PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Algemene spoorwegstaking van 48 uur in Frankrijk De BILT Oo kelders in Europa kleinere stakingen Kantlijn Tsjoentsion m bezit van de geallieerden. Fins kabinet afgetreden. Meevaller voor 600 gemeenten. OMROEPVERENIGING CONTRA DE STICHTING RADIOPROGRAMMA MIDDENSTAND BEREID DEEL TE DRAGEN IN DE LASTEN MIDDEI BIJRG'S VERBINDINGEN MET OVERIG ZEELAND Elf mensen sprongen uit ramen van brandend huis. 194e Jaargang - No. 69 Dagtnao oUgav* vu a* arm» Provinciale Zeeuwse Courant Directie F at Veioe en r R den Boei Adj W ae Hagter Hootdieo Ballintan PI verv.i W ueertouwei en H A Boastiardl ABONNEMENTSPRUS 81 ct per week iIJJp »».6 p p oer uw ivosse nummer» 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderd. 22 Maart '51 ADVERTENTIEPRIJS ct per mm Minimum p. advertentie f 3.—, Ing mededelingen Irtemaal tarief. Kleine advertenties (ma* 8 regels) van 1—8 regels 1.— Iedere regel meer 20 cent 3mever. of adrea Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur Vllssingen Walsti it» «0 tei 2355 UJnen ibgg 2H6I of 21B0> M burg Lonoenae Kaal 29 tel 2077 en 2924. Goes L Vorstatr 83. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Pr Maurttsstr 12. tel 102; Terneuaen Brouwerljstr 2; Ziertltxee N Bogardstr C 160. tel_28. PARIJS ONDER HOOGSPANNING De beide linkse Franse vakbonden, de C.G.T. en de Force Ouvrière heb ben een algehele spoorwegstaking van 48 uur uitgeroepen te beginnen met vandaag. De Franse minister-president, Henri Queuille, heeft Woensdag res ministers, die sleutelposities in zijn kabinet bezetten te Parijs bjjeen ge roepen, om de middelen te bespreken en algemene staking te verhinderen. De commissie voor herziening van lonen zal vandaag btfeen komen, vHf dagen voor de oorspronkelijke vast gestelde datum. Waarnemers ver wachten, dat de regering de vakver enigingen loonsverhoging zal toe zeggen, mits de arbeiders het werk hei*vatten, of aan het werk blijven zolang de beraadslagingen van de commissie voortduren. De stroomvoorziening in Parijs blijft voldoende, doordat de kracht stations worden bediend door hoofd ingenieurs, na het zonder incidenten verwijderen van de stakers. OOK ELDERS Ook in andere delen van Europa neemt de sociale onrust toe. Op een te Rome gehouden geza- Fr schijnen gegronde redenen te zijn om aan te nemen, dat het volgend jaar het ledental van de Tweede Kamer zal worden uitge breid van 100 tot 150. Het schijnt, dat de in April van het vorige jaar geïnstalleerde staatscommissie, die tot taak heeft, de regering te advi seren omtrent de herziening van de Grondwet, zich in bovengenoemde zin heeft uitgesproken. Mocht deze veronderstelling inderdaad op waar heid berusten, dan kunnen wij dit advies van harte toejuichen. Immers, het aantal leden van de Tweede Ka mer was tot dusverre niet alleen te gering in verband met de steeds toe nemende bevolking, ook de werk zaamheden zijn van die aard gewor den, dat de taak van het Kamerlid maatschap voor velen in feite te zwaar is geworden. Moge dit laatste dan in mindere mate van toepassing zijn op de fracties van de grote poli tieke partijen, dit is ongetwijfeld wel het geval met betrekking tot de klei nere politieke groeperingen. Onze moderne tyd maakt de politieke en economische vraagstukken dermate ingewikkeld, dat wjj meer en meer behoefte gaan krijgen aan specialis ten. Met andere woorden, uitbreiding van het aantal Kamerleden betekent i een betere werkverdeling en lijkt ons I een waarborg, dat aan verschillende j problemen met meer succes aandacht I kan worden geschonken dan totsche mtniiters uit het kabinet. dusverre het geval is. Uitbreiding t-\u van het aantal Kamerzetels zal het functionneren van ons democratisch staatsbestel dan ook slechts ten goede kunnen komen. menljjke vergadering van de vakver enigingen van alle gezindten is be sloten, dat de post- en telegraaf- en belastingbeambten op 5 April a.s. in staking zullen gaan. Bijna tweeduizend arbeiders en ambtenaren van de buurtspoorwegen de gemeenteadministratie en de electriciteitsfabrieken van Wupper- tal zijn Woensdagmorgen een staking van onbeperkte duur begonnen. Z\ vragen een maandelijkse duurtetoe- slag op hun loon en hebben besloten het werk niet te hervatten voor hun eisen zijn ingewilligd. In Malmö en Helsingborg (haven steden aan de Zweedse Zuidkust) heeft Woensdag het verkeer van au tobussen en trams stil gelegen als gevolg van de Dinsdag begonnen staking van chauffeurs en conduc teurs. Woensdag, begon eveneens een staking van chauffeurs en conduc teurs in Gothenburg. Deze en andere kleinere stakingen In Zweden zijn een gevolg van het Amerikaanse troepen hebben Woensdag Tsjoentsjon, de laatste grote communistische basis ten Zui den van de 38ste breedtegraad, ver overd zonder een. schot te lossen. Aan de Oost-kust zouden Zuid-ko- reanen, de Noord-koreaanse grens bereikt hebben. In het Westen, ten Noorden van Seoel, is het verzet van de Noorde lijken 't hevigst. Noordelijke troepen ter sterkte van een compagnie sloe gen alle pogingen om hen uit heuvel stellingen te verdrijven af. Socialisten trokken zich terug uit de regering. De Finse premier, Urho Kekkonen, heeft Woensdagmiddag president Ju- ho Paasikivi het ontslag van zijn co alitie-regering overhandigd. De presi dent heeft verzocht tot na Pasen aan te blijven. De regeringscrisis ontstond na het zich terugtrekken van de socialisti- Het bovenstaande citaat is af komstig uit het V.V.D.-blad „Vrijheid en Democratie" en het merkwaardige is, dat dit blad behalve deze redactionele stem ook een arti kel bevat van de Baarnse ingenieur J. C. Loman, waarin deze de nade len van de uitbreiding van het aan tal Kamerleden opsomt: le. De kosten van de vermeerde ring van het aantal Kamerleden 150 komen de schatkist te staan op jaarlijks ruim 900.000.—, geen klei nigheid 2e. Het absenteïsme zal eerder toe- dan afnemen gezien het feit, dat dit kwaad het meest woekert bij da grotere fracties, en dus bij ver groting der fracties met 50 eer zal toenemen dan afnemen, zodat het wederom vaak zal voorkomen, dat 't vergrote quotum bij de aanvang der vergadering niet zal zijn bereikt. 3e. Eénmansfracties worden er niet door geholpen. 4e. De versplintering met kleine politieke partijtjes wordt in de hand gewerkt door verkleining van de kiesdeler. 5. Het euvel blijft gehandhaafd, dat de lijsten der diverse partijen zullen blijven bestaan uit enkele be voorrechten, die boven aan de kop geplaatst zijn en een andere groep, de staart, die feitelijk te beschouwen is als „Commissie van aanbeveling" van de kop. Er is dus aan het voordeel ook een nadeel verbonden. Alleen de gro tere uitgave van 900.000 is al niet voor de poes. Ir. Loman wil daarom liever een ander systeem. Hij wil de niet geko zenen van de lijsten eenvoudig als plaatsvervangende Kamerleden laten optreden, tegen vergoeding van reis- en verblijfkosten als zij werke lijk parlementaire arbeid verrichten. Het denkbeeld is nog zo dwaas niet, maar er zjjn ook alweer nade len aan verbonden. Onder meer dat deze plaatsvervangers zeer zeker niet de door het volk gekozen vertegen woordigers zfjn. En daarom zal het wel uitlopen op de beoogde vergroting van het aantal Kamerleden. Daar pleit trouwens ook voor, dat de kiesdeler èl te groot is geworden en door een groter aantal Kamerle den verkiesbaar te stellen de invloed van de burger op de politiek onge twijfeld wordt vergroot. Dat is een niet te onderschatten voordeel I De socialistische fractie in het par lement wenste de huurverhoging eni ge maanden uitgesteld te zien oifi bij de komende verkiezingen de commu nisten geen wind in de zeilen te bla zen. Een desbetreffende motie werd echter verworpen. Weer twee employé's In Indonesië vermoord. Maandagochtend zijn de emoloyé's van de suikerfabriek .Padile" H. J. Bovenlander en A. A. Rijkschroeff te ,de_ Guninggangsir. ongeveer 100 km ten t_» Zuiden van Soerabala. door een ben- de ontvoerd en vermoord. aflopen van de twee jaar oude loon- overeenkomst tussen de regering, het vakverbond en de verenigingen van werkgevers. In net gehele land wordt over nieu we collectieve loon-overeenkomsten onderhandeld. Stockholm ligt onder een kleed van ongeveer twintig millioen ton sneeuw en de gemeentearbeiders zijn twee da gen geleden een langzaam-aan-sta- king begonnen voor hogere lonen. Zij weigeren overuren te maken, waardoor 's nachts de stralen niet schoongemaakt kunnen worden. Woensdag kwam de zon door en de gemeente-autoriteiten verklaarden „Als het mooie weer aanhoudt zullen wij de straten toch wel op de een of andere manier schoon krijgen". Ondernemingsbelasting bracht 31 millioen meet op. Naar het A.N.P. verneemt hebben ongeveer 600 gemeenten van het mi nisterie van Financiën een schrijven ontvangen, waarin wordt medege deeld, dat voor die gemeenten de on dernemingsbelasting over 1950 (met ingang van 1951 is deze belasting af geschaft) meer heeft opgebracht dan oorspronkelijk was geraamd. Het totale bedrag van deze grotere op brengst is ongeveer 31 millioen gul den. Het bedrag, dat de gemeenten ont vangen, hangt af van het aantal on dernemingen in iedere gemeente en het aantal in die ondernemingen aan gestelde arbeiders. De gemeenten Middelburg en Goes komen niet in aanmerking voor een grotere uitkering. EEN KORT GEDING. Verbod gevraagd om pro grammablad uit te geven. Woensdagmiddag diende voor de president .van de Arnhemse rechtbank, mr. J. H. Smits, het kort geding tussen de omroepverenigingen Avro, NCRV KRO, VARA en VPRO ais eiseressen en de stichting „Het Radioprogram, ma" (Vereniging van Radioluisteraars). Mr. dr. P. J. Witteman voer de namens de omroepverenigin gen aan, dat deze schade hebben on dervonden van het door de stichting uitgegeven radioprogrammablad, waarin zonder toestemming van de omroepverenigingen programma's in gewijzigde vorm weiden afgedrukt. H(j verzocht de president, de stich ting het verbod op te leggen het pro grammablad uit te geven. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is de bemanning van de 10 mijl ten Westen van Dungeness, in brand geraakte Nederlandse motorcoaster „Bonaire", bestaande uit acht koppen, niet het Noorse tankschip ,,K. J. Knuilsen" in Rotterdam aangekomen. Allen ivaren ongedeerd. De „Bonaire" werd zwaar beschadigd. Links: de geredde bemanning van de „Bonaire" uitgezonderd de kapitein voor de enig overgebleven sloep, die aan boord van het Noorse schip was gehesen. Rechts dikke rookwolken stijgen op uit de brandende „Bonai re" die door de bemanning verlaten, op de zee ronddrijft. Deze foto werd onder uiterst moeilijke omstandig heden genomen vanaf de Noorse ta nker. ZAANSE BESCHUIT EN ONTBIJTKOEK DUURDER Nog geen collectieve regeling. Een aantal Zaansc fabrikanten van beschuit en ontbijtkoek heeft besloten tot prijsverhoging over te gaan, ten gevolge van de stijging van de prij zen voor suiker en vetten. Voor de beschuit verwacht men een stijging van 1 of 2 cent per rol, de kleine ontbijtkoek zal 2 cent en de grote 4 cent duurder worden. Men is nog niet gekomen tot een collectieve regeling en ook in andere plaatsen zijn nog geen uniforme besluiten ge nomen. Huwelijksdrama in Hengelo. De Almelose recherche heeft een in woner van Hengelo (W.) gearresteerd die ervan verdacht wordt een poging tot doodslag op zijn vrouw te hebben gedaan. W. vertoefde bij kennissen in Almelo en tijdens zijn arrestatie kreeg de politie de indruk, dat hij verdo vende middelen had gebruikt. W. zou zijn vrouw enige dagen geleden heb ber geslagen en geschopt en vervol gens bij de keel gegrepen tot zij be wusteloos was. Hij is thans aan de Hengelose recherche overgeleverd. DE ECONOMISC HE SITUATIE Echter voorafgaand overleg geëist. Het sociaal orgaan voor ambacht 1 nissen zyn vereist. Met nadruk dient en detailhandel, waarin vertegen woordigd de hoofdgroep ambacht, de bedrijfsgroep detailhandel, de Chris telijke Middenstandsbond, de Ko ninklijke Ned. Middenstandsbond, de Ned. Katholieke Middenstandsbond en het Ned. Verbond van Midden standsverenigingen, heeft zich bera den over de maatregelen op sociaal en economisch gebied, die de ogen blikkelijke toestand des lands ver eist. Hierover is het volgende com muniqué verstrekt: „Het sociaal orgaan gevoelt be hoefte uiting te geven aan de over tuiging, dat ook de ondernemers in ambacht en detailhandel bereid zijn hun deel te dragen in de lasten, die door de ontwikkeling der gebeurte- WATERWEGEN ZIJN HINDERNISSEN. Burgemeester Installeerde commissie, die zal onder zoeken welke verbeteringen mogelijk zijn. Gistermiddag is door burgemeester en wethouders van Middelburg ten Stadhuize een door hen ingestelde commissie geïnstalleerd, die tot taak heeft te onderzoeken, welke verbeteringen er moeten worden gebracht in de verbindingswegen en de verbindingen tussen Middelburg als hoofdplaats van Zeeland en de overige delen van deze provincie. Burgemeester mr. N. Bolkestein installeerde deze commissie met een korte rede, waarin hij er allereerst op wees, dat de verdeling van Zee land in door brede wateren geschei den streken tot de opkomst van streekcentra heeft geleid. Dit is op zichzelf niet ongewenst en het zou misschien ook nog geen ramp zjjn, indien deze centra zouden uitgroeien tot plaatsen met een volledige cen trumfunctie, wanneer Zeeland groot genoeg en vroljjk genoeg zou zyn om zich deze weelde te veroorloven. Maar dit is nu eenmaal niet het geval. De burgemeester schetste 't potentiële gevaar, dat er in onze provincie, waar de „grote" plaatsen toch reeds klein zijn, een aantal centra ontstaat van secundaire betekenis, maar geen één volledig centrum van primaire orde. Dit zou een nadeel zjjn, niet alleen voor Middelburg, maar voor geheel Zeeland, dat in zjjn normale ontwikkeling zou worden geremd. Het is gewenst, dat er, ondanks de scheiding door het water, één hoofd- nlnats is, die niet alleen als bestmir- Ijjk, maar ook als economisch, soci aal en cultureel centrum fungeert, aldus mr. Bolkestein, NUCHTERHEID éN FANTASIE De brede stromen veroorzaken, dat de verbindingen tussen twee hemels breed niet ver van elkaar gelegen plaatsen vaak omslachtig en niet frequent zjjn. Deze bezwaren van na- tuurljjke aard zijn slechts gedeelte lijk op te heffen. Wonderljjk noemde de burgemeester het, wonderljjk en ook onjuist, dat de relatief ge brekkige en spaarzame verbindingen er nog niet eens altijd primair op zjjn gericht om alle delen van het ge west met de hoofdplaats te verbin den. Hjj achtte het dan ook een taak van de commissie om te onderzoeken wat hierin te verbeteren valt. De spreker onderscheidde vervol gens het vraagstuk naar verschillen de criteria, ten eerste naar de aard van het vervoerde, dus personen- en goederenvervoer, ten tweede naar de aard van het vervoermiddel, dus trein, auto en schip. In beginsel is de trein wel zeer belangrijk, maar hier geldt wel heel sterk, dat erg mooie nlannen practisch weinig nut zullen hebben. Het projecteren van nieuwe spoorljjnen bv. kwam spreker niet erg vruchtbaar voor; het schijnt wel, zo zeide hij, dat de tjjd van de aanleg van spoorlijnen in ons land voorbij is. Het geeft geen zin wegen of ver bindingen te ontwerpen, die technisch of economisch te enenmale onmoge- ljjk sijn. Anderzijds i„ er bij het werk van de commissie toch wel enige fan tasie nodig. Rekening houden met be tere tijden en met de waarschijnlijke toekomstige ontwikkeling van Zee land, is noodzakelijk en in het pro gramma van wenselijkheden moet onderscheid worden gemaakt tussen wat op korte en wat op lange ter- mjjn zou moeten worden en kunnen verwezenljjkt. De burgemeester meende wel op enige spoed te moeten aandringen, vooral wat de kwestie van de auto busverbindingen betreft, aangezien binnen afzienbare tijd alle concessies opnieuw moeten worden bezien en verleend. Tenslotte sprak mr. Bolke stein de hoop uit, dat het werk der commissie vruchtbaar mag zijn en dankte degenen, die er zitting in wil den nemen. SAMENSTELLING COMMISSIE De commissie is als volgt samen gesteld: mr. N. Bolkestein. lid en voorzitter: ir. J. F. Denie, directeur van de N.V. Z.-Vl. Tramwegmjj., Ter- neuzen, lid; mr. J. A. Dumon Tak, voorzitter V.V.V., Middelburg, lid; de heer W. ten Haaf, secretaris der gewestelijke afdeling van de bedrjjfs- horeca, Middelburg, lid; de heer C. A. Kammeraad, voorzitter K.v.K. voor de Zeeuwse eilanden, Middel burg, lid; mr. J. L. Nieuwenhuis, Rjjksinspecteur v. h. Verkeer, Mid delburg, lid; mr. M. A. Terwoert, voorzitter „Handelsbelang"., Middel burg, lid; drs. M. C. Verburg, direc teur E.T.I., Middelburg, lid; de heer E. F. A. Sap. sociaal-econoom bij het E.T.I., Middelburg, lid en secretaris. Na de installatie begon de com missie terstond met haar werkzaam heden. hierbjj echter te worden vooropge steld, dat deze lasten rechtvaardig behoren te worden verdeeld. Uit dit oogpunt zal bijzondere aandacht moe ten worden geschonken aan de wen selijkheid, dat de als noodzakelijk er kende beperking van het verbruik binnen zo eng mogeljjke grenzen wordt gehouden. Verwacht mag wor den, dat de overheid ten deze niet zal ingrijpen dan na overleg met de hiervoor in aanmerking komende or ganen op het gebied van ambacht en detailhandel teneinde te waarborgen, dat de te nemen beslissingen reke ning houden met de redelijke belan gen van deze sectoren van het be drijfsleven. Een dergelijk overleg zou zich tevens moeten uitstrekken tot eventuele maatregelen op Fiscaal Mr. Donath deed namens de stich ting de omroepverenigingen het ver- wjjt, dat zjj haar taak onjuist opvat ten. Het is alsof de Nederlandse Spoor wegen zouden zeggen tot de reizi gers: Wordt eerst lid en dan mag je een spoorboekje kopen tegen dubbe le prijs. In dit geval heet het: U kunt een radiogids krijgen, maar wordt eerst een van onze volgelingen. Er bljjkt reeds iets van angst voor het goed kope programmablad; men vreest, dat de leden der omroepverenigingen zullen weglopen. „Maar dan is het ondanks alle propaganda blijkbaar niet gelukt, de leden hecht te verbin den aan de radioverenigingen", riep mr. Donath uit, die vervolgens de ju ridische bezwaren ontwikkelde tegen de eisen van de omroepverenigingen. Na een langdurige discussie bij de hierna volgende re- en dupliek wei gerde mr. Donath op het verzoek van mr. Witteman, welk verzoek werd ondersteund door de president, om hangende het kort geding de uitga ve van het blad van de stichting stop te zetten, in te gaan. Uitspraak volgende week Woens dag om half elf. Het gerechtshof te Leeuwarden ontzegde Woensdag in zijn arrest in de zaak van de vier grote omroep verenigingen contra het Nieuwsblad van Friesland over het publiceren van radioprogramma's aan de presi dent van de Leeuwarder rechtbank de bevoegdheid in kort geding kennis te nemen van deze zaak Het Hof grondde zijn arrest op de omstandig heid dat het Nieuwsblad drie en een half jaar lang ongemoeid is gelaten en dat nfet is aangetoond, waarom thans met snoed in rekten moet wor den opgetreden. Het Hof vernietigde het vonnis en ontzegde aan de om roepverenigingen de vordering. Zij werden veroordeeld in de kosten van het geding. Over het wezen van de zaak zelf heeft het Hof zich dus niet uitgelaten. WEER 5 PET. H0nER LOON GEVRAAGD De Stichting van de Arbeid is Dins dag in spoedvergadering bjjeen ge weest vanwege de eisen van de vak- oentralen om tot een nieuwe loon- ronde te komen, aldus De Telegraaf. De interdepartementale commissie heeft op haar beurt de Stichting van de Arbeid gehoord om de regering advies te kunnen uitbrengen. De vak- centralen blijken een loonsverhoging van 5 te vragen, aldus genoemd blad. Eerst volgende week zou een beslissing van de regering worden verwacht. Driejarig kind omgekomen. Woensdagavond omstreeks kwart voor twaalf is een ernstige brand uitgebroken in Amsterdam, dit maal in de Eerste Oosterparkstraat 157. Een elftal mensen moesten uit de gebied. Voorts gevoelt het sociaal or- ramen springen om zich het leven te gaan behoefte erop telwijzen, dat een redden, twee van hen, een man en groot deel van de ondernemers in 1 - - -• ambacht en detailhandel een inko men geniet, dat slechts weinig af wijkt van de lonen der arbeiders en in bepaalde gevallen zelfs daar be neden bljjft. Het vereist wel geen be toog, dat voor de betrokken onderne mers een redelyke compensatie van de gestegen kosten van levensonder houd als een eis van billijkheid moet worden beschouwd, terwijl men te vens een open oog zal moeten hebben voor de financiële en economische moeilijkheden, welke thans met name voor ambacht en detailhandel hun nerzijds door het betrachten van zelf tucht en door streven naar een zo groot mogelijke mate van efficiency ook in deze voor hen vaak zo moeilij ke omstandigheden, zich wederom zullen doen kennen als een maat schappelijke groep, die zich haar verantwoordelijkheid jegens het Ne derlandse volk ten volle bewust is". Prof. Willem Mengelberg ernstig ziek. Het Zwitserse telegraafagentschap verneemt uit Zuort, dat prof. dr. Wil lem Mengelberg in zjjn woning aldaar ernstig ziek ligt. Geruchten over het overlijden van Mengelberg spreekt dit persbureau tegen. Reuter meldt, dat Mengelberg, wiens 80ste verjaardag op 28 Maart valt. op sterven ligt. Verleden week kreeg hij griep, die sterk in Zwitserland heerst, each hier kwam spoedig longontsteking bij. Sinds Zondag is Mengelberg bui ten bewustzijn. Kinderen door vallende muur bedolvea Een twintigtal kinderen werd be dolven, toen de muur rondom de speelplaats van een klooster te Mi laan door hevige windvlagen instort te. Dertien meisjes kwamen hierbö om het leven. Reddingsploegen van de brandweer en het Rode Kruis graven in koorts achtige haast om de nog onder het puin bedolven kinderen te bevrijden. een vrouw werden daarbij ernstig gewond. Bovendien, is een 3-jarig kindje in het vlammende huis achter gebleven en omgekomen. De brand schijnt uitgebroken te zijn in de achterwoning op de twee de étage, waar de familie Adam woonde. De man, de vrouw en de twee kinderen van resp. 3 en 4 jaar konden zich redden door op een plat op de eerste verdieping van het na burige huis te springen. De bewo ners van de woning aan de voorzijde sprongen op straat waar zich toen al buurtbewoners hadden verzameld, die hen in dekens opvingen. De bewo ners van één hoog wisten zich langs de trap te redden. Ernstiger was ech ter de situatie voor de bewoners van de derde verdieping aan de achterzij de. Deze mensen zijn ook naar buiten gesprongen en zowel de man als de vrouw werden daarbij ernstig ge wond. Hun dochtertje de 3-jarige Mieneke Meulemans kon niet meer gered worden. Omstreeks kwart voor een was dè brandweer 't vuur mees ter en werd het lijkje van het kindje gevonden. De Provinciale Zeeuwse Courant komt morgen, Goe de /rij'dag, normaal uit. VOORSPELT: ENIGE REGEN. Geldig tot Donderdagavond. Zwaar bewolkt met enige regen. Ma tige tot krachtige, langs de Wadden- kust tijdelijk harde Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperature».

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1