NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN KRIJGT EEN AARDAPPELKOELHUIS WALCHEREN ZATERDAG 3 MAART 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Rampendepói te St. Maartensdijk. Door liet bestuur van het Rode Kruis afd. Tholen werd een Rode- kruisavond gegeven in het gemeente huis te Poortvliet. De zaal was geheel gevuld coen de heer de Haas, hoofd der O. L. School, allen hartelijk wel kom heette. In zijn openingswoord deelde de heer de Haas mede, dat het hoofdbe stuur een rampendepöt in St. Maar tensdijk zal vestigen. Dit zal bestaan uit een compleet noodziekenhuis. Wanneer het hoofdbestuur dat ram pendepót ons schenkt zo zeide hij. is het toch zeker onze plicht om lid te worden van het Rode Kruis. Daarna werd door de heer Duindam een film vertoond, waarvan ieder zeer genoot. In de pauze werd een verlo ting gehouden en gaven zich 20'nieu we leden op. Dr. Kugel die deze wel geslaagde avond met een dankwoord sloot, drong er bij de jongeren op aan zich op te geven als transport- colonnist. Stierenkeuringen. Bij de Vrijdag gehouden stieren- keuringen werden goedgekeurd: Kleverskerke: Hendrik, van K. Janse K'oetlnge: Dirk van M. van Iwaar- den. Kruiningen: Luctor. van J Nieuwen huijzeu. Ludo, van J. van Nieuwen- huiizen, 1 af getreurd. Rilland: Manus, van Jac. Blok. K»ai>bendijkeP Egbert van C. Buizer. Yerselie: 1 afgekeurd. Solui re; Carlo 6, M. in 't Anker; Henk van Veelust, van L. Verdam men; 1 afgekeurd. Kapalle: Dany Frans, van J. Wsse Opvol.ee- ds. A de Vries te M'ddeiburg beroepen. Naar wij vernemen is gisteravond in de vergadering van het Ned. Herv. kiescollege te Middelburg het besluit gevallen in de vacature-ds A. de Vries te beroepen ds B. Baks van Ca- pelle a.d. IJssel. Hotei ,Het wapen van Burgh". Nu de verbouwing van het hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh haar etn de nadert, blijkt welk een uitbreiding het hotel heeft ondergaan. In het ko mende seizoen zal het. met een totaal van G8 bedden, aan heel wat personen onderdak kunnen verschaffen. Er zijn ruime, frisse zit- en slaapkamers, een groot terras en grote eetkamer en een zeer goede keuken De tegenwoordige eigenaar, de heer M. C. Koster, ver telde een en ander dver de geschiede nis van het hotel. Reeds in 1649 wordt gesproken over: „Lieven Crijnse Cooman, waart en tappende op een hoekhuijs van de Weststrate in een klein voorkamer ken" Dat gebouw brandde in 1651 al. maar werd nog in hetzelfde jaar her bouwd, reden waarom men in de ge velsteen van het tegenwoordige hotel de jaartallen 1651-1951 aantreft. Hei pand heette toen „De witte Leeuw" Zekere Leendert Marcusse. kocht het in 1705 voor 100 pond Vlaams en noemde het „Het wapen van Burgh" Het blijkt dat het gebouw in de loop van jaren vele eigenaars heeft gehad „Het wapen van Burgh" kan dan ook op een respectabele staat van dienst terugzien Wanneer binnenkort het interieus gereed is. dan zal dit hotel een accom modatie bezitten, die uniek is op Schouwen en Duiveland. Jehova's getuigen komen naar Middelburg. THEOCRATISCHE ZONEVERGADERING Naar wfl vernemen zal op 16, 17 en 18 Maart a.s. in Middelburg de theocratische zónevergadering van de Jehova's Getuigen worden gehou den. Naar schatting duizend mensen zullen deze driedaagse conferentie bijwonen. Er zullen diverse onderwerpen worden behandeld, terwijl men tevens practsche ervaringen zal uitwisselen en bespreken. Zaterdag wordt een z.g.n. velddienst gehouden en Zondag een openbare lezing. Middelburg JAARVERGADERING M.C. „DE ZEEUWEN". De motorclub „De Zeeuwen" hield in café Groenewegen te Middelburg haar jaarvergadering, onder voorzit terschap van de heer R. Joosse. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereniging, die op 27 Juni van vorig jaar werd opgericht en toen 29 leden telde, eind 1950 gegroeid was tot 50 leden en 12 donateurs. De penningmeester kon mededelen, dat er een batig saldo was. Bij de periodieke aftieding van drie bestuursleden stelde slechts één be stuurslid zich herkiesbaar. Gekozen werden de heren W. Janse en T. Wal- hout Van het bestuur maken verdei deel uit de heren R. Joosse. P. Kodde secretaris en F. de Visser, penning meester. De heer Wal hout treedt op als vice-voorzitter, de heer Janse ais alg adjunct De voorzitter dankte de scheidende bestuursleden, de heren Wondergem en Hoving, voor het vele werk, dat zij voor de club hebben ver richt. De vergadering besloot in 1951 acht ritten te organiseren, waarvan zes be sloten club-ritten zijn. De eerste van deze zes wordt verreden op Zaterdag 10 Maart. SECRETARIS MIDDELBURGS MUZIEKKORPS JUBILEERT. Zondag zal de heer P. Luteijn te Middelburg zijn 30-jarig jubileum als secretaris van de Vereniging tot in standhouding van het Middelburgs Muziekkorps vieren. Hij werd op a Maart 1921 als zodanig benoemd als opvolger van de heer De Blouw. De laatste jaren treedt de heer Luteijn bovendien als penningmeester van de vereniging op. Het zal dit toegewijde bestuurslid, dat in de loop der jaren met animo en liefde zeer veel werK heeft verzet in het belang van het korps, bij zijn jubileum zeker niet aan belangstelling ontbreken. OUDERVERENIGING R.H.B.S. Onder voorzitterschap van de heer A. J. W. Mathijssen vergaderde in één der lokalen van de R.H.B.S. te Middelourg de oudervereniging dezer school. De naam werd definitief be paald als „Vereniging van ouders van leerlingen der Rijks Hogere Burger school en Middelbare Meisjesschool". Na afdoening van enkele huishoude lijk® zaken o.a. werd het regle ment vastgesteld hield de heer P. A. ter Weer, leraar aan de H.B.S., een interessante inleiding over het onder werp „Huiswerk", waarop een vrij uitvoerige gedachtenwisseling volgde. Het ligt in de bedoeling in Mei op nieuw te vergaderen. Dan zal een deskundige spreken over de Middel- bare Meisjesschool, een onderwerp, dat, nu deze school aan de R.H.B.S. in wording is, zeker in het middel punt der belangstelling van de ouders zal staan. „JULIANA" HEEFT UITGEBREID PROGRAMMA. Het tamboers- en pijperscorps „Ju liana" te Middelburg heeft een in po pulaire trant geschreven folder uit gegeven, met de bedoeling donateur* te winnen. In deze brochure wordt iets medegedeeld over het program ma voor dit jaar. Op tweede Paasdag word medewerking verleend aan de bondsdag van de Prov Commissie C J- M. V, te Goes en op Hemelvaarts dag aan de C. J. M. V -bondsdag te Tiel. De komende zomer zal vermoe delijk weer voor de badgasten m Domburg worden opgetreden en ook bestaan er plannen om Vlissingen en yeer^ te bezoeken. Op 16 Juni speen iiv.. ._!*-•ps in Kapel le- Biezeünge. waar de zustervereniging „Jonge Kracht haai derde lustrum viert en dan staat er ook nog een Zeeuwse pijpersdag te Middelburg op het programma. LUSTRUM-FEESTAVOND P. v. d. A. De afdeling Middelburg van de Partrj van de Arbeid, houdt op 8 Maart in verband met het 5-jarig be staan van deze partrj een feestavond. Prof. dr. H. Brugman, rector van het Europees College te Brugge, spreekt over „Doorbraak in Europa" en mr. G. E. van Walsum, burge meester van Delft en voorzitter van de Prot. Chr. Werkgemeenschap in de P.v.d.A. over „Doorbraak in Ne derland". V.V. „MIIDDELBURG" HEEFT NIEUWE SECRETARIS De heer A. J. van der Horst, die bijna twee jaar lang ais secretaris van de v.v. .Middelburg" ts opgetre den, heeft deze functie om studiere denen neergelegd. In zijn plaats is met ingang van 1 Maart benoemd de heer A. A. Lindenberg. ELECTRICITEITSTARIEVEN Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de stroomtarieven voor Middel burg nog niet met een halve cent zijn verhoogd. Vlissingen Straatnamen op het Eliand. EEN TOELICHTING. In het ontwerp-wederopbouwplan „Eiland" te Vlissingen, zijn door de raad nieuwe straatnamen toegekend. B. en W. geven hierbij thans de vol gende toelichting: Van Speijkstraat: Jan Carel Jose- phus van Speijk (1802—1831) kruiste ten tijde van de Belgische opstand met zijn schip op de Zeeuwse wateren. In 1831 geraakte hij aan de grond op het Vlaamse hoofd bij Antwerpen, stak de lont in het kruit en sneuvelde. Kanaalstraat en Dykstraat: Deze namen kwamen vóór de verwoesting ook voor op het Eiland. Abraham Crynssenstraat: Abraham Crijnssen was een vermaard scheeps bevelhebber te Vlissingen geboren. Hij voer voor de gebroeders Lampsiris. o.m. tegen de Duinkerker kapers en veroverde in 1666 Suriname pp de En gelsen. Cornells Lampsinsplein: Cornells Lampsins stichtte met zijn broeder Adriaan één van de belangrijkste han delskantoren te Vlissingen. Zjj dreven handel, vooral op West-Indië en kolo niseerden aldaar verschillende gebie den lo.a. het eiland Tobago of Nieuw- Walcheren). Cornelis woonde te Vlis singen en liet in 1641 een huis bouwen op de Nieuwendijk (thans nr. 11). Hij was verscheidene malen burgemeester, bekleedde ook hoge staatsbetrekkin gen en overleed te Vlissingen op 2 September 1664. Cornelis Lonckestraat: Cornelis Si- monszoon Loncke was vice-admiraal en woonachtig te Vlissingen. Hij on derscheidde zich in de strijd tegen de Spanjaarden, o.m. door de blokkade van de haven van Duinkerken bij de komst van de Armada in 1588. Twee portretten van hem bevinden zich m het Stedelijk Museum. HET KRUISLEGER. Donderdagavond had de eerste sa menkomst plaats van het Kruisleger in net voormalige Militair Tehuis te Vlissingen onder leiding van Kom- mandant J de Koning, bijgestaan door een viertal officieren. Nadat Jtafkapitein P. Bakker in gebed was voorgegaan en een lied was gezon gen, zette de Kommandant de bedoe lingen van het Kruisleger uiteen. Daarna werd de Stichtingacte voor gelezen. Voor het examen Judo gele band 5e Kuy. slaagden te Bergen op oZom 8 Walker uit Vlissingen en J. Touw uit Souburg. Fabriek werd verbouwd zonder vergunningen. De Belgische fabrikant G. K. J. B uit Ronse had in de loop van het vo rig jaar aan zijn fabriek te Sas van Gent diverse veranderingen en ver nieuwingen laten aanbrengen zonder te beschikken over de nodige vergun ningen van B. en W. en van Ged. Sta ten van Zeeland. In verband hiermede had hij op 20 Juni j.l te Terneuzen terecht gestaan, doch de Kantonrech ter sprak hem vrij. De ambtenaar van het O.M. ging in hoger beroep. Vrijdag diende deze zaak voor de Arrondissementsrechtbank te Middel burg. De gemachtigde van verdachte verklaarde, dat de N.V., waarvan deze directeur is. de in de dagvaarding ge noemde vernieuwingen inderdaau heeft iaten aanbrengen, maar alle be nodigde vergunningen waren zij het dan achteraf verleend. De Officier van Justitie zeide, dat bij het vooronderzoek niet volledig achtte en vroeg dan ook verwijzing van de zaak naar de recnter-commis- saris. Uitspraak: 16 Maart Goederen voor vluchtelingenkampen. Het Comité voor Vluchtelingenhulp te Vlissingen heeft de actie tot inza meling van goederen met prachtig resultaat beëindigd. In totaal werd er opgehaald: 15 dozen jongenskleding, 4 dozen schoenen, 4 dozen babygoed, 6 dozen diversen, 2 dozen en 2 zakken dames- en kinderkleding, 7 dozen meisjeskieding, 6 matrassen, 1 kist en 18 dozen speelgoed, 1 poppenwa gen, 1 hijskraan, 1 autoped, 1 pop- penledikantje en 1 wagentje. 20 Februari konden 70 colli per vrachtauto worden afgehaald. SOCIËTEIT UNITAS. De in 1888 opgerichte sociëteit Unitas te Vlissingen heeft in Mei 1940 haar bijeenkomsten in de iocaliteiten aan de Coosje Buslcenstraat-hoek Boule vard de Ruyter moeten staken, in verband met maatregelen van de vij- andelijke bezetters. Na de oorlog kon den de bijeenkomsten niet hervat worden, omdat het pand ernstig was beschadigd door oorlogshandelingen. Thans is het pand hersteld en Vrij dag werd onder leiding van de voor zitter, de heer H. B. J. Knoop, een eerste sociöteitsavond gehouden, waarin besloten werd de oude tradi tie voort te zetten en weder regelma tig bijeen te komen. De lokalen zullen Woensdagmiddag en Woensdagavond voor leden van de sociëteit geopend zrjn. Voorts zal er ook op Zaterdagmiddag een bijeen komst zijn. Oostkapelle LONEN EN PRIJZEN. Te Oostkapelle hield de afdeling Ooskapelle van de Ned. Bouwvak- arbeidersbond een ledenvergadering in café „Helmstrijd", onder leiding van de vice-voorzitter, det heer S Roelse. De heer Imming, die deze avond als spreker optrad, behandelde het onderwerp: „Lonen en prijzen" Na afloop werden door de heer Im ming nog enkele vragen beantwoord. GEVONDEN VOORWERPEN. Te Oostkapelle werden de volgende voorwerpen aangebracht. Zilveren arm band. lege portemonnaie, kinderwantje, damesrlng, alsmede bril met leren etui (gevonden in het huisvuil) Inlichtingen ter gemeentesecretarie Sei ooskerke LANDBOUWVERENIGING. De Landbouwverenïging Afd. Z. L.M. Serooskerke (W) vergaderde in café Westdorp onder voorzitter schap van de heer P. de Buck. H$j heette de secretaris-penningmeester der Z.L.M. de heer Mr. J. F. G. Schlingemann hartelijk welkom. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de toestand van de kas niet ongunstig is. De heren A Lan- gebeeke en J. J. Klompe brachten een schitterend rapport uit over de vraagpunten betreffende de mecha nisatie en de extensivering van ge wassen. Mr. Schlingemann sprak over: „Algemeen Landbouwbeleid", gezien in nationaal en internationaal verband. Tenslotte werd de Z. L. M. Jour naalfilm vertoond. G'rijpskerke UITVOERING ZANGVERENIGING. De Chr. Zangvereniging „Halleluja" hield te Grijpskerke een uitvoering in het wederopbouwkamp. Uit vvat de vereniging ten gehore bracht, bleek, dat ze op hoog peil staat. Er werd een toneelstuk opgevoerd, „Achter de wolken schijnt de zon" wat zeer in de smaak viel. De Zang vereniging kan op een geslaagde avond terugzien. Er was grote be langstelling voor deze avond. St. Laurens JAARFEEST Donderdagavond hielden de Geref. Meisjes- en Jongensclub in het ver gaderlokaal te St. Laurens nun jaar feest. Met jaarverslagen, voordrachten, onsVellen, etc. werd de avond gevuld De heren v. d. Hofstede, Koole en Davidsc waren resp. 20, 20 en 15 ia ren leider en kregen een boekwerk. De meisjesciub zal leidsters krij gen en wel mevrouw Francke en mevrouw Haverhoek. Ds. Boon sloot de avond. Koudekerke OUDEN VAN DAGEN BIJEEN. In het zaaltje van de heer Wiele- maker te Koudekerke, kwam de plaatselijke vereniging van Uuden van Dagen in vergadering bijeen. Ruim 30 personen, die tezamen 2000 jaren telden, bezochten deze bitjeen komst, tijdens welke wel duide lijk aan het licht trad, dat de vereni ging er financiësl niet zo gunstig voorstaat. Men zal de Bond van Ouden van Dagen om enige hulp verzoeken. HLMS V M OE WEEK Bravour, BIng en Broadway Bill. Hot beste paard van stal iRiding High) van Frank Capra. Met een plezierig aandoende soepel heid en een gezicht, alsof hij het niet voor de dollars deed, speelt Bing Crosby de hoofdrol in dit luchtige, gezellige filmpje, gemaakt door de meester van de lichte toets Capra, die hetzelfde scenario ook in 1934 reeds tot een draaiprent verwerkte. Bing is ditmaal een sympathieke jon geman, die gek is op paardenraces en die na tal van verwikkelingen het genoegen smaakt zijn rossinant Broadway Bill te zien winnen en te vens een aardig meisje in te palmen. Tussen de bedrijven door „croont" hij ook nog een raar v^tte lieflies. Bmg Crosby, Coleen Gray, (Grandth., Goes en Luxor, Vlissingen). Stromboli van Roberto Rossellini. Ingrid Bergman speelt in deze film een Tsjechische vrouw, die met een Italiaanse vissersman trouwt, door hem wordt meegenomen naar het vul kanische eiland Stromboli. doch in verzet komt tegen deze omgeving. Met geld van een vuurtorenwachtar vlucht zij op het moment, dat de vulkaan m werking komt. Na een vreselijke nacht bij de krater, komt zij tot bezinning en keert naar haar man terug. De film bevat prachtige natuuropnamen en is uitstekend gefotografeerd, maar het spel, zelfs van Bergman, stelt teleur, terwijl de plotselinge bekering van de jonge vrouw weinig geloofwaardig is. Rossellini's vulkaan baadde naar onae smaak een muis. Ingrid Bergman. Ma rio Vitale. Renzo Cesana. (Electro, Middelburg). De. held op sokken (The Paleface) van Norman Z. Mc Leod. Bop Hope als woud-be-tandarts vlucht voor zijn woedende patiënten. ontmoet de wildste dame van het wil de Westen en wordt, trots zijn angst en onhandigheid, de held van de prai rie. Vermakelijke ko'der in technico lor. Bop Hope, Jane Russell. (Alham- bra. Vlissingen). IJscoman, kijk uit (The good humor man) van L'oyd Bacon. Jack Carson, ook al een held tegen wil en dank. bracht ons met zijn grapnen van de ene lach na de ande re. Bii een gewapende overval wordt hij zelfs ais hoofdverdachte beschouwd doch weet zich uit alle netelige situa ties te redden. Een gooi-en-smijt- klucht van het zuiverste water. Jack Carson. Lo'a Albright. (Schouwburg. Middelburg). Waar.rijn onze schenen Laurenskërk 1 te Barcelona, thuisr. Meliskerk 28 Febr. te Penang n. R'dam. Rossum 28 te Cetubal. Agalha 2 Maart le Tarakan. Cottica 2 te Demerara. Diemerdijk 2 te Lond. 5 R'dam verw. Haarlem 2 te Curagao. Heemskerk 1 bij Kp. Leeuwin, uitr. Hermes 28 te Puerto Barrios. J. v. Oldenbarnevelt, p. 2 Gibraltar n Amsterdam. Kota Baroe p: 1 Miami n. N. Orleans. Kota Gede 2 te JPhilad. 13 te R'dam. Lueita 2 te Sunderland. Marken 1 rede Novo Redondo. Mataram 2 v. Lond. n. Fi'dam. Merwede 4 te Rotterdam verw. Myonia p. 1 Dahlac-eil. n. Kowelt. Odysseus 2 te Gibraltar. Oranjestad 2 te Ponta del Gada 10 te Am sterdam verw. Orion 1 v. Tripoll n. MaJta. Parkhaven p. 1 Finisterre, thuisr. Sarangan 1 v Singapore n. P. Pinang. Saroena 1 v. Pladju n. Singapore. Sibajak p. 2 dw. Houtman eilanden. Singkep 2 in Golf van Suez. Slamat 1 Belawan te Kantang. Stentor p. 2 Wight 3 te R'dam verw. Sumatra 1 v, Khorramshar n. Bahrein. Tomori 2 te Makassar. Tosarl 28 Febr. te Makassar, W Ruys 2 v. Djakarta te Rotterdam. VOLDOENDE ANIMO. Jeslult genomen fri vergadering te Middelburg. In een gistermiddag te Middelburg gehouden vergadering van de Coöp. LantLxtuwvereniging „Eiland Walcheren" Is het besluit genomen tot stich ting van een aardappelkoelhuis op Walcheren. Overwogen wordt dit te plaatsen op het industrieterrein te Middelburg, waar men do beschikking heeft over een haven en een spoorlijn. Voor de exploltaitle van liet koelhuis, dat een capaciteit zal hebben van 1000 ton, is een afzonderlijke coöperatie ve vereniging in het leven geroepen. De vergadering, die slechts matig bezocht was, werd geleid door de heer A. W. Cevaal. De directeur van „Eiland Walcheren", de heer H. J. Ikkink, vertelde iets over het toe te passen koelsysteem. Op koude uren wordt buitenlucht binnengeleid en daar de wanden geïsoleerd zijn, kan deze koude behouden .blijven. In iede re box (met een diepte van 6 meter) kan 18 ton aardappelen worden op geslagen Met verplaatsbare schotten DAMMAN PERSOONLIJK DAMKAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Te Den Haag werden twee partijen gespeeld om het persoonlijk kampioen schap van Nederland. De uits'agen luiden: GordijnJurg 02; Onnink-Haasdonk 0—2. WIE' BENNEN DE PARIJSE ZESDAAGSE. In de late avond van Vrijdag zag het klassement van de Parijse Zes daagse er als vo'gt uit: 1. Carrara-Lapebie 82 pnt.; 2. Gillen- Von Buren 47 pnt.; 3. Schulte-Peters 29 pnt. Op 1 ronde: 4. Brun-Bucher 109 pnt.. 5. Goussot-Van Steenbergen 90 pnt.; 6. Strom-Arnold 33 pnt. Van Vliet-Bevilacque hadden 2 ron den achterstand en 104 punten. HOCKEY 2e KLASSE A ZUID Breda 2 moet op bezoek bij Tem po en zal zeker in staat zijn om het kampioenschap nu definitief in haar bezit te krijgen. De thuiswedstrijden voor Middel burg tegen Push 2 is omgezet in een uitwedstrijd. Mocht Middelburg het zelfde spelpeil kunnen bereiken als Zondag j.l. tegen DES. dan zal het een spannende strijd worden en lijkt ons een kleine Middelburg zege niet onmogelijk. Een Middelburgs-mixed-veteranen team zal Zondag uitkomen op een tournooi te Breda waaraan deelgeno men wordt door Breda, M.O.P. Cs-Hertogenbosch) en Oss. Prins Bernhard Is Donderdagavond laat teruggekeerd van een ééndaags pfi- vébezoek aan Engeland. De Prins vloog s ochtends van Soesterberg naar Londen en keerde ook wederom per vliegtuig te rug. De sultan van Marokko heeft bij de creet de viziers (ministers) der Istiklal uit de Marokkijnse regering ontslagen. Zwitserland zal in Engeland 150 straalvliegtuigen van het type de Havil- land, ter waarde van 175 miliioen francs aankopen. kunnen deze boxen groter of kleiner gemaakt worden. De Walcherse aard appeltelers hebben tezamen een quantum van 1000 ton voor bewaring opgegeven. De bouwkosten bedragen ongeveer 100 per ton opslagruimte. Alleen wanneer de leden daarvan zelf 40 storten, kan een lening worden ver kregen. Men kan rekenen op een ren te va ij 3J/£ van zijn geïnvesteerde geld. Het is de bedoeling aandelen uit te geven voor 10 ton. VOORLOPIG BESTUUR. Na het besluit tot stichting van het koelhuis en tot oprichting van een coöperatieve vereniging „Koel huis Eiland Walcheren", las mr. Van Everdingen van het Centraal Bureau van Landbouwcoöperaties de con cept-statuten en het ontwerp-huis- houdehjk reglement voor. Deze wer den, na het aanbrengen van enige kleine wijzigingen, goedgekeurd. Er werd een voorlopig bestuur ge kozen, waarin zitting hebben de he ren B. C. Janse te Arnemuiden, W. K. van Nieuwenhuyzen te Oostkapel le, J. Maljaars Jzn. te Kleverskerke, W. A. Kloet te Nieuw- en St. Joos- land en H. J. Volkers te Vcere, Officiële oubliratles GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Vlissingen ls Woensdag, 7 Maart, verhinderd spreek uur te houden. WALCHEREN ZONDAG 4 MAART. Ned. Herv. kerk. Aagtekerke: 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theunissen; Arnemui den: 10 en 6 dhr. v. d. Kolf, 2 ds Pijnacker Hordijk; Biggekerke: 10 en 2 ds. Witteveen; Domburg: 10 en 7 v. Willenswaard; Gapinge: 10 ds de Boer; Grijpskerke: 10 cand. Klap. 2.30 ds. v. Winterswijk; Kleverskerke: 10 ds. Otte; Koudekerke: 10 ds. v. Dijl (H.D.), 2.30 ds. Enlter, 10 Jeugd- kerk; 't Zandt: 10 ds. Enker (H. D.». 7 ds. v. Dijl, 10.15 Jeugdkerk; Melis- kerke: 10 en 2.30 dhr. Barnard. Mid delburg: Oostkerk: 10 ds. v. Voorst Vader (openb. belijdenis): 7 ds. Key zer; Concertzaal: 10 ds. Don (H.D.) Engelse kerk; 9.45 ds. Smits (Jeugd kerk); Nieuw- en St. Joosland 10 os. Pijnacker Hordijk, 2.30 geen dienst; Oost- en W.-Souburg 11 dr. Oorthuys (bev. ds. de Stoppelaar); 7 ds. de Stoupe'aar (intrede). (Beide diensten in de Geref. kerk); Oostkapelle: 10 ds Theunissen, 2.30 ds. Richard; Ritthenr 10 ds. Wagener, 2.30 ds. Muller; Seroos kerke; 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St Laurens: 10 en 2.30 ds. Keijzer; Veere; 2 ds. Otte; Vlissingen: St. Jacobskerk: 10 ds. Maas, 5 ds. v. Kooten. (Herdenk 90-jarig bestaan Zondagsschool); En gelse kerk: geen dienst voor jongeren. Noorderkapel: 9.30 en 10.45 ds Kloosterman: Havendorp: 10 ds. Sickesz; Nieuwe kerk: (Jeugddienst) 10 ds. v. Winterswijk; Vrouwenpolder; 2 ds. de Boer; Westkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoute'ande: 9.30 ds. Muller. 230 ds, Wagener. Geref. kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Bakker; Domburg: 10, 2.30 ds. Ponlier; Gapinge: 9.30 ds. de Jager, cand. de Nood; Grijpskerke: 10 cand de Nood, 2 30 leesdienst; Koudekerke 9.30 en 230 ds. Pos; Meliskerke: 9.39 en 2.30 ds. v. Nes: Middelburg: Hof plein: 9.30 dr. Oussoren. 2.30 ds. Veld kamp; Noorderkerk: 9.30 ds. Veld kamp, 5 dr. Oussoren; O.- en W -Sou burg: 9.30 en 2,30 drs. v. d. Berg; Oost kapelle: 10 en 2.30 cand. v. Heesen; Serooskerke: 9 30 en 2.30 ds. v. Wou- we (H.A.t; St. Laurens: 10 en 2 30 ds Boon; Veere: (Ned. Herv. kerk): 9.30 en 4 ds. Streefkerk; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder: 10.45 en 4 ds. de Jager; Westkapelle: 9.30 ds. Pontier?, 2.30 Geref. kerk (Art. 31.) Souburg: 9.45 en 2.30 Stud. Berghuis; Vlissingen: 4.45 Stud. Berghuis. Geref. gemeente. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Meliskerke: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 ds. de Wit; Oostkapelle: 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. kerk. Middelburg :10 en 3 ds. Meijering; Vlissingen: 9.30 en 5 leesdienst. Ver. Vrijz. Herv. Middelburg: 7 ds. Metz; Vlissingen: Geen dienst Evang. Luth. gem. Middelburg: 10 ds. Johannes; Vlissingenrö ds. Johan nes. Doopsgezinde gemeente. Middel burg: 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissin gen: 10 ds. de Boer. Kerst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen: Bakkersgang: 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Middelburg: 10 heil. 'dienst, 4 openl. samenk., 7.30 Verloss samenk.; Vlissingen: 10 heil. dienst. 3.30 openl. samenk.. 7 30 Verloss. sa menk, o.l. van kapt. Ranselaar. Herst, Apostol. Zendingskerk. Vlis singen: Concordia: 10 en 5 Evang. v Djjk. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen is te VTssin- gen te bereiken de heer L. P. Boo ne, arts te Vlissingen. Badhutsstr. 30. tel. 2950. Te Middelburg is te bereiken de heer W. Fe'kema, arts te Middelburg, Dam 16, tel. 2993. Te Zoutelande. Westkapelle en Kou dekerke is te bereiken de h°er L Sloos, arts te Koudekerke. tel. K 1185— 231. Te Veere. S-rooskerke en Oostkanelle is te bereiken dr. Reijn- ders Schilt arts te Serooskerke. tel. K 1189—212. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Engering. Repatriërende Zeeuwen. Met het troepentransportschip „Nel ly". dat vermoedelijk 20 Maart te Am sterdam aankomt, zullen onderstaande Zeeuwen repatriëren: Th. C. Vermast, Vogelwaarde: F. C, v. d. Velde. Kattendijke. P J.. Zuid hof. Kwadendamme. P. Westerbeke, Westkapelle, J. Flikweert, Nieuwer- kerk. G. W. Gardeyn, Groede. G. D. de Smit. Graauw, G. P. L. Heijens. Vo- gelwaardè, G. Slabbekoorn. Nisse. J. v. d. Bos. St. Philipsland, L. Antho- nisse, Kortgene. J. J. van Almkerk, Zonnemaire, D. C. Schieman, Axel. G. P. d. Jonge, Kortgene P. D. Oppeneer Terneuzen, P. J. Boddery. Sluis. P. A Cornelis. IJzendijke, S. J. van Hekke, Zierikzee. P J. Jansen, Axel, A J. Minnaard. Goes. O. Mulder. Goes, J. W. Nieuwenhuvze. *s-Heer Arendsker- ke, J. Rentier, Nieuwerkerk, A. Roel se, Vliss. A. M. d. Waal, Walsoor den, W. C. van Waterschoot, Sas van Gent, Chr. van de Abeele. Sas van Gent, Chr. van de Broeke, Seroosker ke. H. Dik. Vlissingen. J. C. Din<?e- manse, Grijpskerke, B. P. v. Hevele, IJzendijke. C. L. Labruyère, Domburg, M. R. Lecluijze, Hoofdplaat, B. de Looff, Kortgene, G. C. de Poorter, Oostburg, J P de Visser. Aagtekerke,' J. de Vos, Zaamslag, H. M. J, Wan del. Nieuwerkerk, W. de Witte. West kapelle, H. Bos. Terneuzen, C. Dorst, Stavenisse. P. Gabriëlse, Westkapelle, G. M. C. T. Hofman. Vlissingen. JVL Kramer. Kortgene, J. Mol, Poortvliet, Th. F. Vaal, Terneuzen. G. W. Voogdt, Sluis, C. de Vos. Kortgene, D. de Vos, Kortgene, J. B. M. de Vries, Vlissin gen. W. Ge'.dof, Oostkapelle, C. Nieu- wenhuize, Nieuwdorp, P. Saam an, Wolphaartsdjjk, A. A. Taillie, Schoon- dijke, H. S. J. Visser. Breskens. P. J. Hermons, Hontenisse, C. A. Hoogstra- te. Axel. F. Jansen van Roosendaal, Terneuzen, A. v. Zweden, Rilland- Bath, J. A. v. Zweden, Middelburg, W. A. Bijl, Scheroenisse. G. v. d. Tho len, Zierikzee, W. Leunis, Terneu zen, P. v. d. Sluis, Vlissingen. A. Mee- sen, IJzendijke, A. L. P. E. Lafort, Sluiskil, A. R. Moens, Aardenburg. R. E. Racavert, Hulst, J. Sanderse, Vlis singen, J. G. Timmermans. Vlissingen, L. v. d. Driest. Souburg. J, Filius. Sou burg, C. A van Hese, Souburg, W. H. Steenbakker, Baarland, P. Uyl, Sou burg. A. Schillemans, Vlissingen. J. M. Sinke. Krabbendijke. Met de „Johan van Oldenbarnevelt" repatriëren: M. Anthonisse, Baarland, J. Platschorre. Middelburg. C. Traas, Rilland, J. Meyer, Waarde, J J. Meyn- derts. Vlissingen. De „Johan van Ol denbarnevelt" zal vermoedelijk 7 Maart te Amsterdam aankomen. KERKNIMJWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Neerlangbroek J. T. D.ornenbal te Oene; te Jaarsveld L. Roetman, cand. te Genemuiden. Aangenomen naar Paramaribo (Evang. Br. Gemeente) J. M. van der Linden te Zeist. Benoemd tot hulpprediker te Wer kendam P. Sebestyen, Hongaars pre dikant en hulpprediker te Axel. EVANG. LUTH. KERK. Drietallen te Amsterdam: Vacatu re G. J. Duyvendak: M. J. Hey- broek te Heerlen; A. Johannes te Delft en C. J. Munter te Gronin gen, idem vacature A. W. C. de Wit: J. van Leeuwen te Schiedam; A J. Meyer te Rotterdam en J. H. Smit Duvzendkunst te Leiden. S'ngel 60. Aooth-J"" 133, 2224. -*-Le bel. Middelburg: Lange Delft Marktberichten VEILING ROTTERDAM. Van 1 Maart. Groenten- Andijvie 0.71: Boerenkool 0.11—0.23; Kroten 5.20-12.50; Rode kool 10.20—19.40: Waspeen 0.22: Grote peen 3.50 -5.90; Prei 0.08—0.18; Selderij 3—6.20; Knolselderij 7.10—12.20; Spruiten 0.25— 0.50: Uien 3.80—550; Witlof 0.10—0.33; Veldsla 1.05-1.29. Fruit. Appelen: Goudreinette 0.200.36; Jonathan U.25 0.59; Peren: St. Retny 0.31 -0.37. VEILING ZUD-BEVELAND. 2 Maart: Groenten: Witlof 30—35. Sprui ten 31—48. Boere kool 17. Witte kool 8. Prei 8—11. Peen 4—5 Koolrapen 7. Knol selderij 250—12. Bosselderlj 550—9. alles »»er 100 kg, bos of stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3