NIEUWS UIT ZEELAND JIMMY BROWN, sportheld no. 1 WALCHEREN DE KUSTVISSERS MOETEN NIEUWE NETTEN KOPEN HET LEVEN WORDT IN PARIJS STEEDS MOEILIJKER Twee gelukkige dagen voor minister Peters. Nieuws DINSDAG 27 MAART 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Middelburg BEGROETINGSSAMENKOMST. Onder leiding van ds. W. B. A. Smits, voorzitter van de Hervormde Jeugd raad te Middelburg, werd een begroe tingssamenkomst gehouden in het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof om de nieuwe lidmaten der Ned. Herv. Kerk in contact te brengen met de plaatselijke afdeling van De Jonge Kerk (Jong-Hervormden). Na een welkomstwoord van ds. Smits, gaven mej. Bos, Wika Schruy- er en mej. Baars een overzicht van het werk van De Jonge Kerk en wel resp. over ontstaan en doel van deze organisatie, over volksdansen en over kampwerk, weekends en kader cursussen. Tot slot volgde een Paas- liturgie, waaraan diverse leden van De Jonge Kerk meewerkten. Tot het bijwonen van deze avond, die druk bezocht was, waren ook de kerkeraadsleden uitgenodigd. PAASDIEN STEN NED. HERV. GEMEENTE. Zaterdagavond werd onder leiding van ds. Smits, in het Militair Tehuis te Middelburg, het Paasfeest gevierd met de gerepatrieerden uit Indone sië. Mej. Leni Meijer dioeg op zeer verdienstelijke wijze het grote Paas- verhaal „De Kaarsvlam" voor. Het verdere van de avond werd gevuld met een korte meditatie, zang en de clamatie. Zondagavond werd door de Her vormde jeugd in de geheel gevulde Oostkerk een Paaszangdienst gege ven, waarna evenals des morgens na de West-Hill kinderdiensten fruit en oloemen werden bezorgd bij zieken, in het Huis van Bewaring het ziekenhuis. de tehuizen voor ouden van dagen. enz. Op de avond van ie 2e Paasdag werd in het Huis van Bewaring on der leiding van ds. Smits, het Paas feest gevierd. Medewer icing verleen de de Jonge Kerk, Wika Schruyder, en leden van de Jonge Kerk van t Zand. De laatsten voerden het leke- spel Michael" op. Tenslotte werden door de Jonge Kerk in de vroege Paasmorgen. op ver schillende plaatsen in Middelburg. Paasliederen gezongen. Vlissingen LOON- EN PRIJSPOLITIEK. In de besturenvergadering van de by de Vlisslngse Bestuurdersbond aangesloten organisaties, bracht, de voorzitter van de V. B. B., de heer H. v. d. Meer, verslag uit van de vergadering van de hoofdbesturen der bij het N.V.V. aangesloten vak bonden. Uit de stemming op de vergade ring, welke zeer druk bezocht was, bleek duidelijk, dat men zich de ernst van de toestand ten volle bewust was en zich achter het door het hoofdbestuur van het N.V.V. ingeno men standpunt stelde Oosikapelle VERGADERING C.J.B.TB. Te Oostkapelle kwam de C. J. B. T. B. Walcheren Noord in jaarver gadering bijeen onder voorzitter schap van de heer A. Coppoolse. De heer A. Bosselaar sprak over „Klein en groot bedrijf" waarop een drukke bespreking volgde. Volgens het jaarverslag waren drie nieuwe leden toegetreden. Tot secretaris werd gekozen de heer J. de Visser in plaats van de heer W. de Buck, die zich niet meer herkies baar stelde. De penningmeester werd herko zen. Na de pauze waren er voordracht, spraakwaterval enz. De heer Bos selaar sloot de vergadering met dankgebed. Westkapelle PAAS-SAMENKOMST. De C.J.V.F. en de C.J.M.V. te Westkapelle organiseerden Zaterdag avond een Paas-samenkomst in ae cantine van het Zwitserse kamp Er bestond voor deze bijeenkomst flin ke belangstelling. Behandeld werd de Paasllturgie en opgevoerd werd het lekespel „Voor altijd Pilatus." Domburg VERGADERING „HET GROENE KRUIS". In de onder voorzitterschap van dr. F. G. Vaandrager gehouden algemene vergadering van „Het Groene Kruis" te Domburg werd een overzicht gege ven van het vele werk, dat door het Groene Kruis, vooral in Provinciaal verband wordt gedaan. De rekening over 1950 werd in ont vang en uitgaaf goedgekeurd tot een bedrag van 3967.11. Het aantal leden der vereniging Dedraagt thans 426. In de commissie tot het nazien der rekening ovei 1951 werden benoemd de heren Steur en J. Corré Jz. De begroting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 3283.10. Tot bestuursleden werden herbe noemd de heren jhr. ir. H. L. Boo- gaert en Jac. Geldof. Naar aanleiding van een vraag van de heer Steur over de samenwerking van de Groene Kruisvereniging en de Chr. Wijkverpleging werd gevraagd, of het niet mogelijk zou zijn om tot samenwerking te komen. bijv. ook door gezamelijke contributieinning. Scheeovaartberiehten Vilissingen aangekomen: 23 Maart; Me- than van Antwerpen; Crete van Rotter dam: Montan van Pensa Coba; 24 Maart: Jacob Oorburg van Antwerpen; Arent M van Antwerpen; Olwe van Antwerpen; Nassauhaven van Antwerpen; Atlantic van Vilvoorde; Kohlfleet van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen: 23 Maart: Casana van Rotterdam; Regulus van zee; 24 Maart: Aldebaran van Huil; MarwaJ van Par; Prins Willem II van Amsterdam. Vlissingen vertrokken: 23 Maart: Mon tan naar Bremen; 24 Maart: Crete naar Hampton Roads; Nordwest naar Rostock: Jacob Oorburg naar Wismar. Gepasseerd van Antwerpen: 23 Maart: Strype naar Hamburg; Arent M. naar Southhampton; Mizar JU. naar Garston; 24 Maart: Prins Maurits naar Rotterdam. RAAD VEERE. Geen garantie voor de Stichting Rusthuizen. Onder voorzitter-schap van burge meester Jhr. I. F. den Beer Poortu- gael, kwam de raad van Veere in vergadering bijeen. Besloten werd tot verkoop van bouwgrond aan de Markt aan de heer J. C. v. d. Sande. Voorts werd besloten tot wtjziging van het uitbreidingsplan in hoofdza ken, waardoor aan de heer v. d. San- de vergunning kan worden verleend tot de bouw van een grote loods op zijn fabrieksterrein. Enkele percelen grond werden verpacht. Enige discus sie ontstond over het verzoek van het gemeentebestuur van Kouderkerke om deel te nemen aan de garantie voor rente en aflossing van een le ning. aan te gaan door de Stichting Rusthuizen Walcheren. De heer S. Kodde zou voor deelneming zijn ge weest, wanneer er in Veere geen stichting Godshuizen wa3. Spreker voerde bezwaren aan tegen de finan ciële consequenties van het voorstel en zeide. dat er voor de restauratie en uitbreiding der Godshuizen te Veere -55.000 nodig zou zijn. Hij wilde daarom zijn stem niet geven. De burgemeester wees er op, dat in woners van deelnemende gemeenten voorrang genieten brj huisvesting in een der tehuizen der stichting Rust huizen Walcheren. De heer D. Kasse betoogde, dat het onjuist was, dat alleen de Walcherse gemeenten ge vraagd worden garant te zijn, terwijl tegelijkertijd er op wei'd gewezen, dat het hier om een provinciaal belang gaat. De heer Mesu zeide, dat hij zijn stem aan het voorstel zou geven. Hij achtte de rusthuizen der stichting 'n ideale oplossing in deze tijd van wo ningnood voor vele ouden van dagen, die nu niet bij kinderen behoeven in te wonen. Tenslotte werd met 6 te gen 1 stem besloten niet deel te ne men. Besloten werd 150 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een projectie-apparaat voor beide scho len. Gesproken werd verder over een verzoek tot deelneming in een garan tiefonds voor een openluchtspel, dat door de heer W. Abeleven te Veere zal worden georganiseerd. De heer D. Kasse betoogde, dat het onjuist is in deze tijd een openluchtspel te begin nen en zeide afwijzend tegenover dit voorstel te staan. De heer A. C. van Nieuwenhuijzen onderschreef in het algemeen de woorden van de heer Kasse. doch wees er op, dat een der gelijk openluchtspel ook de gemeen tekas voordelen kan brengen. Na uitvoerige discussie werd met 4 tegen 3 stemmen besloten niet deel te ne men aan het garantiefonds. By de rondvraag dankte de voor zitter de heer Mesu voor alles wat hij in het belang van de gemeente heeft verricht en wenste hem het beste toe in de Noord Oost Polder. De heer Mesu dankte voor deze woor den. THOLEN Burgerlijke Stand VROUWENPOLDER. Bevallen: E. KosterKoppejan. d. OOSTKAPELLE. Bevallen: E. C. BrouwerFrancke, d.; B. WondergemEmmerzael, z.; P. van de Woestijne—van Helden, z.; M. Joziasse— Jacobse, z.; P RisonHugense. d. Overleden: Jonkvr. H. C. van Cltters, wed. van P. W. N. Merkus, 80 i.; A Scheele, echtgenoot van K. M. Oggel, 71 Ondertrouwd: B. Wattel, 23 J. en Th. Hoekwater, 27 j.; P. L. Stroo, 22 j. en E. de Rijke, 19 j.; J. Wattel. 33 j. en L. de Visser, 26 j., Joh. Maljaars. 29 j. en M. H. Melse, 24 j. SINT LAURENS. Bevallen: M. Joosse—Suurmond, d.; L. Dingemanse—de Graaff, d.; T. BlokJa- kobsen d. Ondertrouwd: W. Kasteleijn, 24 j. en E. M. de Broekert. 2S j.; J. C. Meerman. 28 j. en J. Mesu. 28 J.; I. de Klerk. 23 j. en J. den Boeft, 19 j. Getrouwd: J. K. van de Voorde, 29 j en C. M. Rijk. 30 j. Overleden: M. Kwekkeboom, 83 J„ we duwnaar van P. Dekker. ARNEMUIDEN Bevallen: M van de KetterijVogel, d.; W. de Ridder—van Belzen, d.; J. van Bel- zen—van de Ketterij, z.; C. J. van de KetterijMaas. z.; M. WondergemBuys, z.; N. Dingemansevan Dalen, z. Ondertrouwd: J. P. de Ridder. 22 j. en D. de Nooijer, 19 j.; A. van Dalen, 28 j. en C. van Belzen, 20 j. Overleden: L. Vader, 41 j„ echtg. van J. Onderdyk. WESTKAPELLE. Bevallen: J. LievenseWisse, z.; G. Minderhoud—Simonse, d.; E. Huibregtse— Minderhoud. d. Ondertrouwd: J. de Pagter, 24 j. en J. W. Minderhoud. 18 j.; J. P. Gabriëlse, 26 j. en K. de Kam, 24 j.; J. Hendrikse, 28 j. en M. J. Kaland, 27 j. Getrouwd: P. C. Kievit, 31 J. en W. Minderhoud, 27 J. Overleden: J. Heljboer, 8" iweduwe van J. van der Weele. BIGGEKERKE. Bevallen: L. JacobsenWillemse, d. Overleden: M. Mersie. echtgenote van J. Simpelaar. 79 j.; P. Dekker, weduwe van C. Caljé, 85 j.; A. de Korte, echtge note van J. Dekker, 73 i- WISSEKERKE. Bevallen: M. C. de LeuxKorsuize, d.; L. P. Koole—Janse, .z; M. C Luyk—Reyn- houdt, z.; B. J. Bosselaar—van der Maas, d.: J. A. Clement—Filius, z. Ondertrouwd: C. L. van der Weele. 22 en C. A Wage. 20 j. Overlede n:C. W. Priester. 76 J., echtg. van P. Versluis: F. J. van den Ende, 76 J., echtg. van C. Wisse; M. Israel, 63 J., wed. van W. Verhulst; P. A. Westerweel. 92 j., wedn van J. Hage. BORSSELE. Bevallen: M. Nieuwenhuize—v. Westen, z.; K. Walhout Jz.—Slabbekoorn, d. A. M. Me uien bergRuysa ar d, z. EERVOL ONTSLAG. Aan mej. G. E. D. Geluk, werkzaam ten kantore van de Rijksontvanger te Tholen, is door de minister van Finan ciën op haar verzoek met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend uit 's Rijksdienst. Stavenisse OUDERAVOND. Te Stavenisse werd een ouderavond gehouden door de vereniging „De van der Lek-de Clercq-bewaarschool". De burgemeester, tevens voorzitter dezer vereniging, sprak een welkomstwoord, waarna de kleuters enkele spelletjes deden. Hierna volgde de algemene verga dering, waarin notulen en jaarversla gen werden goedgekeurd. Er bleek een tekort te zijn van 757,20, waar van de gemeente 750 voor haar re kening nam. In de plaats van de heer N. Wes- dorp, die als bestuurslid bedankte, werd gekozen de heer H. de Vos, Hierna sprak mej. van As over het kleuteronderwijs, waarbij zij uitvoe rig de ontwikkeling van het kleuter onderwijs schetste. Na een dankwoord door de voorzitter, werd de vergade ring gesloten. Oud-Vosseneer BEMIDDELINGSCOMMISSIE. In de gemeente Oud-Vossemeer is vo rige week ter gemeente-secretarie een Prijzencommissie geïnstalleerd, be staande uit de heren P van Driel, voorzitter, M. A. de Graaf, secretaris en mevr. LindhoutMinhere, lid. De bedoeling van deze commissie is om bij meningsverschillen tussen win kelier en consument over prijzen,-be middelend op te treden. Men kan zich eventueel tot deze commissie wenden. St. Maartensdijk EERVOL ONTSLAG. Op zijn verzoek is aap dw heer Van Nieuwenhuijzen, met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend als ambtenaar ter gemeentesecretarie te St. Maartensdijk. De heer Van Nieu wenhuijzen heeft 44 jaren op de ge meente-secretarie gewerkt, waarvan 35 jaren in officieel dienstverband. Hem is tevens ontslag verleend als 2e ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Een rechercheur In de dop. „De politie van Gorinchem verzoekt opsporing en terecht- jrenging van de 18-jarige H. v. E., die de ouderlijke woning leeft verlaten. Zijn signalement uidt als volgt....". Zo luidde ongeveer het poli- debericht, dat Donderdag door ie radio klonk. „Dat moet vast »n zeker die jongen zijn, waar nee ik naar Goes gereisd ben". ,vas het besliste oordeel van een 10-jarig pienter Rotterdams tnaapje, die naar zijn grootou ders de fam. van B. in Goes, gekomen was om er de Paasva- cantie door te brengen en die dit bericht door de radio hoor de. Tijdens de treinreis was hij met hem in gesprek gekomen, waarbij de Gorinchemmer had verteld, dat hij naar de Monni- Kendijk te Kattendijke moest Ook had hij nog een enveloppe laten zien. waarop zyn naam stond.-^h'Goes had het Rotter damse jongetje hem wegwijs ge- nolpen naar de bus. Nog de ielfde avond kwamen Opa en kleinzoon hun bevindingen op het politiebureau vertellen. Het politie-apparaat kwam in werking om de minderjarige op te sporen en inderdaad gelukte net de Goese politie in samen werking met de Rijkspolitie de jonge man in Kattendijke te vinden, dank zij de oplettend- leid van de rechercheur in de dop! St. Annaland BAZAR. Te St. Annaland werd de bazar ten bate van de muziekvereniging „Acce lerando" geopend. Na een kort wel komstwoord van de heer M. P. La- nooy. werd het woord gevoerd door burgemeester F. M. Boogaard. Deze spoorde de jongeren aan om werkend lid der vereniging te worden en sprak de hoop uit. dat men spoedig tot aan koop van nieuwe instrumenten zal kunnen overgaan. Hierna verklaarde hij de bazar voor geopend. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de erevoorzitter der vereniging, de heer A. J. Boogaard. Tijdelijke hulp nodig! Liever een vaste rustdag Onder leiding van de heer R. Brands uit Urk heeft Zaterdag te Alkmaar de Nederlandse vissersbond vergaderd, waarbjj 14 plaatselijke verenigin gen van kustvissers zijn aangesloten. Ter sprake kwam de garnalenverordening, die nog steeds niet in het Voedselvoorzieningsblad is afgedrukt. Zo gauw deze verordening afkomt, aldus de voorzitter, kunnen de prijzen voor pellerygarnalen verhoogd worden, want dan wordt de prijs vrfl, met dien verstande, dat er ingegre pen zal worden, wanneer de prfls beneden een bepaald minimum zou zakken. Er zal telegrafisch bij de minister van Landbouw aangedrongen worden op spoedige goedkeuring van de ver ordening. Daarna werden besproken de be palingen van de Londense Conventie 1946, welke door onze volksvertegen woordiging werd aanvaard. Onder meer zullen nu voor de kustvisserij netten van 8 cm maaswijdte gebruikt moeten worden. Dit is voor de vis- Dreischor „GROENE KRUIS" VERGADERT. De vereniging „Het Groene Kruis" te Dreischor hield in eaft ..Centrum' haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de waarnemend voorzit ter, de heer Langeraad. Notuien en jaarverslag van de waarnemend se cretaris, de heer Verjaal. werden goedgekeurd. Hieruit bleek, dat de verpleegster in het afgelopen jaar 1287 huisbezoeken in '*o gezinnen af legde, terwijl voor de zuigelingenzorg 200 bezoeken werden afgelegd in 36 gezinnen. Voor de t.b.c -bestrijding werden 80 bezoeken afgelegd. Het consultatiebureau voor zuigelingen boekte 24 consulten. De rekening en verantwoording van de penningmees ter werden goedgekeurd. De aftre dende bestuursleden, .lokter Braber en de heer D. P. de Bakker, werden bij acclamatie herkozen. In de vaca tures ontstaan door het bedanken van de heren Doornenbal en Klippel, werden gekozen de heren M. W. Hoogstrate en L, M. Moermond. sers een dubbele tegenslag. Zy moe ten duur materiaal kopen en er zal minder gevangen worden. Op de regering rust thans de ver antwoordelijkheid de kleine en mid delgrote bedrijven, die in het afgelo pen jaar al de grootste moeilijkhe den hadden, voorlopig by te staan. Men achtte weliswaar maatregelen tegen overbevissing van de Noord zee geboden, maar men vond, dat het maaswydte-voorschrift eenzijdig de kustvisserij trof, terwijl de treilers, die op haring en makreel uitgaan, mogen vissen met kleimazige netten. Een belangrijke maatregel noemde men het instellen van een verplichte rustdag (de zevende dag), waardoor 52 dagen op de Noordzee niet gevist zou worden. Het bestuur werd gemachtigd de maatregelen, die het nodig zou ach ten, bij de regering te bepleiten. Reeds is in een correspondentie met de afd. Visserij van het ministerie van Landbouw aangedrongen op een tijdelijke hulpverlening. In zijn jaarverslag wees de secreta ris. de heer Stevenson, op de geslaag de minimumprijsregeling voor 4 soorten vis en de afvoer van onver kochte vis naar de vismeelfabrieken. Het kottertype, aldus de secretaris, is, mits gebruikt in deelvaartcon- tract, een efficient vissersvaartuig, jammer genoeg kunnen niet alle vis sers de benodigde gelden bijeenbren gen om de min of meer verouderde typen met olieverslindende motoren te vervangen door nieuwe schepen. ZELFS DE DODEN WORDEN NIET BEGRAVEN Metro-steking was het begin van gehele stakingsgolf. (Van onze correspondent) Parijs, Maart. Terwijl president Vincent Auriol op de luxueuse Franse oceaanstomer „Ille de France" naar Amerika stoomj om er president Truman te ontmoeten, wordt het dagelijkse leven in Parijs hoe langer hoe moeilijker door de nog steeds zich uitbreidende stakingen. We hebben geen metro; de bussen rijden niet; de druk op het gas Is zo laag, dat men een half uur nodig heett om een biefstukje te bakken en de staking in de electriciteitsbedrijven dreigt ons 's avonds ln het donker te zetten. Hoe langer hoe meer treinen weigeren te rijden en zelfs de doden worden niet begraven, aangezien de gemeentelijke begravers de staking als enige ult- wg zien om hun inderdaad slechte lonen wat te verhogen. Alles bij elkaar doet het leven in die stakende stad denken aan de oorlogstijd, toen er ook bijna geen vervoer, geen gas en electricltelt was. Een groot gedeelte van de arbei ders vc« client mderaaad veel te wei nig. Het leven is de laatste maan den aanmerkelijk duurder geworden, maar de ionen zyn niet gestegen. De regering heeu veel beiooiü, maar de noodzakelijkste loonsverhogingen kruipen wei heel erg traag naar hun verwezenlijking. Er heerst a us in de laagst betaal de milieu van Frankrijk een gerecht vaardigde ontevredenneid. Zij is nu tot een uitbarsting gekomen en de regering heeft niet voorzien, dat deze uitbarsting dergelijke afmetin gen zou aannemen. Toen een ge deelte van de 30.000 metrowerkers besloot te staken en 66 gulden per maand opslag vroeg, was men naief genoeg om te denken, dat men hier met een geïsoleerde staking te doen had. HET BEGIN. Men had echter moeten begrijpen, dat zo'n metrostaking vaak het be gin is van een hele reeks andere stakingen. Men vergete niet, dat de staking van de onderaardse tram heel het leven van de Franse hoofd stad plat legt. Dagelijks worden 5 millioen personen door de metro vervoerd. Rijden de treinen niet, dan is er niets, dat in staat is al deze millioenen passagiers te transporte ren. Men mag het met militaire vrachtwagens en met particuliere bussen proberen. Het gevolg blijft toch, dat millioenen personen te voet moeten gaan. En als men in Montparnasse woont en de fabriek ligt in Montmartre, dan moet men drie uur lopen voor men bij zijn werk is. Dit maakt, dat het enthousias me om te gaan werken al danig ge zakt is. Maakt nu een bijzonder in telligent geleide vakvereniging van deze situatie gebruik, dan is het, gezien de slechte lonen, een betrek kelijk klein kunstje nieuwe groepen arbeiders er toe te bewegen het werk neer te leggen. Wil dit nu zeggen, dat deze sta kingen geen politieke zijde hebben. Natuurlijk niet. Trouwens a-politie- ke stakingen zyn in onze verpoli tiekte tijden nauwelijks meer te denken. Het grootste Franse vakver bond, de C.G.T., dat onder commu nistische leiding staat, vindt het bijzonder geslaagd, dat die stakin gen net zijn uitgebroken nu presi dent Auriol naar Amerika trekt. Maar ook het socialistische vakver bond en de Katholieke syndicaten ondersteunen de stakingen, ondanks het feit, dat de regering drijft op de socialistische en katholieke pai- tij. Een vakbondsleider, die het in principe toch met de regeringspoli- tiek eens is, kan deze stakingen niet veroordelen zonder' kans te lo pen zijn arbeiders te verliezen. Men tracht wel te temperen, maar men is terecht bang, dat de invloed van de C.G.T., die achter iedere staking en achter iedere ontevredenheid staat, hierdoor nog machtiger zal worden. ONVERSTOORBAAR. Wat wel enigszins wonderlik aan doet. is, dat de regering het veel belangrijker schijnt te vinden een uiterst conservatieve kieswet in elk aar te dokteren dan de economische problemen eens flink onder handen te nemen. Het is duidelyk, dat de laatste prijs verhogingen de regering boven het hoofd zyn gegroeid. Men had ze wil len voorkomen, maar men had het te druk met andere kwesties. Laten we de zaken echter niet te somber bekijken. De internationale prijzen schijnen over een zeker hoogtepunt heen te zijn en men ver wacht, dat de grondstoffen wat nor maler in prijs zullen worden. De oogst in Frankrijk staat er fantas tisch voor en werkloosheid is er vrij wel niet meer. Het is dus stellig mogelijk, dat men door zekere nood zakelijk geworden loonsverhogingen te accepteren en bepaalde onverant woordelijke verhogingen ongedaan te maken de sociale rust ken herstel len. Dat kan nog even duren, zoals het zeewater ook na een flinke storm nog dagenlang woelig blijft. Maar het is met waarschijnlijk, dat de beide partijen regering en sta kers het met de verkiezingen in het zicht tot een algemene staking zullen laten komen. (Nadruk verboden). Advertentie. Bij brandend maagzuur een of twee Rennies eenvoudig laten smelten op ae tong. Nog vóór U het weet, behoort de pijn tot het verleden. Ook voor U is er nu geen reden meer, bepaalde lievelings gerechten te laten voorbijgaan. Als er eens tets verkeerd valt. hebt ge toet Uw Rennies bij de hand. En ge kun ze Innemen zonder water of wat ook. altijd en overal. Vraag Üw Apotheker of Drogist een pak Rennies Een pracht remedie, prettig om in te nemen en... zo doel treffend. Dame beroofd in Amsterdam. Op de stille Mauritskade te Am sterdam is een 42-jarige dame door een tot nog toe onbekend gebleven man van haar handtasje beroofd. De man kwam op haar toe, gaf haar een klap in het gezicht en rukte haar tegelijkertijd de tas uit de han den, terwijl hrj riep „hier dat ding". Hij maakte zich snel uit de voeten naar een gereedstaande oude blauwe auto en verdween daarin in de rich ting Muiderpoort. Verloofd paar aangereden. Een verloofd paartje, dat Zondag avond op de rechterhelft van de weg RoldeEext wandelde, is door een passerende auto, bestuurd door een chauffeur uit Assen, gegrepen. De 25- jarige A. de Boer uit Annen werd on geveer twintig meter meegesleurd en bekwam zulke ernstige verwondingen, dat hij ter plaatse overleed. Zijn ver loofde. mej. A. Tienkamp uit Eext, werd opzy geslingerd en kwam met iichte verwondingen vrij. 30. Op dat ogenblik verrees Don Blaffios van zyn stoel en er schenen vonken uit zijn ogen te spatten van louter verontwaardiging. Hij greep Dirk de Duiker bij één van de knopen van diens jas en zei op hoge toon „Mijnheer, ik laat mij door de eerste de beste nietsnut niet voor een eigenwijs brok Spanjool uitschelden. Ik veracht u Dirk de Duiker keek zijn rivaal met opge trokken neusvleugel aan alsof hij hem in ge dachten vergeleek met een vaatje overjarige ha ring. Toen greep hij met een resoluut gebaar Don Blaffios bij één van zijn flaporen en begon hem daaraan in het rond te slieren, zoals een kampioen kogelslingeraar dat doet met zijn ko gel. Don Blaffios gilde van angst en Jlmmy en Simon doken weg om niet een schop van de tel kens voorbij suizende laarzen van Don Blaffios te krijgen. Interview op de „Van Speyk". De Marine-voorlichtingsdienst heeft een radio-interview gehad met de nieuw benoemde minister van Minuor, ir. L. A. H. Peters, toen deze op de „Van Speyk" met volle kracht van de bovenwindse eilanden naar Bonaire stoomde om afscheid te nemen van de bevolking. In dat vraaggesprek zeide minister Peters o.a., dat hij zijn benoemin? vernam, toen hij zich op Saba bevond. „Eerst op de tweede dag van mijn ver blijf op Saba begon ik te vermoeden te vrezen, zou ik haast zeggen dat ik inderdaad mijn toezegging om eventueel een ministersbenoeming te aanvaarden, gestand zou moeten doen. Er werd mij toen namelijk meege deeld. dat minister Drees een telefoon gesprek met mij had aangevraagd. Het bleek echter op Saba onmogelijk ver binding te krijgen. Zekerheid kreeg ik dus eerst 's anderen daags, toen mij een half uur voor mijn vertrek van het eiland een telegram van de for mateur bereikte". De nieuwe minister citeerde een be kend gezegde, dat er in het leven van een minister maar twee gelukkige da gen zijn: „De dag, waarop hij optreedt en die, waarop hij zijn ambt weer kan neerleggen. Daartussen in draagt hij een zware verantwoordelijkheid voor 's lands belang. Ik ben mij maar al te zeer van die verantwoordelijkheid be wust". aldus de minister. .De proble men, die mij wachten, zijn verre van de eenvoudigste". Over het beleid, dat de nieuwe mi nister zich voorstelt te volgen, kon hij uiteraaard nog niets mededelen. in een Noiedop Aan de Lloydkare te Rotterdam zyn de ca. 960 repatrianten, die met het troe pentransportschip .Atlantis" in ons land arriveerden, ontscheept. Er waren ca. 460 Ambonnese militairen met hun vrouwen. Paus Plus XII heeft Zondag van een balkon van de Sint Pieter een toespraak gehouden tot een menigte van naar schat ting 200.000 personen. De Paus riep de mensheid op om de verbroken schakels tussen de mensen onderling en die tus sen de mens en God te herstellen. De ministers van Buitenlandse Zaken van 21 Amerikaanse republieken zyn ln Washington byeengekomen om te spre ken over de bescherming van vrede en veiligheid van het Westelijk halfrond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3