PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT N.V.V.-secretaris acht nieuw overleg noodzakelijk d£bilt Deze week VERANTWOORD SYSTEEM VAN PRIJSBFHEERSING NODIG GRIFFIER DER STATEN VAN ZEELAND NAM AFSCHEID CHINEZEN BEREIDEN GROOT TEGENOFFENSIEF VOOR 194e Jaargang - No. 76 Dagblad uitgave van de ürma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt, ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw. fr. p. p. i 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 31 Maart '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3 ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen <b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 22281: Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerjjstr. 2; Zlerlkzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26. Gedicteerde loonpolitiek? Anders zou de regering conflict met vakbeweging riskeren Geen goed woord voor de dispensatieregeling. „Van de zyde van de Raad van Vakcentralen wordt er ernstig naar ge streefd om In de kortst mogeiyke tyd opnieuw met de regering om de tafel te gaan zitten en het hele vraagstuk van lonen en pryzen te bespreken. Het heeft het N.V.V. echter buitengewoon onaangenaam getroffen, dat de staatssecretaris van sociale zaken het nodig geoordeeld heeft vorige week in een persconferentie en over de radio mede te delen, dat komende be sprekingen zeker niet zouden lopen over de verder-gaande loonsverhoging. Indien de regering werkeiyk van mening is, dat door haar beslissing de zaak voor de vakbeweging heeft afgedaan, dan maakt zy een zeer ernstige font". Aldus sprak de secretaris van het N.V.V., de heer Ad. Vermeulen, Vry. dagavond tydens een radiopraatje over de loonpolitiek der regering. is toch te naief te veronder- Het stellen, dat een vakbeweging, die zichzelve respecteert, daarin oerust. In feite komt een dergelijke houding neer, niet op een geleide loonpolitiek, maar op een gedicteerde loonpolitiek. Het wil mij, aldus spr. voorko men, dat de regering er zeer verstan dig aan zal doen het gesprek opnieuw te openen, tenzij men met alle geweld een conflict met de vakbeweging wil forceren, met alle gevolgen van dien. De grote lijnen van de regeringsbe slissing konden wij niet accepteren en derhalve zijn wij niet tot mede werking aan de uitwerking daarvan overgegaan, aldus de heer Vermeu len Reeds in September hadden wij bezwaar tegen de dispensatiemoge lijkheid. Toen werd met de 5 procent het evenwicht tussen Ionen en prijzen hersteld en indien dus de dispensatie werd verleend, betekende dit een ach teruitgang van de koopkracht van de arbeiders, aie onder de dispensatie regeling vielen, met 5 pet. Nu echter wordt niet het evenwicht hersteld tussen Ionen en prijzen, maar wordt reeds zonder dispensatie de koop kracht van iedere loontrekkende met 5 pet. verlaagd. Komt daar dan nog het toekennen van de dispensatie bij, dan betekent dat, dat geen enkele vergoeding voor de stijging- van de Ondanks de protesten van de Ne derlandse regering, die volgens de Indonesische regering toch eigenlijk alleen maar misplaatst zyn en een be wijs van ergelyke Nederlandse be moeizucht het is waarlijk zover gekomen, dat er Indonesiërs zijn, die beweren dat de „benden" groten deels uit Nederlanders bestaan zyn er deze week in Indonesië weer verscheidene Nederlanders vermoord, ontvoerd en spoorloo- verdwenen. Bo vendien zyn in de districten Banjoe- wangi en Djember alle Nederlanders verplicht om hun vuurwapenen, die z\j met vergunning bezaten, in te leveren by de politie. Om het de aan vallers een beetie gemakkelijker te maken. Want de Engelsen in dezelfde districten behoeven hun wapenen niet in te leverenMen kan niet zeg gen, dat de indruk, die de Nederland se stappen gemaakt hebben op de Indonesische regering, buitengewoon groot is. Nog een ander bericht uit Indone sië De Tjerk Hiddes, een der mooie, nieuwe schepen van onze Koninklijke Marine, onlangs overgedragen aan Indonesië, hoewel wij er van onze armoe een nieuw schip voor in de plaats moeten bouwen raison van enige millioenen zuur betaald belas tinggeld, die onberispelijke Tjerk Hiddes, omgedoopt in Gadjah Mada, is tijdens een proefvaart bij Madoera aan de grond gelopen. Stevig bescha digd. Voorlopig onbruikbaar. En het was nog wel het vlaggeschip van de Indonesische marine, met een vlag- geschipbemanning aan boord, zou men zo zeggen. Een Nederlander denkt van dit alles het zijne. Prins Bernhard vertoeft wederom in Zuid Amerika. Hij maakt zijn tweede goodwill-reis. Er liggen in Zuid-Amerika kansen voor Neder land. Er zijn onontgonnen markten, het is een werelddeel, dat snel tot ontwikkeling komt. Het is goed. daar goede vrienden te hebben. Daarom zien wy ook deze iweede reis met voldoening maken. En met belang stelling zien wij de resultaten tege moet. In het binnenland was het verder stil. Auto's werden gegrepen op on bewaakte overwegen, de salarissen van de topfiguren ir ons ambtenaren apparaat werden door een compro mis geregeld Maar verder was het stil, afgezien van de gelukkig weinig weerklank vindende stakingspropa- gando van de knalroce Eenheids Vak centrale. In het buitenland gebeurde meer. Hebben diegenen gelijk, die voor spellen, dat een toekomstige oorlog goeddeels uitgevochten zal worden in het Midden-Oosten? Feiten zijn, dat de situatie in Perzië er niet roos kleuriger op wordt, dat de internatio nale spanning rondom dit land zien derogen toeneemt, dat Amerika geen oog van Teheran afwendt en dat En geland de situatie ernstig genoeg achtte om tot vloot demonstratie? bij Ab*dan over te gaan. Gevaarlijk voor de vrede zijn ook incidenten, zoals zich deze week op kosten van levensonderhoud met 10 procent gegeven wordt en dat dus de koopkracht van de arbeiders, vallen de onder de dispensatieregeling, met 10 procent wordt verlaagd. Nu is bovendien te verwachten, dat dezelfde bedrijfstakken, die in Sep tember in moeilijkheden waren, ook nu een dispensatieaanvrage zullen indienen. En dat betekent dan, dat er zelfs arbeiders kunnen zyn, die door deze dispensatieregeling in vergely- king met het vorig jaar een daling van hun koopkracht met 15 procent tegemoet zouden kunnen zien. Dit kan natuurlijk niet. Heeft het N.V.V. al bezwaar tegen het feit van de dispensatieregeling op zichzelve, dan ls de situatie zo, dat het er onder de huidige omstan digheden geen goed woord voor over kan hebben. Hét is derhalve zaak er voor te zorgen, dat er geen toestem ming voor dispensatie wordt gege ven, tenzy in zeer bijzondere geval len, die voorlopig nog niet te zien zyn. HET MOEST SNEL GEBEUREN. Ook de staatssecretaris van sociale zaken, mr. dr. A. A. van Rhyn, die tevens voorzitter is van de interde partementale commissie voor d< loon- en prijspolitiek, heeft gister avond via de radio gesproken over het regeringsbeleid inzake lonen en prijzen. Mr. van Rhyn betoogde, dat er dringende redenen waren waarom geen overleg met de vakcentralen is gepleegd. Toen iets over de plannen tot subsidievermindering was uitge lekt^ dreigden ernstige misstanden. Het begon met de suiker: het publiek wilde uit vrees voor prijsverhoging nog grote voorraden inslaan en er dreigden chaotische verhoudingen te ontstaan, waarvan de brutaalsten het meest plegen te profiteren. Vandaar dat de prijsverhogingen zo spoedig mogelijk moesten worden afgekon digd, waardoor helaas tyd voor over leg met de organisaties ontbrak. Tuinbouwbonden vragen dispensatie loonbijslag. Het Kon. Ned. Landbouw-comité, de Ned. Chr. Boeren- en Tuinders- bond en de Ned. Kath. Boeren- en Tulndersbond, hebben het college van Ryksbemiddelaars verzocht, de werkgevers in de voedingstuinbouw dispensatie te verlenen van de ver plichting tot het uitbetalen van de loonbijslag van 5 Dit betekent, dat de bijslag wordt opgeschort tot dat het "college een beslissing zal hebben genomen. MOTIE MIDDENSTANDSVERENIGINGEN. Herstel vestlgingsbeslult 1941 gevraagd. De vak- en standsraad van het Ned. Verbond van Middenstandsvereni gingen heeft op een vergadering te Den Haag een motie aangenomen over de jongste regeringsmaatregelen op sociaal-economisch gebied. In deze motie wordt aanbevolen: le een doelbewuste economische orde ning om verspilling te voorkomen en de arbeidsproductiviteit te verhogen; 3e het invoeren van een verantwoord systeem van prysbeheersing by vast gestelde winstmarges. De raad meent, dat zoveel als mo gelijk is het bestaanspeil van de frote massa onaangetast dient te ïyven. Loonsverhoging is onvoldoen de zonder verdergaande maatrege len. In verband met de grondstoffen- positie en de te verwachten vermin dering van het gebruik, wordt het ongewenst geacht, dat vrijelijk nieu we ondernemingen gevestigd kunnen worden. Daarom verlangt de raad, dat het vestigingsbesluit kleinbedrijf 1941 weer in volle omvang wordt hersteld. In de motie wordt aandacht ge vraagd voor de terugslag, die de maatregelen tegen het luxe verbruik zullen hebben ..daar in de luxe arti kelen over het algemeen een winst marge schuilt, die het mogelyk maakt vele andere artikelen met een smalle winstmarge te verhandelen". Verder wordt aandacht gevraagd vooi de iedere dag toenemende nood van de kleine zelfstandigen, die een inkomen van 50 Der week niet be reiken en van de rentetrekkenden Het A.N P. verneemt inmiddels van officiële zyde Op 5 Januari 1951 werd in de Nederlandse Staatscou rant een beschikking gepubliceerd, waarby het besluit algemeen vesti gingsverbod kleinbedryf 1941 buiten werking werd gesteld. Ten einde aan de bedrijfsorganisa ties de mogelijkheid te geven desge wenst een vestigingsbesluit of zgn. spertijd aan te vragen, zou deze be schikking eerst op 1 April 1051 in werking treden. Van de mogelijkheid een dergelijke „spertijd" aan te vra gen is in veel ruimere mate gebruik gemaakt dan werd verwacht, terwijl vele aanvragen eerst kort voor 1 April werden ingediend. Daar het technisch niet mogelyk bleek het overstelpend aantal spertijdverzoeken op korte tèrmyn te verwerken tot wettelijke regelingen, is de buiten- werkingstelling van het besluit alge meen vestigingsvérbod kleinbedrijf 1941 opgeschort tot 1 Juli 1951. Op de „Potsdammer Platz" te Beriyn, waar de Britse, Amerikaanse en Russische sectoren samenkomen, ls een Amerikaanse leger-autobus, die met drie andere bussen een rondrit door de stad maakte, door de Oostduit- se „Volkspolitie" beschoten. Op de bus, waarin zich vele Amerikaanse militairen, vrouwen en kinderen bevonden, werden ruim 15 schoten gelost; er werd echter niemand gewond. Een lid van de Amerikaanse Militaire Politie wyst de plaats aan, waar twee kogels de bus doorboorden. Villa „De Vloeiweide" afgebrand. Bekend door gevecht tussen illegale werkers en Duitsers. De bekende villa De Vloeiweide" te Rysbergen is Vrijdagavond door brand verwoest. Het huis werd sinds ruim een jaar bewoond door ir. d'Arnaud Gerkens; het was niet ver zekerd. De brand is ontstaan toen de bewoners een open haard wilden aansteken en vlammen buiten de stookplaats kwamen. De villa genoot een dramatische bekendheid doordat hier in 1944 een gevecht plaats had tussen 44 illegale werkers, die er verborgen waren, en Duitse militairen. Vier illegale wer kers sneuvelden daarby en acht wer den later gefusilleerd. Duitse invoerstop voor 1 Juni opgeheven? Het Westdultse economisch Nieuws agentschap, V.W.D. verneemt uit welingelichte bron te Frankfort, dat handhaving van de huidige Invoer stop na 1 Juni a.s. niet te verwach ten is. Het is echter nog niet zeker of de invoerstop voor die datum zal worden opgeheven- Bemiddelaar voor gescnil India—Pakistan. Veiligheidsraad nam resolutie aan. De Veiligheidsraad heeft het Brits- Amerikaanse voorstel ten aanzien van Kasjmir aanvaard. De stemver houding was acht vóór, geen tegen en twee onthoudingen (de Sowjet- Unie en Joego-Slavië). De resolutie stelt de benoeming van een vertegenwoordiger der Ver. Naties voor, die moet pogen het ge schil tussen India en Pakistan te regelen. De naam van een vertegen woordiger is niet genoemd. De resolutie verzoekt verder beide landen in te stemmen met arbitrage inzake alle kwesties, die door de ver tegenwoordiger der V.N. gerappor teerd worden. India bracht zijn stem overeen komstig de procedure niet uit. India heeft reeds verklaard zich niet te kunnen verenigen met de clausules van de resolutie, in het bijzonder met die betreffende de arbitrage. De vergedering stond onder leiding van de Nederlander Von Balluseck. Spoedig einde van staking in Parijs verwacht Premier Queuille als bemiddelaar Het stakende personeel van de Pa- rijse metro en de busdienst heeft er mede ingestemd, dat premier Queuil le als bemiddelaar zal optreden. Men voorspelt, dat de staking thans spoe dig ten einde zal zijn. Ir reden Vrijdag geen bussen en Ondergrondse werkte voor min der dan een kwart. Gas, electriclteit en steen kool In Frankrijk duurder. De Franse regering heeft besloten met ingang van 1 April a.s. de be staande prijzen van gas, electricl teit en steenkool te verhogen. Elec- triciteit wordt 10 duurder, gas en huisbrand 5 Op 10 Juni reeds verkiezingen in Frankrijk Premier Queuille heeft op de Vry- dag gehouden byeenkomst van het Franse kabinet voorgesteld de alge mene verkiezingen in Frankrijk, die in November a.s. zouden moeten worden gehouden, reeds op tien Juni a.s. te doen plaats vinden. de Potsdammer Platz te Beriyn heb ben voorgedaan. De beschieting van autobussen door Oost-Berlynse poli tie en Sowjet-militairen liep nu toe vallig goed af. Als er doden waren gevallen, zouden deze incidenten maar al te gemakkelijk tot erger heb ben kunnen leiden. Op Korea biyven de Amerikanen langs de 38ste breedtegraad opereren. Nu eens een aan deze kant, dan weer aan de andere. Van een overschry- dlng op grote schaal is geen sprake. De Chinezen hielden zich rustig, maar bereiden kennelyk nu toch weer een groot offensief voor. Het vredes- proefballonnetje, dat MacArthur liet opstygen, kon in hun ogen geen ge nade vinden. De oorlog, zo zeggen zy, zal voortgezet worden Ten slotte: Frankrijk. Men ziet in het land van Marianne, waartoe verstoorde arbeidsvrede lei den kan. Het ziet er zo ergens in West-Europa, dan toch wel met na me in Frankryk nog altijd somber uit Of men, by zoveel Inneriyke ver deeldheid. aan Frankrijk ooit een be trouwbare millltaire partner zal heb ben, is de vraag. Veel stellen wy er ons in ieder geval niet van voor. PIESENDE TAAK VOLBRACHT. Ambtenarencorps betuigde dr. B. D. H. Tellegen zijn welgemeende dank. Dr. B. D. H. Teilegen, die per 1 April eervol ontslag heeft gekregen als Griffier der Staten van Zeeland In verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd, heeft Vrydagmiddag afscheid genomen van het voltallig peasoneel der Provinciale Griffie te Middelburg. Dit geschiedde in een korte, doch stylvolle byeenkomst, welke gehouden werd in het kantoor gebouw aan de Dam. HEVIGE LUCHTGEVECHTEN BOVEN DE BRUGGEN OVER DE JALOE. Volgens berichten, afkomstig van de geheime diensten der Verbondenen, zyn de communisten bezig zes tot negen nieuwe legerkorpsen, ter sterkte van 150.000 tot 335.000 man te verplaatsen in de richting van de Westeiyke en centrale frontsectoren. Het zesde Chinese legerkorps, dat in de afgelo pen drie maanden in de vuurlinie is geweest, is geleideiyk aan vervangen. In dit verband hecht men waarde aan de hevige luchtgevechten, die Vry dag boven de bruggen over de Jaloe zyn geleverd en waarby de communisten voor de eerste maal een groot aantal vliegtuigen hebben ingezet, teneinde te pogen de brug gen voor de Amerikaanse luchtaan vallen te vrijwaren. Aan de andere kant vormen de hevige Amerikaan se luchtaanvallen op de- bruggen over de Jaloe een aanwyzing, dat de verbonden legerleiding zich zor gen maakt over het grote aantal Chinese versterkingen, dat thans over de Jaloe Korea binnenstroomt. De dekkingstroepen der commu nisten, die zich twee tot drie kilo meter ten Zuiden van de 38ste breed tegraad bevinden, hebben in de afge lopen 48 uur hardnekkig tegenstand geboden aan de oprukkende verbon denen, vermoedelyk om de Chinese legerleiding in de gelegenheid te stellen, aanzienlyke versterkingen aan te voeren. In de centrale front sector werden geallieerde patrouilles in de loop van Vrydag hevig be schoten. In overeenstemming met de ver wachting. dat een communistische tegenaanval op handen is, is het zon der meer verwerpen van Mac Ar- Het moet voor dr. Tellegen een ont roerend moment zyn geweest, toen hij Vrydagmiddag voor de laatste maal in zyn functie van griffier der Sta ten het kantoor betrad, waar hy zo lang zyn beste krachten heeft gewijd aan de belangen van zyn geliefde Zeeland. De scheidende griffier, die verge zeld werd door znn echtgenote en zyn kinderen, werd binnengeleid In de werkvertrekken van de derde afde ling. Hier had zich het Griffie perso neel verzameld, terwijl ook het perso neel van de Provinciale Bibliotheek en enige oud-ambtenaren aanwezig waren. Dr. Tellegen werd in harteiyke be woordingen toegesproken door mr. J. M. Pilaar, chef van de tweede afde ling, die tot zyn opvolger is benoemd Deze schetste de prettige verhoudin gen. welke de heer Tellegen op de Griffie wist te scheppen en aiens warme belangstelling voor allen, die onder hem werkten en zegde hem hiervoor namens het gehele ambte narencorps dank. Hy bood vervolgens uit naam van allen als afscheidsge schenk de Verzamelde Werken van prof. Huizinga aan. Dr. Tellegen sprak een indrukwek kend dankwoord, waarin hy er met grote nadruk op wees dat de ambte naar een dienende taak heeft te ver vullen. Hierna bestond voor allen gelegen heid persoonlyk afscheid van hem te nemen. AFSCHEID MR. J. M. PILAAR. Donderdagavond nam de nieuwe Griffier der Staten, mr. J. AL Pilaar, die sedert 1 Juli 1928 ter Provinciale Griffie van Zeeland en sinds 1 Janu ari 1941 als chef der tweede afdeling werkzaam is. in laatstgenoemde kwa liteit afscheid van zyn ambtenaren. Enkele ambtenaren voerden het woord en prezen de heer Pilaar als een zeer humaan en tactvol chei. Het werd dan ook een gelukkig feit ge noemd, dat de band met ae tweede afdeling niet geheel verbroken zal worden. Vervolgens werd hem een geschenk aangeboden. Na dit officiële gedeelte bleef men noe geruime tyd gezelHg byeen. Vandaag treedt mr. Pilaar nog op thuris aanbod tot het openen van wapenstilstandsbesprekingen door de regering te Peking. Waarnemers te Tokio zyn van mening, dat of schoon de 38ste breedtegraad in mi litair opzicht van weinig betekenis is de Chinezen er uit propagan distisch oogpunt het grootst moge- ïyke belang aan hechten dat Noord- Korea niet door de verbondenen wordt bezet. als waarnemend griffier. Maandag op aanvaardt hy zyn nieuwe functie. 1 keerd. Russen worden iets toeschiete'ijker. En de Duitsers vrezen het kind van de rekening te worden. De Sowjet-Unie heeft Vrydag op de byeenkomst van de plaatsvervangers te Parys medegedeeld, dat zy bereid is de kwestie der vredesverdragen der Balkaneilanden op te nemen op de agenda voor de ministerconferen tie, indien het Italiaanse vredesver drag en de viermogendh •-•den-over eenkomsten over Duitsland en Oos- tenryk ook zullen worden besproken. Bovendien zouden de Russen „het Atlantisch Pact en de Inrichting van Amerikaanse militaire bases in En geland, Noorwegen, IJsland en in andere Europese landen en het na- bije-Oosten" op de agenda voor de ministerconferentie willen plaatsen. De Westelyke afgevaardigden ver klaarden, dat het nieuwe Sowjet- voorstel, de standpunten van Oost en West dichter by elkaar had ge bracht. Het vraagt echter om verde re uitleg. BONN BEZORGD. Inmiddels heeft men in officiële West-Duitse kringen te Bonn reeds uiting gegeven aan enige' bezorgd heid. Men vreest n.l-, dat de „plot selinge tegemoetkomendheid van de Russen en een eventuele overeen stemming tussen de Grote Vier zou den woraen bereikt ten koste van Duitsland, met name door Duitsland te neutraliseren. De Ver. Staten zyn hier wel steeds tegen geweest maar het bezoek van Auriol en Scnuman aan Washington zou de Ver. Staten misschien tot enige toegevendheid kunnen brengen. Amerikaanse krin gen in West-Duitsland achten deze vrees echter ongegrond. Speurtocht naar vermiste Globemaster gestaakt Volgens een mededeling van de Amerikaanse luchtmacht In Enge land, zullen de opsporingen naar de I Over het algemeen toenemende be- sinds acht dagen vermiste Ameri- wolking met aan het einde van de kaanse Globemaster gestaakt wor- middag kans op enige neerslag Ma den. wanneer de vliegtuigen, die nu tlge en in de kustprovincies later aan het opsporingswerk deelnemen. tot krachtig toenemende en naar hun basis zullen zyn terugge- j Zuid-West of Zuid krimpende wind. KORTE PRED1CATIE Zalig zij, die niet gezien hebben en toch geloven. Joh. 20 29. ..Wat een onzin! Wat heb nu aan ztfn geloof Het prikkelt ons, wanneer iemand zo rustig spreekt over geloven in iels, U'at je niet ziet. Iemand Jezus Gods Zoon, van wie men zegt, dat Hij de van God vervreemde mensen vre de wil geven. Immers: „Het geloof is een inbeelding, goed voor oude men sen Maar de kerk zegt, dat zij het goed heeft bij deze Jezus. „Bewijs me dan eerst maar eens, dat God werkelijk bestdat Waarde lezer, dat bewijs is nooit ge leverd en zal in deze wereld ook wel nooit.te leveren zijn. „Nou danzie je wel Die éne discipel van Jezus, Thomas, geloofde er na Goede Vrijdag ook niets meer van en bleef thuis uit de kerk. Maar de kerk hield vol en de volgende Zondag ging hij dan toch maar meemisschien om de ande ren een plezier te doen. En hij ont moette Jezus! ,£en aardig verhaal voor kinderen, vroeger heb ik dat ook wel eens ge hoord, maar nu ben ik wijzer Dat zal wel waar zijn, maar kent U ook niet een stil verlangen naar een ander een ztnro! leven? Al weet U niet, wat U met dat verlangen moet beginnen! .Also/ een dominee dat wel zou we ten Och nee, maar er zijn dominee's en er zijn kerkmensen, die het antwoord op hun vragen gevonden hebben in het geloof in déze Jezus Christus. (Dat het geloof een zeker bewijs is, van wat je niet ziet, versta je pas, wan neer je dat geloof gevonden hebt). „Een schrale troost Daar dacht Thomas anders over toen hij eenmaal losgeweekt was hij stamelde: Jtfvn Heer en mijn God „En Wanneer U eens met een geopend hart Uw bijbel las of misschien zelfs naar de kerk gingJezus lééft en Hij heeft beloofd hen te ontmoeten, die Hem waarlijk leren verwachten. Door het geloof het onmogelijke geloof, dat Hij ook mijn Heiland is. Oosterland W. Radstake. VOORSPEL h ONGEVEER DEZELFDE TEMPERATUUR. Geldig tot Zaterdagavond: In de ochtend hier en daar mist. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1