NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN Sparen te Middelburg, Oostburg en Oostkapelle WALCHEREN jT-genda Nederlandse tuinbouw ongerust KINDERBIJSLAG VOOR KLEINE ZELFSTANDIGEN Oerwoud gaf tenslotte een geheim prijs VRIJDAG 6 APRIL 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Er werd méér geld opgenomen dan gestort Vermoedelijk onder druk van de economische omstandigheden hebben de spaarders bij de Nutsspaarbank te Middelburg in de loop van de maand Maart méér geld opgenomen dan gestort. De noodzakelijke aan schaf van voorjaars- en zomerkle ding zal hieraan vermoedelijk niet vreemd zijn. Het tegoed bij de Nutsspaarbank te Middelburg bedroeg begin Maart 7.527.758,97 (in 1950 6.947.243,66) en aan het eind van de maand 7.452.311,87 (1950 7.028.548,42). ingelegd werd 150.352,95 230.341 en 40 ct) en terugbetaald 225.800,05 149.036,64). Het aantal rekeningen steeg echter van 10.393 (8617) tot 10.408 (8670). Het tegoed bij het bijkantoor te Oostburg daalde van 755.775,54 (f 634.921,18) tot 746.897.97 634.978,95), het aantal rekenin gen steeg van 977 (834) tot 986 (843). Ingelegd werd 14.380,64 27.171,19) en terugbet. 23.258,21 27.113,42). Op de zitdagen te Oostkapelle werd 931,64 ingelegd (vorig jaar 4.234.95, dus wel opmerkelijk meer!) en terugbetaald 3.779,19 (vorig jaar 1.124,80). Wat het schoolsparen betreft, kun nen de navolgende cijfers worden neventegoed begin Maart 1951 2.092,66 24.913,25) en eind Maart 32.080,47 25.454.12). In gelegd werd 1.709,28 1.816,66) en terugbetaald 1.721,47 (1950 1.275,79), terwyi het aantal reke ningen steeg van 1277 tót 1279. In Middelburg werden 15 baby boekjes afgegeven met een eerste bijstorting van 39, in Oostburg 6 babyboekjes met een eerste bij- storting van 13. Begin Maart wa ren 447 spaarbusjes in omloop (vo rig jaar 321), eind Maart 452 (343). Het gespaarde bedrag bedroeg f 506,80 442,44). De liquiditeitspositie gaf per eind Maart een totaal aan van 938.704,14 tegen 963.235,37 per 31 Maart 1950. Meevaller voor Haamstede In de vergadering van de gemeen teraad van Haamstede is medege deeld, dat deze gemeente over de ja ren 1949 en 1950 uit de onderne mingsbei asting nog een extra bedrag van 37.500 per jaar krijgt uitge keerd. Middelburg VOOR DE K ANKERBESTRIJDIN G Tijdens een contactavond van het personeel van de Gemeentelijke Rei nigingsdienst te Middelburg, werd 'n bedrag van 35 bijeen gebracht voor de „Haak In"-actie van de N.C.R.V. ten bate van de kankerbestrijding. JEUGDSAMEXKOMST In een goed bezochte samen komst van vijf jongerenorganisaties, waaronder „Nieuwe Koers" en „Jonge Strijd" te Middelburg, hield dr. P. Hoekstra, leraar te Middel burg, een lezing over Ghandi. Zijn causerie werd gevolgd door een ge animeerde bespreking. De bijeen komst, welke gehouden werd in de bovenzaal van de Concert- en Ge hoorzaal, werd geleid door de heer M. Hubregtse. JONGETJE AANGEREDEN Het vierjarig zoontje van de bak ker V. in de Lange Noordstraat te Middelburg liep, toen het plotseling de straat overstak, tegen een passe rende auto, welke werd bestuurd door de heer J. van W. Het ventje liep lichte verwondingen op. TAFELTENNIS DE TAFELTEXNISCOMPETITIE. De tafeltenniscompetitie verloopt do laatste weken met horten en sto ten. Telkens weer worden wedstrij den uitgesteld. De competitieleider is echter voornemens om maatregelen te treffen, opdat een vlotte afwer king van de competitie gewaarborgd zal zijn. In de 2de klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. De Schelde hand haafde zijn ongeslagen positie aan de kop door een 7—3 overwinning op Wilno. De stand is nu: Schelde 12 23; COAK 11—20; Wilno 13—17- SOS 11—13; Soriy 14—13; Goes 13— 11; Spirit 12—9; PZEM 14—8; VSV 14—0. In de 3de klasse zijn nog drie can- didaten voor de titel. Be Fair nam de leiding weer over dankzij een 100 overwinning op Sorry 2, maar de Sclielde-reserves hebben twee verlies- punten minder. De PZEM-reserves stelden zich practisch veilig door Spirit 2 in eigen huis een 100 ne derlaag toe te brengen. De stand is: Be Fair 14—25; Schelde 2 12—23; COAK 2 9—13; Wilno 2 12—12; Goes 2 11—10; PZEM 2 13—10; Sorry 2 11—8; Spirit 2 11—3; VSV 2 11—0. In de 4e klasse heeft Schelde 3 de titel practlsch binnen. Door PZEM 4 in eigen huis een 91 nederlaag toe te brengen, zijn de Vlissingers nog maar een puntje van het kampioen schap verwijderd. Zij werden gehol pen door Arm. '50, dat kans zag om Goes 3 een 64 nederlaag toe te brengen. De 6i zege, welke Goes 3 op het bezoekende PZEM 3 behaalde, was maar een lichte pleister op de wonde. De stand is nu: Schelde 3 11—22; PZEM 3 13—17; Goes 3 10— l i; Arm. '50 13—12; PZEM 4 11—11: Sorry 3 9—5 VSV 3 13—5; Spirit 3 10—4. VLISSINGEN. i indiuf. Alhambra ,,D6 bruid was een man", (alle leeft.), 7 en 9 uur; Luxor: „Geschonden glorie" (14 j.), 8 uur; Concertgebouw: Uitv, Han delsavondschool, 8 uur. Morgen. Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uurLuxor Als vandaag. 7 en 9 uurConcertgebouw: Uitv. buurt ver. Paul Krugerstraat 8 uur; Cosy CornerWilly Poggemeyer, piano, 8 uur. Zondag. Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Cosy Corner Willy Pogge meyer, piano, 3 en 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof: Simultaan- séance Schaakver. Middelburg, 7.30 uur; Electro: „Romance in de Zuid zee, (18 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouw burg: „De held van de jungle", (14 jr.), 8 uur; Concert- en Gehoorzaal, Uitvoering Middelburgs Mannenkoor. 8 uur. Morgen Schuttershof: Cabaret-revue ..Wij allen bouwen mee", 8 uur; Doopsgezinde kerk: Jubileumuitvoe ring Vrijzinnig Kerkkoor, 8 uur; Con cert- en Gehoorzaal: Vergadering ..Tot Oefening en Uitspanning", 4 u.; Bioscopen: als vandaag. Zondag Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2.30 en 8 uur, Vlissingen AFSCHEID VAN DE VAKBEWEGING. In de eerstvolgende jaarvergadering ging. Zoals bekend heeft de heer A. van de Vlissinggse Bestuurdersbond zal de heer A. R. König, oud-voorzitter van deze bond, definitief ontslag ne men als bestuurder. Het ligt in het voornemen om op Zaterdag 21 April een afscheidsrecep tie te houden voor deze veteraan van de Vlissingse moderne arbeidersbewe ging. SIMAVI-COLLECTE. Te .Vlissingen is een comité van aanbeveling gevormd voor de Simavi- collecte. De volgende dames namen daarin lifting: Mevr. M. K. Kolff-Kruisinga; mevr. J. Ahn-Appel; mevr. M. Blanken- Gillissen; mevr. J. P. Bijl-Venema; mevr. M. C. Groot-Harte; mej. T. van Heulen; mevr. N. W. Johannes-v. cl. Brink; mevr. C. P. C. Schreuder- Jorissen; mevr. C. J. Sickesz-Snijder; mevr. N. Verschoor-v. d. Vlis; mevr. Q. C. Vervenne-Remmerswaal; mevr. W. WoltersHazeu; mej. ds. M. de Boer; mevr. N. Bikker-van de Sande. EEN KOLENKIT GEVONDEN. In het politiebureau te Vlissingen Zijn in het tijdvak van 28 Maart tot 4 April 1951. de volgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd: een deel van een rij wielkoplamp, diverse wanten, een lede ren herenhandschoen, diverse sleutels, een gekleurde hoofddoek, een zeiltje van een kinderwagen, twee porlemonnaies, een gebedsriem,, een blauw geruite hand doek en een herenrijwiel. Inlichtingen zijn te bekomen over de adressen, waar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: een ijzeren ketting, een bankbiljet, twee muntbiljetten, drie heren portemonnaie's, twee sleutels, een dames schortje, een sjaal, een kolenkit, een parapluic, een sportkous, een kinderwantje, een want, 3 dameshandschoencn, twee herenhand schoenen. een kortharige bouvier, een grijs colbertjasje, een hoofddoek, een tennisbal, een zilver kinderarmbandje, een kinder vcgertje cn een wit hondje. Aagtekerke UITSLAG VERKOPING. Door notaris B. A. van Verre te Mid delburg werd in de gemeente Aagte kerke in het publiek verkocht: Twee woonhuizen met schuur en bijgelegen grond op het dorp, nrs. 68 en 69, groot 8 a. 42 ca. Koper: de heer J. de Visser to Aagtekerke, voor f 4201.—. 21 a. bouwland in het Kloosterblok, koper de heer L, Hugense te Aagte kerke voor f 588.—. Ong. 31 a. 52 ca. bouwland bij de Kleine Zandweg. Koper de heer P. Hugense te Aagtekerke voor f 756.—. Domburg UITVOERINGEN TEN BATE VAN HET BLINDENGELEIDEFONDS. „Boem, die zit" is de titel van de revue, die het Arbeiders Amateur- Cabaret Zaterdag a.s. in de zaal Wil- helmina te Domburg opvoert. Aan deze avond verlenen het gezelschap en de Babyton-band gratis medewer king; de opbrengst komt geheel ten goede aan ae Stichting „Blindengelei- defonds voor wolfshonden". De toneelvereniging Mercurius geeft Zaterdag 21 April in het Schut tershof te Middelburg een uitvoering, waarvan de netto-opbrengst eveneens wordt afgedragen aan deze stichting, welke zich ten doel stelt de blinden een geleidehond te geven. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de postcommandant der Rijkspolitie ta Domburg zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden voor werpen: bruine alpino muts; deksel van wasmachine; linker handschoen: grijze want; kinderhandschoen; snoertje kora len; huissleutel: kindermuts; gebreide herenwant; zeemlederen handschoen; één gulden. Nieuw- en Si. JooslancJ GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen der Chr. Lagere Landbouwschool te Middel burg slaagden; Jaap Wisse, Bram Boone en Lein Wattel, leerlingen der Chr. School te N. en St. Joosland, Ritthem KORFBALSUCCES. Do korfbalvereniging „Atlas" te Ritthem behaalde Bij het nederlaag- tournooi, dat georganiseerd was door do korfbalvereniging „Tjoba" te 's-Heer Hendrikskinderen tegen „Tjo ba H" de eerste prijs (de beker). Op 2e Paasdag won „Atlas" bij de grote Internationale Korfbalseries te Roosendaal alle door haar gespeelde wedstrijden en werd daardoor kampi oen in do derde klasse afd, E. Het jubileum van „Gemeenschappelijk Belang" MUZIKALE RONDGANI „ONS GENOEGEN Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan der Woningbouwvereni ging „Gemeenschappelijk Belang" te Vlissingen werd Donderdagavond door de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" een muzikale wandeling door de wo ningcomplexen dezer Vereniging ge maakt. Door het prachtige weer werd dezo mars een groot succes en omstuwd door een grote schare jongere en oude re jeugd werden vrijwel alle straten met een bezoek vereerd, onder grote belangstelling der bewoners, die blijk baar èn de verrassing èn de muzikale wandeling zeer op prijs stelden. Ve len hadden gisteren de vlag uitgesto ken. Bij de woning van de mede-jubile rende secretaris, de heer W. de Rid der, bracht „Ons Genoegen" een sere nade. Aan de hoek BloemenlaanSingel werd de stoet ontbonden. De voorzit ter der Vereniging, de heer J. Marijs, dankte hier „Ons Genoegen" hartelijk voor de betoonde medewerking en Sprak ook woorden van dank voor de grote belangstellihg van de zijde van het publiek. Spr. verzocht een drie werf „hoera" uit te brengen op „Ons Genoegen", waaraan spontaan gevolg werd gegeven. Zoals reeds gemeld zal het bestuur Zaterdagmiddag in hotel „Noordzee- boulevard" recipiëren. Dezer dagen krijgen alle bewoners van de huizen van „Gemeenschappe lijk Belang" een taart aangeboden. Het Damplantsoer. Van vele zijden maakt men er ons op opmerkzaam, dat bij de aanleg van het Damplantsoen te Middelburg het wandelpad langs de muur van het Dok verdwijnt. Dat pad is er altijd geweest. Ouden van dagen hebben het bewan deld en er hun kinderen en kleinkin deren op in het Dok laten kijken. Goede, oude Middelburgers, ver knocht aan hun stad, hebben bezwa ren tegen het verdwijnen juist van die wandelgang langs de Dokmuur. Zij spreken de vrees uit. dat het plantsoen daar spoedig vertrapt zal zijn. Wij vrezen, dat zij gelijk zullen krij gen. En geven dus het gemeentebestuur de goede raad: „Laat dat wandelpad bestaan. Kleinigheden kunnen zo be langrijk zijn! Scheeovaartberichten VllRSingen aangekomen: 4 April: Goliath v. H.K. 5; Lorraint v. Benl Saf; Servus v. Gent; 5 April: Fred G. Gerling van Ant werpen: Leon Letzer van Antwerpen. Gepasseerd n. Antwerpen. 4 April Jaba vi van Zee naar Hansweert: Cinkel van Zee; Monica van Rotterdam: Kleldrecht van Barcelona; Coeta van Par, n. Gent. 5 April. Leersum v. Rotterdam; Omdina v. Aruba- naar Gent. Vlissingen vertrokken. 5 April: Servus n, Wicklow; Lorraint naar Rotterdam: Go liath naar H. K. 5; Fred. G. Gerling naar H. K. 5; Leon Letzer naar H. K. 5. Gep. van Antwerpen: 4 April Martin n, Londen; Arendskerk naar Rotterdam: Hebe Nobel naar Shoreham: Quo Vndis naar Southampton. Geslaagd voor het diploma B I, scheepswerktulgkundlge. de heer A. W. Kik, leerling van de De Ruytcrschool te Vlissingen. a Voor het examen theoretisch gedeel te eerste stuurman grote vaart slaagde do heer J. Deljnen te Middelburg, leer ling van de „De Ruyterschool" te Vlissin gen. Schade door wegvallen van Duitse markt In kringen van de Nederlandse tuinbouw heerst grote ongerustheid over het stopzetten van de import van agrarische producten door West- Duitsland. Dit is tot uiting gekomen op een Donderdag in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden vergadering van de afdeling tuinbouw van het Kon. Nederlands Landbouw-Comité. Bedroeg de exportwaarde van do naar West Duitsland uitgevoerde tuinproducten in vorige jaren in de maanden AprilMei een bedrag van 20 a 25 millioen gulden, thans moet worden aangenomen, dat door het wegvallen van de Duitse markt het te verwachten grote overschot van producten een dusdanige markt be dervende invloed zal uitoefenen, dat de uiteindelijke schade voor de Ne derlandse tuinbouw op tenminste het dubbele van dit bedrag moet worden geschat. De vergadering heeft het hoofdbestuur opgedragen, in samen werking met de zusterorganisaties en de regering dusdanige maatregelen te overwegen, dat aan de te ver wachten catastrophale gevolgen het hoofd kan worden geboden. Industrialisatie-nota knap stuk werk. De Tweede Kamer heeft voorlopig verslag uitgebracht over twee no ta's; de werkgelegenheldspolitiek en de industrialisatie van Nederland. De betreffende commissie heeft spoedshalve de jongste regeringsver klaring niet in haar beschouwingen betrokken. Algemeen was men van mening, dat de nota over de werkgelegen- heidspolitiek als verouderd kan wor den beschouwd. Sinds de indiening ervan hebben zich in de wereldsitua tie ingevolge de gebeurtenissen in Korea ingrijpende veranderingen voorgedaan. Het was enkele leden opgeval len, dat zo weinig aandacht wordt be steed aan de sociale en culturele zij de van de vestiging van plattelands bevolking in industriële stedelijke centra. Zij waren van oordeel, dat de overheid ten deze een actievere poli tiek moet voeren. Vrij algemeen was men van me ning. dat de gehele organisatie van de werkgelegenheidspolitiek wel zeer ambtelijk is gehouden. Vele leden zouden de nota over de industrialisatie willen qualificeren ajs een knap stuk werk met een za kelijk karakter, waarvoor zij de mi nister van Economische Zaken gaar ne hulde wilden brengen. In dit op zicht onderscheidt deze nota zich gunstig van de nota omtrent de werk gelegenheid. EEN SCHRIELE AALMOES Wetsontwerp ontmoette scherpe critlek in de Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur.) De Tweede Kamer voelde zich Donderdagmiddag als de huismoeder, die van haar kruidenier dc mededeling krijgt, dat de echte koffie is uitver kocht en die zich daarom tegen haar zin met surrogaat behelpt. De Kamer accepteerde namelijk een wetsontwerp, inhoudende een nood- regeling voor het verlenen van kinderbijslag aan kleine zelfstandigen, dat haar allerminst bevredigde en dat slechts een magere overbrugging vormt naar de definitieve, op dc verzekeringsgedachte steunende wet, die over drie jaar zal worden ingevoerd. Volgens de noodregeling gaat de kinderbijslag voor zelfstandigen in van het derde kind af (in tegenstel ling tot dc regeling voor de loontrek- kenden, die reeds van het eerste kind af geldt). Uitgekeerd zal worden de helft van het bedrag, dat de loonar beiders ontvangen, dat is 25 cent per dag voor het derde kind beneden 16 jaar en 30 cent voor elk volgend kind beneden 16 jaar. Deze bijslagen wor den slechts verleend aan de kleine zelfstandigen, die een inkomen heb ben van niet meer dan 2400 per jaar bij drie kinderen. Voor ieder kind meer wordt deze grens met 2ÖO verhoogd. De wet zal worden uitge voerd door de Raden van Arbeid. De uitkeringen zijn premievrij. De totale kosten, die 15 millioen gulden bedragen, komen geheel voor rekening van 's Rijks Schatkist. ONVOLDOENDE. Vèr onvoldoende vonden de meeste Sprekers, die er het woord over voer en, deze bijslag. De kleine zelfstan digen. die steeds het gevoel hebben, dat zij slechter behandeld worden dan de loontrekkenden, krijgen een schrie le aalmoes toegeworpen, aldus liet de heer Stapelkamp (A.Ft.), zich uit. Bo vendien had deze afgevaardigde er bezwaar tegen, dat de wet aan de betrokkenen een deel van hun zelf standigheid ontneemt en hen aan de staat uitlevert. Als men wat voor de ze mensen wil doen, dan zoekc men naar middelen in de economische sector, zo gaf hg de minister in over weging. Daarbij dacht hij aan ver lichting van lasten, belastingfacili teiten, enz. De C.H.-heer Krol dacht er over als zijn A.R.-collega. Hij sprak van" een soort armenzorg en gaf de voorkeur aan de definitieve regeling, waarin de verzekeringsgedachte belichaamd zal worden. Ook de heer Hooy van de K.V.P. was niet enthousiast; met name stel de hem de hoogtp van de bijslag te leur. Hg diende een drietal amende menten in en wel om het bedrag van Nieuw maandblad voor Kon. Landmacht In de plaats van het onlangs opge heven weekblad „Het Lichtspoor" zullen de militairen van de K. L. een maandblad krijgen in navolging van het marine-maandblad „Alle Hens". Dit blad zal worden uitgegeven on der leiding van de directeur personeel der K. L„ de heer J. H. Wieffering. Kapitein M. Gort van de afdeling perszaken van de legervoorlichtings- dienst ls belast met de voorbei-eiding van de organisatie en redactie van het nieuwe maandblad. Amsterdamse taxi-chauffeurs ontevreden De voor het gehele land door de werkgevers in het huurauto- en taxi bedrijf aangevraagde dispensatie voor de uitbetaling der 5 pet. loonbijslag was aanleiding voor een aantal Am sterdamse taxi-chauffeurs om zich in een tweetal vergaderingen daartegen uit te spreken en te dreigen met „daadwerkelijke actie". De werkgeversorganisaties achten dit optreden van de taxi-chauffeurs „ongelukkig" en hopen, dat de chauf feurs geen actie zullen ondernemen, welke slechts schade brengen aan het bedrijf en henzelf. MOTORSPORT DE BRABAXT-GREXSRIT Nu de officiële uitslag van de op 16 en 17 Maart verreden Brabant- Grensrit bekend is, blijkt, dat het of ficiële Scheldegouwen-team niet ge klasseerd werd. Ongetwijfeld is dit voor een deel te wijten aan de korte en daardoor weinig serieuze voorbe reiding; anderzijds heeft ook gebrek aan ervaring het team parten ge speeld. De beste prestatie werd geleverd door het paar Rietema-Schuling. dat met 447 strafpunten op de 30e plaats eindigde Brits ontdekkingsreiziger werd in 1925 vermoord In 1925 verdween in dc Braziliaan se jungle de Britse kolonel Percy Fawcett, die er met zijn zoon Jack en een vriend, majoor Raleygh Rlm- ple, was op uitgetrokken op zoek naar een verloren beschaving. Niets werd meer van dc expeditie verno men. Jarenlang deden do meest fan tastische geruchten de rondo over het lot van de Britse kolonel. Hulp expedities slaagden er niet in een spoor te vinden. Thans beeft een officiële Brazili aanse expeditie in centraal Brazilië het geraamte van kolonel Fawcett gevonden. Na drukke onderhandelingen stem den de Indianen er tegen levering van sieraden en vislijnen in toe, de ontdekkingsreizigers naar de plaats te leiden, waar Fawcett en zijn ge zellen 26 jaar geleden de dood von den. Het was een plek in een dicht oerwoud, dat zich uitstrekt langs de Tangoeroe-rivier. Ze mochten enkele beenderen van het stoffelijk over schot meenemen. De Indianen bekenden eveneens, dat de beide andere blanken, die de kolonel vergezelden, waren omge bracht. Het stoffelijk overschot van de ene was in het meer geworpen, dat van de andere begraven. De boot, waarmee Fawcett zich verplaatste, zou eveneens terugge vonden zgn. VEILING ZIERIKZEE. 4 April. Spinazie 10—35. Andijvie 51—54, Witlof 10—34, Snljsla 22—26, Prei 8—9, Kropsla 17—24, Radijs 7. EIERVEILING MIDDELBURG. Sortering I, minimumprijs voor pluim veehouders f 1.63. Vuilschalige 2 ct. min der per ei. Winkelprijs per 100 stuks 16 voor klasse 0. 15 voor klasse I, 14 voor klasse n, 13 voor klasse in, 12 voor klasse IV, 11 voor klasse V, 10 voor klasse VI, 9 voor klasse VIL VEILING SCHERPENISSE. 3 April. Uien, gewone 7.12. Aanvoer: 15 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 5 April. Uien, gewone 7.40; bonken 7.10; Aanvoer: 20 ton. Peeën 2.70. aanvoer: 5 ton. Tarwe 2324; gerst 40—41; haver 35— 40; kleine erwten 4042; schokkers 45— 48; bruine bonen 40—45; maanzaad 195; koolzaad 59. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 5 April. Export garnalen 1348 kg.: 62—77; Schar 379 kg.: 16—27; Bot 410 kg.: 16—19; Middel tong 8 kg.: 1.01—1.19; Rog 76 kg.: 17—24. VEILING ST. ANNALAND. 5 April. Uien, middelsoort 7.30—7.58; gewone 6.99. Aanvoer: 42 ton. VOETBAL Sao Paulo won met 0 3 van een Luikse combinatie Voor 20.000 toeschouwers werd te Luik een wedstrijd gespeeld tussen een elftal, samengesteld uit spelers uit Luik en omgeving en de ploeg van Sao Paulo. De donkere gasten gebruik ten de eerste helft voor een demon stratie, waaraan de voetbalkenners hun hart wel konden ophalen, doch die door oneindig doorgevoerd samen spel geen doelpunten opleverden. In de tweede helft werd de stand op 03 gebracht. DAMMEN ANDERSON EN RIJKSE VERLIEZEN. In de te Goes gespeelde 8e ronde van het tournool om het damkampi oenschap van Zeeland deden zich en kele verrassingen voor. De uitslagen waren: L. Anderson W. Boogaard 02; M. F. de Jonge R. Rijkse 20; J. BisschopJ. L. Ströoband Jr. 1—1; A. v. d. Kreekc J. Strooband Sr. afgebroken. Boogaard is zich fraai aan het her stellen van zgn slechte start. Na een interessante partij kwam Anderson in het eindspel danig ln het nauw en Boogaard bracht ae titelhouder de eerste nederlaag toe. De partij tussen de no's 2 en 3 op de ranglijst, Rijkse en do Jonge, kreeg een ontgdig einde, doordat Rijkse een kleine combinatie over het hoofd zag, waardoor de Jonge snel kon winnen. De beide debutanten v. d. Kreeke en Bisschop gaven uitstekend partij. Van de Kreeke zal er waarschijnlijk wel in slagen zijn afgebroken partij van Strooband Sr. te winnen. Bis schop gaf Strooband Jr. geen kans om belangrgk voordeel te behalen en na een algehele afwikkeling leverde het eindspel remise op. De Jonge heeft nu 11 punten uit 8 partijen en Anderson 10 punten uit 7 partijen. Daarna volgen Rijkse en Strooband Jr. met 10 punten uit 8 partijen en Blom en Strooband Sr. met 8 punten uit 7 partijen. Met nog 3 ronden voor de boeg, waarin de leiders nog tegen elkaar uitkomen, kan er dus nog van alles gebeuren en de mogelijkheid, dat ver schillende spelers gelijk zullen eindi gen is geenszins uitgesloten. BIUARTEN KAMPIOENSCHAP HOOFDKLASSE LIBRE. De uitslagen van de biljartwedstrij den, die in café Verhulst te Vlissin gen, om het kampioenschap hoofd klasse libre werden gespeeld, was als volgt: Reijnhout 250 44 34 5,68 Loenhout 194 44 23 4,40 Van de Velde 250 18 34 13.88 Reijnhout 102 18 20 5,66 Van de Velde 250 22 31 11,36 Izeboud 92 22 28 4,18 Hedenavond voortzetting. VEERE WON EEN BEKER. Woensdagavond werd in café Dam poort te Middelburg de eindwedstrijd gespeeld tussen de biljartclub Dam poort en de Veerse biljartvereniging. Veere won deze wedstrijd en legde, Hiermee beslag op een beker. 30 cent te verhogen tot 34 cent, om de wet op 1 April 1951 in werking te doen treden en om haar na twee in- plaats van na drie jaar te doen ver vallen. De heer Schilthuis (P.v.d.A.) be cijferde, dat de kosten voor de staat niet 15 millioen, maar 8J/£ millioen gulden bedragen. Hij drong aan op verhoging van de uitkeringen, zodra 's lands financiën dit maar enigszins toelaten. De heer Cornelissen (V.V.D.) was van oordeel, dat de te treffen maat regelen meer in de economische sfeer moeten liggen. Hij had verder weinig goede woorden voor het wets ontwerp over en kondigde aan, dat zijn fractie er tegen zou stemmen. MINISTER JOEKES AAN HET WOORD. Nadat ook de heren Van Dis (St. Ger.) en Groen (K.V.P.) gesproken hadden, heeft de minister van Socia le Zaken. mr. Joekes, het ontwerp verdedigd. Hij zette uiteen, welke de rechtsgrond ervan is en vestigde er de aandacht op, dat verscheidene lan den een kinderbijslag voor kleine zelfstandigen kennen De begrenzing van de uitkering tot het derde en de verdere kinderen en tot de bedragen van 25 tot 30 cent, zijn o.a. gelegen adus de bewinds man in de overweging, dat aange nomen moet worden, dat een kleine zelfstandige een voldoende inkomen geniet voor zich zelf, zijn vVouw en twee kinderen en in de benarde posi tie van 's lands schatkist, die geen hogere uitgaven toelaat. De definitieve regeling zal hij zo snel mogelijk voorbereiden. Hij hoop te, dat zij met behulp van de Staten- Generaai binnen drie jaar tot wet verheven zou zijn. Bij de replieken trok dhr. Hooy zijn eerste amendement in nadat de mi nister dit onaanvaardbaar had ver klaard. De beide andere amendemen ten handhaafde hij, ondanks de be zwaren van de minister, die overigens nog verklaarde er naar te zullen streven de wet vóór 1 Juli a.s. in het Staatsblad te krijgen. De stemmingen werden aangehou den tot de vergadering van heden- mi dag. KERKNIEUWS Protestantse Jeugddag te Brugge. Zondag 15 April a.s. wordt te Brugge een jeugddag georganiseerd door de Hervormde Jeugdraad in de classis IJzendijke in samenwerking met de Belgische protestantse jeugd organisaties. Na de aankomst van de bussen met West Zeeuws-Vlamingen is er een contactmiddag. Door de Brugse jeugd wordt een spel opgevoerd, 's Avonds is er een jeugddienst in de Engelse Kerk. waarin zal voorgaan ds. W. O. Steenbeek, predikant in algemene dienst van de N. H. Kerk. Protestaniendag te Antwerpen Op Dinsdag 1 Mei wordt in Ant werpen voor alle Vlaamse protestan ten een grote toogdag (Bijbeldag 1951) gehouden, waaraan ook van Nederlandse zgde medewerking wordt verleend. Zo zullen in de middagbijeenkomst prof. dr. J. H. Bavinck (Geref.) uit Baarn en dr. H. Berkhof (Ned. Herv.) uit Driebergen spreken. De morgensamenkomst staat onder lei ding van de vroegere Haagse predi kant ds. A. G. Barkley Wolf, die thans te Antwerpen staat. De Ver enigde Haagse Zangkoren verlenen medewerking, 's Avonds wordt een massa-meeting gehouden in één der grootste zalen van Antwerpen. In de Zendingskerk wordt een meeting voor Vlaamse jongeren belegd. NED. HERV. KERK. Beroepen te Kooten en te Zijpe J. R. Hanenburg, cand. te Leeuwarden; te Poortvliet G. H. van Kooten te Randwijk. GEREF. KERKEN. Beroepen te Deventer C. van der Tas te Honselersdtjk. GEREF. KERK (ART. 31). Beroepen,te Haarlemmermeer Oost zijde G. Ph. Pieffers te Bussum. Aan genomen naar Groningen C. Stam te Ermelo. GEREF. GEMEENTEN. Aangenomen naar Moerkapelle W. de Wit te Middelburg. Ds. J. Dorrestein, predikant te Op- heusden heeft het beroep naar de Geref. Gemeente te St. Annaland niet aangenomen. Benoemd tot commandant van de brandweer te Nicuwdorp de heer A, Dom misse. Nagekomen advertentie. Heden nam de Here van onze zijde weg onze zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader SDION VAN riENBROEK, oud 68 jaar en ruim 8 maanden. Uit aller naam, Wed. M. VAN PIEN- BROEK—DE JONGE. Biezelinge, 5 April '51.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7