NIEUWS UIT ZEELAND VRIJ AMBON WALCHEREN BEGROTINGSPOST ONVOORZIEN STEEG TUDENS RAADSZITTING NIEUWD0RP EN SEROOSKERKE GEVIOERD OEFENING ..CRESCENDO" IN DE STROMENDE REGEN BEGONNEN LUIKS INGENIEUR LEIDDE EEN DUBBEL BESTAAN Mr. E. Hazelholf-Roelfzema DINSDAG 13 MAART 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Inzameling van oud materiaal. Zoals gemeld, begint binnenkort in circa 80 gemeenten van ons land een inzamelingsactie van oude materia len en afvalstoffen. Voor Zeeland wordt gestart in de gemeenten: RiUand-Bath, Krabben- dgke, Waarde. Kruinmgen, Kapelle. Goes, Kloetinge, Wemeldinge, Kat- tendijke, 's-Heer Abtskerke, Wol- faartedtfk, 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand. 's-Heerenhoek, Ove- zande. Oudelande, Hoedekenskerke, Middelburg e.o., Terneuzen. De inzameling zal o.m. geschieden door de leden van de Ondervakgroep Opkopers van oude Materialen en Afval stoffen, die deze oude materia len zullen opkopen. Bovendien wor den bö deze inzameling ingeschakeld de van ouds bekende ïiefdadigheids- instelingen, die zich reeds lang bezig houden met het gratis afhalen van oude materialen en wel in hoofdzaak van oud papier. Voorts heeft de ge organiseerde jeugd plannen om zich ook op dit terrein nuttig te maken. ONGELUK. Zondagavond gebeurde op de Ant werpsestraatweg te Bergen op Zoom. ter hoogte van café de Ladder, een aanrijding tussen een auto bestuurd door de heer van N. uit Steenbergen en een auto bestuurd door de heer B. de B. uit Borssele. De aanrijding ont stond doordat v. N. geen voorrang ver leende. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, De auto van de heer de B. uit Borssele moest met een kraanwagen worden weggesleept. Tegen van N. werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. Middelburg middelburg en de bouwstof Tengevolge van de tijdelijke bouw- stop is de bouw van de 50 woningen aan 't Zand te Middelburg voorlopig onmogelijk. Het gemeentebestuur zal echter trachten te bereiken, dat de bouwstop voor dit complex niet zal gelden. Vlissingen volleyballers in bondsverband. In de zaal Kievit te Vlissingen kwamen de afgevaardigden van de Zeeuwse volleybalclubs bijeen. Het voornaamste punt van de agenda was het voorstel, om het volgende seizoen aan te sluiten bij de Neder landse Volleybal Bond en de compe titie dus in bondsverband te dóen spelen. Eigenlijk was dit geen voor stel meer, want dit was reeds eerder besloten. Verschillende verenigingen, die nu wel aan de competitie deelne men, bleken zich nog niet beraden te heben over het al dan niet aansluiten bij de NeVoBo, doch niettemin werd vastgesteld, dat het volgend seizoen slechts die verenigingen aan de com petitie zullen kunnen deelnemen, die bij deze bond zjjn aangesloten. Hoewel deze competitie nog niet in bondsverband wordt gespeeld, is niettemin verzocht, om de kampioen te laten deelnemen aan de districts kampioenschappen. Dit zal vermoe delijk wel worden toegestaan. Het dames-zestal van E.W.W., de Vlissingse H.B.S.-club, heeft het kampioenschap van de Zeeuwse da mesafdeling behaald. Arnemuiden ouderavond chr. school. Vrijdagavond werd door de Chr. School te Arnemuiden een ouder avond gehouden, welke onder leiding stond van de heer K. J. Steketee. Na diens openingswoord kreeg het be stuurslid, de heer C. Dekker, het woord ter inleiding van een Bijbel- onderwerp. Na de pauze hield d\ heer A Vlieger een causerie over „Het Boek". De heer J. J. C. v. d. Graaff, oud-hoofd der school, sloot deze avond met dankgebed. eindles landbouwwintercursus. Dezer dagen werd de eindles van de Landbouwwintercursus te Arnemui den gehouden. De les werd ingeleid door de heer E. Verlaire, voorzitter van de Commissie van Toezicht. Aan het eind van de avond werd door de Rijkslandbouwconsulent, de heer Ver steeg, aan alle cursisten een diploma uitgereikt. Verder werd nog gespro ken door de heren Verlaire, Gideonse namens de cursisten en Van Mael- saeke, leider van de cursus. Koudekerke ouderavond Onder grote belangstelling hield de Chr. Herv. School te Koudekerke haar jaarlijkse ouderavond, welke on der leiding stond van haar voorzitter, ds L. d. van Dijk. Na het zingen van Psalm 146 vers 1 en 3 ging deze voor in gebed, waarna hij allen har telijk verwelkomde. Hij richtte zich speciaal tot de heer Visser, die voor de laatste maal in Koudekerke de ouderavond bewoon de, hem dankend voor de enthousiaste wijze, waarop hg aan de kinderen het onderwijs bracht. De heer G. v. d. Voorde, secretaris der Schoolvereniging, bracht zijn uit gebreid jaarverslag uit, waaruit on der andere bleek, dat de school door 92 leerlingen werd bezocht. De heer G. Visser, onderwgzer der school, hield een causerie over „De sexuele opvoeding", waarnaar met frote belangstelling geluisterd werd. nkele schoolfilms werden vertoond. In de pauze werd het werk der leer lingen bezichtigd. Het hoofd der school, meester Chr. Schipper, be handelde hierna diverse schoolaange- legenheden, en de onderwijzeres, mevr. van Eldik ver-telde over haar belevenissen op Woudschoten. Het was i-eeds heel laat geworden toen de voorzitter deze geslaagde ouderavond sloot met dankgebed. Veere het komende t.b.c.- ON"^R7^EK. De burgemeester van Veere, heeft tot de Inwoners van zijn gemeente een r ™>orïng gericht om algemeen deel te nemen aan het bevolkings onderzoek op t.b.c. Dat onderzoek zal verricht worden oo Donderdag 15 en Vrijdag 16 Maax-t a.s. Het actieve bestuur van het „Gx-oe- ne Kruis" heeft bewerkt, dat voor het eiland Walcheren het t.b.c.-on- derzoek te Veere en Vrouwenpolder zal starten, ook al omdat er naar het schijnt een t.b.c.-haard in Veere zit. Iedereen is vrij om aan dit onder zoek deel te nemen, maar men is tegenover staat en maatschappij niet verantwoord, wanneer men zou weigeren aan dit onderzoek mee te werken. Het is inderdaad een pltcht. De kosten zijn 1,05 per gezins lid, maar indien men dat bedrag niet kan missen, dan behoeft men niet te betalen. De burgemeester richt in zijn aansporend woord ook reeds een dankbetuiging tot de huisbezoek sters en bezoekers, de administra teur en de plaatselijke secretarie, die het omvangrijke voorbereidende werk met nauwgezetheid en grote ijver hebben verricht. MEEVALLER VOOR MIDDELBURG Subsidie voor samenwerkende Kruisverenigingen De gemeenteraad van Middelburg heeft Maandagmiddag besloten een jaar lijkse subsidie van f 1.25 per lid te verlenen aan de contactcommissie van dc samenwerkende organisaties Het Groene Kruis, de Vereniging voor DJaconessenarbeid en het Wit-Gele Kruis. Men stond voorts credieten toe van f 25.000 voor gedeeltelijke vernieuwing van de transportleiding Oranjezon- Middelburg. van f 3500 voor ver bouwing van de woning bij de molen op het Vliss. Bolwerk, van f 3800 voor uitbreiding van de verlichting aan Vlissingse- en Langevielesingel en van f 17.900 voor vernieuwing van een stroomkabel bij de Oude Vlissingse weg en uitbreiding van de straatver lichting aldaar. De heer m. Wattel (A.R.) merkte op. dat z.L de slecht verlichte woonstra ten in de stad voorrang moeten heb ben. De voorzitter, burgemeester mr N. Bolkestcin, onderschreef dit, maar verklaarde, dat het voordeliger is de voorzieningen aan de verlichting van de O. Vliss. weg gelijktijdig te tref fen. Het kernplan der gemeente werd vastgesteld. Tot onderwijzeres aan de o.l. school 't Zand werd benoemd mej. C. Temme te Middelburg. Enkele ver ordeningen werden gewijzigd en enige voorschotten op onderwijsvergoedin- gen toegestaan. Ook werd met 10 tegen 8 stemmen (die van de heren Hoek, Wattel, Schenk, Hesselink, Schot, Vao Empel, Wondergem en Flierman) be sloten de gemeenteambtenaren tot een bepaalde grens een bijdrage te ver lenen in de ziekenfondskosten. DE RONDVRAAG De rondvraag werd geopend door de heer A. Fhpse (C.H.), die vroeg om voor alle inwoners beneden een be paalde weistandsgrens een regeling voor de betaling van de ziekenfonds premies te treffen. Wethouder Beren pas had daar wel oren naar; aan Maat schappelgke Zorg zal gevraagd wor den een prae-advies uit te brengen. De beer J. S. Hoek (AR) uitte zijn voldoening over de verbetering van de Langeviele-buitenbrug en wees op de noodzaak van verbetering der bin- nenbrug en van afbraak der noodpan- den bij deze brug. De voorzitter ant woordde, dat het hei-stel om finan ciële redenen voorlopig nog niet kan geschieden. De noodpanden zullen binnen afzienbare tijd moeten ver dwijnen. De heer M. Wattel (AR) pleitte voor opruiming van woningruïnes, die een gevaar voor voorbijgangers opleveren en de heer L. A. Schenk (WD) drong aan op verbetering van de Nadorst- weg. Wethouder L. J. van 't Westende zeide, dat hiervoor nog onvoldoende materiaal aanwezig is. Wel kan een gedeelte van deze weg worden opge knapt en wellicht tevens het gehele fietspad. De heer J. M. Wondergem (CH) vond het wegdek van de Se- geersingel „hopeloos". Voorlopig ont breekt echter het geld voor verbete ring. De heer b. Hesselink (WD) infor meerde welke financiële consequen ties de aanleg van de volgens hem fraaie, maar onnodige - uitvalsweg naai- Domburg heeft. De voorz. ant woordde, dat de gemeente zich des tijds heeft verplicht de aanleg van de weg en de bouw van een brug vooi haar rekening te nemen. Men over weegt echter zich tot G.S. te wenden om te zien of het niet mogelijk is ont heffing van die verplichting te krij gen. De wethouder van Financiën, de heer J. W. Kögeler, deelde tenslotte mede. dat de post Onvoorzien van de begroting-1951 bij het begin der ver gadering f 18.578.84 bedroeg en bij het einde van de zitting f 19.975.50 Men had dus kans gezien tijdens de beraadslagingen geld te verdienen! Dit was hoofdzakelijk een gevolg van de verhoging der slachthuisrechten. Westkapelle vergadering school met de bijbel. Maandagavond hield de School met de Bijbel te Westkapelle een leden vergadering onder voorzitterschap van de heer H. Wouters. Na gezang en gebed las hij een gedeelte van Joh. 12 voor, waaraan hij enkele gedach ten verbond. Secr. en penningmees ter brachten hierna verslag uit. Het leerlingen- en ledental nemen nog steeds toe. De plannen voor de bouw van een derde lokaal nemen vaste vormen aan. Misschien kunnen zij nog dit jaar worden gerealiseerd. Na de pauze hield de voorzitter een inleiding over het onderwerp „Verlos ons van den Boze". Na enige discus sie eindigde het hoofd der schooi met dankgebed. it. Laurens vergadering oranje vereniging. De Oranjevereniging te St Lau rens hield onder voorzitterschap van de heer J. Riemens in het vergader lokaal haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat het aantal leden 192 bedraagt, terwijl er een ba tig saldo was van 81.37. De aftre dende bestuursleden de heren W. S. Pouwer en G. F. Weeda werden her kozen. Een bestuursvoorstel om de jaarlijkse contributie te brengen op 1 werd aangenomen. Op 30 April zal iets voor de kinderen worden ge daan. Na een rondvraag werd de ver gadering gesloten. Meliskerke jaarvergadering bijbelgenootschap. Te Meliskerke werd de jaarverga dering gehouden van het Ned. Bijbel genootschap. De voorzitter, de heer A. J. Huijsman, liet bij de aanvang Ps 68 10 zingen en las een gedeelte uit Petr. l. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereniging 111 contribuanten telt. De heer J. Koene werd als bestuurslid herko zen en in de plaats van de heer H. Joose,, die wegens vertrek niet her kiesbaar was, werd _de heer A. Oly- slager benoemd tót bibliothecaris. Gepoogd zal worden de contributies te verhogen. Ds. C. van Nes hield hierna een in teressante inleiding over de oorsprong van de Bijbel en eindigde met dank zegging. Scheepvaartberiehten Vlissingen vertrokken: 10 Maart Din- kel naar Newcastle. Garoufalia naar Car diff. Merel naar Newcastle. 11 Maart Ju ra naar Shoreham. Tiba naar Buenos Aires. Vlissingen gepass. van Antwerpen. 11 Maart Berend M. naar Londen. Vindicat Atgue Polit naar Rotterdam. Celebes naar Marseille Bennekom naar Bremen. Lau- renskerk naar Rotterdam. Boskoop naar Amsterdam. Altair naar Rotterdam. Sleepboot Zwarte Zee naar Maassluis. Arundo naar Galvestone. Edam naar Ha lifax. Oranjefontein naar Amsterdam. PREDIKBEURTEN WOENSDAG 14 maart. Nod. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. The ..nissen; Domburg 10 ds. v. Wlllenswaard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. v. Winters wijk; Kleverskerke 10 ds. Otte; Óóst- en West-Souburg 7.30 ds. de Stoppelaar; Oostkapelle 10 ds. Ri chard;; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Enker, 7 ds. Keijzer; Veere 7 ds. Otte; Vrou wenpolder 2 ds de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Lammens, 2.30 ds Veldhugzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 ds. v. Til; Gapinge 9.30 en 2 ds. v. d. Schaaf; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Verschoor; Koudekerke 10 drs. v. d. Berg, 7.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 ds. v. Nes, 2.30 ds. v. Wouwe; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. Veld kamp, 2.30 dr. Oussoren, 7 ds. v. Til; Oost- en West-Souburg 2.30 ds. Elshout, 7.30 drs. v. d. Berg; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Lindeboom; Serooskerke 10 en 7.30 ds. v. Wou we; St. Laurens 2.30 ds. v. Nes, 7 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen nm. 8 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10.45 en 4 ds. Impeta; Westkapelle 2.30 en 7 ds. Pontier. Geref. Gem. Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. v. Wilsum. Drankbestrijdingsconterentie op Hedenesse Gedurende het afgelopen week-end werd door de Zeeuwse propaganda- commissie van de Ned. Vereniging tot Afschaffing van Alcoholische Dranken een conferentie gehouden op het jeugdcentrum Hedenesse bij Cadzand De leiding berustte bij de voorzitter der commissie, de heer A. J. Beren pas uit Middelburg. Er werden ver scheidene huishoudelijke aangelegen heden behandeld. Door dhr. C. Schtj- ve uit Oostburg werd een causerie gehouden over het onderwerp: ..Hoe beluisteren wij muziek Op duide lijke wijze trachtte hg bij de toehoor ders belangstelling en liefde voor de muziek op te wekken. Ter toelichting van zijn onderwerp werden enkele gramofoonplaten gedraaid. Voorts werd door de heer A. Hoolhorst, rec tor van het Lyceum te Oostburg een lezing gehouden over de ontdekkings reizigers Stanley en Livingstone. DE ZATERDAGCOMPETITIE Arnemuiden, Arendskerke en Hoek werden overwinnaars Er zü« stukken gevallen Zaterdag en dat hadden we voorzien. Het pro gramma zat zo vol voetangels en klemmen, dat het een wonder zou hebben geheten ais daar de koplopers allen zonder kleerscheuren zouden zün afge komen. Het Is Nleuwdorp en Serooskerke duur te slaan gekomen, het kostte anderen teveel moeite. Arnemuiden maakte door de nederlaag van Niéuw- dorp een beste beurt en Hoek legde, zoals we reeds eerder meldden, beslag op de eerste titel. De te Arnemuiden gestationneerde wachtmeester Ph. Joh. Schults is van af heden met terugwerkende kracht bevor derd tot wachtmeester le klas. EEKSTE KLASSE. Arnemuiden hield zich kranig tegen Kapelle en heeft dank zij de nederlaag van Nieuwdorp nu weer de beste pa pieren. Het was te voorzien, dat de leiders het in Rilland niet licht moch ten opvatten, doch dat het een zo spre kende nederlaag zou worden, was niet te verwachten. Kloetinge beantwoord de aan de verwachtingen, terwijl We meldinge weer eens extra voor de dag kwam door Krabbendijke te kloppen. VCK had met Wolfaartsdijk nogal wat moeite, maar de punten bleven ten slotte in Koudekerke, waardoor Wol faartsdijk degradeert TWEEDE KLASSE A. Serooskerke was het tweede slacht offer van deze Zaterdag. Het is zwaai vechten tegen Veere, dat ondervond Serooskerke nu aan de lijve. Niette min 'ijkt het ons voor Serooskerke slechts een vertraging op de weg naar het kampioenschap. Kats kon Wisse- kerke net niet hebben. Voorlopig gaat de tweede plaats op de ranglijst aan hun neus voorbij. Mevo vond 's Heer Hendrikskinderen in zwakke positie en profiteerde daarvan. TWEEDE KLASSE B In deze klasse staat de boel wel aardig op zijn kop. Veere n sneuvelde tegen de hekkesïuiters, terwijl Kloe tinge II nog genoeg last had met Be velanders II. Dat Wolfaartsdijk II aan het langste eind trok. was ook maar pet op het kantje en Rillandia II gaf tegen Kapelle II andermaal van ka toen. De reserves van Mevo moesten het plezier van hun reisje aan de Krabbendijke-reserves laten. TWEEDE KLASSE C. Om er maar helemaal een slechte dag van te maken voor Serooskerke sloegen de Meeuwen hun vleugels eens extra krachtig uit en boekten weel een overwinning. Toch komen die TROEPENBEWEGINGEN OP DE VELUWE Nabootsing van een „echte oorlog" (Van onze speciale verslaggever). Vannacht is onder leiding van generaal.majoor Opsomer in de stromen de regen de oefening „Crescendo" begonnen, waaraan 6200 man uit alle delen van het land deelnemen. „Crescendo" is het sluitstuk van de opleiding der lichting- 1949 II. De regiments-gevechtsgroep, die hiervan gevormd is, is de eerste bedrage, die Nederland kan leveren aan de Westerse defensie. De sinds Zaterdag gespannen toe- Over de rode troepenconcentraties stand tussen het rode Westland en I is weinig bekend. De leiding van de het blauwe Oostland heeft zich de af- I blauwen rekent op felle strijd, die felopen dagen dusdanig toegespitst, zich waarschijnlijk reeds Woensdag at aan weerszijden van de „grens", in het grensgebied zal ontwikkelen. „grens die van Noord naar Zuid over onze onvolprezen Veluwe loopt, groot scheepse troepenbewegingen aan de gang zijn. In beide „landen" waarvan het ro de Westland zeer agressief is, is de mobilisatie in volle gang. Het gaat er sterk op lijken, dat de blauwen tot een aanval op de rode uitgangsstellingen zullen overgaan om een rood offensief te voorkomen. Aan weerszijden van de denkbeeldi- ;e grens hebben zich even denkbeel- lige grensincidenten voorgedaan, waarbij „doden en gewonden" vielen. De blauwe troepen worden gevormd door de 44ste regiments gevechts groep als de rode agressor treedt op het corps commando's en het 4e ba taljon lichting 1949 IL De commando's fungeren eveneens als saboteurs en leden van de vijfde colonne achter de blauwe linies. Een aanval op de spoorlijn ZwolleAlme lo werd verijdeld. Verdere gevechts handelingen hebben rich vanochtend niet voorgedaan. Gentleman-gangster Overdag: bekend ingenieur en goed huisvader; 's avonds en 's nachts: struikrover en inbreker In Luik is het Assisenhof begonnen met een sensationele zaak tegen een 33.jarige ingenieur, een bekende figuur in Luikse Sociéty-krlngen, die een merkwaardig dubbel leven heeft geleld. dag werd de man, na een kort ge vecht, gearresteerd. 'De verwondering van de politie mannen was groot, toen bleek dat zjj te doen hadden met de in Luik zeer bekende ingenieur Albert Gurnade. Naar by het onderzoek aan het licht kwam, leidde deze een dubbel leven. Overdag was hjj een goede huisvader, die grofe belangstelling had voor zgn kinderen, 's Avonds en 's nachts be dreef hij daden, welke slechts met die van een gangster te vergelijken zijn. Hfl vertrok dan in een oude re genjas, de hoed diep In de ogen ge drukt, en een automatisch pistool op zak naar de buitenwegen van Luik. De arrestatie van Gurnade, die tal rijke relaties in hooggeplaatste krin gen had, maakte zeer veel ophef. In totaal zal hij zich voor 34 vergrijpen te verantwoorden hebben. Allerlei typen vliegtuigen nemen aan de operaties deel. DE AANVOER. Een belangrijk onderdeel van de aan de gang zijnde manoeuvres is de aanvoer. Om de 6200 manschappen een dag te steunen en van het nodige te voorzien is 5500 ton munitie, kleding, voedsel, benzine en transport nodig. Om de troepen 100 km. te verplaat sen moet men de beschikking hebben over 55.000 liter benzine. Deze week zullen de manschappen 15.000 kg. lerensmiddelen verorberen, die verpakt zijn in echte oorlogspa- ketten van 50 en 100 kg. Advertentie HEDENAVOND OM 8 UUR zal in het Schuttershof te Middelburg spreken over zijn reis naar 2e spreker Lt. Kol. P. W. LOKOLLO, gevolmachtigd Minister der Repu bliek Zuid-Molukken. TOEGANG VRIJ. TOEGANG VRIJ. Stichting „Door de Eeuwen Trouw" GIRO 426 EINDHOVEN. In de winter van 1948-1949 werden in de omgeving van Luik een groot aantal roofovervallen gepleegd op automobilisten. De auto's werden tot stoppen gedwongen, doordat een ge maskerd individu zijn eigen wagen dwars over de weg zette, om daarna onder bedreiging met een revolver de inzittenden te beroven. In dezelfde periode werden te Luik een aantal zeer gedurfde inbraken gepleegd, o.a. in het bureau van de [ngenieursvereniging en in een aan tal villa's. De nasporingen van de Belgische recherche bleven vruchteloos, totdat de onbekende een inbraak pleegdë in het huis van mevrouw De Wilde te Luik. Deze wist door een raam te ontkomen, en slaagde erin, de rijks wacht te alai*meren. Nog dezelfde KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Raamsdonck W. Bripk- man te Asperen; te Garderen: J. van Dijk te Gameren; te Beverwijk (4e pred. plaats): J. Wiersma, reserve le- gerpredikant te Groningen; te Zeven huizen (Z.H.): L. D. van Dijl te Kou dekerke; te Nieuwe Tonge: W. Kra nendonk te Hagestein. CHR. GEREF. KERK. Op een tweetal voor IJmuiden komt voor Ds. M. W. Nieuwenhuijze van Den Haag, vroeger te Vlissingen. De door B. en W. van Oudelande op gemaakte kiezerslijst bevat de namen van 514 kiezers. - De heer Sommeijer te Ovezande be haalde het diploma leraar landbouwwerk tuigen te Utrecht. Meeuwen er langzamerhand wel in. Nieuwdorp II volgde ook al het voor beeld van de' grote broers en liet zich van de trog dringen door VCK II. Arnemuiden II zorgde voor een voort durende spanning in de nek aan nek race met Arendskerke II door RCS definitief uit te schakelen. De leiders zelf hielden stand tegen VSC. TWEEDE KLASSE D. De laatste stap over de drempel kon Hoek ook nog opbrengen. Met het ver slaan van Zaamslag is het dan nu de finitief gelukt de vlag te ontplooien. TWEEDE KLASSE E. De enige wedstrijd, welke in deze klasse doorging, was die van Kloetin ge III tegen Spui II en bracht de ver wachte overwinning van Spui II, waarmee nog geen stap nader tot de ontknoping is gezet. ZONDAGCOMPETITIE. EERSTE KLASSE A. Domburg verraste vriend en vijand door Hansw. Boys te kloppen. Noor mannen deed het nog beter, want Cortgene met zulke monstercijfers te kloppen is een prestatie die er zgn mag. Intussen een lelijke streep door de Cortgene-rekening, terwijl Luctor er zijde bij spon, nu de leiders de ver wachte zege op Walcheren behaalden. Volharding kon het tegen Kruiningen niet bolwerken en zag zich door de winnaar op de ranglijst gepasseerd. EERSTE KLAS B. Groede kon de weg naar de titel voor Koewacht niet versperren. Met grote cijfers wonnen de leiders, daar mede de titel in de wacht slepend. Vogelwaarde kwam tegen Rapenburg juist met de hakken over de sloot. EERSTE KLAS C. Eindelijk dan boekte Zonnemaire weer eens een succesje, het gelijke spel tegen Dreischor mogen we wel als zodanig beschouwen. Onze voor spelling met betrekking tot Zierikzee III werd maar al te zeer bewaarheid. Met monstercijfers bleef Renesse win naar. UITSLAGEN ZONDAGCOMPETITIE, le klas A: Domburg Ï-Hansw. Boys I 5-2;*Noor- mannen I-Cortgene I 10-3; Volharding 32 I-Kruiningen I 1-2; Walcheren I- Luctor I 0-3. le klas B.: Groede 1-Koewacht 1 2- 7 (kampioen); Rapenburg I-Vogel waarde I 0-1. le klas C: Zonnemaire I-Dreischor I 2-2; Zierikzee 3-Renesse I 1-9. Res. le klas A: Yerseke 2-EMM 2 3-2; Hoofdplaat 2-Robur 2 2-6. Res. le klas B: Zeelandia 2-Middel- burg 3 0-4; Biervliet 2-Aardenburg 2 7-1; Vlissingen 3-Goes 3 1-1; Luctor 2 -Oostburg 2 6-1. Res. le klas C: Ria W 2-Axxel 3 0-5; Terneuzen 3-Steen 2 0-2; Clinge 2- Sluiskil 2 1-3. 2e klas A: Domburg 2-Hansw. Boys 0-1; Volharding 32 2-Kruiningen 2 3-2; Zeelandia 3-Middelburg 4 1-2; Vlissingen 4-Cortgene 2 2-1. 2e klas B: Red Star I-Groede 2 5-3; Sluis 2-Breskens 3 0-1; Middelburg 5- RCS 3 1-2. 2e klas C: Hontenïsse 3-Zuiddorpe 1 0-1; Graauw 1-Koewacht 2 3-1. 2e klas D: SVOWK I-Renesse 2 3-4; 3e klas A: EMM 3-Zeelandia 4 2-1; Walcheren 2-Zeeuwen 4 afg. ,3e klas B: Breskens 4-Retranche- ment 2 4-1; Schoondijke 2-Red Star 2 13-1. 3e klas C: Zuiddorpe 2-PSK 3 2-5. UITSLAGEN JUNIORENCOMPETITIE. Junioren A., groep I: Zeeuwen- Aardenburg 1 5-0; RCS 1-Arnemui- den 1 1-0; Vlissingen I-Oostburg 1 0-0. Groep n: Middelburg 2-VCK 1 2-1- Walcheren I-RCS 2 2-1. Groep IH: 's H. Arendskerke 1-Goes 2 2-1; Krabbendijke 1-Hansw. Boys 1 4-0; Robur 1-Rillandia 1 uitg.; Yerse ke 1-Kapelle 1 7-1. Groep IV: Tern. Boys 1-Axel 1 uitg. Junioren B. groep 1: Goes 1-Noor- mannen 1 1-0; Zeelandia 1-Middelburg 1 uitg.; Zeeuwen 1-Vlissingen 1 1-0. Groep II: Zeelandia 2-Middelburg 2 uitg.; Vlissingen 2-EMM 1 2-2. Groep III: Robur 1-Goes 2 5-1. Groep IV: De Zeeuwen 2-Oostburg 1 0-4. Groep VI: Zaamslag 1-Terneuzen 1 1-8; Tern. Boys 1-Corn Boys 1 uitg. Groep VII: Vogelwaarde B 1-Ter neuzen B 2 7-2; Steen 1-Hulst 1 1-1. VROUW IN ALMELO BOEIDE ZICHZELF Roofoverval geënsceneerd Aan het einde van de vorige week werd Almelo opgeschrikt door een „roofoverval" op de 42-jarlge vrouw H. H-, die in een der buitenwijken van de stad woont. De „buit" van de in dringers bleek slechts f 33.50. Achteraf blijkt echter, dat de vrouw de gehele „overval" in scène heeft ge zet De vrouw, die met waandenkbeel den was behept, had enige uitgaven gedaan en daarbij het geld van haar zoon gebruikt Zij leefde in angst dat deze dat zou ontdekken en kwam toen op de gedachte van een z.g. roofover val. Zg opende een dressoirlade en gooide papier en bankbiljetten in het rond. Daarop bond zij zichzelf aan de tafelpoot met een ketting en een touw en sloeg zich vervolgens met een klomp op het hoofd. De vrouw is onder doktersbehande ling gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3