; opvallend zijn bijv. de toonbanken en de kasten, waarin de kleurige damesstoffen uit stekend tot haar recht komen. Origi nele lage stoeltjes staan gereed voor de dames, die op haar beurt moeten wachten, er is zorg gedragen voor een moderne verlichting en verwarming en achter in de zaak zijn enige pas kamers gemaakt. Tientallen bloem stukken verleenden de nieuwe zaak een extra feestelijk aanzien: zij werd 's middags in tegenwoordigheid van vele genodigden officieel geopend en mocht zich daarna reeds in een druk bezoek verheugen. WIE LOOPT ER MET EEN BAARD ROND? De Commissaris van politie te Middel burg maakt bekend dat aan zijn bureau de volgende gevonden voorwerpen zijn gedeponeerd welke zijn terug te verkrij gen Zaterdagavond tussen 19 en 20 uur* diverse huissleutels, 4-delige duimstok, bruine glacé dames handschoen, rechter zwarte dameshandschoen, zwarte hand schoen, koperen schietlood, rode hand schoen, grijze mantelceintuur, muziek boek, want blauw met wit, snoeischaar. bruine portemonnaie met inhoud, kamp- mes in étui, een kam, Lipssleutel no. 4695, zwarte schoen, bruine handschoen, gum milaars. Bij pai'ticulieren worden de volgende gevonden voorwerpen in bewaring ge houden (adressen bureau van politie), blauwe ceintuur, br. portemon. met in houd, koperen dop, zwarte lederen hand schoen. armband, blauw alpinomuts, paar bruine glacé handschoenen, muntbiljet van f 2.50. dames zakdoekje, hoofddoek, wit handschoentje, linker handschoen, bruine beurs met inhoud, twee bankbil jetten, scheerapparaat, witte want, en kele muntbiljetten, donkere bril met licht montuur, zwart lederen halsband, pols stok, grijze want. kinderport. met inhoud, koperen hartjes-armband, drie ijzeren ge wichten, paar grijze kinderwantjes, br. glacé herenhandschoen, zeemlederen handschoen, rode ballpointpen, rijwiel sleuteltje, grijs kinderwantje, jutezak met kolenschop, knipmes, padvindersfluit, ko peren gewicht: 500 gram, paar wollen wanten, kinderport. met inhoud, sleutel no. 8, bruine alpinomuts. O. en W.-Souburg UITVOERING KINDERKOOR „DE JONGE ZANGERS". Te Souburg- gaf liet kinderkoor „De Jonge Zangers", o.l.v. de heer en mevr. van Duijvenvoorde, zijn jaar lijkse uitvoering. Nadat de jongste leerlingen een 10- tal liedjes en enkele speelliedjes op zeer verdienstelijke wijze ten gehore hadden gebracht, werd de operette „De Sneeuwkoningin" door de grote ren opgevoerd. Het talrijke publiek gaf meermalen door hartelijk applaus uiting aan- zjjn bewondering. Aan het slot bracht de voorzitter, de heer J. Passenier, onder het aan bieden van enkele geschenken, zyn dank over aan de leiders, 'alsmede aan de heer J. J. v. Ginkel voor zijn aandeel in het succes als begeleider op de piano. De kinderen kregen een welverdiende tractatie, de kleintjes nog een extra sinaasappel van een onbekende gever. ZEER GESLAAGD BUURTFEEST De buurtvereniging Vrijburgstraat te Souburg hield, onder leiding van de heer Tissink, een zeer geslaagd buurtfeest. Er werd een aantrekke lijk programma uitgevoerd, waaron der een toneelstuk, dat zeer in de smaak viel. De buurtbewoners kun nen dan ook op een genoegelijke avond terugzien. ZWEMVERENIGING. Dinsdagavond werd in een"boven zaal van gebouw „De Zwaan" te Souburg een jaarvergadering gehou den van de Souburgsc Zwemvereni ging „Luctor et Emergo." De opkomst was, gezien het grote aantal leden, zeer gering. In zyn openingswoord zei de voor zitter, de heer G. Meijers o.m. dat het het bestuur verheugde en vermoede lijk ook alle leden, het seizoen straks te kunnen openen met een nieuwe inrichting. De opleveringsdatum is gesteld op 14 April a.s. Dat cieze nieuwe inrichting voor Souburg geen luxe is, blijkt wel uit het jaarverslag van de penning meester. In het seizoen 1950 werd een totaal aantal baden genomen van plm. 40.000 door een ledental van 560. Hel aantal baden genomen bij het schoolzwemmen is als volgt: openba re school 3842, School met de Bijbel 2822. JulianasGhool 3162 en de Mar- nixschool 912. Het bestuur zit evenwel met een zeer grote moeilijkheid, aangezien de badmeester, de heer Ch. v. d. Velde, Souburg heeft verlaten en nog steeds geen opvolger kon worden benoemd. Het bestuur hoopt echter dat spoe dig in deze vacature zal z\jn voorzien. Als bestuursleden traden af de he ren J. Beun en J. van Oorschot. Bei den waren niet herkiesbaar. Met al gemene stemmen werd gekozen de heer J. Dingemanse, onderwijzer aan de Julianaschool. In de tweede vaca ture kon nog niet worden voorzien. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. SOCIËTEIT VOOR BEJAARDEN. Het bestuur van de bond voor ouden van dagen, afd. Souburg, ver zocht het bestuur van het Nederland se Roode Kruis het lokaal in de Pas poortstraat 14, des Woensdagmid dags beschikbaar te stellen voor ver gaderingen en om de ouden van da gen in de gelegenheid te stellen eens per week bij eikaar te komen voor verpozing en ontspanning. Het bestuur is van mening dat door dit besliiit in een grote behoef te is voorzien en hoopt dat door ve len van deze gelegenheid gebruik zal worden gemaakt. Wel is er nog behoefte aan enige spelen zoals dambord en sjoelbak enz. Tegen een zeer matige prijs zal er een kop thee beschikbaar worden ge- „REPOS AILLEURS" Door de Geref. J. V. te Souburg werd, onder leiding van de heer B. Koole een begunstigersavond gehou den. Uit het verslag van de secreta ris bleek, dat de vereniging thans 45 leden telt. Er is een batig saldo in kas en de bibliotheek bevat nu 278 boeken. Ds. v. d. Berg sprak over ..Kerk en Jeugd" Spreker beëindigde de avond met dankgebed. Vrouwenpolder ORANJEFEEST. Door het bestuur der Oranjevere niging te Vrouwenpolder is besloten om op 30 April a.s. de jaarvergade ring te houden, welke een feestelijk karakter zal dragen. Na afhandeling der huishoudelijke zaken, zal er een film worden vertoond van het Ko ninklijk bezoek aan Zeeland in 1950. Des middags zal deze film voor de kinderen worden gedraaid. Veere KINDEROPERETTE. Vrijdagavond werd te Veere. door de leerlingen van de Lagere School, de eerste opvoering van de kinder operette „De Ganzenhoedster" gege ven. Er was veel belangstelling. De décors waren goed verzorgd. De avond werd een groot succes. Officiële publicaties VLISSINGEN. AANGIFTE VAN HONDENBELASTING BELASTINGJAAR 1951. B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op 15 "/Taart 1951 aan de bekende houders V3n honden een aanslagbiljet Hondenbelas ting is uitgereikt. De aandacht wordt er ovenwei op gevestigd, dat houders van één of meer honden, die geen aanslag biljet hebben ontvangen, niettemin ver plicht zijn daarvan alsnog binnen 14 da gen na heden opgave te doen ter ge meentesecretarie. afdeling Financiën (Stadhuis, kamer 2). Eenzelfde aangifte dient te worden gedaan bij aanschaffing van één of meer honden in de loop van het belastingjaar, zulks binnen 14 "dagen na het tijdstip van de aanschaffing. Niet voldoening aan de aangifte-plicht kan worden gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste 300. Vlissingen, 4 April 1951. VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen inge volge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen in inge komen een verzoek van C. LORIER te Vlissingen om vergunning tot het op richten van een inrichting voor het ver zamelen van lompen en oud papier in het perceel Korte Zelke no. 12; dat dit verzoek met de bijlagen, van af hedeh op de Gemeente-secretarie (2e af deling) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op de veertiende dag na heden, zijnde de 17 April 1951, zal ten Gemeentehuize, des voormiddags te 10 uur, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 17 April 1951 ter Gemeen te-secretarie (2e afdeling) van de ter za ke ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen. de 3 April 1951. P.T.T. verhoogt posttarieven niet op korte termijn Zoals reeds medegedeeld, overweegt de P.T.T. de verhoging van de postta rieven. Het ligt echter niet in de be doeling eventuele verhoging der post tarieven op korte termyn in te voe ren, aldus deelt men ons van de zyde der P.T.T. mede. Zoals ook door de centrale werkgeversorganisaties ge vraagd werd, zullen de posttarieven gedurende enkele maanden stellig niet verhoogd worden. Hogere boeten voorgesteld De regering heeft by de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend om de maxima van de geldboeten in het derde boek van het Wetboek van Strafrecht te verhogen. In 1939, toen bij 203.799 onherroe pelijke vonnissen geldboete werd op gelegd en 315.376 zaken bij transac tie werden afgedaan was de totale opbrengst 1.872.923,31, terwijl deze cijfers over 1949 resp. waren 296.784 vonnissen in 474-128 zaken en totaal boete 5.776.979,23. Burgerlijk pensioenfonds brachi meer op dan geraamd Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroting van de ontvangsten en de uitgaven van het algemeen burgerlijk pensioenfonds voor het dienstjaar 1950. De ontvangsten van het algemeen burgerlijk pensioenfonds hebben in 1950 veel meer bedragen, dan oor spronkelijk werd geraamd, namelijk f 16.228.101.—. Ongewenste transacties met slachtpaarden Gedurende de laatste tijd openbaart zich bij de invoer van slachtpaarden uit Duitsland een euvel, waardoor de kwaliteit van de Nederlandse paar- denstapel ernstig wordt bedreigd. Met toestemming van de regering worden namelijk veel paarden geïmporteerd, bestemd voor consumptie. Handige kooplieden zorgden er evenwel voor, dat deze paarden voorlopig het abat toir niet bereiken. In de laatste ver gadering van de Drentse bond van hengstenhouders heeft deze aangele genheid een belangrijk punt van be- spi-eking gevormd. Het bestuur werd verzocht bij de bevoegde instanties zo danige maatregelen aan te bevelen, dat ingevoerde slachtpaarden ook wer kenlij k voor de consumptie worden bestemd. Drie op één fiets binnenkort toegestaan De intensieve bemoeiingen van de A.N.W.B. om het verbod twee kinde ren op een fiets te vervoeren opgehe ven te krijgen, zijn met succes be kroond. De minister van Verkeer en. Waterstaat heeft thans n.l. aan zijn adviescommissie verzocht een nieuw artikel voor het wegenverkeersregle ment te ontwerpen, dat het vervoer van twee kinderen beneden de tien jaar op de fiets door één volwassene mogelijk maakt. Hij heeft tevens toegezegd er naar te zullen streven, dat deze bepaling nog voor het zomerseizoen rechtsgel digheid zal verkrijgen. Rapport Radioraad ingediend De Radioraad heeft thans aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uitgebracht zijn rap port inzake het ontwerp van wet, vaststellende een nieuwe regeling van de omroep. TWEEDE KAMER Perszuivering verdwijnt Persraad blijft De Spaar-propaganda De Tweede Kamer heeft Vrijdag middag gestemd over 't amendement van de heer Ritmeester (V.V.D.) om art. 53 van de begroting van finan ciën (kosten van de door de Nationa le Spaarraad te geven voorlichting ter bevordering van het sparen ad. 90.000) met één gulden te vermin deren. Dit amendement is met 41 te- fen 35 stemmen verworpen (tegen e P.v.d.A. en K.V.P.). De begroting is goedgekeurd z.h.s., met aanteke ning, dat de C.P.N. geacht wilde wor den te hebben tegen gestemd. KINDERBIJSLAG. De motie, welke de heer Halten (C.P.N.) had ingediend bij de behan deling van de Noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen, waarin werd ge vraagd op korte termijn maatregelen te treffen waardoor de kleine zelf standigen met een inkqmen tot 4000 dezelfde rechten zulen genie ten als werknemers volgens de Kin derbijslagwet, werd verworpen met 71 tegen 6 stemmen (de C.P.N.). De heer Hooij (K.V.P.) wijzigde zyn Donderdag besproken amende ment omtrent de datum van inwer- Officier van Justitie werd in het gelijk gesteld De president van de Amsterdamse rechtbank, rar. C. W. Thöne, heeft uitspraak gedaan in het korte geding, dat voor hem diende met een dienst bode als eisende party en de Officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr. L. H. Feitsma, als mede de griffier mr. J. L. Veltrup, als gedaagden. De president heeft in zijn uitspraak de officier en de griffier in het gelijk gesteld. De eis tot onmiddellijke in- vrijheidsstelling van de Woensdag ge arresteerde dienstbode werd verwor pen. Namens de dienstbode waren de of ficier en de griffier gedagvaard we gens wederrechtelijke vrijheidsbero ving. De officier had het meisje doen insluiten, omdat zij zich niet zou heb ben gehouden aan haar bij een voor waardelijke veroordeling opgelegde voorwaarden. Naar het oordeel van de R.K. reclassering zou zij nl. haar godsdienstplichten in onvoldoende mate te hebben vervuld. De griffier had een schrijffout ge maakt, door in het proces-verbaal als datum van het vonnis 27 Maart in plaats van 27 Januari te stellen. Mr. Thöne overwoog echter bij zijn uitspraak, dat uit deze schrijffout geen voordelen voor de eiseres mogen voortvloeien. kingtreding der wet in deze zin, dat de wet in werking zal treden op de eerste dag van het kalenderkwartaal, volgend op de dag van afkondiging van de wet. Minister Joekes nam het nu over. Met 54 tegen 24 stemmen (P.v.d. A. en V.V.D.) werd aanvaard het amendement van de heer Hoofj om de werkingsduur van de wet te be perken tot twee in plaats van tot drie jaar. Het wetsontwerp werd goedgekeurd met 60 tegen 19 stem men (A.R. en V.V.D.) PERSWET. Zonder hoofdelijke stemming, met aantekening, dat de C.P.N. geacht wilde worden te hebben tegenge stemd, heeft de Kamer verder haar goedkeuring gehecht aan het wets ontwerp, houdende enkele voorzie ningen oetreffende het perswezen. De Commissie voor de Perszuivering en de Raad van Beroep worden opgehe ven, de Persraad wordt gehandhaafd. Het certificaat van geen bezwaar komt te vervallen en daarvoor in de plaats treden enige andere waarbor gen. De heer Burger (P.v.d.A.) zeide het optreden der regering in deze weinig overtuigend te vinden. Dat een aantal strafbepalingen wordt gehandhaafd achtte hij wel nuttig, doch van wei nig betekenis. De heer Verhoeven (K.V.P.) sprak o.a. de hoop uit, dat dit ontwerp het praeludium zal zijn van een Wet op de journalistieke verantwoordelijk heid. Bij het wetsontwerp tot het treffen van voorzieningen ten aanzien van zeelieden, die in Azië in gevangen schap zijn geraakt, kreeg de nieuwe minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Wemmers, die thans voor de eerste maal in de Kamer optrad, eni ge opmerkingen van de heer Suur- hoff (Arb.) te beantwoorden. Het ontwex-p werd z.h.s. goedgekeurd. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Ds. A. P. Nauta, candidaat te Cil- laarshoek, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Eikerzee aange- WALCHEREN ZONDAG 8 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 6 de heer Stekelenburg, 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Biggekerke 10 ds. Wagener, 2 ds. Witteveen (H.D.); Gapinge 2 ds. v. d. Wind; Grijpsker- ke 10 ds. de Boer, 2.30 ds. v. Win terswijk; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Enker, 10 Jcugdkerk; 't Zandt 7 ds. v. Dijl, 10.15 Jeugdkerk; Meliskerke 10 en 2.30 de heer Barnard; Middel burg Oostkerk 10 ds. Don, 7 idem; Concertzaal 10 ds. Smits; Engelse Kerk 9.45 cand. Don (Jeugdkerk); Nieuw- en St. Joosland 10 ds- Pijn acker Hordijk, 7 ds. Maas Jeugdd.) Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. de Stoppelaar (H.A.), 7 ds. Muller; Ritthem 10 ds. Muller, 2.30 ds. Spij kerboer; Serooskerke 10 ds. v. d- Wind, 2.30 ds. de Boer; St. Laurens 10 cand. Klap, 2.30 ds. Don; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobs- kerk 10 ds. Sickesz, 5 ds. Hartjes; Engelse kerk 9.30 voor jongeren; Ha vendorp 10 ds. Hartjes (HD.)Noor derkapel 9.30 en 10.45 ds. Klooster man; Vrouwenpolder 10 ds. v. Win terswijk; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Witte veen, 2.30 ds. Wagener. Eglise Wallonne- Middelburg 10.15 dans l'Eglise monsieur le Pasteur mennonite J. Risseeuw. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen; Domburg 10 en 2.30 leesdienst; Gapinge 9 ds. v. Wouwe (Openb. Bel.), 2 leesd.; Gx'ijpskerke 10 en 2-30 ds. v, Nes (Voorb. H.A. en Openb. Bel.); Kou- dekex-ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskei'ke 9.30 en 2.30 ds. Ver schoor; Middelbui'g (Hofplein) 9 (H. A.), 230 (H.A.) en 5 (Dankz.) ds. Veldkanip; Noorderkerk 9 (H.A.), 2.30 (H.A.) en 5 (Dankz.) ds. v. Til; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg; Oostkapelle 9.30 en 2.30 ds. Pontier (H.A. en Dankz.); Serooskerke 10.30 en 2.30 ds. v. Wou we; St. Laureixs 10 ds. Boon, 2.30 ds. v. Til; Veere (Ned. Herv. Kerk) 2 (Voorb. H.A.) en 7 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Boon; Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 stud. Borgdorff; Vlissingen 4-45 stud. Borgdorff. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 stud. Hage; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Middelbixrg 9.30, 2 en 6.30 ds. de Wit; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 stud. Slagboom; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 stud. Slagboom. Ver. Vrtfz. Herv. Middelburg geen dienst; Vlissingen 7 ds- Blom. Evang. Luth. Gem. Middelburg 6 ds. Nolte; Vlissingen 10 ds. Nolte. Doopsgéz. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. dienst, 4 openl. samenk., 7.30 verloss. samenk.; Vlissingen 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 ver- loss- samenk., o.l.v. kapt. Ranselaar. Het Knxisleger. Middelburg 10 Wüdingsdienst, 7.30 Evang. Samenk. o.l.v. stalk. Bakker; Vlissingen 10 Wijdingsdienst, 7.30 Evang. samenk. o.l.v. le luit's v. Veenendaal. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Middel burg te bereiken zijn de heer A. W. Boerwinkel, arts, Loskade 11, tele foon 2460; te Vlissingen de heer A. J. van Koo- ten, arts, Koudekerkseweg 78, tele foon 2525; te Zoutelande, Westkapelle en Kou- dekei-ke: de heer H. Frima. arts te Zoutelande, Duinweg 59, telefoon K 1186—282; te Veere, Serooskerke en Oostka pelle de heer P. J. Bom, arts te Oost kapelle, telefoon K 1188276. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: Apotheek v. Ockenburg, Singel 5, telefoon 2730. Geslaagd voor het examen 3e stuxxrman grote handelsvaart: de heer J. A. de Ridder en de heer J. W. A. Dey'nen voor het theox-etisch gedeelte van dat examen, belden leer lingen van de „De Ruvterschool" te Vlissingen. In de maand Maart werden ter ge meentesecretarie van Bruinisse afgegeven: 21 slachtvergunningen varkens, 5 slacht- vergunnlngen koeien. HOCKEY TWEEDE KLASSE ZUID A Middelburg speelt ditmaal thuis 'n inhaalwedstrijd tegen Push II, een vrij sterk team. Middelburg, dat met invallers uitkomt, zal de handen vol hebben en een gelyk spel zou reeds een mooi ï-esultaat zijn. De Middelburg-veteranen gaan Zondag naar Den Haag om de sterke eerste klasser H.D.M. te bekampen voor de Nederlandse veteranenbeker. Een gelijk spel is voor de Middelbur gers voldoende om in de demi-finale te komen. BIUARTEN KAMPIOENSCHAP HOOFDKLASSE-LIBRE. De uitslagen van de biljartwedstrij- den, die in café Verhulst te Vlissingen om het kampioenschap Hoofdklasse- libre werden gespeeld, zyn als volgt: Van de Velde 250 38 41 6,57 Loenhout 127 38 21 3,34 Baarends 250 26 35 9,61 Izeboud 185 26 33 7,11 Kesteloo 250 52 17 4.80 Reijnhout 132 52 14 2,53 SCHAKéN Simultaan-seance Joh. Barendregt Vrijdagavond heeft op uitnodiging van de schaakvereniging Middelbux-g de heer Joh. Barendregt uit Amster dam een simultaan-seance gegeven aan 26 borden. Twee pax-tyen werden blind gespeeld. De heer Barendregt won 23 partijen cftx verloor van de jongere spe lers Gabe Woudstra, C. de Voogd en F. de Klerk. Hij had daarvoor slechts drie uren nodig. Joh. Barendregt is in Zeeland geen onbekende. Hij woonde vroeger in Nieuwerlcerk op Duiveland, ging naar Amsterdam om te studeren en nam in het Westelijk schaakmilieu snel in speelsterkte toe. Hij behoort thans wel tot de tien beste spelers van Neder land en staat als blindspeler in ons land aan de top, Zijn record is 20 par tijen tegelijk. Tiende partij afgebroken De tiende partij in de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tus sen Botwinnik en Bronstein werd na felle strijd afgebroken in een stelling, welke aan beide grootmeesters prac- tisch gelijke kansen biedt. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 5 ApriL Appelen: Goudreinetten 21—40. Jona than 3065. Groenten Andijvie 36—48. Kroten 8.90 -10.10. Rode kool 7.80—15.80. Gele kool ".80—9.10. Waspeen 17—25. Prei 10—15. Radijs 11—13. Selderij 2—2.60. Knolselderij 4.50—23. Sla 11—19.70. Spinazie 36—49. Spruiten. 20—54. Uien 3.10—7.80. Witlof 16—41. Sla 88—108. EIERMARKT GOES Bericht vatj handelaars: Grote eieren 8/2, kleine 6, eenden 8, ganzen 20. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 6 ApriL Export garnalen 1534 kg.: 64—78; Schar 88 kg.: 16—17; Eot 378 kg.: 1617; Middel tong 14 kg.: 93— 1.18; Rog 7 kg.: 16—28. VEILING KAPELLE. 6 ApriL Groenten: prei 11—17; uien 1.—; witlof 31; spinazie 54—60; rabarber 28; snijsla 87; rode kool 14, per kg.; ra dijs 7.5—9.5, per bos; kropsla 18—21, per stuk. VEILING ZUID-BEVELAND. 6 ApriL Groenten: Kropsla 14—17;" Bloemkool 36; Knolselderij 0.50—9, alles per 100 stuks; Radijs 11—12, Ramer.as 7.50; Selderij 150—3.50, alles per 100 bos; Wit lof A 20—25; idem B 11—18; Spinazie 54 —61; Snijsla 67; Rabarber 16—28; Wijn peen 4: Prei 11—14; Uien 2; Aardappelen 12, alles per 100 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3