Bobby Smith stal 9000 dollar om zijn vrouw te redden VREEMSt JIMMY BROWN, sportheld no. 1 haar noodlot De slakken voorspelden een zacMe winter. Komt er weer een Zondagsrijverbod? Nederlanders betrokken bij aanslagen op Java? PROF. WILLEM MENGELBERG OVERLEDEN TRLJDAG 23 MAART 1951 PROVINCIALE 2EEÜWSE CO O RANT 3 Bankbediende voor de rechter Cortisone: een wondermiddel, maar onbereikbaar voor mrs. Smith Bob Smith was bankbediende in New Yersey. Misschien heette h(j ook wel anders, want het aangrijpende verhaal van zyn leven in „Time", noemt zijn naam niet. Maar laten wij hem Bob Smith noemen, want hy is In elk geval een doodgewone Amerikaan, die dagelijks naar zQn kantoor stapte en daar reeds vele jaren getrouw en eeriyk zijn werk verrichttetot voor enkele weken. Want nu is Bob Smith geen bankbediende meer omdat hy zich aan de kas, die onder zijn berusting stond, vergrepen heeft. Negenduizend dollar voor de bank een klein bedragje, voor Bob een kapitaal. Niet om het te verbrassen oi te vergokken. Geen sprake van. Zo is Bob niet. Maar om Bob's vrouw die al jarenlang door rheumatische pijnen gekweld werd, te helpen aan het enige middel, dat van haar weer een volwaardige vrouw kon maken, dat haar weer een moeder voor hun zes kinderen kon doen zyn: Cortisone. Bob Smith stond voor de rechter. En hij, die altijd een brave oppassen de en hardwerkende kerel was ge weest, vertelde daar zijn geschiedenis aan de rechters. De geschiedenis te vens van zijn gemartelde vrouw, van wie het kostbare medicijn weer een geheel ander mens had gemaakt. Zo lang ze de inspuitingen kreeg, kon ze haar bed verlaten en weer de zorg voor hun huishouden op zich nemen. Maar de kostenacht dollar per dag! Zo was Bob Smith er toe gekomen zich aan de kas van zijn bank te ver grijpen. Zyn zaak werd gelukkig niet door gezet en verleden week had Bob zelfs al een nieuwe baan. Hij wast nu auto's in een garage, maar zijn vrouw ligt weer in bed NIET TE KRIJGEN. Cortisone, het nieuwe wondermid del tegen rheumatiek, het is vrijwel niet te krijgen, althans in Amerika niet. En overal in de wereld zijn er lijders aan rheumatiek, die net als mrs. Smith niet in staat zijn ook maar iets voor hun gezin te doen. Sinds het nieuwe geneesmiddel op de markt kwam, nog geen jaar gele den, hebben reeds velen er baat bij gevonden. Maar voorwaarde daartoe was, dat zjj het regelmatig toege diend kregen. En in de apotheken kwamen steeds meer bestellingen voor coitisone binnen. Veel meer zelfs dan afgeleverd kon worden en de recepten stapelden zich dan ook snel op. De Amerikaanse apothekers konden weinig meer doen dan belo ven hun best te zullen doen. In Ja nuari ging het nog, maar nu, in Maart, is het volkomen afgelopen, zelfs al zou de patiënt de drie-dubbe le prijs willen betalen. Natuurlijk zijn er gewetenloze lie den, die zelfs in dit verlossende ge neesmiddel zwarte handel drijven. Maar voor gewone mensen, zoals Bob Smith en duizend anderen, is het al thans op het ogenblik vrijwel niet meer te verkrijgen. En zoals ai tijd, wanneer er aan een belangrijk artikel plotseling tekort ontstaat, doken onmiddellijk overal Florack bleek een goed profeet. Woensdagochtend werden in het restaurant van het natuurbad te Val kenburg de verzegelde enveloppen ge opend, waarin de heer Florack, aan de hand van de gedragingen der wijn gaardslakken vorig jaar zijn winter weervoorspelling deed. Een groot aantal buiten- en binnen landse journalisten en radioreporters was aanwezig toen de voorspelling we reldkundig werd gemaakt. De tekst der voorspelling luidde: Valkenburg 30-l-'50. Bij deze verklaart ondergetekende, dat de winter 19501951 niet streng zal zijn. De heer Florack. die reeds acht jaar lang zijn slak'ken nauwkeurig obser veert. kreeg ook dit negende jaar we derom gelijk met zijn voorspelling VERHALEN I In de omgeving van een stil stadje in de buurt van New York, heefzich teel een heel vreemde geschiedenis voorgedaan, waarover nog al één en het ander te doen is geweest. Frank Perkins trok er op een goede of liever gezegd kwade dag op uit om kraaien te schieten. Met zijn ge weer in de aanslag liep hy door de velden en langs de Hackensack-rivier en eindelijk gelukte het hem op 100 voet afstand een kraai, die zitplaats had gekozen op een houten gebouw tje, onder schot te krijgen. Frank trok af en op dat moment voélde hy zich opgenomen en door de lucht ge slingerd om tenslotte in de rivier te recht te komen. Toen hij er uit krab belde was de lucht vervuld van rook en smook. Wat was er gebeurd? Het schot van Frank was door de houten wand van het gebouwtje gedrongen en in een kist met vuurwerk terechtgeko men. In het gebouwtje was nX een vuurwerkfabriekje gevestigd. WAs, want toen Frank bibberend en ont daan uit de rivier was gekrabbeld, zag hij niets anders dan brokstukken het hele fabriekje en nog 5 bijge bouwtjes waren in de lucht gevlogen. Helaas waren er ook enkele gewon den en ambulances reden af en aan. Frank heeft voor zijn ongelukkig schot S50 dollar boete gekregen, wat nog niet eens het ergste is. Erger is dat hy zijn leven lang van zijn vrien den de vraag zal moeten aayihoren: frank, wat gebeurde er toch met die kraai de meest wilde geruchten op: de re gering koopt alles op het wordt clandestien uitgevoerd naar Rusland gokkers hebben alles opgekocht om or hun renpaarden mede te be handelen. GEEN GRONDSTOF. Vorige week lieten Merck Co., de fabrikanten van de Cortisone, in de belangrijkste Amerikaanse bladen publicaties verschijnen ter grootte van een gehele pagina en daaruit bleek, dat de oorzaak van het tekort in wezen veel ernstiger ligt dan in de zwarte handel of de gokkunst van een paar rijke nietsnutten. Het gaat om een tekort van de grondstof: run- der-gaL Merck Co kunnen voldoen de produceren om enige tienduizen den patiënten te helpen, maar in Amerika zijn er minstens evenveel honderdduizenden. En zolang men er niet in slaagt een in veel ruimere ma te beschikbare grondstof te \inden, zullen mrs. Smith en zeer vele andere rheuma-lijders niet afdoende gehol pen kunnen worden. Intrekking bouwstop over 3 maanden Minister in 't Veld verwacht, dat in ongeveer drie maanden het aantal tegelijk in uitvoering zijnde woningen zover zal zijn gedaald, dat de afge kondigde bouwstop kan worden inge trokken en dus geen vrees meer be hoeft te bestaan voor een onregelma tige materiaalvoorziening en voor spanningen op de-arbeidsmarkt. Dit is door de minister medegedeeld op vragen van het Tweede Kamerlid Andrlessen (K.V.P.). De staking by het Parijse transportwezen heeft het verkeer In de, Franse hoofdstad danig ontwricht. Passagiers voor de „Washington" en de „Ile de France", die het zonder boottrein moesten stellen, wachten bij de „Opera" op gehuurde bussen, welke hen naar Le Havre moeten brengen. Krjpp confereerde al in de gevangenis. De Amerikaanse advocaat van Srupp heeft journalisten ver teld, dat Alfred Krupp en ver scheidene directeuren van zijn ondernemingen tijdens hun ver blijf in de gevangenis van Landsberg (Beieren) wekelijks directie-vergadering hielden. „Het was een van de verma- selijkste dingen die ik ooit heb gezien," zei Davis, „Krupp aan het hoofd .van de tafel, geflan keerd door zijn directeuren, al len gekleed in gevangenisuni form. Zij bespraken de produc tiecijfers en de financiële ver klaringen, terwijl zij Amerikaan se sigaren rookten en bananen en sinaasappelen aten". Zij mochten voor hun confe renties gebruik maken van de kamer voor de bezoekers van de gevangenis, aldus mr. Davis. Wettelijke voorzieningen Volksgezondheid (Van onze parlementaire redacteur) Naar wij vernemen, zullen binnen afzienbare tijd enige wetsontwerpen betreffende de gezondheidszorg in Ne derland by de Staten-Generaal wor den ingediend. Een ontwerp Zieken- rondswet zal, gelgk reeds gemeld, omstreeks half April aan de Zieken fondsraad ter advies worden aange boden. In voorbereiding is een wet op de para-medische beroepen en op het ministerie van Sociale Zaken ligt een ontwerp klaar voor het verlenen van een wettelijke grondslag van een Centrale Commissie voor de volksge zondheid. Deze commissie en daaruit voortvloeiende andere commissies zullen de regering van advies moeten dienen en voorschriften geven voor de organisatie van de gezondheids zorg. De invoering van een rijverbod op Zondag voor auto's, de verhoging van de benzineprijs met enige tientallen percenten en een even grote verho ging van de motorrijtuigenbelasting worden thans ernstig overwogen op het ministerie van Verkeer en Water staat, aldus verneemt De Volkskrant. Verkeer en Waterstaat pleegt in de ze overleg met het ministerie van Economische Zaken. De motorrytui- fenbelasting wil men aanpassen aan e sterk gestegen autopryzen. Naar verluidt zou voor de vrachtwagens een belasting verhoging van rond 30 procent gelden en voor de personen auto's, al naar gelang de grootte, een verhoging van 50 tot 100 procent. Volgens genoemd blad, heeft de A. N.W.B. reeds als zyn standpunt te kennen gegeven, dat de bond een eventuele ontwikkeling in de zin als hierboven uiteengezet is, funest acht voor de economische ontwikkeling van het land. Ook van de zijde van het. Horecabedrgf verwacht men ern stige bezwaren tegen de overwegin gen van het ministerie. Rheumatlekforicls dr. Jan van Breemen opgericht. De N.V. Organon te Oss heeft een bedrag van honderdduizend gulden ter beschikking gesteld van de we tenschappelijke en maatschappeUjke arbeid in het belang van de rheuma- tiekbestryding. Dit bedrag zal het beginkapitaal vormen van een fonds, beheerd door een curatorium. Het fonds zal de naam dragen van de Nederlandse pionier van de rheu- matiekbestrijding. de Amsterdamse arts dr. Jan van Breemen, die reeds een halve eeuw de aandacht vraagt voor de sociale betekenis van rheu- ma en de vele mogelgkheden tot ge nezing. Indonesische «•egering verzamelt bewijzen. In gezaghebbende kringen werd aan Aneta medegedeeld, dat de In donesische regering bezig is met het opstellen van een overzicht van on geregeldheden in verschillende delen van Indonesië, waarby Nederlandse elementen betrokken zgn geweest. De regering betreurt enerzijds de aanslagen op Nederlanders, doch meent anderzgds bewgzen te hebben, dat by verschillende ongeregeldhe den Nederlanders betrokken zijn ge weest. Lucht- en zeemacht voor West-Dultsland. De Westerse geallieerden hebben de Westduitse regering verzocht plannen op te stellen voor een lucht macht en marine als een bijdrage voor het leger van generaal Eisen hower. Een woordvoerder van de Westduitse regering die dit nieuws mededeelde, zegde, dat de plannen „zuiver hypothetisch" zouden zyn, daar de regering te Bonn niet for meel een militaire bydrage voor de verdediging van het Westen heeft toegelegd. Zowel de marine als de luchtmacht zullen, naar de woordvoerder verder meldde, klein zyn, omdat hun taak zou zyn, samen te werken met een gebeurlijke Duitse landmacht. Mr. Spitzen secr.-generaal van Verkeer en Waterstaat. By Kon. Besluit van 17 Maart is, te rekenen van 15 Maart 1951. mr. D. G. W. Spitzen, oud-minister van Verkeer en Waterstaat, benoemd tot secretaris-generaal van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat. In Den Haag is een handels overeenkomst getekend tussen Neder land en Oostenryk. Voor Nederland tekende mr D. U. Stikker, voor Oos tenryk, de Oostenrijkse gezant in Nederland, de heer R. Seemann. DOOR FEUILLETOK COPPERSMIT 63 „Zgn oordeel is zeer gunstig. Clai re was volledig uitgeput en eerst was hg bang voor haar hart. Maar achter af bleek die angst ongegrond. Uitput ting: mets anders. Dat is trouwens geen wonder. Zo'n jong meisje en dan in zulke avonturen gewikkeld. Waar om heeft iemand dat goed kunnen vinden?" Collin trok een gezicht, waarop dui delijk te lezen viel dat hy zich mede schuldig voelde: „Ik was niet ener giek genoeg!" zei hy toen ronduit. „Eigeniyk moest ik voor straf nooit weer een partytje whist met U spe len. 't Was werkeiyk onverantwoor- deiyk!" „Zeg eens eerlijk, m'neer Dicey, ge looft U oprecht dat U deze jongeda me kan beletten iets te doen wat zy zich in het hoofd heeft gezet?" Dicey keek Collin verbaasd aan. „Neen" aarzelde hy toen, eeriyk gezegd geloof ik dat niet!" „Ziet U daartoe moet men „Dertig jaar ionger zyn dan wy", maakte Dicey de zin af, „ik kan er niet bg, dat dit meisje nog niet ver loofd is! Daarom zit zg zo vaak in gepeinzen. Ik heb eerst de oorzaak van haar gepieker gezocht in haar ziekte. Maar dat was verkeerd. Na tuurlek, dacht ik toen, zg heeft haar vader verloren. Maar bg jonge men sen gaat het verdriet over een derge- ïyk verlies spoedig weer over in her inneringen. Neen, neen, er ontbreekt haar iets en dat kunnen wg, oude wrakken, haar „Tut, tut, tut!" zei Collin. „Nou ja, een oud wrak en een oude manDie kunnen haar het gemis van een verloofde niet vergoeden. De beide oudjes, die ik op uw aanbeve ling in dienst heb genomen, pro beren ook tevergeefs haar gedachten af te leiden. De vrouw bemoedert haar en de man doet ook wat hy kan. Maar dit meisje moet trouwen en liefst met een behoorlgke vent, een man!" „Windt U zich niet op, m'neer Di cey", antwoordde Collin, „zij heeft iemand!" De oud-officier keek Collin met grote ogen aan. „Schrikt U daarvan?" vroeg Col lin lachend, „dat zal ik Uw vrouw eens vertellen!" „Voor myn part", bromde Dicey, „wie is de gelukkige? Een behoorlij ke vent?" „Geen flauw idee van!" was het antwoord, „hy woont in Amsterdam en studeert in de wysbegeerte". „Hg is al candidaat", vulde Collin aan, „juffrouw Murner heeft hem le ren kennen toen zg zich In Amster- EEN' GROOT DIRIGENT Hij zou 28 Maart tachtig jaar zijn geworden Te Schuls (Zwitserland) is In de nacht van Woensdag op Donderdag overleden prof. dr. Willem Mengelberg, tot 1945 dirigent van het Concert- gebouw-orkest te Amsterdam. Hg zou 28 Maart tachtig jaar geworden zyn. Met Mengelberg is een grote en tegelgkertijd omstreden figuur in het Nederlandse muziekleven heenge gaan. Als weinig anderen heeft hg zijn stempel gedrukt op het concert leven in ons land gedurende een hal ve eeuw en het is mede aan zijn grote gaven en zgn energieke arbeid te danken, dat Nederland een vooraan staande plaats is gaan bekleden in de internationale muziekwereld. Als jongeman van 24 jaar werd hg benoemd tot dirigent van het nog maar kort bestaande Concertgebouw orkest en al spoedig begon het orkest naam te krggen. Mengelberg, die aan het Conservatorium te Keulen had gestudeerd en reeds als stedelgk mu ziekdirecteur te Luzern was opgetre den, had vele bekenden in de destgds toonaangevende muziekkringen van Duitsland en Oostenrijk en introdu ceerde in Amsterdam weldra werken van de destgds moderne componisten Gustav Mahler en Richard Strauss. Met name voor de muziek van Mah ler heeft hg zich sterk beyverd. In 1907 werd hg benoemd tot dirigent van de z.g. Museumconcerten te Frankfort, welke functie hij tot 1920 heeft vervuld. Door deze benoeming werd voor hem de weg naar het in ternationale podium geopend en sindsdien werd zgn naam in één adem genoemd met Toscanini, Bruno Wal ter, enz. IN AMERIKA. In 1921 ging Mengelberg naar Ame rika, waar hg benoemd was tot diri gent van het „National Symphony Orchestra", dat op zyn initiatief werd verenigd met het „New York Phil- harmonia Orchestra". Jaren later kreeg Mengelberg over dit orkest on enigheid met Toscanini, omdat hij zich na een aantal concerten onder Brand aan boord van de „Ridderkerk". Dinsdagavond is brand uitgebroken aan bootd van het Nederlandse stoom schip „Ridderkerk". De brandweer, die de gehele nacht bezig was het vuur meester te worden, moest de ruimen onder water zetten. De „Ridderkerk" was Dinsdag in de haven van Antwer pen aangekomen uit Zuid-Afrika. In 46 jaar 137 beenbreuken. De 46-jarige William Jack son uit de staat West-Virginia (V.S.), is uit een autobus ge vallen en heeft daarby voor de 28ste maal zijn dgbeen gebro ken. Sedert zyn geboorte liep hg thans de 137ste beenbreuk op. In het ziekenhuis verklaar de Jackson, die 20 centimeter gekrompen is, dat zyn ongeluk het gevolg is van een aanhou dend tekort aan kalk en andere beenvormende stoffen. dam inscheepte. Het is een rare ge schiedenis, want hg is familie van de reder, op wiens schip het meisje met haar landgenoten hierheen is geko men. U kent de geschiedenis natuur- lgk! Die reder is een van die slaven jagersmaar och, U kent him practgken!" „En haar verloofde?" „Heeft misschien geen flauw ver moeden van deze dingen. Ik denk, dat ze op hem wacht!" „Waarom komt hg dan niet?" riep Dicey. „Als U zwggen kan, wil ik U wel zeggen, dat hg nooit komt. Als hij een greintje fut had, was hy toch al lang gekomen?" (Wordt vervolgd» leiding van de Italiaanse dirigent, misprijzend uitliet over de toestand, waarin het orkest door Toscanini zou zgn achter gelaten. Toscanini weiger de op grond van deze uitlating het Concertgebouworkest te dirigeren en trad bg zijn bezoek aan Nederland uitfluitend met het Residentie-orkest op. In 1933 werd Mengelberg, die in middels doctor honoris causa van de Columbia University was geworden, benoemd tot bgzonder hoogleraar aan de Universiteit te Utrecht, vanwege de Mg. tot Bevordering der Toon kunst. Mengelberg was sterk Duits georiënteerd en werd daarom niet alleen bewonderd, maar ook bestre den, vooral door de voorstanders van de Franse muziek. Zijn opvattingen stamden uit de Romantische school en zgn directie was hierop gebaseerd. Zgn vertolkingen waren gericht ot» de brillante orkestklank. Zo was hg beroemd door zijn uitvoeringen vsn Tsaikowsky- en Beethoven-sympho- nieën. Een omstreden figuur. Men behoeft echter weinig strgd te voeren over zyn betekenis voor het Nederlandse muziekleven. Ontegenzeggelijk heeft Mengelberg zijn orkest tot grote hoogte weten te brengen en daardoor de aandacht van de gehele muzikale wereld op Amsterdam weten te rich ten. Daarom is het te betreuren, dat hij zich in de oorlog zo weinig ver heffend heeft gedragen. Hem was door de Centrale Ereraad het recht ontzegd om tot Juni 1951 in Neder land te dirigeren. DE TERAARDEBESTELLING. Dr. Willem Mengelberg was sinds Zondag tengevolge van zyn ziekte buiten bewustzijn.. Hg overleed om half vier zonder tot bewustzyn te zyn gekomen. Het stoffel gk overschot zal naast dat van zgn echtgenote te Luzen\ worden begraven. De datum der aar de bestelling is nu nog niet vastge steld, maar vermoedelijk zal deze na Sm zgn. 28. „Weet je wat jy moet doen, Jimmy", zei Si mon de badmeester, terwijl hy statig uit zijn stoel oprees, „jy moet Don Blaffios als trainer uitkie zen, dan zal ik wel tegen die Dirk de Duiker zeg gen, dat-ie voorgoed kan ophoepelen, dat we hem niet meer nodig hebben. Is dat een trainer? Wat heeft-ie van je overgelaten? Een uitgehongerd karkas, dèt heeft-ie van je overgelaten. Maar ik zeg je, dat 't een schandaal isen ik zeg je ook, dat hier onze goede vriend Don Blaffios je op een heel wat betere manier zou trainen. Inplaats van te eisen, dat je niets at, zou hy er op staan, dat je véél at". „Zestig bananen per dag en niet één min der", zei Don Blaffios ernstig. Jimmy stond al op het punt „top" te zeggen, toen Dirk de Duiker met grote passen op het gezelschap kwam toelo- r pen. „Goeie morgen heren", zei hy minzaam. „Neem me niet kwalgk, dat ik er een beetje voch tig uitzie, maar ik heb zo juist weer een 4-jarige tweeling uit 't Kolkje moeten ophalen". Hel wereldgebeuren De onderwereld Een uit vijf leden bestaande com missie uit de Amerikaanse Senaat verlicht op 't ogenblik uiterst ver- dienstelgk werk. Deze stelt name- Igk een onderzoek in naar de omvang van de misdadigheid in de Ver. Sta ten, een even gevaarlgk als somber werk, want opbeurend zijn de resul taten tot dusver niet geweest. Dank zij boeken, films en tydsehrfiten is het type „gangster" ook buiten Amerika algemeen bekend gewor den, maar dat het gangsterdom zo wgd vertakt is, al reeds zulk een af- zonderlgke macht ln de staat is ge worden, is zelfs voor vele Amerika nen een onthulling geweest. Eerst per 31 Maart zal de commissie met een uitvoerig rapport, samengesteld op grond van honderden verhoren, gereed zgn. Tussentijdse rapporten en verklaringen hebben echter al vol doende voorproefjes gegeven van de aard van het slotverslag. Zo is een der conclusies, dat naast de regering der V.S. in Amerika nog een regering bestaat, een ge heime regenng der onderwereld, die de macht heeft haar eigen wetten te doen gelden en haar eigen te rechtstellingen te voltrekken, gemo tiveerd door een afzonderlgke „gang- stermoraal." Er werken minstens twee grote misdaad-syndicaten, de ene In het gebied tussen Miami en Chicago, de andere tussen Miami en New-York- Beide hebben „zgtakken", die vele streken en steden beslaan. De mis daad-groep New York heeft als voor naamste en beruchtste leider Frank Costello. De verhoren van de Senaatscom missie kry'gen de grootst mogelijke publiciteit. Enerzydsi, heeft dat de verdienste dat misstanden in voile openbaarheid worden blootgelegd, an derzgds gaat het publiek op die ma nier zwelgen in de misdaad en do verhoren romantiseren tot spannen de detective-verhalen, waarby de gentleman-racketeer tot filmheld wordt gebombardeerd. De verhoren worden zowel door radio als door televise uitgezonden, en zeker vgf millioen Amerikanen hebben zes uur achtereen gefasci neerd naar Costello's keelstem ge luisterde-en naarzgn handen ge keken. Met een beroep op de Bill of Rights had Costello er bezwaar te gen gemaakt, via de televisie den volke te worden getoond. Zgn be zwaar werd gegrond geacht, en de operateurs kregen order de lens niet op zgn gelaat te richten. Daarom werden de camera's op zyn handen geconcentreerd De New York Times heeft in een hoofdartikel gewezen op het verband tussen de gokkende onderwereld en de politiek. Costello was een man, schreef het blad. bij wie je op bezoek ging als je de zaak van een candi daat voor het burgemeesterschap wilde bepleiten; er is overleg tussen machten der onderwereld en de macht die de stad bestuurt of heeft bestuurd. Enkele feiten, mis schien zelfs de meeste, waren al eer der bekend. Maar details komen thans op hun plaats in de legkaart, en het geheugen wordt opgefrist Misschien is het wel leerzaam, dat de bevolking zo weinig geschokt is door de getuigenverklaringen. Het schandalige is iets gewoons gewor den. Dit is het werkelgke gevaar waarop deze enquête de aandacht vestigt. De moed. waarmee Senatoren de fei ten aan het licht brengen, verdient bewondering. Met Amerikaanse open hartigheid, worden doofpotten ver meden. Het is voor Amerika te ho pen, dat de moed, om er nu ook het jqes in te zetten, niet geringer zal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5