NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN WALCHEREN TIT0 SPOOKT ROND BU DE ITALIAANSE COMMUNISTEN Koning Faroek verdeelt land onder de boeren DONDERDAG 1 MAART 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Vergadering Kamer van Koophandel. OP VRIJDAG 2 MAART De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middelburg, zal op Vrijdag 2 Maart a.s. in vergadering bijeenkomen in hotel De Korenbeurs te Goes. De agenda vermeldt o.a. de jaarrede van de voorzitter, benoeming van een lid der kamer ter vervulling van een va cature ontstaan door het bedanken van de heer Arie Smit, en benoeming van een lid der Kamer ter vervul ling van een vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. A. Kal- lewaard. Voorts komen aan de orde be stuursvoorstellen tot vaststelling van een legesverordening, een reglement van orde en de begroting 1951. Deze begroting heeft een raming aan in komsten van 53.650 en van uitga ven 62.550, zodat een nadelig ver schil van f 8900 wordt begroot. Het verschil op de begroting 1950 be droeg 6.806,80, terwijl de rekening 1950 sloot met een goed slot van 1 4856.48. De post onvoorziene uit gaven 1951 is geraamd op 19. Axel wil meer industrie. Een nieuwe figuur bij de industrie vestiging en -bevordering is in de ge meente Axel (Zw. Vlaanderen) toe gepast. In die gemeente hebben vertegen woordigers van de daar reeds ge vestigde Industrieën en van de han del in nauwe samenwerking met het gemeentebestuur een „Industrie- Commissie Axel" gevormd. De industrieëlen zijn namelijk van oordeel, dat in Axel en omgeving nog plaats is voor meer industrieën. De vorming dezer commissie heeft de volle instemming en medewer king van de plaatselijke, provinciale en regeringsautoriteiten. Reeds na de eerste vergadering werden een aantal werkgroepen ge vormd, waarvan enkele de vestiging van bepaalde industrieën bestuderen terwijl een andere rapport zal uit brengen over de mogelijkheden van industrievestiging in het algemeen in Axel en omgeving, de industrie-ter reinen, de industrie-gebouwen enz. Als voorzitter der commissie fun- feert de heer J. Raas. vertegenwoor- iger van het Bastvezelbedryf „Sen- tanen-Ler", terwijl de heer C. Smies. te Axel is benoemd tot secretaris. Bouw R.K. Rusthuis te Middelburg gegund. Naar wij vernemen heeft de Stich ting „R.K. Bejaardenzorg op Walche ren" gisteravond de bouw van het rusthuis voor bejaarden aan de Lan ge Noordstraat te Middelburg gegund aan de laagste inschrijfster Dij de on langs gehouden aanbesteding, de fir ma Gebr. Heeswijk's Aannemingsbe drijf te Best, voor een bedrag van rond zes ton. Het tehuis, dat de grote open plek in de binnenstad, begrensd door de Noordstraat, Bachtensteene en Groe ne Ring, zal vullen, krijgt, zoals ge meld, 120 bedden. Het is niet uitslui tend bestemd voor R.K. bejaarden, die bij de plaatsing ook geen priori teit genieten. Met de bouw hoopt men dezer da gen te kunnen aanvangen. E.HB.O.-wedsirijd. Te Middelburg werd een E.H.B.O.- wcdstrijd gehouden door drie ploegen, namelijk uit Middelburg, Vlissingen en Oostkapelle. De leiding van deze wedstrijd berustte bij dokter van Gel deren. Als juryleden traden op de doktoren Bom en Grippeling. De utslag luidde: 1. Oostkapelle, 2. Vlissingen. De districtsvoorzitter, de heer C. Vader, dankte alle mede werkenden en deelde mede, dat eind Maart een wedstrijd gehouden zal worden onder leding van dokter Bom van Oostkapelle. R.K. kerk te Middelburg met Pasen in gebruik? Naar wfl vernemen ligt het in de bedoeling om de nieuwe R.K. kerk aan Bachtensteene te Middelburg op eerste Paasdag plechtig in gebruik te nemen. Of deze plechtigheid inder daad doorgang kan hebben, hangt momenteel alleen nog maar af van de vraag, of de bisschop van Haar lem die dag naar Middelburg kan ko men. Hem is daartoe een uitnodiging gezonden, doch men heeft hierop nog geen antwoord ontvangen. Men is thans nog druk bezig met de inrichting van de kerk. die volgen de week geheel gereed zal zjjn. KERKNIFUWS GEREF. KERK ART 31. Beroepen te LJmuiden J. J. Arnold te Vrouwenpolder. Middelburg DE BEVRIJDINGSHERDENKING Op bevrijdingsdag, 5 Mei, zal, zo als wy Dinsdag meldden het avond gedeelte van het herdenkingspro gramma der Ned. Radio-Unie recht streeks van de Nieuwe Kerk te Mid delburg uit worden uitgezonden. Wij vernemen thans, dat deze feesteiyke byeenkomst door én der plaatselijke Ned. Hervormde predikant zal worden geopend. WIJZIGING ZIEKENFON DSPREMIE In overleg met de Ziekenfonds raad komt met ingang van 4 Maart a.s. een wijziging in de vrijwillige premie van het Algemeen Middel- burgs Ziekenfonds. De weekpremie wordt mét ziekenhuisverpleging 1,02 per volwassene en 1,53 voor een onvolledig gezin; zonder zieken huisverpleging resp. 0,84 en 1,30. Verzekerden van 65 jaar en ouder genieten 0,30 reductie*. Kinderen beneden 16 jaar zyn premievrij. VERHOGING KWH-PRIJZEN. Met ingang van de meteropneming in Maart worden de KWH-prijzen van het Gem. Electriciteitsbedryf Middel burg voor het gewoon lichttarlef, het half vastrechttarief en het klein- krachttarief met een halve cent ver hoogd. HET BEGIN IS ER. De technische dienst van P.T.T. te Middelburg heeft enige telefooncel len, die geheel hersteld zijn, opnieuw op enkele punten in de stad geplaatst. Helaas zijn de toestellen nog niet aan wezig en is het nog niet bekend, wan neer de noodzakelijke apparatuur zal arriveren. Gehoopt wordt echter, dat de cellen binnen niet al te lange tyd weer op het telefoonnet aangesloten kunnen worden. In de meeste andere steden van ons land zijn zij reeds lang weer in gebruik. UITVOERING GYMNASTIEKVERENIGING „WILHELMINA". Woensdagavond gaf de Middel burgse gymastiekvereniging „Wilhel- mina" in net Schuttershof een uit voering tijdens welke alle leeftijds klassen lieten zien wat zy geleerd hebben en presteren kunnen. Voor de pauze kwamen voornamelyk de juni oren aan bod met een serie nummers, die varieerden van een baloefening van meisjes tot tremplin-springen voor jongens, van jeugdige gratie tot YJk ekheid in springen. Jbe dames- en herenleden toonden Kin lenigheid en gymnastische vaar digheid in het toestelturnen, hoog- brug, hoogrek en classicaalbrug. Ver scheidene onberispelijk afgewerkte oefeningen werden met een dankbaar applaus beloond. De grondgymna- stiek van de heren verdient zeker extra vermelding. De avond werd geopend door de voorzitter van „Wilhelmina" de heer R. de Roo. Deze zeide, dat de vereni ging er goed voor staat. Er zyn het afgelopen jaar nieuwe afdelingen ge vormd, o.a. een groep dames-senioren, bestemd voor degenen die graag tur nen, maar liever niet in wedstryd of in demonstratief verband. De heren- af d. kan nog uitgebreid worden. De voorzitter deelde verder mede, dat de heer J. v. d. Sande wegens ziekte de leiding van de nummers voor heren tydeiyk had moeten afstaan aan R. de Roo Jr. De meisjes en dames werkten onder leiding van mej. P. Klap, die de nummers ook zelf sa mengesteld had. Voor de geslaagde uitvoering bestond grote belangstel ling. Vlissingen HET KRUISLEGER. De Stichting „Het Kruisleger", lei der kommandant J. de Koning te Amsterdam, welke reeds op verschil lende plaatsen in ons land geesteiyk en sociaal werk verricht, vangt ook in Vlissingen met haar werk aan. Het Kruisleger is een op zichzelf staande organisatie en staat geheel los van het Leger des Heils, stichter W. Booth, dus geen afdeling of onder afdeling. De uniform-uitmonstering wijkt geheel af van genoemde organi satie. De arbeid van „Het Kruisleger" sluit in: Geestelijk werk in alle zin des woords; geloof in de noodzalce lykheid van de bediening der sacra menten van doop en avondmaal. Hier naast staat 't maatschappeiyk werk der BINO (bijstand in nood aan alle gezindten), dat o.m. bestaat uit ge- zins- en ziekenverzorging, het z.g. slumwerk. Domburg JAARVERGADERING „ONDERLINGE HULP" In de zaal „Tramztcht" hield het ondersteuningsfonds „Onderlinge Hulp" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. Brand, herdacht de overleden leden W. Maas en S. de Pagter. Spr. spoorde de leden aan nauwkeurig na te gaan of zy wel in de juiste klasse verzekerd zijn. De verslagen werden goedgekeurd. Aan ziektegeld werd in 1950 2821.41 uitgekeerd. Er was per 31 December 1950 nog een kasbezit van 1960,70. Het nadelige saldo bedroeg 171.83. Het fonds telt 159 leden. De bestuursleden W. Passenier, Adr. Provoost Pz. en J. Provoost Abrz. wer den herkozen. Als lid van de kascom- missie werd de heer P. Mar anus be noemd. Nieuw- en St. Joosland Plaatsvervangend secretaris beëdigd. De raad van Nieuw- en St. Joos land kwam bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Graaf van Randwijck. Tot plaatsvervangend secretaris werd beëdigd de heer D. Brouwer. Wijzigin gen der begrotingen 1950 en 1951 wer den vastgesteld. Het Uitkeringsbe- sluit 1950 en het Toelagebesluit 1951 werden van toepassing verklaard voor het gemeentepersoneeL Een door Ged Staten voorgestelde nieuwe jaarwed- deregeling voor de wethouders ont moette geen bezwaar. Tegen de door de gemeente Middelburg voorgestelde verhoging der keur- en slachtlonen werden geen bedenkingen ingebracht Aan het bestuur der Chr. School werd een voorschot toegekend ter be strijding van de kosten van herstel van oorlogsschade. Tot grafdelver werd met ingang van 1 Maart 1951 benoemd de heer P. Boone. Een adres van de afdeling der Z.L.M. inzake de havengelden werd in handen gesteld van de commissie voor de haven. De bouwverordening werd gewijzigd in verband met de vrije hoogte der ver trekken. welke thans minimum 2.60 m mag bedragen. Vastgesteld werden nieuwe rechtspositieregelingen voor de secretaris, de ontvanger en de amb tenaren van de burgerlijke stand. Een voorstel van B. en W. tot toeken ning van studietoelagen aan de amb tenaar ter secretarie, werd aangeno men. Besloten werd de toelatingsda tum der kinderen op de o.l. school niet te veranderen. RAAD SOUBURG. Loze geruchten over verenigingsgebouw. De gemeenteraad van Souburg be sloot in zyn vergadering van Woens dag een perceeltje grond by de hoek van de Padweg en de Braamstraat aan te kopen van de heer P. den Boer. Voorts werden het Uitkerings- besluit '50, het Verhogingsbesluit- 1950 en het Toelagebesluit-1951 van gelyke toepassing verklaard op de salarissen en lonen van 't gemeente- Eersoneel De heren F. Leenhouts en van Sluys werden herkozen als bestuursleden van de Dienst Sociale Zaken. Een voorstel tot goedkeuring van een door de Stichting „De Een dracht" te sluiten hypotheek op het verenigingsgebouw ,,De Zwaan" werd aangenomen. Tevoren merkte de heer'A. W. Bouff (Arb.) op, dat dit gebouw 'n ryk bezit betekent voor de gemeente, maar dat 'n groep mensen voortdurend afbrekende critiek uit oefent, allerlei uit de lucht gegrepen geruchten lanceert en bovendien rod delt over het feit, dat de voormalige beheerder van ,,De Zwaan" nog steeds tapt. De voorzitter, burgemeester A. H. S. Stemerding, deelde, wat dit laat ste betreft, mede, dat G. S. op for mele gronden het besluit van het ge meentebestuur tot intrekking der vergunning van de voormalige be heerder, hebben vernietigd. Zolang geen oplossing is gevonden wordt de man terwille van de ver enigingen. die van het gebouw ge bruik maken, tot de lokaliteiten toe gelaten, aangezien anders geen enke le drank geschonken zou kunnen wor den. Enige begrotingswijzigingen, als mede voorstellen tot het aanvragen van financiële steun uit de Rykskas voor de bouw van 25 woningen en tot het beschikbaar stellen van gelden voor aankoop van materialen voor het handondérwijs vg.l.o. op de Ju- lianaschool, werden goedgekeurd. By de rondvraag informeerde de heer Chr. Simonse (A.R. naar de mogelijkheid tot het plaatsen van een lantaarn by het zg. Ronde Putje. Grijpskerke CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL Onder voorzitterschap van ds. Van Winterswijk hield de kleuterschool te Grijpskerke een oudermiddag. De kleuters ontbraken ook niet op 't ap pèl en verschenen als boertjes en boerinnetjes en daarna als kabouters. Vanzelfsprekend had hun optreden onder leiding van mej. De Vlieger een groot succes. Er was voorts gelegenheid om het werk der kinderen te bezichtigen. Zoutelande PUBLIEKE VERKOPING Woensdag werd in „De rode leeuw" te Zoutelande door notaris J. L. van der Harst te Middelburg een openba re ver koping., gehouden. Een huis met erf aan de Molenweg 12 werd- verkocht aan K. Janse te Biggeker- ke voor 4.506, een huis met var kenshok en erf aan de Molenweg 14 aan C. Janse Pzn. te Zoutelande voor 4.250 en een landbouwschuur met wagenhuls en erf aan de Molenweg 15 aan C. Verhage Wzn., te Zoute lande voor 1.850. VOETBAL Rood won met 52 van Blauw. PROEFWEDSTRUD TUSSEN TWEE JEUGDELFTALLEN. Op het Wilhelminaterrein in Den Bosch werd Woensdagmiddag een wedstryd gespeeld tussen twee jeugd- elftallen. Het blauwe elftal, waarin de kern voor het nationale jeugdelftal aanwezig was, werd met 52 door het rode geslagen, nadat de rust met 3—1 voor rood was ingegaan. De schotvaardige voorhoede van de rode ploeg, waarvan de spelers zeer vlot en snel samenspeelden, heeft het de H.F.C.-doelman Van der Lee zeer moeilijk gemaakt. In deze aanvalslijn blonk in het bijzonder de Veenen- daals middenvoor Bleyenberg uit. ter wijl Snoeks van Stormvogels eveneens op een technisch zeer goed gespeelde wedstrijd terug kan zien. SCHAATSEN W. v. d. Voort tweede te Gjoevik. Bij wedstrijden te Djoevik hebben Torodd Hauer en Sverre Farstad met 44.4 sec. de beste tijd gemaakt op de 500 meter. Derde op deze afstand werd Ronald Konomo met 44.6 sec. vierde Wim van der Voort met 44.7 sec. en vyfde Hjalmar Andersen met 45 sec. Andersen won de 5000 meter in 8.205. Tweede werd Van der Voort 8.23.6. In het klassement is Andersen eer ste. Van der Voort tweede en Roald Aas derde. WIELRENNEN DE PARIJSE ZESDAAGSE Woensdagavond 10 uur werd op de winterbaan te Parijs het start schot gelost voor de 28e Paryse zes daagse waaraan 18 koppels deelne men. Bouvard-Surbatis en Beynes- J. Ie Nizerhy ontketenden spoedig fel le jachten waardoor de positie zich voordurend wyzigde. Na een half uur hadden Schulte-Peters (Ned.), Bru- neel-de Beukelaer (B.) Bruylandt- Adriaenssens (B en Strom-Arnold (Austr.) al twee ronden achterstand Advertentie. Officiële publicaties BEKENDMAKING. De Burgemeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend, dat de concept voorschriften, deel uitmakende van het concept-streekplan Walcheren, regelende de bestemming en het gebruik van de in het plan begrepen gronden en wateren, met toelichting en een beknopte samen vatting der resultaten van het voor on derzoek, benevens de streekplankaart, van 22 Februari tot 22 April 1951 ter ge meente-secretarie voor een ieder ter in zage liggen. Bezwaren tegen het ontwerp-streek- plan kunnen schriftelijk bij Gedeputeerde Staten van Zeeland worden ingediend tot 22 Mei 1951. Oost- en West-Souburg, 21 Februari '51. „TRAIN OF EVENTS". Uit het grote, grauwe Euston-sta- tion in Londen vertrekt de Liverpool- express met passagiers voor Canada en vliegt langs de lyn zijn ondergang tegemoet: hy' verongelukt by een kruispunt in de Midlands. Dit is het begin van de Engelse film „Train of Events" (Trein naar Liverpool), die Woensdagavond in de Middelburgse Schouwburg werd vertoond. Wat speelde zich af in de coupé's, voordat de treinramp (knap getruqeerd in de Ealing-stu- dio'sf) ingreep in de levens van vier groepjes lieden? De rolprent vertelt het in vier afzonderlyke verhaaltjes, waarin men niet uiteenlopende ty pen wordt geconfronteerd. Daar ls de goedige machinist (door Jack War ner met zin voor humor gespeeld), de toneelspeler (Peter Finch), die zyn onsympathieke vrouw vermoord heeft, het Cockney-weesmeisje, dat haar ondergedoken Duitse minnaar naar Canada zendt en tussen de wie len zitten ook een dirigent (John Clements), een ridicule Don Juan, een zotte pianiste (Irinr Baranova), met wie hij een flirtparty op touw zet en zyn vrouw (Valerie Hobson) die weet, hoe met andere vrouwen ai te rekenen. Deze laatste humoristi sche passage is een verademing na de voorafgaande dramatische gebeur- tpnissen. By de „sterren" moet ook genoemd wórden „Royal Army Ser vice Corps", de monsterachtige loco motief. Om de opzet van deze film en om het feit, dat zy door drie regisseurs werd gemaakt (Basil Dearden. Ch. Crlchton en Sidney Cole), doet „Train of Events" sterk denken aan het on langs vertoonde „Dead of Night". En al is zij naar onze smaak iets minder geslaagd, een feit is het. dat de Britten ons op een gedenkwaardi ge treinreis hebben getracteerd. Acbf van de tien mannen en vrouwen boven de veertig zijn vatbaar voo. Rheumatische pij nen. Dat komt omdat als die eerste jeugd achter de rug is. de oloedzuive rende organen allengs trager gaan werken. En zo is 't don de hoogste tijd om regelmatig Kruschen te nemen Ue zes minerale zouten van KruscheD hebben een natuurlijke aansporende werking op die bloedzuiverende orga nen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiverheden tn het bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopende werk te doen Rheumatische pijnen maken chagrijnig want ze verstoren Uw goede humeur, op de duur zit ge Uzelf en anderen m de weg. Wordt liever weer de oude Neem Kruschen als een vaste dage- iykse gewoonte. TOGLIATTI WEER IN ROME Cucchi en MagnanI werven aanhangers. De belde „afvallige' Italiaanse communistische afgevaardigden Aldo Cucchi en Valdo MagnanI zjjn druk In de weer aanhangers te winnen. Ten huize van de sociaal-democratische leider ignazlo Sllone hebben zy een byeenkomst belegd van vooraanstaande politici, vakbondsleiders co voor malige partisanen uit alle hoeken van het land. Intussen zocht Palmiro Togliatti. i sche) vakbond hoofdkwartier zjjn de communisten-leider, zyn plaats lidmaatschap opgezegd. Drie hon- achter het bureau in de „straat der derd leden volgden zijn voorbeeld, donkere winkels" weer op, na een „II Tempo" een rechts blad meldt, afwezigheid van tien weken in Mos- dat de „afscheiding»"-brochure van kou, terwjjl zyn party, die aan deze z(jde van het „yzeren gox*dijn" de machtigste is met haar 2 millioen leden, aan een crisis werd blootge steld. Togliatti schynt voorbereidingen te treffen voor een bestuursraad om daarna met alle macht via een zuive ring tot de aanval over te gaan. Veertig communisten te Giulianova in het Oo8teiyke district Teramo heb ben zich „bekeerd", hun partykaar- ten ingelegerd en zich als lid opgege ven voor do christen-democratische party. In hetzelfde district heeft de vice-secretaris van het communisti- AFSCHEID PROF. VENING ME1NESZ Onder grote belangstelling heeft prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz Woensdagmiddag in restaurant Es planade te Utrecht ais hoofddirecteur van het Kon. Ned. Metereologisch In stituut afscheid genomen. Woorden van grote waardering voor zyn reor- fanisatie- en uitbreidingswerkzaam- eden werden tot hem gesproken door de minister van Verkeer en Wa terstaat mr. G. W. D. Spitzen, door de voorzitter ,ran het college van cu ratoren prof. dr. J. D. van der Waals en namens de directie door dr. J. Veldkamp directeur der seismologi sche afdeling. Dr. Veldkamp offreer de een portret van de scheidende lei der. De kentekens voor auto's en motorrijwielen. De kentekens voor personenauto's, vrachtauto's enz. zijn als volgt vast gesteld: ND: personenauto's, ambulances, jeeps, enz. NA: vrachtauto's, autobussen, niet breder dan 2.20 m. NB: idem, breder dan 2.20 m. AA: auto's van leden van het Konin klijk Huis. CD: als tot dusverre: corps diploma tique. CDJ: als tot dusverre: corps diploma tique justice (internationaal ge rechtshof). FN: fabrikanten, handelaren, mpor- teurs van en in motorrytuigen. GN: (geen Nederlandse) motorrijtui gen niet behorende tot het Ne derlandse wagenpark. KL, KN t/m KT: Koninklijke Land macht. KM: Koninklijke Marine. NE: Motorrijwielen met of zonder zijspanwagen. motorcarriers, in- validenwagens met geen groter gewicht dan 400 kg. ZZ: (zeer zwaar) motorrijtuigen die niet voldoen aan wettelijke eisen, waarvan het rijden afhan kelijk is gesteld van een onthef fing van de wegbeheerder. Voetbal-ongeluk voor het Bosse Hof. Het hof te 's Hertogenbosch be handelde in hoger beroep de rechtzaa tegen de voetballer J. H„ die door de rechtbank te Breda tot twee maan den hechtenis was veroordeeld om dat. hij tijdens een voetbalweastryd te Tilburg, de doelman van de tegen partij zodanig had verwond aan het hoofd, dat deze overleed. De doelman was uitgelopen en had zich op Je bal geworpen. H. had geschopt en het hoofd van de doel man getroffen. Hy had slechts 1 seconde gehad om anders te reageren. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de doelman een byzonder dun schedeldak had. Voorts ver klaarde een getuige-deskundige, dat bij uitlooppogingen de doelman meestal een stoot krijgt. Dat is zyn risico. De advocaat-fiscaal protesteerde tegen <je verruwing; van de sport. Ty- dens de wedstryd aeden zich twee on gevallen voor en toch werd de wed stryd niet gestaakt. Overigens hadden de getuigenver klaringen sprekers mening ten gun ste van de beklaagde gewijzigd. Spre ker requireerde vryspraak. Cucchi en Magnani een record dag verkoop van 50.000 exemplaren heeft bereikt. De beide „afvalligen" houden vol. geen nieuwe party te willen stichten, maar alleen een beweging in het leven te willen roepen, die op zo breed mogelyke basis onderdak kan verschaffen aan communisten en linkse socialisten. De straffe dogma tiek van de Kominform heeft in beide partyen een sfeer van diepe onvrede veroorzaakt, beweren zjj. In een interview zeide Togliatti: „De partij kan zich slechts verster ken door zich van twee van zulke mensen te ontdoen. Men kan altijd twee of drie lni*en vinden in dc ma nen van het edelste paard". Advertentie. Iedereen heeft de 1110110 vol van King's Cross TUINBOUWVEILING ROTTERDAM 27 Februari 1951 Groenten: Andijvie 0.70, Boerenkool 16.8022.30, Kroten 4—10.80; Rodekool 8.9016.20; Gele kool 6.90—9.50; Groene kool 7—21; Waspeen 0.10—0.24; Grote peen 6.206.80; Prei 0.08—0.16; Selderij 7.408.40; Knolselderij 7—13.20; Spruiten 0.12—0.50; Uien 280—4.70; Witlof 0.14- 0.30; Veldsl 1.25—1.34. Appelen: Goudreinette 0.190.38; Jo nathan 037—057; Peren: Brederode 026— '39. VEILING BERGEN OP ZOOM. Spruiten A 54—73, id. B 30—33. Wit lof A 20—31, ld. B 12—21 Sav. kool 21— 23. Witte kool 9—10. Prei 10—15. Schorse neren 16—20. Boere kool 1823. Kroten 67. Andijvie 6885. Uien 4—5. Alles per 100 kg, bos of stuks. E1ERN O TERING GOES. Prijs voor verse kippeneieren tot as Zaterdag f 1.78 per kg. Voor vuilscha- lige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. VISMIJN VEERE. 28 Febr.: Export garnalen 864 kg 98— 1.22. Schar 55 kg 16- 18 Bot 202 kg 16- 21. Rog 18 kg 25—34. ongesorteerde vis 47 kg 11—80. Alles per kg. VEILING KAPELLE. 28 Febr.: Kleine veiling: Appels: Goud- reinetten 17—33. Jonathan 21—58. Golden Delicious 38. Zure Bellefleur 13—25. Zoete Ermgaard 51. Keuleman 916. Pomme de Oranje 1022. Koert Pendu 1420. Stek- appels 7—21. Peren: Comtesse de Paris 21—29. St. Remy 2940. Gieser Wildeman 4852. Kleipeer 4143. Lucas 1931. Doyenne de Cornice 24—35 Fransisca Borgia 31to. Josephine de Malines 2436. Stekpercn 38. Witlof 26-29. Boere kool 16. Uien 4.505 Prei 12—16. B reekpeen 12—18. Aardappels 8. Alles per 100 kg, bos of stuks. VEILING KRABBENDIJKE. 28 Febr.- Gewone velling. Appels: Jo nathan 1647. Goudreinette 1035. Gol den Delicious 12—44. Appels verpakt: Jonathan 4256. Gol den Delicious 46—57. Goudreinette 28— 38. Peren: Conference 15—72. Lucas 12—30. Alles per 100 kg. VEILING ZUID-BEVELAND GOES, 28 Febr.: Groenten: Witlof A 27—30, ld. B 21-22. Spruiten 40. Prei 8—16. Boere kool 17. Witte kool 7. Kroten 4. Wijnpeen 4—450. Knolselderij 1—12, alles per 100 kg, bos of stuks. Von Balluseck voorzitter Veiligheidsraad? Sir Benegal Rau, van India, zal de Nederlandse vertegenwoordiger D. J. von Balluseck naar verwachting ver zoeken de zittingen van de Veilig heidsraad te presideren, waneer ae raad de kwestie-Kasjmlr bespreekt. Ontevredenheid in Egypte. Koning Faroek heeft de stoot ge geven tot een vérgaande agrarische hervorming in Egypte, toen hfl on langs opdracht gaf tot verdeling van kroonlandergen onder landloze boeren. Ter gelegenheid van zyn 31ste verjaardag zijn de eerste 1200 ha. in Kafisraad 'Nijldelta) onder 600 gezinnen verdeeld. Deze gezinnen zijn gekozen uit overbevolkte gebie den. Elk gezin krtfgt 2 ha. te betalen in 20 jaar. Elke nieuwe boer krygt bovendien een twee-kamerwoning, een koe. een ezelin, een hoeveelheid zaden, kunst mest en een nieuw biljet van vyf pond. Er zyn vier dorpen verrezen met 620 hygiënische hulzen, scholen, zie- ken-inrichtingen, badgelegenheden en Moskeeën. Ongeveer twee derde van de Egvntische bevolking van twintig millioen zielen leeft onder half-feoda- le omstandigheden. Het land is zo vruchtbaar, dat het twee en soms drie oogsten per jaar oplevert, maar de bewerkers van de grond, in dienst van rijke landeigenaren, krij gen daar zelf maar een klein aan deel van. De ontevredenheid onder de landarbeiders heeft thans ernsti ge vormen aangenomen. Herhaalde lijk komen botsingen voor. ONTSTELLEND RAPPORT OVER AMERIKAANSE ONDERWERELD. Er bestaan twee grote misdadigersbonden. Een Amerikaanse Senaatscommissie heeft een ontstellend rapport uitge bracht over haar onderzoekingen naar de stand van dc misdaad in de Ver enigde Staten. Volgens het rapport wordt met on wettig hazardspel per jaar 20 milliard dollar verspeeld. In de V.S. bestaat een geheime regering van misdadigers, welke een ernstige bedreiging voor het land vormt. De commissie twijfelt niet aan het bestaan van minstens twee grote mis dadigersbonden. De één opereert tus sen Miami en Chicago, de andere tus sen New York en Miami. Leiders zijn Tony Accordo, de gebroeders Fischet- ti, Jako Guzih, Costello en Adonis. Costello wordt in dit rapport „de vooraanstaande leider van de onder wereld in het stadsgebied van New York" genoemd. De bonden hebben vertakkingen in vele steden en stre ken en er bestaat een overeenkomst tussen deze bonden, niet in eikaars vaarwater te komen. Nagekomen advertentie. Tot onze grote droef heid overleed heden te Aarden burg. na een langdurig geduldig ge dragen lijden, nog on verwachts, tijdig voor zien van de Hh. Sa cramenten der Ster venden, onze innig ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA QUIST, Weduwe van LUDOVICUS NIERYNCK, in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam. Kinderen NIERYNCK Vlissingen, 28 Februari 1951. Bellamypark 23. De gezongen uitvaart dienst zal plaats heb ben op VrUdag 2 Maan a.s. te 9 uur in de O.L V.-Kerk te Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7