Vrolijke Denen kijken bezorgd VREEMDE JIMMY BROWN, sportheld no. 1 r DOMÏHEE BOUWDE ZELF Z'N KERK EEN NIEUW SCHIP VOOR DE KON. ROTTERDAMSE LLOYD GEVANGENE GROEF ZICH EEN WEG NAAR DE VRIJHEID DONDERDAG 22 FEBRUARI 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN'i 3 Symbolische of echte verdediging. Wat doen we als de Russen mochten komen?" (Van onze correspondent.) Kopenhagen. Januari. De anders zo vrolijke Denen worden met de dag pessimistischer. De internationale situatie, het bezoek van Eisenhower, de hoge uitgaven voor militaire doeleinden en het „uniform-gedoe", waar de Denen een grote afkeer van hebben (u merkt dat al aan de grens, als de douane-ambtenaar op witte gymnastiekschoenen in iedere coupé een kQkje komt nemen) doet hen dagelyks bezorgder kijken. Niemand windt er doekjes om en zelfs In officiële geschriften komt duide- lyk tot uitdrukking, dat het gevaar, door Rusland te worden aangevallen, niet denkbeeldig is. Men gaat zelfs een stap verder en stelt de vraag: wat doen wij, als de Russen komen In een boekje, geschreven door de sous-chef van de staf van de Deense landsverdediging, luitenant-kolonel E. Kragh, en goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse zaken, Landsverdediging en andere hoge personen, kan men lezen, dat „de toe stand niet hopeloos is". Schrijver be toogt, dat de verdediging, die nu wordt opgebouwd, ten doel heeft, aan een bezetting door Rusland zo lang weerstand te bieden, tot de hulp van het Westen komt. Deze militaire deskundige ver klaart, dat deze strijd niet hopeloos behoeft te zijn'. Hij wyst daarbij op verschillende gevechten gedurende de laatste wereldoorlog. (Sicilië, Saler no, Anzio en Normandië.) Steeds, zo lezen wij, is het de Duitsers ge lukt, de geallieerden gedurende een week tegen te houden, alhoewel zij numeriek absoluut in de minderheid waren. Ook Denemarken zou dus en kele dagen aan een goed uitgerust Russisch leger weerstand kunnen bieden. Luitenant-kolonel Kragh heeft ook aan de mogelijkheid van een zwaar bombardement op Kopenhagen ge dacht. Hoewel in de Deense hoofd stad een millioen mensen wonen, dus een kwart van de bevolking, is hij de mening toegedaan, dat een dergelijke aanval uit de lucht „geen catastrophe is, die het gehele land lam slaat". Indien een hooggeplaatste militair rekening houdt met dergelijke moge lijkheden, wil dat zeggen, dat ook de nodige maatregelen zullen worden genomen, om deze klappen op te van gen. Dat is ook in Denemarken het geval. Er wordt aan civiele luchtver dediging gedacht, aan evacuatie der bevolking politie en brandweer krjjgen reeds bepaalde instructies... kortom, als het zo verder gaat, krijgt men de indruk, dat Kopenhagen reeds een belegerde stad is. SYMBOLISCHE VERDEDIGING. Er zijn ook andere Denen, die bij dit alles denken aan 1940, toen Duitsland het land onder de voet liep en de strijd na enkele uren was afge lopen. Dat, zo wordt thans van offi ciële militaire zijde medegedeeld, was een politiek besluit. We hadden.de weliswaar meer symbolische verdediging enkele dagen kunnen voortzetten. Van deze zijde wordt echter toegegeven, dat thans het Deense leger veel sterker is dan tien jaar geleden. De „andere" Denen denken ook aan Bornholm.'Dit eiland heeft kennis ge maakt met een vriendschappelijke Russische bezetting. Zij vragen zich af, of men thans ook niet de voor keur moet geven aan een bezetter, De „Velser affaire" VERNIETIGING VONNIS TEGEN HAARLEMSE POLITIE-IN SPECTEUR. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad, jhr. dr. L. van Asch van Wjjck, heeft geconcludeerd tot vernietiging van het arrest van het Gerechtshof te Amsterdam, waarbij de Haarlem se inspecteur van politie G. van S. veroordeeld is tot een maand gevan genisstraf. De Inspecteur was belast met het onderzoek in de zogenaamde „Velser affaire" en werd ervan be schuldigd zijn zwijgplicht betreffen de dit onderzoek te hebben geschon den door mededelingen te doen aan een zyner tipgevers. met wie men vriendelijk kan redene ren, of aan een vijandige occupatie. Voor de hoge omes, zo zeggen zij, staan vliegtuigen en schepen klaar, om naar het veilige Westen te ver trekken, terwijl wij in ieder geval ge doemd zijn de Russische grammatika te leren. Deze Denen zyn niet laf, maar ze vinden, dat de strijd toch hopeloos zou zijn. van militaire zijde heeft men reke ning gehouden met dit defaitisme. De generale staf, die zijn pappenhei mers kent, voorspelt in het begin een weerzin van de bevolking om te vechten. Er zal echter toch worden gevochten. En als de zo vredelievende 'enen dan kennis maken met de aard en de wijze van optreden van de indringer, dan verwacht men, dat haat hen naar de wapens zal doen verlangen. Gevechtsoefeningen op de Veluwe. In de omgeving van de legerplaats Oldebroek, zijn deze week de oefenin gen begonnen van het parate onder deel van de Kon. Landmacht, de lich ting 1949-H De eerste oefeningen, waarbij voor de eerste maal de in fanterie, de artillerie en de lucht- strijdkrachten m bataljonsverband oefenen met scherpe patronen, duren tot 28 Februari. De slotoefeningen zullen op 13, 14 en 15 Maart worden uitgevoerd over een gedeelte van de Veluwe. Na de oefening zullen de onderde len van de 44e regimentsgevechts groep, bestaande uit: eenheden infan terie. artillerie, pioniers en toege voegde onderdelen, verzameld worden in de omgeving van Amersfoort. In de namiddag van 16 Maart a.s. zal de gevechtsgroep defileren. De lucht strijdkrachten en het korps comman dotroepen, die medewerken aan de oefening, zullen ook deelnemen aan het défilé. K.L.M. ZORGT VOOR KOELTE Technici van de K.L.M., die al meer vindingen op him naam hebben staan, zoals de „wonderwagen" en de startwagen, hebben nu een koelwa gen. gecombineerd met een koelin stallatie, ontworpen. Daardoor is 't mogelijk geworden om koeling naar behoefte te leveren, wat vooral in de tropen van groot belang is, waar het in de toestellen, als zij enkele uren in de zon hebben gestaan, ontzaglijk warm kan zijn. De wagen, waarin o.m. een pekelbak en een transport- pomp zit, is eenvoudig te bedienen. De eerste is gereed en andere zijn in aanbouw. Zjj zullen op de K.L.M.- stations in de tropen geïnstalleerd worden. ■ÉÉeu^-' D%. Van Loo, de timmerende predikant uit Daarlerveen, legt de laatste hand aan de bouw van de houten kerk. Hij werkte er bijna een jaar aan (Van onze speciale verslaggever) DAARLERVEEN, Februari. Het gebeurde in DaarlerveenIn een vergadering van de kerkeraad van de Baptisten zat men voor een moeilyk probleem. Men wilde een kerk bouwen maar men kwam ruim 3000 tekort. Lang en breed werd gesproken, maar een oplossing van het vraagstuk op korte termen zag men niet, tot de predikant van de kerk, ds. J. van Loo, opstond en sprak: ,,Ik bouw de kerk zelf! Dan ko men we met het geld uitf." Verwonderd keken de kerkcraadsleden hun predikant aan. „Dat speelt U nooit klaar", zei de nestor van de ouderlingen. ,,U meent het niet", merkte een ander op en hij had het daarbij aan het rechte eind, want de predikant had zijn opmerking als een grapje bedoeld. Maar dat liet dominéé toch niet merken. Ja, hij liet zelfs blijken, dat het hem ernst was, zodat er uitvoerig over zyn idee werd beraadslaagd. Op het laatst kwam het daarbij zover, dat de predikant meer en meer gewonnen werd voor zijn eigen als grap bedoeld voorstel. Weliswaar had hii nog nooit van zijn leVen een bouwtekening gezien, maar hamer en beitel waren hem toch niet helemaal vreemd, want beeldhouwen was al tijd zijn liefhebberij geweest en ook had hij wel eens een dressoir in elk aar getimmerd. Bezield door het devies ..Willen is kunnen", besloot de predikant van zijn grap werkelijkheid te maken. Er werd een complex bouwterrein gekocht langs de Vriezenveensewijk, er kwam materiaal, een aannemer legde de stenen fundering en half April van het vorig jaar kwam ds van Loo, voorzien van tassen vol N. VERHALEN __J Een mijnheer uit Frankfort is bezig het werelduurrecord pianospelen 'te verbeteren. Verleden jaar zat hij 123 uur op de piano-kruk, maar nu wil hij ten minste 175 uur aan één stuk spelen Amtz zo heet hij heeft noch in Duitsland noch daarbuiten concurren tie zodat hij alleen maar zichzelf be strijdt. Zijn maaltijden gebruikt hij al spelend en ook als de kapper hem komt scheren, neemt hij zijn handen niet van de toetsen. Voor de buurman van Amtz is het een groot geluk, dat deze muziekmaker voor de record-po ging een koffiehuis en niet zijn eigen huis heeft uitgekozen. Stel je voorl Hoe bestaal het, zult u zeggen, maar toch is het zo. Boven Ierland is de eer ste straalbommenwerper ter wereld, de „Canberra", met een zeemeeuw in botsing gekomen. Het gevolg hiervan is, dat deze twee-motorïge machine haar poging om het snelheidsrecord over de Atlantische Oceaan te breken enige tijd zal moeten uitstellen. In Almelo zit een gezin in zak en as. Vader Remmelts (47), moeder Remmelts (49), Henk (21), een zus en nog een broertje van 6 staan klaar om Vrijdag met de „Groote Beer" uit Am sterdam naar Australië te vertrekken. Maar Jan Remmelts (18), die ook mee gaat, mankeert. Zonder toestemming van zijn ouders is Jan dezer dagen de grens overge trokken om afscheid te nemen van een jeugdliefde, een Duits meisje uit Nordhorn. Op de terugweg werden hij en een vriend van 23 jaar door de douane aangehouden en naar Nord horn overgebracht faegens illegale grensoverschrijding. Hierdoor hangt het vertrek van hel gezin nu aan een zijden draadje, want het is nu maar de vraag wanneer hij losgelaten wordt. NA 25 JAAR: WEER EEN STOOMSCHIP De „Ampenan", het twintigste na de oorlog. (Van onze speciale verslaggever). ROTTERDAM. Februari. Onze verhouding tegenover^ Indonesië moge sterk gewyzigd zijn, dat neemt niet weg, dat er bij de Nederlandse industrie en de Nederlandse scheepvaart volujpnde vertrouwen bestaat In een blijvende, goede relatie. Het bewijs daarvan heeft de Koninklijke Rotterdamse Lloyd geleverd, door na de oorlog niet minder dan twintig nieuwe schepen in de -vaart te brengen van gezamenlijk 235-000 ton en voor een waarde van twee honderd millioen gulden. Woensdag vertrekt het twintigste nieuwe schip, de Ampenan" voor z(jn eerste reis naar Djakarta. Het is eenstoomschip, het eerste, dat na vijf en twintig jaar weer in de vaart gebracht u ordt. In de laatste kwart eeuw liepen voor de Lloyd namelyk uitsluitend motorschepen van stapel. Het enkelschroef turbine-stoom schip „Ampenan", is gebouwd bij de Rotterdamse Droogdok Mij. Voor de ruim 1% millioen personen, die in de afgelopen zomer de Ahoy'- tentoonstelling in Rotterdam be zochten is de „Ampenan" een „oude bekende", want haar modern ge stroomlijnde brug, uitgerust met de nieuwste navigatie-middelen, als ra dar, girokompas, echo-loodtoestel, enz werd op deze tentoonstelling op de Parkkade geëxposeerd. De lengte van het schip is ruim 161 m. (in dit opzicht is de „Ampe nan" het grootste vracht-passagiers- schip in ac Lloydvloot)de breedte ruim 20 m. Het draagvermogen is 12.200 ton. ZWARE JONGENS. De „Ampenan" heeft twee boeg ankers en een reserve boeganker, gezamenlijk 13.200 kilo wegend. De beide ankerkettingen elk plm. 275 meter lang, wegen 43.000 kilo. De ln Amerika gegoten schroef, met een diameter van 6% meter, weegt ongeveer 20.000 kilo. De 65 meter lange schroefas, die in een haar- zuivere rechte lijn in het hart van het schip moet worden gelegd, be staat uit „stukjes", die elk 12.000 kilo wegen. De „Ampenan" is uitgerust met een vol-automatische voortstuwings installatie. Het gezamenlijk vermo gen der turbines is gelijk aan 8500 A.P.K; d.i. gelijk aan de kracht, die nodig is om een gewicht van 637.500 kilo in slechts één seconde niet min der dan één meter op te heffen! Deze geweldige kracht is vereist om de enorme schroef 85 x per minuut te doen rondwentelen, waardoor het schip zeer gemakkelijk de dienst- snelneid van 17 zeemijlen (plm. 32 k.m.) per uur kan lopen. In de uit acht hutten bestaande en op 12 volwassen personen bere- Krijgt Nijmegen stadsverwarmingsnet Het gemeentebestuur van Nijme gen heeft een commissie van deskun digen benoemd om de economische mogelijkheid na te gaan tot exploita tie van een verwarmingsnet voor de binnenstad. kende passagiers-accommodatie, zijn enkele „nieuwigheden", die onmid dellijk opvallen. In de eerste plaats is de op het promenadedek, gelegen salon die voorzien is van een dans- vloertje, zodanig aan de zijde van het schip gelegen, dat men, door het ontbreken, van tussenliggende dekruimte, in de letterlijke zin „aan zee zit." In de tweede plaats is ook de eetzaal op het bovenste dek ge legen, hetgeen een veel mooier uit zicht'geeft dan zulks op alle andere schepen, waar de eetzaal veel lager ir het schip ligt, mogelijk is. Ten slotte Is felke hut, waarvan de wan den met edelhoyt gefineerd zijn, voorzien van een eigen douche-ka mer waarin tevens een toilet, ter wijl de helft der passagiers de be schikking heeft over een privé-wa- randa. Gezagvoerder van de „Ampenan" is de heer H. van Manen. gereedschap. Hij stapte in een over all en spoedig klonk de eerste ha merslag. Thuis had hij ijverig de bouwtekening bestudeerd. Meer dan eens stond hij daarbij voor een puzz le maar hij dacht net zo lang tot hij de oplossing vond, want een deskun dige raadplegen wenste hQ niet. Bijna een jaar lang heeft ds. van Loo geschaafd en getimmerd. Moei zaam vorderde het werk maar een stagnatie kwam er niet, want al wa ren de problemen ook vaak groot, steeds vond de predikant een oplos sing. IX Z'N EENTJE. Deze week heeft ds. Van Loo de laatste spijkers in het hoi# gesla gen. De kerk is geree.d. Hij is tevre den en gelukkig. Zijn wens was de kerk in z'n eentje te bouwen en die wens is in vervulling gegaan. Behoudens de stenen fundering, die vakmensen maakten, en het aan dragen van zware houten balken hee^t niemand hem bij de bonw van de kerk geholpen Groot Is de belangstelling geweest voor het ongewone werk van deze predikant en groot is ook de waar dering. Bekwame aannemers, die in het begin toen ds. Van Loo het werk aanvatte, veronderstellingen uitten, dat de predikant het werk nooit zou volbrengene, zijn thans vol bewonde ring en vol'lof over de wyze, waar op de kerk gebouwd is. In het begin heb ik mij wel eens afgevraagd wat ik begonnen was. en ook heb ik meer dan eens naar het einde van het werk verlangd, maar nu ben ik blij zo goed geslaagd te zijn. vertelde ons ds. Van Loo. 'Bijna een jaar heeft de pi-edikant zich geen vrye tijd gegund. Onver moeid heeft hij doorgewerkt ook al kwamen blaren in zijn handen en daai'mede heeft ds. Van Loo een voorbeeld gesteld, wat in deze moei lijke tijd gepresteerd kan worden ais men van aanpakken weet. N.V.V. over de huur-adviescommissles. Het N.V.V. heeft een dringend be roep gedaan op de minister van We deropbouw en Volkhuisvesting en hem verzocht Ged. Staten onmiddel lijk op te dragen alle maatregelen te nemen, die tot het onmiddellijk in werking treden van de huuradvies commissies leiden. Tevens dringt het N.V.V. er op aan, dat de drie richtingen in de vak beweging in deze huurcommissie worden vertegenwoordigd. Nu per 1 Januari 1951 de nieuwe huurvoorschriften in werking zyn ge treden, is het aantal klachten van huurders veel groter geworden en eveneens het aantal verzoeken om uitspraken, zo zegt het N.V.V. Vijfhonderd maal erger dan Hirosjima. RUITEN BRAKEN OP 120 KM. AFSTAND. De proefnemingen, die de Ameri kaanse commissie voor atoomenergie onlangs in Nevada heeft verricht, zijn volgens de atoomgeleerde Da vid Bradley, die de eerste proefne mingen met atoombommen heeft bij- gewoond, experimenten met water stofbommen geweest. De explosies yan Nevada, die zelfs ruiten op 120 km. afstand nog konden breken, wa ren, aldus Bradley 500 maal krach tiger dan de ontploffing van Hiros jlma, waax-bij een dergelijke uitwer king binnen een straal van 16 km. beperkt bleef. Met Mei: de Diesel een nieuwe verschijning op enige lijnen. In Mei a.s. zal Twenthe met elec- trische treinen bereikbaar zijn. Deze treinen zullen niet op de lijnen naar het Noorden worden ingeschakeld, doch zijn bestemd voor de lijnen: ZwolleKampen: ZwolleEmmen; ArnhemWinterswijk en Roosen daalAntwerpen. Deze laatste ver binding RoosendaalAntwerpen is een concessie in de richting van de Benelux. Soraja, de nieuwe gemalin van de Sjah van Perzië. Het wereldgebeuren Pauze in Korea Er is weer een adempauze ontstaan aan het Koieaanse front, die het mo gelijk maakt 'n tussentijdse balans op te maken van de gevechtshandelin gen. Het plotselinge Chinese offen sief in de midden-sector is afgesla gen het was kort en hevig, maar dc tijd, dat de verbondenen erdoor ver rast wei-den en gedesorganiseerd, is voorby. Er is nog geen reden de Chi nese strijdkrachten te onderschatten, een onderschatting, die de Westerse generaals blijkbaar in het bloed zit. Niemand weet. welke voorbereidin gen op 't ogenblik getroffen worden in Noord-Korea en door enkele mis lukte massale aanvallen is de kracht van de vele Chinese divisies nog bij lange na niet gebroken. Zelfs met dit vooi-behoud eenter kan worden vast gesteld, dat de verbonden troepen de situatie in Zuid-Korea than3 volko men meester zjjn en het gevaar voor gedwongen ontruiming geweken is. Er valt ten Zuiden van de 38ste breedtegraad weinig terreinwinst meer te halen. Weliswaar is Seoel nog in Noordelijke handen, maar dat schijnt hiervan een gevolg te zyn. dat de geallieerden in strategisch opzicht het bezit van de stad van weinig nut meer achten. Een militaire fase is afgesloten thans komen de politici weer aan bod. MacArthur heeft niet voor de tweede keer het alea jacta est uitgesproken en is voor de Rubicon blyven aarzelen. Tot opluchting van de Britten heeft hij verklaard niet over de breedte graad te zullen trekken indien daar tegen ovei-wegende politieke bezwa lken bestaan, met andere woorden, hij zal niet eigenmachtig beslissen, doch orders van Truman afwachten. In hoeverre MacArthur spontaan deze verklaring heeft afgelegd dan wel door de president geadviseerd is op deze wijze zijn critici tevreden te stellen, kan in het midden gelaten worden. In elk geval is tegenover de Chi nezen een gebaar gemaakt van we zyn nog bereid tot onderhandelen, maar snel, want onze troepen zullen niet te eeuwigen dage achter de breedtegraad blyven. Hoe staan de kansen op onderhan delingen De verzoeningscommissie van de V.N. heeft nog weinig van zich laten horen. De samenstelling ervan heeft nogal moeite gekost om dat India de brui gaf aan verder be middelen en daarop de Canadees Pearson er eveneens het byltje bij neerlegde. De commissie, zoals die nu is gevormd, zal alleen wat kunnen bereiken, indien de Chinezen bereid zyn water in de wijn te doen. Dat is mogelijk. De Chinezen hebben hun eigen kracht overschat door hoog hartig de aanbiedingen van de Ver. Naties af te wijzen en als een Ameri kaanse truc te bestempelen om tijd te winnen en aldus de nederlaag te ontlopen. Het blykt nu, dat de voor gestelde wapenstilstand veeleer in het voordeel van de Chinezen, dan in dat van de Amerikanen was geweest. Peking heeft overvraagd en het kan r.u niet terug zonder „gezicht te vei - liezen". Stalin heeft in zijn jongste inter view de nedex-laag van de verbonden troepen voorspeld, omdat deze „on bezield" moeten vechten. MacArthur heeft ietwat gespot met Stalins flirt met de „ziel" en de Noordelijken uit gedaagd deze profetie waar te maken. De maarschalk had echter aan zijn profetie vooraf laten gaan: indien alle Chinese vredes-aanbiedingen worden afgewezen. Misschien Wyst dat erop, dat Peking toch straks nog met nieuwe voorstellen voor de dag zal komen. Zo niet, dan wordt Korea een troosteloze affaire. Ontsnapping duurde.... twee jaar. Joseph Holmes, een gevangene, die tot levenslang was veroordeeld, is weer zo vrij als een vogeltje in de Incht. HQ wist zich namelijk een weg te graven naar de vrijheid door een tunnel van 23 meter lengte, die hy In zijn cel begon en die onder de massieve betonnen muren van de staatsgevangenis van Maryland .doorliep. Holmes heeft over zyn tun neltwee jaar gewerkt. Holmes, die een bekende inbx-eker as en al tien jaar in de gevangenis had doorgebracht, had volgens De Telegraaf voor zover bekend is, nooit een verhaal gelezen of een film gezien, waarin zulk een ont snapping wordt beschreven. 3. Er ontspon zich een woest gevecht tussen Jimmy en de karper, die niet van plan scheen zich goedschiks op de waJlekant te laten sjoi-ren. Deze strjjd duurde al meer dan een kwartier en nóg was Jimmy er niet in geslaagd deze machtige karper te overmeesteren. Het was dan ook geen wonder, dat langzanjerhand alles, dat stond te kijken, er zich mee begon te bemoeien. Raadge vingen van allerlei aard sti-oomden als een Meire gen op Jimmy neer. Hij trok er zich wel niet véél van aan, maar hQ werd er toch een beetje zenuw achtig van. „Je mot 'm meer naar links slepen Brown", zei een oude vvalschipper, die met zyn handen in zyn zak stond toe te kijken. „Probeer 'm op z'n rug te leggen, Jimmy", schreeuwde een van de talloze slagersjongens. Op dit ogenblik maakte de karper, blijkbaar in zijn doodsnood een formidabele sprong boven water. De mensen schrokken er van. Het leek wel een héél! Hij begon te werken onder zyn krib, lichtte uit de vloer een stuk beton van 60 vlerkante centimeter enstuitte toen al onmiddellijk op cement. Dit wist hij door schier eindeloze arbeid weg te krabben slechts werkend tussen 5 en 10 uur 's avonds wanneer de radio in de gang hara aanstond en alle geluiden overstemde. Na 30 cm. cement ont moette hij eindelijk zand en toen begon het eigenlijke graafwerk pas- De tunnel ging vrijwel loodrecht 3 meter omlaag, boog daar om naar het Noorden naar de buitenmuur, onder deze muur door, onder een sloot buiten de muur en toen weer omhoog Holmes moet tonnen zand en ste nen naar boven hebben gebracht en steeds by handjesvol door de afwa tering van het toilet hebben gegooid. De ontsnapping werd ontdekt, toen een bewaker de „slapende" Holmes aanstootte enslechts een hoop kussens en dekens ontdekte. 't Was Manus Oly niet, maar dronken automobilist AGENTEN VUURDEN UIT STENGUNS. By contróle op de rijksweg te Die- men sommeerde Dinsdagnacht een agent een kleine wagen, die uit de richting Amsterdam naderde, te stoppen. De bestuurder men dacht dat het Manus Oly was reageer de niet en reed in snelle vaart door. Een telefoontje ging naar Naarden, waar even later twee daar gepos teerde agenten, die de wagen zagen naderen, met rode lampen zwaaiden, doch de wagen reed ook nu door, met een snelheid van 90 km. De agenten openden met stenguns het vuur, waarop de wagen tot stil stand kwam. Een kogel had de ver deelkop van de auto afgeschoten zodat verdei- rijden onmogelijk was. De bestuurder, een zekere S. uit Bussum. die onder invloed van ster ke drank verkeerde de bloedproef werd op hem toegepast kon geen rijbewijs tonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5