NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN jTgenda TEAM MET PRINS BERNHARD WON CROSS-COUNTRY Neveda boven alles! SANATOGEN Anderssen nu ook Scandinavisch kammoen. C. de Leeuw van Wenen Judo-kamoioen van Zeeland. MAANDAG 26 FEBRUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE CO 0 ft A N 2 9 Oogst- en afzetproblemen van fruit. LEZING VOOR VER. OUD-LEER LINGEN FBUITTEELTSCHOOL Oe oogst- en afzetproblemen van het fruit in 1950, vormden het on derwerp waarover de heer J. A. v. d. Guchte, keurmeester van de Goese veiling, Zaterdagmiddag sprak in de vergadering van de Ver. van Uud- leerlingen Fruitteeltschool Wilhel- minadorp. In slot Ostende te Goes. De inleider toonde aan, dat zowei de oppervlakte als de opbrengst pet oppervlakte-eenheid toegenomen is. De" laatste Jaren leverde de afzet van het fruit niet veel moeilijkheden op, doch ook door dt daling van de koopkracht in binnen- en ouitenland, komen tbans de moeilijkheden voor de handel. Als voornaamste doel stelde spre ker een regelmatige voorziening van de binnen- en buitenlandse markt, met een goed geteeld en goed ver zorgd product. Vooral dit laatste acht hij van groot belang. Immers 'n goea product, met zorg in de handel gebracht, vindt zeker kopers. Ook aan de cultuur dient in verband met bewaarziekten. zeer veel aandacht besteed te worden. Aan de hand van demonstratiemateriaal werd een en ander aanschouwelijk voorgesteld Nadat de inleider nog een aantal vragen had beantwoord, werd deze leerzame middag gesloten. In Breda slaagde voor het coupeuse mej. M. de Klerk en voor het examen lingerie de dames B. de Koeyei en H. Beekman te Kloetinge. Politiebureau van Terneuzen gerestaureerd. Zaterdagmiddag werd het geheel gerestaureerde politiebureau ln Ter- neuzen officieel in gebruik genomen. In de ruime agentenwacht waren daartoe bijeen de burgemeester, wet houder M. de Vos, kap. Stoorvogel van de Rijkspolitie, adj. A. Cambier van de Kon. Mareehausseé, een deel van het gemeentepersoneel en het vrijwel voltallige politiecorps met zijn chef. de inspecteur K. Reinders. De burgemeester, mr. P. H. VV. F. Tellegen, wenste het korps geluk met deze eindelijk tot stand ge komen verbouwing, en wees er op, dat het voor een politiekorps een be lang van de eerste orde is, ln een behoorlijk gebouw te zijn gehuisvest. Ook prees hij de korpsgeest en de prestatie» van het personeel. De inspecteur, de heer K. Rein ders. dankte de burgemeester voor zijn waarderende woorden. Ook de heer Stoorvogel feliciteerde de Ter» neuzense politie met deze belangrijke verbetering. Onder leiding van de heer Rein ders werd vervolgens een rondgang door het gebouw gemaakt en allen, die dit in zijn oude toestand hadden gekend, waren verbaasd over de vol- fens ontwerp en onder leiding van e heer J. H, Will tot stand gekomen restauratie. Vroegere donkere gan gen en hoeken en twee overtollige cellen waren omgetoverd in lichte en gezellige kamers, waarin de admini stratie en de recherche gehuisvest zijn. In gelijke geest bleek ook de agentenwacht te zijn verbeterd. Geen 10% toeslag voor de wethouders De raad van de gemeente Oudelan- de besloot met algemene stemmen aan Gedep. Staten een afwijzend ad vies uit te brengen voor wat betreft de verhoging van de wethouderssala rissen met 10 Middelburg IN EXAMENCOMMISSIE BENOEMD. De heer G. W. Paap te Middelburg is door de minister van O. K. en W. benoemd tot 'iel van de examen-com missie voor 1951 voor de act,en K XII A en K XII B (handelsweten schappen M. O.) P.T.T.-FEESTAVOND. Dat onder het personeel van het postkantoor te Middelburg een pret tige geest heerst, bleek Zaterdag avond zonneklaar in het Schutters hof, waar het een bijzonder gezellige stemming wist te kweken. De caba retgroep .Overschotje", die met haar revue „Dat is wat hoor" een belang rijk deel van de door de personeels vereniging georganiseerde feestavond vulde, droeg daar ook haar steentje toe b\j. De vlotte revue (die wy enige tijd geleden reeds bespraken) viel by de dames en heren zeer in de smaak en de uitvoerenden mochten aan het einde dan ook een aan een ovatie grenzend aplaus in ontvangst nemen. De avond, die geopend was door de voorzitter van de personeelsvereni ging, de neer J. A. Montaan, werd besloten met een genoegelijk bal. DENK AAN DE REFLECTOREN. De Middelburgse politie heeft aan gekondigd, dat zij er voortaan streng op zal letten, of de auto's, die niet twee achterlichten bezitten, van twee reflectoren zyn voorzien. St. Laurens EINLES CURSUS IN MOTOREN KENNIS Vrijdagavond werd in het Verga derlokaal te St. Laurens de eindles gehouden van de cursus in Motoren kennis, die uitging van de plaatselij ke afdeling van de Z.L.M. De leider van de cursus, de heer Ho- zee, stelde de cursisten enige vragen. Daarop reikte de directeur van de R.L.W.S., ir. Versteeg, aan 23 ge slaagden de diploma's uit. De heer Hozee hield nog een lezing over elec- tromotoren. Achtereenvolgens spraken nog de burgemeester Van 't Hoff, de voor zitter J. Marlnissen namens de pl. afdeling en de lieer Wouterse, die namens de cursisten een geschenk aan de cursusleider aanbood. De heer Hozee dankte voor de prettige me dewerking de cursisten. De geslaagden waren: J. Allaart, C. den Boeft, C. W. Bommeljé, S. v. d. Broeke, P. C. Christlaanse. M. Francke, A. P. Gi- deonse, J. Gideonse, M. Hillebrand, A. Houterman, C. Janse, A. Kluijf- hout, C. Kluijfhout, J. A. Kurz, C. Langebeeke, J. Marinissen, J. M. Marintssen, G. Poppe, P. Rooze, Z. Willemse, J. J. Wisse en K. Wouter- Gapinge FEESTAVOND. Te Gapinge kwam het bestuur van de Oranjevereniging bjjeen ter be spreking van een feestavond voor de teruggekeerde militairen uit Indone sië. Er werd besloten half Maart deze feestavond te geven. Hieraan zullen verschillende verenigingen medewer ken. Namens de burgerij zal de gere- patrieerden een geschenk worden aangeboden. MIDDELBURG. Vandaag. Electro: Assepoester (a.l.(, 7 en 9.15 uur: Schouwb.: Voordeliger per dozyn (a.l.) 8 uur; Schuttershof: Humanistisch Verbond. 8 uur. Morgen. Electro: Assepoester (a.l) 7 en 9.16 uur. Vlissingen De rondvraag in de Vlissingse gemeenteraad B(j de rondvraag in de Vlissingse raadsvergadering informeerde de heer J. L. de Wit (A.R.) naar huur verhoging van huizen aan de Presi dent Rooseveltlaan. Wethouder M. A. van Poelje (P.v. d.A.) deelde mede, dat de vaststel ling van huren voor de nieuwe huizen altijd voorlopig is en dat later de hu ren wel eens enkele dubbeltjes hoger uitvallen. Op een vraag van de heer J. L. de Wit (A.R.) deelde wethouder L. P. van Oorschot (P.v.d.A.) mede, dat 't Departement een verzoek van de ge meente om een bijdrage, aangezien thans geëvacueerden in het St. Anna- huis zyn opgenomen, zonder meer heeft afgewezen. B. en W. zullen trachten alsnog het goed recht op die uitkering te bepleiten. De heer J. Marijs (A.R.) uitte het verlangen naar een lichtmunt op de hoek KoudekerksewegHogeweg, de heer M. J. Corveleyn (K.V.P.j infor meerde naar de loonklasse der straat makers en naar de gevolgen van pre mieverhoging bij de vrijwillige zie kenfondsen, voor wat betreft de ge meente-ambtenaren en de mensen, die thans reeds bijslag daarvoor krij gen van Maatschappelijk Hulpbe toon. DE ZIEKENFONDSPREMIE Wethouder L. P. van Oorschot (P. v.d.A.) was er van op de hoogte, dat de premie voor Vlissingen 1,02 per persoon zou worden, waarby sommi ge personen een reductie van 0,30 krygen. Personen met een inkomen tot 500 per jaar boven de onder standsnormen van Sociale Zaken, kunnen zich tot deze dienst wenden om een bijdrage in de ziekenfonds premie. Wat de ambtenaren betreft wilde spr. wachten op de oprichting van 'n ambtenarenziekenfonds. Op eon vraag van de heer M. J. Corveleijn (K V.P.) deelde wethou der M. A. van Poelje (PvdA) mede, dat de kermis ook dit jaar in de oude binnenstad zal worden gehouden en dat de verpachting van de staan plaatsen reeds geschied is. NIEUWE TAAK VAKBEWEGING. In de laatste cursus-vergadering van dit seizoen, die de Vlissingse Be- stuurdersbond voor het kader van de moderne vakbeweging organiseerde, werd het ondenverp „Leiding en le den" door de heer B. Alstein uit Eindhoven behandeld. Spreker wees in zyn uitvoerige causerie op 't ken merkend verschil tussen de vooroor logse jaren en een jaar na de bevrij ding: het stakingsmiddel is vervan gen door de conferentietafel. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt. „RASMUS, DE WONDERDOKTER". Te Vlissingen werd opnieuw oen opvoering gegeven van het toneelspel „Rasmus, ae Wonderdokter" door het onderwijzerstöïlèel. Het hoofdbe stuurslid van „Volksonderwijs", wel ke deze avond organiseerde, de heer P. van Thuyl, sprak een propagandis tisch woord. Het openingswoord werd gesproken door de heer I. J. Luteijn en de heer A. van Schijndel sloot deze bijeenkomst. Deze laatste spreker bood de speelsters en spelers een sur prise aan. Deze voorstelling werd Zaterdag te Souburg voor de tweede maal ge geven. OPTREDEN VAN MALANDO'S TANGO- EN RUMBA-ORKEST. Te Vlissingen zwiepten Zaterdag avond de musici van het bekende Tango- en Rumba-orkest van Malan- en Mid den-Amerikaanse rhythmen de zaal van hec Concertgebouw in. De lief hebbers van dit genre muziek hebben hun hart kunnen ophalen aan een overvloed van tango's, rumba's, fox trots, samba's en calypso's. De dans- lustigen, en dat waren er vele, na men van half negen tot één uur de dansvloer in bezit. Het vocale gedeelte werd op uitste kende wyze door Ann Sandor en Frans Wanders verzorgd. Het orkest mocht na afloop oen geestdriftig applaus in ontvangst ne- Terneuzense Schaakclub bestond veertig jaar. Massakamp Oost-West. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan organiseerde de Terneuzense Schaakclub Zaterdag in Hotel des Pays-Bas te Terneuzen een massa kamp Oost Zeeuwsch-Vlaanderen— West Zeeuwsch-Vlaanderen. Dank zij de grote deelname uit Ter neuzen ontpopte deze kamp zich ech* ter als een wedstrijd van ..Terneuzen" tegen overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Om ruim 3 uur heette de voorzitter van de Terneuzense Schaakclub, de heer J. J Kaan. de deelnemers wel kom en sprak de hoop uit. dat dit con cours de banden tussen Oost en West weer wat steviger zou maken. De burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Tellegen, opende het tour- nooi. Tevoren wenste deze de vereni ging geluk met haar 40-jarig bestaan en prees haar activiteit. Hij zeide te hopen, dat het de vereniging zal ge lukken ook vele jongeren aan te trek ken. Met het doen van de eerste zet op het bord, waarachter de heren D. M Vermet van Zuidzande en de Zeeuw se kampioen M. J. Quakkelaar uit Terneuzen hadden plaats genomen verklaarde de burgemeester de wed strijd voor geopend. Hierna kwam de wedstrijdleider, de heer H. Voor hand. in touw en dank zij het reeds tevoren uitgewerkte indelingsprogram ma, was in korte tijd de strijd op 29 borden in volle gang. Uit de uitslag, welke na enkele uren van spannen de kamp kon worden bekend gemaakt, bleek, dat overig Zeeuwsch-Vlaande ren de wedstrijd met 15—14 had ge wonnen. De club Landau" uit Axel. die als vereniging het beste resultaat had we ten tê behalen, ontving een extra prijs, evenals de heren J. 't Gilde en J. de Waal uit Terneuzen .die hun partijen resp in de kortste tijd en met liet kleinste aantal zetten wisten te win nen. Bovendien ontving de heer L. M Siilacus uit Sluis een extra prijs, om dat zijn overwinning tevens de over winning voor zijn groep bracht. Na afloop van het tournooi kwamen de leden met hun dames en enkele genodigdlen in feestvergadering bijeen De heren J. J. Haan, mr. G. Tichel man en G. A. de Decker werden tot ereleden benoemd. Het muzikale deel van deze avond werd verzorgd door het symphonieorkest „Onder Ons" uit Terneuzen. Westkapelle JAARVERGADERING „O.K.K." Te Westkapelle kwam de muziek vereniging „O.K.K." onder voorzit terschap van de heer P. de Vos in voorjaarsvergadering bijeen. Besloten werd deel te nemen aan het Pinkster concours te Middelburg. Uit het verslag van de penning meester, bleek, dat de ontvangsten over 1950 1265.07 hadden bedragen en de uitgaven 1453.56. De heer J. Cysouw werd als bestuurslid geko zen. de heer P. de Vos herkozen. Tenslotte werd gesproken over de muziektent. De voorzitter deelde me de. dat er een comité is opgericht, die de totstandkoming van de mu ziektent zal bevorderen. Door „West kapelle herrijst" zullen gelden be schikbaar worden gesteld voor de aankoop van materialen. Verwacht wordt dan echter, dat de bevolking de tent vrywillig zal bouwen. Een plaats is nog niet vastgesteld. BENOEMING. Voor de bediening van de nieuwe zuiveringsinstallatie te Westkapelle werd de heer J. Brasser benoemd. Biggekerke CHR. KLEUTERSCHOOL. De Chr. Kleuterschool te Biggeker ke hield haar jaarvergadering. De schoolgeldregeling eiste een uit voerige bespreking. Door de tijdsom standigheden ziet de vereniging zich genoodzaakt het schoolgeld te verho gen met 10 cent per leerling per week. Ouders, die meer dan één kind op school hebben zijn daarvan vrijge steld. Met algemene stemmen werd te vens het besluit aangenomen tot doorbetaling van het schoolgeld by ziekte van een leerling, indien die ziekte niet langer dan een maand duui't. De heer C. Jacobse werd als pen ningmeester herkozen. Uit het ver slag van de onderwijzeres bleek, dat het aantal leerlingen thans 40 be draagt. De materiaalvoorziening vraagt door het grote aantal leerlin gen enige uitbreiding. Naar aanlei ding Van dit verslag werden nog eni ge besluiten genomen en werd de vergadering op gebruikelijke wyze gesloten. Vrouwenpolder VAN BROMFIETS GEVALLEN. Te Vrouwenpolder viel mevr. L. van haar bromfiets, toen plotseling- twee honden over de weg liepen. Zij werd opgenomen met een lichte hersen schudding en een gebroken sleutel been. Domburg JAARFEEST C.J.M.V. EN C.M.V. In de zaal „Wilhelmina" te Dom burg, kwamen de C.J.M.V. „Weest Getrouw" on de C.M.V. „Weest een Zegen" met hun jeugdclubs btyeun voor htjp jaarfeest. Voor een stamp volle zaal werd op vlotte wijze een zeer aantrekkelijk programma uitge voerd. Vooral de meisjesclubs, onder leiding van mejuffrouw C. Bommeljé had een zeer verzorgd programma. De pianobegeleiding was Dy mevrouw VisserWalrave in goede handen. Hét geheel stond onder leiding van ds. G. H. van Willenswuard. Opge voerd werden o.a, „Bellefleurtje" door de kleine meisjesclub, ,De knecht geeft les" door de jongensclub en het hoofdnummer „De zoon van Berkenhof", spel in 3 bedryven, dooi de grotere meisjes en jongens, een en ander afgewisseld met zang. De in de pauze gehouden verloting bracht f 100 op. Gesneuveld ln Korea. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen ln Korea de volgcn- ae verliezen zyn te betreuren: Gesneuveld op 3 Februari soldaat eerste klasse J. Verhey, afkomstig uit Poortugaal. Gesneuveld op 12 Februari: de sergeant W. Mol, afkomstig uit ErieUe. Stille omgang 1951. Ongeveer 24.000 Katholieke mannen hebben Zondagnacht wederom do 70 jaar geleden teruggevonden Middel eeuwse processieweg door het oudste deel van Amsterdam afgelegd Met vele tientallen extra treinen en autobussen kwamen zij uit het Zuiden. Westen en Oosten van ons land. De twee volgende Zondagnach ten zullen duizenden volgen in de „stille omgang", de massale zwijgen de hulde aan het Sacrament van Mi rakel. Deze week begint bouw van „De Klokkenberg". Deze week zal met de bouw van het sanatorium „De Klokkenberg" te Bre da begonnen worden. De voorberei dende werkzaamheden zijn zo goed als klaar. Om het terrein voor de bouw in gereedheid te brengen, heeft men ongeveer 140.000 m3 zand moeten ver zetten. Men hoopt het sanatoriumcomplex in 1953 klaar te hebben. Het gehele complex het grootste dat na de be vrijding in Nederland werd uitgevoerd bestaat uit een terrein van 49 ha. waarvan 9 ha door hoofdgebouw, pa viljoens en bijgebouwen in beslag worden genomen. Het hoofdgebouw krijgt drie verdiepingen, de verpleeg- gebouwen moeten met twee verdiepin gen volstaan Men zal in het sanato rium de beschikking hebben over ruim 500 bedden. Zo goed als alle materialen, die voor de bouw nodig zijn, worden reeds vastgelegd. Niet minder dan zes mil- lioen stenen moeten verwerkt wor den. De Brits-Argentijnse handelsbespre kingen. die enige tijd geleden moesten worden afgebroken, omdat over de prijs van het Argentijnse vlees geen overeen stemming kon worden bereikt, zullen zeer binnenkort worden hervat. Eind Maart zal net bekende hotel café-restaurant „Neuf" in de Kalversrrant te Amsterdam worden gesloten. In he« gebouw wordt een handel in huishoude lijke artikelen gevestigd. Er is geen wol in Neder land, die de Neveda kwa liteiten evenaart. Brei met prachtige, soepele, extra uitgesponnen (dus extra voordeligeNeveda hand- breiwol. Wasecht - kleurecht Ondanks valpartij toch eerste. Z.K.H. Prins Bernhard heeft Za terdagmiddag in een équipe van de Gooise Jachtvereniging, tezamen met de heren D. Siem Jr. en Ed. H. M. Hoogeweeger, deelgenomen aan de grote cross-country voor equipes, die de Gooise Jachtvereni ging op de Lage Vuurse organiseer de. Twintig equipes, gevormd uit de beste ruiters van het land, namen aan deze cross deel. Het parcours was 2800 meter lang en leidde afwisselend door weilan den met flinke brede sloten en ster ke, zelfs dubbele hindernissen en door bebost terrein, waar het even eens niet aan hindernissen ontbrak. Door de vele regen van de laatste dagen was het vvellan.denparcours bijzonder zwaar en glad. zodat tal van valpartijen voorkwamen. Ook de Prins kwam by een der sloten door het uitglijden van zyn paard te vallen; hy' was onmiddel lijk weer ter been. Zijn teamgenoot Siem wist door een prachtig staal tje van ruiterkunst het paard van de Prins. Colonel, te grijpen en di rect slingerde de Prins zich weer in het zadel' ommet zijn equipe de cross te winnen. Twee equipes, die zich niet aan het parcours gehouden Advertentie Gezondheid met lepels. Voor allen, die zich vermoeid en over werkt gevoelen, want Sanatogen is zuivere kracht en wordt gretig door het verzwakte lichaam opgenomen- )- Het Zenuwsterkende Voedsel Meliskerke OUDERAVOND. Te Meliskerke werd door de Chris telijke School, hoofd de heer G. Breu- kelman een ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer A. J. Huisman, sprak een welkomstwoord en open de op de gebruikelijke wyze. Hij her dacht het overleden bestuurslid, de heer Jac. Geschiere. Hierna gaf het hcofd der school een overzicht over het afgelopen jaar, waarna het werk dor kindexen wex-d bezichtigd. Er werden hierna enkele filmstroken vertoond. Mej. de Koning hield een interessante causerie .De avond werd besloten door de heer Breukelman. Geslaagd voor het dipl. B II Scheeps- werktuigkundige, de heer O. Ehrlich en voor scheepswerktuigkundige dipl. C I de heer K. M. Gommers, leerlingen van de De Ruyterschoöl te Vlissingen. HOCKEY Middelburg nam revanche te Kaatsheuvel. Van de beginbully af werd er flink aangepakt en al spoedig bleek, dat het Middelburgse middentrio (v. d Vliet, Haag en Franke), goed in vorm was. Vooral de laatste speelde een prachtige wedstrijd en wist in de eer ste minuten te scoren. Middelburg bleef steeds in de aanval en weer doelpuntte Franke. Haag zorgde voor het derde doelpunt en met deze 0—3 stand ging de rust in. Na de rust be gon D.E.S, aan te vallen én de Mid delburgse achterhoede kreeg de han den vol werk. Franke echter ver grootte de voorsprong tot 0—4. maar DES bleef enthousiast doorspelen en het wist een verdiend tegenpunt te scoren. Hierdoor aangemoedigd ging het nog feller spelen en er werd in buitenspelpositie een doelpunt ge scoord. (24). Het was een felle, maar sportieve strijd en de uitslag gaf de verhouding goed weei\ De uitslagen van de andere wed strijden, gespeeld in de tweede klas se A, district Zuid waren: Cadetten- Tempo 5—0 (regl.); Liberty—Breda II VOETBAL E.M.M. moest kostbaar puntje alstaan. Byna gedurende de hele wedstrijd was EMM in de meerderheid en vooral voor de rust kreeg de verde diging van IJzendijke het zwaar te verduren. EMM werkte de aanvallen echter slordig af en daardoor was de stand by de rust nog steeds 0— 0. Een kwartier na de hervatting wist P. Brasser met een goed doel punt EMM de leiding te geven (10). IJzendijke scoorde een kwartier voor het einde de gelijkma ker. waarbij de achterhoede van E.MM niet geheel vrijuit ging. EMM zette alle zeilen by om het winnende doelpunt te maken. Dit viel nog bijna aan de andere kant toen IJzendyke een penalty kreeg te nemen, maar deze werd overgescho ten. Met de stand 11 kwam het einde, waarmede een kostbaar punt je voor EMM verloren ging. Zeeiandia spee'de gelijk tegen ODIO (1-1 In een aantrekkelijke wedstrijd hebben Odio en Zeeiandia de punten gedeeld. Aanvankelijk gaf Odio be ter spel te zien. waarbij vooral het trapVaste spel der bezoekers opviel Zeeiandia stelde hier enthousiaste aanvallen tegenover, maar dit en thousiasme deed het telkens in het buitenspelvalletje lopen. Na een half uur spelen maakte een Zeelandia-verdediger een fout, waarvan de rechtsbinnen van Odio profiteerde om zijn elftal met een fraai doelpunt de leiding te geven Tien minuten later mocht Zeeiandia een strafschop nemen voor een handsgeval. De Bruijne schoot te zacht in en de doelman kon de bal nog juist naast de paal werken. In het begin van de tweede heif't werd weinig fraais tc zien gegeven maar langzamerhand kwam Zeeian dia er beter in en toen werd Odló in de verdediging gedrukt. Na een half uur had Adriaanse met een on verwacht schot de keeper, die ten slotte de bal zelf een laatste zetje gaf, reeds het nakijken gegeven en de partijen op gelijke voet gebracht (l—l). Direct daarop was het weer Adriaanse. die Zeeiandia byna de overwinning bezorgde, doch zyn schot kwam van de binnenkant van de paal in handen van de keeper te recht. DAMMEN Metz leidt in strijd om damkampioenschap. De uitslagen van de ontmoetingen, gespeeld in de finale om het persoon lijk kampioenschap van Nederland luiden: Metz—Jurg 2—0; Van Aalten —Gordijn 1—1; Haasdonk—Laros 1—1: H. de JonghW. de Jong 0—2; Kei lerBergsma 1—1. De stand na de zesde ronde luidt: I. Metz 9 pnt. Uit 6 partijen; 2. Keiler 8 uit 5; 3. Bergsma 8 uit 6; 4. W. de Jong 6 uit 5: 5. Haasdonk 6 uit 6; 6.. H. de Jongh 5 uit 5; 7. van Aalten 5 uit 6; 8-9. Gordijn en Laros. ieder uit 5; 10. Onnink 3 uit 5; 11. Jurg 2 uit 6. WIEI RENNEN Van Vliet was de snelste in Antwerpen en Zürich. Bij internationale wedstrijden in het Sportpaleis te Antwerpen. Zaterdag avond gehouden, heeft van Vliet het in 15 series a deux verreden sprint nummer gewonnen. Hij werd eerste in al zijn ritten en maakte tegen Pat terson met 11.6 sec. de snelste tijd van de avond over de laatste 200 meter. Zondag reed hij ln Zürich ln inter nationale sprintwedstrijden. Ook hier werd hij eerste. Onze landgenoot Derksen moest met de Fransen Ver- deun en Bellanger de tweede tot en met de vierde plaats delen. hadden en de snelste tyden hadden gemaakt, werden gedisqualificeerd. Daardoor werd de Prins, die door een overwinning van enkele jaren geleden bekerhouder was, met zhn equipe wederom winnaar in de fraaie tyd van 6 min. 10.4 sec. H. M. de Koningin en de Prinses sen Beatrix en Irene waren op het terrein aanwezig. Wandelend hebben ze het hele parcours afgelegd en de verrichtingen der ruitere met grote belangstelling gevolgd. De Koningin droeg een paar stevige hoge schoe nen. die op het drassige terrein goed van pas kwamen. Er waren vry veel valpartijen; één ongeluk hiervan liep minder goed ar. By de laatste hindernis sprong de jeugdige Nanny Streng- holt overigens een bekwaam springster met haar paard „Tip" even te dicht achter haar voorgang ster. Het paard kwam op een hin dernis terecht, stox-tte voorover en brak de nek. De berijdster kwam er met de schrik af. HANDBAL DE UITSLAGEN. AFD. ZEELAND le KLASSE. Dames: Volharding—Tonido 0—7. 2e KLASSE. Heren: Hellas V—Marathon III 6—0. Dames: Hellas III—Marathon III 0—0. De overige voor Zondag j.l. vastge stelde wedstrijden werden afgelast. BONDSPLOEGEN WONNEN. Te Eindhoven speelde een dames- bondsploeg tegen het districts elftal van Zuid. De bondsploeg won met 81. Een heren bondsploeg, die even eens te Eindhoven speelde tegen het Zuidelijk districts elftal, won met 9—7. SCHAATSEN Zaterdag en Zondag zijn in Ooster- sund de kampioenschappen van Scan dinavië verreden. Hjaima Anderssen (Noorwegen) won de 5000 en de 10.000 meter, de Zweed Asplund de 500 en de 1500 meter. Anderssen werd in het eindklassement eerste voor Asplund, Wahl (Noorwegen), Erikson (Zweden) en Tuoml (Finland). Op de 10.000 meter maakte Anders sen met 17 min. 7.2 sec. een van de beste tijd van dit seizoen. Van der Voort won in Vinstra. Te Vinstra in Noorwegen heeft van der Voort tijdens tweedaagse wed strijden een fraai succes geboekt door de 1500, de 3000 en de 5000 me ter te winnen, waarmee hy de eerste plaats in het eindklassement ver wierf met een ruime puntenvoor- sprong op Johnny Cronshey. JUDO Deze voor Zeeland nog jonge tak van sport begint de laatste tijd steeds meer beoefenaren te vinden. En daar het publiek over het algemeen onbe kend is met de regels, was het juist gezien van de sportinstructeur F. Janssens, Zaterdagavond in „Concor dia" te Vlissingen, voor hot begin van de wedstrijden hierover een duidelijke uiteenzetting te laten geven. z Toen dan ook met de wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland werd behaald door dhr. C. de Leeuw doende ingelicht om met belangstel ling het verloop te kunnen volgen. Er hadden ook nog enkele steden wedstrij den plaats. De resultaten hiervan wa ren: Bergen op Zoom—Middelburg 7 —3; GoesMiddelburg 73; Bergen Zoom—Goes 55. Het kampioenschap van Zeeland werd behaal ddoor de heer C. Leeuw van Wenen uit Goes. In de 8e partij finale verloor B. Walker, Vlissingen met 20 van C. de Vlieger. Middel burg; A. Delmotte. Middelburg won met 20 van L. Hoekstra. Middelburg. Demi-finale: A. Delmotte, Midddel- burg— C. de Vlieger, Middelburg 02. Finale: C. de Vlieger, Middelburg—C. de Leeuw van Wenen, Goes, 0—2. ZWEMMEN Irma Schuhmacher won bij Australische kampioenschappen Tijdens de wedstrijden om de Austra lische zwemkampioenschappen won onze landgenote Irma Schumacher de 220 yards vrije slag met een tijd van 2 min. 31.3 sec. %*oor de Australische meisjes Judo Joy Davies en Denise Norton. De 110 Ijards vrije slag heren werd gewonnen door de Franse kampioen Aelx Jany in 59.2 sec.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3