NIEUWS UIT ZEELAND n- WALCHEREN MARKTBERICHTEN WTBERT MAGERE VISSERIJ-RESULTATEN OVER DECEMBER-1950 KLANKEN un oe AETHER WOENSDAG 7 MAART 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT a Soldaat /loog naar Huis Te Serooskerke (W.) arriveerde Dinsdagmorgen vroeg de soldaat C. de Bruijn in de ouderlijke woning. Hy had de reis vanIndonesië naar Ne derland per vliegtuig gemaakt. Het komt de laatste tijd wel vaker voor, dat militairen, die daar prijs op stel len, met vliegtuigen, die weinig post vervoeren, kunnen meereizen. examen De heer H. J. Merk uit Vllssingen slaagde te Delft voor het candidaats- examen natuurkundig ingenieur. het trouwboekje duurder? B. en W. van Middelburg hebben de Raad voorgesteld de Legesveror dening zodanig te wijzigen, dat de prijzen voor de trouwboekjes resp. gesteld worden op 0.50 en 2.50 in plaats van op J 0.25 en 1.—, zoals thans het geval is. B. en W. willen voorts een artikel zodanig aanvullen, dat ook attestaties de vita voor het in ontvangst nemen van zgn. parti culiere pensioenen vrijgesteld worden van leges. Vlissingen baldadige knapen. Drie vijfjarige jongens te Vlissin gen zijn met de politie in aanraking gekomen. Ze hadden op een bouw werk een hooi» afvai in brand gesto ken. hetgeen ernstige gevolgen had kunnen hebben. Ook hadden ze zich meester gemaakt van een cot met menie, waarmee ze het stucadnor- werk van enkele muren hadden be dorven. Middelburg CHR. JONGE BOEREN EN TUINDERS Ir de Bogardzaal vergaderde de af deling Middelburg van de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond onder voor zitterschap van de heer J. Nijsse. De ze heette in zijn openingswoord on dermeer welkom de tweede bonds voorzitter, de heer Joh. de Jong uit Alphen a.d. Rijn en de gewestelijke voorzitter, drs. J. J. Knibbe. In ver band met het 15-jarig bestaan der afdeling gaf hij een overzicht van haar groei en deelde mede, dat zij thans 27 leden telt. De penningmees ter, de heer C. Koole, verklaarde, dat er over het afgelopen boekjaar 'n klein batig saldo is. De heer De Jong hield éen rede over het onderwerp: „Wat wordt er he den van U verwacht?" en wees er op dat het geestelijke vóór het ma- teriële dient te gaan. Hij nam ook de mogelijkheden tot sportbeoefening onder de loupe en bracht de paar densport onder de aandacht van de leden. Ten slotte wekte hij deze op nieuwe leden te winnen en degenen, die nog geen lid zijn. om zich aan te sluiten. Na de pauze werd een rijk ge arieerd programma met samen spraken, voordrachten, zang en mu ziek afgewerkt. Drs. Knibbe voerde nog het woord, waarna ds. H. Veld kamp het slotwoord sprak. HOUTEN AANBOUW VAN MOLEN WORDT GESLOOPT. In verband met het plan om de mo len aan het Vlissingse bolwerk te Middelburg uitwendig geheel te res taureren de aanvrage om rijks- steun is nog steeds aanhangig is 't nodig dat de houten aanbouw wordt gesloopt. Na onderhandeling met de tegenwoordige huurster, de fa. Min derhout-Wolff. die de molen ook na de restauratie wil blijven huren, is een oplosing gevonden. De aan de molen grenzende voormalige woning (thans pakhuis) wordt zodanig verbouwd, dat zij geschikt wordt voor het be- FILMS I)6 WEEK Een vertukkeüjk blijspel Whiskey als water (Whiskey Galo re) van Alex. Mackendrick. Zo leeg als de whiskeyflessen zijn de bewoners van het kleine Schotse eiland in het begin van deze comedie, zo boordevol zit deze, onlangs reeds uitvoerig in ons blad besproken film niet echte Engelse humor. Een schip met 40.000 kisten whiskey, „only for export'' strandt nabij het eiland en dreigt te vet gaan, maar de dorstige Schotten kunnen een lange Zondag niets uitrichten. Zodra "echter de Maandag aanbreekt, trekken zfj er op uit en slepen een groot deel van de lading in de wacht. Maar dan ope nen de kommiezen de jacht op het geestrgk vecht, een opwindende jacht, die in het nadeel van de amb tenaren eindigt. De film is een aan eenschakeling van koddige situaties en er lopen prachtige typen in rond. Vooral Basil Radford ais de Engelse politiecommissaris is kostelijk. Basil Radford, Joan Greenwood, Gordon Jackson. (Electro, Middelburg). Beschuldigd (The Accused) van W^iiam Dieterle. Een interessant, goed uitgebalan ceerd, voortreffelijk gespeeld drama over een vrouwelijke psycholoog, die een man doodt en dan In haar eio-en problemen verstrikt geraakt. Slechts het slot Kan niet geheel overtuigen. Zeer goed. Loretta Young, Robert Cummmgs. (Luxor, Vlissingen). De man, die terugkwam (I walk alone) van Byron Haskin. Een gangsterhistorie met een soms vrij moeilijk te volgen thema Een man keert, na 14 jaar in de gevange- n's te hebben gezeten, terug om van zijn vroegere comoagnon zijn aandeel in de winst op te e'sen. De-*e bedriegt hem echter, maar krijgt zijn verdien de loon. Burt Lancaster. Lizabeth Scott. Kirk Douglas. (Alhambra, Vlissingen) drijf van de firma. Deze laat de ver bouwing en het slopen van de houten aanbouw uitvoeren, waar tegenover de gemeente haar een bedrag van 3500 uitbetaalt, terwijl de firma zich weer bereid heeft, verklaard, de molen met het verbouwde pakhuis voor minstens 10 jaar te huren voor 600 per jaar, wat f 277,10 meer is dan de tegenwoordige huur. B. en W. vragen de raad thans een crediet van moeten worden op 15.288,43. BENOEMING ONDERWIJZERES B. en W. van Middelburg hebben de Raad voorgesteld mej. C. Temme, onderwijzeres te Goes, te benoemen tot leerkracht van bijstand aan de openbare lagere school aan het Zand. Oostkapelle JAARFEEST JEUGDCLUBS. De Geref. Jeugdclub ..Obadja" en de meisjesvereniging „Mosterdzaad je" te Oostkapelle vierden resp. hun 50 en 24 jarig bestaan in het vereni- g.ngsgebouw. De voorzitter van de oudercommis sie, de heer A. L. Louws, opende de ze feestavond met een woord van wel kom en sprak een herinneringswoord uit. Afgevaardigden van de Gerefor meerde Kerkeraad en vele zusterver- eningingen brachten hun felicitaties over. De penningmeester, de heer L. de Kam, werd aank gebracht voor het- feen hij voor de vereniging heeft ge- aan. Wegens vertrek naar de N O P. legde hij zijn functie neer. Na de pauze werd het verdere programma afgewerkt. Dit bestond uit voordrachten, samenspraken enz De heer P. Cornelisse, hoofd der school sprak een toepasselijk woord en eindigde deze goedgeslaagde avond met dankgebed. Grijpskerke Z.L.M. VERGADERDE. Te Grijpskerke vergaderde de afd. der Z.L.M. De voorzitter, de heer A. W. Cevaal sprak een welkomstwoord. De secretaris bracht een uitgebreid verslag uit, waaxmit bleek dat het le dental met twee was verminderd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dal er een batig saldo was van J ^12. Namens de rapport-com missie voor de vraagpunten der Z.L. M. brachl de heer Iz. de Buck verslag uit Hierna volgde de film van de Z L.M. van de excursie naar Zwitser land en Italië en de Z.L.M. journaal film van 1950, waar ir. Bos verdere inlichtingen bij gaf. De voorzitter der L.J.G. Oostkapelle, de heer J. Poppe, dankte de afdeling voor de uitnodi ging en op voorstel van de heer K. Poppe werd besloten om voor de te houden Hipposkeuring een medaille te schenken, waarna de voorzitter de ze welgeslaagde vergadering onder dank sloot. Vrouwenpolder JAARVERGADERING MEISJESVERENIGING. De Ger. Meisjesvereniging (K.O. 31) „Tot Zijn Eer" te Vrouwenpolder hield haar 5de jaarvergadering o.l.v. mevr. Arnold die deze avond op de gebruikelijke wyze opende. Jaarver slagen iverden uitgebracht, die het doen en laten der vereniging op dui delijke wijze lieten zien. Hierna hield ds. Vink uit Amers- oort een inleiding getiteld: „Onze laak en roeping in deze tijd". Hierop volgde een bespreking. Reciitbank Middelburg. Door de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg werd gisteren uitspraak gedaan in de navolgende, op 16 Februari 1.1. behandelde za ken: B.J.P., chauffeur te Hoofdplaat werd veroordeeld tot 50 boete en 2 maanden intrekking rybewys, omdat hy op 9 Januari 1.1. te Philippine een auto had bestuurd, terwyl hy verkeer de onder invloed van alcohol en toen een aanrijding had veroorzaakt. De Vlissingse bakker A. v. d. L. kreeg 100 of 40 dagen met ontzeg ging van de bevoegdheid motorry- gen te besturen voor de tfld van 3 maanden, eveneens voor overtre ding van art. 26 van de nieuwe We genverkeerswet. Hy had nl. op 1 Januari van dit jaar in dronken toe stand met zijn auto door Vlissingen fereden. Op de hoek Margrietlaan- rislaan was hy uit de bocht gevlo gen en in een voortuintje tot stil stand gekomen. De 25-jarige los werkman B. R. te Oost en West Souburg werd veroor deeld tot 20 of 10 dagen. Deze verdachte had op 4 October 1.1. by een bouwwerk aan de Boule vard Bankert te Vlissingen een on geluk veroorzaakt met een motorlier, waardoor de 16-jarige loodgieters leerling G. B. van een acht meter hoge stelling kwam te vallen en daardoor zyn arm brak. Frankrijk ontstemd over de Egyptisch*- pers. „GEEN SCHOT GELOST IN MAROKKO." ptische ambassadeur De Belgische tanker „Caltex Brussels is op de rede van Vlissingen ten ankei gegaan voor machlneschade. WlfcLR&NNfcN Schulte Peters uit de Parijse Zesdaagse genomen Dinsdagavond om ongeveer tien uur werd het Nederlandse koppel SchultePeters door de wedstrijdlei ding van de Parijse zesdaagse uit de strijd genomen. Onze landgenoten hadden gezon digd tegen artikel 13 van het regle ment, door de course van de Belgen Bruyland—Adriaenssens te begunsti gen. Dit spelletje was reeds in de middaguren van deze laatste dag be gonnen. Elke poging van het koppel AdriaenssensBruyland om hun po sitie te verbeteren werd door de Ne derlanders toegelaten, en wanneer de andere deelnemers een aanval op de Belgen wilden Inzetten werd hun dit door SchultePeters vrijwel onmo- geiyk gemaakt Speciaal op het kop pel LapebieTerruzzi had het Ne derlandse tweetal het voorzien en ten slotte werd dit duel zo hoog opge voerd, dat van normale strijd geen sprake meer kon zyn en beide kop pels uit de kopgroep naar de negen de en tiende plaats duikelden met respectievelijk 7 en 8 ronden achter stand op de leiders. Het was „oorlog" on de baan en de sfeer werd ondrage lijk. Tenslotte maakte de wedstrijd leiding, die al een maal een waar schuwing had uitgedeeld, een einde aan de vertoning door de Nederlan ders uit de strijd te nemen. Bruyland en Adriaenssens hadden dankbaar van de situatie gebruik ge maakt en wonnen de zesdaagse. 8IUAPTE-' A. Goudkuil promoveert naar de hoofdklasse libre Zondag werden in café Baarends te Goes de wedstrijden om het persoon lijk districtskampioenschap biljart. Ie klasse libre beëindigd. De uitslag was: A. Goudkuil. ALM. Goes 12 8.85 76 A. Kesteloo. ABC. Vliss. 10 6.26 47 J v. Loen^out. ABC. Vliss. 7 5.67 33 M. C. Retjnhoudt, ALM, Middelburg 7 4.79 35 J. Eggermont, OHGL, Ovezande 6 5.72 34 N. Goudzager. ABC. Vliss. 6 5.61 40 J. v. d. Guchte. OHGL, Ovezande 6 4.93 30 G. Bruel. ALM. Goes 2 4.62 24 De heer A. Goudkuil promoveert naar de hoofdklasse libre. Na afloop werden door de districtsvoorzitter en de voorz. van ALM. Goes, de heer C. Nobels de kampioens-medaille en extra-prijzen uitgereikt, waf-'bij hy mgmoreerde. dat allen kunnen terug zien op een uitstekend geslaagd tour- nooi. De voorzitter var, ABC. Vlissin gen. de heer W. Offel dankte namens de spelers voor de uitstekende orga nisatie De Egyptische ambassadeur te Parijs, is Dinsdagnamiddag door de Franse mi •"ster van buitenlandse zaken, Schaman, ontvangen. Men meent, dat de nister zijn afkeu ring heeft uitgesproken over de hou ding der Egyptische pers in de Ma rokkaanse kwestie en over de re acties in pte. Het Egyptische blad „Al Nida" heeft onder de titel „Frankrijk heeft in Marokko geen schot ge lost" een lange verklaring afgedrukt van de Franse ambassadeur in Egyp te, Couve de Murville. De ambassa deur verklaart in dit artikel, dat er in Marokko geen spoor van enige revolutie is dat er geen enkele raid op Marokkaanse plaatsen door Fran se vliegtuigen is uitgevoerd. Hy drukt er zijn verwondering over uit, dat de Egyptische pers „berich ten gelanceerd heeft zonder zich van hun gegrondheid te overtuigen." Herdenkingsdienst te Tokio voor overste Den Ouden In de kapel van een ziekenhuis te Tokiö is Dinsdag een herdenkings dienst gehouden voor overste M. A P. den Ouden, de bevelhebber van het Nederlandse bataljon in Korea, die enkele weken geleden te Hoengsong sneuvelde. De dienst werd bijgewoond door of ficieren en manschappen uit vyftien landen. De opperbevelhebber der V.N-. generaal Mac Arthur, werd vertegenvvooi-digd door zijn echtgeno te De kapel was getooid met de Ne derlandse en Amerikaanse vlag en de vlag der V.N. De aalmoezenier van het Nederlandse bataljon, pater L. van de Vrande, leidde de eerste helft van de dienst, een Amerikaan- se protestantse predikant de tweede helft. Drie maanden geëist tegen mr. v. d Starp. De Officier van Justitie van de Rotterdamse rechtbank, heeft tegen de 37-jarige advocaat en procureur, J. v d. Starp, drie maanden gevange nisstraf geëist wegens belediging, die hy in zijn brochure over het Êngland- Spiel een politie-ambtenaar zou heb ben aangedaan. De verdachte was niet op de te rechtzitting verschenen. Dr. J. H. Holwerda overleden Dr. J. H. Holwerda, oud-directeur van het Rijksmuseum voor Oudheid kunde te Leiden en van het Rijksmu seum G. M. Kam te Nijmegen, één van de baanbrekers van het oudheid kundig bodemonderzoek in Nederland is op 77-jarige leeftijd in zijn villa te Berg en Dal bij Nijmegen overle den. De met een straaljager bij de Hars kamp omgekomen piloot is de 22-jarige luitenant-vlieger J. J. C. Heeren uit Am sterdam-. BAARENDS UIT GOES NAAR APELDOORN Voor het Kampioenschap van Ne derland hoofdklasse klein biljart ca dre 57/2, dat op 29. 30 en 31 Maart en 1 April te Apeldoorn wordt ge speeld. heeft o.m. ook de heer C. Baarends uit Goes ingeschreven. Qrlvrrtcnrte oenda MIDDELBURG. Vandaag Electro: ..Whiskey als water", (a. 1.), 7 en 9.15 uur; Van Benthem fit Jutting: Tentoonstelling Hoogtepun ten uit de wereld van het boek 1801 1951, ye uur (ook morgen). Morgen - Schuttershof: Party féést P. v d. A., 8 uur: Schuttershof: Lucht vaartavond, 8 uur: Electro: „Whiskey als water-, ta 1.). 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Woensdag C.J.M.V.-gebouw Noordstr 8 uur, oprlchilngsvergadering N.V.V.- vrouwenclub: Alhambra: 7 en 9 uur „De man. die terugkwam"; Luxor: k uur- ..Beschuldigd". Donderdag: Alhambra. als Woensdag; Lu xor, als Woensdag. VISMIJN BRESKBNS. Week van 25 Februari t.m. 4 Maart. 941 kg. bot van f 0.27-0.16: 978 kg. schar van f U.B8—0.34; 900 Kg. schol van f 0.560.35; 199 kg. tong van f 1.87-1; 34 kg. griet van 1.140.98; 23 kg. Tarbot van 1.60—1.13; 122 kg. rog van 0.29—0.24; »1 kg. ka bebouw van 0.97, 7361 kg. export garnalen van 1.98—0.77. VEILING MIDDELBURG. Goudreinet 28—42; Jonathan 32 -44. zoete appels 38—39; St. Remy 13 44 snijsia 78—1.37; andijvie 83—91: rode kool 14—25; savoye kool 15-31: boeren kool 8 -23; spruiten 12—59; peen 3—6: witlof 28 -41: prei 8—20: schorseneren 17—31; kroten 6—12; uien 34; koolra pen 8—14; veldsla 22—29. VISMIJN VEERE. 6 Maart. Export garnalen, aanvoer 618 Kg., 124 -128; Schar, aanvoer 209 kg.. 18—21: Bot. aanvoer 135 kg., 16—26: Rog, aan voer 3 kg., 34; Ongesorteerde vis. aan voer 9 kg-. 17—29. VEILING ZUID BEVELAND. 6 Maart. Appels voor export: Goudrelnetten 29 —34; Jonathan 4453.60; Golden Deli- clous 4351. Verpakt fruit: Jonathan 56—62; Gol den Delicious 51—62; Goudreinetten 37 —41. Gewone veiling appels: Goudreinetten 18—30; Jonathan 2441; Go den Deli cious 27—45: Zure Bellefleur 18—22: Winston 11-26; Salomé 31; Baldwin 18 -27; Goudreinetten (steki 13—16. Gewone v?i'tng peren: Doyenne du Comise 36—43; Gieser Wildeman 28—49; St. Remy 31—40; Kleiperen 42; Noten 160 per 100 stuk. EIERNOTERING GOES. Prijs voor verse kippeneieren tot a.s Zaterdag 1,78 per kg. Voor vullschali- ge en gewassen eieren wordt 2 ct. pe» stuk minder uitbetaald.. Bericht van Handelaren. Grote kipeieren 10 ct. Kleine kip eieren 8% cent. Eendeieren 8 cent. Gans eieren 25 cent. Houdt Uw adem fris! Een paar Wybertjes zijn voldoende om de onaangename na smaak van sigaar of cigaret te verdrijven. Wyberi voorkomt ro- kerscatarrh. ^jjgp Alléén in dozen a 32, 45 en 70 ceni. Ook verkrijgbaar:Wybèrt met menthol VOtlBAL Hoe zit het mei Zaamslag- Hoek Naar uit verschillende publicaties blijkt heeft ie mening post gevat, als zou de wedstrijd Zaamslag—Hoek, waarvan het kampioenschap in de tweede kl. D der Zaterdagcompeti tie voor een goed deel afhankelyk is, niet in zijn geheel moeten worden overgespeeld. Men doet het voorkomer alsof al leen het resterende half uur. begin nende met de stand bij het staken (30) zou moeten wórden overge speeld. Dit s niet juist, daar wegens ongevallen en weersomstandigheden, waaronder ook nvaJJende duisternis zoals in dit geval, gerekend mag worden gestaakte wedstrijden in hun geheel moeten worden overgespeeld. De terreinennood In Zeeland. Van welingelichte zyde vernemen wh'. dat dezer dagen een conferentie zal worden gehouden tussen de hoofdconsul van de K.N.V.B.. de heer L. Boelion, de voorzitter van de afd Zeeland, de deer A imanse en de hoofdconsul van de afdeling Zeeland de heer J. M. Heiilei met betrekking tot de toestand der voetbalvelden in Zeeland. Hoewel hei onderwerp der besprekingen niet is bekend ge maakt, mag worden aangenomeri. dat de zeer slechte toestand van vele velden in Zeeland de aanleiding zal zijn geweest. Dat de bespreking lang niet overbodi£ is. bleek de laatste weken, toen vele wedstrijden niet doorgingen, omdat water en modder de voetballers tot aan de lippen ste gen AUTOMORII ISME zeeuwse rijders in brabant-grensrit. De R A.C.-Zuid organiseert op 15 en 16 Maart a.s. de achtste Brabant Grensrit. De motor- en autoclub „Scheldegouwen" za) met een offict- eel team vertegenwoordigd zyn. De équipes Rietema Schilling .Versluys Sanders en WolfertDees vormen dit Scheldegouwen-team. Ongunstig weer speelde de vissers parten. Het maandblad „Vlsserjjnieuws" brengt het gebruikelijke maandover zicht van de visserij-resultaten over December 1950. Wij ontlenen hieron der de volgende gegevens voor de vis serij op de Zeeuwse stromen. OESTERCULTUUR Het ongunstige weer belemmerde de visserij op zaai- en consumptieoesters Op de dagen, waarop gevist kon wor den, was het in deze visserij zeer be drijvig. Met het vissen op zaai- en consumptieoesters werden tevens de percelen van vuil gezuiverd. De totale verzending bedroeg 4.300.287 stuks, hetgeen 1.045.113 stuks minder was dan in December 1949. De werkzaamheden in de pannencultuur hadden practisch een normaal verloop. Alleen tegen het einde van de maand kon tengevolge van de vorst niet meer regelmatig worden gewerkt MOSSELCULTUUR. De mosselkwekers visten, voor zo ver het slechte weer dit toeliet, schel pen van de afgestorven mosselen. Mos selzaad werd niet aangevoerd. De han del op Frankrijk was tegen het einde der maand nog niet opengesteld. Dien tengevolge had geen verdere aanvoer plaats van consumptiemosselen uit KfcKKNIHJWS Generale Synode koos praeses en „breed moderamen" De nieuwe Generale Synode der Ned. Hsrv. Kerk, die op 1 Mei a.s- definitief zal optreden kwam te Woudschoten byeen. Na de verkie zing van de nieuwe praeses werd tot assessor-primus (na tweede vrye stemming geitozen dr. \<J. J. de Wilue ('s-Gravenhage), tot assessor-secun dus en tertius respectievelyk dr. H. Schroten (Rotterdam) en ds. P. J. van Leeuwen (Eelde). Hierna nam de nieuwe praeses ds J. R. Wolfensberger zijn functie over met een toespraak waarin hy er op wees. dat de arbeid aan de kerkorde wel eens de gelegenheid deed ont breken om aan alle takken van het apostolaat voldoende aandacht te be steden. Wij kunnen nooit een goed etuigen over de waarheid geven, al- us spreker, indien wy geen ant woord geven op de vragen, die van de wereld uit op ons afkomen. Wy staan midden in de tyd, eenzaam, maar zo sterk, dat niemand ons van onze plaats kan krygen. Vervolgens werd het „breed mode- ramen" van de Generale Synode gekozen Dit breed moderamen neemt een gedeelte van de functies van de vroegere Algemene Synodale Gom miss.e waar. Naast de praeses cn de assessor, die ambtshalve lid van het „breed moderamen" zyn. werden als primus-predikant leden gekozen: dr. H. Öcmotën. as. J. P. van leeuwen en ds. H. J. F. Wesseldljk, tot ouder ling primus-leden: dr. Th. L. Haitje- ma (Groningen) en E. C. Jongencel (Kockengen), K. Visser (Oude-Mir- dum), M. Krijger (Zierikzee), tot primus-lid kerkvoogd: J. van Ant werpen (M-;ppel), tot primus-lid dia ken: dr. G. Brouwer (Leiden). GEREF. KERKEN ART. 81. Tweetal te Bilthoven: J. J. Arnold te Vrouwenpolder en P. Plaatsman te Zuidbroek. CHR. GER. KERKEN. Bedankt voor Middelburg J. G. van Minnen te Huizen N. H. GEREF. GEMEENTE Aangewezen naar Yerseke: A. J. Dieleman te Borssele die bedankte voor Ridderkerk. Bedankt voor Tholen: Chr. var Dam te Werkendam. Denemarken en Duitsland. Diverse handelaren hadden op hun verwater plaatsen nog flinke voorraden van de ze mosselen staan. GARNALEN EN VIS. De garnalenvangst bleef door de buitengewoon ongunstige weersom standigheden ver beneden peil. De vangst van enkele soorten bijvis was wel veel beter dan in November en de opbrengst van bot. schar en schar- dijn was aanmerkelijk hoger dan in de vorige maand, doch dit was slechts een kleine compensatie voor de gerin ge garnalenvangst. Deze maand werd geen schol meer aangevoerd, terwijl de aanvoer van tong van geen bete kenis meer was. Enkele vissers uit het Noorden wa ren weer met de haringvisserij begon nen. Te Breskens werden enkele par tijen aangevoerd, maar van enige be tekenis was dit nog niet Er werd de ze maand voor wulken een buitenge woon goede prijs gemaakt. n.l. 2.00 per kg. De visserij op alikruiken kon vanwege het slechte weer slechts en kele weken worden uitgeoefend. Dit in aanmerking genomen, was de aan voer nog vrij goed. Hoewel de December-aanvoer van bliek (en schubben) de grootste van 1950 werd. kon deze niet wedijveren met die van 1949. Ten dele was dit le wijten aan het bijzonder ongunstige weer, maar in December 1949 waren er voor deze visserij minder vissers dan in de verslagmaand. toen ver scheidene mosselkwekers aan deze vis serij deelnamen. TOTALE AANVOER. De totale aanvoer bedroeg op de Zeeuwse Stromen 1.316.721 kg (op brengst 1.155.553) (8.516.610 kg opbr. 1.749.456); waarvan haring 113.269 kg 17.393 (413.268 kg 76.448); zeebliek 517.944 kg 39.170 (732.606 kg 36.629); schubben 12.154 kg 44.394 (14.807 kg 48.123); bot 47.471 kg 18.817 (14.130 kg 0.132); garnaal voor consumotie 23.212 kg 44.667 (81.099 kg 104.872); garnaa'nest 33.610 kg 1.656 (136.532 kg 6.678). Oesters 4.300.287 stuks 372.587 kg 965.582 <5.345.400 stuks 512.290 kg 1.102.950). Mossel voor consumptie 7.500 kg 188 (6.562.500 kg 343.405). De cijfers tussen haakjes zijn die van December 1949. Amsterdamse Beurs 5 Mrt. 6 Mrt. Nederland 1948 (3%) 95* 99% dito 1947 (3%) 3 96% 96% dito 1937 3 94 94% Dollar-lening 1947 3 99% 99% Investeringscert. 3 96% 96% Nederland 193264 95% Nederland 196264 95% 95% Nederland N.W.S. 2% 77% 77% Indië 1937 A 3 92 92% Grootboek 1948 3 94% 94% Nat. Hand. B 90% 91% Ned. HandelmiJ. 156% 155% AKU 180 187 Bergh s Jurgens 322 318 Calvé-Delft 137% 138 Centrale Suiker 186 185 Kon. Ned. Hoogovens 155 154% Unilever 235% 237% Ned. Kabelfabriek 233 232 Philips 253% 254 Wilton Feyoord 167 165% Biliton 240 241 Kon. Petrol. Mij. 312% 313% Amsterdam Rubb. 126% 128% HA. Lijn 195 193 Kon. Paketvaart 131 131 Ned. Scheepv Unie 167% 166% Rotterdamse Lloyd 168 166 Stv. Mij. Nederland 175% 175 Handelsvex A'dam 116% 120 Deli Batavia M(J. 114% 115 Deli Mij. 103% 103% Mid. Continental Oil 62 61% Tide Water 37% 37% Anaconda 47% 46% Bethlehem Steel 62% 61% General Motors 114 114% Kennecott 84% 83% Shell Union 61% 62% Baltimore Spw. 24% Miss K T. Spw. 12% 13% New York Centr. Spw. 26% 25% Pennsylvania 26% 23% North American 21% 30% Rep. Steel 50% 49% U. S. Steel 50 49% Intern. Nickel 42% 42*4 DONDERDAG. Paul van Kempen dirigeert vanavond het Radio Phllharmonlach Orkest dat een Wagner programma geeft. Uitge voerd worden o.a. de Slegfrled-Idyll en de Tannhauser-ouverture. Else Barther zingt van Wagner met bege leiding van het orkest „Ftlnf Gedichte von Mathilde Wesendonck" (H. I 20.20). De dag wordt besloten met graag gehoorde werken. o.a. de Wil lem Teil-ouverture van Rossini en de tweede Hongaarse Rhapsodle van Liszt. (H. 23.30). Hilversum L 402 m. 7 AVRO. 7.50 VPRO. 8—24 AVRO. AVRO: 7 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO. 8 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 9 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. (9.309.35 Waterstanden). 10.30 De antwoordman. 10.45 Gram. mu ziek. 1050 Voor de kleuters. 11 Bariton en piano. 11.30 Gram. muziek. 11.45 Voor dracht. 12 Amusementsmuziek. 12.00 Land- en tuinbouwmededelingen. 1253 .Jn t spionnetje". 12.38 Plano en orgeL 13 Nieuws. 13.15 AVRO-Allerlei. 1350 Dansmuziek. 13.45 ,.U kunt het geloven of niet". 13.50 Gram. muziek. 14 Voor de vrouw. 14.30 Cello en plano. 15 Voor de zieken. 16 .JDjamlleh", opera. 17 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuilzending: Jeugd uitzending: Lydia Bos-Vergouw: ..'s Lands wijs, 's Lands eer. ook op school". 18 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.20 Sport- problemen. 18.30 Orkestconcert. 19 ..Ge sprek met de brandweerman." 19.10 Ge varieerde muziek. 19.50 „Werving grond personeel Nederlandse Luchtmacht", cau serie. 20 Nieuws. 20.05 „De grosten van Nuchteren". 20.15 AVRO-Allerlei. 2050 Radio Philharmonisch orkest en soliste. 21.15 „De dreigende schaduw", hoorspel. 2150 Musette orkest. 22.15 Gram. muziek, 23 Nieuws. 23.15 Sportactuallteiten, 23.30 —24 Gram. muziek. Hilversum II. 298 m. 7 KRO. 10 NCRV. 11 KRO. 14—24 NCRV. KRO: 7 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnast. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed cn Liturgische kalender. 8 Nieuws. 8.15 Or. muziek. 9 Voor de huisvrouw. 9.40 School radio. NCRV.: 10 Gram. muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Omroeporkest. KRO: 11 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek 1255 Zonnewijzer. 13 Nieuws en Katholiek nieuws. 1350 Zang en orgel. 1355 Pianorecital. NCRV: 14 Promenade orkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Strijkkwartet. 16 Bijbellezing. 16.45 Gram. muziek. 17 Voor de jeugd. 17.30 Omroeporkest 1750 Gram. muziek. 18 Ge- wijde muziek 18.30 Land- en tuinbouw- causerie. 18.45 Gram. muziek. 19 Nws. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.30 „In dienst van het Vaderland". 19.40 Radiokrant. 20 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 22.10 Gram. muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23 Nieuws. 23.15—24 Gram. muziek. ZON EN MAAN. 8 Maart: Zon: Op 7.13 Onder 18.31 Maan: Op 756 Onder J952 8 Maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOUG WAl'EK U. NAP tl 2.16 2.05 2.48 2.23 3.30 2.24 3.56 1.32 4.11 1.59 NAP 14.43 2.12 15.10 2.30 16.03 2.34 16.24 1.48 16.33 1.77 laag water u.— NAP 8.40 2.36 9.18 2.56 9.59 2.74 9.22 1.85 9.40 2.15 NAP 20.43 2.07 21.21 2.26 22.05 2.43 21.31 1.55 21.57 1.80

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3