PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Gestreefd wordt naar de vorming van 5 brigades en 27 bataljons Grote thans flatgebouwen verrijzen in Vlissingen D£ BliT K' Kantlijn MINISTER-PRESIDENT RAZMARA VAN PERZIE VERMOORD „RUST" ACHTER DE FRONTLINIE 194e Jaargang - No. 57 Dagbiao uitgav* van at firma Provinciale Zeeuwse courant. Directie F van de Veide en F B den Boei Adj W de Pagter Hoofdrea O Bailintun Pl verv.; W. Leertouwer en H A Bosstiardï, ABONNEMENTSPRIJS 37 cl per ween. 4.55 p Kw fr p p r 4.S0 per Kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 8 Maart '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct per mm Minimum p. advertentie f 3.—. lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties «max 8 regels» van 1—5 regels 1.— Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P-Z.C- Middelburg Bur VHssmgen Walsti 50- 60. te» 2355 lijnen ib.g g 2861 of 2160» M burg Lonaense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorstatr. 63. tel. 2475 (b.g.g 22281; Oostburg. Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2: Zierikzee N. Bogardstr C 160. tel 26. PROGRAM LANDMACHT 1951 Waarom generaal Kruis door minister s'Jacob ontslagen werd Kortgeleden heeft het Tweede Kamerlid, de heer Bruins Slot, de minister van Oorlog. s'Jacob, vragen gesteld over het ontslag van generaal Kruis. In zfo'n Woensdag gepubliceerd antwoord heeft de minister thans een uit voerig overzicht gegeven van het program voor de landmacht in 1951 en van de achtergrond van het conflict tussen hem en generaal Kruis. Het program 1951 omvat in de eerste plaats herhalingsoefeningen voor allen, die In Indonesië en Nederland onder de wapenen zijn geweest van 1945 tot 1949. Uit deze mankracht, dus uit de getraind aanwezige reserve, kunnen en moeten dus ook worden gevormd 5 brigades en 27 territoriale bataljons (een divisie is 3 brigades). HierbU zal een nieuwe Amerikaanse Indeling der troepen worden doorge voerd. Helaas zal daarbij voor lief genomen moeten worden, dat dit jaar nog geen volledige Amerikaanse bewapening kan worden uitgereikt. De uitvoering van dit program ge doogt volgens de minister geen uit stel, niettegenstaande nog niet be schikt wordt over het meest aanbe velenswaardige type van bewapening. In de Eerste Kamer heeft de minis ter op 29 November jl. reeds gezegd, dat de tijd voorbij was van het steeds weer nieuwe plannen maken en dat thans met straffe hand de doorvoe ring dient te worden verwezenlijkt van een eenmaal aanvaard plan. Hij blijft deze mening toegedaan en moet er op kunnen rekenen, dat de legerautonteiten hem in de volvoe ring zijner voornemens naar best ver mogen steunen. Diep teleurstellend was het daarom voor hem te moeten ervaren, dat hij, die verantwoordelijk was voor de lei ding van de generale staf, nauwelijks 14 dagen nadat de regering boven- aangegeven rooster had goedgekeurd (eixid December), op eigen gezag naar buiten propaganda maakte voor een geheel ander idee. namelijk het onverwijld vormen van één parate di. visie. Afgezien van het feit, dat zulks geheel inging tegen het vastgesteld an de overheid bezuinigen? Er zijn mensen, die dit hardnekkig ontkennen. Wij houden vol, dat het wel kan. Als men zich maar niet op het standpunt stelt, dat wat men graag zou willen ook noodzakelijk is. Wie de begrotingszittingen der ge meenteraden in ons land of desnoods in Zeeland alleen, gevolgd heeft, zal tot de droeve ontdekking zijn geko men, dat practisch geen enkel ge meentebestuur kans heeft gezien om een sluitende begroting te maken. Tegelijkertijd evenwel vindt men op diezelfde begrotingen enorme pos ten uitgetrokken voor dingen, die misbaar zijn. En men mist een ge zond streven naar besparingen Stadsverfraaiingen. speeltuinen zwembaden, sportparken, uitbreiding van de verlichting in stad- en buiten wijken, zij vergen grote bedragen als men de zaak provinciaal gaat bekij ken. Zij worden uitgevoerd van ge leend geld, van de begrotingstekor ten. Als er echter geen geld beschik baar Is, moet men een stad of dorp niet verfraaien, moet men geen zwembaden, speeltuinen, sportvelden aanleggen, moei men de verlichting beperken inplaats van uitbreiden, moet men de gemeenterelnisïng op dragen om de millioenen guldens aan afvalstoffen te sorteren, moet men voor alles wat naar luxe zweemt wachten op betere tijden. Als het goed was. zou aan iedere niet sluitende gemeentebegroting de goedkeuring moeten worden ont houden. Want: wie een oorlog achter de rug heeft, moet lang sober leven om er boven op te komen En wij hebben niet alleen een oorlog achter de rug maar ook Indië verlorenWe zit ten op de blaren. En we hebben vql jaar lang veel te luxueus geleefd Dat geschiedde zogenaamd om het communisme de wind uit de zeilen te nemen. Maar nu we financieel en economisch in ons hemd staan, is de ontnuchtering des te groter Uit Den Haag komt het bericht, dat 1000 man van de landelijke belastingdienst van het departe ment van financiën zullen moeten af vloeien. Een zwaluw maakt nog geen zo mer. Maar het bericht sluit prachtig aan op wat wq gisteren schreven over de overbezetting aan personeel bij vele overheidsdiensten. Het bewijst de juistheid van onze opmerking én de aanwezigheid van de mogelijkheid van bezuinigingen. Alleen rqst nu de vraag weer waarom deze maatregel niet eerder cn ook op andere departementen werd genomen. In verband met onze economische noodtoestand blijft ook de produc tieverhoging actueel, al was het alleen maar omdat zij op zich laat wachte:.. Productieverhoging zal men o.i. al leen bereiken als er weer loon naar productie wordt betaald, als wie har der werkt dan een ander ook inder daad meer verdient De loon- en ta riefstolsels moeten daarop worden in gesteld. Laat men dit na. dan zal de arbei der zich terech* afvragen, waarom hij harder zou werken dan een ander Laat men alles na, dan zal Nederland ln steeds groter moelliikheden komen Dan zullen steeds meer van onze bes te zonen moeten gaan emigreren Ten koste ook van ons eigen vólk, dal verarmt en verslapt en zijn plaats in de samenleving verspeelt beleid, zou dit denkbeeld neerkomen op een gedurende aanzienlijk langere termijn onder de wapenen roepen van een deel der uit Indonesië terugge keerde troepen, niettegenstaande de nog vele tekorten in ae bewapening en overigens ten koste van een snelle opbouw van het uiteindelijke appa raat en onder het plegen van roof- bouw op het kader, belast met de oefening van de jonge lichtingen. Dit alles zou bovendien gepaard moeten gaan met de afkondiging van een zekere noodtoestand, met een zeer ruime vorderingsbevoegdheid voor de militaire overheid, teneinde zodoende in de tekortkomingen te kunnen voorzien en de legering te verzekeren. Het was aan de chefs van staven bekend, dat de minister de politieke wereldsituatie van het ogenblik niet zo beoordeelde, dat hy bereid was de verantwoordelijkheid te dragen voor de diepingrijpende maatregelen om tot deze nieuwe taakstelling te komen. Op grond van het bovenstaande te froot verschil van instelling kwam e minister tot de overtuiging, dat het landsbelang er mede gediend zou zijn de opbouw der landstrijdkrach ten, waarvoor de plannen thans zo ver zijn uitgewerkt, dat na goedkeu ring door de volksvertegenwoordi ging snelle realisatie daarvan moge- Iqk is, te beginnen met een nieuwe functionaris, waarvan mocht worden verwacht, dat geen principiële ver schillen van inzicht met de minister het grote werk van de legeropbouw zullen belemmeren of in gevaar bren gen. Bij Kon. Besluit is de kolonel van de generale staf J. G. Warringa, met ingang van 1 April 1951 bevorderd tot generaal-majoor, sous-chef van de generale staf. KVP PvdA, CHU en WD steunen Romme. Fractieleiders gaven een gunstig antwoord. De fractievoorzitters van de P. v. d. A.. de K.V.P., de C.H.U. en de V.V.D., hebben Woensdagmiddag prof. Romme medegedeeld, dat zij bereid zijn mee te werken aan de totstandkoming van een kabinet op basis van het reeds eerder aanvaar de programma. De Informateur zet op deze basis zijn onderzoek voort. Prof. Romme heeft Woensdag nog De grootste binnensluls van Europa, in het AmsterdamRijnkanaal nadert haar voltooiing. Hoog boven het Betuwse landschap uit ryzen de twee S7 meter hoge torens, die straks, door een „bovenbalk" verenigd, de sluisdeuren zullen dragen. De foto toont de beide torens, die het landschap ten Noorden van het plaatsje Warael zullen beheersen. Verbonden troepen staken de Han over. MacArthur: Mililaire „remise" mogelijk. Verbonden troepen zijn Woensdag ochtend, bij het aanbreken van de dag, ten Oosten van Seoel de Han overgestoken. Tevoren had Ameri kaans en Brits geschut de commu nistische stellingen hevig beschoten. Een veldslag van grote afmetingen heeft zich ontwikkeld. Waarnemers te Tokio zijn van mening dat het oversteken van de Han door Amerikaanse troepen mo gelijk het begin ts van een omsin geling van Seoel door de verbonde nen. Zij menen dat de verbonden troepen ook van het Westen uit op de Zuid-Koreaanse hoofdstad zullen aanrukken. Hier doorkruisen de ver bonden troepen het schiereiland Kim- po, waarbij zij slechts lichte tegen stand ontmoeten. Volgens Mac Arthur moeten de zevechtslinies in verband met de mi litaire nadelen voor beide partijen na een opmars op een zeker ogen blik wel een punt bereiken, waarbij de toestand, militair theoretisch ge zien. als „remise" beschouwd kan worden. Queuille mag het weer proberen. Nu Mollet gefaald heeft heeft Queuille een nieuwe opdracht gekre- ;en een Frans kabinet te formeren. jueuille kreeg vorige week ook een opdracht, doch gaf zijn pogingen de volgende dag op. Plaatsvervangers spraken Prof. Romme heeft Woensdag nogl t r\ bezoek ontvangen van mr. Oud, die i over verdrag met Oostenrijk nog enige inlichtingen kwam vra- J gen. Voorts ontving de formateur prof. dr. A. H. M. Albregts, mr. D. U. Stikker, prof. mr. dr.'W. F. de Gaay Fortman en mr. J. Meynen. OPSCHUDDING IN TEHERAN Dader was aanhanger van een religieuze secte Dö minister-president van Perzië, generaal All Razmara, is Woensdag vermoord door een fanatiek lid van de Islamietlsche religieuze Fadaeijeh. Toen Razmara 't plein van de Maschede Soetaneh Moskee in Teheran be trad, loste de dader van achteren 4 schoten op hem. waarvan 2 hem in de nek en in de rug troffen. Een politieagent, die de dader wilde grijpen, werd eveneens onder vuur genomen en ernstig gewond. Een uur later overleed Razmara in het ziekenhuis. De moordenaar en twee medeplichtigen zijn in de loop van de dag gearresteerd. Generaal Razmara, voormalig staf chef in het Perzische leger, was 49 jaar oud. Hij had destijds een actief aandeel in de onderdrukking van de communistische opstand in Azer- beidsjan. Als schrijver van een boek over de militaire geschiedenis van Pei-zië verwiex-f hij in vakkringen in ternationale faam Als minister-president ondervond hij sterke oppositie, hoewel hq sterke steun had van de Shah van Perzië. Onmiddellijk na zqn ambtsaanvaar ding, eind Juni 1950, werd Razmara ex-van beschuldigd een militaii-e dicta tuur na te streven. Razmara meende, dat het bestuur in Perzië topzwaar en overgecentraliseei-d was en voerde een aantal hei-voi-mingen in. Sterk Ijverde hg voor de onlangs gesloten overeenkomst tussen de Pèi-zische re gering en de EngelsPerzische olie- maatschappg, waai-door de Engelsen een groot aandeel kregen in de Perzi sche olie. Razmara verzette zich tegen voor stellen tot nationalisatie van de olie- industrie, welke voorstellen in het parlement veel voorstanders telden. In Teheran wordt algemeen aange nomen. dat de religieuze secte, waar toe de moordenaar behoort, onder in vloed staat van do politieke tegen standers ran Razmara. De Shah van Pei-zië heeft in een iroclamatie het burgerigk en militair jestuur van het land verzocht het werk voort te zetten en de orde te handhaven. Chalil Fahimi, minister zonder por tefeuille in het kabinet van Razmara, neemt voorlopig de functie van Raz mara waar. De Fadayeh is een orthodoxe be weging. die gekant is tegen de eman- Moh. Roem: Toestand in de Zuid Molukken normaal. De toestand in de Zuid-Molukken is thans weer normaal. Dit ver klaarde mr. Mom. Roem, de Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken. Woeixsdagavond te Djakarta na terugkeer van een tweedaags bezoek aan Ambon. „Ik heb de indruk", zelde mr Roem. „dat de bevolking van de Zuid Molukken geen gebrek heeft aan voedsel en textiel. Wel zgn er tengevolge van de aangerichte scha de gedurende de beweging van de republiek Zuid Molukken nog vele moeilijkheden met de huisvesting. Er wonen nog duizenden mensen in kamnen." ..Zeer belangrgk" aldus de minister verder „is dat ik onder de Ambonese bevolkingsgrot p geen separatistische tendenzen heb kunnen constateren." i cipatie van de vrouw en andere Wes- tex-se invloeden. Sinds 1936 hebben de Perzische regeerders de greep van deze beweging steeds losser gemaakt zonder er rechtstx-eeks tegen in te gaan. De sluier voor vrouwen werd afgeschaft. Zg hebben op het gebied van het ondex-wgs en de politiek de zelfde rechten als de mannen gekre- Triësl erbij gehaald. Woensdag hebben de plaatsvex-- vangers op de conferentie te Pargs gesproken «ver het vredesverdrag met Oostenrijk. De discussie verliep (zeer beknopt) als volgt: Gromyko: Rusland is bereid een verdrag met Oostenrijk op de agen da te plaatsen, mits ook de schen ding van het reeds getekende vre desverdrag met Italië wordt bespro ken. De Westeigken schenden dit vèrdrag door van Triest een mari nebasis te maken. Jessup: Dat is onjuist. Over schen dingen gesproken, waarom komt Rusland de vex*plichtingen op grond van de vredesverdragen met Hon garije; Bulgax-ge en Roemenië niet na? Davies: Rusland zoekt een voor wendsel om de voltooiing van een vredesverdrag met Oostenrijk te ver hinderen. Gromyko: Dat is onjuist. Het Wes ten wil echter een dusdanig verdrag, dat Oostenrijk in handen valt van diegenen, die Hitier hebben ge steund. En dat willen wij niet. De Fransen willen niet, dat 'de kwestie van de Duitse ontwapening op de agenda verschgnt- ParodiEr is geen sprake van, dat wij dit punt van de agenda wil len houden. Gromyko: Zou verbod tot herbe wapening van Duitsland niet meer bqaragen tot ontspanning in Europa dan een vredesverdrag met Oosten- rgk? BIJ DE KOREA-VRIJWILLIGERS De dag komt na de nacht als een verlossing. De eerste luitenant W. Dussel schrijft d.d. 23 Februari uit Korea het vol gende: „Onze commandant, onze dominee en nog vijftien gesneuveld, tientallen gewond, vele auto's en nog veel meer persooniyke uitrusting en eigendom men zyn «y hwUt geraakt in de dagen van Hoengsong. De meesten hebben alleen nog dat, wat zU aan hebben en dat is vuil en kapot. BU het vallen van de eerste druppels hebben we elkaar aangekeken zon der iets te zeggen. Maar onze ogen zelden genoeg: weg sneeuw, weg bittere kou, weg kei-harde grond, waarin we met houwelen onze „foxholes" moes ten hakken. De regen is gekomen en wij zhn ex- zeker van, dat Pluyius in dit land van grote tegenstellingen een nieuwe gro te moeilijkheid zal vormen. Eén dag regen veroorzaakte een watersnc--' op de smalle, gevaarlqke bergweg één dag regen veranderde valleien in meren, wegen in moddermassa'3, waarin elke truc zich grommend en sputterend en glijdend een weg moet Twee dagen „rust" hebben we al trappel gehoord en hoorngeschal. Een "If uur de gen PÜIPP „Alles veilig. Het was een loslopend halfuur heeft de grote spanning ge duurd voor de geruststelling kwam: gehad. Enkele mijlen achter de lijn in een verlaten kampong, waar de artillerie dag en nacht heeft staan donderen. Hier was de rust. De rust in de kou, de rust in vuile kleren. Late maaltqden, die van heinde en ver moesten worden aangevoerd. De rust ook temidden van geruchten, die hardnekkig zeiden „dat we weer gauw naar voren zouden gaan". Toch is er weer gezongen met hele koren tegelijk, dat het schalde tegen de bergen. Én dan zegt u: ,Wat zeg gen jullie, zingen Zingen jullie nu Met die gesneuvelde kameraden, met al die gewonden Het antwoord is: ja, wij zingen, wij moeten wel zingen om er doorheen te komen, om onszelf voort te duwen door de grote moeiiykheden van deze dagen. Öd één van die nachten kwam het bericht: „alarm. Er is paardenge- TROFFEL EN HAMER IN ACTIE Nieuwbouw met stedelijk karakter Een zolderkamer kan een paradys zijn, zoals een bekend revuelledje zegt, maar het is er mee als met de revue zelf: de pret duurt slechts enkele uren. Als je dagelyks op een zolder huist, dan verlang je naar een beter huls en dan geeft die zolder je een benauwende Indruk van misère! De zorg, die de grote industriële bedryven al sedert jaren besteden aan de goede huisvesting van hun personeel is een sociale zorg van de eerste orde. Een goed huis betekent levensvreugde, bevordert de goede stemming by de werkers in een bedrijf en schept dus mogelijkheden voor een hoge productie. Geen zolderkamers, geen alcoofjes-woningen, maar flinke, zonnige hui zen in frisse woonwijken! Dat is beter dan revue-liedjes-sentimentalitelt. flatgebouw van 30 woningen met twee winkels. Voor de nieuwe wijk van Vlissingen is dat van grote betekenis. In de eer ste plaats zal nu een deel van de nieuwe wqk een uitgesproken stede lijk karakter krygen door de toepas sing van verdiepingsbouw en daar naast zullen in het byzonder de brede President Rooseveltlaan en de Hoge- weg, die verkeerswegen van beteke nis worden, door de massale gebou wen als hoofdstraten duidelqk ge markeerd worden. EEN INDRUK. Het eerste blok van 48 woningen is thans zover afgebouwd, dat men een goede indruk van deze woningen kan krqgen. Boven de gelijkvloerse verdieping zijn twee étage's. Zes woningen ko men op een eigen trappenhuis nit en die woningen bestaan uit een woon kamer van 3.33 by 4.88 m„ drie slaapkamers en een aardig keuken tje. De verdiepingswoningen hebben een achterbalcon met een kolenberg plaats. Elke woning heeft achter in ae tuin een fietsenschüurtje. Men hoopt eind Maart de eerste woning zover gereed te hebben, dat deze van een modelmeubilering voor zien kan worden om de toekomstige De woningbouwvereniging Volks huisvesting te Vlissingen verzorgt de huisvesting voor het personeel der Kon. Mij. „De Schelde Er wordt thans druk gebouwd voor deze ver eniging. Na de oorlog kreeg ze reeds 420 nieuwe woningen in beneer en als de 118, die nu in aanbouw zqn, door de bewoners worden betrokken, dan zal het totale oude en nieuwe woningbe- zit van de vereniging tot 1031 zjjn gestegen. Een aantal, dat respect afdwingt! EEN BUITENKANSJE. Wat de 118 woningen betreft, die thans m aanbouw zijn mag van een buitenkansje voor Vlissingen worden gespx-oken. Een contingent van 70 woningen was namelqk toegewezen voor huisvestirxg van industrie-arbei ders elders in Zeeland, maar de daar gevestigde bedryven zagen geen kans dat project er moest met vermin derde rqksbqdrage gebouwd worden, waardoor de financiering zekere moeilijkheden baarde tydig te rea liseren. Te Vlissingen kon men het fi nancieringsvraagstuk snel oplossen en daardoor verrqzen thans behalve 48 woningen, die met twee winkels in een grote arbeidersflat zqn onderge bracht, ook nog een flatgebouw van 40 woningen met twee winkels en een bewoners te tonen hoe men deze huis jes moet meubileren. Zo'n expositie zal nodig zijn, want wel konden de architect J. Gótzen en de aannemersfirma Van Loon ons verzekeren, dat de kwaliteit van de woningen uitstekend is, maar het be trachten van de uiterste zuinigheid bij de bouw, bracht mede, dat met de ruimte in de huizen gewoekex-d moest worden. Men zal er dan ook geen overweldi gend grote meubelen in kunnen plaatsen. DE WINKELS. De winkels ln deze flatgebouwen zyn op de hoeken geprojecteerd en zy zullen in een grote behoefte voorzien, want er zqn in de nieuwe wyk nog altyd te weinig winkelbedryven. Ge dacht is daarbij in de eerste plaats aan een viertal levensmiddelen-be- dryven. Door uitbouw in de tuin zyn deze winkels ook voorzien van een behoorlqke woonruimte. Bovendien sluit die uitbouw het tuinencomplex aan de kant van straten af. waardoor architectoni een aangename oplossing is gevon den. De beide andere flatgebouwen zul len gelqk zjjn aan hei gebouw, dat eind Maart in hoofdzaak gereed zal zijn. SCHELDEFLAT. Er wordt intussen nog meer ge bouwd voor het Schelde-personeeL Enkele dagen geleden is de eerste spade in de grond gestoken op het terrein Oostelijk van het Wooldhuis aan Boulevard Evertsen. Daar zal een flat verrijzen, die behalve een sousterrain vier verdiepingen zal krij gen en die totaal tien woningen zal bevatten. Deze flat krygt twee trappenhui zen Deze woningen zullen bevatten: een hal, een woonzitkamer van 5 m. 15 by 5 m. 36, twee slaapkamers een klein kamertje en een volledig inge richte badkamer. Dit gebouw krqgt centrale verwarming. In het souster rain krqgt elke bewoner een berg en voor de bewoners van de (vervolg op bis. 9) paard; het hoorngeschal kwam van een auto-claxon in de verte. En zo konden we dus weer gaan slapen. Slapen noemen we dat. met alles aan op de grond liggen, met de ogen en oren als het ware open. ge weer en handgranaat in de onmiddel- lqke nabqheid, zo niet in de slaapzak. Want o, wy hebben zoveel geleerd. Ik.heb het gevraagd aan officieren en manschappen: „Wat denken jullie van de nachten dan zeiden ze dit: „De nacht is het ergste wat er bestaat tegenwoordig. De dag komt als een verlossing, want dan kun je slapen, 's Nachts kqk je op je hor loge. Twee uur: wat kan er nog veel gebeuren. Ze kunnen nog komen. Je hoort elk geluid ie luistert in je slaap en je kijkt in de duisternis. Als er tegen de dageraad niets is gebeurd, kijken we elkaar aan en weten dan genoeg gelukkig, het is weer dag. Vandaag is er weer licht en mis schien zon". Jeep maakte rare capriolen De bestuux-der van een jeep maakte in een bocht militaire te Roer plaats mond zo'n scherpe draai, dat de wa gen op twee wielen liep en twee mi litairen met een fikse boog op de weg werden geslingerd. Zq kwamen er gelukkig goed af. Direct hïei-na maakte de jeep weer zo'n rare sprong met het gevolg, dat nog twee andere xhilitairen uit de jeep weiden gewipt. De bestuurder bleef in zqn eentje over. Ditmaal waren de ge volgen heel wat ernstiger. Een mili tair bleek een hersenschudding en de ander een armbreuk te hebben opge lopen. Pleger van aanslag op Truman ter dood veroor deeld. Oscar Collazo één van de twee Portoricanen, die vorig jaar een aan slag pleegden op president Truman, is ter dood veroordeeld. Zoals men weet. werd de andere Portorieaan tij- dens de aanslag door de lqfwacht van Truman doodgeschoten. Koning Abdoellah wendt zich tot Truman. Ongeruslheid over Marokko. Koning Ahdoeilah van Jordanië heeft president Truman telegrafisch verzocht er by Frankrijk op aan te dringen zijn „onderdrukkingspoli tiek" in Marokko te staken. In Amman wordt verklaai-d, dat voor Zaterdag de politieke commis sie van de Arabische Liga te Cairo Is byeengeroepen als gevolg van koning Aodoetfah's initiatief om „de ernstig de in Franse inbreuk op de vre- tarokko" te bespreken. VOORSPELT: VRIJ ZONNIG WEER. Geldig tot Donderdagavond: Matige en af en toe ray krach tige Oostelqke wind. In het alge meen weinig bewolking en droog weer. Weinig verandering in tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1