PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verzwaring van de belastingen op winsten en op luxe artikelen 0E BILT Kantlijn Vandaag 00K DE BRITTEN ZULLEN NOG MEER MOETEN VERSOBEREN VIER AT00MB0MFABRIEKEN IN RUSLAND WATERLANDKERKJE OFFERDE VOOR ZIJN NIEUWE SCHOOL VOORSPELTt Ï94e Jaargang - No. 79 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw fr. p. p. 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 4 April 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct per mm. Minimum p. advertentie f 3. ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. t of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg. Pr. Maurltsstr. 12, tel. 102; Temeuzen Brouwerljstr. 2; Zlerikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26. MINISTER LIEFTINCK AAN HET WERK Nieuwe maatregelen, die opbrengst van 245 millioen beogen De regering heeft een aantal nieuwe belastingmaatregelen aangekondigd, die voornamelijk op de winsten, de hogere inkomens en de consumptie van weeldeartikelen drukken. Voorgesteld wordt: a) verzwaring van de belasting op bedrüfswinsten; b) beperking van de mogelijkheid tot vervroegde afschrijvingen; c) matige verhoging van de vermogensbelasting; d) bescheiden verzwaring van de successiebelasting; e) beperking van de kinderaftrek voor de inkomsten- en vermogensbelas ting; f) verboging weeldebelasting op luxe artikelen; g) verhoging motor rijtuigenbelasting; h) verhoging accijns op gedistilleerd. De totale opbrengst van deze belastingmaatregelen wordt geraamd op 245 millioen gulden. Bij de verzwaring van de successie belasting is het zwaartepunt verlegd op tariefsverhoging bij verervingen, anders dan aan kinderen en tussen echtgenoten. Afgezien is van een voorstel tot een algemene verhoging van de in komstenbelasting. Voorshands acht de minister het beter het onlangs vastgestelde tarief thans niet te ver zwaren. De minister acht echter wel termen aanwezig om een voorziening te treffen voor die gevallen, waarbij de inkomstenbelasting in een minder juiste verhouding staat tot de zware druk op anderen. Hiertoe is bepaald de kinderaftrek te beperken tot die gevallen waaraan hij zijn bestaans- Het aan Amerika toegeschreven voornemen om mevrouw Perle Mesta te benoemen tot ambas sadrice in Den Haag is voor vele Ne- df"! anders een onprettige verrassing gebleken. Verscneidene bladen heb ben er hun mening over uitgesproken en om goed te laten zien hoe onaan vaardbaar mevrouw Mesta zou zyn, haalt de (r.k.) Volkskrant een uit spraak aan, die zy enige tijd geleden deed tegenover haar landgenoot, de journalist Daniel Schorr. Zij verklaar de toen nameljjk, dat zij de hele kou de oorlog aan één goed diner uit de wereld zou helpen. Deze van een ontwapende zelfoverschatting blijk gevende uitspraak wekt inderdaad geen hoge verwachtingen van haar ekwaamheid. Er zit echter aan deze Perle Mesta- Sschiedenis (die intussen uit Wash- gton al weer Is tegensproken) een veel belangrijker aspect. Zij bewijst, dat de Amerikanen Ne derland als niet veel belangrijker be schouwen dan Luxemburg en... dat de Nederlanders daardoor pijnlijk ge troffen zijn. Dat brengt de vraag ter discussie of Nederland internationaal inder daad nog Iets te betekenen heeft. Nederlanders strelen zichzelf vaak met de gedachte, dat zij in het buitenland een bijzonder goede naam genieten en dat zy toch eigenlijk bij „de groten der aarde" wel een wit vijetje hebben, aldus schreef onlangs ..Elseviers Weekblad" (lib.van de veronderstelde voorkeur voor Nederland blykt echter niets te bestaan en zullen wij niet al onze goodwill verspelen, dan moeten wy de werkelijkheid zien, zoals die in het volgende portret van Nederland, door een buitenlander gezien, geschetst wordt: „Een land, dat te midden van de drelgendste wereldgevaren en de drin gendste binnenlandse problemen zich wekenlang in een politiek spel ver liest. dat ook in de gunstigste tijds omstandigheden onverantwoordelijk zou zijn geheten; een land, dat zich beklaagt over het uitblijven van Amerikaanse wapenen, maar dit jaar aan parate troepen nog niet één tiende zal kunnen tonen van onze le germacht, die in Indonesië met ere vocht; een land. dat opziet naar bui tenlandse hulp, maar ten aanzien van zijn levensproblemen op economisch gebied thans Gods water over Gods akker laat lopen; een volk, dat, ter wijl overal elders de noodzaak van be zuiniging; wordt ingezien, het over schrijden van de vooroorlogse levens standaard ook thans nog als hoogste ideaal schijnt te zien. Vergissen wij ons niet, het buiten land ziet ons thans als een ziekelijk- politiserend. zeer goed levend en wei nig capabel volk en het zal ons thans naar die indruk behandelen. Het zal ons geen achting tonen, het zal ons by de zending van wapenen achter aan op de lijst zetten en het zal ons geen leningen verstrekken." Het bovenstaande werd geschreven tijdens onze roemruchte versoberings kabinetscrisis. Het beeld van het aan zien, dat wij in de wereld genieten, klopt echter nog steeds. grond ontleent, dat is tot kinderen van wie kan worden aangenomen dat zij inderdaad ten laste van de ouders komen. Met ingang van 1951 wordt het ta rief van de vennootschapsbelasting verhoogd van 40 tot 45 c/o met een tot 50 oplopend tarief voor hogere winsten. Met ingang van 1951 wordt het ta rief verhoogt van de inkomstenbelas ting, voor wat betreft de bedrijfs winst, uitgaande boven 8000, met 5 oplopende tot IVz voor winst boven 100.000. De vervroegde af- schrijving voor toekomstige investe ringen wordt beperkt tot jaarlijks 10 van de aanschaffingskosten. Deze maatregelen op het gebied van de directe belastingen beogen een deel van het benodigde bedrag te ver schaffen; een ander deel zal worden gevonden door een verhoging van verbruiksbelastingen. VERHOGING WEELDE. BELASTING. Het behoeft volgens de minister, in verband met de daaraan verbon den bezwaren geen betoog, dat een algemene verhoging van de omzetbe lasting thans niet in aanmerking komt. Wel worden hier enkele bijzon dere voorzieningen voorgesteld die een verhoogde bate zullen afwerpen. De voornaamste er van zijn een ver hoging van het tarief van de weelde belasting voor een belangrijk aantal goederen van 15 tot 30 het on derwerpen aan het weeldetarief van 15 van goederen, die op abnormaal dure wijze zijn verpakt, het verhogen, is het 225 jaar geleden, dat de „generaliteits-klassen- loterij" werd ingesteld, waar uit in 1847 de huidige Staats loterij ontstond. MINISTER LIEFTINCK belostingverzwaring in het algemeen, van het groothan delstarief van y2 tot 1 voor leve ringen aan kleinhandelaren en het onderwerpen van meer goederen ook weeldegoederen aan een ver hoogde heffing bij invoer ter voorko ming van een ongemotiveerd concur- renue-voordeel voor ingevoerde goe deren boven de binnenlandse produc tie. Bij deze keuze van wijzigingen in de omzetbelasting worden de gevol gen voor het normale huishoudbudget tot een minimum beperkt. Voorts wordt voorgesteld een verho ging van de motorrijtuigenbelasting van welke belasting-de tarieven tot dusver niet zijn aangepast aan het na-oorlogse prijsniveau. De verhoging bedraagt voor vrachtauto's enz. 30 voor motorrijwielen 40 voor per sonenauto's 60120 De ontwerpen van wet inzake de omzetbelasting en de motorrijtuigen belasting zullen eveneens zeer spoe dig worden ingediend. Tot het dek- kingsolan rekent de minister van Fi- nanc-ën voorts ook de reeds aange kondigde verhoging van de gedistil- leerd-accyns van 320 tot 475. EEN ONPRETTIG RAPPORT Bewapeningsprogramma maakte voorlopig een einde aan het na-oorlogs herstel De Engelsen hebben Dinsdag een ernstige waarschuwing gekregen, dat zy nog meer lasten zullen moeten dragen om te voorkomen, dat het her bewapeningsprogramma een einde maakt aan het naoorlogse herstel. Kleding, huishoudeiyke textielgoederen en metalen goederen zullen in de toekomst schaarser worden. In het economisch overzicht van de regering over 1951 wordt gewezen op de grote vooruitgang, die vorig iaar werd gemaakt, doch op even tueel optimisme wordt de volgende domper gezet: Engeland ziet zich in de naaste toe komst gesteld voor een daling in het tempo by de vergroting van de natio nale productie, een verslechtering van zijn wereld-betalingsbalans, een af neming van de aanvoer van sommige verbruiksgoederen en een voortdu rende prijsstijging. De ernstigste moeilijkheid, waarvoor het land zich onmiddellyk gesteld ziet, is waar schijnlijk het tekort aan grondstoffen. De voornaamste oorzaak van deze ontwikkelingen is het herbewape ningsprogramma op grote schaal van Dit wordt bewezen door een ande re persstem, ditmaal een bui tenlandse. De „Neue Ziircher Zeltung" (lib.) publiceert een uitvoerig artikel over „Nederland na het verlies van Indo nesië", waarin vooral stelling wordt genomen tegen de bewering als zou et ons land er alleen om te doen zijn geweest, zijn materieel bezit vei lig te verzekeren; deze revolutie raak te hart en ziel der Nederlanders en niet slechts hun geldbuidel, hoewel dit land een aanmerkelijk welvaarts- verlies zal moeten verdragen; nu im mers vormt Nederland wel 't zwak ste lid in de rij der Atlantische vol keren en vooral de Ver. Staten die in veel opzichten voor deze ontwikke ling verantwoordelijk zijn mogen daarvan wel de konsekwenties besef fen: „De gewelddadige, door Australië maken.. en de Ver. Staten met kracht bevor derde losmaking van Indonesië van Nederland heeft niet alleen het laat ste, maar ook het eerste land in 'n zeer gevaarlijke positie gebracht. De amputatie is. zoals nu wel klaar gebleken is, overijld en voorbarig geschied; de chirurgen zullen dat in tussen zelf ook wel in de gaten ge kregen hebben. Indonesië ls politiek en maatschappelijk ontredderd. Roof, brandstichting, moord en doodslag zijn er aan de orde van de dag. De Indonesische overheden mogen dan van goeden wille zijn, ze zijn desniet temin veel te zwak en dikwijls hele maal machteloos. Het bandietenwe zen, dat in Indonesië een bloeitijd perk als nimmer tevoren beleeft, werkt demoraliserend en leidt tot voortdurende vernietiging van belang rijke maatschappelijke verworvenhe den. De communistische invloed is niet af- maar toegenomen. De infla tie in Indonesië treedt openlijk aan de dag. Het voor Nederland onver vangbare gebiedsdeel, dat zo ruw uit zijn economisch lichaam wegge scheurd werd, is meer dan ooit te voren vatbaar voor allerlei ziektekie men. Dat is het zoveel teleurstelling biedende aspect van de overhaaste afscheiding van Indonesië van zijn voormalig moederland: twee landen die eens zoveel aan elkaar te bieden en ook aan elkaar te danken ladden". Rouw over de wantoestanden in Indonesië. En Nederland? Zwakste schakel in het Atlantisch Pact. Veel illusier behoeven wij ons over ons aanzien in het buitenland niet te de Westelijke mogendheden. De conclusie van het rapport luidt: „Wij moeten onze levensstandaard verlagen beneden het huidige niveau". Waar dit noodzakelijk is moet de re gering controlemaatregelen instellen. In 19531954 zullen ruim een half millioen extra arbeiders nodig zyn voor de defensieproductie. Nederlaag voor opstan delingen in Indo-Chlna In een Dinsdag door de Franse le gerleiding in Indo-China uitgegeven communiqué wordt bevestigd dat de opstandelingen van de Vietmin zware verliezen hebben geleden tijdens het grote offensief, dat zij in de afgelo pen dagen hadden ingezet. De aanval len werden door sterke eenheden re bellen uitgevoerd, 75 km. ten Oosten van Hanoi, de hoofdstad van Tonkin. Noordelijken in Korea groeperen 63 divisies Amerikaanse troepen in groten getale de breedtegraad over In een communiqué van generaal Mac Arthur wordt gezegd, dat de Noordelijken in Korea minstens 63 di visies ruim een half millioen man aan het groeperen zijn. Dit is het grootste aantal in de gehele Koreaanse campagne, aldus het communiqué. Voor het eerst sedert het huidige beperkte offensief van de Ver. Naties hebben Amerikaanse troepen in gro ten getale de 38ste breedtegraad over schreden. Zij drongen in de Westelij ke sector op een front van 16 km. over de breedtegraad en ontmoetten slechts lichte tegenstand. Generaal Mac Arthur heeft een be zoek gebracht aan Jangjang, 8 km. ten Noorden van de breedtegraad. Hij reed in een jeep. Bij Jangjang bevindt zich de Zuidkoreaanse capitooldivisie. Mac Arthur werd vergezeld door ge neraal Ridgway, bevelhebber van het Amerikaanse achtste leger. Engelse straaljager verongelukt Dinsdagmiddag is de Hawker P 1081 in Zuid-Engeland verongelukt. De piloot Trevor Wade is daarbij om het leven gekomen. Het vliegtuii een straaljager met terugwijkenc vleugels en bestemd voor hoge snel heden, was een experimenteel toestel. ONTHULLINGEN IN DE „FIGARO" Opslagplaats onbereikbaar voor vliegtuigen Volgens het Parftse blad „Le Figaro" zijn alle atoombommen van de Sowjct-Unle op één plaats opgeslagen, namelijk in Siberië, 240 kilometer ten Zuid-Oosten van Tomsk bij 't Koesnczk-bekken. De atoombom wordt vervaardigd in vier fabrieken, aldus dit blad, namelijk in het Koesnezk- bekken, in de Kaukasus, in Mazakstan ten Noord-Oosten van de Kaspische Zee en in Toerkestan. Deze fabrieken zouden, behalve die in het Koesnezk- bekken, spoedig naar Siberië verplaatst worden. GAITSKELL, ENGELAND'S MINISTER VAN FINANCIËN versoberen Met de feiteiyke productie der bommen was men enkele maanden geleden begonnen. De bommen liggen in de opslagplaats 45 meter onder de grond. Naast deze opslagplaats is een terrein voor atoomproeven van bijna zesduizend vierkante kilometer. „Dit gehele gebied wordt door ruim twee duizend verkenningsvliegtuigen, op 55 nieuwe vliegvelden gestationneera, beschermd", aldus de „Figaro". De opslagplaats van Koesnezk ligt volgens de „Figaro" buiten het be reik van het enige vliegtuig dat tot nog toe de Amerikaanse atoom bom kan vervoeren (de B-36). Verder deelt het blad mee, dat de Sowjet-Unie een grote voorsprong heeft op het gebied van geleide pro- jectielen. Met medewerking van Duitse technici nemen de Russen proeven met een V-25, die een actie radius heeft van maximaal 400 kilo meter. Op deze afstand treft het pro jectiel een doel van minder dan acht honderd meter lengte. Proeven wor den volgens de ..Figaro" wekelijks gedaan in Oost-Duitsland by Swine- münde en te Kolberg. Voor de gegevens over de atoom bommen noemt het blad drie bron nen: 1. Vassili Capotsjnikoff, de zoon van een ex-maarschalk van het Rode Leger en directeur van het Russische vytjarenplan voor de bewapening, die onlangs West-Duitsland was binnen gekomen met „volledige documenten over deze kwestie". 2. Berichten van de Chinese gehei me dienst, gegrond op verklaringen van enkele Chinese koelies, van wie de Russische autoriteiten tot voor kort 250.000 in dienst hadden by de bouw van fabrieken in Siberië. 3. De Koreaanse oorlog: „Ameri kaanse strijdkrachten maakten ver schillende nieuwe Sowjet-wapens buit, die de inlichtingen bevestigen". FELLE BRAND IN DEN HAAG Vleugel van Rijkswaterstaat- gebouw in de as gelegd. Maandagnacht heeft een felle brand gewoed in het gebouw van de directie bruggenbouw van Rykswa- terstaat in Den Haag. Een der vleu gels van dit gebouw is totaal uitge brand. Typekamers, archieven, de lichtdrukkery en foto-installaties werden vernield. Urenlang heeft de Haagse brand weer moeizaam en taai geworsteld om de brand onder de knie te krfy. gen. De brand werd vermoedelijk ver oorzaakt, doordat in een kamer op de begane grond een gasstel, waarop een ketel water is drooggekookt. Is blyven branden. Typistes hebben waarschijnlijk tegen de voorschriften in gebruik gemaakt van het gasstel. De gloeiend heet geworden droogge- kookte ketel is op de grond gevallen en heeft daar de brand veroorzaakt. Bij deze brand zijn zeer vele teke ningen van rijksbruggen verloren ge gaan. De schade i$ moeilijk te be- sommen. Meisje getroffen door betonblok en gedood. Tijdens werkzaamheden aan een kolenopslagplaats te Krommenie schoot Maandagmiddag omstreeks vyf uur een der zware betonnen blok ken uit een takel en kwam terecht op twee kinderen, broertje en zusje, die naar deze werkzaamheden stonden te kijken. Het 4-jarig knaapje liep slechts lichte verwondingen op, maar het'3-jarig meisje Marianne de Heer werd door het blok dodelijk getroffen. Goede gemeenschapszin Mooiste van W. Z.-VIaanderen Heel YVaterlandkerkje ziet met enige spanning uit naar de opening van de nieuwe school. Helaas is de verwachting, dat het gebouw met de inven. taris op 31 Maart j.l. gereed zou zyn, niet in vervulling gegaan. De nieuwe schoolmeubeleu waren nog niet klaar. Nu is de officiële ope ning bepaald op Zaterdag 21 April sls. Dan zal de schooljeugd bezit nemen van het nieuwe gebouw en dat zal een feest zijn voor de jeugd en voor de leerkrachten. Het schoolgebouw is zo keurig Ingericht, als geen ander in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Op een plek. waar kort geleden nos twee bouwvallige schuurtjes hel dorpsbeeld ontsierden, staat nu een gebouw met een smaakvolle voor- en zijgevel. Het gebouw is een sieraad voor de gemeente. De drie nieuwe, ruime lokalen, zijn gelegen op het Zuiden, waardoor hot zonlicht door de grote stalen ramen ruimschoots kan binnentreden. De onderhelft van de ramen slaat open naar buiten en door toepassing van een vernuftige vinding kunnen ook de bovenramen naar buiten openge draaid worden. De lokalen zijn modern ingericht met practische schoolborden, doelma tige kasten enz. In het bijzonder de handwerkonder- wijzeres kan tevreden zijn over de opbergruimte voor haar materiaal. DE MEUBELEN. In twee van de drie lokalen (Wa terlandkerkje heeft een tweemans- school) komen de nieuwste school- meubelen, namelijk niet meer de ge wone schoolbanken, maar tafeltjes, waaraan twee stoeltjes zijn verbon den. I Moderne lampen, frisse overgordy- nen en nieuwe wandkaarten comple teren het geheel. Eén der lokalen kan worden verduisterd voor filmvoor stellingen. Het zwarte gordyn is kun stig weggewerkt. De lange gang, waarin toiletten en kapstokken, heeft een lambrisering van betonemail en een tegelvloer. Er is verder 'n kamer voor ri onderwy- zend personeel, welke kamer tevens is ingericht voor de schoolarts en de schooltandartsendienst, waarom er o.a. een vaste wastafel is aange bracht. Zowel in de lokalen als in de gang zyn er fonteintjes. Tenslotte zyn er enkele bergruimten. Het ge heel is geschilderd in lichte kleuren en maakt daardoor een byzonder vriendelyke indruk. SCHOOLFONDS. Uit deze beschryving blnkt wel, dat aan de Inrichting van dit schoolge bouw kosten noch moeite zyn ge spaard en onwillekeurig rijst de vraag, of Waterlandkerkje voor deze school zo'n ruime financiering heeft gekregen. Zo is het echter niet. De school is echter de trots van geheel Waterlandkerkje en dus moc-st het wat goeds worden. De bevolking van deze, nog geen 600 zielen tellende ge meente, vormt een hechte gemeen schap en zy bracht een schoolfonds bijeen uit vrijwillige bijdragen. Dank zy dit schoolfonds zyn diverse verbe teringen, zoals glad eiken deuren, te- fels in de gang enz. enz., aange- racht. tot een totaal bedrag van 3 4000 gulden. KLEUTERSCHOOL. Maar er is nog meer. Zoals wy reeds schreven, heeft deze school drie leslokalen, dus is er één lokaal over. Welnu, dit lokaal zal worden inge richt voor een kleuterklas, die tot op heden in deze gemeente ontbrak. Ook daarvoor is echter nogal wat nodig aan meubilair en leermiddelen. Bo vendien moet er een goede leerkracht komen, temeer waar gestart kan worden met 24 leerlingen. Om deze problemen op te lossen werd een com missie gevormd, die plannen heeft uitgewerkt, met het resultaat dat de twee timmerlieden van het dorp thans reeds druk bezig zyn me de vervaar diging van de schoolmeubeltjes uit de oude schoolbanken. Ook de gelden voor de financiering van de leermid delen en voor het salaris van de leer kracht zullen er komen, dank zij de prachtige gemeenschapszin. Waterlandkerkje is trots op de nieuwe school en wanneer over en kele weken de jeugd zal spelen op het ruime speelplein van tegels, dan zal dat een grote voldoening zyn voor alle dorpsbewoners. Vrlendschapsreis langs de Rijn van burgemeester d'Ailly Dinsdag waren honderden Duitsers in Düsseldarf getuige van de aan komst van burgemeester d'Ailly van Amsterdam, die een vrlendschaps reis van zes weken maakt langs Duitse, Franse en Zwitserse Rijnha vens aan boord van het motorschip „Van der Steng". Wegenwachter hield Tsjech aan UIT URANIUM-MIJNEN ONTSNAPT. Een lid van de wegenwacht, die patrouilleerde op de weg tussen Utrecht en Amsterdam, werd aange houden door een ongeveer 23-jarige vreemdeling, die hem om een lift verzocht. De wegenwacht nam hem mee, maar omdat hy de zaak niet helemaal vertrouwde, bracht hy zyn „gast" naar het hoofdbureau van po litie te Amsterdam. Hier werd de jongeman eens duchtig aan de tand gevoeld en al spoedig bleek, dat men te doen had met een 23-jarige Tsjech, die via België op clandestiene wjjze ons land was binnengekomen. Volgens zyn verklaringen tegen over de vreemdelingenpolitie te Am sterdam, was hy ongeveer een maand geleden ontsnapt uit de Ura- niummynen, op de DuitsTsjechi- che grens, nabij Eibenstock, ten Zui den van Leipzig. Via Oostenrijk en Duitsland was hy in België terecht gekomen. De jongeman zal vermoedelijk weer naar België worden terugge voerd. Prins Berrtfiard naar Juan en Evita Peron By zyn aankomst op het vliegveld te Buenos Aires is Prins Bernhard Dinsdag met 19 saluutschoten verwel komd. De Prins zal een week in Ar gentinië verblijven als gast van de Ar gentijnse regering. Hij zal worden ontvangen door pre sident Peron en later op de dag Eva Peron bezoeken in haar kantoor op het ministerie van Arbeid. Uitgifte 3>/2 Nederlandse Staatslening. De minister van financiën heeft be sloten tot de uitgifte a pari van een 3% Nederlandse staatslening, groot 200 millioen, zulks ter conso lidatie van vlottende schuld in het kader van de financiering van de bui tengewone militaire uitgaven. De deelneming in de lening is tot een bedrag van 92 millioen reeds verze kerd. De lening heeft een looptijd van ten hoogste 25 jaren. Schuldbewyzen in de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukken van 1000.—, 500.— en 100—, terwyi deelneming in de lening in de vorm van schuldregisterinschryvin- gen kan geschieden tot bedragen van ten minste 100.000. Minister Stikker en Van den Brink naar Parijs. Minister Stikker zal zich 6 April voor zaken, de O.E.E.C. betreffende, naar Parys begeven. Het grondstof- fenvraagstuk in verband met de Duitse betalingsmoeilykheden zal 'n punt van bespreking uitmaken. Mi nister Van den Brink zal met de heer Stikker mede gaan. BRANDWEER VERGAT BENZINE VOOR MOTORSPUIT Twee boerderijen afgebrand 19 mensen dakloos. Twee boerderyen zijn Maandag avond onder Beek en Donk (Br.) in vlammen opgegaan, waardoor 19 per sonen dakloos zijn geworden. Uit één boerdery kon het gezin met de grootste moeite gered worden. Tien stuks vee, een paard en enkele var kens kwamen in het vuur om. De brand sloeg van de ene naar de an dere boerdery over. De brandweer kon niet optreden doordat -men de benzine van de splinternieuwe mo torspuit had vergeten... VEEL BEWOLKING. Weersverwachting tot Woensdag avond: Over het algemeen veel bewolking, met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuidwest en Zuid. Iets zachter dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1