PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Op zoek naar de man met de honderdduizend Truman wil voortzetting van de Marshall-hulp na April 1952 BILT Kantlijn INVESTERINGEN IN HET BOUWEN WORDEN DRASTISCH BEPERT Vandaag K0LENPRIJZEN STERK GESTEGEN DE VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 78 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hooidred. G. Balllntijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H A Bossttardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week t 4.55 p kw fr. p. P- f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 3 April 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3. ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissinqen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zierlkzee: N. Bogardstr^CieO^teL^C. STEUN KAN NOG NIET GEMIST WORDEN Boodschap ter gelegenheid van het driejarig bestaan der E.C.A. President Truman is van plan het Amerikaanse Congres te verzoeken de Marshall-hulp niet In April 1952 te doen aflopen, doch voort te zetten. De president maakte dit bekend in een boodschap ter gelegenheid van het driejarig bestaan van de E.C.A., de organisatie belast met de uitvoering van het plan Marshall. „Er is nog veel te doen in Europa, Azië en andere delen van de wereld om de vr\je landen te steunen bü de opbouw van hun militaire en economi sche kracht tegen agressie van buiten en ondermijnende binnenlandse acties", aldus Truman. Dank zij de inspanningen van de Westeuropese volken zelt en mede door de hulp van Amerika heeft de economie van de landen zich in zeer grote mate hersteld en hebben de volken hun zelfvertrouwen terugge vonden. Deze geest en dit groeien de zelfvertrouwen vormen de be langrijkste bronnen voor de kracht der vrije wereld. Door samenwerking is het economische herstel in wezen bereikt, doch de huidige bedreiging van de wereldvrede heeft ons nieuwe taken opgelegd. De vrije naties zijn thans reeds bezig haar hulpbronnen te coördineren en aan te wenden voor defensieve doeleinden teneinde de vrijheid en vrede te handhaven", aldus Trumans verklaring, welke werd voorgelezen door Averell Har- riman, speciaal assistent van Truman op een bijeenkomst van ECA-emplo- yé's. Dean Acheson, de minister van Buitenlandse Zaken noemde in een boodschap het Europese herstel een van de „inspirerendste ontwikkelin gen van deze tijd." Dit herstel is bovenal een triomf van de geest. Het karakter en de vastberadenheid van de volken en de moed en het inzicht van hun leiders vormen de basis, waarop het Europese herstel is ge grondvest. Het belang van dit her stel voor de rest van de wereld was voorzien door president Truman en generaal Marshall. Zij zagen in, dat het niet alleen ging om het welzijn van de Europese volken, maar ook om de wereldvrede. Wij achten, aldus vervolgt de bood schap, dit ogenblik geschikt om te vens een woord van grote waardering te richten tot Robert Schuman, de Franse minister van Buitenlandse Zaken. Een staatsman, die een van de meest vooraanstaande Europese lei ders is. Schuman heeft met zijn plan bo- Er is weer een nieuwe reeks prijsverhogingen gepubliceerd. Wederom betreffen zij eerste le vensbehoeften, wederom wordt de kleine man er het zwaarst door ge troffen. Het zrjn ditmaal de brand stoffen, het gas en de electrieiteit, die aanzienlijk duurder worden. En wederom vragen wij aan de rege ring: Waar blijven de belastingen op de luxe artikelen, waar blijven de prijsverhogingen van de voor ieder een misbare zaken, die men tóch zal blijven kopen Het is psychologisch volkomen fout, om allereerst het dagelijks le ven duurder te maken. Dat kan des noods een paar weken wachten. Be last intussen althans een aantal luxe producten, dat zal aan de stemming van ons volle ten goede komen. De gewone man moet eten, de ge wone man moet stoken, de gewone man moet zijn sigaret en zijn shagje hebben, de gewone man moet zijn simpele glas bier kunnen drinken. Maakt men hem al deze dingen on mogelijk, dan gaat allereerst de ge wone man mopperen. Wordt de man, die zich nog enige luxe veroorloven kan in de eerste plaats getroffen, dan zal de minder verdienende daarin een zekere rechtvaardigheid zien en het slachtoffer zal hoogstens zeg gen „Weer wat minder luxe Wil de regering sociale onrust en inflatie in alle ernst vermijden, dan zal zij moeten beginnen de luxe eerst, de noodzaak pas daarna te belasten. Het dagelijks leven wordt schrik barend duurderDe marga rine steeg van Septem ber tot heden van 0.34 tot 0.52 per 250 gram de suiker van f 0.70 tot 0.91, de koffie van 1.96 tot 3.20 per 500 gram; de gort van 0.38 tot 0.61; de jam werd 9 cent duurder, de zeep 0.08, de schoenre paraties liepen op van 5.10 tot 6.25 a 6.75. En wie zal durven beweren, dat dit luxe artikelen zijn Nu is het bier weer 0.05 per glas duurder en de kolen zijn in prijs ver hoogd. De tabaksar.tikelen werden al 5 en 10 cent verhoogd, de textiel- prijzen vlogen omhoog De luxe daarentegen werd nauwe lijks duurder. En toch dient juist wat misbaar is, het allereerst als belas- tlngobjeet te worden aangegrepen. Er is nu een beperking van luxe- bouw afgekondigd. Dat is juist en verdient toejuiching. Wij vertrouwen evenwel, dat bij het hanteren van dit verbod rekening zal worden gehouden met de belan gen der getroffen gebieden. voor Walcheren en West Zeeuwsch Vlaanderen dient speling te worden gelaten. Anders zijn de gevolgen daar meer schadelijk dan goed. Want nog altijd hebben deze ge bieden een enorme achterstand op <19 met getroffen gebieden. vendien de weg gewezen naar de oplossing van een van Europa's grootste problemen, namelijk de ri valiteit, die heeft bestaan tussen zijn land en Duitsland. Wg Amerikanen, aldus Acheson. kunnen er trots op zijn, dat wij door middel van de ECA in staar zijn geweest een rol te spelen bij de prestaties van de Europese volken. Elsenhower: Europa kan verdedigd worden Eisenhower heeft Maandag op zijn eerste officiële persconferentie in Parijs medegedeeld, dat hij Maandag morgen om een minuut na midder nacht, officieel het bevel op zich heeft genomen van de troepen, die hem als opperbevelhebber van het Noordatlantisch Pactleger ter be schikking zijn gesteld. Op de vraag of hij dacht dat Euro pa verdedigd kon worden, antwoord de Eisenhower: „Ik ben hier niet gekomen, om naar het schiereiland van Brest terug te trekken. Die gedachte is niet bij me opgekomen". Einde van de Metro-staking in Parijs De arbeiders van de ondergrondse spoorweg en autobusdiensten te Pa rijs, die sinds achttien dagen staken hebben Maandagavond met grote meerderheid van stemmen besloten bet werk te hervatten. Hun werkwillig- heid is evenwel afhankelijk van een verzekering der betrokken bedrijfslei dingen dat geen vergeldingsmaatrege len tegen de stakers zullen worden genomen. Alle problemen door onderhandelen op te lossen Eerste grote rede van minister Morrison Engeland gelooft, dat alle interna tionale problemen door onderhande lingen kunnen worden opgelost. Dit verklaarde Maandag .minister Morri son op een vergadering van de La bour-parti] in Dudley. „Maar", voegde Morrison er aan toe, „als iemand zich zou laten ver leiden van deze weg af te wijken en te trachten met geweld een oplossing op te leggen, zal hij ons gereed vin den om datgene, waarin wg geloven, te verdedigen". Op Dinsdag 3 April zal via de zen der Hilversum I om 21.30 uur een repor tage worden gegeven van de interpellatie in dejTweede Kamer over lonen en prij zen. i Duizend weeskinderen, die tijdens de gevechten om Seoel geëvacueerd werden, ziju overgebracht naar het eiland Tsjejoe, waar zij in een speciaal daartoe ingericht weeshuis onder de zorgen van de Verenigde Naties kun nen bekomen van de verschrikkingen en het leed, dat de oorlog over hen bracht. Een groep kleuters in 't tehuis, waar zij liefdevol verpleegd worden. RADIOREDE MINISTER IN 'T VELD Minister zal elk plan boven 100.090 bekijken De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. J. In 't Veld, heeft Maandagavond voor beide Hilversumse zenders een radiorede gehou den, waarin hjj de plannen der regering betreffende het beperken der be voegdheden van de gemeentebesturen bjj het goedkeuren van bouwplannen nader heeft toegelicht. De minister lichtte het besluit toe, dat voorhands geen bouw van kleuterscholen, gymnastieklokalen en vermaakcentra kan geschieden. Ook raadhuizen, politiebureaux en dergelijke, zullen de eerste jaren niet veel kans hebben om tot uitvoering te komen. Volgens de wederopbouwwet is voor elk bouwwerk een speciale goedkeu ring nodig van de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting. Die bevoegdheid was voor een belangrijk deel overgedragen aan de gemeente besturen. Met het oog op de noodza kelijkheid om de minder noodzakelij ke investeringen stringent te beper ken, ben ik daarop echter weer ten dele teruggekomen. De minister zeide, dat hij voortaan alle plannen, waarmee een bedrag van meer dan 100.000 gemoeid is, zelf wil bekijken, zelfs de plannen van fabrieksbouw. Er worden namelijk ook wel fa brieken gebouwd, die alleen maar een verschuiving van werkgelegenheid brengen, roomijs-fabrieken bijv. De minister geloofde niet, dat wij be hoefte hebben aan een stijging van de productie van roomijs en ook de exportmogelijkheden leken hem ge ring. Er zijn echter andere bouwwer ken, waarvan voldoende vaststaat, dat zij zonder bezwaar een tijdje kunnen worden uitgesteld. De minis ter dacht aan bioscopen en andere inrichtingen van vermaak, sociëtei ten, schouwburgen en musea, aan benzinestations. De bouw en het ver bouwen daarvan zal daarom voorlo pig niet worden toegestaan. Hetzelf de geldt voor verbouwingen, die een verbetering van het uiterlijk aanzien ten doel hebben. Voor al deze gevallen zal geen goedkeuring kunnen woi-den verkre- Fen, ook al ligt het bedrag beneden 100.0Q0. Minder instemming zal waarschijn lijk het besluit vinden om voorshands geen bouw van kleuterscholen en gymnastieklokalen toe te staan. Vooral lagere scholen zullen in de naaste toekomst nog in groot aantal gebouwd moeten worden om de stroom van leerlingen, die in de ja ren 1952, 1953 en 1954 te wachten is, behoorlijk te kunnen opvangen. BOUW VAN KERKEN, ENZ. Iets minder stringent is het stand punt ten opzichte van kerkelijke ge bouwen, bank- en kantoorgebouwen, verenigingslokalen, gebouwen voor sociale zorg, badhuizen en zwemin richtingen. Deze zullen bij hoge uit zondering kunnen worden toege staan. Gedacht wordt hierbij met na me aan herbouw in verwoeste gebie den en voorts aan bijzondere geval len, waarbij inderdaad van een nood toestand kan worden gesproken. Bouw van kerken zal binnen het daarvoor beschikbare bouwvolume mogclgk blijven, maar de kerktorens zullen voorlopig achterwege moeten worden gelaten. Openbare werken en overheidsge bouwen zullén op dezelfde wijze onder het mes worden genomen. En de la gere publiekrechtelijke lichamen (provincies en gemeenten) worden nog aan een extra controle onder worpen. Een speciale commissie zal bezien, of de investering uit een oog punt van kapitaalsvoorziening ver antwoord is. Raadhuizen, politiebu reaux en dergelijke, zullen de eerste jaren niet veel kans hebben om tot uitvoering te komen. Minister In 't Veld was er zich van bewust, dat de door hem toegelichte maatregelen een streep betekenen door een plan. dat hem dierbaar is. Maar het kan nu eenmaal niet an ders. Als wij het niet aandurven de minder noodzakelijke investeringen voorlopig te laten rusten, lopen wjj vast met die dingen, die voor de toe komst van ons volk essentieel zijn, d.w.z. de industrialisatie, de woning bouw en de noodzakelijke scholen bouw. is het 100 jaar geleden, dat in de Grote Kerk te Alkmaar het huwelijk ingezegend verd tussen de kerkschilder Johan nes Bosboom en de roman schrijfster A. L. G. Toussaint. Isaac da Costa wijdde er een gedicht aan. GEEN SEIZOENREDUCTIE VOOR ANTHRAC1ET Gas en electrldtelt één cent duurder Met ingang van 1 April zjjn de voor kolen verhoogde prijzen van kracht geworden. Voor de meest gebruikelijke huisbrandsoorten als anthraclet, nootjes 3, le en 2e soort, eierkolen en gascokes bedragen de verhogingen onderscheidenlijk 1,40, 1,25, 0,95 en 0,60 per hl. De maximumprijzen voor levering van genoemde soorten in de grote steden bedragen thans resp. 7,95, 7,45, 5,20 en 3,421/,. De vérhogingen zijn voor het over grote deel een gevolg van de zeer sterk gestegen invoerprijzen van de kolen. Ook de hoge zeevrachtprijzen die' met name drukken op de uit Amerika ingevoerde kolen, spelen een belangrijke rol. Voor het kleinste deel zijn de verhogingen een gevolg van de gestegen productiekosten van de Nederlandse mijnen. De verhoging van de kolenprijzen heeft een verhoging van de gas- en electrlciteitstarieven ten gevolge. De toegestane verhoging van de gasta- rieven bedraagt 1 ct. per m3, die van de electriciteitstarieven 1 ct. per kwh. Laatstgenoemde verhoging dient mede ter opvanging van de prijsstijging per 1 Januari jl. van de door de electriciteitscen trales ge stookte kolen. Zoals in publicaties over de jongste loonsverhoging is vermeld, is bjj het Frankrijk diende nieuwe ontwerp-agenda in Plaatsvervangers zetten de discussies voort Frankrijk heeft Maandag op de bij- ,UUJ auiuiaucv 6CT;u eenkomst van de plaatsvervangers worden verleend, doch evenmin hoge. der Grote Vier namens de drie Wes telijke mogendheden een nieuwe ont werp-agenda voorgesteld. De tekst van de nieuwe ontwerp agenda luidt. Punt 1: Het onderzoeken van de oorzaken en gevolgen van de huidige internationale spanningen in Europa en de middelen tot een blijvende ver betering in de betrekkingen, met in begrip van de kwesties betreffende: Het bestaande peil van bewapening en strijdmachten en maatregelen voor de internationale controle en vermindering van de bewapening en strijdkrachten; de demilitarisatie van Duitsland, het nakomen van de tegenwoordige verplichtingen op grond van verdra gen en overeenkomsten, het wegnemen van de vrees voor oorlog en voor agressie. Punt 2: Voltooiing van het verdrag tot herstel van een onafhankelijk en democratisch Oostenrijk. Punt 3: De problemen betreffende het herstel van de Duitse eenheid en het voorbereiden van een vredesver drag. Volgens woordvoerders van het Westen heeft Gromyko slechts een „voorlopig" antwoord gegeven op het nieuwe Westelijke voorstel. Daarna hield Gromyko een „propaganda"- redevoering, die er niet toe bijdroeg de toestand te verbeteren, aldus de woordvoerders. Koningin en prinsesjes 'rug uit Sankt Anton .alf negen Maandagavond is H. - ->.oningm Juliana met de drie oud ste prinsesjes per trein uit bet Oosten rijkse wintersportcentrum Sankt An ton in Soestdijk teruggekeerd. toekennen hiervan met de verhoging van de kolenprijzen en de gas- en electriciteitstarieven rekening ge houden. GEEN SEIZOENREDUCTIE VOOR ANTHRACIET. Evenals het vorig jaar zal een systeem van seizoenprijzen worden ingevoerd, met dit verschil evenwel, dat anthraciet thans niet onder deze regeling zal vallen. Op de kolenprijzen welke Maandag j.l. zijn ingegaan, zal bij aankoop in de maanden Mei en Juni een reductie worden verleend van 0.50 per een heid (1 hl.) voor esskolen en vet- kolen o.m. nootjes 2 en 3 en voor eierbriketten. Voor cokes geldt gedu rende deze maanden een reductie van 0.35 per eenheid (2 hl.). Voor de maanden Juli en Augustus bedragen de reducties voor alle hier genoemde kolensoorten met inbegrip van cokes 0.15 per eenheid. De winterprijzen, welke op 1 Sep tember a.s. ran kracht worden, zuilen daarentegen voor esskolen, vetko- len en eierbriketten per eenheid 0.20 hoger worden dan de prijzen, die per 1 April jl. zjjn ingegaan, ter wijl de prijzen voor cokes f 0,15 per eenheid hoger zullen worden. Zoals reeds werd opgemerkt, zullen voor anthraciet geen seizoenreducties re winterpryzen worden berekend. Het is voor een ongestoord verloop van de huisbrandvoorziening noodza kelijk, dat de aflevering zo geleide lijk mogelijk plaats heett. Het ver dient dan ook aanbeveling dat de be volking zoveel mogelijk gedurende de zomermaanden reeds een deel van de behoefte aan brandstoffen voor het winterseizoen inslaat. Hierbij dient er evenwel rekening mede te worden gehouden, dat gedu rende de zomermaanden van de han del niet meer kolen kunnen worden verlangd dan waarover deze in die periode uit de binnenlandse productie en import de beschikking krijgt. Van de seizoenreducties zal dus slechts voor een evenredig deel van de totale gezinsbehoefte aan huisbrand kunnen worden gebruik gemaakt. De nationale koopvaardijvloot heelt in 1949 aan netto inkomsten geboekt een bedrag van 483.4 millioen gulden. Dit be tekent een verbetering tegenover de voor gaande jaren, want in 1947 waren de net to inkomsten 346 en in 1948 429,2 millioen gulden. Hoofdprijs Staatsloterij viel in Vlissingen Een vader dacht het eerst aan zijn zieke kind De honderd duizend eruit! luidde Maandagmorgen een der tientallen A.N.P.-berichten. Het nummer C 1078 stond er natuurlijk bij en het was een klein kunstje om tot de conclusie te komen, dat de hoofdprijs van de Staatsloterij ditmaal zeer vermoedelük, ja, zo goed als zeker in Vlissingen moest zijn gevallen. Zodra dat vermoeden bestond, besloot onze redactie op speurtocht te gaan naar de Man met de Honderdduizend en vanzelfsprekend was de eerste gang naar de collectrice van de Staatsloterij, mevr. H. van der Hulst Rijnaarts. Zij gaf spontaan toe, dat de honderdduizend inderdaad op een door haar verkocht lot was gevallen, op een kwart lot en verder op twin tig jes. Verder echter was zjj zo gesloten als een bus. En dus moesten we op eigen houtje op zoek naar de gelukkigen. Nu is Vlissingen geen wereldstad. Maar ga maar eens op zoek naar men sen, die een buitenkansje hebben gehad, als de enige, die alle namen weet haar mond potdicht houdt. Zoeken naar een speld in een hooiberg is zeker niet moeilijker'. Toch werd de poging gewaagd. Toen we mevr. v. d. Hulst aantrof fen in haar huis aan de Badhuisstraat was ze enthousiast Zij zou aan de ge lukkigen, die samen netto een bedrag van f 85.000 toegewezen kregen, het blijde bericht gaan brengen. „Dat is nu voor de tweede maal, dat bij mij de 100.000 valt. Drie jaar geleden was het in Brabant, waar ik toen woonde, en nu weer in Vlissingen". Mevrouw v. d. Hulst was er zelf onthutst van en raakte niet uitgepraat over dit merk waardige feit. Maar toen wij haar vroegen naar de namen van de geluk kigen. was zij zo dicht als een pot. „Die vertel ik u niet Als u een portie van de 100.000 had getrokken, zo.u u het ook niet prettig vinden als ik uw naam vertelde". Hoe wij ook aandron gen, de collectrice was onvermurw baar. Zij verklapte de namen van de kopers niet. „Wel kan ik u zeggen, dat de prijzen gelukkig zijn gevallen. Ze zijn over het algemeen bij mensen te rechtgekomen, die het best kunnen ge bruiken." HAAR ERVARINGEN Gistermiddag is mevrouw v. d. Hulst per taxi door Vlissingen gegaan, om de gelukkigen in kennis te stellen van het heuglijke nieuws. „De mensen konden het niet vatten", vertelde ze. I Overal waar ik kwam was de blijd schap voor velen te plotseling. Men wilde het eenvoudig niet geloven. In één der gezinnen pakte de dolgelukki ge echtgenoot zijn vrouw beet en maakte een wilde rondedans door de kamer, tot de vrouw bleek op een stoel neerzeeg en totaal van streek vroeg of het geen Aprilmop was. In een ander gezin, waar ik kwam, dacht de vader ogenblik kelijk aan zijn ziek bind. „Hier heb ik geen baat voor haar kun nen vinden, nu heb ik eindelijk de middelen om met haar naar het academisch ziekenhuis in Leiden te gaan". Dit waren de reacties die mevrouw v. d. Hulst ons vertelde toen wij haar, na haar autotocht, voor de tweede maal opzochten, maar ook toen wilde zij niets loslaten over de namen. EEN SPELD IN EEN HOOIBERG. Zij wist op dat moment niet dat on ze verslaggever de gehele middag kris, kras door Vlissingen had ge speurd naar haar auto. Toen bekend was geworden, dat mevrouw v. d. Hulst per taxi haar woning had ver laten om de adressen te bezoeken waar de prijzen waren gevallen, reed de reporter per rijwiel door de stad op zoek naar de auto om zodoende achter de namen te komen. Het was voor hem het zoeken van een speld in een hooiberg, maar hij had een kans, die niet verzuimd mocht worden. In de Walstraat was het geluk met hem. Uit de richting Nieuwendijk naderde de taxi met mevr. v. d. Hulst. (vervolg op blo. 81 Auriol sprak het Amerikaanse Congres toe „Neutraliteit is barbaars". De Franse president Vincent Auriol, heeft op een gemeenschap pelijke vergadering van de Ameri kaanse Senaat en het Huis van Af gevaardigden, het woord gevoerd. Hij sprak enkele uren voordat de Senaat zou stemmen over presi dent Trumans voorstel om nog vier divisies naar Duitsland te zenden. „Het barbaarse begrip neutral^ teit is de Fransen altijd vreemd ge weest", aldus Auriol. „Zij weten, dat neutraliteit, om het even of zij met zoveel woorden is aangekondigd en al of niet met bewapening gepaard gaat, België, Nederland, Noorwe gen noch Denemarken beschermd heeft en dat een aanvaller nooit aan een grenspost zou halt houden, zelfs niet indien zich hierin een duif met een olijftak bevindt. De „fax" kan 3000 woorden per minuut overbrengen EEN NIEUW SEINTOESTEL. Onlangs is in New York (door de Western Union Telegraph Company) een demonstratie gegeven met een nieuw sëintoestel, een zogenaamde „high speed fax", aat over iedere af stand geschreven en gedrukte stukken, alsmede foto's, met zeer grote snel heid zowel kan verzenden als ont vangen. Het toestel maakt het moge lijk 3000 woorden per minuut over te brengen, hetgeen de snelste wijze van overbrenging genoemd wordt, ooit op communicatiegebied bereikt. De eerste „Fax" (afkorting van fae- simüi)-installatie zal waarschijnlijk voor het Amerikaanse leger bestemd zijn. De capaciteit van het nieuwe systeem is zo groot, dat een tijdschrift van 90 pagina's binnen het uur naar elke bestemming kan worden overge bracht. Vice-admiraal De Booy ambassadeur in Bonn Bij Kon. Besluit is het hoofd van de Nederlandse missie bij de geallieerde Hoge Commissie voor West-Duitsland, vice-admiraal J. de Booy, tot Neder lands ambassadeur bij de West-Duit se bondsrepubliek benoemd. De mis sie is tot ambassade verheven. ZONNIGE PERIODEN. Weersverwachting geldig tot Dins dagavond- Wisselende bewolking, met slechts enkele verspreid optredende buien. Overwegend matige Westelijke wind, Iets zachter dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1