PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koudekerke zal zijn recreatiegebied verdedigen Duitsland verbiedt tijdelijk alle import' DADERS MAAKTEN GOEDE SIER VAN DE BUIT AMERIKAANSE TROEPEN THANS EEN DWAAS WAAGSTUK INFORMATIEVE OPDRACHT AAN PROF. MR. R0MME 0£ BILT Kantlijn VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 50 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred G BaiUntyn Pi verv,. W. Leertouwer en H A Bosshardt, ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week. t 4.55 p kw fr p p I 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 28 Febr. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f I.—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160). M'burg. Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Brouwerljstr. 2; Zierlkzee: N. Bogardstr, C 160. tel 26. INVOERBEPALINGEN WORDEN HERZIEN. Reeds verladen groente kwam niet over de grens Gevaar van prijsbederf lang niet denkbeeldig. De Westduitse regering heeft gisteravond een tjjdelyk verbod afgekon digd op de invoer van alle goederen uit West-Europese landen. Dit is ge. schied omdat zy gedurende de komende dagen de invoerbepalingen wil herzien overeenkomstig de op handen zynde herziening van de gehele economische politiek van het land. By wyze van voorzorg heeft zy daarom de invoer uit de landen van de Europese betalingsunie, waarmede de beta lingspositie de laatste tyd slechter is geworden, opgeschort totdat de nieuwe bepalingen gepubliceerd kunnen worden. enige dagen ging In Neder-1 dat Duitsland nieuwe maatregelen landse handelskringen het gerucht, slechts treffen wil In nauw overleg dat de Duitse grens voor alle import met de Europese Betalingsunie en dicht zit. Men ontving geen „uit schrijvingen" binnen het kader van de gemaakte handelsafspraken, hoe wel de daartoe gereserveerde con tingenten nog niet zijn uitgeput. Gis termiddag kreeg het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen bericht, dat reeds verladen wagons groenten aan de grens door de Duitse douane waren geweigerd. Later werd dit be vestigd door de Nederlandse autori teiten. Zoals bekend werd vorige week Woensdag reeds de fruitimport stop gezet. Van de zijde van het ministerie werd onze aandacht er op gevestigd, Hdens en na de oorlog in onge- bruik geraakt- Men beschikte over voldoende geld om de artikelen die verkrijgbaar waren, contant te betalen. De zeer aanzienlijke ^prijsstijgingen van de laatste tijd, die onder meer voor trouwlustigen een bijna onover komelijk bezwaar vormen hebben evenwel 't kopen op afbetaling weer snel in zwang gebracht. Niet iedere middenstander kan zich dc weelde van het afbetalingssysteem veroorloven. Er gaat voor velen te veel geld in zitten. Daarom maken wij hier melding van het feit, dat in Rotterdam door de middenstandsor ganisaties een regeling is getroffen met de gemeentelijke Crediet- en Voorschotbank, waarbij de Stichting Klantencrediet in het leven wordt geroepen. Ten behoeve van deze stichting financiert de bank vol gens deze overeenkomst de aanko pen op afbetaling. Het voordeel daarvan is, dat de middenstander contant verkoopt en dat de Crediet- en Voorschotbank het credietrisico draagt. Alleen duur zame verbrulksgoederen, zoals kle ding, meubelen, huisraad, etc. kun nen volgens deze regeling worden gekocht. Betaalt het publiek bij de tegen woordige afbetalingszaak een wis kundige rente van 30%, de nieuwe regeling eist slechts 10% en is dus aanzienlijk voordeliger. Daarom kan het Rotterdamse voorbeeld wellicht navolging verdie nen. Wy laten by dit alles volkomen in het midden, of kopen op afbetaling- navolging verdient. Persoonlijk hou den wij het op de Nederlandse ge woonte van contant geld. Maar als men ziet dat de samenleving in Ame rika zonder afbetalingssysteem on denkbaar is dat het systeem hier voor duizenden een uitkomst zou zijn, dan zal men gemakkelijk tot de conclusie komen, dat het sociale voordelen heeft, die niet onderschat mogen worden. Manus OlyEr hebben ons klachten bereikt, dat wy te weinig nieuws brachten de schelm Manus Oly. Ti a zitten we dan weer met een bleem. Manus Oly is een misdadiger. Hij overtreedt de wet, niet eenmaal maar honderden keren. En hij weet uit handen van de politie te blijven. Dat omgeeft hem met een stralenkrans van romantiek. Men gaat Manus be wonderen. Men vindt ae historie leuk Men wil erover lezen. Wij hebben opzettelijk de Manus Oly-berichten sober gehouden. De ge wetensvolle journalist beseft maar al te goed, dat menig jeugdig, licht ontvlambaar gemoed in de verleiding komt om zulk een schelmenhistorie na te gaan volgen, als zo'n schelm publiciteit krijgt. De bewyzen zijn er. Daarom geven wij de voorkeur aan nuchterheid als het Manus Oly be treft. Er komen weer Duitse dienstmeis jes naar Nederland en wel omdat ze op onze eigen arbeids markt niet te krijgen zijn. Tegelijker tijd wordt er gestreefd naar een bil lijke arbeidsovereenkomst tussen de huisvrouwen en de aeisjes. „Vrij Nederland" (onaf. progr.) onderzoekt naar aanleiding van dit alles waarom het beroep van dienst bode niet meer in aanzien is; het blad Is van mening dat de arbeids overeenkomst voor huishoudelijk per soneel In elk geval aan het eindeloos doorploeteren van sommigen een einde zal maken; de schuld voor de ontstane verwydering tussen werk geefster en werkneemster ligt vaak bok aan enkele nationale ondeugden: „In grote gezinnen heeft een meis je een behoorlyk leven, als de kinde- over daar pro met de voornaamste bij de deviezen- moeilijkheden betrokken landen, te weten Engeland', Frankrijk en Neder land. Naar verluidt zou de bank der Duitse landen op de verder strekken- ke maatregelen hebben aangedron gen, daar de deviezenpositie in de laatste dagen verder verslechterd is. ZAL AMERIKA BIJSPRINGEN? Voorts wordt vernomen, dat de Duitse minister van Economische Zaken. prof. Ehrhard. van plan is de zer dagen naar Washington te vlie gen. Hij zou dan pogen een grote Amerikaanse lening te krijgen, ten einde Duitsland voorlopig uit zijn be talingsmoeilijkheden binnen de wer kingssfeer van de Europese Beta lingsunie te redden. In Nederlandse handelskringen was men bij het vernemen van het stop zetten der Duitse importen zeer pes simistisch gestemd over de duur van deze-maatregelen. Men verwacht, dat deze voor diverse producten .waar schijnlijk minstens enige weken zul len gelden. DE GEVOLGEN VOOR ZEELAND In Zeeuwse exportkringen verna men wy gisteravond, dat de maatre gelen van de regeling te Bonn voor de Zeeuwse fruit- en uienexport een aanmerkelijke tegenslag betekenen. Wat de uien betreft: vele partijen waren reeds in koop gegeven, maar kunnen thans niet meer aan de Duit se importeurs worden geleverd. Men moet nu naar een nieuw afzetterrein zoeken en dit kan er gemakkelijk toe leiden, dat de prijs slecht wordt Hetzelfde geldt voor het fruit. In de Zeeuwse koelhuizen liggen momenteel behoorlijke kwanta ap pels, die niet te lang bewaard kunnen worden. Zij zullen aus tijdig geruimd moeten worden en zullen dan wel op de binnenlandse markt terecht ko men. Engeland vraagt momenteel slechts appels met kleine maten. Van export van goudreinetten naar Bel gië, waarvan sprake was, schijnt ook niet veel te zullen komen. De Middelburgse veiling ondervindt thans nog weinig schadelijke gevol gen van het Duitse besluit, aange zien de export naar Duitsland op het ogenblik niet groot is. |.nc van Dam, voordat hij in de eerste ronde knockout werd geslagen in zyn wedstrijd tegen Randolnh Turpin oni het Europees Kampioenschap Mid dengewicht. Voor het verslag zie pag. vijf. ROOFOVERVAL OPGEHELDERD. Jongeman had te veel beeldromans gelezen De Amsterdamse recherche heeft de hand weten te leggen op de twee daders, die in September van het vorig jaa* een roofoverval hebben ge pleegd op een 69-jarige kassier van een Amsterdams restaurant. Na de oude man mishandeld te hebben, waarvan hij nog niet geheel genezen is, deden zij een greep in een geldkist en verdwenen met 1500.Van het geld is natuurlyk niets meer over. De gearresteerden, twee Amsterdam mers, hebben het geld gebruikt om autorylessen te nemen en toen zij eenmaal konden rijden, ging de rest op aan uitstapjes. HEFTIG DEBAT III U.S.A. Hoover heeft bezwaren Herbert Hoover, voormalig republikeins president der V.S., heeft Dins dag voor de commissies voor buitenlandse betrekkingen en voor de strijd krachten van de Amerikaanse Senaat verklaard, dat Europa niet zou kunnen worden verdedigd met minder dan honderd devisies. Er school zeer groot gevaar in het betrekken van Amerikaanse troe pen in een oorlog te land in Europa. „Het schijnt me toe, dat er slechts een werkelijke redding voor Europa is op het ogenblik, en die ligt in het opbouwen van de luchtmacht en ma rine van de V.S. en Engeland zodanig dat zij Rusland ingeval van een aan- De recherche stond aanvankelijk voor een volslagen raadsel en zocht in alle richtingen, echter zonder re sultaat. Wel kreeg zij allerhande „tips", doch deze bleken stuk voor stuk toch niet naar de daders te lei den Totdat de recherche een „tip" kreeg uit Hilversum. Een jongeman zou aan zijn meisje gezegd hebben iets met de overval te majeen te heb ben gehad. De rechercheurs, die onmiddellijk naar Hilversum togen, vonden in de kamer van het meisjè, verborgen in DE SLEPENDE KABINETSCRISIS Het kabinet van de Koningin deelt mee: H.M. de Koningin heeft Dinsdagavond op het paleis Soestdyk, professor mr. r. M. llomme ontvangen. De Koningin heeft aan de heer Romme opgedragen te informeren, welke mogelijkheden er zijn tot de vorming van een kabinet. In deze opdracht is derhalve niet vervat de vorming zelve van een kabinet, doch aan de informatie stelt zy geen grenzen. Dc lieer Itomme heeft deze opdracht tot Informatie aanvaard. Prof. mr. C. P M. Romme, die 54 jaaris, staat aan het hoofd van de fractie dei* K.V.P. in de Tweede Ka mer. Hij is staatkundig hoofdredac teur van de Volkskrant. Van 1937 tot 1939 is hij minister van Sociale Za ken geweest in het vierde ministerie- Colyn. Prof. Mr. C. P M, Romme (K.V.P.) Rel in Buenos Aires. In Buenos Aires is het Dinsdag tot een rel gekomen waarbij een per soon gedood en enkele gewond wer den. Ongeveer 1000 employe's van het onafhankelijke blad „La Prensa" trachtten door een cordon van pos ters te breken, die reeds een maand verhinderd hebben, dat het werk op het blad verricht wordt. De posters behoren tot het vak verbond van krantenventers, die een aandeel in de advertentiewinst eisen en voorts tegenstander zijn van het rechtstreekse verzenden aan abon- ren meewerken. Maar in Den Haag, waar vele vrouwen opgegroeid in een verwende tijd, haar kinderen geen hand laten uitsteken, maakt men hierdoor slaven van het personeel. Als men deze vrouwen leerde, dat haar kinderen ook een taak hebben, dan zou er een flink stuk van de mi sère uit de wereld zijn. Een bezwaar is ook nog altyd het standsgevoel van de Nederlandse huisvrouw. Inderdaad hoezeer de tijd veranderd is: de hulp in de huishouding is voor sommigen nog altijd de meid. Meestal is er ook geen objectieve waardering voor haar prestaties. Treft een meisje een slor dige mevrouw, dan wordt haar net heid niet geteld. Werkt ze by een onervaren huisvrouw, hoe beoordeelt deze dan haar vakkennis? Wat weet deze van de aard en de duur van het werk, terwijl ze nergens begrip van heeft? Anderen daarentegen ontne men het meisje haar Initiatief door alles voor te zeggen en elke hande ling te controleren". Men ziet, er zit aan het dienstbo denprobleem, zo het een en ander vast.' Trouwens, naar de ervaring leert, ook aan de Duitse meisjes! een lampekap, een brief van de jon gen, waarin deze uitvoerig schreef, over het aandeel, dat hij er in had gehad en over nog enkele andere overvallen, waaraan hy zou hebben deelgenomen. De knaap legde onmiddellijk een be kentenis af, maar toen men over de tails ging praten bleek ai spoedig, dat de jongeman wat te veel beeldro mans had gelezen. Het slot van dit onderzoek was, dat de recherche de psKUdo-overvaller ervan moest over tuigen, dat hy part noch deel aan de ze overval had gehad Intussen begon de recherche een nieuw nauwgezet onderzoek. Diverse bekenden van de politie, die tot een dergelijke overval in staat worden geacht, werden aan de tand gevoeld met al resultaat dat de twee Amster dammers door de zeef zakten. Nieuwe legerpredikant voor Korea. Ds. Ph. P. Meerburg, Nederlands Hervormd predikant te Maastricht heeft op verzoek van de hoofdleger- predikant kolonel A. W. de Kluis de benoeming aanvaard tot legerpredi kant by 't Nederlands contingent op Korea. De thans 30-jarlge predikant zal optreden ter vervanging van ds. Timens. die op 12 Febr. j.l. sneu velde bij de overval op de commando post van kolonel den Ouden. Hij studeerde aan de universiteit te Groningen en Leiden. Hy is ge huwd en vader van twee kinderen. NIEUWE VORDERINGEN VERBONDEN TROEPEN. Op twee punten ten Westen van Hoengson drongen Australische en Zuidkoreaanse troepen door de Noor delijke linies in Korea. Meer naar het Oosten drongen Zuidkoreanen Chinese troepen van strategische plaatsen. Twee kilometer ten Wes ten van Hoengson bezetten Zuidko reanen enkele heuvels. Aan het cen trale front deed de luchtmacht der V.N. zware aanvallen op Noordelij ken, die zich 70 kilometer ten Oos ten van Seoel hebben ingegraven. De vroegere Zuidkoreaanse hoofdstad is door de Noordelijken door een net werk van naar schatting 20.000 loop graven en geschutsstellingen omge ven. In de centrale sector belemmerden de ongunstige weersomstandigheden het offensief der geallieerden. Zwendel of rivaliteit tassen kunstveilingen Aan Frans Hals toegeschreven portret in beslag genomen. Dinsdagmorgen zijn op last van de Officier van Justitie te Rotterdam op de vierde kykdag voor de schilde- ryenveiling bij Van Marle, De Sille en Baan te Rotterdam enige schilde- ryen in beslag genomen. Daarbij be vindt zich ook het portret, dat op naam zou staan van Frans Hals en waarby certificaten van echtheid aan wezig zyn, ondertekend door de ex perts Gratama en Friedlaender. Omtrent de motieven, die tot dit ingrijpen hebben geleid, laat de poli tie zich nog niet uit. Derhalve is nog niet bekend, of dit geschied is op aan raden van deskundigen. Maandag heeft de directeur van het Museum Boymans in gezelschap van een in specteur van politie en een recher cheur het veilingsgebouw bezocht. De fa. Van Marle, De Sille en Baan zou deze inbeslagneming onrechtmatig achten. „De Maasbode", over deze affaire schrijvend, stelt vast, dat op deze veiling zoals op elke goede schilde rijenveiling slechte en wat minder goede, maar ook goede en zeer goede doeken aanwezig ziin. Het blad vraa»t zich af, wat de achtergrond is van dit „rumoertje" en suggereert de moge lijkheid, dat rivaliteit tussen de Am sterdamse en de Rotterdamse kunst veiling en eventueel ook tussen de openbare veiling en de kunsthandel hier een rol speelt. val kunnen overweldigen", aldus Hoover. Hoover verscheen voor de commis sies, nadat de republikeinse leider Kenneth Werry, critiek had uitge oefend op de gouverneur van New York, Thomas Dewey en Harold Stas- sen, beide vooraanstaande republi keinen, in verband met hun opposi tie tegen zijn resolutie, waarin het zenden van Amerikaanse troepen naar Europa wordt verboden. Senator Kenneth Werry betoogde, dat indien er een oorlog zou uitbre ken geen Amerikaanse troepen naar Europa moesten gaan „voordat Rus land verpulverd ls" door de lucht macht. Het zenden van Amerikaanse troepen, thans, was een „dwaas waagstuk". „Wanneer Rusland verpulverd is. zouden wij onze troepen kunnen zen den om het land in bezit te nemen", aldus Werry. Water en prikkeldraad Streekplan maakt gezonde ontwikkeling mogelijk „Twintig jaar geleden stond dc zaak er hier heel anders voor", is het oordeel van burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke, wanneer we met hem eens een kykje nemen in het Koudekerkse duingebied, dat de laatste weken door de aanleg van het nieuwe rywielpad èn door de publi catie van het ontwerp-Streekplan weer wat meer in de publieke belang stelling is gekomen. „Toen dacht men aan strandvermaak in Vlissingen en in Zoutelande, maar daartussen niets. Daartegen hebben we gevochten en wat we nu bereikt hebben is daarvan mede het resultaat: Een uitgestrekt recreatiegebied, geordend naar de ideeën, welke men daarover tegenwoor dig heeft en die de gemeente Koudekerke natuuriyk van harte zal bevor deren. Maar daar stellen wy onmiddellyk iets tegenover: Er zyn hier, met name aan de Dishoek, nu eenmaal verworven rechten en die zullen w*y voor onze ingezetenen ook met hand en tand verdedigen". Zo zet de burgemeester ons direct midden in een brandende kwestie, de kwestie-Dishoek. Men zal zich herin neren, dat deze tijdens de jubileum excursie van de Vereninging Rijwiel pad Walcheren reeds aanleiding gaf tot een discussie in de openlucht, waarby de directeur van de Water leiding-Mij. Vlissingen, de heer P. Kas, het standpunt verdedigde, dat een belangryk gedeelte van de Dis hoek in het belang van de waterwin ning geheel zou moeten verdwijnen. Ovei'dreven Velen menen van wel en de burgemeester voegt hieraan toe: „Wil men onteigenen en afbre ken? Goed! Maar dan ook de men sen in de gelegenheid stellen hun panden elders weer op te bouwen. En dat zal niet weinig kosten ZO HEEL ERG Zou het nu werkelijk zo heel erg zijn, wanneer die paar mensen, die hier nog zijn overgebleven, hun panden konden laten staan? De oorlog heeft meer dan de helft van de Dishoek doen verdwynen. Ausradiert, zou men kunnen zeggen. In zoverre is voor de waterwinplaats al veel bereikt. Wat te herstellen was, is inmiddels her steld, alles met. volledig medeweten en onder goedkeuring van de betrok ken autoriteiten. Maar dan mag men de belangen van deze mensen toch niet onnodig opofferen aan de water leiding en men zal hun zelfs mogelijk heid tot verdere ontwikkeling moe ten geven. ER KAN HIER IETS GOEDS GROEIEN. Wanneer men overigens 't als recre atie-gebied geprojecteerde deel van de gemeente Koudekerke overziet, op tekening en ook ter plaatse, krijgt men wel de indruk, dat hieruit iets goeds kan groeien. In de eer ste plaats is gedacht aan een terrein voor kampeertenten en, wat men bij voorkeur noemt: kampeerhutten. Zeer eenvoudige, uitneembare zomer huisjes. die 's winters niet blijven staan. Twee terreinen zijn hiervoor bestemd: een bij het einde van de Galgeweg, dat voornamelyk voor de kampeevhutten gedacht is, en een even ten Zuiden van de Dishoek bij de boerdery van de heer A. de Witte, die als kampeerboerderij geëxploi teerd zal worden. Tussen deze beide terreinen ligt het bekende Vebena-bos, aangelegd met geld van de Vebena, verkregen door tussenkomst van de Stichting „Nieuw Walcheren", waarin in de toekomst een 64-tal zomerwoningen zal verrij zen. Voor dat die er allemaal zijn, zal natuurlijk nog wel even duren, maar de twee eersten staan er toch al en de beplanting, die twee jaar geleden werd aangebracht, doet het tot dus ver uitstekend. Ook hoopt men nog dit jaar een riolering aan te leggen. Aan meer dan twintig gegadigden is overigens reeds optie voor een ter- reintje verleend. Bij het einde van de Dishoekse Kei weg is onmiddellijk tegenover de dui nen terrein gereserveerd voor hotel- en pensionbouw en meer landin waarts voor landhuisjes, waarvan er reeds drie staan. Hier is men in het omstreden gedeelte, waar de Wa-, VERTROUWENSVOTUM VOOR FRANSE REGERING. De Franse regering is Dinsdagavond met een meerderheid van 27 stemmen gered van een nederlaag. De officiële stemmen cijfers luid den; 243 voor de regering, 216 tegen De vertrouwenskwestie was gesvefd naar aanleiding van een regerings voorstel om het regeringsontwerp, dat voorziet een kiesstelsel met twee stem mingsronden. in behandeling te ne men. De afgevaardigden hebben zich door hun stepiming niet verbonden tot de concrete voorstellen, die in het ont werp zijn neergelegd. GEWEIGERD De Franse premier, Pléven. heeft gisteravond het ontslag van zijn ka binet aan de president aangeboden, dat echter werd geweigerd, zo wordt uit gewoonlijk betrouwbare bron vernomen. Voorlopig nog koffie genoeg Distributie tot einde van het jaar verwacht. (Van onze Haagse redacteur) Enige tijd geleden deelde de mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer "S. L. Mans&olt, in het parlement mee, dat de in Nedèrland aanwezige hoeveel heid koffie nog tot ongeveer Februa ri of Maart strekte. Dat zag er niet rooskleurig uit. De situatie is fnmiddels aanmerke lijk verbeterd, zó vernamen wij.. Op het ogenblik is er namelijk genoeg, wanneer de toewijzingen op de bon althans op het zelfde peil worden ge handhaafd, zeker tot September en waarschijnlijk zelfs tot het einde van liet jaar. De regering koopt bovendien nog steeds partijen op, zodat er weinig gevaar bestaat, dat wij hoe sober wij ook in de toekomst moeten leven te eniger tyd ons „bakje troost" van echte koffie zullen moeten mis sen. Wel zijn de prijzen op de wereld markt sterk gestegen, zodat het de vraag ls, of de prijs op de duur niet in de hoogte zal gaan. Teneinde on ze deviezenschuld niet ai te zeer te verhogen, tracht de regering zo veel mogeiyk beslag te leggen op minder dure partijen koffie, die hier en daar nog aanwezig blijken te zyn. terleiding tot elke prijs de bekende 150-meter strook wil handhaven. En daarover zal dus nog wel menig har tig woord gesproken worden voor het Streekplan definitief zal zijn vastgesteld. Het rywielpad komt voorlopig in elk geval vóór de bestaande café's, maar achter hotel „Zeeduin" te lig gen. „Ja, 't is jammer, dat ze hier ooit een waterwinplaats gemaakt heb ben", meent de burgemeester tenslot te. „Voldoende voor Vlissingen en de dorpen is die toch in de verste verte niet en moest men daar nu werkelijk dit prachtige recratiegebied voor op offeren? Kijk bijv. maar eens naar dat afschuweiyke prikkeldraad in on ze mooie duinen. Dat moest toch in elk geval verdwijnen". KOUDE OCHTEND. Geldig tot hedenavond. Des ochtends plaatselijk mist, ove rigens enkele overdrijvende wolken velden en overwegend droog weer. Weinig wind. Gedurende de vroege ochtend op de meeste plaatsen in het binnenland lichte vorst, midden op de dag ongeveer dezelfde temperatu ren als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1