777 VLISSINGEN KOMT NOG BIJNA 1200 WONINGEN TE KORT ASTHMALIJDERS Vlissmgers haakten mee in Houdt dat in de gaten.... 't Is voor onze soldaten! Zierikzee en de Zeeuwse tentoonstelling Verdienstelijk Domburger overleden MEER LIEFDE VOOR MOTOR DAN VOOR MOEDER One oj the jomovJ State SxpieM jemtfty, Ambonnezen komen Maandagavond 2 PROVIN C1ALE ZEEUV/SE COURANT ZATERDAG 7 APRIL 1951 NOG STEEDS WONINGNOOD Negen paartjes wachten al drie jaar Op 1 April waren er ln Vlissingen 1174 woningzoekenden, welk getal een vermeerdering betekent met 150 vergeleken by 1 Januari 1951. Er zyn 9 trouwlustigen, die sinds 1948 op een woning wachten, 83 van 1949, 106 van 1950 en in 1951 kwamen zich nog 63 melden. Dat maakte tezamen 211 paartjes, die niet kunnen trouwen, omdat ze geen woning hebben. Dan Wbren er op 1 April 44 évacué's, die nog niet terugkeerden in him woonstad, er klopten 51 gerepatrieerden aan de „poorten" van Vlissingen en er waren nog 134 gezinnen verplicht tot samenwoning zonder dat dit met hun bedoelingen strookte. Nog 32 gedemobillseerden wachten op een huis en tenslotte zijn er 852 gewone gezinhen, die heel gewoon om huisvesting in Vlissingen hebben gevraagd. Sinds 1 Januari 1951 konden weer 18 évacué's terugkeren naar deze stad, zodat het évacué-probleem een stapje nader tot de beëindiging kwam. Gedurende het eerste kwartaal 1951 kwamen te Vlissingen gereed 41 woningen, waarvan 17 in particu liere bouw en 24 voor de bouwvereni ging St. Wiliibrord. Er wordt thans nog gewerkt aan 192 nieuwe woningen. Daaronder zijn 16 duplex-woningen voor St. Wilii brord, 16 gewone voor dezelfde ver eniging, 42 voor Gemeenschappelijk Belang en 118 voor Volkshuisvesting. De woningvoorraad van Vlissingen omvatte in 1940 totaal 6261 wonin gen, waarvan thans nog beschikbaar zijn 4459 woningen. Aan herbouw of nieuwbouw kwa men er bij na 1945 totaal 1483 wo- Advertentie. hier is wat U moet weten De hevigste asthma-aanval kan bin nen één minuut gekalmeerd worden. Dat is de ondervinding van de tien duizenden asthmalijders die de won derbaarlijke Adozo tabletten hebben gebruikt. De medicijnen, die de Adozo tabletten bevatten zijn zo samenge steld, dat één enkel tablet de felste aanval in 30 seconden verlicht en de normale ademhaling in 5 a 15 minuten herstelt. Adozo is doeltreffend in alle gevallen van asthma, bronchitis, nacht- cn ochtendhoest, beklemming op de borst, moeilijke ademhaling, enz. Neem eens de proef met Adozo. U vindt de Adozo tabletten by uw apotheker of drogist. H.B.S. bracht 102, bijeen Onlangs zouden de Vlissingse H.B. S.-leerlingen een voorstelling gaan zien van een film over de Zuiderzeewer ken. Door onvoorziene omstandighe den ging de voorstelling niet door en door de directeur werd toen voorge steld de reeds betaalde entreegelden (20 cent per leerling, d.i. f 58,20 in totaal) in de kas van de leerlingenver eniging te storten. Op voorstel van een paar leerlingen van de vijfde klasse is het echter an ders gegaan. In to hal van de school werd „aangeplaktdat het gehele be drag voor de Haak-In-Actie van de N.C.R.V. zou worden bestemd, tenzij iemand daartegen bezwaren had. Na tuurlijk kwamen er geen bezwaren. En toen bleken zowaar ook de leraren nog over een potje te beschikken, zodat ten slotte een bedrag van f 102 door de Vlissingse H.B.S. voor de kanker bestrijding kon worden overgemaakt GOLFSTICKS Op geheel andere wijze is nog een bedrag van honderd gulden via Vlis singen naar de Haak-In-Actie gegaan. Een Vlissingse dame had golfsticks te koop en kwam in contact met een ge gadigde elders in het land. Zij stuur de de sticks en verzocht deze te laten taxeren en het bedrag voor de Hgak- In-Actie te bestemmen. De taxatie be- droeg f 75, maar de nieuwe eigenaar van de sticks had zoveel plezier in het geval, dat hij niet f 75, maar f 100 op naam van de Vlissingse dame voor de kankerbestrijding liet overmaken. Ononderbroken gaat de stroom van giften verder. Het is een bijzonder gunstig verschynsel, dat hetzelfde tempo gehandhaafd kan blijven. Ook nu weer bereikten ons verheugende tijdingen. In Souburg wordt een ac tie voor het Chr. Militair Tehuis ont ketend en ook in Zoutelande gaat men aan de slag, terwijl men in Me- liskerke, als wij goed zijn ingelicht, reeds bezig is met het inzamelen van gelden. Gisteren was de stand f 6093,09, thans reeds 6321,77! Van de Herv, Kerk te Yerseke ontvingen wy 64.13, een collecte in de Geref. Kerk van Krabbendijke bracht 44,34 op en de Geref. Gemeente van Krab bendijke verraste ons met een bijdra ge van 50. Verheugend groot was de belang stelling voor het Vrijdagavond in ae Lutherse kerk te Middelburg gege ven concert. De collecte bracht 53,61 op, terwyi de programmaverkoop 17,60 opleverde. Geen slecht resul taat! Vele verenigingen zullen deze maand haar feestavonden houden; zullen zij die gelegenheid aangrypen om onze actie te steunen? Voorts zien wij met belangstelling de op brengsten van de Zondag gehouden kerkcollectes tegemoet. En U weet, alle giften zbn welkom op giro 3593300 t.n.v. de Prov. Zeeuwse Cou lant, „Actie Bouw Militaire Tehui zen Zeeland" te Middelburg! De eerste zwaluw in Zeeland De heer J. Moorman te Goes was zo gelukkig op 3 April voor het eerst een zwaluw waar te nemen, vliegend rond de toren van de Ned. Herv. Kerk aldaar. De eerste lentebode is dus weer gearriveerd. Ook de slakken kruipen weer te gen de bomen op, wat een zeker te ken is van zachter weer. We houden dus maar moed. Z. ningen. Bovendien werd door bouw noodbehuizing enz. voorzien in 608 woningen. Totaal waren er op 1 April 1951 6550 woningen, waarvan 26 nog niet bewoond werden, omdat ze hersteld werden. Bij dit woningtotaal zijn meegerekend gen. 162 gesplitste wonin- Geen bijdrage in het Garantiefonds In de gemeenteraad van Zierikzee kwam Vrijdagavond o.m. aan de orde het verzoek om een bijdrage in het Garantiefonds voor de Zeeuwse Ten toonstelling. welke in 1953 te Middel burg zal worden gehouden. In hun prae-advies verklaarden B. en W. het algemeen Zeeuwse belang van deze tentoonstelling zeker niet te willen voorbijzien, doch op grond van de financiële toestand der gemeente met een afwijzend voorstel te moeten komen. Na enkele opmerkingen te hebben gemaakt, verenigde dc raad zich met dit prae-advies; alleen de heer J. C. Linders stemde tegen dit voorstel van het college. De bijdrage in het Garantiefonds zou zes cent per inwoner bedragen, hetgeen voor Zierikzee zou neerkomen op pl.m. f 420. De heer B. J. Westenburger Gisternacht overleed op 72-jarige leeftijd, na een ongesteldheid van en kele weken, de heer B. J. Westen burger, die gedurende 42 jaar direc teur van de N.V. Bad- en Strandhotel te Domburg was. De heer Westenburger heeft .zeer veel gedaan om de badplaats Dom burg haar voornaam karakter te doen behouden en voor een niet gering deel was het aan hem te danken, dat Domburg reeds zo spoedig na de be vrijding, aan vele gasten logies kon verschaffen. Het Strandhotel werd door de bezetters opgeblazen, omdat dit in het schootsveld van de Ham ster lag. Dit heeft de heer Westen burger zich sterk aangetrokken. Toen na de bevrijding ook hij moest evacueren en het Badhotel, nadat eerst de bezetters er erg in hadden huisgehouden, nog voor het huisves ten van évacué's werd gebruikt, ge raakte het in een dermate verwaar loosde toestand, dat niemand in her stel op korte termijn geloofde. De heer Westenburger trok echter vol energie aan het werk en wist te be reiken, dat reeds twee jaar na de be vrijding het hotel geheel opgeknapt en zelfs gemoderniseerd in.bedrijf gesteld kon worden. Ook op ander terrein heeft de over ledene mooi werk gedaan. Hij had van 1919 tot 1941 voor „Gemeentebe lang" zitting in de raad en sloot pas onlangs een langdurige periode als bestuurslid van het Groene Kruis af. Tot zjjn dood was hij bovendien pen ningmeester van de V.V.V. Domburg. Hij was een algemeen geacht ingeze tene, wiens heeengaan door velen, ook onder de zomergasten, zal wor den betreurd. De teraardebestelling is bepaald op a.s. Dinsdag in Domburg. Zwijntjesjager, kapotte slagboom en lastige hond De los werkman A. P. de W. uit Roosendaal, die zich sedert 10 Janu ari 1.1. in voorarrest bevindt, stond Vrijdag voor de Arrondissements rechtbank te Middelburg terecht, omdat hij in de zomer van 1949 xn Breskens een fiets had gestolen, welke toebehoorde aan zekere M. v. K, Hij bekende het stuur, het voor spatbord en enige andere onderdelen te hebben vervangen door onderdelen van een ander rijwiel. De Officier van Justitite vorderde een gevange nisstraf van 8 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardeiyk met aftrek van voorarrest. De Oostburgse kapper J. A. Q., was in de avond van 12 Februari jl. even met zijn wagen naar België ge weest. Toen hy terugkeerde bij het grenskantoor Eede, reed hij met zijn auto tegen een slagboom, welke be schadigd werd. Een onderzoek wees uit, dat Q. teveel gedronken had. De eis luidde 100 of 20 dagen en ont zegging va,n de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen voor de tijd van 4 maanden. De Belgische fabrieksarbeider O. A. C. uit Boekhoute werd op 16 Ja nuari jl. door de Kantonrechter te Oostburg veroordeeld tot 50 of 20 dagen, omdat hij te Philippine met een hazewindhond buiten de openba re wegen en voetpaden had gelopen. Bovendien werd de hond verbeurd verklaard. C. was tegen dit vonnis in hoger beroep gekomen, omdat, naar hy zeide, de hond niet zijn eigendom was. Het dier scharrelde al enige tyd in de buurt van zijn huis rond en hy had het wel eens te eten ge geven, met het gevolg, dat het hem regelmatig naliep. Niettemin eiste Hond zorgde voor moederloze konijntjes Dezer dagen kregen bij de fa milie Pouwelse te Westkapelle de hond en een konijn tegelijk jongen. Helaas stierf het moe derkonijn, zodat de kleine ko nijntjes onverzorgd achter ble ven. Men heeft de diertjes toen bij de hond gelegd en zowaar ontfermde deze zich over de moederloze konijntjes. Toch werd het helaas na en kele dagen duidelijk, dat de ko nijntjes, ondanks de zorgen van de hond, die ook haar eigen jongen had te zogen, niet ge dijden. maar integendeel achter uitgingen. Daarom zijn de diertjes ten slotte toch afge maakt. Jammer! 1 Dodelijk ongeval te Brouwershaven MAN VIEL ONDER EIGEN VOERTUIG Vi-ydagmorgen omstreeks 8 uur heeft zich te Brouwershaven een tra gisch ongeval voorgedaan. De 62-ja- rige A. de M. uit Brouwershaven reed met zijn met paarden bespan nen wagen op de weg, toen een tractor passeerde. Door nog niet op gehelderde oorzaak is De M. op dat moment onder zijn eigen voertuig terecht gekomen. De wielen reden over hem heen, hetgeen zijn dood ten gevolge had. Tweede Zeeuwse Bijenmarkt te Goes Zatei-dag 14 April a.s. organiseert de Vereniging tot bevordering van de bijeenteelt in Zeeland, des mor gens in het Schuttershof tc Goes haar tweede Zeeuwse bijenmarkt. Ondanks het slechte weer was dc belangstelling vorig jaar bevredi- gend, zodat ook thans op een goede opkomst van kopers wordt gei'ekend. Vooral wordt belangstelling ver wacht uit Zeeuwsch-Vlaanderen, waar verschillende imkers door het optreden van de mijtziekte genood zaakt waren hun bijenvolken op te ruimen. RECHTBANK MIDDELBURG Meisje uit Zaamslag beroofde beschonken cafébezoeker Eind October van vorig jaar kwam een Vlissingse gemeente-ambtenaar tot de onaangename ontdekking, dat uit een geldkistje in zyn bureaulade een bedrag van 534 was ontvreemd. Vanzelfsprekend verwekte deze bru tale diefstal de nodige consternatie en de omstandigheid, dat men niet be greep, wie de dader kon zyn, verbeterde de stemming op de afdeling Bevol king van de secretarie allerminst. Het was dan ook een grote opluchting, toen aan het licht kwam, dat een monteur, die werkzaamheden op het stad huis had verricht, zich aan het geld had vergrepen. Vrydagmorgen stond deze jongeman, de &5-jarige C. G. H. uit Souburg, voor de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg terecht en werd tegen hem een gevangenis straf van één jaar met aftrek geëist. H. werd reeds eerder veroordeeld. In de zomer van vorig jaar werd hij in vrijheid gesteld en enige maanden later vond hy een baan bij een Am sterdamse firma, die belast was met de reparatie van de centrale verwar ming in het Vlissingse stadhuis. Op een tijdstip, dat de ambtenaren hun middagmaal gebruikten, had H. de afdeling Bevolking betreden (de deu ren waren niet afgesloten), had in een bureaulade een geldkistje ont dekt en stal een groot deel van de in houd. ,11c" deed dat uitsluitend om myn moeder te helpen, want wij leden thuis armoede", vertelde H. „Maar er kwam ruzie en dat zat mij zo dwars, dat ik voor het geld een motorfiets kocht". Het bleek, dat hy verwachtte door zyn firma in Amsterdam te werkgesteld te zullen worden en meende de afstand tussen de hoofd stad en Souburg voordeliger per mo tor dan per trein te kunnen afleggen. Blijkbaar had hij niet gedacht aan de Mutaties bij P.Z.E.M. in Maart In de maand Maart deden zich by de PZEM de navolgende personeel- mutaties voor: Op diens verzoek werd eervol ontslag verleend aan ir. G. de Regt te Vlissingen. als inge nieur le klas werd ir. J. M. Lange- baerd tc Baarn in tijdelyke dienst aangesteld en tot bankwerker le klas werden bevorderd de heren H. Kaas hoek en A. Minderhout te Vlissingen. ST^TE (kp^ESS enz... belastingen, de benzineprys, De Officier van Justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, zeide van al die mooie praatjes weinig te geloven. In het psychiatrisch rapport wordt ver dachte, die door de reclassering al min of meer is opgegeven, in hoge mate onbetrouwbaar genoemd. De verdediger, mr. F. w. Adriaanse, wees echter op huiselyke omstandig heden, die zeker invloed hebben ge had op H's karakter en vroeg een ge deeltelijk voorwaardelijke straf. NOODLOTTIG CAFÉBEZOEK. Ook een andere verdachte, mei. C. V. uit Zaamslag, was op het hellend vlak terecht gekomen en ondanks haar jeugd (22 jaar) diep gezonken. Zy was in betrekking in Amsterdam, maar kwam met de justitie in aan raking en werd in October jl. ver oordeeld tot 5 maanden voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd. Na deze ver oordeling keerde zij terug naar haar dorp. waar zy echter niet meer kon aarden en andermaal het slechte pad op ging. Op 2 Januari bezocht zy niet een vriendin een café in Terneuzen, waar zij in contact kwam met zekere L. Er werd stevig gedronken en het duurde niet lang of L. Zij worden gehuisvest in Middelburg en Vlissingen Van de derde groep Ambonnezen, die het onder Panamese vlag varende troepenschip „Roma" naar ons land brengt, zullen er 400 gehuisvest wor den in kampen op Walcheren. De helft hiervan komt in het kamp „Woonoord I" te Middelburg, de an dere helft wordt ondergebracht in het kamp „Woonoord II" te Vlissin gen. Zondagavond wordt het schip té Rotterdam verwacht, waarna op Maandagochtend de debarkatle volgt. De Ambonnezen vertrekken van Rot terdam naar Amersfoort om daar ge keurd te worden. Nog dezelfde dag worden zij naar de kampen vervoerd. De groep, welke voor Walcheren be stemd is, zal naar vernacht wordt Maandagavond in de kampen' ar riveren. Intussen' heeft men op Woon oord I en II alles in gereedheid ge bracht voor de huisvesting vart de Ambonnezen. Vishandelaren offeren voor kankerbestrijding. Vlissingse haringhandelaren hebben besloten tot 1 Mei a.s. een cent van elke haring af te dragen aan de Haak-in Actie voor de Kankerbe strijding. De prys van de haring zal niet verhoogd worden. Advertentie Voor revisie, reparatie of ombouw van alle soorten machines en apparaten J. POLDERMAN Goes Telefoon 2436 deOfficiër bevestiging van het beroe pen vonnis. Uitspraak op 20 April. in alle zaken Gecommitteerden eindexamens Gymnasia en Lycea Tot gecommitteerden by de eindexa mens van de ondervolgende scholen zyn benoemd: Goes lyceum (afd. gymnasium), dr. J. Ph. de Boer, Den Haag, dr. E. Sly- per, Utrecht en dr. C. A. Crommelin, Leiden. (Mondelinge eindexamens op 21, 22 en 23 Juni)Chr. Lyceum voor Zeeland, dezelfde gecommitteerden op 25 en 26 Juni; Jansenius lyceum te Hulst, dezelfde gecommitteerden op 27 en 28 Juni; Gemeenteiyk gymnasium Middel burg: dr. E. Siyper, Utrecht, prof. dr. J. F. Niermeyer, Amsterdam, dr. C. A. Crommelin, Leiden, allen op 1, 2, 4 en 5 Juni en prof. dr. W. J. de Haas, Lelden (op 4 en 5 Juni); Zierikzees lyceum (afdeling gymnasium)dr. A. H. Kan, Utrecht, dr. W. Eu we, 's Gra- vexxhage (op 27 en 28 Juni). De tocht van de mossel- vissers naar Delfzijl De reis naar Delfzyl, was voor de meeste mosselkwekers een tocht naar onbekend terrein, daar men wanneer men op het Friese en Groninger Wad om mosselzaad gaat deze reis altijd maakt via Dokkummer Nieuwe Zylen en de Eems dan meestal niet wordt bereikt. Thans moest deze onbekende route, binnendoor worden gevaren en in de nauwe kanalen en sluizen gaf dit dikwyls aanleiding tot moeilyk ma- noevreren, voor sommigen liep een en ander niet zonder lichte beschadi ging af. In Delfzijl wilde men eerst de vloot laten meren aan de boeien buiten de haven, doch daar de meesten toch de Zondag niet uitsluitend aan boord wilden door brengen, werd na einde loos gepraat eindelijkbereikt, dat men een goede haven kreeg. Nadat reeds in de morgen gods dienstoefeningen in de Ned. Hervorm de Kerk, aan het einde van de dienst de Zeeuwse vissers weid aangeboden om bij de Kerkeraadsleden de koffie te gebruiken, werd de dag verder zeer aangenaam doorgebracht in het zeer aangenaam doorgebracht in het Zeemanshuis. 's Avonds sprak daar voor de Zeeuwen de schipperspredikant ds Niekerk, die daartoe expres uit Gro ningen over kwam. Een mooi stukje kerkewerk van de Ned. Hervormde Kerk, zoals dat in en na de oorlog is gegroeid werd daarmee aan de lyve ondervonden. Nog geen oplossing voor de oesterkwestie Gisteren kwamen de V.E.B.O. en de „Zeeuwse Oester" in hotel „Oester- beurs" te Yerseke in buitengewone vergadering byeen ter bespreking van de moeilykheden met de verkoop van het „bakkengoed". Er was een voorstel gedaan om met steun van het Rijk het bakken goed van de grote kwekers op crediet te verkopen. De betaling zou dan in 2 a 3 jaar kxxnnen geschieden. De pryzen zouden worden vastgesteld naar rato van grootte en kwaliteit, terwijl xrxoest worden gegarandeerd, dat 50% grote, 25% middel en 25% kleine oesters zouden worden afge nomen. Men kon op deze vergadering ech ter met de toekomstige afnemers niet tot overeenstemming komen. Dezen stelden voor om zonder inmen ging van de overheid a contant te ko pen, tegen nader overeen te komen pryzen en condities. De betrokken kwekers zullen heden hun stand punt t.a.v. dit voorstel kenbaar ma ken. De werkloosheid in Maart Het antal werklozen is in.de afge lopen maand gedaald van 99.945 tot 86.209. In Zeeland daalde het aantal van 3006 in Februari tot 2772 in Maart. i. raakte zyn po sitieven kwyt. Hij werd naar zyn wo ning gebracht en mej. V. maakte van de gelegenheid gebruik om hem te be roven van een portefeuille met 100, twee portemonnaies en enige andere voorwerpen. Het geld maakte zy met haar vriendin, die evenmin gunstie bekend staat, op in Bergen op Zoom. De Officier van Justitie, mr. J. L. Andreae, achtte de diefstal bewezen en vond een gecombineerde straf noodzakelijk. Hy eiste één jaar ge vangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met aftrek van voor arrest en 6 maanden voorwaardelyk met 3 jaar proeftijd, alsmede onder toezichtstelling van de Prot. Chr. Re- classeringsvereniging. BOEKHOUDER EIGENDE ZICH GELD TOE. De 30-jarige Middelburgse boek houder M. de W., die evenmin meer een blanco strafregister had, vervul de een eenvoudige betrekking by het boekhoud- en administratiebureau van de heer C. J. N. te Middelburg. Hy stond terecht omdat hy by cliën ten geldsbedi-agen had geïnd zonder deze af te dragen. Ook had hy zich een bedrag van 100, dat hem door - een zakenman te Arnemuiden ter hand was gesteld voor het betalen van belasting, toegeëigend. Het was niet zijn bedoeling geweest het geld te verduisteren, zo verklaarde hr doch het was hem spoedig duidelij geworden, dat men bezwaarlijk het ene gat met het andere kan stoppen. Nu en dan was De W. enige dagen van het toneel verdwenen; hy gr dan uit met vrouwen en betaalde onkosten met geld van zyn patroon. Nadat de verdachte en de heer N. gehoord waren, werd de behandeling van de zaak uitgesteld tot 4 Mei, aan- geizen de Rechtbank nog geen re- classeringsrapport had ontvangen. In de beide andere zaken wordt op 20 April uitspraak gedaan. KUNST Concert „Middelburgs Mannenkoor" Er bestond grote belangstelling voor het concert, dat het „Middelburgs Mannenkoor" gisteravond gaf onder leiding van de heer Jan Kuiler in de Concert- en Gehoorzaal. Dat was niet te verwonderen, want de laatste uit voeringen van dit Mannenkoor waren f uitstekend en terecht waren daarom de verwachtingen ook ditmaal hoog gespannen. Welnu, deze verwachtin- f gen zyn wat het koor betreft gisteravond in vervulling gegaan, zo dat men kon gemeten van uitstekende mannenkoorzang. Er waren tijdens dit concert enkele hoogtepunten, die in het bijzonder vermeld dienen te worden. Zo kreeg men een fraaie vertolking te horen van „Die Mühle", een compositie van de eerste dirigent van het Mannen koor, Johan Cleuver. Vaardig en vlot, met uitstekende nuancering en voor dracht werd dit aardige werkje ge- j zongen, dat er overigens van getuigde welk een knap musicus wijlen de heer Cleuver is geweest. Dan was er ver der een Kerstlied van Bernard Dia mant, dat eveneens bijzonder goed werd gezongen. Mannenkoorzang stelt aan een dirigent hogere eisen dan een gemengd koor, omdat het klankenpa- let eenzijdig is getint en daarom een vaste hand vraagt bij het aanbrengen van noodzakelijke kleurschakeringen. Dit lukte de heer Kuiler uitstekend, soms wel eens te goed, waardoor een enigszins overdreven effect ontstond. Tenslotte moet als hoogtepunt worden genoemd de toegift: het bekende „Sandmannchen", waarmede het koor vorig jaar, naar wy menen, eveneens een bijzonder groot succes behaalde. Dit laatste nummer brengt ons te vens bij een groot bezwaar van het programma, namelijk het zwaarwich tige karakter. Er waren slechts twee vlotte, aardige en flitsende koornum mers, Cleuver's „Die Mühle" en de toegiften dat terwijl het 45-jarig bestaan van het koor werd herdacht. De uitgevoerde muziek droeg niet be paald een feestelijk karakter, maar was integendeel van plechtige aard. Jammer, want de mannenkoorlitera tuur biedt ook in een ander genre veel schoons. Aan dit concert werd medegewerkt door mevrouw KuilerPuijpe, so praan, de violist Martin Arons en een strijkorkest. Mevrouw Kuiler zong werken van Grieg, Strauss en Kuiler en met het koor samen „Salve Regina" van Cleuver. Vooral met de laatste compositie bad zij groot succes. Na haar eerste optreden kreeg zij een welverdiende bloemenhulde. Martin Arons speelde het vioolconcert in G van Vivaldi zeer rustig, maar zonder veel overtuiging. De begeleiding door het Kamerorkest was bij de zang van mevrouw Kuiler wat te sterk, doch speelde voor het overige fris en met geestdrift. de K. Prijzencommlssle Middel burg begon haar arbeid Weer anderhalf jaar geëist tegen oplichter De Middelburgse Rechtbank zette Vrydag de zaak voort tegen de Vlis singse monteur I. K., die in de loop van vorig jaar het R.K. Armbestuur, het gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken en enige winkeliers in zijn woonplaats voor vrij grote bedragen had opgelicht. De Oificier van Justi tie handhaafde tegen deze verdachte, clie destyds reeds een bekentenis heeft afgelegd, zijn eis van 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Tegen de Vlissinger Van der P. werd in hoger beroep een voorwaar- delyke straf van 14 dagen hechtenis en 6 maanden Rijkswerkinrichting geëist wegens openbare dronken schap, by herhaling gepleegd. In bei de zaken wordt op 20 April uitspraak gedaan. Vereniging Goese Lyceum In de aula van het Goese Lyceum werd Vrydagavond een goed bezochte algemene ledenvergadering gehouden van de vereniging „Het Goese Ly ceum". Wegens ziekte van de voorzitter, de heer L. J. Goedbloed, stond de ver gadering onder leiding van de heer H. M. Kramer. De rector, dr. C. v. d. Pol, deelde o.a. mede, dat er plannen bestaan om in het gymnastieklokaal een podium to doen bouwen voor feestelijkheden van de schoolvereniging „Vlam" e.d. Voorts vroeg hij aandacht voor de afdeling Middelbare Meisjes school en de gymnastiek-afdeling. Het totaal aantal leerlingen op het :t thans 230. ing van de statuten, in verband met do aanvra ge van de Kon. goedkeuring, moest tot een volgende vergadering worden "ingehouden, daar het vereiste aan- .1 leden niet aanwezig was. Eén der docenten, de heer H. M- v. d. Spoel, hield vervolgens een lezing over het onderwerp „Zijn wy allemaal nog halve Grieken". Hy besprak hier- by de Griekse beeldhouwkunst en bouwkunst. Toegelicht met lichtbeel den toonde deze spreker aan, dat ons denken en werken hierdoor nog sterk beïnvloed wordt. In Europa zyn nog tal van voorbeelden te vinden, waar uit de invloed van de Griekse en ook de Romeinse bouwkunst blijkt. Na afloop van de vergadering be stond gelegenheid met de docenten de vorderingen van de leerlingen te bespreken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Lyceum bedre Een voorstel lot De onlangs ingestelde Pryzencom- rissie te Middelburg waarbn' klach ten over te hoge prijzen naar vor«. kunnen worden gebracht en die er naar streeft bij geschillen beide par tijen tot elkaar te brengen, heeft Vrydagavond in het gemeentehuis aan de Wagenaarstraat haar eerste zitting gehouden. De 9 commissiele den, die van half acht tot tien uur in touw waren, kregen deze eerste keer reeds 12 zaken te behandelen. Er kwamen vele problemen ter sprake, die voor het merendeel betrekking hadden op de huurprijzen. Twee ge vallen konden reeds tydens de zitting tot een bevredigende oplossing wor den gebracht; de tien andere zaken zullen nader onder de loupe worden genomen. De Prijzencommissie zal voortaan iedere eerste en derde Vrij dag van de maand van half acht tot negen uur zitting houden. Advertentie Botersmoikkelaars namen de vlucht Door de ambtenaren der invoerrech ten en accijnzen to St. Jansteen werd 95 kg. roomboter in beslag genomen, welke via een binnenpaadje per rij wiel naar de grens gevoerd werd. De smokkelaars konden over de grens ontkomen. De waarde der boter bedroeg pl.m. f 400.-. MOTORRIJDER BOTSTE TEGEN VRACHTAUTO. Donderdagavond, omstreeks half zes, viel op de hoek Beatrixstraat Emmas traat een verkeersongeval voor. De heer de S. uit Vlissingen, opzichter by de D.U W„ kwam op de motor uit Ritthem. Op de hoek van de Beatrixstraat kwam hy in botsing met een vrachtauto van de firma T. Dokter Bloos verleende eerste hulp en oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelyk. De motor Werd aanzienlijk beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2