PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Argentinië ver gevorderd met het wekken van atoomkracht Het C.J.M.V.-werk in Zeeland «BILT MAC ARTHURS VREDESAANBOD WEINIG GUNSTIG ONTVANGEN HELAAS KAN NIET ELKE GROEP GEHOLPEN WORDEN 194e Jaargang - No. 72 Dagbiao uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F den Boei Adi W de Pagter Hoofdrea G Balüntjjn PI ver».: W. ceertouwei en B A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week. i iSS p uw, pp i «40 per few Losse nummer» 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 27 Maart 1951 ADVERTENTIEPRIJS 10 cl pei mm- Minimum p. advertentie 13.— lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1-5 regels 1— Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg Bur VUssingen Walsti 58- 40 tel 2355 UJnen (b.g g 2861 of 2160) M'burg Lonoense Kaal 29. tel 2077 en 2924-. Goes L. Vorststt 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Pr Maurltsstr 12. tel. 102: Terneuren Brouwerljstr. 2; Zierikzee N. Bogardstr C 160. tel 26 ONTHULLINGEN VAN PERON. Prof. Richter werkt volgens de methode van de „warmte-kernreactie" President Peron van Argentinië heeft op een persconferentie meegedeeld, dat in zyn land proeven worden genomen met „gereguleerde atoomener gie". Het resultaat van deze proeven zou zo gunstig zijn, dat binnen afzien bare t\jd kan worden begonnen met de aanwending van atoomenergie voor industriële doeleinden. De in Argentinië werkzame geleerden zouden bo vendien in staat zijn atoom, of waterstofbommen te produceren, maar pre- sldent Peron is daar tegen. De proeven worden genomen op het eiland Huemul in het Argentijnse merengebied, waar ook de inrichtingen voor onderzoek gevestigd zijn. Volgens Peron wilde Argentinië geen enorme sommen besteden aan de ontwikkeling van atoomenergie op basis van kernsplitsing. Daarom was een andere weg gekozen. Argentijnse technici werken op basis van „warm te-kernreactie", die identiek is aan de reactie waarbij atoomenergie van de zon vrijkomt. Voor het teweegbrengen van derge lijke reacties waren temperaturen van millioenen graden nodig en het fundamentele probleem, dat opgelost moest worden, was de manier, waar op men dergelijke temperaturen zou kunnen bewerkstelligen. Om catastro- phale explosies te voorkomen was het nodig een middel te vinden om de opeenvolgende warmte-kernreacties te reguleren Dit had men weten te bereiken. Daarna waren op 16 Febru ari met volledig succes proeven geno men met het vrijmaken van geregu leerde atoomenergie volgens de nieu we methode. Peron zei verder, dat ook proble men als die van de kosmische stralen diepgaand bestudeerd werden. Met verbazing hebben de Argen tijnse technici vastgesteld, dat de pu blicaties van gezaghebbende buiten landse geleerden over de waterstof bom enorm ver van de werkelijkheid verwijderd zijn. ^KUNSTMATIGE ZONNEN". De president introduceerde bij de journalisten prof. Ronald Richter, een genaturaliseerde Argentijnse on derdaan, die hij „de geestelijke vader" van de onderneming noemde. Sprekend met behulp van een tolk zeiae professor Richter: ,-,Het probleem dat wij aanvatten is dat van het ontsteken van kleine kunstmatige zonnen op aarde". „Wat de V. S. trachten te doen bij de explosie van de waterstofbom heeft Argentinië in het laboratorium bereikt, onder volmaakte controle". „Van nu af zijn wij op weg naar verwekking van atoomenergie zonder materialen te gebruiken, die -tevoren onmisbaar geacht werden". In het Duits sprekend zei prof. Richter verder: „Men zal verrast zijn door deze bekendmaking, maar in het buitenland waren deze dingen reeds bekend door middel van de spionna- gediensten. Argentinië weet reeds lang, hoe de waterstofbom gemaakt kan worden, maar president Peron heeft mij nooit om een gevraagd". Hij verklaarde, dat het Argentijnse proces goedkoper is dan de productie van electriciteit, daar de energie werd verwekt uit zeer goedkope grondstoffen. „Wanneer ik onthullin gen hieromtrent zou doen, zou ik het geheim bekend maken, niet een mili tair, maar een industrieel geheim 55 schepen zoeken naar de vermiste Globemaster. Een „geheime lading" aan boord Vyf-en-vyftig Amerikaanse en Britse vliegtuigen zoeken naar de vermiste Amerikaanse Globemaster. Ook schepen nemen deel aan de op sporingspogingen. Volgens onbevestigde berichten vervoerde de Globemaster ook ,,een zeer geheime lading." Zelfs zou zich een apparaat voor atoom-onderzoek aan boord hebben bevonden. Een woordvoerder van de Ameri kaanse luchtmacht te Shannon ver klaarde in antwoord op verzoeken om bevestiging: „U kunt niet ver wachten, dat ik over dergelijke din gen spreek". Op het hoofdkwartier van de Ame rikaanse luchtmacht te Londen acht te men het „zeer waarschijnlijk", dat zich uitrusting en materiaal aan boord van het toestel bevond, maar men wees de theorie, dat het toestel een apparaat voor atoom-onderzoek aan boord had, van de hand. Een kotter heeft geseind, dat hij een verkoolde duffelse zak heeft op gepikt, op ongeveer acht honderd km. van Shannon. Deze zak werd geïdentificeerd als toebehorend aan een passagier aan boord van de ver miste Globemaster. Een Amerikaanse vlieger heeft te genover een vertegenwoordiger van hot Ierse persbureau verklaard, van mening te zijn, dat door ijsafzetting de radio-antenne van de vermiste .Globemaster" onklaar is geraakt. Hij achtte het waarschijnlijk dat het toestel door blikseminslag werd ge troffen en daarop is ontploft De Amerikaanse vlieger meende dat er geen overlevenden meer zullen wor den gevonden. Te Shannon is nader officieel me degedeeld, dat er geen bevestiging was verkregen van een eerder be richt volgens hetwelk het wrak van de vermiste Globemaster door een Superfort ontdekt zou zijn. „Wij zijn een geheel nieuwe zonne- natuurkunde begonnen" zei de prof. „Argentinië bouwt thans een gewel dige zormeoven om atoomenergie te produceren op dezelfde wijze als de zon dit doet. Het systeem zal prac- tisch toepasing krijgen in electrische centrales en smelterijen". Er moesten eerst nog op grote schaal experimenten worden uitge voerd. Op het eiland Huemul werkt slechts een beperkt aantal technici. Het grootste gedeelte van het werk wordt verricht door robotten, die in Argentinië werden ontworpen en ver vaardigd. Spoorwegstaking in Frankrijk geëindigd. De spoorwegstaking in Frankrijk is geëindigd. In Parijs staakt nu al leen nog het personeel van de bussen. De Metro onderhield Zondag een nooddienst met 64 treinen, die alleen op de voornaamste stations stopten. Prof. Richter is Oostenrijker van geboorte en 42 jaar oud. Hij heeft se dert 1936 op het gebied van de atoomenergie gewerkt, eerst voorna melijk in Duitsland. In 1947 kwam hij in dienst van de Argentijnse regering. SCEPSIS. In Washington staat men zeer sceptisch tegenover de verklaringen van Peron. Amerikaanse functiona rissen wisten, dat in Argentinië ge- experimenteerd werd, maar over de resultaten was niets bekend. Voor aanstaande atoomgeleerden achten het onwaarschijnlijk, of „gereguleer- I de atoomenergie" buiten het labora torium practische toepassing zal kunnen vinden. Soekarno wees Sartono aan als kabinetsformateur. De voorzitter van het Indonesisch parlement, het PNI-lid Sartono, is aangewezen als kabinetsformateur. Ir. Soekarno. die hiervan op Paas- ochtend om half twaalf ten paleize mededeling deed, verklaarde: „Het doel is een nationaal coalitiekabinet op brede basis te vormen. Sartono heeft de opdracht aanvaard". Sartono heeft aan de pers meege deeld. dat het niet zijn bedoeling is zelf zitting te nemen in het kabinet. De fractie-voorzitter van de Mas- joemi heeft tegenover Aneta ver klaard, dat de aanwijzing van Sarto no tot kabinetsformateur geschied is volgens de internationale gewoonte. Dit betekent, dat de oppositie 't door haar vastgestelde beleid kiest als ba sis van een te vormen kabinet. Hij achtte het niet uitgesloten, dat een kabinet te vormen is, waarin de PNI en Masjoemi-leden zullen worden op genomen. „LOMP" EN „VERBAZINGWEKKEND". Russische waarschuwing nader de Jaloe niet. Generaal MacArthnr's aanbod om met de Chinese bevelhebber te velde te spreken over een staken van het vuren, is over het algemeen weinig gunstig onthaald. In Franse diplomatieke kringen werd het aanbod „lomp" en „verbazingwekkend" genoemd. De wapenstilstand werd aan geboden op voorwaarden, die onaanvaardbaar zijn voor Peking-China. Mac Arthur liet bovendien zijn vredesaanbod van een bedekte bedreiging vergezeld gaan. Er worden protesten verwacht tegen het eigenmachtig handelen van de generaal en verzoeken om het gezag van de geallieerde opperbevelhebber te beperken. Volgens de New York Times heeft MacArthur zelfs de Amerikaanse re gering niet geraadpleegd alvorens hp zijn aanbod deed. MacArthur zei bovendien, dat de Chinezen niet in staat zijn een mo derne oorlog te voeren, daar hun industriële productie onvoldoende is en zij een, tekort hebben aan grond stoffen, tiet overwicht aan man- schappe: van de Chinezen zou niet langer Van beslissende betekenis zijn. Deze verklaring wordt in strijd ge acht met eerdere uitlatingen van MacArthur. Verder deelde MacArthur mede zijn troepen te hebben opgedragen de 38ste breedtegraad, waar en wanneer nodig, te overschrijden. Volgens Reuter zouden Russische diplomaten te kennen hebben gege ven dat een eventueel naderen door verbonden strijdkrachten van de Ja loe (de grensrivier tussen Mands- joerye en Korea), een rechtstreeks ingrijpen door do Sowjet-Unie zou veroorzaken. Deze berichten hebben het nog moeilijker gemaakt een inzicht te verkrijgen in de ontwikkeling van 't Koreaanse vraagstuk. De activiteit aan de fronten bleef gedurende de Paasdagen beperkt. De linie der verbondenen loopt thans ten Noorden van Moansan in het Westen en Tsjoengtsjon in het midden naai de Oostkust. Zij bevindt zich overal slechts enige kilometers ten Zuiden van de 38ste breedtegraad. RAPPORT AAN DE V.N. In een rapport, dat MacArthur aan de Ver. Naties uitbracht, was 'n copie ingesloten van de verklaring van MacArthur, volgens welke het door sommigen gepropageerde plan om een linie dwars door Korea te vormen en een stellingoorlog te be- Zes Mei trouwt koning Faroek van Egypte. Te Cairo is officieel medegedeeld, dat het huwelijk tussen koning Fa- roek en mej. Narriman Sadekop, 6 Mei zal worden voltrokken. Die datum is de dag van koning Fa- roek's troonbestijging. Vliegtuig in Argentinië neergestort. B(j Rio Grande in Argentinië is op tweede Paasdag een Argentijns ver keersvliegtuig neergestort. Elf inzit tenden, onder wie de leden van de be manning, werden gedood, zeven ern stig gewond. Een vrouwelijke passa gier bleef als door een wonder onge deerd. ginnen „volledig irreëel en fantas tisch" is. Een dergelijke situatie zou tot een geleidelijke vernietiging der strijdki'achten van de Ver. Naties leiden. De generaal noemde verder o.m. de volgende punten: De tegenstander heeft aanzienlijke taktische tegenslagen geleden met verliezen, welke tot de bloedigste uit de moderne tijden behoren. Deze verliezen zijn door de beste Chinese troepen geleden en het zal moeilijk zijn ze te vervangen. Ondanks de nu merieke meerderheid van de tegen stander werkt het strategisch plan der Ver. Naties goed. MacArthur deed een beroep op de landen om het hulpverleningswerk op te voeren. D.U.W.-arbeiders bezig aan de Zwin-geul, die sedert enkele dagen uitstekend functlonneert. Prins Bernhard in Zuid- Amerika aangekomen. Kort oponthoud in Lissabon. Z.K.H. Prins Bernhard, die Zater dagmiddag met een regerings-Dako- ta van Soesterberg vertrok voor een bezoek aan Urugay, Argentinië en Brazilië, is Maandagavond op het vliegveld van Montevideo aangeko men. Zondag vertoefde de Prins nog een uur in Lissabon en later werd nog een tussenlanding in Dakar ge maakt. Prins Bernhard werd verwelkomd door de onderminister Van buiten landse zaken en leden van het corps diplomatique. Autoriteiten ver gezelden de Prins per auto naar het hotel Carrasco. waar hij gedurende zijn bezoek zal verblijver.. H.M. de Koningin heeft de Prins tot Zürich vergezeld en is daarna naar Sankt Anton doorgereisd om zich daar bij haar oudste dochtertjes te voegen. Helmuth Thümmler. een vooraan staand functionaris der regering van de Oostduitse staat Saksen, is Zondag naar West-Berlijn gevlucht. Jhr. Mr. A. M. SNOUCK HURGRONJE OVERLEDEN Jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje. oud-secretaris-generaal van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken en secretaris-generaal van het perma nente Hof van Arbritage, is op 68- jarige leeftijd in Den Haag overleden. Stakingen in de Perzische oliecentra. Mislukte aanslag op de gouverneur van Teheran. Personeel by het oliecentrum van de Anglo-Iraanse Oliemaatschappij in Abadan is in staking gegaan. Arbeiders bij de installaties te Bandar (aan de Perzische golf) en op de velden van Agha-Djari zijn sinds Zaterdag niet op het werk verschenen. Een woordvoerder van de maat schappij verklaarde, dat de staking niet in verband stond met het vraag stuk der olienationalisatie. Te Teheran is een poging gedaan om de militaire gouverneur, Abdoel Hoessein Bedjazi, te doden. De aan slag mislukte en er werden arresta ties verricht. De gouverneur heeft Maandag negen personen doen arresteren „die het keizerlijke hof vijandig gezind zrjn." Onder hen bevinden zich twee journalisten. De anderen behoren tot de secte der „Mohammedaanse broe derschap." Naar verluidt zijn er gistingen merkbaar in de industriesteden in het Noorden. Men verwacht dat ook hier de staat van beleg zal worden aangekondigd. Dr. Abdoel Hamid Zanganeh, oud minister van Onderwijs, op wie 19 Maart te Teheran een revolver-aan slag is gepleegd is Zondag aan de bekomen verwondingen bezweken. Zanganeh is 46 jaar. Meisje door trein gegrepen en gedood. Een achtjarig meisje uit Steenwijk, is op de onbewaakte overweg te Ha- velterberg door een trein gegrepen een op slag gedood. Het kind zat op een fiets en moet de trein gezien hebben, want aanvankelijk remde zij en stond toen stil. Even later is zij om onverklaar bare redenen toch weer doorgereden, zodat zij door de trein werd geraakt. De overweg te Havelterberg is voorzien van een flikkerlicht-instal- ïatsic. Dr. PREES OVER DE REGERINGSMAATREGELEN. Spoedig nader overleg over verder prijsverloop en productie-verhoging. In een radiotoespraak tot het Nederlandse volk, heeft de minister president, dr. W. Drecs, Zaterdagavond een toelichting gegeven op de jongste regeringsmaatregelen. HQ legde er daarby de nadruk op, dat deze voorstellen niet uitgaan van de gedachte aan een nieuwe wereldoorlog. Hoewel dit een angst is, die velen drukt, was spr.'s oordeel, dat een der gelijke oorlog vermeden kan worden. Juist hiervoor is het grote verbond van de Atlantische staten tot stand gebracht. Dit biedt een waarborg, zoals geen klein land er ooit een heeft bezeten, maar het spreekt vanzelf, dat ook Nederland een evenredige bydrage heeft te leveren! Wij betalen daarmede als het ware een verzekeringspremie, een hoge weliswaar, maar uit de bezettingstijd weten we hoe oneindig veel hoger de prys zou zyn als de ellende van oorlog eai bezetting weer over ons zou komen. Nadrukkelijk zeide dr. Drees nog- jging van de prijzen. Na Pasen zal maals, dat de verhoging van de prij- met de organisaties van werkgevers zen voor brood, margarine, vet. enz. en werknemers opnieuw worden ge er niet zijn om hogere winsten te sproken over de vraag hoe dit net laten maken, maar uitsluitend omdat best kan worden bereikt. Ook zal de Staat niet langer de steeds ho- worden gesproken over productie- ger stijgende subsidies kon betalen. verhoging en over de wiize, waarop Voor de minst-craaakrachtie-en y.riri zon knnn»„ vmHpn crö<rorcmiAflwi Voor de minst-draagkrachtigen zijri de gevolgen zo snel en zo veel mo gelijk verzacht, doch spr. moest er kennen, dat er groepen zijn, die door de regering niet geholpen kun nen worden. In elk geval moet al het mogelijke worden gedaan om te voorkomen, dat de loonstijging weer een stoot zou geven tot belangrijke verdere stij- zou kunnen worden gegarandeerd, dat de arbeiders daarvan medepro fijt zullen trekken. LUXE VERBRUIK.. Auto door trein gegrepen. Eén dode en drie gewonden. Op een onbewaakte overweg on der de gemeente De Bilt is Zondag avond een ernstig ongeluk gebeurd. Een 4-persoons D.K.W.-personenauto is door een electrische trein gegre pen en totaal vernield. Een inzitten de dame werd er uit geslingerd en stona toen later dood aangetroffen. Een heer onverklaar- en een werden zeer ernstig ge wond gevonden, een ander kind min der ernstig. De gewonden zijn naar Utrecht overgebracht. De politie kon Zondagavond de slachtoffers nog niet identificeren. DE GEESTELIJKE WAPENRUSTING. Provinciale bondsdag te Goes Op de tweede Paasdag is te Goes de aandacht van Zeeland gevraagd voor het C.J.M.V.-werk. Vele honderden C.JJVI.V.-ers, van wie een aantal met hun meisjes, waren naar de Ganzenstad gekomen om hun jaarlykse pro vinciale bondsdag te houden. Des morgens en 's middags kwam men in het Schuttershof en de Prins van Oranje bjjeen. In de namiddag werd met een viertal tamboers- en pyperskorpsen een mars door de stad gemaakt, welke tot een massale manifestatie voor het C.J.M.V.-werk uitgroeide. In de Maria-Magdalenakerk kwam men tenslotte tezamen om het bonds- ondenverp „Weerbaarheid" te horen behandelen. Helaas moest de slot- samenkomst met taptoe op de Grote Markt, wegens het ongunstige weer komen te vervallen. volksdansgroep onder leiding van Wika W. Veennoven, eerst enkele aar dige volksdansen bij Je blokfluit uit. De heer M. Mieras uit Goes, bracht in Zeeuws costuum een grappig ver haal in dialect. De C.J.M.V. van Ka- pelle voerde de door één der leden geschreven schets „De proef op de som" op. De C.J.M.V. Goes bracht de komische schets „De levende mode pop", welke vlot werd vertolkt. Tus sen de bedrijven door werd met een verloting een „aanslag" op de porte- monnaies gedaan om de kas van de P.C. te vestevigen. Als laatste in deze bijeenkomst kwam de mandoli ne- en accordeonclub „Apollo" uit Goes, onder leiding van ae heer G. van Haaften, met enkele vlot ge speelde populaire melodietjes de stemming nog vergroten. Des morgens om negen uur was er een openings- en wijdingsbijeenkomst te zamen met de Ned. Herv. ge meente van Goes in de Grote Kerk. Niettegenstaande het betrekkelijk vroege uur, waren reeds enkele hon derden jongens en meisjes uit ver schillende delen van Zeeland aanwe zig, om te luisteren naar de predi katie van ds. H. M. Strating uit Goes, die naar aanleiding van 1 Cor. 15 57 er op wees, hoe wij allen overwin ningsmensen kunnen worden door Jezus Christus. Hierna trokken de C.J.M.V.-ers naar twee zalen, het .Schuttershof" en de „Prins van Oranje" voor de ochtendbijeenkomst. De samenkomsten in het „Schut tershof' droegen een vrolijk, gezellig karakter. De zaal was daar 's mor gens overvol. Nadat het Zeeuwse volkslied was gezongen en de voor zitter van de P.C., de heer C. Leunis uit Terneuzen een welkomstwoord had gesproken, voerde de Goese IK ZAL HERRIJZEN In „De Prins van Oranje" gaf de toneelgroep van de Jonge Kerk uit Goes, des morgens en des middags een opvoering van het voor Goes bekende spel „Ik zal herrijzen". Onder grote stilte en met intense spanning hebben de honderden jonge- mensen dit ernstige spel van str\jd tegen de duivel, waarin het Geloof triumfeert, beleefd. Mede door de wijze waarop de uitvoerenden dit spel vertolkten, heeft het grote in druk gemaakt. Tijdens de maaltijd van de P.C.. werd de Jonge Kerk van Goes voor haar medewerking aan deze bonds dag een aandenken aangeboden, waarvoor ir. C. v. d. Berg dank bracht. MARS DOOR DE STAD. Hierna stelden de honderden bonds- dagbezoekers(-sters) zich op voor de mars door Goes. De 4 tamboers- en pyperskorpsen „Irene" uit Terneuzen „Jonge Kracht" uit Biezelinge, „Ju liana/' uit Middelburg en „Excelsior" uit Goes in hun smetteloos witte uniformen, zorgden voor de marsmu ziek. Tussen een dichte haag van be langstellenden trok daarop de lange rij van C.J.M.V.'ers „met vlie gende vaan en slaande trom" door de binnenstad van Goes, om te tonen, dat Zeeland een jeugd bezit, welke nog geloof heeft in de toekomst. De stoet werd voor de Grote Kerk ont bonden. waarna de velen de machtige kathedraal vulden. De dienst werd ditmaal geleid door ds. J. van Win terswijk uit Grijpskerke, voorzitter van de Ring Walcheren van de C.J. M.V., terwijl ds. S. P. de Roos uit 's Heer Hendrikskinderen de samenzang leidde. (vervolg op blz. 8} De regering begrijpt, dat velen zich afvragen of niet meer kan wor den gedaan om allereerst luxe-ver bruik, dat buitenlandse betaalmidde len vereist, af te snijden. Maar niet alles, wat schijnbaar voor de hand ligt, is uitvoerbaar. Met name de bedragen voor buitenlands toerisme liggen vast in de Europese Beta lingsunie. Nederland heeft zich zelfs al moeten verzetten tegen de wens van andere landen om deze bedra gen nog te verhogen. Overigens trekt Nederland zelf de laatste tijd vrij belangrijke baten uit het vreem delingenverkeer. Ten slotte wees de minister-presi dent nog op de noodzakelijkheid van soberheid bij overheid en burgerij en sprak hij vertrouwen uit in de geest kracht van het Nederlandse volk. Laatste K.L-troepen vertrekken uit Indonesië. Afwikkelingscommando wordt op 31 Mei ontbonden. Op 31 Mei zal het afwikkelingscom mando van de Nederlandse troepen in Indonesië ontbonden worden, zo is in een gezamenlijk communiqué van de chef-staf van de APRI (Indonesische strijdkrachten) en de commandant van het Nederlandse afwikkelingscom- mando medegedeeld. Op 2 April zal met het vertrek van de „New Austra lia" de afvoer van militairen van de Koninklijke Landmacht geëindigd zijn. Nadien zullen de werkzaamheden, die betrekking hebben op het vervoer van Ambonese leden van het voormalige KNIL geregeld worden door een aan tal ex-KNIL-leden en enkele leden van de K.L.. die aangezocht zullen worden te blijven. Na 2 April zullen er in Indonesië nog 7.725 Ambonnese ex-KNIL-leden zijn en voorts 375 le den van de KL en 150 niet-Ambonnese leden van het voormalige KNIL. Op 1 April zal het rayon-Bandoeng ge heel verlaten zijn. De laatste rayons Djakarta en Semarang zullen eind Mei geheel verlaten zijn. Voor 16 Maart bevonden zich nog 10.955 mili tairen met KL-status in Indonesië. Volgens deze gegevens zullen in Indo nesië 250 militairen worden gedemo biliseerd. VOORSPELT: IETS ZACHTER Geldig tot Dinsdagavond. Zwaar bewolkt met tijdelijke op klaringen en hier en daar enige re gen. Overwegend matige wind, hoofdzakelijk tussen Zuid en West. Iets zachter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1