VREEMDE Zenuwpijn RAYON-INDELING VOOR KORTE VLUCHTEN? Opoe Pauwels in de bloemetjes gezet. REEDS 364 RINGRIJDERS BIJ „WALCHEREN" AANGESLOTEN Verplichte keuring van fokstieren op Walcheren. GESLAAGDE ORIENTERINGSRIT VAN SCHELDEGOUWEN Zeeuwse oesters op de tafel van Koning Faroek. Geneesheer-directeur van Zeehosoitium „Zonneveld". „AUSTRALIE-MIDDAG" IN MIDDELBURG INZAMELING AFVALSTOFFEN Ds. ff. Reus overleden. Nieuwe vissersvereniging te Yerseke? PROVINCIAL*. ZB SU W US CO U HA N 4 MAANDAG 26 FEtaft U AlUlbvl ZATERDAG-VLIEGERS VERGADERDEN. Er kon geen beslissing worden genomen De Postduivenhouders van de afd. Zeeland van Zaterdagvliegers kwamen Zaterdag in Slot Ostcnde te Goes bijeen onder voorzitterschap van de heer S. Kodde, die de hoop uitsprak dat het a.s. vliegseizoen weer even voor spoedig mag z\Jn als in het afgelopen jaar. Uit het uitgebreide jaarverslag bleek dat de afdeling in 1050 614 leden en 130 jeugdleden telde. In totaal werden 34.168 duiven ingelcorfd, hetgeen een hele prestatie is. Do inkomsten hadden 651 bedragen en de uitgaven f 600.17, zodat er een batig saldo was van 50.83. Uit het verslag van de kascommissle bleek echter, dat dit een schijnsaldo was, daar in 1951 nog rekeningen betaald werden voor het boekjaar 1950. By de bestuursverkiezing werden de periodiek altredende leden, de he ren K. Dirven uit Middelburg en H. van Belzen uit Arnemuiden, herko zen. By de behandeling van de ingeko men stukken kwam een voorstel van Wolfaarisdyk ter sprake, dat 4 Jan. by het bestuur was ingediend. Ver zocht was. dit voorstel ter kennisne ming door te zenden aan alle aange sloten verenigingen, doch dit bleea niet geschied te zyn. De afgevaardig de van Wolfaartsdyk vond dit een 5rove fout van het bestuur. Hij .as aarop zelf het voorstel voor en gaf de nodige toelichting. Het ging hier om de verenigingen te Axel en Zaam- slag, die wel contributie aan de af deling betaalden, doch aan wie het verboden was deel te nemen aan de concoursen. Tot nu toe hadden deze verenigingen geen behoefte om in at- delingsverbana te concoursen, doch thans hadden ztf een voorstel inge diend om wel mee te mogen vliegen. Een stemming werd gehouden, waar- by met algemene stemmen werd be sloten dat Axel en Zaamslag aan de concoursen van de afd. Zeeland kan meedoen. LANGDURIGE DISCUSSIE. Hierna kwam het hoofdpunt van het voorstel Wolfaartsdyk ih behan deling, n.1. om de afdeling op de korte vluchten te splitsen in rayons, dus alleen op de vitesse en dan weer met de gehele afdeling samen vliegen op de grote rondvluchten. Men was van mening, dat dit zeer redeiyk zou zijn, daar ieder jaar weer blQkt, dat de afdeling op ae korte vluchten «,e uitgebreid is. Wanneer men de breed te ziet van Vlisslngen tot Tholen, is deze byna gelyk aan de lengde van de vluchten, zodat hier geen sprake is van sterk vliegen, doch meer van gunstige ligging, daar de windrich ting de prijzen toekent. Dit voorstel bracht de tongen los. De voorzitter was tegen het voorstel omdat h\j hierin afbraak zag. Dit werd bestreden door de afgevaardig de van Goes, die de vraag stelde, hoe het kwam dat Middelburg, Arnemui den, VlissLngen enz. byna met geen duiven deelnamen aan de gezamen lijke afdellngsvluohten. Het komt dus hierop neer, dat men toch niet dwin gen kan mee te spelen in groot ver band. Het zou dus zeer redelijk zyn, deze rayonverdeling op de korte vluchten toe te passen, daar men dan met 5 of 6 verenigingen een eerlijker concurrentie heeft. De voorzitter ver klaarde zo iets nooit te zullen toe staan. waaron Wolfaartsdyk ant woordde. dat het bestuur van de af deling niet het recht heeft om ver enigingen het samenvllegen In rayons te beletten. Dit is h.ï. niet de taak van 't afdelings. bestuur, waar by verwezen werd naar het reglement. Een paar nnr werd over dit voorstel heftig gedebatteerd waarbij Tholen. Middelburg en St. Philipsiand tegenstanders bleken te zijn, terwijl Vlisslngen, Goes en Wol- faartsdijk het voorstel verdedigden Daar de gemoederen te verhit waren, kon men niet tot overeenstemming komen, zodat de zaak tenslotte tot een volgende vergadering werd aan- VERHALEN In het ziekenhuis van Treviso in Noord Italië werd dezer dagen een man binnengebracht, die tengevolge van een zenuwaandoening aan het ■malen was geslagen. Hij had name lijk deelgenomen aan een voetbal pool en toen hij i?t een café hoorde, dat hij alle uitslagen goed had, begon hij plotseling luidkeels te roepen: „lk heb ze allemaal, ik heb re allemaal". Door zijn opwinding raakte hij over zijn zenuwen heen en het einde was, dat hij nog maar onsamenhangende klanken uitstootte. Niemand weet hoe de man heet en waar hij vandaan komt. Als hij herstelt en daar is men niet zeker van icocht hem een tweede schok, want hij moet delen met meer broeders, die alle uitslagen ook preaet geraden hebben. Meer dan 65.000 lire (ongeveer 300 gulden) krijgt h\j zeker niet. In hei Lagerhuis heeft rich een ver makelijk debat afgespeeld. Vertegen woordigers van regering en politieke partijen spraken.... over de apenkolo nie op de rots van Gibraltar. Een con servatief lid maakte zich ernstig be zorgd over de gezondheidstoestand van di ze dieren, die gevoed worden met een rijkstoelage van 4 pence (16 cent) per dag. Dit lid vroeg oj de apen niet recht hebben op een extra toeslag voor de gestegen kosten van levensonderhoud. Volgens de legende zullen ie Britten de rots van Gibraltar verlieten als de apen sterven... Chur ch"», (fr-e ook aan het debat deelnam, vroeg oj er niet te veel mannetjes apen zijr.. Aan het »lot van het debat heeft te mtnirter van Koloniën de plecht'ge belofte gedaan, dat hü de apen grote belangstelling van het Lage-huis voor hun welzijn zal me dedelen. De bneven, die jij me stuurt, zijn veel te k.'rt, schreef er in Colorado Springe r&Agtfde Ame-xkaanse sol daat aan zijn meVe. 31 'gklaar had de klacht diere indruk gemaakt, want dezer aagén krteg de soldaat een brief ven elf meter lengte, die on geveer 25.000 woorden bevatte. gehouden. Hierna werd de ophaaldienst nog besproken. Goes had contact gezocht met een expediteur, die bereid was op getekend contract alle duiven te ver zenden voor 7 ct. per duif. Dit is bjjna de helft voordeliger dan vorig jaar. De vergadering geloofde dit echter nog niet zo erg. totdat Goes verklaar de bereid te zijn een bedrag als borg stelling te storten. Uiteindelijk werd ook dit punt naar een volgende ver gadering verschoven. Tenslotte werden de medailles en diploma's uitgereikt en nadat de rondvraag niet veel niéuws meer had gebracht, sloot de voorzitter daarop deze druk bezochte vergade- ring. 103-jarige hartelijk gehuldigd. Ofschoon moeke P. Pauwels-Tielè- man de feestdag in bed heeft doorge bracht, was Zondag te Kloosterzande de belangstelling voor haar 103e ver jaardag byzonder groot, zy ontving telegrammen en felicitatie-brieven uit het gehele land ondermeer werd een telegram met harteiyke inhoud ontvangen van de Commissa ris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot terwyi ook vele bloemstukken werden bezorgd. In de loop van de dag kwamen tal- ryke Inwoners opoe Pauwels hun gelukwensen aanbieden. Ook de bur gemeester en de wethouders van Hontenisse en de geestelijkheid ga ven biyk van hun belangstelling. In de Cloosterstraat, waar het oudje woont, \yerd druk gevlagd. Van een serenade door het plaatseiyk mu ziekgezelschap werd in verband met de bedlegerigheid van de jarige afge zien. BHekvangst onbevredigend. Ook deze week leverde de bliek vangst voor de Zeeuwse vissers geen resultaten op. Ook de vissery op mosselschelpen geeft thans weinig reden tot tevredenheid, omdat de pryzen van de schelpen sterk zyn ge daald. Gehoopt wordt dat de regeling om de percelen schoon te vissen, met subsidie van de overheid, thans spoe dig zal afkomen. EEN KRACHTIGE ORGANISATIE. Kampioenschappen worden op 21 en 28 Juli verreden De ringrydersvereniging „Walcheren" kwam in eerste jaarvergadering bjjeen in do Bogardzaal te Middelburg. De voorzitter, de heer P. Brasser, deelde by de opeping mede, dat er van alle gemeenten op Walcheren ring- rjjders tot de vereniging zyn toegetreden. Het totaal aangesloten aantal rijders bedraagt thans 364. Verder deelde de heer Brasser me de, dat er een bespreking met de ver eniging voor Vreemdelingenverkeer is gehouden, waarbij ook de wedstrijd commissie voor de jaarlijkse ringrij- derij op het Molenwater aanwezig was. Er werd algehele overeenstem ming bereikt over de organisatie van de Middelburgse ringrijderij. De Wal- cherse vereniging is erkend en zal in de wedstrijdcommissie en jury even veel vertegenwoordigers hebben als Vreemdelingenverkeer. Namens de Walcherse verenigingen zullen de he ren P. Flipse te Koudekerke en W. Brand te Domburg dit jaar in de jury zitting hebben. De vergadering hecht te haar goedkeuring aan deze over eenkomst. Hierna werden de statuten en reglement goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester bleek. In zeven Walcherse gemeenten werd een verplichte fokstieren-keu ring gehouden door de Prov. Com missie voor de bevoi'dering van rykswege van de veefokkery in Zee land. Het beti-of hier uitsluitend fok stieren, die niet in het stamboek staan ingeschreven. De kwaliteit was over het algemeen maar matig. De volgende dieren werden goedgekeurd: Souburg: Albert van M. J. Rotier; afgekeurd: 2. Koudekerke: Boerin- ne's Frans van J. Reynierse; Sietske Adema van Abr. Kluyfhout; Jumbo van L. de Looff; Cornelis van L. Verhage Jzn.; afgekeurd: 5. Bigge- kerke: Frits van E. de Korte; Nico van Joh. Kodde; Eglon en David van P. Lampert Pzn.; afgekeurd; 4. Zóu- telande: Theodorus en Nico van P. Dingeman3e; Keyzer's Frans van J. van Sluvs; geen afkeuringen. Melis- kerke: Tom van P. de Korte; Hans van A. de Visser; afgekeurd: 4. Aag- tekerke: Harry van gebr. Corré; Adema Van de Parel van P. Kodde; afgekeurd: 3. Domburg: één fokstier aangevoerd en afgekeurd. dat er een batig slot was van f 17.22. De financiële commissie zal dit jaar gevormd worden uit afgevaardigden van Aagtekerke, Arnemuiden en Big- gekerke. HET PROGRAMMA. Besloten werd het kampioenschap van Walcheren dit jaar te verrijden in Klasse A op 21 Juli te Domburg en klasse B op 28 Juli in Veere. Ook om het gemeentelijk kampioenschap zal in beide klassen op deze data gereden worden. Elke afdeling zal hiervoor drie rijders mogen afvaardigen, be halve Koudekerke en Domburg, die wegens het grote aantal leden voor het persoonlijk kampioenschap met twee drietallen mogen uitkomen. Om aan deze wedstraijden te kunnen deel nemen moet men voor 1 Mei 1951 lid der vereniging geworden zyn. Uit de vergadering kwam de wens naar voren in Zeeuws costuum te la ten rijden. Het bestuur zal dit nog nader bezien. De contributie werd voor dit jaar vastgesteld op f 0.50. Daarnaast zul len onder de leden gelden ingezameld worden voor het stichten van een re servefonds. Getracht zal worden bU de wedstrijden luidsprekers op te stellen. Ook zal nog een wedstrijdreglement worden vastgesteld. Tenslotte sprak de voorzitter -zijn grote voldoening uit over de grote medewerking en belangstelling, ook van de zijde der autoriteiten onder vonden. Er kan nu reeds nog geen jaar na de oprichting gespro ken worden van een krachtige orga nisatie. Advertentie verstoort Uw leven en belet II te werken 1 Het middel dat i |direct en afdoend helpt, heetjj Advertentie. Ze hebben, tot afsluiting van het publieke opinie-onder zoek, aan 1342o mannen (ronduit) gevraagd: Welke sigaret rookt U het liefst? 1 heeft geantwoord: U ver gist zich, ik rook niet. 1 heeft geantwoordBemoeit U zich met Uw eigen zaken; ik vraag U toch óók niets! 1 heeft geantwoord: Als 't maar een sigaret is, dan is 't mij al lang goed. 13425 hebben geantwoord Wat een vraag! Natuurlijk Bond Street! Veertien automobilisten-teams onder de deelnemers. Prachtige prestaties der motorrijders. De motor- en autoclub Scheldegou- wen te Middelburg hield bondag een oriënteringsrit over 116 km, waarbij de ronde liep over Zuid-Beveland en Walcheren. Er deden niet minder dan 14 autoteams mede, vier solo-motor- rijders en 8 motorryders met duopas sagier. Niet alleen dank zij het mooie weer is het een bizonder geslaagde rit ge worden. maar evenzeer doordat er een parcours was uitgezet, dat door een prachtige omgeving leidde ende nodige moeilijkheden bevatte! Het grote aantal automobilisten, dat medereed, bewijst, dat in Zeeland de behoefte bestond aan een vereniging, die ook de autorijders de gelegenheid biedt om betrouwbaarheidsritten te rijden. Alle hulde dus aan Schelde- gouwen voor haar initiatief! Bij de solorüders zegevierde dr. J. C. Arends met 27 strafpunten. Hy le verde een schitterende prestatie, een der beste, die deze dag geleverd werd. Hij werd slechts overtroffen door de duoteams O. Hoving (18 p.) en Z. A. Bouwens (21 p.). By de automomolisten zegevierden Coolman—Ballintijn wederom. Zij lie pen slechts 9 strafpunten op, maar hadden het in hun auto veel gemak- Een flinke party Zeeuwse con- sumptleoeeters z\jn naar Egypte ge zonden om daar te worden geconsu meerd bij de feestelijkheden ter gele genheid van het verlovingsfeest van Koning Faroek, aldus meldt Visserij wereld. Te Yerseke is men ondertussen ge reedgekomen met het vissen op con sumptie-oesters. Steeds meer hande laars zien zich gedwongen, willen z(J de handel gaande houden, de lichtere soorten te verhandelen. In 't pannen- bedrhf is men druk bezig met het afsteken.1 Prol. dr. J. van Lookeren Campagne te Groningen wordt benoemd. Naar wy vernemen zal tot genees heer-directeur van het zeehospitinm „Zonneveld" te Oostkapelle worden benoemd prof. dr. J. van Lookeren Campagne, thans hoogleraar in de kindergeneeskunde aan de Rijksuni versiteit te Groningen. Niet alleen voor het bestuur van „Zonneveld", doch evenzeer voor Zeeland is het verheugend, dat prof. Van Lookeren Campagne, die be kend staat als een voortreffelijk do cent en een eminente geneesheer, zyn krachten in dienst wil stellen van het sanatorium voor t.b.c.-patiëntjes. Zoals bekend wordt dit thans uitge breid opdat men voortaan ook kin deren met niet tuberculeuze longaan doeningen kan verplegen. In „Zonne veld" worden patiëntjes uit het ge hele land opgenomen. Prof. Van Lookeren Campagne deelde ons mede, dat hij zijn nieuwe functie in September a.s. hoopt te aanvaarden. Tot nu toe had „Zonne veld" geen geneesheer-directeur. De laatste directrice was zuster S. Bos, terwijl als geneesheer optreedt dr. F. G. Vaandrager uit Domburg. EMIGREREN EEN KEIHARDE ZAAK. De weg van de emigrant gaat «Iet over rozea Dat. emigratie allerminst een soort, vacantieuitstapje is, lieeft ds. J. Kre- rner uit Utrecht Zaterdagmiddag een 250-tal Zeeuwen duidclyk gemaakt. Deze Gereformeerde predikant, die enige maanden de omstandigheden In het land van de kangeroes heeft bestudeerd, vertelde Zaterdagmiddag in het Schuttershof te Middelburg op onderhoudende en zeer instructieve wjj- ze over Australië. Deze „Australië-middag" was ge organiseerd door de afdeling Zeeland van de Christelijke Emigratie-Cen trale en werd geopend door haar voorzitter, de heer A. L. Louws, die het Lutherlied liet zihgen, voorging in gebed en vervolgens onderstreepte, dat emigratie een vrije zaak is en dat dé Chr. Emigratiecentrale niet een organisatie is van één bepaald kerk genootschap. Hy waarschuwde de ad- spirant-emigranten er voor, in het door hen uitverkoren land geen para dijs op aarde te zien: ook daar moet in 't zweet des aanschyn3 voor het dageiyks brood worden gezwoegd. Werkverschaffing te Middelburg. De vorm niet nieuw. De heer J. C. F. van Kamer, direc teur Maatschappelyke Zorg te Mid delburg schryft ons: Het is algemeen bekend, dat de prijzen van praktisch alle voor de in dustrie benodigde grondstoffen hoog, en de grondstoffen zelf schaars ge worden zyn. Bovendien verkeert ons land tengevolge van de moeilijkheden op internationaal monetair gebied in een benarde positie. Door de overheid wordt allerwege een beroep gedaan om te helpen waar mogeiyk is. Die mogeiykheden liggen binnen ieders bereik. Vrywel alle huishoudelijke afvalstoffen hebben thans enige waarde. Kunnen zy ver zameld worden dan vormen zy een niet onaanzieniyke besparing op de invoer uit het buitenland. Om hieraan mede te werken heb lk nu een viertal weken geleden een begin gemaakt met een Inza meling op systematische wijze. Regelmatig wordt by hen, die zich op myn verzoek daartoe bereid verklaarden, huishoudelijke afval opgehaald. Voorlopig Is het zwaar tepunt daarbij gelegd op oud pa pier. Deze vorm van werken is niet nieuw. In do jaren 1938 en 1939 wera dit eveneens door my georganiseerd, doCh in 1940, om begrypePyke rede nen, gestopt. WERKGELEGENHEID. Met deze wyze van werken, men zou het een ophaaldienst kunnen noemen, wordt echter een tweede, niet mvider sympathiek doel nage streefd. Een doel, dat in nog sterkere mate voor onze stad van belang is. Indien ik, door aller medewerking, voldoende afvalstoffen Inzamel, dan ben ik in de gelegenheid daardoor een aantal personen werkgelegenheid te bieden waardoor niet alleen de uit gaven van de Burgeriyke Instelling voor Maatschappelyke Zorg dalen, doch waardoor de Ingeschakelde per sonen wederom deelnemen aan het productie-proces. Dit geeft hen een morele steun in de stryd om het be staan die, ik constateer dit regelma tig in de praktyk, voor hen van grote waarde Is Echter, ik merkte het reeds op, alleen als iedere stadgenoot wel helpen kan lk iets bereiken. EENMAAL PER MAAND. Ik heb my voorgesteld eenmaal per maand, huis aan huis, te laten vragen of er iets, dat op zich zelf staand praktisch geen waarde heeft, ten behoeve van Maatschappelijke Zorg bewaard is. Desverlangd wordt een zak in bruikleen gegeven. Wat er in gestopt mag worden is gemakkelijk gezegd. Alles, behalve groente-afval (etensresten in het algemeen niet), as, sintels en scherven van aardewerk ên glas. Verder alles, doch in droge staat. Met zakenlieden, die mijn po gen willen steunen, doch 1 keer per maand een te grote tussenpoos vin den, wordt gaarne een afzonderlijke afspraak gemaakt. Voor bescheiden, waarvan door onbevoegden geen ken nis genomen mag worden, worden de zakken gezegeld. De vernietiging van de inhoud geschiedt op volkomen verantwoorde, speciale wyze. GEEN KINDEREN Nog een enkele gedachte over het inzamelen van oud papier door par ticulieren, veelal kinderen. Eén van onze Ministers heeft enige tijd gele den daarop gewezen en een waar schuwende stem laten horen. Het is ffebleken, dat de opbrengst van het ngezamelde niet altijd ten goede komt van het doel dat voorgegeven wordt na te streven. Nog afgezien daarvan kan het vragen op zich zelf reeds een gevaariyke mentaliteit kweken by jeugdige personen. Zy, die straks komen, hebben een be- wys by zich, waaruit bljjkt, dat zy ten behoeve van de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg, die werk verrichten. Zy zyn verplicht het te tonen. Nadrukkelijk wil ik er op wyzen, dat ik met deze plannen geen inbreuk wil maken op cventuëlo reeds ge maakte afspraken met opkopers of handelaren, zy beogen uiteraard niet om reeds verkregen rechten van der den aan te tasten. Tenslotte deelde de heer Louw3 mede, dat men zich voorstelt over enige we ken in Middelburg te beginnen met een cursus in de Engelse taal. Ds. Kremer begon zyn toespraak met er aan te herinneren, dat Austra lië 235 keer zo groot als Nederland is en dat er grote verschillen bestaan in 'klimaat, levenswijze, bevolkings type en kerkeiyk leven, terwijl men heeft te rekenen met fabelachtige af standen. Australië heeft het plan om jaar- lyks 250.000 emigranten toe te laten, maar spreker betwyfelde het, of dit voornemen verwezenlijkt kan worden. Hy merkte voorts op, dat men in teen geval moet emigreren uit angst, at Nederland in een oorlog wordt betrokken, aangezien men ook ginds betrekkelijk onveilig is, gezien de dreiging van Aziatische infiltratie. VAN DE GROND AF AAN. Australië noemde hy een land met enorme mogelijkheden, waar de „spi rit of progress" (de geest van voor uitgang) de bevolking bezielt en leidt tot een verbazingwekkende dynamiek en expansiedrang. Wil de emigrant er echter iets bereiken, dan moet hy geweldig aanpakken. Werkgelegen heid is er volop het woordje Wan ted (gevraagd) beheerst het gehele leven maar men moet bereid zyn en de moed hebben van de grond af aan te beginnen. Diploma s zyn er waardeloos; net gaat er slechts om, wat men kent en presteert. Zowel aan technisch geschoolde als aan on- geschoolde krachten bestaat een gro te behoefte; administratief onderleg den en kleine middenstanders maken echter nagenoeg geen kans. ^Boeren knechten kan men alleen gebruiken, wanneer deze technische vaardigheid bezitten en kans zien allerlei kleine klusjes uit te voeren. Ds. Kremer gaf vervolgens nog een aantal nuttige tips, verklaarde, dat het een heksentoer is om aan woon ruimte te komen en deelde iets mede over de leefwyze van de „Aussies", alsmede over de kerkelijke situatie. Hervormden zullen zich het beste thuis voelen in de Presbyterian Church. Gereformeerden in de Free Presbyterian Church. Na een pauze kreeg de predikant nog een aantal vragen te beantwoor den, waarna enige boeiende films werden vertoond. keiijker dan de solorijders en de duo rijders. Het team v. d. Slikke werd bij de automobilisten tweede, het team de Nooijer derde en het teams G. J. Eland vierde. UITSLAG. De volledige uitslag luidt: Solo-klasse: 1. dr. J. C. Arends, 27; 2. K. Redelykheid, 52; 3. J. Parent, 94; 4. H. J. van Dalen, 233. Passagiersklasse: 1. O. Hoving, 18; 2. A. Bouwens, 21; 3. J. G. Wonder- gem, 57; 4. A. de Klerk, 66; 5. Th. Briefjes; 6. C. de Vlieger, 153; 7. P. Polderdyk, 161; 8. P. J. Verburg, 382. Automobilisten: 1. Coolman—Ballin- tyn, 9; 2. L. B. H. v. d. Slikke, 24; 3. L de Nooyer, 27; 4. G. J. Eland, 34; 5. J. C. Corver, 53; 6. Dr. G. A. van Boekei. 65; 7. J. van 't Verlaat, 72; 8. A. Polderman, 151; 9. A. Weemaes, 232; 10. P. Sanderse, 240; 11. M. Uijl, 257; 12. P. v. d. Woestijne, 271;. 13. A. Wolfert, 277; 14. F. Vereijzer, 414. Stand. Solo-klasse: 1. dr. J. C. Arends, 4-9-2.25; 2. R. v. d. Velde 3- 8.50-2.83; 3. J. Parent 4-11.50-2.87; 4. K. Redelijkheid 3-9-3; 6. I. W. de Jon ge 1-4; M. Neels 1-5-5; A. L. J. Maas 1-1-8. Passagicrsklasse: 1. C. Westerweel 1-2-2; 2. O. Hoving 3-8.50-2.33; 3. J. Wondergem 2-6-3 en H. de Kok 1-3-3; 4. A. v. d. Driest 1-4-4 en N. M. Hoen- camp 1-4-4: 5. A. Gooijen 2-9-4.50 en P. Polderdyk 2-9-4.50. Automobilisten: 1. Coolman-Ballin- tyn 3-3-1; 2. A. de Pree 3-6-2 en mej. 5. M. van Andel 1-2-2 en L. B. H. v. d. Slikke 1-2-2; 3. C. M. Versluijs 2- 6.50-3.50; 4. L. de Nooyer 3-13-4.33; 5. S. A. Versluijs 2-10-5 en J. C. Corver 1-5-5; 6. P. Sanderse 3-15.50-5.17; 7. A. Polderman 2-11-5.50; 8 d.r. van Bockol 1-6-6; 9. M. Uyi 2-14-7 en P. de Kam 1-7-7; 10. J. van 't Verlaat 2-15-7.50, 11. P. v. d. WoestUne 3r23-7.66; 12. A. Weeraaes 2-19-9.50; 13. A. Wolfert 1-13 -13. Veertig jaar voorganger in Zeeland. Op 69-jarige leeftijd is Zaterdag plotseling te Amsterdam overleden ds. W. Reus, emeritus-predikant van de Ned. Hervormde Kerk, die van 1913 tot 1947 voorganger is ge weest te Westkapelle en thans in de hoofdstad woonde. Ds. Reus, die op 1 December 1881 te Amsterdam werd geboren, bezocht het Sted. Gymnasium te Amsterdam en studeerde daarna aan de Rijksuni versiteit te Utrecht. Nadat cand. Reus in 1905 dooi het Prov. Kerkbe stuur van Gelderland was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, verbond hy zich op 18 Februari van het daarop volgend jaar aan zyn eerste gemeente, Eiker zee op Schouwen. Op 9 Maart 1913 verwisselde de overledene deze ge meente met die van Westkapelle, welke hij diende tot 1 Mei 1947, toen hem na 41 dienstjaren emeritaat werd verleend. Ds. Reus diende daar na nog enige tijd de gemeente als hulpprediker en vestigde zich vervol gens in Amsterdam, waar hij even eens nog werkzaam was als hulppre diker. Toen ds. Reus op 18 Februari j.l. zyn 45-jarig jubileum vierde en wy hem in verband daarmede interview den, verklaarde hy, dat hy zich steeds aangetrokken had gevoeld tot de lijdende mensheid. Deze levens houding maakte hem tot een groot predikant en een groot mens, die in Westkapelle niet spoedig vergeten zal worden. Op allerlei gebied spande hy zich in om zyn naaste bij te staan, en zo gaf hy o.a. zijn krachten aan de Chr. wijkverpleging, de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereniging, het „Groene Kruis", de t.b.c.-bestryding, „Draagt elkanders lasten" en gaf de stoot tot de oprichting van de vereni ging „Westkapelle herrijst" en voor de Óijkwcrkersver. ,Hebt Uw naas te lief als U zeiven", het devies, dat ds. Reus zelf als richtsnoer in zyn leven had gemaakt. Intekenlijst circuleert. Zoals bekend, heerst er onder de mosselvissers van Yerseke ontevre denheid over de toewyzing van een betrekkeiyk klein aantal mosselper celen in de Waddenzee. Meii meent, dat deze toewyzing niet naar biiiyk- held is geschied en in een enige we ken geleden gehouden vergadering werd reeds een motie van afkeuring ingediend, welke ten slotte nog niet In stemming is gekomen. Dezer dagen zijn de teleurgestelde leden der vereniging, de opposan ten dus, in een afzonderlyke verga dering onder leiding van de heer J. de Rooy, In de Oesterbeurs te Yerse ke bijeengekomen. Niet minder dan 42 leden van de Vissersvereniging wa ren hier aanwezig. Mr. J. Sepers uit Goes, die als adviseur optreedt, stel de in deze vergadering de vraag of het nog mogelyk wordt geacht door een wijziging in het bestuur een vol doende behartiging van de belangen der mosselvissers te bereiken. Men kwam na enige discussie tot de con clusie, dat, zo het .bestuur niet af treedt, een nieuwe vereniging zal moeten worden opgericht. Hiervoor spraken zich <althans 32 van de 42 aanwezigen uit. Zeven wilden nog pogingen In hot werk stellen het be stuur te veranderen en vier stemden blanco. Men kwam voorts reeds overeen, dat een lid van de nieuwe vereniging voor de oude zal bedan ken. Reeds 31 aanwezigen verklaar- don zich bereid by oprichting toe te treden. Men besloot een lijst ter af keuring te laten circuleren en op korte tormyn opnieuw byeen te ko men. Dan zal eventueel ook een be stuur worden gekozen. Mr. Sepers beantwoordde nog enkele vragen en pleitte ten slotte voor aansluiting by de Zeeuwse Stichting voor de Visserybelangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2