Ontevredenheid over het beheer der Z.-Vlaamse Spoorlijnen door N.S. ÖtëRMOGÊNf Zeeuwse paardenfokkers bijeen GA OVER OP ROVER I Betere Virginia AFWIKKELING VERGOEDING HUISRAADSCHADE DRIE KUNSTSCHILDERS HADDEN EEN SLAAPMUTSJE NODIG Dodelijk ongeval bij P.Z.E.M.-centrale Arbe'der door vallende buis gedood Burgemeesters jabileraii te Oosterland Vier koeien in beslag genomen HET ZWIN BLIJFT BEHOUDEN PROVINCIALE ZEEUWSECOURANa ZATERDAG 24 FEBRUARI 1951 Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen Onttrekt de Spoorweg-directie zich aan haar verplichtingen Critiek op de Stoombootdiensten Drie belangrijke vervoersproblemen zyn gisteren besproken in ue vergade ring van de Kamer van Koophandel voor Zeenwsch Vlaanderen, die in Ho tel Rotterdam te Terneuzen werd gehouden, n.l. de exploitatie van de spoor lijnen in Zeeuwsch Vlaanderen door de Nederlandse Spoorwegen, de Pro vinciale Stoombootdiensten en 't verv oer op de weg en te water naar België. De voorzitter, ir. C. Horstman, ver klaarde dat het bestuur der Kamer zijdelings had vernomen, dat Gedepu teerde Staten van de directie der Spoorwegen een brief hadden ontvan gen, waarin werd ge2egd. dat de N. S nimmer de toezegging hadden gedaan de status quo der spoorlijnen in Zw.- Vlaanderen te handhaven. De directie zou naar een zo economisch mogelijke exploitatie van de spoorlijn streven Door Ged. Staten is gewezen op nooa- zakelijkheid van de exploitatie van het kraanbedrüf in Terneuzen, dat bij de overname van de spoorlijn was in begrepen. Door N. S. is hierop geant woord, dat deze zaak van zuiver par ticulier belang is en derhalve niet van de N. S. Dit is onjuist aldus de voorzitter. Bij de overname van de spoorweg is door de directie van de N. S. uitdruk kelijk gezegd, dat de bestaande toe stand tot 1961 gehandhaafd zou blij ven. Deze brief aan Ged. Staten bevre digt de Kamer in geen enkel opzicht. De bewering, dat de Spoorwegen stre ven naar een zo economisch mogelij ke exploitatie is geen antwoord op de vraag van het bestuur der Kamer of de bestaande toestand gehandhaafd zal blijven. Op deze vraag is nimmer een definitief antwoord ontvangen. Het kraanbedrijf in Terneuzen is met de spoorlijn overgenomen. Het gaat daarom niet op. dat de Ned. Spoorwe gen zich van deze verplichting afma ken, al zou het dan volgens hen een unicum in de lande zijn, wanneer zij een kraanbedrijf exploiteren. Advertentie. KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijnstillende Thennogène; de weldadige warmte verjaagt ver koudheid (vervolg van bis. l) In verband met het teruglopen van het aantal leden, heeft Zeeland nog slechts recht op 3 i.p.v. 4 commissa rissen m het Hoofdbestuur. Op voor stel van de heer P. Scheele-de Putter zal het hoofdbestuur worden ver zocht dit aantal niet te bepalen naar het aantal leden, doch naar het aan tal merries til veulens, zodat Zeeland een belangrijke plaats kan blijven innemen. De heer A. van Hootegem werd bij acclamatie als commissaris herbenoemd. Hetzelfde geschiedde met de heren G. J. de Wilde en J. der Weduwen afgevaardigden en de heer J. van t Westeinde—Vermue, plv. af gevaardigde naar de algemene verga dering van de Kon. Vereniging. In de plaats van de heer J. A. Stols, die niet direct herkiesbaar was, werd tot jurylid voor de stamboekmerrie- keuringen benoemd de heer J. der Weduwen, Kerkwerve. Nadat btj de bespreking van de keu ringen nog verschillende wensen ken baar waren gemaakt, werd nog ge sproken over de nationale tentoon stelling, welke vermoedelijk op 4 en 5 Sept. te Den Bosch wordt gehou den. Over het vervoer van de paar den per extra-trein zullen de fokkers gezamenlijk moeten overleggen. BELANGWEKKENDE ONDERZOEKINGEN. Tot slot van de vergadering gaven dr. G, Wagenaar en dokter G. Groo tenhuis, resp. directeur en adj.-direc- teur van de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren een korte Jiteenzetting over de onderzoekingen welke mo menteel door deze dienst worden ver richt ten aanzien van twee hoofdpro blemen voor de paardenfokkerij, n.l. de onvruchtbaarheid en de grote sterfte onder pas geboren veulens. Dr. Wagenaar besprak hier voor namelijk het eerste probleem. Er vin den onderzoekingen van hengsten plaats, doch de resultaten moeten ge heim blijven. De hengstenhouders zul len zelf dienen te beseffen dat een onvruchtbare hengst niet meer voor dekking mag worden gebruikt. Wel licht zal het mogelijk zijn een jonge dierenarts op te leiden, die zich spe ciaal met dit probleem zal gaan be zighouden. Dokter Grootenhuis vertelde hoe hij thans bezig is om het probleem van de zgn. veulenziekte van een ander standpunt te benaderen. Tot dusver was men van mening, dat het ster ven van pas geboren veulens te wij ten was aan een Infectieziekte, Spr. zoekt het eenter in een foutieve com binatie in de bloedgroepen en denkt hierbij aan een factor, zoals men bij de mens de Rhesusfactor kent. Bij de tweede en latere dekkingen komt dit tot uiting. Als eerste geval in Nederland heeft dokter Grootenhuis dit ontdekt op 'n bedrijf in Zeeland. In het buitenland werd zulks reeds eerder aangetoond bij een warmbloedpaard. In Zeeland betrof het echter een koudbloedpaard hetgeen de waarde van deze onder zoekingen zeker nog verhoogt. Onge twijfeld zal dit wetenschappelijk werk in onze provincie in brede kring met grote belangstelling worden gevolgd. Na een uitvoerige discussie werd besloten een brief te zenden aan Ged. Staten met het verzoek om de brief van de Ned. Spoorwegen zo spoedig mogelijk te beantwoorden en tevens met het verzoek om de geïnteresseer den voor.een bespreking bijeen te roe pen. Ook zal een brief worden gezon den aan de ministerraad, waarin de aandacht gevestigd zal worden op de toezegging van de Spoorwegen inzake de status quo van de spoorlijnen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan de direc tie van de N. S. zal bericht worden, dat de Kamer van Koophandel niet accoord kan gaan met de mening van de spoorwegdirectie inzake de hand having van de status quo. GEEN SUBSIDIE VOOR E.T.l. Bij de ingekomen stukken was een verzoek toe te treden tot de Interna tionale Kamer van Koophandel. Op dit verzoek werd afwijzend beschikt. Besloten werd geen vertegenwoordi ger van de Kamer te benoemen voor de tentoonstelling, die in 1953 te Mid delburg zal worden gehouden en in dit verband geen subsidie te verlenen aan de Stichting Zeeland. Ook za' geen subsidie verleend worden aan het E.T.I. De begroting 1951 werd on veranderd goedgekeurd. Van de Kamer voor Koophande voor de Zeeuwse Eilanden was een verzoek ingekomen om mede-onderte kening van een adres aan de minister raad inzake de veerdiensten. In dit adres wordt speciaal de aandacht gevestigd op de haven van Breskens en op de zeer grote economische schade, die een stremming van de veerdienst ver oorzaakt. Verzocht wordt zo spoe dig mogelijk aandacht aan deze kwestie te zullen schenken en her stel te willen bevorderen. Uit de vergadering werd de wens naar voren gebracht, om zowel in Bres kens als in Vlissingen een tweede fuik te bouwen voor een reserve boot. Felle critiek werd uitge oefend op de directie van de stoombootdiensten en op de dienstregelingen. Besloten werd 't adres te ondertekenen en er aan toe te voegen, dat er nog meer klachten zijn. Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op het verbod van veever- voer met de provinciale boten anders dan in veeauto's. Aan G. S. zal ver zocht worden dit veevervoer ook op andere wijze toe te staan. De klom pen-industrie in Zeeuwsch-Vlaanderen ondervindt grote moeilijkheden met het vervoer van bomen. Deze bomen moeten zeker voor twee-derde uit België komen. De Nederlandse be roepsvervoerders mogen deze bomen niet uit België halen, maar de Bel gische vervoerders mogen deze bomen wel naar Nederland brengen en ook vrachten uit Nederland naar België vervoeren. Dat kost ons land devie zen. Met de scheepvaart is het even eens zo gesteld. De Belgische rege ring stelt de eis, dat zowel voor het vervoer van goederen uit België als naar België minstens 50 pet. Belgische schepen gebruikt moeten worden. Dit is een protectionisme binnen de Be nelux en daarom des te onbegrijpelij ker. Besloten werd om deze actie te coördineren met andere en deze te be handelen in de Verenigde Kamers van Koophandel. Zeeuwse C.B.T.B. houdt algemene vergadering. Dinsdag 6 Maart a.s. houdt de Zeeuwse C.B.T.B. een algemene le denvergadering te Goes, waarin als sprekers zullen optreden ir. H. H. Smeenk, secretaris van de Akker bouwcommissie over „Actuele akker bouwplannen" en de heer A. W. Bieuwenga, voorzitter van de Gro ningse C.B.T.B. en Tweede Kamerlid over „Lonen en prijzen in land- en tuinbouw". Advertentie IARDATH VityUüaz 44.000 gevallen Schade Enquête Commissie te Middelburg heeft veel werk te verzetten Hoe staat het momenteel met de uitbetaling van de vergoeding der huis- raadschade? Om een antwoord op deze, door vele Zeeuwse oorlogsslachtof. fers gestelde vraag te verkrijgen, hebben wij ons gewend tot de secretaris der Schade-Enquête-Commlssie.voor de prov. Zeeland te Middelburg, de heer J. A. Pleterse, die begon met te verklaren, dat er in onze provincie ongeveer 44.000 huisraadschadegevallen te regelen zjjn en dat de gedupeerden in het algemeen niet het minste begrip hebben, welk een enorm werk hieraan is verbonden. Dit gebrek aan begrip leidt tot veel geschrijf en veel gevraag aan het lo ket. De beantwoording van deze vra gen brengt op zichzelf reeds veel werk teweeg en geeft in de afdoening der gevallen stagnatie, omdat voor de beantwoording posten moeten worden opgezocht. De S.E.C. hoopt dan ook, dat het publiek haar zo wei nig mogelijk lastig valt met allerlei vragen. Alle posten worden immers automatisch herzien en van het re sultaat krijgen de gedupeerden be richt. Verlangt men daarover inlich tingen, cian kan men zich natuurlijk op 't kantoor aan de Koepoortstraat te Middelburg vervoegen. De afwikkeling der eerste uitkerin gen heeft voor ongeveer 99% haar beslag gekregen. Alleen de posten van Belgen, die in Nederland schade hebben geleden, zijn nog niet betaal baar gesteld. Ook de afhandeling van deze posten zal echter waarschijnlijk niet lang meer op zich laten wachten. GERESTAUREERD ORGEL TEZOUTELANDE Het orgel in de Ned. Herv. Kerk te Zoutelande, waarvan de zeer oude kast afkomstig is uit Heerlen, ls ge heel van nieuw pijpwerk voorzien door de Gebrs. Van Vulpen uit Utrecht. Het is het eerste orgel, dat op Walcheren onder auspiciën van de Orgelcommissie der Ned. Herv. Kerk volledig is gerestaureerd. Als de geruchten waar zijn, is dit orgel een zeer geslaagd voorbeeld van wat de Orgelcommissie door vernieuwing in de orgelbouw tracht te bereiken. Velen onder de orgelliefhebbers op Walcheren, zullen erg benieuwd zrjn, wat Dolf Hendrlkse uit Haar lem Donderdag a.s. op dit unieke orvel ten «fatiore zal breneen. Van 20 Mei 1950 af tot 14 Febr. jJ. is aan aanvullende bijdragen Ingevol ge artikel 10 der Wet op de Materië le Oorlogsschade vastgesteld 2.912.157, waarvan het eerste jaar over 2.008 621 kan worden be schikt. Het restant van dit bedrag komt dus beschikbaar het tweede, derde en vierde jaar na de vaststel ling, evenals de bedragen van de nog te herziene posten. In totaal zijn 22.278 posten afgehandeld, verdeeld over de vroegere Schade-Enquête- Commissies Middelburg, Goes, Oost burg en Terneuzen. DE NODIGE TIJD IS VEREIST. De afhandeling der schadegevallen geschiedt overeenkomstig de voorge schreven volgorde en is mede afhan kelijk van het beschikbaar komen der gelden. Het is begrijpelijk, dat het pu bliek om spoedige afhandeling vraagt: men wenst de bijdrage zo vlug mogelijk te ontvangen in ver band met het steeds duurder worden der artikelen. Toch moet gevoeld worden, dat bij een dusdanig aantal te verwerken posten, waarvan de be rekeningen zeer Ingewikkeld zijn, de nodige tijd vereist is. Men dient dus het nodige geduld te betrachten en geen voorrang te vragen. Afhandeling van de schade, geleden wegens vordering van goederen van politieke delinquenten, kan nog niet geschieden zolang de uitvoerings-be- schikkingen op de Wet Overheids- aansprakelykheid Bezettingshandelin gen niet zijn verschenen. Tenslotte kan worden medegedeeld, dat een aanvullende bijdrage voor wat betreft de bedrijfsuitrusting alleen Kan worden toegekend voor de pos ten, waar de oorsprqpkelijke bijdrage 500.— of meer heeft belopen. De herzienir.^; van deze posten geschiedt niet automatisch. Bijdragen wegens geleden schade aan beroepsuitrus ting vallen niet in de herziening. Taxi-chauffeur stond weer terecht Voor de Middelburgse Rechtbank is Vrtfdag de behandeling voortgezet van de zaak tegen de taxi-onderne mer L. H. uit Nieuw- en St. Joos-. land, die moest terecht staan omdat hij in de maand October van het vo rig jaar een hoeveelheid gestolen i zink met zijn taxi naar Breda had vervoerd. Zoals men weet is deze zaak op 16 Februari 1.1. aangehouden voor het horen van een belangrijke I getuige. Deze getuige, de hoofdda-1 der C., die het zink had gestolen en hiervoor zes maanden gev. str. had gekregen, verklaarde dat H. alléén als vervoerder van het zink was op getreden. Hij had hem zijn registers laten zien, waarin zinkaankopen stonden vermeld en hij had hem ge zegd, dat als hij de zaak niet ver trouwde, hij de eigenaar P. wel mocht opbellen om te vragen of de zaak „safe" was. Verdachte bleef ontkennen te hebben geweten, dat het zink van diefstal afkomstig was. De Officier van Justitie handhaaf de zijn eis van 3 maanden gev. str. Uitspraak 7 Maait a.s. OP EEN WARME ZOMERNACHT Toen het niet paste, zetten zij een Middelburg's hotel op stelten Moedertje Maan maakte Middelburg op die late zomeravond schoon als een schilderij van Breitner. Gul legde zy een glanzend tapyt over de Loskade, toverde de ramen van de eerbiedwaardige patriciërshuizen om in zilveren kristallen, plaatste flambouwen op de brug en plooide een glinsterende guir lande tussen de bladeren van de bomen In de Stationsstraat. Een schildery, dat in een verrukkeiyke mengeling van licht en donker een weldadige rust suggereerde, een liefiyk en toch ook statig salonstuk in volle, warme olie- verftinteu. En toen kwam die auto Wanneer dit geesteskind van Hen- y Ford een dynosauris was geweest >n de vier druk-pratende heren, die er litstapten, een troepje pinguins, zij jouden niet méér gestoord hebben. Het was niet hun schuld, maar een feit was het, dat zij eenvoudig niet pasten in dat nocturale paradijsje. In het hotel, dat zytoet een zekere allu re betraden, wei-oen de late gasten echter v»«endelijk ontvangen en daar bleek zowaar, toen namelijk het re gister moest worden getekend, dat drie van de vier heren dienstknech- ten ware van de schoonheid: zy ont popten zich als jeugdige kunstschil ders, die met hun vriend, een Arn hemse koopman, een vacantiereisje maakten. Dit geschiedde op basis van een „gentleman's agreement": de vriend behoefde slechts zyn auto te besturen, de penseeluitvoerders na men alle verteringen voor him reke ning. De gentlemen aten een hapje, dron ken een slokje en begaven zich toen naar hogere sferen, niet om zich in de armen van een Muze te werpen, doch om zich zeer prozaïsch aan de om helzing van Morpheus toe te ver trouwen. Nu dachten wij altyd, dat Sige kunstschilders een flaphoed, 'n henuen-das en een ribfluwelen jas je prefereerden boven burgerlijker kledij, maar dit drietal, alsmede hun vriend, de koopman, meenden niet te kunnen slapen zonder slaapmutsje, dat voor hen de vorm had van een fonkelende fles port. GLAZEN VLOGEN IN 't ROND. Dies togen zij met één fles en vier glaasjes naar boven, maar op hun ka mer kwam al spoedig aan het licht, dat hun „nightcap" bijster slecht pas te, anders gezegd, dat het véél te klein was voor him kunstenaarshoof- den. De hoteleigenaar, merkte dat óók: juist op het moment, dat hy zich na lange dagtaak ter ruste wilde be geven, belde één van de impression- nisten en bestelde nog een fles port, benevens enige knakworstjes. Een uurtje later ons verhaal dreigt eentonig te worden toen de eigenaar al door zoete dromen werd omstuwd, werd hy gewekt, omdat de heren andermaal een flesje port wen sten. Arbeider tussen grijper en wagon bekne'd By de nieuwe kolenlosbrug van de PJZ.E.M.-centrale te Vlissingen is gisteren een dodelijk ongeval ge beurd. Tijdens het lossen van een wagon kolen, geraakte de werkman J. de R„ die zich in de wagon bevond, bekneld tussen een bijschot van de wagen en de kraan grijper. Met zware inwendi ge kneuzingen werd hij naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij korte tjjd daarna overleed. R. was 31 jaar, ge huwd en Vader van 3 kinderen. Dodelijk ongeval bij Hansweert By het lossen van waterleidingbul- zen aan de loswal by Hansweert ls gisteren de 29-jarige J. J. de B. uit Rruinlngep onder een buis geraakt. HQ was op slag dood. De B. was on gehuwd. Het ongeval geschiedde, toen zeven arbeiders bezig waren de waterlei dingbuizen op elkaar te stapelen. Deze buizen wegen elk 1400 kg. De arbeiders stapelden ze op door mid- Zij waren inmiddels in een geestes toestand geraakt, dat zy alle „ismen" hadden kunnen verenigen in één ra zend knap schildery, dat een waardi ge plaats zou hebben ingenomen naast het beste oeuvre van Van Ouds hoorn, Paul Klée en Appel. Maar om dat zij zoveel rumoer maakten, werd hun het geestrijk vocht onthouden. De echtgenote van de hoteleigenaar vroeg het viertal, of het een beetje stil wilde zijn, daar alle andere gas ten wilden slapen. Het antwoord was kort en klinkend: drie borrelglaasjes iverden tegen de deur kapot gesme ten, waarna het rustig werd. EEN SCHOT WEERKLONK. Weer even later bemerkte de eige naar, dat er mensen door zijn hotel liepen. Hij schoot snel zyn kleren aan en toen hy beneden kwam, hoorde hy, dat een ruit van de voordeur kapot geslagen werd, en zag hy nog juist de gasten in hun auto stappen. De door de herrie gealarmeerde politieman uit de verkeerstoren by de brug snel de toe en beval koopman L. uit zyn auto te komen. In plaats daarvan gaf deze vol gas en kneep er tussenuit. De agent loste nog een schot, dat de stilte ruw kapot scheurde, maar ver der geen resultaat opleverde. Gisteren veroordeelde de Middel burgse politierechter de drieste koop man tot zes weken gevangenisstraf. De schilders zullen zich er vermoede lijk weinig om bekommeren. Voor hen was het voornaamste, dat zy zich even hebben kunnen uitleven. En had den Frans Hals en Jan Steen dat ook niet af en toe van node om groot werk te kunnen scheppen? Biggen in een pantserauto. SMOKKELAARS GEARRESTEERD Ambtenaren van het. belasting kantoor Invoerrechten en Accynzen te Tilburg hebben op een boerdery by Esbeek zes personen gearres teerd, die enkele dagen geleden met behulp van een gepantserde auto een veesmokkel hadden opgezet. De „aanvoerder" van de smokkelaars, een Belg, is nog voortvluchtig. De smokkelgroep heeft niet lang plezier gehad van haar nieuwe be drijf. Enige ambtenaren van Invoer rechten en Accynzen te Tilburg ont dekten reeds na twee dagen, door het volgen van autosporen naby de Belgische grens onder de gemeente Hilvarenbeek, een boëhderij by Es- beek, waarin 10 kalveren en 22 biggen, bestemd voor België, waren ondergebracht. Het vee werd in be slag genomen. A. C. v. d Have 25 jaar aan hoofd van deze gemeente Burgemeester A. C. van der Have van Oosterland zal op 25 Februari gedurende 25 jaar burgemeester zijn. De heer van der Have stamt uit een geslacht, dat gedurende 98 jaar in successie het burgemeesterschap van Oosterland heeft bekleed. Hij stond aan het hoofd van een landbouwbe drijf te Ouwerkerk, toen hij in 1926 zijn oom opvolgde als burgemeester van Oosterland. Naast het burgemeesterschap be kleedt hij tal van functie's in het ver enigingsleven, het polderbestuur enz. Te St. Jansteen heeft de douane vier stuks roodbont vee in beslag ge nomen, bestemd voor frauduleuze uitvoer naar België. De waarde hier van bedroeg 1900. De smokkelaars wisten in het duister te ontkomen- Herbeplanting van dorpskommen Dezer .dagen is een aanvang ge maakt met de herbeplanting van de dorpskommen van Kortgene, Colijns- plaat en Kats. Dit object wordt uit gevoerd onder auspiciën van het Staatsbosbeheer. Rijkswaterstaat grijpt in De Belgen kunnen tevreden zijn. Zoals beleend, zyn enige tyd geleden pogingen gedaan om het natuur reservaat het Zwin te Retrancbement te behouden, door het graven van een geul waardoor het zeewater in en uit het schorrengebied van het Zwin zou moeten stromen. Dit werk werd uitgevoerd in D.U.W.-verband. Toen deze geul was gegraven, bleek, dat het verrichtte werk spoedig door zandverstuiving weer teniet werd gedaan. Speciaal van Belgische zyde is de critiek niet uitgebleven. Naar wy vernemen is deze critiek intusen wel wat te voorbarig ge weest, daar het graafwerk als een proefneming beschouwd moest wor den. Nu deze proef is mislukt, zullen er ongetwijfeld andere maatregelen worden getroffen om het Zwin als nog te behouden. Op het ogenblik worden opnieuw opmetingen en peilingen verricht, thaiis echter door de Rijkswaterstaat. Zijn wy goed ingelicht, dan zal de Rykswaterstaat dit werk ter hand nemen en naar men ons verzekerde, Provinciale bijdragen voor wegen op Tholen Gedep. Staten van Zeeland hebben voor de in 1950 uitgevoerde verbete- ringswer'nn aan de wegen o.a. voor de weg Tholen, Poortvliet, Scherpe- nisse nog een bedrag toegekend van 2160.en voor de weg Oud-Vosse- meerSluispolder onder de gemeen te St. Annaland een bedrag van 237.675,31. Breskens dankt Gmede Het gemeentebestuur van Breskens zal aan de gemeente Groede een Delfts blauw herinneringsbord aan bieden als dank voor de vele hulp, door deze gemeente verleend, ty- del van touwen en koevoeten. Toen i dens de moéilyke dagen in September een buis werd opgetakeld en deze 1944. Op de voorzijde van deze tegel ongeveer een meter boven de grond staat vermeld: „Bombardement en was, brak plotseling het touw. Ande- j evacuatie Breskens 11 September re arbeiders konden opzy springen, 1944", terwyï op de achterzijde de dooh B. struikelde en kreeg de buis dank van Breskens' bevolking is op het bovenlichaam. weergegeven. zal men de moeilijkheden weten te overwinnen. Onze Zuiderburen kunnen dus ge rust zyn ,,'t Zwyn" zal niet verloren gaan. Intussen blijft het te betreuren, dat daarvoor kostbaar werk moet wor den uitgevoerd. Het Kruisleger actief in Zeeuwsch Vlaanderen. In Cadzand en ook in andere plaat sen van Zeeuwsch Vlaanderen wor den op 't ogenblik giften ingezameld voor het Kruisleger, een organisatie die uiterlyk veel verwantschap ver toont met het Leger des Heils. De aangeslotenen bij het Kruisleger dra gen een soortgelyk uniform, dat her kenbaar is aan de S op de epauletten en de Z op de pet. Het blad, waarmee gecolporteerd wordt heet de Kruis vaan. Uit officiële rapporten blijkt, dat de leider van het Kruisleger geen on besmet verleden heeft en dat het zeer de vraag is of de ingezamelde gelden werkelyk voor maatschappelyke doeleinden worden besteed. De Devol- king wordt dan ook geadviseerd hier uit de juiste conclusie te trekken. Directeur postkantoor Oostburg benoemd De heer I. W. Vasseur, vroeger te Breskens, thans hoofd-employe 1ste klas der P.T.T. te Eindhoven is met ingang van 1 Maart benoemd tot di recteur van het Postkantoor te Oost burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2