PROVINCIALE ZEEUWSE COURAHT Een rechtsgeding tegen de Ned. Herv. Kerk Wereldtoestand toch ernstiger dan drie maanden geleden? DE BILT Kanilijn PARIJZENAARS REIZEN GRATIS SOEPELER REGELING VOOR DE FISCALE WINSTBEPALING Vandaag VOORSPEL T: 194e Jaargang - No. 73 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.55 p. kw. fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 28 Maart '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 58-50, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102; Terneuzen- Brouwerjjstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26. Marshall is bezorgd Nog steeds deining om de verklaring van Mac Arthur De kwestie van de 38ste breedtegraad blijft ondanks herhaalde verkla ringen nog steeds de gemoederen bezig houden. Thans heeft de Amerikaan se minister van Defensie, George Marshall, op een persconferentie te Washington verklaard, dat een algemeen oprukken over de 38ste breedte graad, een zaak is, die thans door politici wordt overwogen. Aangenomen wordt, dat deze nieuwe verklaring dient ter geruststelling van hen, die eigenmachtig optreden van Generaal MacArthur vrezen. Marshall beschouwde de wereldtoestand als ernstiger dan drie maanden geleden. Hy gaf uitdrukking aan zyn bezorgdheid over de onverschilligheid van het Amerikaanse publiek ten aanzien van de defensie, dit in tegen stelling met de gevoelens van het publiek in November en December van het vorige jaar, toen men hem ervan beschuldigde niet genoeg geld en mensen te vragen. Marshall zei, dat er een gevaar In schuilt om in een oorlog het con tact met de vijand te verliezen. Zo ziet op het ogenblik generaal Ridge- way, de bevelhebber van het Ame rikaanse achtste leger, zich voor het probleem geplaatst of hij al dan niet het contact met de tegenstander moet herstellen in de nabijheid van de 38ste breedtegraad, aldus Mars hall. DE VERKLARING VAN MC ARTHUR. Naar men verwacht, zullen Dins dag vertegenwoordigers der Ver. Na ties te Washington informele be sprekingen houden over een verkla ring van het vredesdoel der V.N. in Een deel van het Amerikaanse be drijfsleven is op het ogenblik voor niets meer beducht, dan voor het afnemen van de inter nationale spanningen en voor een si tuatie, die een langdurige vrede ga randeert. Angst voor vrede! Het bekende, goed geredigeerde weekblad „De Zakenwereld" schryft daarover het volgende: „Wij kregen in handen een Ameri kaans rapport, waarin met zoveel woorden werd verteld dat een deel van het Amerikaanse bedrijfsleven zich op het ogenblik bevindt in wat wij noemen een „peace scare" een angst voor de vrede. In dit rapport wordt ook de vraag gesteld, of deze „angst" ook in verschillende Euro pese landen aanwezig is. Wy hebben dit rapport aan enkele vooraanstaande Nederlandse persoon lijkheden voorgelegd en de reactie was één kort woord: „Walgelijk". Wij sluiten ons bij deze uitspraak aan- Het feit alleen al dat men in Ame rika dit woord in de mond durft ne men, stuit ons tegen de borst. En zulks niet alleen omdat dit ko ren op de molen van Rusland en de communisten is, maar ook uit hoof de van het immorele cn asociale ele ment dat er in schuilt. Wanneer bepaalde groepen uit het Amerikaanse bedrijfsleven bevreesd zijn voor de reactie op de goederen markten, op het algemeen prijspeil, op de winsten en op de bedrijvigheid die van een wereldontspanning te ver wachten is, dan verdienen zij niet anders dan in zulk een „peace scare" ten onder te gaan". Deze persstem behoeft geen com mentaar. Angst voor vrede! Gelukkig, dat er een Europa is, dat een nuttige rem is voor al te gro te voortvarendheid in zaken van oor log en vrede! Want laat ons eerlijk zijn, deze tijd is een afschuwelijke tijd en wel voornamelijk omdat hij zo bitter weinig uitzicht biedt. Dat wjj vijf jaar na 1939—1945 al weer op een vulkaan leven, waarin o zeker Amerika en Rusland geen oorlog zullen beginnen, maar waarin een secundair conflict de oorlogshei ieder ogenblik kan doen losbarsten, dat is een toestand, die weldra on houdbaar za.1 worden. In „De Tijd" (R.K.) wordt er in dit verband op gewezen dat de heden daagse jeugd de zwaarste lasten draagt en dat van haar wel het uiter ste gevraagd wordt nu de wereld zich in een aanhoudende crisis blijkt te bevinden. Het is zeker, dat de jeugd de dupe is van deze onbarmhartige tijd. Dupe van twee wereldoorlogen, van een reeks de wereld ontwrichtende revo luties. Nauwelijks begonnen met een herstel, is men door noodlottige we reldomstandigheden gedwongen de jeugd met een enorme geestelijke en materiële hypotheek te belasten. De koers die de Nederlandse en ook de West-Europese regeringen zullen gaan varen betekent dat een zeer groot gedeelte van onze jonge mensen in uiterst moeilijke omstan digheden zal moeten leven; dat zij geestelijk de weerslag zullen ervaren van de neerdrukkende zorg van de uitzichtloosheid, die over veel gezin nen donkere schaduwen werpen; dat onze jonge mannen op weg om hun persoonlijke toekomst te veroveren, enige uiterst kostbare jaren aan de dienstplicht zullen moeten geven; dat voor alles het huwelijk een probleem wordt nu het sparen steeds moeilij ker zal blijken en dat de woningnood waarschijnlijk nog jarenlang acuut zal blflven; dat wanneer geestelijke groei de stoffelijke achteruitgang niet opvangt velen gevaar lopen weg te zinken in heidens egoïsme". Ook hierbij is weinig commentaar Tan node. de Koreaanse oorlog. Functionaris sen verklaarden, dat de persoonlijke oproep van generaal MacArthur en de voorwaarden hierbij aan de Chi nezen gesteld, het overwegen van een uitspraak over het vredesdoel be moeilijkt heeft. Zij achtten het ech ter onwaarschijnlijk, dat de vertegen woordigers der V.N. formeel zullen protesteren tegen hét politieke as pect van McArthurs verklaring. De Canadese pers heeft verklaard, dat de Canadese regering geschokt was door het eigenmachtige vredes aanbod van McArthur, vooral door de bedreiging van de generaal de oor log uit te breiden tot Chinees grond gebied. CHINESE BATALJONS OMSINGELD. Ten Noorden van Oeidjongboe aan het Westelijk front hebben Ameri kaanse troepen drie Chinese batal jons omsingeld, die trachtten over de 38e breedtegraad te ontkomen. Aan de Chinezen, ongeveer 2500 man, werd door middel van luidsprekers verzocht zich over te geven. Overigens was het Dinsdag rustig langs het gehele front. De verbonden troepen trekken langzaam Noord waarts. Het front loopt dicht ten Zui den van de breedtegraad. LondenWaarschijnlijk blufte Peron. Volgens de „Times" twijfelt men te Londen zeer sterk aan de mededelin gen van de Argentijnse president Pe ron, over atoomexperimenten in zijn land. Het eiland Huemul, waarop vol gens de bekendmaking van Peron de installatie zich bevindt, is een zeer klein eiland in het Nahuel Huapi- meer, zodat er geen sprake kan zijn van omvangrijke installaties zoals voor dit doel in Amerika en Enge land in gebruik zijn. Verder lijkt de keuze van het eiland Huemul voor „hoogst geheim en riskant werk'' enigszins bevreemdend. aangezien zich op de oevers van het meer, slechts enkele kilometers van het eiland af, hotels en chalets bevinden die des zomers en des winters tot nog toe bevolkt zijn geweest met toeris ten van overal uit Zuid-Amerika, on der wie politici en ambassadeurs. Von Falkenhausen wordt in vrijheid gesteld. De Duitse generaals von Falken hausen, Reeder en Bertram zullen nog deze week in vrflheid worden ge steld. Zij zullen onmiddellijk uit Bel gië worden gewezen. PERSONEEL VERKOCHT GEEN KAARTJE. Franse arbeiders achten loonsverhoging onvoldoende. De Paryzenaars hebben Dinsdag gratis met de Metro kunnen reizen, omdat het aanwezige personeel geen kaartjes verkocht. Er reden echter slechts 90 ondergrondse treinen van het normale aantal van 450, zodat slechts beperkt van de gratis reisgelegenheid gebruik kon worden ge maakt. Van de 2000 bussen reden er 20. Het vervoer werd gaande gehouden door meer dan 1000 legervrachtauto's. De arbeiders van de busdiensten en de Metro staken. Zy willen een loonsverhoging van 25 terwijl hun 121/i is aangeboden. Ondanks de loonsverhoging van 10 tot 12 procent, die de regering vorige week Vrijdag toezegde, doet zich in Frankrijk nieuwe onrust voor. Zestig procent van de arbeiders in het arsenaal van Toulon hebben Dinsdag het werk neergelégd, ter-wijl het trampersoneel in die stad een waarschuwingsstaking van 24 uur is begonnen. Dertig procent van de mijnwerkers in de Noordelijke kolen velden zetten him staking voort om OEFENING „0MBRELLE" BOVEN WEST-EUROPA. Ook Nederlandse vliegtuigen nemen deel. In Mei a.s. zal ander de codenaam „Ombrelle" hetgeen parasol bete kent boven West-Europa een grote luchtverdedigingsoefening wor den gehouden. Engelse, Franse, Belgische, Ne derlandse en Deense vliegtuigen, zul len aan deze oefening deelnemen. De Denen opereren van een vliegveld in Nederland uit en waarschijnlijk zul len ook andere buitenlandse eenhe den in Nederland worden gestation- neerd, evenals dat bij de oefening „Cupola" het geval was. Het ligt in de verwachting, dat er in de loop van dit jaar nog meer van dergelijke oefeningen gehouden zul len worden. Frans legervliegtuig uit elkaar gesprongen. Dinsdagochtend is in de buurt van Nemours, 70 km. ten Zuid- Oosten van Parijs, een Frans leger vliegtuig in de lucht uit elkaar ge sprongen. De drie Inzittenden kwa men om. Het toestel was op weg naar Marignane, om de Franse minister van deefnsie, Jules Moch, af te ha len en naar Parys te brengen. Liever geen bezoek. Opgewonden dorpelingen, verstoord over de rommel, die toeristen maken, hebben in Ayot St. Lawrence (Hert fordshire) de borden, die de weg aangeven naar het huis van Shaw, weggenomen. Sedert het huis van Shaw, die in Ayot ging wonen „om dat er nooit iemand kwam", voor 't publiek is opengesteld, wordt de landelijke rust ver stoord door bezoekers, die overal sinaasappelschillen ach ter laten. De gemeente heeft een ver gadering belegd om de toe stand te bespreken. de arbeiders in het gebied van Parijs te steunen. Alle mijnwerkers hebben vorige week 10 procent loonsverho ging gekregen. Het personeel van de Air France te Orly en Le Bourget zal Woensdag beslissen of het al dan niet in sta king zal gaan. Het avondblad „Paris-Soir" be richtte, dat men op de kabinetszit ting van Woensdag plannen zal uit werken om te verhinderen, dat de prijzen gelijke tred met de loonsver hogingen houden. „Maar sommige ministers", aldus het blad, „geloven, dat men het de prijzen en lonen zelf moet laten uitvechten, nu de prijzen der grondstoffen op de wereldmarkt niet meer stijgen". Hoewel liet zonnetje gedurende de Paasdagen vry veel heeft geschenen, was het weer niet bepaald mild te noemen en op vele plaatsen van ons land kwamen zelfs fikse sneeuwbuien voor. Resumerend kunnen we tot de slotsom komen dat Paastyd dit jaar beslist geen lentetijd was, hetgeen door de foto op veelzeggende wyze in beeld werd gebracht. „Het Lichtspoor" verdwijnt. Om financiële redenen. Naar het A.N.P. verneemt, zal de uitgave van het weekblad voor de strijdkrachten „Het Lichtspoor", per 1 April worden gestaakt. Ofschoon nog pogingen zijn gedaan door reorganisatie de kosten, voor het rijk aan de afname van dit weekblad verbonden, te verminderen, is het niet mogen gelukken deze tot een voor de regering aanvaardbare abonnementsprijs te drukken, zodat besloten is de uitgave stop te zet ten. Beurtschip op IJsselirieer gezonken. DE ZEVEN OPVARENDEN' GERED Dinsdagmorgen ls op het IJsel- meer het m.s. „Bornstroom" ter hoogte van de dijk, waar straks Fle- vostad komt te liggen, door nog on bekende oorzaak gezonken. De ze ven opvarenden, de schipper met zyn vrouw en drie kinderen, de stuur man en een matroos, zijn gered. Aangenomen wordt, dat het scheep je door het slechte weer in moeilijk heden is geraakt. Vijf arrestaties bij P.T.T. Den Haag. Vyf ambtenaren der posterijen in Den Haag, van wie twee met een postale loopbaan tussen de 30 en 40 jaar, zijn door de postale recherche gearresteerd, verdacht van fraude bij het aannemen van postpakketten ter verzending. De vijf ambtenaren, die inmiddels zijn geschorst, deden dienst op de afdeling pakketpost van het Haagse postkantoor aan de Grote Markt. Gebleken is, dat zij aan het publiek hogere frankeerkosten voor het ver zenden van pakketten in rekening brachten dan verschuldigd was en in werkelijkheid door de ambtenaren op de pakketkaarten aan zegels werden geplakt. Zij haalden de te veel geplakte postzegels van de pakketten en ver kochten deze ten eigen bate. De om vang van de fraude wordt tamelijk groot verondersteld. Nog geen spoor van de verdwenen Globemaster. Het 45.000 ton metende vliegkamp schip „Coral Sea' begeeft zich thans op weg naar de plaats waar op Goe de Vrijdag de Amerikaanse „Globe master' verdween, ongeveer 600 mijl ten Zuid-Westen van Ierland. Vlieg tuigen van het vliegkampschip zullen aan de opsnoringswerkzaamheden, die onafgebroken worden voortgezet, deelnemen. Amerikaanse functionarissen heb ben nog een geringe hoop overleven den te vinden. Maandag namen in het geheel 60 vliegtuigen aan het zoeken deel. Dinsdag voegden zich tenminste 20 Amerikaanse Superforten, die in En geland gestationneerd zyn, bij hen. Jeep sloeg over de ikop één dode. Een jeep van de melkinrichting „St. Jan" te 's Hertogenbosch is op de weg 's HertogenboschEngelen bij de Baileybrug over de kop gesla gen. Het wegdek was ter plaatse door sneeuwval spiegelglad. De naast de chauffeur zittende H. Geerts uit Empel, werkzaam bij de melkinrich ting, werd uit de jeep geslingerd en kwam tegen het ijzerwerk van de brug terecht. Het slachtoffer over leed aan de bekomen verwondingen. G. was 41 jaar en laat een vrouw en vier kinderen achter. NOTA VAN LIEFTINCK AAN TWEEDE KAMER. Prijsstijging blijft buiten beschouwing. Minister Liefti nek is bereid voor bedrijfstakken de mogejykheid te ope nen van het fiscale waarderingsstelsel ten aanzien van de voorraden, waar aan zy gebonden zijn, af te wijken en op een ander waarderingsstclsel over te gaan. Het fiscale waarderingsstelsel, waartoe de overgang thans moge lijk zal worden gemaakt, houdt in, dat bjj een naar omvang gelijkblijvende voorraad op de eindbalans dezelfde waardering wordt toegepast als op de beginbalans, zodat de prijsstijging van deze voorraad buiten beschouwing blyft. Aldus in een nota over de fiscale winstbepaling, die minister Lief- tinck heeft gericht aan de voorzitter der Tweede Kamer. Hiermede komt de minister tege moet aan hetgeen in de regeringsver klaring tot uitdrukking werd ge bracht, n.l. de fiscale winstvaststel ling in overeenstemming te brengen met redelijke bedrijfseconomische overwegingen. Tot heden is by de fiscale winst vaststelling de waardering van grond- en hulpstoffen, halffabrikaten e.d. geschied op basis van aanschaf- fings- en marktprijzen. Als gevolg hiervan ontstaan in tijden van stij gende prijzen extra-winsten, waar over belasting moet worden betaald. Bij het opmaken van de commerciële balans werd met het bijzonder karak ter van deze winsten door vele onder nemingen reeds rekening gehouden ...wordt prinses Martha van Nooi-wegen 50 jaar; I ...koningin Ingrid van Dene- J marken 41 jaar; ...en de Nederlandse ontdek- Kingsreiziger en anthropoloog dr. Paul Julien, velen bekend door zijn „Kampvuren rond de evenaar", eveneens 50 jaar. INVOERING VAN NIEUWE KERKORDE. Pleiter mr. A. Vermaas uit Middelburg Voor de Haagse arrondissementsrechtbank, gepresideerd door mr. A. Ikman van Burck, diende Dinsdagmorgen de zaak, die een groep ouderlin gen, kerkvoogden en predikanten tegen de Nederlandse Hervormde Kerk aanhangig had gemaakt. Zoals bekend, eist deze groep dat het besluit tot invoering van de kerkorde op 7 December 1950 door de Generale Synode genomen, In strijd wordt verklaard met de reglementen van de Nederlands Hervormde Kerk en mitsdien onrechtmatig, ongeldig en onverbindend is. Verder wordt geëist dat de Neder lands Hei-vormde Kerk zal worden veroordeeld om zich te onthouden van iedere invoering of poging tot invoering van de kerkorde op straffe van een dwangsom groot 100.000.- voor elke overtreding ten behoeve van de eisende partij. Tot degenen, die de Nederlands Hei-vormde Kerk hebben doen dagvaarden, behoren on der anderen mr. H. Frima te Gronin gen, prof. dr. J. Severyn te Utrecht, voorzitter van de Gereformeerde Bond, (uiterste rechtervleugel in de Hervormde Kerk), ds. P. Zandt te Delft, ds. J. van Dijk te Gameren, ds. H. van Lunzen te Odoorn, redacteur van het blad „Zwingli" (aanvoerder der uitreste linkervleugel in de Hervormde Kerk), ds. J. Cuperus te Doornspijk, L. F. Duymaer van Twist te Den Haag en ds. L. J. Bloemsma te Beesd. Voor de eisende partij pleitte mr. W. H. Vermaas uit Middelburg. Spre ker merkte op dat een der motleven van dit rechtsgeding is het voorko men van processen door anderen. De eisers wensen zich niet van de Ned. Herv. Kerk af te scheiden. Btj afwijzing van de vordering van eisers zullen in het gehele land pro cessen over de geldigheid der nieu we kerkorde ontstaan. Eisers betwisten dat er in de Ned. Herv. Kerk thans een wettige syno de is, daar de bestaande synode 1 Januari 1951 had moeten aftreden en zy haar zittingsduur verlengd heeft op grond van een overgangsbepaling der kerkorde ,die even ongeldig is als alle andere bepalingen. Mr. Ver maas betwistte de stelling, dat de sy node geschillen, waarin zy partij is, zou kunnen laten beslissen door een uit en door haar benoemde commis sie. Vervolgens ging mr. Vermaas in op de waarborgen waarmee de invoe ring der kerkorde omringd is en de betekenis daarvan voor de rechtsze kerheid. Htj betoogde dat het onver antwoordelijk is het gehele kerkelijke leven op „lósse schroeven" te zetten uit onwil om de reglementen na te komen. Daarna kwam ter sprake in hoe verre de rechter mag oordelen over vragen, die met de belijdenis samen hangen, waarvoor pleiter de verhou ding van kerk en staat historisch be zag. Hij betoogde dat de opvatting dei- tegenpartij, als zou de rechter zich van elk oordeel moeten onthouden, niet strookt met de Nederlandse rechtsorde en evenmin met de struc tuur der Hervormde Kerk. Pleiter wees het verwijt af, dat eisers „remonstrantse ideeën" zouden voorstaan. Zij wensen geen onder worpenheid aan de staat, doch slechts handhaving der door de kerk zelf vastgestelde besluiten. Dit laat ste wordt ook door prof. van Ruler, een der voorstellers der werkorde van 1945, volkomen geoorloofd ge acht. Met een beroep op de grond wet en rechtspraak van de Hoge Raad betoogde pleiter dat alle ker ken recht op bescherming van over heidswege hebben tegen misbruik door bestuurders. DE BELIJDENIS. De bepaling dat de kerkorde moet worden vastgesteld in gehoorzaam heid aan de heilige schrift en op de bodem der belijdenisgeschriften, is een waarborg tegen een synode, die een kerkorde op andere wijze zou willen vaststellent zoals thans is geschied. Het bewijs dat men de be lijdenisgeschriften heeft willen af schaffen wordt geleverd door de tekst van de kerkorde en door het feit dat een voorstel om overeen stemming met de belydenis uit te spreken, werd verworpen en even eens een voorstel om de belijdenis geschriften der vaderen als de belij denis der kerk te erkennen. (vervolg op pag. 5 door deze extra-winsten niet in aan merking te nemen bij de vaststelling van het winstsaldo over het boek- ,'aar. Het bovenbedoelde stelsel van fiscale waardering maakt zulks even wel niet mogelijk bij de bepaling van de belastbare winst. Het bezwaar van dit laatste doet zich thans scherp gevoelen. De minister is voornemens de aan wijzing van de bedrijfstakken, waar de bedoelde overgang tot een ander vvaarderingsstelsel zal worden geac cepteerd, spoedig te doen plaats vin den, zodat bij de fiscale winstbepa ling over boekjaren, welke op of na I Januari 1950 beginnen, van de te gemoetkoming gebruik zal kunnen worden gemaakt. Ook zal in een later jaar op het nieuwe systeem kunnen worden over gegaan. Er zal aan de ondernemer vrijheid worden gelaten welke soor ten goederen van zijn voorraad hij op vorenbedoelde wijze wil waarderen. Ook zal de mogelijkheid openstaan om de toepassing van het nieuwe stelsel te beperken tot een bepaalde omvang van de voorraad. Het zal de ondernemer in de be doelde bedrijfstakken vrijstaan al dan niet toepassing van het nieuwe stelsel te vragen. Gaat hij er even wel toe over, dan dient de nieuwe methode van waarderen uiteraard ook duurzaam te worden gevolgd. Strenge maatregelen in Perzië tegen „onruststokers" Rust zou weergekeerd zijn. De militaire gouverneur van Te heran, Hoessein Hedjazi, heeft Dins dag verklaard, dat de staat van beleg en „andere directe maatregelen", die onlangs in Perzië genomen zijn, een einde hebben gemaakt aan de on rust en er toe bijdroegen orde en veiligheid te herstellen. In een ra- doiorede waarschuwde hij „moorde naars en onruststokers" hun pogin gen om de rust te verstoren niet te herhalen. Htj kondigde de strengste maatregelen tegen overtreders aan. Tegelijkertijd noemde het nationa le front (oppositie) het premierschap van Hoessein Ala en het afkondigen van de staat van beleg „onwettig en slechts in eht belang van Britse spionnen." In Teheran zei men dat slechts 3000 van de 80.000 arbeiders der Anglo-Iraanse oliemaatschappij in staking waren. Hoewel men van me ning was, dat de staat van beleg de staking zou localiseren, heeft de staking zich sinds Maandagavond tot nog een olieveld uitgebreid. De studenten, die als eersten staakten, studeren aan een techni sche hogeschool op kosten van de maatschappij. De Britse ambassadeur, sir Fran cis Shepherd, heeft een bezoek aan de Perzische minister-president ge bracht. Dit bezoek, het eerste sinds zijn ambtsaanvaarding, was naar zijn zeggen „een zuiver beleefd heidsbezoek." AANHOUDEND KOUD. Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige en langs de kust wellicht af en toe harde Noordwestelijke wind. Vry koud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1