Vwemi F PROVINCIALE VERGADERING DER N.C.R.V. TE MIDDELBURG ENAVOi 1 Nederlandse vrachtboot leed schiobreuk NIEUWD0RP KRIJGT CENTRUM VOOR ZIJN DORPSLEVEN <D Sihbop vDonnema Een goed begin! INTERPELLATIE OVER LONEN EN PRIJZEN AANGEVRAAGD Rangeerder viel onder goederentrein. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT donderdag 29 maart 1951 1950 WAS EEN GOED JAAR. De voorzitter, mr. A. B. Roosjen, sprak over de Stichting „Het Radioprogramma". Zowel de voorzitter van de N.C.R.V., mr. A. B. Roosjen, als de onlangs afgetreden directeur van deze omroepvereniging, de heer K. van Dyk, ver klaarden in de gistermiddag te Middelburg gehouden provinciale vergade ring, getroffen te z^jn door de vele blaken van belangstelling der Zeeuwen voor de doelstelling van de Chr. radio-omroep: mede te werken om het Woord tot de wereld te brengen. De jaarlijkse provinciale vergade ring der N.C.R.V. in Zeeland, welke ditmaal in het Schuttershof te Mid delburg werd gehouden, werd, behal ve door de voorzitter en de oud-di recteur, o.a. ook bijgewoond door de op 1 Maart j.l. in functie getreden opvolger van de heer Van Dijk, mr. Van der Veen en door de leider van de propaganda, de heer D. Peere boom. De bijeenkomst werd gepresideerd door burgemeester J. W. van 't Hoff van St. Laurens, lid van het hoofdbe stuur, die na de gebruikelijke ope ning verklaarde, dat het afgelopen jaar een goed jaar voor de N.C.R.V. is geweest. Het ledental, dat na de bevrijding 30.000 bedroeg, heeft tjians de 243.000 bereikt. Toch is het getal niet het voornaamste; belangrijker -achtte de voorzitter het, dat ook in 1950 de boodschap van Christus weer door de aether kon worden uitgedra gen. Hierng kwam een aantal verkiezin gen aan de orde. Alle aftredende le den van het algemeen bestuur der N.C.R.V. werden opnieuw candidaat gesteld. De aftredende leden van de Provinciale Commissie, de heren J. Eaas uit Zierikzee en J. A. Meertens uit Terneuzen. werden bij acclamatie herkozen, evenals de aftredende le den van de Verenigingsraad, de heren J. Allewijn te Middelburg. .T. A. Meer tens te Terneuzen en A. de Poorte te Middelburg. Advertentie Veemarkthallen Rotterdam Vrijdag 30 Maart ?fi0e AUTO B» AMSTERDAM MET DE BEKENDE ,.ENAVO-GARANTIE" KERKNIEUWS Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. De nieuwe synode der Ned. Herv. Kerkkwam gisteren en vandaag in het Eykmanhuis te Driebergen bij een. Het persbureau der Ned. Herv. Kerk deelde ons over deze bijeen komst het volgende mede. De praeses, ds. J. R. Wolfensber- ger. wees er In zijn openingswoord op,'hoe het Evangelie tegelijk zeer teer en heel wereldwijs is. Nu de sy node in deze zitting.enige belangrijke benoemingen ging doen. moest zij weten, in dit Evangelie te staan. Het enige agendapunt was een groot aantal benoemingen van leden van raden en commissies, voorge schreven in de nieuwe Kerkorde. In totaal werden bijna 250 benoe mingen gedaan. Slechts 4 maal werd schriftelijk gestemd. Een aantal raden, waarvan de le den benoemd werden, bestrijkt on geveer hetzelfde gebied als tot nu toe. Er is bij de samenstelling naar gestreefd in deze organen minder leden te benoemen. Op Donderdag 12 April zal de sy node opnieuw bijeenkomen tot het doen van de laatste benoemingen: op 1 Mei a.s. zal de synode in de Nieu we Kerk te Amsterdam haar plech tige eerste volle zitting houden. ned. herv. kerk. Aangenomen naar Minnertsga: W. Oost te Wemeldinge. ger. kerken. Beroepen te Grijpskerke: J. van Leeuwen, cand. te Amsterdam. Uitvoerig werd vervolgens over de omroepbelangen gediscussieerd. Tal van wensen, klachten en suggesties werden geuit, waarna de heren Roos jen, Van Dijk en Peereboom hierop commentaar leverden. De voorzitter van de N.C.R.V. sprak in het kort over de actie van de Stichting „Het Radioprogramma", die een nieuw programmablad uitgeeft voor. de prijs van een dubbeltje per nummer. Mr. Roosjen wees er op, dat het bedrag, hetwelk men ontvangt uit de op brengst van de radioretributie, on voldoende is om er de programma's van te financieren en dat voor dit doel dan ook een gedeelte van de abonnementsgelden, verkregen door de uitgave van „De Radiogids", be steed worden. Volgens spreker trekt de nieuwe stichting eigenlijk profjtjt van anderen, hetgeen strafbaar is. Vandaag zal uitspraak worden ge daan in het kort geding, dat de ge zamenlijke, omroepverenigingen haar hebben aangedaan. Mr. Roosjen uitte voorts zijn grote eikentelijkheid voor de toewijding van de N C.R.V.-correspondenten in Zeeland en zeide tenslotte, dat de Ned. Chr. Radio-Vereniging een om roep is voor het gehele volk, wie ook de belangen van het gehele volk ter harte gaan, getuige de „Haak In-ac- tie" ten bate van ding. de kankerbestrij- Burgemeester Van 't Hoff wendde zich in zijn slotwoord tot de heer Van Dijk, die op 1 Maart als directeur is afgetreden, doch als adviseur zal blijven optreden. Hij dankte hem har telijk voor al datgene, wat hij in de loop der jaren voor de N.C.R.V. heeft gedaan en verklaarde, dat de heer Van Dijk er steeds naar heeft ge streefd de eigen christelijke stijl in de omroep te brengen. Tevens heette hij de nieuwe directeur, mr. Van der Veen, welkom en sprak de hoop uit, dat God deze functionaris kracht en wijsheid moge schenken om het moeilijke werk te kunnen verrichten. Ds. J. S. Hartjes, Ned. Hervormd predikant van Vlissingen, sloot deze vruchtbare bijeenkomst, waaraan 's morgens een correspondentenver gadering vooraf was gegaan, met dankzegging. BOERDERIJ TE LAMS- WAARDE IN VLAMMEN OPGEGAAN. Spuit was defect. Toen de brandweer van Lamswaar- de gealarmeerd werd voor een brand in ae boerderij van de heer L. v. D. aan de Lange Nieuwstraat in de Kruispolder, was men wel vrij spoe dig met de spuit op het terrein van de brand, maar net bleek, dat de spuit defect was. De hulp van de brandweer te Hon- tenisse en te Hulst moest worden in geroepen. Toen de spuiten uit deze gemeenten arriyeerden was de boer derij bereids een vlammenzee gewor den en niet meer te redden. Vrijwel de gehele inboedel werd mede een prooi van de vlammen. Men slaagde er in de aangrenzende land- bouwschuur te behouden. Over de oorzaak van de brand zijn de meningen verdeeld. Het schijnt, dat er iets gehaperd heeft aan de bu- tagasinstallatie of dat de installatie verkeerd is behandeld. In elk geval is de brand door deze installatie ont staan. Kustvaarder leed sch'pbreuk De Nederlandse coaster Minerva" groot Ï50 ton, die kort geleden voor Westkapelle stuurloos werd en te Vlissingen binnengebracht werd om daar gerepareerd te worden, is na dien weder uitgevaren, maar het heeft geen gelukkige reis gehad. De boot was op weg van Dieppe naar Middlesborough met een la/ding ko len, toen een defect optrad, waar door het schip stuurloos werd en het later schipbreuk leed. Kapitein S. Wijnholt uit Delfzijl landde met vier bemanningsleden bij Bruneval (nabij Dieppe). De kapitein moest met brandwonden in het ziekenhuis wor den opgenomen. Gevreesd wordt, dat schip en lading verloren zyn, „Minerva" bij Dieppe stuurloos geworden. Het Nederlandse vrachtschip „MJ* nerva", dat met een lading steenkool op weg was van Dieppe naar Midd lesbrough, heeft bjj de Franse kust in de buurt van Dieppe schipbreuk geleden nadat het stuurloos gewor den was. De kapitein, S. Wijnholt, die ern stige brandwonden heeft opgelopen, en de vier overige leden van de be manning zijn met de reddingboot van de „Minerva" bjj Brunevel (önr geveer 8 km van Dieppe) veilig ge land. De kapitein is naar het zieken huis van Dieppe veryóerd--. De x-eddingsdienst van Dieppe is na een onderzoek tot de conclusie ge komen, dat er weinig kans bestaat om het schip en de lading te bergen. De „Minerva" meet 150 ton. Het is een „coaster" die in 1909 bij Boere- ma's scheepswerven te Martenshoek (Gr.) werd gebouwd. Kapitein-eige naar is de heer S. Wijnholt uit Delf- Zeeuwse ambtenaren willen kankerbestrijding steunen. Een aantal Pru rinciale en PZEM- ambtenaren heeft het initiatief geno men om het voltallige personeel der Provincie Zeeland en de PZEM in de ;elegenheid te stellen en bloc zijn me iewerking te verlenen aan de door één der radio-omroepverenigingen in het leven geroepen „Haak-in' -actie ten bate van de kankerbestrijding in Nederland. Voorgesteld wordt een van een maandsalaris of 2 van een weekloon af te staan voor dit bijzon der sympathieke doel. De opbrengst komt geheel ten goede aan het Ne derlands Kankerinstituut en het Ko- gingin Wilhelmina-fonds. Op 3 April wordt te Middelburg een ïrgadenng gehouden om te komen tot oprichting van een plaatselijke af deling der vereniging „Koningin Wilhelmina-Fonds". In deze bijeen komst wordt gesproken door de di recteur van dit fonds, de heer A. v. d. Velde en door dr. J. J. Okker, chi rurg aan het Gasthuis te Middelburg, welke laatste spreker een korte uit eenzetting zal geven over kanker en de mogelijkheden van haar behande ling In het voorlopig afdelingsbe stuur hebben zitting de dames L. M. M. van Roo--Biesen en L. J. Vos- van Luyk en de heren mr. N. Bolke- stein, burgemeester, J. C. F. van Ka mer, directeur Maatsch. Zorg, A. J. Berenpas, wethouder Sociale Zaken, dr. Okker en A. P. van Aalst, secre taris-penningmeester. HET AUTO-ONGEVAL BIJ 'S.HEER ARENDSKERKE. Over de toestand van de inzitten den der personenauto, die- Dinsdag middag bij 's Heer Arendskerke van de djjk is afgereden en over de kop sloeg, vernamen wij nog het volgende. De heer V, uit Steenbergen bralt niet alleen zijn sleutelbeen, doch liep ook inwendige kneuzingen op. De heer S. uit Arnemuiden brak eveneens het sleutelbeen, alsmede acht ribben, ter wijl zijn bortkas werd ingedrukt. School, verenigingsgebouw èn badhuis. Aan de Westkraayertseweg te Nieuwdorp zal In de komende maanden een gebouwencomplex verrijzen, dat niet alleen een sieraad voor het dorp, doch bovendien door zjjn veelzijdig karakter een centrum voor het dorps leven zal worden. Want niet alleen komt er een nieuwe openbare lagere school, doch ook een verenigingsgebouw en een badhuis. In de oorlogsdagen ging de open bare school verloren. Op dezelfde plaats werd een houten noodschool gebouwd, doch thans is het zover, dat deze tijdelijke hulsvesting vervan gen zal kunnen worden door een de finitieve. Bij de opzet van de plan nen heeft men tevens de gelegenheid aangegrepen om in de lang gevoelde behoefte aan een gemeentelijk ver enigingsgebouw te voorzien, terwijl onlangs nog werd besloten In het zelfde complex een badhuis onder te brengen. HET ONTWERP Het architectenbureau Ir. A. Rot huizen en P. J. 't Hooft te Middel burg maakte hiervoor een zeer aan trekkelijk en smaakvol ontwerp. Het schoolgebouw krijgt drie les lokalen van 7.25 x 7.10 m voor elke 48 leerlingen en gelegen aan de Zuid zijde. De gang welke aan de Noord kant is geprojecteerd, wordt van frote ramen voorzien. In de lokalen omen ook aan de gangzijde ramen, zodat er een complete doorverlich ting zal zijn. Teneinde ventilatie van de lokalen aan beide zijden mogelijk te maken, komt het plafond in de gang lager te liggen dan in de leslo kalen, zodat via roosters aan de gangzijde door de bovenramen van lokalen en gang geventileerd kan Het nieuwe gebouwen—complex voor Nieuwdorp. zijl. De kustvaarder voer sinds enige tijd met stukgoed voor ï'ekening van het cargadoorsbedrijf Holscher te Rotterdam. Advertentie Verkouden? ZWITSAL product Met Ivorol-tandpasta als begin Luidt de dag fris en heerlijk in. Dr. Willem Mengelberg te Luzem begraven. Dr. Willem Mengelberg is Woens dag. de dag, dat hg 80 Jaar zou wor den, te Luzenx begraven, 's Morgens werd een i» quiem-mis opgedragen in de R.K. kerk. De dag tevoren was de kist door de dorpsbewoners van. Zuort, de woonplaats van Mengel berg, naar een slee gedx-agen, die het stoffelijk overschot naar de hoofdweg bracht, gevolgd door een aantal dorpelingen. In elk dorp dat de stoet passeerde, luidden de klok- ken. Voordat Woensdag de mis begon, speelde F. Helmann, voormalig con certmeester van het Concertgebouw orkest, een deel uit een vioolconcert van Bach. Het Stlftkoor van de Ka thedraal te Luzern zong een requiem van de 19e eeuwse Nederlandse com ponist Verhulst. De dienst werd o.a. bijgewoond door dr. Rudolf Mengel berg, neef van de overledene. Bij de begrafenis zongen 50 leden van twee Luzernse koren liederen. Volgens de echtgenote van dr. R. Mengelberg is nog niets bekend over de mhoud van het testament van de overledene. „Wel weten wij. dat de oom van mijn echtgenoot boven al wenste, dat zyn villa een inter nationaal vacantiecentrum voor alle musici zou worden met voorrang van de leden van het Amsterdamse Concertgebouworkest, dat hij zo lief had en waarvoor hij zo lang en trouw werkte", aldus mevrouw Mengelberg. ZITTING TWEEDE KAMER. Vermoedelijk op Dinsdag a.s. De heer Nederliorst (Arb.) heeft in de Woensdagmiddag gehouden ver gadering der Tweede Kamer toestemming verzocht de regering vragen te mogen stellen over de gevolgen van de laatste loonronde en de stijging der grondstoffenpryzen voor het levenspeil en over de maatregelen, welke de regering denkt te nemen teneinde de prijzen en investeringen te beheersen en een ontwikkeling in inllatlonistisohe richting te voorkomen. Donderdag bij de aanvang der vergadering zal op deze Interpellatie-aanvrage wordep beslist. Het is tc verwachten, dat de interpellatie a.s. Dinsdag zal worden gehouden. Voortgezet werd de behandeling Minister Teulings wilde de Kamer van de begroting van binnenlandse wel inlichten, maar zo, dat openbare zaken. De stemming over een paar besprekmge niet het gevolg daarvan - ---* behoefde te zyn. De inlichtingen, welke de Kamer persé wenst kan ze krijgen, sen. De Kamer heeft toen een*motie- De begrotingsartikelen werden z.h. Tuin aanvaard om de post voor het s. aangenomen met de aantekening salaris va^ de secretaris-generaal en dat de C.P-N. tegenstemde, ^aandeel in de sociale lasten van Nadat ln aansluiting daarop ook 18.700 te brengen op lo.540. De de begrotingen Van bmtenlandse za- bedoeling van het amendement was t» uit te spreken, dat de voorgestelde algemene salarisverhoging voor ëen aantal topfunctionarissen Dij alle de partementen zou komen te vex*vallen De regering heeft daarop nader voor gesteld de salarissen te bepalen op het bedrag, zoals dat ultimo Decem ber 1949 was, verhoogd met 10% zijnde twee verhogingen met 5 Zy wilde daarbij de mogelijkheid ge opend zien aan zeer verdienstelijke hoofdambtenaren toelagen toe te kennen en stelde voor de daartoe be staande post met f 50.000 te verho gen tot 1 150.000. Verscheidene leden waren van me* ning, dat de Kamer tevoren een op gave van de toegekende toelagen iiende te ontvangen. ken, justitie, wederopbouw, economi sche zaken, landbouw en enkele be- dryfsbegrotingen waren goedgekeurd, werd voortgegaan met de behande ling van de begroting voor sociale zaken. 0 De heer Mol (K.V.P.) wilde een snelle regeling van het geneeskun dig schooltoezicht herziening van de verpleegstei-sopleiding. systemati sche zorg voor net astnmatlsche kind meer aandacht voor de blinden en een aparte Ziekenfondswet. De heren Zegering Hadders (V.V. D.) en Fokkema (A.K.), vroegen aan dacht voor het-tekort aan zieken huisruimte De zitting werd verdaagd tot Don derdagmiddag één uur. Rechtbank Middelburg. UITSPRAKEN Door de Ai-rondissements Recht bank te Middelburg werd Woensdag uitspraak gedaan in de navolgende, op 16 Maart 1.1. behandelde zaken. De 29-jarige betonvlechter P. J. M. te Oostkapelle, die thans gede- tineerd is in het Huis van Bewaring te Middelburg, werd wegens het ver- kopen van een gehuurde fiets ver- oordeeld tot één jaar gevangenisstraf, waax-van zes maanden voorwaarde lijk, met twee jaar proeftyd en met aftrek van het voorarrest. A. S. v. d. H., steriliseerder te Vlissingen, kreeg wegens diefstal één jaar gevangenisstraf voorwaar delijk met twee jaax- proeftijd. uitspraken hoger be- roepzaken. A. Ph. P., schipper te Yerseke, kreeg wegens overtreding van de Visserijwet 15 of 10 dagen, met verbeurdverklaring van een inbe- slag genomen kruisnet. Het vryspre- kend vonnis van de Kantonrechter te Middelburg werd hierby vernie- tigd. E. C. de R-, manufacturler te Wissekerke, kreeg 6 of 3 dagen omdat hy op 7 September van het vorig jaar te Middelburg op de Pot- tenmarkt het parkeerverbod had overtreden. Het beroepen vonnis werd hierby bevestigd. De contróleur J. v. S. te Goes werd wegens het veroorzaken van een verkeersongeval op 11 Juni van het vorig jaar, veroordeeld tot 25 of 10 dagen. Het beroepen vonnis werd hierby bevestigd. A. Th. B., expediteur te Bex-gen (N.H.), kreeg 25 of 10 dagen en 14 dagen hechtenis, met ontzegging van de bevoegdheid motoiTytuigen te besturen voor de tijd van 1 jaar. Deze verdachte had op 15 September 1950 Op de Vlissingse weg te Mid delburg zyn wagen bestuurd, terwyi hy onder invloed was van alcohol houdende drank en veroorzaakte een aanrydlng. Het beroepen vonnis van t'.e Kantonrechter te Middelburg werd hierby bevestigd. Tenslotte werd C. B. M„ wonende te Breskens, veroordeeld tot 14 da gen hechtenis en 8 maanden plaat sing in een Rijkswerkinrichting, bei de straffen voorwaardelijk met 2 jaar proeftyd, wegens openbax-e dron kenschap. gepleegd op 19 Augustus 1950 te Axel, by tweede herhaling binnen een jaax-. Aanbestedingen. watergang langs nieuwe vlissingse weg. In het gebouw Ruilverkaveling Walcheren te Middelburg werd Woensdag door de Herverkavelings- dlenst Walcheren in het openbaar aanbesteed, het graven en verruimen van een watergang langs de Nieuwe Vlissingse weg, met bykomende wer ken. Hiervoor werd als volgt Inge schreven; Gebr. Geldof, Serooskei-ke (W met wegomlegglng 170.500, zonder wegomlegglng 179.500; J. D. Jan- se, Coiynsplaat, resp. 179.900 en 188.900; Aann. en Handelsmq. Van Oord Werkendam, resp. 189.189 en 196.196; fa. Jasper van 't Ver laat, Hardinxveld, resp. 180.900 en 189-300; gebr. GriekSpoor, Hillegom 198.000. mosselvissers worden weervissers. Doordat de mosselvissery en de vissery op bot in Zeeland niet meer lonend Is, zoeken de schippers ander emplooi. Verschillende werken bij de D.U.W. op Walcheren en Zuid-Beve- land. De schippers S. en J. Schot te Tholen biyven liever met hun schuit op het water en zijn nu bezig met het inrichten van een weervisserij in het Bergse Diep in de Oostex*- schelde. zilveruien t7itgeplant. In het komende seizoen zal in St. Ann al and weer aan veel handen werk kunnen worden verschaft. Er zijn daar nl. 90 gemeten met zilveruien beplant. Advertentie ALKALIVRUE VLOKKEN ViA' De toiletten komen afzonderlijk aan het eind van de gang te liggen, ter- wyi er verder een fietsenbex-gplaats en een kamer voor het schoolhoofd is geprojecteerd. De leslokalen zullen uitzien op de schooltuin, terwyl de speelplaats aan de Noordzijde van het gebouw komt. verenigingsgebouw. Het verenigingsgebouw zal lood recht op de schoolvleugel komen te staan. De zaal krygt een oppervlak te van 9 x 18 m en zal aan 200 250 bezoekers plaats kunnen bieden. Het toneel zal een oppervlakte van 5x7 m beslaan en wordt aan de zaalzyde afgesloten met openslaande deuren. By uitvoeringen zullen deze deuren kunnen worden gebruikt voor het aanbrengen van het décor, terwijl in andere gevallen het toneel als kleine vergaderruimte kan worden benut. Aan de hoofdingang komt een ruime vestibule welke dienst kan doen als garderobe. Voorts worden toiletten aangebracht voor de bezoekex-s, als mede twee kleedkamers welke ook weer als vergaderlokaliteit kunnen worden gebruikt een keuken en een rulnxe bergplaats. Ook dit ge bouw krijgt een dwarsverlichting en ventilatie. Het badhuis zal aan de Noordvleu- gel van het verenigingsgebouw tegen het toneel worden gebouwd. Het zal bestaan uit een portaal, een wacht kamer, zes douchecellen en een bad kamer met een kuipbad. Het geheel zal centraal verwax'md worde..; de installatie zal tevens de warmwater voorziening voor het badhuis verzor gen. Advertenne Kindje verkouden? Dan rug. keel of borstje inwrijven met LANDWEGEN. De Herverkavelingsdienst Walche- x-en besteedde Woensdagmiddag te Middelburg in het openbaar aan, het aanbrengen van spreid-, dek- en siytlagen op een aantal landwegen ln de Noord-, Oost- en Zuid watering van de Polder Walcheren. Er weru als volgt ingeschreven: Wegenbouw, Utrecht 151.700 in perceel I, 165.600 in perceel H, 308.500 in massa; P. B. Huberts, De Bilt 182.600 in perceel I; fa. Jasper van 't Verlaat, Hardinxveld 189.900 in perceel n. In het gebouw Ruilverkaveling Walcheren te Middelburg werd aan besteed het verbeteren van de we gen no. 31 en 91, Hoogelandse weg in Grijpskerke en Biggekerke in de Westwatering van de Polder Wal cheren (bestek P 56). De Inschrij vers waren; fa. J. D. Janse, Colijns- plaat 249.900; fa. Jasper van 't Verlaat en Zn., Hardinxveld 252.900; fa. de Oosthoek, Uden 257.800; en gebr. Geldof, Seroos- kerke 257 920- RIJKSWEG op SCHOUWEN. Te Zierikzee werd aanbesteed het maken van grondwerken en verhar ding van cementbeton en klinkers op een gedeelte van de Ryksweg no. 18, onder de gemeenten Bruinisse en Oosterland (het betreft hier het laat ste stuk van de Oude Dyk tussen Bruinisse en Oosterland tot aan het veer te Zype) met bykomende wer ken. Ingeschreven wex-d als volgt: Gebrs. Hoogink, Arnhem 369.744; W. van Vossen, St. Annaland 365.500; J. van Egtcren, Enschede f 364.000; M. van der Velde, Bruinisse 362.000; W. Rasenberg, Breda 352.200; A. W. Wandel, Nieuwerkerk 348.780. Het werk werd gegund aan de laag ste inschryver. Ernstig ongeval op emplacement- Goes. Op het stationsemplacement te Goes had Woensdagmorgen omstreeks half acht een erntig ongeval plaats. Tydens het rangeren van een goe derentrein op het tweede spoor, kwam de 26-jarige rangeerder J. de Jonge uit Lewedorp, die op .een van.., de wagons stond, ter hoogte van de derde klas wachtkamer, in aanraking, met de langs de lijn staande water pomp. De man kwam hierdoor te vallen en geraakte onder een rijden de wagon. Zijn beide benen werden hierby verbrijzeld. Nadat dokter Griep de' eerste geneeskundige hulp had verleend, werd het slachtoffer in zorgwekkende toestand naar het St. Joannaziekenhuis te Goes over gebracht, waar beide benen moesten worden geamputeerd. Zomerdienst brengt niet veel veranderingen. De voorbereidingen voor de zomer dienstregeling van de Zeeuwse boot-, bus- en treindiensten zijn reeds in volle gang. Wat betreft de busver bindingen op Zuid- en Noord-Beve land, zal er, ook al door de g wyzigingen in trein- en bootdie wein-g veranderen. Op Noord-Beveland zal de huidige eerste dienst van 6.05 uur uit Kam perland en 6.50 uur uit Kortgene, komen te vervallen. De eilandbewonei'S zullen nu ech ter een uur later kunnen thuiskomen, want de laatste verbinding van Kort gene wordt van vijf over half acht op vyf over half negen gebracht. De bussen naar Hansweert en Rll- j land zullen vyf minuten vroeger uit I Goes vertrekken. De dienst Luchten- burg— Waarde wordt dienovereen komstig ook gewijzigd. De laatste bus in de richting Bors- sele zal 1 p.v. van 22.15 om 21.55 uur vertrekken. Ten gerieve van de I bewoners van Nlsse zal de middag bus ook een uur worden verlaat, nl, 13.00 uur uit Goes en 13.20 uur uit Nlsse, zodat men nog rustig kan eten alvorens naar Goes te gaan. Verder zal de laatste verbinding van Middelburg naar Borssele en Oudelande op Donderdag, van 17.40 uur op 18.55 uur worden gebracht. Wethouder J. J. de Vogelaar van Biervliet overleden. Op 54-jarige leeftyd is Dinsdag j.l. in een sanatorium te Tilburg overle den de heer J. J. Vogelaar, wethou der der gemeente Bier/liet. De heer de Vogelaar werd in 1939 lid der gemeenteraad en in 1946 wet houder. Hij was aangesloten bil de P. v. d. A. Het bericht van zyn overlijden werd in Biervliet met ontroering ver nomen. De heer de Vogelaar was een zeer geziene figuur, bij wie niemand tevergeefs aanklopte om hulp of raad. Naast het wethouderschap bekleed de de heer de Vogelaar nog tal van andere functies. Zo was hy o.a. voor zitter van de afdeling Biervliet van de P. v. d. A., penningmeester van de Landarbeidersbond, en bestuurslid van de federatie West Zeeuwsch Vlaanderen van de Landarbeiders- bond. Hd had zitting in de Stichting voor de Landbouw en in de Noodwet- Dree3 commissie. De heer de Voge laar werd van November 1949 ver pleegd in het St. Antoniusgesticht te Biervliet. Kortgeleden werd hy naar het sanatoi*ium de Klokkenberg te Tilburg vervoerd, naar men hoopte voor volledig herstel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2