PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bondskanselier Adenauer zal bezoek brengen aan Parijs De Camp veer se Toren hersteld in oude luister 0£ BILT Kantlijn Wekelijks milliard dollar aan militaire orders MYSTERIEUZE BRANDEN OP DE JOH AN VAN 01DFNBARNEVELT Plaatsvervangers stelden bijeenkomst uit Minister Wisjinskv ziek MANUS OLY EINDELIJK IN AMSTERDAM GEARRESTEERD Nederlandse vrijwilligers vertrokken naar Korea 194e Jaargang - No. 77 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn. Pl. vcrv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per ■week f 4.55 p. kw. fr. p. p. t 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 2 April 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (inax. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 1G0. tel. „SYMBOLISCH EINDE VAN VIJANDSCHAP" Duitse socialisten fel gekant tégen het plan Schuman De Westdultse Bondskanselier dr. Adenauer heeft een uitnodiging van de Franse regering aanvaard om 13 April naar Parijs te komen in verband met de slotbesprekingen over het plan Schuman. V Dit zal Adenauers eerste officiële bezoek aan het buitenland zyn sinds de totstandkoming van de Bondsrepubliek. In diplomatieke kringen te Pa rijs wordt het bezoek van het Westduitse regeringshoofd als het symbo- lisch einde van de oude Frans-Duitse vijandschap beschouwd. Inmiddels hebben de Duitse so cialisten aangekondigd zich fel tegen ondertekening van het plan Schuman te zullen verzetten. Dr. Schumacher hun leider, sprak Zondag op een ver gadering van partijfunctionarissen over een „technocratische dictatuur Hij meende dat alle Duitse arbeiders moesten worden gemobiliseerd tegen het plan Schuman. dat volkomen in strijd zou zijn met de Duitse belangen Het plan is ook ter sprake gekomen tijdens de besprekingen in Washington tussen de Franse minister van bui tenlandse zaken, Robert Schuman en zijn Amerikaanse collega Acheson Schuman zeide op een persconferen tie, dat de besprekingen van meer waarde waren geweest dan alle diplo- matike nota's, die beide regeringen zouden kunnen uitwisselen. Andere belangrijke punten, die aan de orde kwamen, zijn: De bewapening van West-Europa, met inbegrip van de rol van Duitsland hierbij; de problemen met het oog op een mogelijke conferentie van de Grote Vier; de oorlog in Korea, en de Franse krachtinspanning in Indo-China; de verdediging der Middellandse Zee. In diplomatieke kringen in Washing ton is men van mening dat het bezoek van president Auriol aan Washington een groot succes is geweest. De per- Er schijnt nog geen conflictstof genoeg in de wereld te zijn! El ders in dit nummer kan men kennis nemen van hetgeen het A.N.P. vermeldt over de Amerikaanse plan nen voor een vredesverdrag met Ja pan. Welnu: buitenlandse radiosta tions hebben er nog meer bijzonder heden uit verstrekt. Zij deelden na melijk mede, dat Amerika voorne mens zou zijn om de aanspraken, die Japan doet gelden op de thans door Rusland bezette eilanden van Japan, te steunen Evenals de Duitsers zyn de Japan ners plotseling beste, brave jongens geworden. Nu de vroegere geallieer den het onder elkaar aan de stok hebben, zal de Japanse steun Ameri ka welkom zyn. Amerika zal des noods Japanse aanspraken tegenover Rusland steunen. Dat daardoor bij alle reeds aanwe zige conflictstof dan een nieuwe bron van ergernis wordt geschapen, is blijkbaar niet zo belangrijk. Maar het lijkt ons volmaakt over bodig. Nederland heeft allerminst re den om Japan dankbaar te zijn. Laat Japan het daarom maar zonder zijn door de Russen bezette eilanden doen, als de vrede daar wel bij vaart. Amerikaanse bladen voorspelden Zaterdag, dat de ambassadeur der V.S. in Den Haag, Selden Chapm, weldra zal worden opgevolgd door mevrouw Perle Mesta, de Ame rikaanse gezante in Luxemburg. De Nieuwe Rott. Crt. wydt aan dit gerucht een critische beschouwing. Voorop stellende, dat de sexe by het vellen van een oordeel hier geen rol speelt en dat mevr. Mesta haar re presentatieve plichten in Den Haag met waardigheid zou vervullen, zegt het blad: „Het is echter duidelijk, dat het ambt van ambassadeur in een vreemd land meer inhoudt dan repre sentatie alleen. Vooral onder de te genwoordige internationale omstan digheden, welke tot een zeer nauwe economische en militaire samenwer king tussen de Ver. Staten en de Westeuropese landen hebben geleid, worden aan de vertegenwoordigers die deze landen over en weer hebben, zeer hoge eisen van kennis en erva ring gesteld. Ook Nederland, dat zijn zeer bijzondere vraagstukken heeft niet in de laatste plaats tengevol ge van de mede door de Ver. Staten bevorderde overdracht van de souve- reiniteit aan Indonesië maakt deel uit van de groep der Atlantische mo gendheden en kan dus menen, ook in de vertegenwoordiging van de Ver. Staten hier te lande een adequate er kenning te dezer zake te kunnen ver wachten. Bovendien verkeert de am bassadeur van de Ver. Staten hier te lande nog in de bijzondere omstandig heid, dat hy geaccrediteerd is in de staat, waarvan de minister van Bui tenlandse Zaken tevens de leider is van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking; deze organisatie speelt in het nijpende grondstoffenvraagstuk een voor de toekomst van Europa beslissende rol. Hoewel de onderhandelingen op dit stuk worden gevoerd op het interna tionale vlak, is Den Haag toch een bijzonder contactpunt. Van de verte genwoordiger van de Ver. Staten hier xnag dan ook worden verwacht, dat soonlijkheid van de Franse president, waarin ernst verenigd is met een re alistisch gevoel voor humor, heeft het Amerikaanse publiek en de functiona rissen te Washington voor zich inge nomen, aldus Reuters correspondent. Een auto. die deel uitmaakte van de presidentiële stoet te Washington, is in botsing gekomen met een vrachtauto De pers-attaché van de Franse am bassade te Washington, de vertegen woordiger van het Franse persbu reau „A.F.P." en de chauffeur werden gewond. De „A.F.P."-joumalist brak drie ribben. Rapport van WHson In zyn eerste kwartaalrapport heeft het hoofd van 't Amerikaanse mobi lisatie programma, Wilson, gemeld, dat Iedere week militaire orders ge plaatst worden voor bijna een mil liard dollar en dat meer dan een mll- Iioen ton aan militaire uitrusting in de laatste twaalf maanden ls ver stuurd naar de geallieerden van de Ver. Staten. Het rapport meldt, dat 3 500 tanks en gevechtswagens, 11.000 auto's voor algemeen gebruik, 750 vliegtui gen, 100 schepen en 3.000 stukken geschut z$n verzonden, voornameiyk naar West-Europa. Do militaire productie in de West- Európese landen is ln de afgelopen twee jaar meer dan verdubbeld en verwacht wordt dat de productie ge durende het komende jaar opnieuw verdobbeld zal worden. De bestryding van de inflatie zou een moeilyker probleem zijn dan het op gang brengen van de productie, aldus Wilson, maar als Amerika aldus Wils Yastberadei Dr. Konrad Adenauer. „EEN RARE EN BEROERDE ZAAK" Het werk van een pyromaan of van een geslepen saboteur Het m,s. „Jolian van Oldenbarnevelt" met emigranten naar Australië aan boord, is Zondagmiddag om zes uur opnieuw naar zee vertrokken. Het raadsel der brandstichtingen is nog niet opgelost. Mr. Wassenbergh, de officier van Justitie te Amsterdam, die het onderzoek aan boord leidde, zeide Zaterdag: „Een rare en beroerde zaak". In totaal zijn niet minder dan zes branden aan boord van het passagiers schip geconstateerd. De eerste toen het schip nog in 'Amsterdam voor de kade lag. Kort daarna deden zich nog tweemaal gevallen van brandstichting aan boord voor en toen tenslotte, ter wijl het schip in het zicht van het eiland Wight voer. voor de vierde maal brandalarm moest worden ge geven, besloot de gezagvoerder, na overleg met zijn directie, geen verdere risico's te nemen en de steven te wen den. Vrijdag werd begonnen met het on derzoek. dat evenwel uiterst moeilijk is omdat zich aan boord 1400 passa giers en 400 konpen bemanning be vinden en in feite allen als verdacht kunnen worden beschouwd. De brutaliteit van de brandstichter een ziekelyke pyromaan of een gesle pen saboteur bliikt wel duidelijk uit het feit. dat terwijl bet onderzoek in volle gang was en niet minder dan vijftien rechercheurs overal rond- sneurden, terwijl bemanning en pas sagiers verzocht was ogen en oren wijd open te houden, nog tweemaal aan dek brand werd geconstateerd. De branden werden hoofdzakelijk veroorzaakt in kasten en andere ver borgen hoeken. De wijze waaroo brand is gesticht is uiterst primitief, wat evenwel de gevaren niet weg neemt, want een brand kan zich op een schip snel verspreiden. KOSTBARE REPARATIES. De branden zijn niet in de machine kamer ontstaan. De schade is niet van zeer ernstige aard, maar toch altijd nog dusdanig, dat de reparaties zeer kostbaar zullen zyn. Washington nog niet tevreden De plaatsvervangers der Grote Vier te Parys hebben Zaterdagochtend aan een lunch, aangeboden door de Amerikaanse afgevaardigde, Philip Jessup, besloten 's middags niet in voltallige vergadering bijeen te ko men om de Westelijke mogendheden gelegenheid te geven hun houding ten opzichte van de jongste Sowjet- voorstellen voor de ministeragenda te bepalen. Vandaag zullen de plaatsvervan gers weer bijeen komen. De volgende stap te Parijs, aldus menen waarnemers, hangt voorname lijk van Washington af, waar men zich nog hardnekkig tegen de jong ste Russische formulering van het voornaamste agendapunt (over de oorzaken van spanning, waaronder de ontwapening van Duitsland) biyft verzetten. hij vooral een diplomatieke ervaring bezit, die hem in staat stelt de aan raking tussen de Ver. Staten en Ne derland op zo efficiënt mogelijke wijze te zoeken en te vinden. De diplomatieke carrière van mevr. Mesta is van nog slechts betrekkelijk korte duur. Wij menen daarom de vraag te mogen stellen, of het State- department niet andere candidaten beschikbaar heeft, wier ervaring mag doen veronderstellen, dat zij tegen de verantwoordelijkheden van deze post in elk geval zijn opgewassen". „Wij hebben thans alle denkbare maatregelen 'getroffen om te voorko men, dat een eventuele nieuwe brand stichting ernstige gevolgen kan heb ben". zo zeide mr. Wassenbergh. Mr. Wassenbergh meende te kunnen zeggen, dat slechts één man verant woordelijk moet worden gesteld voor de branden. Hij meende niet. dat het het werk is van een complot. Het zoe ken van de dader is even moeilijk als het vinden van een speld in een hooi berg. Nederlandse operazanger voelde zich beledigd De operazanger Theo Baylé is door de directie van de Nederlandse Ope ra de toegang tot de Stadsschouw burg in Amsterdam ontzegd. Baylé weigerde Vrijdagavond zyn rol in de „Parelvissers" te zingen naar aanleiding van een naar zyn mening onjuist bericht in „De Waarheid". Het blad werd hem kort voor de voorstelling getoond en Baylé stond er op, dat hem de naam werd genoemd van degeen, die gegevens voor het artikel had verstrekt. Hij bleef op het toneel en weigerde weg te gaan, zodat de voorstelling moest worden afgelast. !en blyft, zouden de V.S. in 1953 voldoende voorbereid moeten zijn om indien nodig aan een volle dige mobilisatie te beginnen terwijl de productie van niet-militaire goe deren dan minstens zo groot zou moe ten zyn als voor het uitbreken van de oorlog ln Korea. Molotov neemt tijdelijk zijn taak over. Het voorlichtingsbureau van het Russische ministerie van Buitenland se Zaken heeft Zaterdag medegedeeld dat minister WIsjinsky ziek is, doch herstellende. In het buitenland circuleerden al eerder geruchten dat Wisjinsky een ziekte aan de longen had. Molotov zou tydelyk belast zijn met de leiding van de Russische bui tenlandse politiek. Bier wordt duurder Het bier wordt met ingang van vandaag duurder. Dat is de medede ling, die het centraal brouwerykan- toor in overleg met de bedryfshoreca Zondagmiddag bekend heeft ge maakt. In volkszaken zal de prijs per glas voor zwaar bier met circa 5 cent verhoogd worden (afhangende van de grootte van het glas). Betref fende deze verhoging van de prjjzen per glas in de hotel-café-restaurant- bedry'ven zullen door de bedryfshore ca, na overleg met belanghebbenden, nog nadere adviezen worden gegeven. In siyteryen en winkels zal een fles zwaar bier van 45 centiliter van 36 cents tot 40 cents verhoogd worden. Argentinië vestigt basis ln betwist Poolgebied De Argentynse regering heeft be kend gemaakt, dat zij in Margaret Bay in het Zuidpoolgebied 'n nieuwe basis heeft gevestigd. Dit geschiedde door een expeditie van Argentynse geleerden die 12 Februari uit Buenos Ayres vertrokken. Volgens Londense diplomatieke krin gen zal Engeland mogelijk by Argen tinië protesteren tegen het vestigen van een vierde basis in het Zuidpool gebied in streken die geacht worden onder Britse souvereinitelt te staan. HET SPEL IS UIT. Roodharige vriendin bracht politie zijn schuilplaats op het spoor Zondagmorgen by het ochtendgloren hebben rechercheurs van de Amster damse centrale recherche tezamen met mannen van de districtsrecherche der Kykspolitie het net, dat om de beruchte inbreker Manus Oly was ge spannen, dichtgetrokken. Ineengedoken onder een keukentafeltje op de tweede verdieping van liet perceel Paardenstraat 11 te Amsterdam troffen de politiemannen Oly aan. „Ik ben blij, dat het spel uit is" waren de woorden, waarmede hy inspecteur Prakken van de centrale recherche begroette. Zonder enig verzet te bieden liet h\j zich wegvoeren naar het hoofdbureau, waar h\j thans is opgesloten. De afgelopen weken zijn onder lei ding van de politiefunctionarissen Webster en Prakken alle denkbare maatregelen genomen om Manus te vangen. De reputatie van de recher che immers stond op het spel. Spykerplanken op wegen, neergela ten tolbomen en tal van andere voor zorgen moesten beletten, dat Oly, die bekend staat als een voortreffelijke chauffeur, kans zou krijgen met een gestolen auto op pad te gaan. Maar Oly bleek door de grote publiciteit, die het gevolg was geweest van zyn acties, voorzichtig te zyn geworden. Hy dook onder. NET WERD GESPANNEN. De Zaterdag voor Pasen was Ma nus Oly gedwongen een nieuw schuil adres te zoeken. Hij begaf zich per taxi naar Zaandam, maar kon de rit prijs niet betalen by zyn arrestatie had hy juist één cent in zijn zak. De taxichauffeur wendde zich tot de po litie en er volgde een nauwkeurig on derzoek in de buurt van Zaandam. Nog één keer lukte het Manus door de gaten van het net te onsnappen en hij Keerde terug naar Amsterdam. Dank zij echter het voortreffelijke werk van de recherche der Zaanse politie kon men uit zyn bezoek aan Zaandam conclusies trekken, die hou vast boden. Men vond een vrouw met rood haar, die de vriendin van Manus bleek te zyn. Hoewel deze vrouw al- 236 man en 3 verpleegsters Zaterdagmiddag vertrok van de Lloy.dkade te Rotterdam met be stemming Korea het ca. 12.000 b. rt. metende Am. troepentnansportscbip „General J. H. McRea", me* aan boord 236 Nederlandse vrijwilligers, die het aanvullingsdetachement vor men voor het Nederlandse detache ment Ver. Naties. Namens de regering werd een boodschap voorgelezen door luite nant-generaal D. C. Buurman van Vreeden. Met ca. vijftien legertrucks waren de Nederlandse vrijwilligers, die on der commando staan van majoor A. C. van der Meyde, naar Rotterdam gekomen. Onder de vrijwilligers be vinden zich enkele genaturaliseerde Polen en verder gaan er drie ver pleegsters van het V.H.K. mee. Prins Bernhard naar Uruguese badplaats Prins Bernhard is Zaterdag naai de Uruguese badplaats Punta Del Este vertrokken. Hij zal hier tot drie April a.s. biyven, waarna de Prins voor een bezoek van een week naar Argentinië vertrekt. Veere's burgemeester: >yAls we nu nog moesten beginnen Historisch monument als attractief hotel-restaurant De restauratie van de Campveerse Toren in Veere is voltooid en wie het imposante voormalige vestingwerk thans aanschouwt, kan niet anders dan zich verheugen over de wijze, waarop deze restauratie werd uitgevoerd. De oude luister van een der fraaiste bouwwerken van Zeeland ls volledig hersteld en Veere weet zich verzekerd van het voor lange jaren onge- geschonden voortbestaan van een van zyn kostelijkste monumenten. In zijn nieuwe vorm zal de Campveerse Toren zonder twijfel voor het toeris me een nieuwe attractie zyn. Dc opvallendste uitwendige veran deringen zijn het herstel van de to- renkap in de vorm, waarin deze kap ook op oude gravures is afgebeeld en het herstel van de fraaie trapgevel van de Stadsherberg, die beide aan de toren een geheel nieuw, monumen taal aanzien hebben gegeven. De bedekking van deze torenkap met lood en leien was een byzonder las tig, veel vakmanschap vereisend werk, dat door de gemeenteloodgie ter van Middelburg, de heer A. Jobse, met grote bekwaamheid werd uitge voerd. Alle buitenmuren zyn gerestaureerd, waarby men de vensters kleiner dan voor de restauratie heeft gemaakt. De toren heeft daardoor weer meer het karakter van een vestingwerk gekregen, terwijl de lichtval in de zalen ruimschoots voldoende is ge bleven. Ook inwendig zyn de veranderin gen zeer aanzienlyk. De bekende grote zaal is geheel gerestaureerd. Het meest trekt de grote, in zes tiende eeuwse styl gebouwde schouw, de aandacht. De muren zijn afgebikt, met specie bestx-eken en voorzien van een eiken lambrizering. Een ouder wetse tapkast en een klavier, door de gachter, de heer H. A. van Cranen- urgh, ontdekt op een der zolders van de Schotse Huizen en op zyn kos ten gerestaureerd, vervolmaken het styivolle milieu, waarin ook de prach tige antieke kaarsenkronen de aan dacht trekken. De bovenzaal, sociëteit van de Kon. Roel- en Zeilvereniging „De Maas" te Rotterdam, is eveneens ge restaureerd. Hier vond men achter de wandbedekking zowaar de antieke bespanning ongeschonden terug, zo dat ook hier met de zware eiken bal ken een prachtig geheel kon worden verkregen. Ten slotte dient vermeld, dat de vroegere stallen op de benedenver dieping nu ook als hotelruimte dienstbaar zyn gemaakt. Als geheel is de restauratie aan de toch al karakteristeke Campveerse Toi-en in sterke mate ten goede ge komen. Wie Veere bezoekt, zal de Toren voortaan zeker niet overslaan! DE INGEBRUIKNEMING Vrijdag is de Campveerse Toren officieel weer in gebruik genomen. De pachter, de heer Van Cranen- burgh, had daartoe het college van B. en W. en de raadsleden, alle met hunne dames, de architect, de heer M. J. J. van Beveren, de aannemer, de heer D. Woudenberg, de uitvoer der, de heer A. van Geelkerken, de loodgieter, de heer A. Jobse en de schilder, de heer R. Roeting, alsmede enkele andere gasten met hunne da mes aan een maaltijd verenigd. Zij waren de eersten, die de prachtige grote zaal, geheel met kaarsen ver licht, te aanschouwen krege.n Er werden tijdens deze maaltyd, die' opgeluisterd werd door fluit- en klavierspel van de dames Joke de Koeier uit Haarlem en Mans uit Middelburg, hartelijke toespraken gewisseld. De burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, xiep namens de gemeente Veere alle aanwezigen een welkom toe en bracht hulde aan de genen, die de restauratie hebben uit- gevoerd van dit oude gebouw met zyn unieke sfeer. De desolate boedel, die eeuwen had blootgestaan aan het geweld van wind en water, ls in oude glorie herrezen. Met name noemde spr. de architect Van Beveren. Het ls vaak gemakkelijker een nieuw bouwwerk te ontwerpen, dan een oud gebouw zijn vroegere schoonheid te hergeven. De heer Van Beveren is daar echter volkomen in geslaagd en geheel Zeeland is hem daar dankbaar voor. Laat de Nederlanders komen kyken naar wat met kundige han den, met een warm, liefdevol hart hier tot stand werd gebracht. (Vervolg op paf. 2). les in het wei-k stelde de politie op een afstand te houden, wist deze, door haar onopvallend te volgen, toch het adres te vinden waar Manus moest zijn. GEVAT. Pas toen men de absolute zeker heid had, waar hij moest zijn, werd een groots opgezette inval voorbe reid. Vijftien rechercheurs en een tiental agenten werden in de vroege morgen van 1 April in, om en op het huis geposteerd en by het aanbreken van de dag Klapte de val dicht. Na een vertwijfelde poging om nog via de daken te ontsnappen, moest Ma nus zich tenslotte gewonnen geven en zonder verder enige tegenwerpin gen te maken stapte hy Zondagmor gen om zes uur een cel in het hoofd bureau binnen. Manus Oly is 37 jaar oud en vader van vyf kinderen. Noordelijke troepenconcen traties boven 38ste breedtegraad. Te Noorden van de 38ste breedte graad trekken zich thans Chinese en Nooi'dkoreaanse troepen samen. Ver wacht wordt, dat de verbondenen, indien besloten wordt verder Noord waarts op te rukken, op sterke te genstand zullen stuiten. Lester Pearson de Canadese minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft Zondag MacArthur verweten, dat de ze door zijn voorstellen aan de Chi nese commandant te velde „en de be dekte bedreiging", verwarring „en zelfs onenigheid onder de vrije lan den" zou kunnen vexvvekken. Het was even gevaarlijk en onrede lijk als generaals zich met politiek bemoeien als wanneer diplomaten zich met de militaire strategie bezig hielden. Volgens door het secretariaat van de V.N. gepubliceerd rapport bedra gen de verliezen der verbonden troe pen op Korea in totaal 228.941 man, waarvan 25.374 doden, 128.394 ge wonden en 75.173 vermisten. Nederlandse appels naar Frankrijk De onderhandelingen tussen Ne- derland en Frankrijk over de export van Nederlandse appels naar Frank rijk hebben een bevredigend resultaat opgeleverd. Met Ingang van vandaag mogen Nederlandse exporteurs be ginnen met de uitvoer van 3 millioen kg, zoals contractueel is vastgelegd. De appels, goudreinetten, klumkes en bellefleuren zullen via Eysden (auto en spoor) en Wernhout wor den verwoerd. Vee omgekomen bij felle boerderij brand ie Heerenveen Zaterdagmiddag heeft een felle brand gewoed ln een boerderij te Heerenveen. eD brand ontstond door dat uit de benzinemotor van de melk machine plotseling een geweldige steekvlam naar voren schoot, waar door in zeer korte tijd de hele boer derij in vlammen stond. Het was de bewoners niet mogelijk het vee tc red den, waardoor niet minder dan 21 koeien en een stamboekmerrie zyn verbrand. Spel met tie dood Een 73-jarige man te Nieuw Hel voet, J. S., vond Zaterdagmiddag in de duinen een projectiel. Hy nam dit mee naar huis, waar hy met een 17- jarige jongen trachtte het te demon teren. Omwonenden hoorden plotseling een zware explosie. De 17-jarige L. werd dood aangetroffen. S. heeft beide benen verloren. Zijn toestand is zorgwekkend. Penningmeester van „Emma" tot 1 jaar veroordeeld De arrondissementsrechtbank te Dordrecht veroordeelde W. B., voor malig penningmeester van de voet balvereniging „Emma", tot 1 jaar fevangenisstraf, met aftrek, waax-van maanden voorwaardelyk met een proeftijd van 3 jaar en 1 jaar onder toezichtstelling. Dit vonnis is con form de eis. B. had zich als penning meester schuldig gemaakt aan ver duistering van verenigingsgelden. In totaal had hij 8500 verduisterd. VOORSPELT: NU EN DAN BUIEN Weersverwachting geldig tot Maan dagavond. Krachtige tot matige Zuid-Weste- ïyke tot Westelijke wind. Wisselende bewolking met nu en dan buien. IoU kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1