PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Campagne begonnen in Italië voor de terugkeer van Triest V.V.V.'s duchten zomerstagnatie bij Stoombootdiensten 0£ BILT Gromyko bleek niet te vermurwen door concessie. VERHOGING VAN SUIKERPRIJS LOKT SCHERP PROTEST UIT BREDA'S MEISJE MET NEEF VAN ENGELSE KONING VERLOOFD Secretaris van de Koningin trouwde met mevr. Pennink. Hulpbisschop gevraagd door Kardinaal de Jong. VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 60 Otgbiao oitgav* van ae firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. den Boei Adj W de Pagter Hoofdred U Ballintlln PI verv.j W ceertouwei en a A Bosbii .'dt. ABONNEMENTSPRIJS 37 cl per weeH «5p fcw p p. r 4.60 pe: tcw Losse nummer» 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 12 Maart '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.—, lug. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels t 1.— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllsstngen Walst» 58- «0 tel 2355 4 lijnen (b.g.g 286) of 3160) M'burg Lonaense Kaal 29. tel. 2077 en 3924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2473 (b.g.g 2228); Oostburg. Pr. Maurltsstr. 12. tel. 103; Temeuzen BrouwertJstr. 2; Zietikzee N. Bogardstr C 160. tel 26 DE GASPER1 EN SFORZA NAAR LONDEN. Maarschalk Tito maant aan, de kwestie te laten rusten Sinds Gromyko op de conferentie te Parijs Triëst heeft genoemd als punt op de agenda voor de grote Vier is deze slapende kwestie weer springlevend geworden. In de Italiaanse pers is een campagne begonnen voor terugkeer van Triëst naar Italië. De Italiaanse minister-president de Gasperi en zijn minister van Buitenlandse Zaken Sforza, zijn naar Londen vertrokken voor besprekingen over deze zaak. Verder beeft maarschalk Tito Zondag in een toespraak een beroep gedaan op de Italianen het vraagstuk Triëst thans niet aan te snijden, omdat dit slechts nadelige gevolgen kan hebben. De Sowjet-Unie heeft in Parijs de kwestie alleen ter sprake gebracht, zo zeide Tito, om druk uit te oefenen op Joego-Slavië. Het Kremlin wil een tweede „Ko reaanse oorlog" aan de Joegoslavische grenzen ontketenen, maar het Itali aanse volk weet dat het beter in vriendschap met ons kan leven. In dien wij en de Italianen dit vraagstuk tezamen onder handen namen, zou het in één dag op zodanige wijze zijn op gelost, dat zowel Joego-Slavië als Ita lië voldaan zouden zijn- Het vraag- stuk-Triëst is geen groot probleem, doch slechts een klein. Het moet niet in de huidige gespannen internationa le toestand worden behandeld. Het wordt opgelost wanneer de tijd ervoor rijp is. Tevoren had maarschalk Tito in zijn toespraak een beroep gedaan op het land om zijn kalmte te bewaren te genover de bedreigingen van de Ko- minform en daar slechts op te reage- Prof. Romme nog steeds niet geslaagd Onafhankelijke Anti's niet bereid gevonden. De belde „onafhankelijke" Anti- Revolutionnairen, prof. de Gaay-Fort- mari en mr. Meynen, hebben prof. Romme medegeaeelvi, dat zij ten slot te toch niet voor een porlefeu.oe in een te vormen regering ln aanmer king wensen te komen. Hierdoor Is de oplossing van de kabinetscrisis weer aanmerkelijk moeilyker gewor den Prof. Romme heeft Zaterdag zijn besprekingen voortgezet en twee Chr. Historische figuren, ir. C. Staf 'vdirecteur-generaal /an de landbouw) er. de Amsterdamse advocaat, mr. H. M.Jderye, ontvangen Daarna bracht hij, tezamen met de R.K. prof. Al- bregts. een bezoek aan dr. Orees en tenslotte had de „informateur'-" nog een onderhoud met de Staatssecreta ris van Oorlog en Marine, vice-admi- raal Moorman. Dit alles heeft de vraag van de deeneming van de C.H.U. en de V.V. D. natuurlijk ook weer op het tapijt gebracht. Ir. Staf heeft enkele we ken geleden geweigerd in te gaan op een aanbod van de ex-formateurs Drees en van Schalk, maar zou hij nu bereid zyn over zijn bezwaren van toen nl. om als landbouw-ex- pert de leiding van onze militaire, zaken op zich te nemen heen te stappen In Haagse politieke kringen meent men overigens, dat in Chr. Hist, kring moeilijk een andere geschikte figuur voor de portefeuille van de fensie te vinden zal zijn. terwijl aan eer. V.V.D.-er op deze plaate zelfs niet wordt gedacht, omdat noch de P. v. d. A. noch de K.V.P. accoord zouden gaan met twee V-V.D.-ers in een sleutelpositie. Men neemt nl. nog steeds aan, dat mr. Stikker op buitenlandse zaken zal terugkeren. NAAR H. DL DE KONINGIN inmiddels kwam Zondagavond uit Den Haag het bericht, dat HAL de Koningin prof. Komme verzocht had haar nog dezelfde avond te bezoeken ten einde haar ln te lichten over liet verdere verloop en de stand van za ken met betrekking tot zijn onder zoek naar de mogelijkheden tot het vormen van een kabinet. Van andere zjjde vernamen wij, dat men in be paalde politieke kringen toch aan neemt, dat prof. Komme in het mid den van deze week een nieuwe minis- terljjst zou kunnen bekend maken. B-29 fort bij de Spaanse kust in zee gestort. Een vliegend fort B-29 van de Amerikaanse luchtmacht, dat zyn ba sis heeft in Engeland, is tydens een oefenvlucht voor de Spaanse Middel landse zeekust neergestort. Het vliegtuig had 12 man aan hoórd. Aan de schepen in de buurt is verzocht naar overlevenden uit te kijken. Een „Skymaster" met een beman ning van acht koppen en achttien passagiers aan boord is Zondagoch tend tydens mist op de hellingen van de berg Mount Parker op het eiland Hongkong te pletter gevlogen. Er waren geen overlevenden. - N.CB.V. heeft Zondagavond een opname op gramofoonplaten uitgezonden van een toespraak van de kapitein-veld prediker ds. H. J. Tlmens, die op 13 Fe bruari aan het Koreaanse front sneuvel- ren door zijn verdediging te verster ken. Tito pleitte verder voor een voort schrijdende democratisering in Joego- Slavië zelf. „Ik weet", zei hij, „dat de Kominform niet van het woord „de mocratie", dat zij als „burgerlijk" be schouwt, houdt en dat zij spreekt over „de dictatuur van het proletariaat". Ik ben het met hen eens dat zij dicta tuur bedrijven, doch niet door het pro letariaat, maar via de bureaucraten". De Westerse delegaties op de con ferentie van plaatsvervangers te Pa- rjjs hebben Zaterdag een poging ge daan om de standpunten te overbrug gen door een nieuwe formulering voor te stellen van punt één van de agenda, waarover gediscussieerd wordt. Gromyko echter bleek weinig vol daan ovei deze concessie. De nieuwe formulering luiclt: „Bestudering van de oorzaken van internationale spanningen in Europa en van de middelen ter verzekering van een werkelyke en duurzame ver betering in de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie, Engeland, de V.S. en Frankrijk, zoals maatregelen tot het uitschakelen van de vrees voor agres- slt nakoming van huidige verdrags- veiplichtingen en de bestudering van her huidige peil van bewapening en vraagstukken betreffende Duitsland in dit verband". Gromyko zeide, dat niet tegemoet gekomen was aan de Russische wens om de herbewapening van Duitsland duidelylc te noemen. Een Franse woordvoer eer verklaar de. dat de sfeer van de bijeenkomst niet erg bemoedigend was geweest. FRANKRIJK HEEFT EEN NIEUWE REGERING Weinig veranderingen. Dr. Henri Queuille heeft Zaterdag een nieuwe Franse regering aan de president voorgesteld. Queuille zelf is premier en minister van Buiten landse Zaken, vice-premiers zjjn Ple ven, Bidaull en Mollet. De bekendmaking van de nieuwe regering was op het laatste ogenblik nog vertraagd doordat de socialisten Paul Ramadier in de regering wilden zien opgenomen. Toen Queuille ech ter resoluut weigerde veranderingen in zyn lijst van ministers aan te brengen stemden de socialisten toe. Behalve dan de M.R.P.-leider, Bi- dault. die een der plaatsvervangend eerste-ministers wordt, zijn de leden van de regeringQueuille dezelfde als die van de regeringPleven. Slechts één minister heeft zyn por tefeuille verloren, nl. Paul Giacobbi (rad.) die belast was met de kwestie van de kieshervorming. die de val van de vorige regering veroorzaakte. DE DURE SUIKER Groot- èn kleinhandel ernstig gedupeerd. (Van onze Haagse redacteur). De door de regering Saterdag ingevoerde verhoging van de maximumver- bruiksprijs voor huishoudsuiker met 15 cent tot 91 cent per kilogram, heeft niet alleen onder de verbruikers, maar ook ln de kringen van de groothan del en de detaillisten in kruidenierswaren grote deining veroorzaakt. De groot- en de kleinhandel geraakten reeds verleden weck Maandag in .noeiiykheden, doordat minister Mansh olt aan de suikerfabrikanten een alge meen afleveringsverbod oplegde. Dit verbod, zo begreep men, was kennelijk de inleiding tot een aanzienlijke verhoging van de suikerprijs, als gevolg van de intrekking of de sterke verlaging van het subsidie op dit artikel. Met het doel de situatie grondig te bespreken en maatregelen te beramen kwamen Donderdag in een drukbe zochte vergadering in Amsterdam bij- DE ROMANCE VAN LOES EN GERALD. De Vader (lid van de Tweede Kamer): er moef een vergissing in het spel zijn De Engelse Zondagsbladen melden voluit de naam van een Nederlands meisje, die genoemd wordt als aanstaande verloofde van Gerald Lascelles, een broer van dè Graaf van Harewood cn zoon van de Princess Royal. Het is de 21-jarige Louise Marie Antoinette Fens. Naar dc Sunday Despatch mededeelt heeft Gerald Lascelles ontkend, dat een verloving op handen zou zijn, maar gezien de vele ontkenningen, die vooraf gingen aan het huwelijk van zijn broeder met Marion Stein, hecht men aan zijn mededeling weinig waarde. In de Nederlandse ambassade te Londen staat de telefoon geen moment stIL'Dc Nederlandse kolonie is in rep en roer. Dezer dagen heeft de overdracht plaats gehad van de Nederlandse tor pedoboot „Tjerk Hiddes" aan de regering van «Ie republiek Indonesië. On der de tonen van het „Wilhelmus" gespeeld door het fanfarecorps van do A.L.R.I. werd het rood-wit-blauw op de achtersteven gestreken. Als Loes Fens inderdaad gaat trou wen met Gerald, zal dat het huwelijk van het jaar zijn. Gerald staat num mer 14 op de lijst van Britse troonop volgers. Loes is de dochter van het lid der Tweede Kamer, de heer J. J. Fens, de militaire specialist van de K.V.P., die in Breda woont. Vast staat, dat Loes op een studen- tenreisjfe in de zomer van 1949 ergens aan de Duits-Nederlandse grens ken nis heeft gemaakt met een alleraar digste, eenvoudige jongeman, aan wie niets verried, dat hij tot de Engelse adel behoorde. Zij werd getroffen door het hartelijke en sympathieke optre den van de donkere, slanke jongeman, die een uiterst beschaafde indruk maakte. De jongelui maakten zoveel indruk op elkaar, dat zij besloten met elkaar te corresponderen. EEN KROONTJE. De eerste brief uit Engeland bracht grote verwondering in de familie kring. De enveloppe toonde een wa pen met een kroontje en de afzender Nog steeds arrestaties in Tsjecho-Siowakije. Generaal Reicin, de plaatsvervan- Eende Tsjechoslowaakse minister van 'efensie, is van verraad beschuldigd en vermoedelijk gearresteerd. Generaal Kopold, lid van de Tsje choslowaakse generale staf, is even eens van verraad beschuldigd. Radio Praag meldt, dat aartsbis schop Be ran, de R.K. primaat van Tsjecho-Siowakije, buiten Praag in arrest is gesteld. En Marijke zette een hoge hoed op. In tegenwoordigheid van HJVI. de Koningin en de Prinsesjes Margriet en Marijke is Zaterdag in het Betuw- se dorpje Zoelen het huwelijk vol trokken van twee van de intiemste medewerkers van de Koningin: W. J. baron van Heeckeren van Molecaten, particulier secretaris, en mevrouw M. A, Pennink, die gedurende vele jaren verzorgster van de Prinsesjes was. Naar oud-Betuws gebruik was groen op de weg gestrooid en bjj het binnentreden van het gemeentehuis strooiden de beide Prinsesjes bloe men. Even werd de zonnige stemming van (je plechtigheid verstoord, toen de kleine Marijke begon te huilen, maar even later strooide zjj haar laatste bloempjes alweer uit. Toen de stoet na de plechtigheid naar het huis van de burgemeester reed, wist Marjjke ten slotte nog de hoge hoed van de burgemeester te pakken te krHgen en op haar eigen bolletje te zetten, tot groot plezier van de vele gasten natuurlijk. was Gerald Lascelles, een telg uit het geslacht der Harewoods. HET MOET EEN VERGISSING ZIJN De heer Fens, tot wie wij ons om inlichtingen gewend hebben, kon zich niet voorstellen, hoe het Engelse be richt in de wereld is gekomen. De ge hele dag heeft de telefoon in Breda niet stilgestaan, daar tal van Britse dagbladredacties kostbare ponden besteedden-om nadere bijzonderheden omtrent deze romance aan de weet te komen. „Hier moet een vergissing in het spel zijn", zo heeft al die keren 't ant woord van de vader geluid. Van En gelse zijde deelt men ons intussen nog mede, dat het voor een huwelijk tus sen beide jongemensen wellicht een beletsel zou zijn, dat zij een verschil lende religie zyn toegedaan. (Nadruk verboden). Verbondenen in Korea rukken gestaag op. De voorhoede der verbonden troe pen in Korea bleef Zondag, onder dekking van vliegtuigen en artillerie, haar opmars door prijs gegeven stel lingen der communisten voortzetten. De eerste en negende Amerikaanse legerkorpsen rukten in het Westen van de centrale frontsector over een breedte van 65 kilometer op. De com munistische troepen trokken een kleine twintig kilometer terug. Twee treinrovers in de vai. Twee jongelieden uit de Jordaan te Amsterdam, die de laatste tijd uit goederentreinen op het traject Am sterdamRotterdam, naar schatting een buit van ruim 15.000 hebben geroofd, zijn door de Amsterdamse recherche gearresteerd. Tevens zyn nog drie vrouwen en vier mannen i aangehouden, verdacht van heling. De jongemannen volgden de tac tiek, in de avonduren langs de spoor dijk goederentreinen op te wachten. Wanneer een trein even moest „pa len", omdat een personentrein moest passeren, dan sprongen zij snel op de treeplank, verbraken de loodjes van een wagon en drongen naai* binnen. Snel gooiden zH dan enige pakken de wagon uit en als de trein ging rijden, sprongen zij er af en haalden de buit op. Vrachtauto reed in het Eindhovens kanaal. Zaterdagnacht omstreeks half een is te Eindhoven een vrachtauto door een veiligheidshek gereden, dat langs het Eindhovens kanaal stond. De 35- jarige J. W., vader van 6 kinderen, woonachtig in het woonwagenkamp van Eindhoven, en zijn zwager, de 19- jarige A. de S., kwamen om het le ven. Een broer van A. de S., de 17- jarige L. de S„ die achter in de laad bak zat, kon van de wagen springen. Hij geraakte wel te water, maar kon' zelf aan de kant komen. Beide broers waren naar de bioscoop geweest. De vrachtwagen nam hen mee, enkele meters van de plaats, waar het on geluk gebeurde. ZEELAND HUNKERT NAAR VACANT1ESPREIDING. Bezwaren tegen Streekplan Walcheren. Zeeland heeft tussen half Juli en eind Augustus geen klagen over de be langstelling der binnen- en buitenlandse toeristen. Het is dan op sommige dagen overbevolkt. In voor- en naseizoen evenwel zjjn de hotels en pensions te dun bezet en alleen vacantiespreiding zal hierin verandering kunnen brengen. Zeeland hunkert daarnaar, met name omdat in de komende jaren gerekend moet worden met een sterke toename van het zogenaamde Sociaal toerisme, waarvoor goedkom logiesgeleccnheid moet worden geschapen. Dit was een der voornaamste klan ken, die Zaterdag in de alg. ledenver gadering der Proyinciale V.V.V. te Goes te beluisteren vielen in het jaar overzicht van de directeur, de heer E. Smit. De vergadering onderschreef diens mening bij monde van de heren W. Rrand (Domburg) en mr. J. A. Du- mon Tak (Middelburg), maar de heer Ad. Mets (Vlissingen) verklaarde, dat voor het onderwjjs de vacantiesprei ding eel moeilijkheden zal veroorza ken- De vergadering gaf als haar oordeel te kennen, dat de vacantiespreiding zoveel mogelijk moet worden bevor derd. GEEN HOTELS OP DUINEN. In het zelfde jaaroverzicht van de directeur sprak deze er zijn teleur stelling over uit, dat in het Streek plan Walcheren de directeur van de Prov. Planologische Dienst heeft be paald, dat op de duinen geen hotels mogen worden gebouwd. Zeeland wordt daardoor achter gesteld bij an dere provincies, waar wel op de dui nen gebouwd mag worden. Daarom zal tegen deze beslissing, die genomen werd zonder overleg met de V.V.V., geageerd moeten worden. Nadat de heer P. Priester (Bres- kens) had opgemerkt, dat ook in Cad- zand wel op de duinen gebouwd is, ried deze aan om, als de Planologi sche Dienst weigerachtig is, contact op te némen met Gedeputeerde Staten. Mr. J. de Vries, gedelegeerde der pro vincie in het bestuur der Prov. V.V.V., merkte op, dat de directeur van de Planol. Dienst de adviseur der provin cie is en dat het Streekplan niets voor schrijft. doch slechts adviseert. De heren J. L. Drogmans (Koudeker- ke), ten Klooster (Renesse), Mets (VI.) drongen op zorgvuldige bestu dering van het Streekplan door de V. V.V. aan en laatstgenoemde pleitte krachtig voor hotels op de duinen met uitzicht op zee. Een derde opvallende klank op de ze vergadering was, dat de vertegen woordigers van verscheidene V.V.V.'s de vrees uitspraken, dat de veelvul dige stagnatie op de veerdienst Vlis singenBreskens het toerisme ernstig zal schaden. Besloten werd daarom aan het Provinciaal bestuur met aan drang te verzoeken de goede gang van zaken op dit veer zoveel mogelijk te bevorderen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer G. Houtekamer (Goes) bleek o.a. dat de Prov. V.V.V. een doeltref fende propaganda voor Zeeland maakt, maar gehandicapt wordt door gebrek aan geld. DE FINANCIëN. Het financieel verslag, voorgelezen door de voorzitter, mr. J. Moolenburgh (Middelburg) vermeldde, dat de in komsten f 9121.72 bedroegen, de uit gaven f 8232.43, het batig saldo dus f 889.29. De begroting 1951 sluit in in komsten en uitgaven op een bedrag van f 8689,29. In de commissie voor het nazien der boeken werden benoemd de heren W. Brand (Domburg), E. B. E. van Riesen (Goes) en H. v. d. Schuur (Koudekerke). Tot bestuurs leden werden gekozen de heren D. Dekker (Nieuwvliet), W. H. van Haersma Buma (Terneuzen). P. J. Verhage (Cadzand) en mr. M. Tyde- man (Westkapelle). MOOIE PROPAGANDA. Met dankbaarheid gewaagde de heer M. Haasdonk (Goes) van het feit, dat de M.A.C. Scheldegouwen te Middel burg niet minder dan 15.000 folders in binnen- en buitenland verspreidt voor de Beneluxronde en de Sterrit naar de boomgaarden van Zuid-Beveland. Dit is een zeer waardevolle propaganda voor Zeeland! De heer Dumon Tak wees er daarte genover op, dat de officiële Benelux- reizen, die gepropageerd worden. Zeeland links laten liggen De directeur der Prov. V.V.V., de heer Smit, deelde nog mede, dat het passagiersaantal op de toeristendienst een de besturen van de vrije organi saties van groothandelaren en van de taillisten en van de coöperaties. In deze vergadering werd overeenstem ming bereikt over een adviesprijs voor de verkoop van suiker aan de consu ment van f 0.92 per kilogram. Dat wil zeggen, dat de vergadering van oor deel was. dat de regering geen ma ximumprijs zou moeten vaststellen, doch dat zij aan de handel zou advi seren niet boven f 0.92 te gaan. De vergadering bracht dit standpunt in een telegram ter kennis van de mi nister. De afzenders ontvingen echter geen antwoord. Wel werd de volgende dag bekend gemaakt, dat de maximum prijs voor huishoudsuiker voor de consument f 0 91 per kg. zou bedra gen. Een storm van protest is tegen deze handelwijze van de regering opgegaan. Allen, die ook maar enigermate bij de handel in huishoudsuiker betrok ken zyn, hebben er hun scherpe af keuring over uitgesproken, vooral om dat voortaan zeer veel geld meer in de suiker, waarop de winstmarge toch altyd al buitensporig laag geweest is, geïnvesteerd zal moeten worden. De totale omzet van kruidenierswa ren bedroeg in 1950 rond f 1 milliard. Daarvan moet op rekening van de suiker geschreven worden 20 pet. of f 200 millioen. De suikerprijs is sedert Zaterdag met 20 pet. verhoogd; wil men dezelfde hoeveelheid suiker blij ven afzetten, dan zal de totale suiker- omzet dus met 20 pet. van f 200 mil lioen of met f 40 millioen stijgen. De detailhandel moet dus f 40 millioen per jaar méér in de suiker beleggen. De kruidenierswereld overweegt, zo vernamen wij nog. stappen bij de mi nister tc ondernemen, teneinde alsnog een gunstiger regeling van de suiker prijs te verkrijgen. De organisaties venvachten, dat de regering aandacht aan de verlangens van de georganiseerde handel zal be steden en zijn vertegenwoordigers Dinsdag of Woensdag in audiëntie zal ontvangen. Zou de regering ook nu weer ..niet thuis" geven, dan zouden dezen ln het uiterste geval een sta king van de verkoop van suiker kun nen overwegen. Men zal daartoe ech ter niet gauw overgaan, omdat door deze drastische maatregel velen ge dupeerd zouden worden* De Aartsbisschop van Utrecht, kar dinaal de Jong, heeft aan de Paus gevraagd een coadjutor met recht van opvolging te willen benoemen, aldus meldt de Maasbode. Dezer da gen zou reeds een voordracht door het Metropolitaan Kapittel van Utrecht worden opgemaakt. Zodra de hulpbisschop benoemd en gewyd zal zijn. zou de Kardinaal, wiens gezondheidstoestand reeds eni- fe jaren te wensen overlaat, zich in et Moederhuis van de Zusters van O.L. Vrouwen te Amersfoort willen vestigen. van de Stoomv. Mij. „Zeeland" meer dan 100 pet steeg in vergelijking met 1949. hoewel een dienst per week min der werd gevaren. Of de financiële re sultaten beter waren, kan door de V. V.V. niet worden beoordeeld. VLAG ONTWORPEN. Ten slotte deelde de heer Smit me de, dat er een speciale V.V.V.-vlag is ontworpen, die bij de Provinciale V. V.V. besteld kan worden. Bij de rondvraag bracht de heer J. L. Verhagen (VI.) de golfterreinen in Domburg ter sprake. De heer Elout (Domburg) deelde mede, dat deze op de oude plaats op nieuw aangelegd zullen worden. Er zal echter tamelijk veel tijd in gaan zitten. Spr. achtte het niet uitgeslo ten dat zij in 1952 in gebruik kunnen worden genomen. De statuten en het huish. reglement zullen in een speciaal voor dit doel te houden vergadering worden behan deld. NU EN DAN REGEN. Geldig tot hedenavond. Overwegend zwaar bewolkt met na en dan regen of motregen. Matige winden, aanvankelijk tussen Oost en Zuid. later draaiend naar Westelijke richtingen. Enige daling van tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1