KAPPIE Middenstand is in maatschappelijk aanzien achteruit gegaan haar noodlot HET ZEEUWSE VOLKSRAADSEL BEDRIJFSLEIDER ONZE KLEINTJES MAANDAG 26 FEBRUARI 1951 PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT ANALYSE VAN DE MIDDENSTAND Interessante studie leidde tot merkwaardige conclusies Van onze Haagse redacteur.) Den Haag, Februari. Een derde gedeelte van het nationale inkomen in ons land gaat over de toonbank. Daarmede is populair, maar tevens op een duidelijke wjjze aangetoond, dat de middenstand een belangrijke functie in het maatschappelijke leven vervult. Inderdaad er zyn ongeveer twee millioen mensen bij betrokken. Geen wonder dus, dat zjj, die leiding geven aan de middenstandsorganisaties met enige zorg vervuld zijn over de ach teruitgang in de materiële positie, maar vooral in de standing van deze grote groep nuttige werkers. Of, zoals dr. E. J. Tobi, een erkend deskundige in raiddenstandsproblemen en economisch adviseur van het Instituut voor Middenstandsontwikkeling, het ons dezer dagen zei de bewaard gebleven foto's van een vyftig jaar geleden, waarop een gezelschapje middenstan ders staat vereeuwigd, tonen waardig gebaarde heren met hoge hoeden en dikke horlogekettingen... En de middenstanders van tegenwoordig? Ze ker, er zijn nog altyd van die markante figuren, doch het gros heeft de stand \an weleer niet kunnen bewaren. Dr. Tobi heeft, in samenwerking met drs. A. W. Luyck, 'n onderzoek naar dit verschijnsel ingesteld en de resultaten daarvan vastgelegd in een boek „Herkomst en toekomst van de middenstander". Wij schreven reeds eerder hierover. Hij geeft in deze stu die een interessante analyse van de middenstand en komt tot belangwek kende conclusies. Conclusies, die wel iswaar niet gloednieuw genoemd kun nen worden, maar die nu langs we tenschappelijke weg gevonden zijn. Nog nooit eerder is een geheel land en is de gehele middenstand in al zyn uiteenlopende vertakkingen op een dergelijke wijze onderzoent, in Neder land niet, maar ook niet elders in de wereld, zodat van een baanbrekend werk van beide heren gesproken kan worden. De resultaten, waartoe zij kwamen zijn te interessant om er niet enige aandacht aan te wijden, temeer, daar de middenstand in het maatschappe lijke leven van ons land een belang rijke rol vervult. Het was niet ge makkelijk om aan betrouwbare gege vens te komen en vooral niet om de ..rangstand" van de middenstanders te bepalen, dat wil zeggen, welke plaats zij op de maatschappelijke ladder innemen. DRIE GROEPEN. Een schriftelijke en een mondelinge enquête leidde tenslotte tot de inde ling van de werkers in ons land in negen groepen en wel 1. losse arbeiders; 2. markt- en straathandel; 3. geoefende arbeiders; 4. geschoolde aroeiders, ambacht en detailhandel; 5. hogere ombachten en detailhandel; 6. speciale technische beroepen; 7. hogere handels- en ar tistieke beroepen; 8. semi academici; 9. academici. Of samengevat in drie groepen: 1 arbeiders en daarmee ge- 1 ijkgestelden 2. middenstanders en daarmee gelijkgestelden3. intellec tuelen en daarmee gelijkgestelden. Uit objectieve verwerking van langs subjectieve weg verkregen ge gevens bleek dus, dat de naam „mid denstand" niet zo gek gekozen is en dat naar de waardering van vele on dervraagde personen de mensen, die tot de middenstand behoren, zich in derdaad bewegen op het midden van de maatschappelijke ladder. Twee belangrijke feiten sprongen uit het onderzoek naar voren: er is een diepgaand verschil in structuur tussen de détailhandel en het am bacht en er valt een duidelijke ver zwakking van de middenstand te constateren. Van 1.776 geënqueteerde midden standers was slechts 6.5 c/o ongehuwd tegenover 24 ongehuwden van alle mannen in Nederland boven twintig jaar. Dit bevestigt, dat de vrouw in de middenstandszaken heel vaak ac tief medewerkt en achter de toonbank helpt of de administratie bijhoudt en dat bij velen de wil aanwezig is om gezamenlijk een bestaan op te bou wen. OMZETCIJFERS. Om begrijpelijke redenen is aan de 1.776 ondervraagden niet rechtstreeks om een opgave van het inkomen uit de zaak verzocht. Er is nagegaan, welke omzet zij hadden opgegeven aan de vakgroepen détailhandel en ambacht: de verkregen cijfers zijn daarna bewerkt en vergeleken met de gegevens van het Economisch In stituut voor de Middenstand, met het resultaat, dat men tot de volgende indeling kwam: 38 der midden sanders geniet een inkomen van min der dan 2500 uit hun zaak, 40 een inkomen van 2500 tot 5000, 16 een inkomen van 5000 tot 7500, 4 een inkomen van 7500 tot ip.000 en 2 een inkomen van boven 10.000. Van de geënqueteerde middenstan ders zijn 34 Rooms Katholiek (te gen 35 van de gehele bevolking van Nederland), 36 Nederlands Her vormde tegen 34 12 Gerefor meerd (tegen 9 5 behoren tot de overige godsdiensten (tegen 5 en 13 gaf op „geen godsdienst" (tegen 17 Het niet tot een bepaald geloof be horend deel van de middenstand is niet onaanzienlijk minder dan het overeenkomstige gedeelte van de ge hele bevolking. Daarin ligt de beves tiging van het ook door anderen op gemerkte feit van zin voor traditie bij de middenstanders, het in ere hou den van het geloof der vaderen. Bij de protestanten kan een naar verhouding tot hun aantal relatief sterke vertegenwoordiging bij de groep van zelfstandige bedrijfshoof- den de beroepsbevolking worden ge kenmerkt door een relatief groter aantal onzelfstandige beroepsbeoe fenaren in het bedrijfsleven. DE ZAAK VAN VADER. Slechts rond een vijfde deel van de huidige middenstanders heeft de zaak van de vader overgenomen. Ruim de helft daarentegen heeft zelf een zaak opgericht. De geringste continuïteit ontdekte men in de laagste groepen middenstanders, de grootste in de hoogste groepen. Vooral de bakkers, de smeden en de slagers (oude beroe pen) bleken in veel gevallen de zaak van hun vader overgenomen te heb ben. Daar komen thans nog bij de autoherstellers en de electriciens (nieuwe beroepen dus). Merkwaardig zyn ook de cijfers, die men gevonden heeft over de zgn. penetratie in de middenstand, dat is het verschijnsel van vestiging in de middenstand door hen, die niet uit dit milieu stammen. Van alle midden standers komen 52 pet. niet uit de kringen van de middenstand zelf en hiervan behoort weer de helft tot de zgn. lagere rangstanden. Men ziet daarin een symptoom van de ver zwakking van de middenstand. Aan de andere kant is het natuurlijk een zegen, dat velen zich tot middenstan der opwerken. Voor de leiders is het een reden tot bevoegdheid, dat bij deze mensen niet voldoende traditie, standsbesef en organisatievermogen aanwezig is. CONCLUSIES. Enkele conclusies, waartoe de ana lyse van de middenstand leidde, zyn 1. het structuurverschil tussen détail- handel en ambacht moet van invloed zijn op de vraag, hoe men de midden stand aan de top gaat organiseren 2. nodig is versterking van de mid denstand; zy, die uit de lagere „rangstanden" stammen (de nieuw komers) mogen niet losgelaten wor den, ook na hun examen moet op hen gelet worden. De resultaten van het onderzoek zuilen zeer vermoedelijk een leidraad vormen voor de middenstandsorgani saties en voor de overheid by het tref fen in de toekomst van maatregelen, die tot verheffing van de middenstand kunnen bedragen. Geruchten over onenigheid bij de padvinders. Het hoofdkwartier van de Neder landse padvinders deelt mede, niets af te weten van afscheiding van een aantal Haagse en Rotterdamse pad- vindersgroepen, waarover thans ge ruchten circuleren. Ook bij de distric ten Den Haag en Rotterdam van dc N.P.V. is hierover niets 'bekend. Echtpaar onder blauwe tram. Toen Zaterdagmiddag een Voor- burgs echtpaar in Den Haag uit de blauwe tram stapte, keek het niet vol doende naar rechts uit Beiden wer den daardoor gegrepen door de tram Scheveningen—Voorburg. De 51-jarige man werd gedood, zijn 47-jarige echt genote werd ernstig gewond. Middenstand wenst vooroverleg De commissie van overleg van de middenstands-vakcentralen, heeft een brief gezonden naar de minister van Economische Zaken in verband met de te nemen maatregelen tengevolge van de toenemende grondstoffen- schaarste en de stijging van de grond- stoffenprijzen. Men verzoekt hem te willen bevor deren, dat men tijdig wordt betrok kenen in 'n voorafgaand overleg ten aanzien van deze maatregelen. Grote partij explosieven In de Peel gevonden. Bij onderzoek op de plaats in de Peel waar enige dagen geleden twee personen het slachtoffer werden van een munitie-explosie, is gebleken, dat er zich nog een grote partij niet ont plofte explosieven bevond. Deze is in middels door de Hulpverleningsdienst opgeruimd. Onder de indruk van het gebeurde had een boer aangifte ge daan, dat op zijn landerijen nog on- ontplofte projectielen lagen. Februarl-staking herdacht. Op het J. D. Meyerplein te Amster dam is Zaterdagmiddag op sobere wijze de Februari-staking van 1941 herdacht Voor het tijdelijk monument, een schild met de namen van zeven gevallenen, hadden tien B.S.-ers de wacht betrokken. Om 2 uur weerklonk de Last Post. Burgemeester d'Ailly, die met twee wethouders en raadsle den de stoet opende, legde namens de gemeente een krans. Daarna trok een stoet van naar schatting 15.000 perso nen langs het monument. In deze stoet die georganiseerd was door de C.P.N., werden spandoeken en vlaggen mee gedragen en eerst ontplooid voorbij het monument. Men ging naar de N. Oosterbegraafplaats, waar langs het graf van een verzetsman werd gede fileerd. DOOR FEUILLETON COPPERSMITH 41 Ik hoop van harte, dat deze brief je spoedig bereikt. Moge God jou en je vader behoeden. Met deze zegen bede beëindig ik deze eerste brief, die ik aan jou schrijf. Nogmaals geef "ik je de oprechte verzekering, dat ik je innig liefheb" Claire liep met deze brief in haar hand langzaam naar buiten. Ze wil de niet de kans lopen, dat iemand haar zou zien. Een blos van geluk kleurde haar wangen: Gerard had haar dus niet vergeten, hij had niets geweten van de vervroegde afvaart van de „Meermin". Meer dan een uur dwaalde Claire rond om het huis van Egilson, toen pas keerde zij terug. In de voordeur ontmoette zij Nancy, die haar kenne lijk reeds had gezocht. Claire sprak haar niet aan en Nancy zweeg onder de blik, die Missy" haar toewierp. Hoe kon zij weten, dat Claire haar daarmede wilde zeggen dat zij Claire het groene poeder, dat ie mand in een geluksroes bracht, thans gelukkig niet meer nodig had Drie dagen na de aankomst van de ze brief bracht Hussy in de loop van de avond een bezoek aan Egilson. Hussy nam, zonder een uitnodiging af te wachten, een stoel, en begon te lachen. Daarmede hield hij pas op, toen Egilson tekenen van ongeduld vertoonde. „Roep Nancy maar eens hier", zei hij toen, „en zeg dat ze haar nieuwe schoenen meebrengt". JO. Na een poosje kwam Ti Tai Tong weer uit het winkeltje van zijn vriend, en hij liep met een naar de wachtende Kappie toe. „Ikke lapje hebben!" zei hij. „Mijn vliend Pi Pee Pang had nog eentje, maal vlese lijk duul! Ikke bijna niet duif veltellen, hoe duul! Ikke niet duif „Vooruit, man! Hoe veel?" vroeg Kappie. „Dlie-hondeld yen!" zei Ti Tai Tong met een tril lende stem. „En geen yen mindel, zei mijn vliend Pi Pee Pang. Mijn vliend heeft zieke moe del... o, zo ziek, hij moet eitjes vool zieke moedel kopen... hondeld eitjes, en lijst... dlie zakken lijst!" „Wat heb Ik daar mee te maken!' riep Kappie knorrig, terwijl hij zyn bankbiljetten telde. Ti Tai Tong keek belangstellend toe, en zag in de gauwigheid precies hoeveel geld Kappie wel had. „Wanneer ik die rollen zij niet als lading had genomen, dan ging ik nooit naar Trofea!" mopperde Kappie, terwijl hij Ti Tai Tong het geld gal'. „Dit hele gedoe maakt me nog arm!" Maar Ti Tai Tong luisterde al niet meer. Hij holde naar zyn vriend toe, en kwam even latei- blij terug. Hij gaf het lapje aan Kappie. Kappie liep vlug naar de „Kraak". Hij gaf de maat en de meester nu ieder een talisman. „En nu gaan jullie werken, klonten!" zei hij. „Dit heeft me handenvol geld gekost! Geen kunsten meer!" Egilson keek verbaasd, wilde wat zeggen, bedacht zich echter en riep Nancy, die buitenhuis de was deed. Hoewel zij aanvankelijk net deed als of zy het roepen van Egilson niet hoorde, moest zij het bevel wel ge hoorzamen, toen de farmer een der slaven opdracht gaf, Nancy binnen te brengen. „Waai- zijn je nieuwe schoenen, Nancy informeerde Hussy. Nancy trok een gezicht alsof zij nergens van wist. „Schoenen, m'neer Hussy vroeg ze met de stem van een kind, dat de onschuld aan elk misdrijf hardnekkig volhoudt. „Je begrijpt me heel goed", zei Hussy, „haal de schoenen maar die je van die voormalige acteur hebt gekregen Tegen wil en dank moest Nancy naar haar kamer. Even Jater kwam zy aarzelend de trap af, met in haar hand een paar fonkelnieuwe schoenen van zacht, geel leer, keurig afgezet met rode strikjes. Hussy nam de schoenen in de hand, bekeek ze nauwkeurig aan alle kan ten en zei tegen Egilson„Weet jy waar die hansworst het leer vandaan heeft voor de schoenen, die hij aan Nancy cadeau heeft gedaan Van my, kyk maar En hij toonde Egil son zijn merk, dat ook op de zadel tassen van zyn paard te zien was. Egilson slaagde er slechts met grote moeite in, zijn lachen te be dwingen. „Waarom heb je je deze schoenen cadeau laten doen vroeg hij toen aan Nancy op strenge toon, „je wist toch wel dat zy gemaakt zyn van het leer, dat aan m'neer Hussy behoort Nancy sloeg verlegen de ogen neer. „Ikik wist het niet Hij heeft ze me opgedrongen. Ik wilde ze niet eens hebben „Lieg niet", viel Hussy uit. „Ik lieg er niet om", riep Nancy verontwaardigd. „Heb je ook niet laten merken dat een paar nieuwe schoenen je uiterst welkom waren? Dat juist een paar gele schoenen met rode strikken je hartewens was vroeg Egilson. „Geen woord heb ik er over ge zegd, m'neer Egilson, geen woord. Waarom zou ik juist gele schoenen willen hebben antwoordde Nancy onschuldig. „Je bent een kleine heks", mom pelde Egilson, „maak »aar dat je uit onze ogen komt 1" (Wordt vervolgd). Belangrijke sleepopdradit voor L. Srr.it en Co L. Smit en Co's internationale sleep dienst te Rotterdam heeft van de „Ge neral Services Administration" te Washington een belangrijke sleepop- dracht ontvangen, namelijk het ver slepen van de grote hopperzuiger „Manhattan" van Philadelphia naar Bangkok in Indo-China. De sleepboot „Zwarte Zee" zal einde Maart de reis aanvangen over het traject van 14.000 mijl. De route wordt genomen via het Panamakanaal en de Stille Oceaan. De afstand Panama tot de eerste aanloophaven Balik Papan, aan de andere zijde van de Stille Oce aan, bedraagt niet minder dan 10.000 mijl. KLANKEN uit DE AETHER DINSDAG 27 FEBKUARI 1951. Schubert's mis in G grote terts wordt uitgevoerd door het Omroepkoor en het Omroeporkest. Solisten zijn Irmgard Seefrled, sopraan, Chris Scheffer, tenor en Léon Combé, bari ton. Het geheel staat onder leiding van Henk Spruit. (H. H 21.30). Fragmenten uit opera's, voorzien van een korte toelichting, kan men horen over Hilversum I 21.35. Tenslotte ves tigen we de aandacht op een verkorte radio-uitvoering van „Lohengrin". (H. I 23.15). HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. VRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Orgel spel. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. mu ziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muz. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. muz. 10.50 Voor de kleuters 1.1.00 Pianorecital 11.30 Voor de zieken. 12.00 Theaterorkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-Allerlei. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Dansor- kest en solist. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Gram. mu ziek. 17.35 Alt en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Politiekapel. 19.00 ..Paris vous parle". 19.05 Musette-muziek. 19.35 Orgelspel. 19.50 Vragengesprek over de Marine Luchtvaartdienst 2.0.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.15 AVRO-Allerlei. 21.20 De Antwoordman. 21.35 Operamuziek. 22.00 „Goede Moed", causerie. 22.15 Tenor en piano. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. HILVERSUM H. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Morgenge bed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Symphonette or kest en solisten. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Lanid- en tuinbouwmededDlingen. 12.30 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13 Nieuws cn katholiek nieuws. 13.20 Actua liteiten. 13.25 Metropole-orkest en solist. 14.00 Kamerkoor, orkest en solisten. 14.40 Pianospel. 15.00 Gram. muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 regeringsuitzending: Hendrik de Wit: „De Nederlandse Antillen als zelfbesturend gebied". 18 Gram. muziek. 18.15 „Waarom koos U dit beroep?. Wijkverpleegsters", causerie. 18.25 uur Amusementsorkest. 18.48 Sport, „Dit Is leven" en voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Lichte muziek. 19.40 Piaoduo. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram. muziek. 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 Omroepkoor en -orkest en solisten. 22.00 Kamermuz. 22.30 Gram. muziek. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.1524.00 „Lohen grin", opera (verkorte uitv.). ZON EN MAAN. 27 Februari. Zon: op 7.33 onder 18.14 Maan: op 0.36 onder 9.07 27 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP U.+NAP 5.20 5.51 6.21 6.40 7.01 1.92 2.11 2.23 1.42 1.65 17.46 18.16 18.52 19.07 19.25 1.89 2.10 2.24 1.48 1.71 LAAG WATER u.—NAP u.NAP 11.48 2.07 23.53 1.72 12.21 0.25 12.14 0.27 2.28 2.13 1.73 1.65 12.59 2.42 12.51 2.00 Hartelijk dank aan allen die 1 Febr. jl. onze gouden bruiloft tot een onvergete lijke dag hebben gemaakt, in het bijzonder aan net Rode Kruis en de Transport Colonne van het Rode Kruis Bond v. Ouden v. Dagen, Coöp. „De Broederband", onze buurt en verdere vrien den en kennissen. B. NAGTEGAAL. J. NAGTEGAAL— RIJNBERG. Vlissingen, Februari 1951.v Rozengracht 4. Het ORGEL van de Ned. Herv. Kerk te Zoutelands wordt in gebruik geno men Donderdag 1 Maarl a.s. om hall 8. Orgelbespeling door DOLF HENDRIKSE organist te Haarlem. Kerk open 7 uur. Plaatsen1 vrij 7.20 uur. Gevraagd Bouwhyp. 3000 togen 3t<s rente. Brieven letter M aan Boekhandel S. OCHTMAN Zn., Zierik zee. Avis Aux Francais. L'Office des Biens et In téréts privés procèdera pro- chaineinent a un recense- ment des dommages de guerre subis par les Fran cais sinistrés létranger au cours de la 2ème guerre mondiale. Les Frangais ayant subi des dommages de guerre en Hollande sont invités se mettre sans délai en rap port avec leurs Consular respectifs pour obtenir tous renseignements A eet éga-d afin de pouvoir présenter leurs demandes sous la for me réglementaire. PliAATST EEN DAGBLAD AD VEKT ENTTE B.z.a. ervaren gedipl. NAAISTER als thuiswerkster voor win kel of kleermakerij. Brieven onder no. 319, Bureau van „de Schakel", Breskens. Voor actieve Heer op Walcheren goede bijverdienste voor het plaatsen van pop. wetensch. tijdschrift. Br. no. 189, Bureau P.Z.C., Middel burg. Een betere begrafenls-ui t- vaart-verzorging tegen de laagste kosten? tJw adres; Begrafenis-onderneming „DE VOORZORG Badhuisstraat 16 en Zeil markt 10, Vlissingen, Tele foon 2760 en 2601 (K 1184) Voor Middelburg: Turfkaai 11, Telefoon 3200 en 2337 (K 1130) en reeds bekende adressen. Levering van grafkisten. Lykauto be schikbaar voor vervoer van overledene en crematies. Hebt U voor een vaste boekhouder geen void, em plooi, wendt U voor werk aan huis eens tot onderst, adres: C. KOERT, Adm. en Belastingz., St. Janstr. 43, Middelburg. De heer Geldof heeft hier een stuk Zeeuwse Volkscul tuur voor het nageslacht vastgelegd en men kan zijn arbeid niet hoog genoeg aanslaan. Dit laatste geldt des te meer, omdat de stof zo behandeld is, dat men het boekje spelenderwijs en voortdurend geïnteresseerd leest Omslagtekening en illustraties van R. Snapper. Ingenaaid: 3,25. Gebonden: 4,25. Alom bij de Boekhandel verkrijgbaar. Grossierdery in Voedings- en Genotmiddelen zoekt ervaren kracht ter vervulling van de functie van Zonder de vereiste ervaring en vakkennis onnodig te reflecteren. Brieven met uitvoerige gegevens on opga ven van referenties onder no. 188, Bureau P.Z.C., Mid- delburg. Van 1—5 regeli 11.—, (6 punt» letter). Iedere regel meer 20 cent Maximum 8 regels. „Brieven of adres bureau van dit blad" 25 cent extra. Betaling A contant w Een koop een mooi eiken mahonie opgelegd kabinet. J. CORNELISSE, Appelstraat 18. Arnemuiden. m Te koop 2-pers opklap-bed met ombouw, f 65.—. Electr. wasmachine met wringer, f 95. Noordstraat 50, Vlissingen. Verloren Maandag 12 Febr., tussen Pyramide en Schoon- dijke. een rechter gev. br. le ren handschoen. Terug te bez. t. bel. n. Anjelierenlaan 113 b. Vlissingen. Dinsdag komt uit Tongeren, België. Ds. OVERDULVE, in Gebouw Noordstraat 34, Vlis singen. Aanvang 8 uur. Komt U ook luisteren? Boksclub D.O.S., Vlissingen. Voorverkoop wedstrijd 3 Maart A. BLEIJENBERG. Lambrecht- senstraat 35. Vrijdagavond 7—9. Zaterdagmiddag 2—5 uur. Rubber 3)4 x zo sterk als leder. Wij vei-werken Wood Milne-rubber. Heren z. en h. f 3.50; Dames z. en h. f 3.—; j.- en •m.- m. 3639 f 3.—; ld. m. 31—35 f 2.50 en tot m. 30 f 2.—. Electr. Schoenherstel- lersbedr. Modern, Walstr. 105, Vlissingen. Ruilt uw oude rijwiel in te gen de hoogste waarde bij aan koop van een nieuw, ln de RIJ WIEL-CENTRALE, Koudokcrk- seweg 59. Vlissingen. Uw fietstochten worden een genot op een van Hauwaert- rijwiel, het rijwiel met Wereld reputatie, alleen bij KEES in het Beilamypark 23. Vlissingen. w Simplexrijwielen vanaf f 117 alleen bij KEES. Sportrijwieier, vanaf f 125.alleen bij KEES. Doet uw voordeel bij KEES in het Beilamypark 28, Vlissingen. Voor een klok, wexker of horloge naar J. KODDE, Se- rooskerke (W.). Je adres voor reparaties, een reden om er uw uurwerk te kopen. Wij kopen alle soorten meu belen, naaimachines, radio s, bedden, ledikanten, enz. enz. KLAASSEN, Vlissingsestraat 4, Middelburg. 9 Gevr. voor contröle en lich te administratie aan de rij wielstalling bij station Goes, een gep. persoon. Brieven voor inL: WUhelmlnastr. 46, Goes. A Te koop .gevraagd tuinpara sol. P. A. DE WITTE, Oude Vismarkt 6. Goes. 0 Te koop herenparapluie (nieuw) f 7.—. broodtrommel (geëmaill.) f 6.—. mantelpak je, m. 44 en zomermantel, m. 44. Seissingel 100, Middelburg. 9 Te koop ontbijtservies (12- delig). theeservies (12 delig), mooi porselein, ieder f 27.50. Electr. kachel 220 V., 2 stek kers f 10.—. Seissingel 100, Middelburg. 0 Te koop gevr. ameuble menten, kasten, 'vloerkleden enz. enz. KLAASSEN. Vlissing- sestr. 4, Middelburg. O Te koop krukas, spoelont- steking; huipas alles nieuw v. JLO, 120 cc; gebruikte krukas JLO. 125 cc f 10.—. Breewater- straat 22. Vlissingen. 9 Te huur gevr. 2de helft Juni gemeub. zomerhuisje voor 3 dames (3 bedden), te Domburg of Zoutelande. Br. met prijs- opg. onder no. 187, Bur. P.Z.C., Middelburg. Te koop eikenhouten kabi net. G. BOONE, Nieuwstraat 39 Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6