MILUOENEN VLUCHTELINGEN MOETEN GEHOLPEN WORDEN Snuif en wrijf Grote flatblokken verrijzen te Vlissingen. Dodelijk ongeval bij Biezelinge. Va s e n o IÊÏÏÊmiïÊi a DE 00STERSCHELDE WORDT ONTDAAN VAN MOSSELEN EEN MIDDELBURGSE PREDIKANT VERTREKT NAAR AMERIKA De „Jacob van Heemskerk" Maandag naar Vlissingen. Het arbeidsconflict in 0. Zesuwscb-Vlaanderen. Gymnasium-afdeling Chr. Lyceum erkend. Gedenksteen in nieuwe UK. Kerk van Eede. a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 8 MAART 1951 VELDTOCHT TEGEN DE WANHOOP Maandag wordt In Middelburg een grote inzameling gehouden D.P. Twee simpele letters, maar de aanduiding van één der grootste internationale vraagstukken, van een onoplosbaar probleem: de massale volksverhuizing van millloenen Duitsers en Oost-Europeanen. Zij heeft een ellende te weeg gebracht, waarvan wfl ons nauwelijks een voorstelling kun nen vormen, een nood, die practisch niet te lenigen is. Toch moeten wJJ daartoe in eendrachtige samenwerking een poging doen, omdat dit een Christenplicht is. voor de inzamelingsactie beschikbaar te stellen. Degenen, die niets in natu- ra kunnen missen, kunnen een gift storten by de Amsterdamse Bank. De ingezamelde goederen worden gesor teerd in het Leger des Heils-lokaal; men hoopt ze binnen een week te kun nen verzenden. Voor deze actie is een bestuur ge vormd, waarin zitting hebben, burge meester mr. N. Bolkestein (Voorz.), mevr. A. Batten-Paarlberg (U.V.V.- vice-voorz.), mevr. PostmaDe Ko ning (le seer.), mej. J. M. Stolk (dir. Huish.school, 2e secr.) en de heer H. Kruithof (wnd. dir. Maatsch.-Zorg- penningm.). In het werkcomité hebben zitting de dames M. C. Don-Verboom (Herv. vrouwenver.), H. Ikkink-Zwiers (N. C.V.B.), J. P. Roessing (Doopsgez. Gem.), R. Veldkamp (dir. Landb.- huishoudschool) en J. G. van 't West- ende-Vervenne (R.K. Vrouwenver. St. Elisabeth) en de heren J. M. Hertogh (R.K. Soc. Charitatief Centrum), J. de Kuyper (diakonie N.H. gemeente), mr. J. M. Pilaar (Ned. Rode Kruis), S. Remijn (Ger. Gemeente), J. J. de Rey (Ver. v. Vrrjz. Herv.), M. Ton (diakonie Ger. Kerk), P. Winkster (Humanitas) en T. Fons (kapt. Leger des Heils). In vervallen houten keten, in toch tige, grauwe kazernes zgn zij samen- gehoopt, de „displaced persons", de opgejaagden en vluchtelingen, ver bitterd, vervuilend, met versleten kle ren en volkomen onvoldoende gelde- iyke ondersteuning. Armen, ryken, geleerden en eenvoudigen van geest, zrj allen zfln geheel verpauperd, kun nen niet meer tegen ae stroom op roeien, zien geen toekomst meer. Te midden van wanhoop, armoede en wrok, van chaos en verwaarlozing, groeit de jeugd op tot het geslacht van morgen, dat geen idealen kent, omdat het geen enkel uitzicht heeft. Het ergste voor deze ongelukkigen is het besef overbodig te zyn en onge wenst, is de wetenschap op de schop stoel te zitten. YVest-Duïtsland riet geen kans de tien millioen vluchtelin gen huisvesting te bieden, te voeden en werk te verschaffen; er dient in gegrepen te worden, doch niemand weet op welke wyze. OOK VOOR ONS EEN TAAK. De Kerken in Nederland en ver scheidene particuliere organisaties hebben begrepen, dat ook zij verant woordelijkheid dragen ten opzichte van deze zaak. Men heeft de krach ten gebundeld en een Nat. Commissie voor Vluchtelingenhulp in het leven geroepen. Zij heeft gemeend steun te moeten verlenen aan 't gebied, waar aan tot heden de minste aandacht werd besteed, dat aan ons land grenst en waar het aantal vluchtelingen re latief zeer hoog is (29.5 van de be volking!), t.w. Neder-Saksen. Reeds is in een aantal gemeenten een inza meling gehouden. Maandag a.s. komt Middelburg aan do beurt. Vrachtauto's zullen door de straten ryden en huis-aan-huis zal worden gebeld. Men vraagt speciaal om kleding voor kinderen en opgroei ende jeugd (018 jaar), maar ook schoeisel, speelgoed, linnengoed, de kens, matrassen, gordynen en wat dies meer zy. Men weet, dat niemand in deze tijd veel kan missen, maar vertrouwt op de naastenliefde en barmhartigheid van de Middelbar- gers. ZET HET ALVAST GEREED. Verzocht wordt om zo mogelijk scho ne en ongehavende artikelen beschik baar te stellen, schoenen aan elkaar vast te knopen en de gaven Maandag morgen alvast gereed te zetten. Ver pakkingsmateriaal, zoals cartonnen dozen en jute-zakken, wordt ook gaarne in ontvangst genomen. Voorts wordt een beroep gedaan op vrachtauto-bezitters, om min voertuig Boerenclag van de N.C.B. in Aardenburg. OP S JULI A.S. Op Dinsdag 3 Juli houdt de N.C B. in Aardenburg een West-Zeeuwsch- Vlaamse Boerendag, welke ook door een vrij groot aantal gasten uit het Oostelijk deel en uit Noord-Brabant zal worden bijgewoond. Behalve een vergadering, staan er sport- en spel- demonstraties door landbouw-jonge- ren op het programma. Advertentie Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met vervolg van blz t) hoogste verdieping komt ©r een zol derbergplaats. Dit gebouw wordt gefinancierd als „herbouwplicht". Tenslotte heeft de vereniging Volkshuisvesting nog een uitgewerkt plan liggen wanneer straks het bouw volume voor 1951 definitief wordt toegewezen. Zij wil namelijk op het vroegere terrein van „Levenslust" aan de Sin gel een aangesloten blok van 60 klei ne middenstandswoningen bouwen. Als de plannen doorgaan, dan zal het een soort flatreeks worden met drie woningen boven elkaar. Het gehele terrein van de apotheek Ockenburg tot aan de Bosjeslaan zal dan bebouwd worden en op de hoek van de Bosjeslaan komt dan een groot winkelpand, dat tot de verle vendiging van dit kruispunt stellig zal bijdragen. De woningen krygen om het andere huis twee of drie slaapkamers. Elke woning krflgt een flinke woonkamer en een keuken, waarbij zich een zo genaamde „natte batterij" bevindt, namelijk een douchecel en een was hok met stortbak. De financiering van deze plannen moet nog nader bekeken worden, zo dat wijzigingen nog mogelijk zfjn. Verrijzen deze huizen aan de Sin gel. dan zal daarachter een vrij groot open terrein komen te liggen, waarop de ontwerpers een kleuterschool met speelplaats hebben geprojecteerd. Aan een school van dit type be staat grote behoefte in dit gedeelte van de stad. De verblijdende bouwactiviteit, die wij hier geschetst hebben, is onge twijfeld behalve voor het personeel van de Kon. My. „De Schelde", ook van grote betekenis voor de ontwik keling van Vlissingen als stad en ve len zullen er ongetwijfeld met waar dering kennis van nemen. MOEDIG GEDRAG BELOOND. Voor het op moedige wijze redden van een vierjarig kind, dat voor de Campveerse toren te Veere te water was geraakt, is door de burgemees ter van Tholen aan de heer C. Schot J. C.zn. te Tholen door het Carnegie Heldenfonds uitgereikt de bronzen medaille met inscriptie. Onlangs is ook aan mevr. E. SchotCornelisse uit Tholen, varende op een motor- vrachtscheepje. eveneens deze me daille uitgereikt voor haar moedig gedrag by het redden van een kind. dat te Utrecht in de sluis was geval len. Aanrijding tussen motor en vrachtauto. Woensdagmiddag omstreeks één uur had op de Rijkswég onder Bie zelinge een verkeersongeval plaats, dat aan de 31-jarige mevr. E. Smal- legangeBoons uit Krabbendijke 't leven heeft gekost. De heer P. W. Smallegange reed met zijn motorfiets In de richting Goes, terwyi zyn echtgenote op de duo was gezeten. Ongeveer ter hoogte van Biezelin ge verloor de motor plotseling de uitlaat. Vermoedeiyk is de motor- ryder hierdoor even afgeleid, waar bij hij in botsing kwam met een hem achteroprydende vrachtauto met klompen van de fa. W. uit Goes. De motorryder kwam te vallen en brak een been, doch zijn echtgenote werd door de auto gegrepen. In zorgwek kende toestand werd zy naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes over gebracht waar zy enige tyd later aan de verwondingen is bezweken. Ook de heer S. werd naar dit zie kenhuis vervoerd. STRIJD TEGEN MOSSELPARASIET Daarna uitzaai van onbesmet zaad Naar wjj vernemen heeft het Provinciaal Bestuur besloten om adhaesle te betuigen aan het verzoekschrift van de Stichting voor de Zeeuwse Vis- serybelangen. dat werd ingediend bij de minister van landbouw, om maat regelen te vragen, die het inosselbedryf weer op de been zullen helpen. Gevraagd is om een subsidie vóór het schoonvissen der mosselpercelen in het Zeeuwse Stromengebied, ten einde te bereiken dat de mosselpara siet zoveel als maar mogeiyk is wordt opgeruimd. Vervolgens zouden deze schoongeviste percelen moeten wor den bezaaid met jonge mosselen uit de Waddenzee, die parasietvry zijn. Negen meiisun in e«n Kamertje van D.P.-kamp Adelheide. geen toekomst Dubbele functie Dr. A. H. Oussoren neemt 15 April afscheid van zijn gemeente. De gezellige werkkamer van dr. A. H. Oussoren, Gereformeerd predikant te Middelburg, Is thans ietwat ontluisterd: stampvolle, op elkaar gestapel de kisten en koffers nemen er een dominerende plaats in. Het vertrek van deze voorganger naar de Nieuwe Wereld zoals gemeld heeft hij een be roep aangenomen naar Hoboken (New Jersey) is namely!: zeer aan staande: op 17 April vertrekt het dominésgezln met de „Nieuw Amster dam" naar Amerika en nog deze maand worden de kisten en koffers per vrachtschip verstuurd. „In Hoboken kryg ik een dubbele functie te vervullen", vertelde de scheldende predikant ons gisteren. „In de eerste plaats treed ik op als voorganger bij de Christian Refor med Church, daarnaast ben ik aan gewezen als geesteiyk verzorger van de Nederlandse emigranten in het stedelijk Zeemanshuis en van de Ne derlandse zeelieden, die op New York varen. In verband met laatst genoemde taak zou ik het op prijs stellen, wanneer men mij de namen en adressen verschaft van opvaren den der schepen, die regelmatig in New York liggen." De nodige formaliteiten voor het vertrek naar de „States" zyn inmid dels vervuld. „Ik heb me door een ware papierberg heen moeten wor stelen'aldus ar. Oussoren. De ker- keraad heeft hem toegestaan na Pa sen vacantle te nemen en dat ia ook wel noodzakelijk, want zo'n verhui zing naar een ander werelddeel brengt zeer veel rompslomp en druk te met zich mede. Dr. Oussoren heeft per 1 April ontslag aange vraagd als leraar aan het Chr. Ly ceum. Het staat nog niet vast wie hem als zodanig zal opvolgen. Wat zyn kerkelijk ambt betreft: er is in middels een beroepingscommissie in gesteld, die echter heeft besloten eerst een beroep uit te brengen, wanneer de huidige voorganger in Amerika voet aan wal heeft gezet HET AFSCHEID. Op Zondag 15 April zal dr. soren afscheid nemen van Ous- :Hn Mid delburgse gemeente, zowel in een ochtend- als In een avonddienst De eerste wordt om 9.30 uur in de Kof- pleinkerk gehouden, de andere om 5 uur in de Noorderkerk. Waarschijnlijk zal dr. Oussoren op 25 April in zyn nieuwe woonplaats arriveren. In de Hudsonstraat te Hoboken wacht hem en zyn gezin een ruime pastorie. Op Zondag 29 April of op Zondag 6 Mei doet hy zyn intrede in zijn nieuwe gemeente. Velen in het land zullen hem vóór zyn vertrek nog eenmaal kunnen be luisteren. De avonddienst in de Noorderkerk op Zondag 18 Maart GUNNING. Door de Hoofd-Ingenieur-Directeur van de Provinciale Waterstaat in Zeeland te Middelburg is onderhands opgedragen aan de Betonwarenfa- brieken C. Pleters té Middelburg ten behoeve van het wegvak Mid delburgSouburg, de levering van 165.900 betontegels met de benodig de trottoir- en opsluitbanden, voor de totaaJprys van 94.134,59. wordt nameiyk door de radio uitge zonden. Vandaag vertoeft dr. Oussoren in de N.C.R.V.-studio te Hilversum, waar hy het woord richt tot de Ame rikanen. Deze korte toespraak wordt op de gramofoonplaat vastgelegd, welke naar de Ver. Staten wordt kozen, gezonden om tz.t. ter gelegenheid Mede met het oog op het Wetsont- van het beroemde tulpenfeest Holland (Michigan) voor de microfoon te worden gedraaid, De luchtverdedigingskruiser „Ja cob van Heemskerk" wordt Maan dag a.s. in de haven van Vlissingen verwacht. Dinsdag zal het schip in dok gaan voor reparatiewerkzaam heden. Het marinevaartuig „Stortemelk" zal Vrijdag de haven van Vlissingen binnenlopen en daar blijven tot Maandag. De „Stortemelk" maakt op het ogenblik een oefenreis. Zeeuwse Assurantie-club De Zeeuwse Assurantie Club hield in café „De Landbouw" te Goes on der voorzitterschap van de heer P. Bouman te Middelburg haar tweede jaarvergadering. Deze vereniging heeft ten doel de assurantieweten schap te bevorderen. In deze vergadering, hoofdzakelijk fewijd aan huishoudeiyke zaken, rachten secretaris en penningmees ter hun jaarverslag uit en werden de aftredende bestuursleden, de heren P. Bouman en F. van den Bunder, her- Installatie president Rechtbank Middelburg. Vrydagmlddag om 2 uur wordt te Middelburg een openbare zitting ge houden van de Arrondissementsrecht bank, tydens welke bijeenkomst de nieuwbenoemde president van de rechtbank, mr. C. R F. van Roggen en de nieuwe vice-president mr. P. van Empel. worden geïnstalleerd. men terwijl tot voor- en nazorgzuster werd benoemd zuster G. Wieringa, die in het bezit van de voorgeschre ven diploma's is. Om te beginnen werd consultatie bureau gehouden te Goes (des Dins dagsmorgens), te Middelburg en te Vlissingen (beide des Dinsdagsmid dags), terwijl het in de bedoeling lag cleze dienst zo spoedig mogelijk over de andere delen der provincie uit te breiden. Van het begin af heeft het op de genoemde bureaux niet aan werk ont broken en de belangstelling is nog steeds groeiende. De bekendheid, die dit werk in zo korte tyd heeft ver worven, is mede te danken aan het feit, dat er een intensieve samenwer- i li i werp Assurantiebemiddeling, was de king bestaat tussen de leiding van tie raoio- vergadering van mening, dat deelna- deze dienst en vele doktoren, wyk- talu« me aan de schriftelijke cursussen werd op de consultatie-bureaux, die van de Stichting Vakontwikkeling verpleegsters, sociale instellingen, in- zoveel mogelijk moet worden bevor- -<-*-*= derd. Teneinde de activiteit te stimule ren, werd na enige discussie een Er is een grote hoeveelheid jonge mosselen in de Waddenzee momen teel, die spoedig moet worden wegge- vist. Wel zullen er voldoende jonge mosselen zijn om alle schoongemaak te percelen te bezaaien, doch dat is juist niet nodig. Het gaat nl. om een grote proef, waarby kan worden na- fegaan of de mosselparasiet ook in e aanstaande zomer weer levensvat baarheid heeft. Men stelt zich nu voor, dat minder grote hoeveelheden mosselen beter zullen groeien, en daardoor meer weerstand zullen heb ben. Deze eerste maatregelen werden door de Stichting voor de Zeeuwse Vissery'belangen voorgesteld na over leg met het Bedryfschap voor Vis serijproducten (dir. drs. D. J. van Dijk*uit 's-Gravenhage), dr. P. Kor- ringa, bioloog bij het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek te Bergen op Zoom en ir. A. H. van Erp, inspecteur der visseryen voor de Ws/Henzee. De voorgestelde maatregelen kon den niet eerder worden overwogen, omdat vele mosselvissers eerst wilden afwachten hoe de ontwikkeling van de parasiet zou verlopen, speciaal na het invallen van lagere temperaturen tegen de winter. Gebleken is evenwel, dat practisch alle mosselen, zowel jonge, halfwas- en consumptiemosselen thans dood zyn, zodat van een herstel dezer mos selen geen sprake meer kan zyn. Het Provinciaal Bestuur meende het verzoek van de in de Stichting voor de Zeeuwse Visserybelangen ge organiseerde mosselvissers en van al de visserygemeenten uit Zeeland te moeten ondersteunen by de minister, omdat bj het gehele bedryfsleven, alsmede by de ambteiyke visseryorga- ncn. in grote lynen overeenstemming blijkt te bestaan over de te nemen maatregelen. Zorg voor geestelijke volksgezondheid CONSULTATIEBUREAU VAN HET GROENE KRUIS De Prov. Zeeuwse Vereniging ,,Het Groene Kruis" opende per 1 Augustus 1950 een Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid. Dr. B. Pfaeltzer, psychiater te Middelburg, verklaarde zich bereid de leiding van deze dienst voorlopig op zich fe ne- commissie benoemd, welke zich spe ciaal met de cursusaangelegenheden zal bezig houden. Men besloot een poging te doen studieclubs in het le ven te roepen en in afwachting van de docenten, die t.z.t. beschikbaar zullen zijn, in clubverband te gaan studeren. Conferentie Vrijdag a.s. Naar wy van werkgeverszijde ver nemen heeft de voorzitter van bet college van Rijksbemiddelaars, mr. J. J. Berg< ken Oost - begrip van de directie der Spiegel- glasfabriek die reeds met de werk nemers tot overeenstemming kwaro uitgenodigd voor een bespreking met de Bsdrjifsunie. teneinde te ko men tot afsluiting van een regionaal collectief arbeidscontract. De bespreking wordt gehouden op Vrijdag 9 Maart a.s„ in het gebouw van de Stichting va.n de Arbeid t© 's Gravenhage. M0SSZLSCH1PPER VIST OP WRAKSTUKKEN. Oud materiaal brengt aardig wat op I Nu er geen mosselen te vissen zyn, probeert ieder mosselkweker op de een of andere wyze zyn vaartuig pro ductief te maken. Schipper V. uit Yerseke kwam op het idee eens te gaan kyken naar de wrakstukken van verongelukte vliegtuigen. De ma terialen van deze wrakstukken zijn duur en schaars zodat daar wel vraag naar is. Dinsdagmiddag arri veerde hij in de Yersekse haven met de wrakstukken van een vliegtuig, waaraan hy met zijn personeel twee dagen had gewerkt, omdat het deels reeds in het zand was geraakt. Hier uit blykt wel. dat de mosselschippers de moed niet opgeven maar ervan trachten te maken wat er van to maken is, in de hoop dat er eens weer op meer normale wyze een bo terham te verdienen is. richtingen voor zenuw-patiënten enz. Tot en met 31 December dus in een periode van slechts vyf maanden gratis toegankelijk zyn, door 143 per sonen advies gevraagd. De hutsbe- zoekster, zuster Wieringa, legde in diezelfde periode 432 bezoeken af. Reeds nu. in zo korte tyd, is de overtuiging verkregen, dat het Groe ne Kruis een arbeidsterrein ontgon nen heeft, dat ryke vrucht kan dra gen. Advertentie GOLDEN VIRGINIA Openbare les Huishoud school Middelburg. VOOR HET EERST NA IS JAAR. Voor het eerst na dertien jaar is gisteren in de Industrie- en Huis houdschool aan het Molenwater te Middelburg een openbare les gege ven. Dat hiermede in ©sn behoefte is voorzien, bleek zonneklaar uit het zeer talrijk bezoek; men heeft hel zelfs nodig geoordeeld ook vandaag de schooldeuren voor belangstellen den open te zetten. Vriendelijk lachende deerntjes met sneeuwwitte schorten en dito mutsjes wezen de bezoeksters en bezoekers de weg in de doolhof van gangen en zonnige lokalen, waar de vele leerlin gen aan de slag waren en nog beter haar best deden, dan zy normaal reeds plegen te doen. Het waren voornamelyk moeders, die een kijkje kwamen nemen en velen hadden haar aankomende dochters vermoedelijk toekomstige oupillen van de school heer waagde zich in dit damespara- dys om te trachten eveneens een in druk te verkrijgen van het hier ge geven onderwijs. Namens het ge meentebestuur toonden de wethou ders L. J. Geers en A. J. Berenpas hun belangstelling. De openbare les ging gepaard met n expositie ui elk lokaal werk der meisjes. Hieruit sprak de van het animo, waarmee zy het onderwijs vol (en. maar ook en vooral de kwali- eit van dit onderwijs dat veel uit gebreider is dan een buitenstaander kan vermoeden. De tekeningen van <fe leerlingen, zoals de aan de natuur ontleende motieven voor handwer ken, de fraaie handwerken zelf en het andere naaiwerk de smaak, waar mede bhv. een Paastafel was gear rangeerd, de gerechten, die de meis jes maakten, dat alles en nog veel meer sprak voor zichzelf en wekte unaniem bewondering op. Directrice, leraressen en leraren mochten vele eomolimentjes in ont- vangst nemen, Zy hebben ze wel ver meegenomen, maar ook een enkele dienü Vrijspraken door Rechtbank Middelburg, De Arrondissementsrechtbank te Middelburg heeft Woensdag de taxi-ondernemer L. H uit Nieuw en St. Joosland, die terecht heeft gestaan wegens vervoer van een hoe veelheid gestolen zink naar Breda, vrijgesproken. Volgens de beschuldiging zou H. geweten hebben, dat dit zink van diefstal afkomstig was. maar ver dachte ontkende dit ten stelligste. Bovendien verklaarde de dader van de diefstallen, als getuige gehoord, dat de man niet in net complot was betrokken. Eveneens werd vrygesproken de Goesenaar A. de K., die op 2 Maart jl terecht stond onder verdenking van diefstal van een koffer met tex- tielgoedereh uit een bestelauto. Dit feit werd echter niet wettig en over tuigend bewezen geacht. Eersfe deel aanbesteed Door de Rykswaterstaat (Technisch Bureau der Domeinen) te 's Graven hage werd aanbesteed het eerste deel van de werken ten behoeve van de Braakman-inpoldering. Hoogste inschryfster was de firma Christian! Nielsen met 1.543.000. De drie laagste Inschrijfsters waren: Amsterdamse Ballastmaatschappy 1.435.000; Combinatie Bree.ienbouw Kondor Den Haag 1-396.000 en de N.V. Aannemersbedryf v/h J. P. Broekhoven te Arnhem 1.367 000. Het werk zal vermoedelijk aan de N.V. Broekhoven gegund worden. Tweejarig kind verdronken. Te Kwadendamme Is het ruim 2- Jarlge en enige zoontje van de fa milie A. Boudens in een slootje naby de ouderlijke woning gevallen en verdronken. Van het gebouw van het Chr. Ly ceum voor Zeeland te Goes wapper de Woensdag de driekleur om uiting te geven aan de biydschap over een voor deze onderwysinstelling be langrijke beslissing. By K.B. is thans nl. de afdeling Gymnasium aangewezen, zodat men bevoegd is aan de school de eindexa mens te doen afnemen. Met deze er kenning wordt nu ook do mogelijk heid geschapen subsidie te verkrij gen voor de gymnasium-afdeling. Ingebruikneming op Allerheiligen? In Eade (gem. Aardenburg) vond gisteren een kleine plechtigheid plaats, welke toch weer een gedenk waardig moment betekende in de wederopbouw van dit zwaar door het oorlogsgeweld geteisterde plaats je. Door d9 pastoor van Eede, de Zoereerw. heer J. Adriaansen, werd nl., in tegenwoordigheid van het kerkbestuur en tal van parochianen een kleine gedenksteen geplaatst- in het koor van de in aanbouw zynde parochiekerk van O.L. Vrouwe He melvaart. De bouw van deze nieuwe kerk, waarmede enige maanden geleden werd begonnen, vordert Inmiddels uitstekend. Naar de aannemer van het werk, de heer Verstraete uit Oostburg. ons mededeelde hoopt men de kerk nog voor de winter, waar schijnlijk zelfs op Allerheiligen (1 November) in gebruik te kunnen nemen. Het wordt een fraai, royaal kerkgebouw, met 600 zitplaatsen, ontworpen door de architect Oomen uit Roosendaal. Te zyner tyd hoopt men het ge bouw ook nog met een 32 meter hoge toren te verfraaien. Een brok van de toren is overigens het enige dat van de oude kerk Is overgeble ven en dit denkt men in elk geval nog in de nieuwe kerk te kunnen benitcten. Als uiteriyk teken van de kleine plechtigheid wapperden gisteren van de steiger-palen van het bouwwerk de nationale en de geel-witte Pau- seiyke vlag. BLINDE JUBILARIS GEHULDIGD. Woensdag was het veertig jaar ge leden, dat de heer A. Klaassc in dienst trad van de Blindeninrichting te Middelburg. Ter gelegenheid van dit jubileum had hjj een dag vaoantie gekregen, 's Middags werd hij in zijn woning aan de Singelstraat gecompli menteerd door de secretaris en de penningmeester van de Vereniging tot Werkverschaffing aan Zeeuwse Blinden de heren A. C, M. J. Schram en J. Olthoff, die hem behalve hun gelukwensen, ook een enveloppe met inhoud aanboden. BENOEMING. By K.B. is benoemd tot Inspecteur van 's Ryks belastingen en toege voegd aan de inspectie der belastin gen te Goes, de heer C. P. Gouw, sur numerair van 's Rijks belastingen te Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2