PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Deze week geen nieuw kabinet te verwachten Weer misère bij de Veerdienst Vlissingen-Breskens 0£ BILT Kantlijn Vandaag MIJN BROER IS VERMOORD DOOR DE COMMUNISTEN" GEEN VRIJE FOOIEN MEER MAAR EEN VAST BEDIENINGSGELD VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 58 Pagoiao uitgavt van at firma Provinciale Zeeuwse Cousam Directie E van ae Veiae en F B den Boei Adj W de Hagter Hooidiea li BaiUnttin Pi verv.; W. Leertouwer en H A Uosshardt. ABÜNNEMENISHKIJS 3? ct per week. i 4.55 p KW ft p p 4 80 pet kw Losse nummer» 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 9 Maart 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm Minimum p. advertentie f 3.— lng. mededelingen driemaal tarlel. Kleine advertenties (max 8 regels» van 1-5 regels r 1.— iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer Giro nr. 359390 P.Z.C.. Middelhui g Bui VUssingen Walsti 58 80. tel 2355 f lijnen (b.gg I of 21601 M'burg Lonoense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 <b.g.g 22281; Oostburg Pr. Maurttsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerijstr. 2; Zierikzee N. Bogardstr C 180. tel Prof. Romme aan het polsen In onderzoek: regering van vier partijen met a.r.-versterking Prof. Romme heeft Donderdag aan het A.N.P. te verstaan gegeven, dat liet zeer twijfelachtig moet worden geacht of hy deze week met zijn werk gereed zal Komen. In de loop van de dag heeft de informateur achtereenvolgens besprekin gen gevoerd met de staatssecretaris voor Defensie, vice.admiraal H. C. W. Moorman, prof. Lieftinck, mr. In 't Veld, mr. Teulings, prof. De Gaay Fortman en mr. Joekes. Voorts heeft hij in de loop van de dag enige leden van de Tweede Kamerfractie van de K.V.P. ontvangen en gesproken met de voorzitter van de C.H. Kamerfractie, de heer Tilanus. Prof. Romme is nog steeds bezig aan het zoeken naar een aanvaard bare zetelverdeling en aan 't polsen van figuren, die in aanmerking zou den komen voor bepaalde portefeuil les. Het is nog niet bekend of zijn po- fing om enige individuele leden van e A.R.-party voor het Kabinet aan te trekken is gelukt. Gepolst zijn mr. Meynen, een a.r., die in het kabinet-Schermerhorn minister van Oorlog was, en prof. De Gaay Fortman, met wie wellicht gesproken is over Verkeer en Wa terstaat De beide heren hebben Woer.iag en Donderdag gesproken met dr. Schouten. Naar verluidt zou zowel prof. mr. De Gaay Fortman als mr. Meynen allerminst „neen" gezegd hebben zonder dat zij echter terstond het ,ja" uitspraken. Het is dus niet uit gesloten, dat van alle twee of ten minste van een van de twee, uitein delijk de bereidheid wordt verkregen. In het eerste geval is de zaak al heel eenvoudig: dan valt er niets meer te wijzigen in het aanvankelij ke schema. lp, het tweede geval Eindelijk heeft de regering nadere bijzonderheden gepubliceerd over het geruchtmakende ontslag aan de stafchet. generaal. Kruis. Veel nieuws bevat dé officiële verklaring van minister B' Jacob niet. Wederom Wordt aan generaal Kruis verweten, dat er geen vaste lijn in zyn beleid zat en dat hij onmiddellijk nadat tot het één besloten was op eigen houtje propaganda maakte voor het ander. Dit eigenmachtig optreden van de generaal had de minister dusdanig teleurgesteld, dat hij besloot generaai Kruiste ontslaan. Een elegante handelwijze kan men dit niet bepaald noemen. En het ru moer, ontstaan rondom dit ontslag, was dan ook allész.ns begrijpelijk. An derzijds zal men moeten toegeven, dat het voor een minister niet gemakke lijk is om samen te werken met een minister, die juist in kritieke periodes niet weet wat hij wil. De drie ongelukken, die in de loop van dit jaar met straaljagers van de Nederlandse luchtmacht hebben plaats gegrepen, hebben bij het publiek een alleszins begrijpelijke onrust doen ontstaan. Deze onrust werd niet zozeer veroorzaakt door het verlies van zeer kostbare machines, als wel door het feit, dat bij al deze ongevallen zeer jeugdige piloten om het leven kwamen. Twee wagen re zen op: le Zijn de straaljagers van degelijke kwaliteit? 2e Waren de be- 1 stuurders voldoende geoefend? De redactie van De Volkskrant heeft zich met deze vragen tot de Btafchef van de luchtmacht lt. gene- ncraal Aler gewend. Deze deelde in antwoord daarop mede. dat aan de toestellen niets mankeert. Zij beho ren tot de normale serieproductie der Britse vliegtuigindustrie. De opleiding van jonge piloten is zo goed, dat men uit het ouitenland complimenten krijgt voor de zorg, die er aan be steed wordt. Het verongelukken van de Meteoor bij Leeuwarden was een gevolg van snelheidsverlies. De straaljager, die bij de Harskamp verongelukt, schijnt een storing te hebben gehad aan de zuurstofvoorziening. De straaljager, die in het land van Maas en Waal verongelukte, had vermoedelijk een motorstoring. Drie los van elkaar staande ooi-zaken dus. De verklaring van generaal Aler zal zonder twijfel de onrust onder het publiek doen verminderen. Sedert de oorlog ls de suiker niet zozeer liet onderwerp van ge sprek geweest, als in deze dagen De aflevering van het zoete product door de fabrikanten aan de leveran ciers is onder contröle gesteld en even stokt dus de regelmatige afleve ring aan de klanten. Deze maatregel is genomen om te voorkomen, dat grossiers of winkeliers voorraden op slaan om die na de komende verho ging van de suikerprijs met goede winst te verkopen. Het is geen wonder, dat de fatsoen lijke grossiers en kruideniers tegen deze officiële lezing van het geval protesteren. De schijn wordt immers gewekt, alsof zij willens en wetens het publiek zouden trachten te dupe ren. De voorlichting sloeg hier de plank bedenkelijk mis. Intussen kan het de huisvrouw tot troost zijn. dat de suiker wel duur der zal worden, zoals trouwens ver scheidene levensbehoeften, maar dat schorste niet te vrezen valt Althans: als winkelier en klant de discipline handhaven en niet gaan hamsteren. dit staat vast, dank zij de met de vier fractie-aanvoerders bereikte overeenstemming, krijgt de C.HU. er een minister bij. En mochten de beide aangezochte anti-revolution- nairen bedanken, dan kan het wezen, dat de viex-de, niet voor K.V-P. of P. v. u. A. bestemde ministei-spost aan een V.V.D.-er wordt toever trouwd. De gesloten overeenkomst, die op het stuk van de vierdeplaats een vry ingewikkelde fox-mule zou bevatten, laat de Informateur ech ter vrij om daarvoor een niet was echte V.V.D.-er te polsen. Het gesprek op Dondei-dag van prof. Romme en staats-secretaris Moor man, had niet ten doel deze laatste een ministerszetel aan te bieden. Suiker nog niet duurder Vrees voor schaarste zou ongegrond zijn. De vakgroep detailhandel in krui denierswaren deelt ons mede: „Bij het publiek blijkt thans niet alleen een ongegronde vrees voor schaarste aan su ker. doch ook veel misverstand ten aanzien van de bjj dp handelaren aanwezige voorraden van dit artikel te bestaan. In verband met een nieuwe prijs vaststelling verbood de regering de fabrikanten met ingang van 5 Maart 11. leveringen te ven-ichten. Mede ten gevolge van 'n reeds maanden lang bestaande auotering waren de voor- raden bij de handel op deze datum evenwel beperkt tot ten hoogste de wekelijks benodigde hoeveelheid. Voorzover de detaillisten thans worden herbevoorraad wordt, in af wachting van een definitieve rege ling. de ontvangen suiker hen tegen de nog nader vast te stellen prijs De- rekend. Het is hen evenwel verboden het puhliek thans een hogere prijs dan f 0.76 per kg. te doen betalen. De winkelier kan dan ook bezwaarlik uit deze nleawe voorraden leveren alvorens de regering een beslissing heeft genomen ten aanzien van de prjjs, tenzij hij h«t. zijn winstmarge mogelijk aanzienlijk overtreffende, prijsverschil voor eigen rekening wenst te nemen". ...wordt de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ernest Bevin, 70 jaar; ...is het 500 jaar geleden, dat de Italiaanse zeevaarder Ame rigo Vespucci, naar wie Ame rika ls genoemd, te Florence werd geboren. Zaak Nanno Meinders binnenkort in behandeling Er bestaat een gerede kans. dat de zaakNanno Sjoerd Meinders. het zevenjarig zoontje van het echtpaar Meinders te Assen, dat door zijn Duit se pleegmoeder te Bremen. Frau UU- ner. niet wenst te worden afgestaan, nog deze maand door het United Sta tes Court of the Allied High Com mission for Germanv zal worden be handeld. ROZA RAZMARA VERKLAART Het klinkt echter niet erg waarschijnlijk. „Mijn broer is door communisten vermoord, ik verwachtte dit", ver klaarde de electrotechnische ingenieur Itoza Razmara te Boston, in de Amerikaanse staat Massachusetts. Roza Razmara is directeur van de afde ling opleiding van de Iranese spoorwegen. Hjj vertoeft met verlof in de Verenigde Staten en werkt, thans bjj een Amerikaanse ingenieursfirma. „Het was bekend", aldus Roza Razmara, „dat mijn broer, voor hy premier werd, sterk tegen het com munisme was gekant. Sinds enige tijd ls er in Iran een beweging gaan de om tot de nationalisatie van de olie-ontginningen te komen. Het is mijn mening dat de communistische ondergrondse zich van deze bewe ging heeft bediend om onrust te ver- MET INGANG VAN 19 MAART Kelltiers krijgen voortaan vast garantieloon. Het Horecabedrijf heeft een begin gemaakt met. de afschaffing van het fooienstelsel. Met ingang van 19 Maart is iedere werkgever, die een hotel, restaurant, café-restaurant, café of cafétaria exploiteert, verplicht een bedieningsgeld vast te stellen dat een percentage is van het bedrag ver schuldigd voor logies of vertering., In aansluiting aan dit systeem is een garantic-inkomenregeling ontworpen voor personen, die geacht worden bedieningsgelden te ontvangen. Gvexv een bepaalde periode wordt telkens "nagegaan hoeveel gemiddeld weekinkomen en bedieningsgeld van een werknemer is geweest. Ligt dit weekinkomen lager dan het voor de fünctie van de betrokken werknemer vastgestelde garantie-inkomen, dan is de ondernemer verplicht dit ver schil by te betalen. Deze garantie inkomens zijn zodanig, dat zij de werkgever voldoende bestaanszeker heid bieden. Naar Dondefdag op een conferen tie door de Fedei-atie van Werkge vers-organisaties in het Horecabe drijf werd medegedeeld, zou het ide aal geweest zijn, indien men het fooi enstelsel radicaal had kunnen af schaffen. Dit kon echter niet plotse ling gebeuren, doch men zal geleide lijk te werk moeten gaan. Zulks hangt voor een groot deel van het publiek af. Nu in elk horecabedrijf van 19 Maart af het percentage voor bedie ningsgeld is vastgesteld en wordt be kend gemaakt en het publiek weet, dat het inkomen van de betrokken werknemer op een behoorlyke wyze is geregeld, zal het voor de werkge vers in het Horecabedrijf van het pu bliek afhangen of het fooienstelsel in de toekomst geheel kan worden af geschaft. Het publiek zal dus geen froter bedieningsgeld moeten geven an in de desbetreffende zaak is vastgesteld. Het is de kellners op straffe van ontslag verboden meer bedieningsgeld in rekening te bren gen dan het vastgestelde. Men hoopt in de toekomst zover te komen, dat het bedieningsgeld wordt gecalcu- leerd in de exploitatie der horecabe- drijven. Op het ogenblik beginnen de bedrijven met meer kosten te maken voor de productiefactor ai-beid. In de vaststelling van het bedie ningsgeld ls de werkgever gebonden aan de volgende minimum percenta ges: 15%, 12y2 of 10% van het bedrag verschuldigd voor het ver. strekken van logies, logies met ont bijt, al naar gelang de verblijfsduur. 10 12 f/2 10 en 15 van het bedrag, verschuldigd voor het ver krijgen van verteringen, in restau rants, café-restaurants, cafétaria's en café's. Werknemer en wei-kgever zijn ver plicht het bedieningsgeld afzonder lijk in rekening te brengen. Pei-ronkellners brengen voor ver koop van chocolade, verpakt ijs en tabaksartikelen geen bedieningsgeld in rekening, doch ontvangen van de werkgever een provisie van de ver koop. Voor de inkomens, die door de werkgevers worden gegarandeerd, is een schaal vastgesteld. Zij bedraagt voor een hotel-, café- of bar-keilner 53.35 tot 49.50 per week. Voor een restaurantkellner, hotel-café-restau- rantkellner en café-restaurantkellner 55.55 tot 50.05. Voor een chef de rang 61.05 tot j 55.voor een eei-ste obex-kellner 68.20 tot 61.60, voor een serveei-ster 37.40 tot 34.10, voor een eerste barkeeper 61.05 tot 55.In seizoenbedry- ven liggen deze garantie-inkomens minstens 10 en hoogstens 20 hoger. Aan het tot stand komen van deze regeling, die thans door het college van rijksbemiddelaars is goedge keurd, is drie jaar gewerkt. Woensdagavond zijn een klein aantal officieren en onder-officieren die zich vrywillig voor het Nederlands Detachement Verenigde Naties hebben gemeld, per lynvliegtuig van de K.L.M. vertrokken, teneinde enkele open gevallen officiers en onder-officicrsplaatsen aan te vullen. Onder de ver- trekkenden bevond zich ook ds. P. Meerburg, Nederlands Hervormd predi kant te Maastricht, die als legerpredikant naar Korea is vertrokken. Ds. P. Meerburg (links) passeert de contröle op de Amsterdamse luchthaven. wekken en dat zij verantwoordelijk is voor de moord op mjjn broer", al dus Roza Razmara. In Teheran deelt men die mening echter niet. Daar ziet men in de moord een zuiver binnenlandse aan gelegenheid. De politieke vijanden van Razmara zouden hebben ge vreesd, dat hij dictatoriale maatrege len zou nemen. Volgens het Franse blad Le Monde bestaat de mogelijkheid, dat Razma ra het slachtoffer is geworden van groot-grondbezitters, die het niet eens waren met zijn plannen voor so ciale hervormingen. De nationale begrafenis van gene- ï-aal Ali Razmara, de Perzische eer ste minister, had plaats in de Sepah- salar Moskee, in tegemvoordigneid van prins Ali Reza, broeder van de Sjah, het corps diplomatique en tal rijke vooraanstaande personen. De buurt van de Moskee werd streng be waakt. De Perzische regering heeft een rouwdag afgekondigd waarop alle regeringsbureaux gesloten blijven. De dader zou tegenover de politie verklaard hebben: ,,Ik ben een trou we dienaar van de Islam en vernieti ger van de vijanden van de Islam. Waarom hebt ge ons land aan het buitenland uitgeleverd, zodat ik myn daad wel begaan moest". De dochter van koning Leopold gedoopt. Plechtigheid in familiekring. Donderdagmorgen is prinses Ma ria-Christina, Daphne. Astrid, Elisa beth. Leopoldine, dochter van koning Leopold en van de 34-jarige prinses van Retie, in de kapel van het ko ninklijke paleis te Laken ten doop gehouden. Prinses Maria-Chiistina werd op 6 Februari in het paleis te Laken ge boren en nadat in aanwezigheid van de voorzitters van Kamer en Senaat, de eerste minister, de minister van ■justitie en de burgemeester van Brus sel de geboorteakte was opgesteld werd zij voorlopig gedoopt. De doopplechtigheid voltrok zich Donderdagmorgen in de intimiteit van de familiekring en er waren geen functionarissen aanwezig. Slechts Amerikaans toestel bij Rome In zee gestort. ZES OV ERLEVENDEN OPGEl'IKl. Een transportvliegtuig van de Amerikaanse marine is by Rome in ■;ee gestort. Het toestel was Donder dagmorgen opgestegen en werd sinds dien vermist. Later op de dag werden wrakstukken in zee gevonden. Een Italiaanse torpedojager pikte 50 km. f,-.'U Zuiden van Rome, zes overleven den op, die in rubberboten ronddre ven. Er komt een Duitse ambassade in Den Haag. Men verwacht, dat de eerste West- duitse diplomatieke missies gevestigd zullen worden te Rome. Den Haag, Brussel, Athene. Kopenhagen, New Dehlhi, Stockholm en misschien Ot- een fotograaf had vergunning een I tawa én Pretoria. In de eerste drie foto van de plechtigheid te maken, i plaatsen zouden dan ambassades ge- Prinses Maria-Christina werd ge- vestigd worden en in de andere lega- doopt door kardinaal van Roey, ties, aartsbisschop van Mechelen. I KOMT DAARAAS S00IT EES EISDE Wederom een planter vermoord in Oost-Java. Woensdagochtend is in Oost Java wederom een Nederlandse planter vermoord. Het slachtoffer is de 58- jarige tuin-employé Hayes van de suikerfabriek Tjandi. Over deze moord meldt de correspondent van Aneta te Soerabaja dat de heer Hayes, die in een ieep op de grote weg reed. by een dessa door een ben de werd aangehouden en in net zij terrein werd gevoerd. Na enige tijd liet de bende Hayes vrij. Deze liep toen terug naar de plaats waar de ieep was achtergelaten Toen Hayes een Indonesische arbeider ontmoette, scheen de bende argwaan te krijgen. Zij beschoot althans alsnog de plan ter, die op slag werd gedood. Rijkswaterstaat moet baggeren! Urenlange stagnatie door onvoldoende diepte bij de fuik in Breskens. Het ls Donderdagmorgen weer misère geweest met de veerdienst Mis singenBreskens. Toen om kwart over acht de Koningin Juliana de fuik in Breskens wilde binnenvaren, bleek er onvoldoende water in de fuik te staan. De boot kon zo dicht by de klap komen, dat de passagiers het schip konden verlaten, maar de auto's waren genoodzaakt aan boord te blijven. Het was marktdag in Middelburg en dus groeide het aantal auto's snel, terwyl ook in Missingen weldra een lange file ontstond. De stagnatie duurde uren en was om half elf des morgens nog steeds niet opgeheven. Resultaat: mopperende automobilis ten, gemisce treinverbindingen rei- rigers, die om tijdig in Zeeuwsch- Vlaanderen te komen voor het af doen van hun zaken de lange om weg over Kruiningen-Perkpolder moesten maken. De oorzaak moet gezocht worden in het feit. dat niet tydig in de ha ven van Breskens is gebaggerd. Weliswaar was Je waterstand Don- dagmorgen zeer laag, maar ook verleden jaar was de waterstand dikwyls abnormaal laag zonder dat dit echter stagnatie in de veerdiens ten veroorzaakte. Als er tydig ge baggerd was zou de stagnatie zich ook ditmaal niet hebben voorgedaan Het spreekt vanzelf dat deze nieuwe stagnatie het tegendeel van een reclame is en onder meer het vreemdelingenverkeer ernstig schaadt. Nu is dat verkeer nog niet groot, maar als deze zomer de stroom van auto's en bussen weer over de WesterscheJde trekt, ztjn de gevol gen niet te overzien. Wil men het Vreemdelingenver keer op Walcheren kapot maken, dan is de beste methode: zorgen, dat er regelmatig stagnatie bij de veer diensten is. Toevallig valt deze nieuwe misère samen met de publicatie van het adres, dat de beide Zeeuwse Kamers van Koophandel tot de regering heb ben gericht. (Zie pag. 2 van dit blad). Sterker argument voor de nood zaak van een ernstig onderzoek kan men zich bezwaarlijk wensen! DE WATERSTAAT SPREEKT. De Rijkswaterstaat geeft de vol gende lezing van het geval: Vlak voor de fuik werd de Ko ningin Juliana Donderdagmorgen door een rukwind gegrepen. Terwijl het voorste gedeelte van het schip zich reeds in de fuik bevond, raak te het achtei-schip buiten de geul voor de fuik aan de grond. Baggeren moet wegens de Rijks waterstaat periodiek geschieden. De ene keer is de aanslibbing zeer sterk, de andere keer is er zeer weinig. Getracht zal nu worden om zo spoedig mogelijk te laten baggeren- Totzover de mededeling van de Rijkswaterstaat. DE KAPITEIN SPREEKT. Naar de kapitein van de veer boot mededeelde ls zijn schip in de fuik aan de grond gelopen, waarbij het achterschip vrij bleef. Er is nog geprobeerd door te manoeuvreren met het achterschip de boot los te krijgen. maar dat gelukte niet. Hg schreef het ongeval toe aan de lage waterstand by Oostenwind en de geringe diepte van het vaar water. Een waterstaatsdeskundige even wel. meende een andere verklaring te kunnen geven. Hy zelde: by het verminderen van de snelheid, toen het schip de fuik binnenliep, is het door de wind gegrepen en het kwam scheef In de fuik te liggen. NIEUWE STAGNATIE. Maar teleurstellend was het wel, dat terwijl de deskundigen he' oneens waren Donderdagavond te 8 uur, de bootdienst Vlissingen- Breskens opnieuw gestaakt moest worden in verband met de lage wa terstand. Er is om 12 uur des avonds nog een enkele vaart gemaakt, omdat men de wachtende passagiers niet al te erg wilde duperen Aflevering van meel en bloem onder controle Gericht tegen speculaties. Het bedryfschap voor granen, za den en peulvruchten heeft de fabri kanten van tarwemeel, tarwebloem en tarwegriesmeel verplicht met in gang van Vrydag 9 Maart 1951 deze producten ter beschikking te houden van het bedryfschap. Deze verplich ting geldt evenwel niet voor hoeveel heden, die per week afgeleverd wor den in een kwantum, dat niet groter is dan de hoeveelheid, die in de perio- de 13 Januari tot 11 Februari jl. ge middeld per week is afgeleverd. Voor de bereiding van tarwemeel, -bloem en -griesmeel is eveneens een derge lijk voorschrift uitgevaardigd. Het bedrgfschap neemt op deze wij ze de productie en de aflevering van deze artikelen onder contröle. Naar het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede deelt. betekent de maatregel, dat de maalindustrie kan blijven zorgen voor een normaal veï'loop van de normale leveranties aan de bakkery, de verwerkende industrie en de han del, zodat moeilykheden voor de nor male voorziening niet kunnen optre den. Nu het bedryfsleven een prijsver hoging. met name van brood en broodgrondstoffen verwacht, acht de overheid het echter nodie- aan de mo gelijkheden van speculatieve uitbrei; ding van productie en voorraadvor- ming evenals bij de suiker een einde te maken. Queuille heeft goede kans van slagen. Queuille heeft de opdracht om 'n nieuw Fi kabinet te vormen aan vaard. Het wor-t vrjjwel zeker ge acht, dat hy vandaag in het parle ment by de stemming over zyn per soon de vereiste meerderheid zal be halen. Queuille zal zy'n kabinet geduren de het weekeinde vormen. Het zal niet veel afwyken van dat van Ple ven. Concessies yan de radicalen op het stuk van de kieshervorming schijnen veel te hebben bijgedragen tot de oplossing van de crisis. Amerikaanse steun aan nationalisten in Marokko Ambtenaren van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken ge ven volgens Reuter in particuliere gesprekken uiting aan hun overtui ging, dat Washington de anti-Fran se beweging in Marokko aanmoe digt. zeggen hiervoor onweerlegbare bewijzen te hebben. Er is in rege- ringskrixigen sprake van. dat Frank rijk te Washington zal protesteren via diplomatieke kanalen en zon der publiciteit door middel van de pers. Plaatsvervangers maakten geen vorderingen. De vierde byeenkomst van de plaatsvervangers in Parys heeft wei nig resultaat opgeleverd. Een lid van de Franse delegatie verklaarde na afloop van de zitting: Naar myn mening zijn geen merkbare volke ringen gemaakt. J SCHRALE WIND Geldig tot Vrijdagavond: Matige tot krachtige en in het Noorden van het land af en toe har- de wind tussen Oost en Noordoost. Over het algemeen veel bewolking maar overwegend droog weer. Nog iets lagere temperaturen dan giste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1