PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 23 Franse vissers bij lichtschip Westhinder verdronken Voorlopig geen overschot aan landarbeiders te vrezen 0£ BILT Kantlijn FELLE DEBATTEN OVER DE DEFENSIEPLANNEN ZUINIGHEID GEBODEN BIJ HET VERBRUIK VAN GRONDSTOFFEN. Vandaag VOORSPEL T: 194e Jaargang - No. 45 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PI. verv.. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week. t 455 p. kw.; fr. p. p. 450 per kw Losse nummers 10 cent Bur Vlissingen Walstr. 58 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 22 Febr. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie 13. log. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg. Londense Kaal 29. tel. 207? en 2924: Goes L. VotsUlr. 63. tel. 2475 ib.g.g. 2228)1 Ooetburg: Pr. MiurtWtr. 12. tel. 102: Temeueen: Brouwerpsir. 2; Zlerlkzee'^jlig^^J^lf^^.^- SCHEEPSRAMP BIJ DE WIELINGEN Slechts één overlevende een 20-jarige jongen Treller kapseisde tengevolge van de zware zeeën Gisterenmiddag heeft zich nabjj het lichtschip Westhinder een vreselijk snheepsdrama afgespeeld, waarby 28 Franse vissers het leven verloren. Om- streeks de middag is ter hoogte van het lichtschip de Franse treiler „Duc de „Normandie", afkomstig uit Boulogne sur Mer tengevolge van zware grond- zeeën gekapseisd, waardoor 22 opvarenden de verdrinkingsdood vonden. Slechts de kapitein en zyn jongere broer zagen kans van boord te komen, en op de gekapseisde treiler te klimmen en zich daar aan de kiel vast te klem. men. Na enige tyd werden beide drenkelingen opgepikt door het Amerikaan se motorschip „American Counsellor" dat van Boston op weg naar Antwer pen was, doch toen bleek reeds, dat de kapitein het bewustzijn had verloren. Onmiddellijk vroeg het Amerikaanse schip radio-telefonisch om medische hulp en zette koers naar Vlissingen, waar twee doktoren aan boord werden genomen. Voordat echter Antwerpen bereikt was, bleek do kapitein te zyn overleden, zodat slechts één opvarende, de 20-jarlge F. Rlgue, deze scheeps ramp overleefde. Omstreeks de middag zond het Ame rikaanse motorschip een radiotelefo- nisch verzoek om medische hulp. om dat in de Wielingen twee Franse dren kelingen waren opgepikt, waarvan er een bewusteloos was. Omdat men ver moedde, dat zich een schip in moei lijkheden bevond, voer onmiddellijk uit Vlissingen de sleepboot „Schelde" en uit Breskens de reddingboot „Pre sident J. V. Wierdsma" uit. Ondertussen bleek aan boord van het Amerikaanse schip uit verklarin gen van een der drenkelingen, dat een Frans vissersvaartuig gekapseisd was met 24 opvarenden aan boord. De Amerikanen zetten een sloep uit ten einde te trachten zoveel mogelijk mensenlevens te redden, doch al spoe dig kwam vast te staan, dat behalve de twee drenkelingen, die reeds aan boord waren genomen, geen spoor van de overige vissers te vinden was. Met grote nauwkeurigheid werd de om geving van het gekapseisde schip af gezocht, maar er werden geen verdere overlevenden opgemerkt. De red dingsboot werd hiervan op de hoogte gebracht en keerde daarna naar Bres kens terug. MEDISCHE HDLP. De „American Counsellor" zette koers naar Vlissingen, waar de dok- De middenstand is nog al eens het voorwerp van afgunst. Dat bleek nog onlangs uit enkele ingezonden stukken in ons blad, toen een middenstander klaagde, dat zo veel Zeeuwen buiten de provincie kopen. Menigeen schijnt te denken, dat de hoge prijzen van allerlei arti kelen alleen en uitsluitend de porte- monnaie van de middenstand ten goede komen. Wie de waarheid over de midden stand wil horen, kan deze vinden in een belangwekkende studie „Her komst en Toekomst van de Midden stander" geschreven door dr. E. To- bi en drs. A. W. Luycken in opdracht van het Instituut voor Middenstands ontwikkeling. De voornaamste conclusie, die dit hoek aan zijn lezers voorlegt, is dat de middenstand, eertijds een stabiele, financieel krachtige bevolkingsgroep, thans economisch zeer is verzwakt. Meer dan driekwart van de tegen woordige middenstanders trekt uit de eigen zaak geen hoger inkomen dan 5000; 38% heeft een inkomen van 2500 en minder en slechts 22% heeft een inkomen boven 5000. waarvan 2% boven 10.000.Ook de betekenis van de bevol kings groep als zodanig is achteruitgegaan. Er zgn diepgaande verschillen gekomen tussen de structuur van de detail handel en van het ambacht, terwijl men vroeger veeleer kon spreken van een handeldrijvende en industri ële middenstand. Ook de toevloed van niet-middenstanders in het milieu speelt een grote rol. Van de geën quêteerden was 52% afkomstig uit niet-middenstands-milieu's, terwgl is gebleken, dat nog geen vijf procent van de nu bestaande middenstanders de zaak van de vader heeft overge nomen. Vijf en vgftig procent bleek de zaak zelf te hebben opgericht. Er is dus weinig continuïteit in de middenstandsberoepen. Het zyn voor een volk, waarin de middenstand de eeuwen door een be- langrgke rol heeft gespeeld, weinig minder dan onthutsende feiten. Men vraagt zich niet ten onrechte af, hoe deze stand zich ooit zal kun nen handhaven. Dr. Tobi en drs. Luycken raden aan, dat de middenstand zich moet versterken, het commercieel inzicht moet verbeteren en verdiepen, en voor een nog aanzienlijk betere vak opleiding zorg moet dragen en zich krachtig moet organiseren. Vooral dit laatste is een wgze raad. Want er gaat van de midden standsorganisaties nog altijd niet de kracht uit, die er van uit zou kun nen gaan. En dat is jammer. Want voorlopig zijn niet slechts de intellec tuele en industriële, maar zeker ook de hier bedoelde handel drijvende middenstand steunpilaren van ons volksbestel. toren dr. H. C. A. Detmar en H. P. Veening zich aan boord begaven. Met een zuurstof-apparaat is toen geruime tijd gepoogd om de levensgeesten bij de kapitein weer op te wekken, toch tevergeefs. Zijn broeder bevond zich in betrekkelijk goede welstand en kon een korte verklaring over de ramp af leggen. De „Duc de Normandie" was op weg naar Vlissingen om daar olie te bunkeren, waarna men naar Noordelyke visgronden zou ver trekken. Ter hoogte van het licht schip bleek echter, dat de stook olie op was en dat de treiler niet in staat was op eigen kracht Vlis singen te bereiken. De boot dob berde stuurloos rond en geraakte in zware grondzeeën. Na drie zware zeeën kapseisde de boot plotseling, waarby slechts de jon ge man en zyn broer van boord konden konten. Vanzelfsprekend was deze enige overlevende diep onder de indruk van het gebeur de. De Vlissingse medici keerden gister avond laat weer in Vlissingen terug. Ook de sleepboot „De Schelde" was omstreeks middernacht weer in de ha ven van Vlissingen. De kapitein ver telde ons, dat omstreeks het duister ongeveer een halve meter van de boot boven water uitstak. Vertegenwoordiger Zuid-Moluklcen uit zijn functie ontheven Het Bureau Zuid-Molukken deelt mede, dat met ingang van 19 Febru ari 1951 ontslag is verleend aan de algemeen vertegenwoordiger van de republiek Zuid-Molukken. dr. J. P. Nikijuluw, arts te Rotterdam. De reden van dit ontslag is gelegen in een meningsverschil ten aanzien van de toekomstige politieke status van de Zuid-Molukken. Dr. Nikijuluw is voorstander van autonomie voor dit gebied binnen het staatsverband der Republik Indonesia, terwijl de rege ring van de R.Z.M. een volledig sou- vereine status wenst. GEJOUW IN DE BELGISCHE KAMER Socialistische critiek op de Amerikaanse politiek De leden van de socialistische oppositiepartij hebben Woensdag in de Bel gische Kamer dertig minuten door gejoiivv een debat over de Belgische de. iensieplannen opgehouden. Zy begonnen hun interrupties, toen de minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, opstond en begon te spreken. Zy verklaarden niet alle parlementaire stukken over de voorgestelde del'ensiemaatregelcn te hebben ontvangen. Het gejouw nam af, toen de Amerikaanse ambassadeur, Murphy, de diplo matieke tribune betrad. Van Zeeland verklaarde, dat „ver reweg het gevaarlijkste zou zijn te veel te praten over herbewapening en er niets aan te doen", „evenals Sta lin, evenals Trygve Lie, zeg ook ik dat oorlog niet onvermijdelijk is". De minister van Defensie, De Greef, zei: „België's herbewapeningspro gram voorziet in de vorming van twee infanteriedivisies en een pant serdivisie welke aan de bestaande Belgische strijdkrachten zullen wor den toegevoegd. Victor Larock, de secretaris van de Belgische socialistische partij, meen de dat zes jaar na het einde van de tweede wereldoorlog iedereen bevan gen is door de vrees voor een nieuw conflict. Als het Oosten getracht heeft invloed te verwerven, zo merk te hg op, dan kan hetzelfde gezegd worden van het Westen. De tegen stellingen hebben door deze politiek aan scherpte gewonnen. Amerika heeft weliswaar de koude oorlog niet veroorzaakt, doch het heeft even min voldoende gedaan om een ont spanning in de verhouding tussen Oost en West in de hand te werken. Ook de Sowjet-Unïe is in dit opzicht te kort geschoten. In beide kampen, aldus Larock, steunt men bij het doen van een be roep op herbewapening op de vrees voor een aanval. Volgens spreker heeft de Sow jet-Unie echter meer be lang by do vrede dan bij een oorlog, want nog steeds doeu zich de gevol gen van de tweede wereldoorlog in Rusland gevoelen. België moet zich niet op sleeptouw laten nemen en wjj moeten niet ver geten, dat het onmogelyk is het communisme te weerstaan, indien de economische toestand werkloosheid en gebrek tengevolge heeft. De soci alistische party slaat ook met een zekere reserve het beleid van de Ver. Naties en het Atlantisch Pact gade, West-Europa en België zijn Ameri ka grote dankbaarheid verschuldigd voor de hulp, die zg voor het econo mische herstel hebben ontvangen, doch wij hebben het recht, en in het belang van Amerika ook de plicht, onze stem op onafhankelgke wgze te Weinig gevechtsactiviteit in Korea Britse troepen zgn Dinsdag ten Oosten van Seoel opgerukt tot gelij ke hoogte met de stad. Andere troepen der V.N. bevinden zich reeds op het schiereiland Kimpo, ten Noordwesten van de stad. Turk se eenheden doorkruisten het schier eiland zonder in aanraking met Noordelijken gekomen te zijn. De Noordelgken vuren zo nu en dan uit de onmiddellijke omgeving van Seoel. Aan de centrale sector zetten een heden van het tiende korps de op mars voort. De tegenstand wordt daar zwakker. OORLOGSSCHADE- 1EGELING WORDT GETRAINEERD Motie aan partijbesturen. „Het hoofdbestuur van de Lande lijke Federatie van Stichtingen voor Oorlogsgetroffenen heeft met toene mende teleurstelling en verontwaardi ging kennis genomen van de wgze, waarop de uitvoering van de wet op de materiële oorlogsschade tot op he den geschiedt". Aldus vangt de motie aan, welke gezonden is naar de besturen van alle politieke partgen. naar aanleiding van het besprokene op de algemene vergadering van deze federatie, wel ke dezer dagen in Arnhem "werd ge houden. „In flagrante strijd met de uit spraak van de regering", aldus deze motie, „dat deze wet loyaal zou wor den uitgevoerd, blijkt thans, ruim een jaar nadat deze op zichzelf reeds zo onvolmaakte wet in het Staatsblad is verschenen, dat de onzekerheid slechts is toegenomen en de uitvoe ring van de wet op velerlei wijzen wordt getraineerd, terwijl in de ge vallen, dat de wet reeds wordt uitge voerd. dit zeer dikwgls geschiedt op hoogst onbevredigende en allerminst loyale wgze. Deuit deze gang van zaken voor de oorlogsgetroffenen voortvloeiende consequenties nemen, mede in het kader van de algemene economische situatie en ontwikkeling en de daarmede samenhangende prgs- stggingen. meer en meer catastrofale vormen aan. De F.O.G. protesteert met kracht tegen de huidige behan deling van de gehele materie der ma teriële oorlogsschade en verzoekt uw bestuur met klein, die maatregelen te treffen, waardoor waarborgen ge schapen worden, dat de wet op loyale wijze zal worden uitgevoerd, zoals door de minister is toegezegd, van welke toezegging uw vertegenwoor digers in het parlement de aanvaar ding van de wet uitdrukkelgk afhan kelijk hebben gesteld". verheffen en onze manier van denken bekend te maken, aldus Larock. De positie, die de socialisten innemen, heeft niets gemeen met het anti-communisme, dat de bezittende klasse bezielt. Sprekende over de besluiten van de V.N. zeide spreker te betreuren, dat het verbod, diplo matieke betrekkingen met Spanje te onderhouden, is opgeheven. De socialisten in de hele wereld vragen zich af, aldus Larock, of zy de schande mogen aanvaarden op zekere dag in het Atlantische bondgenoot schap, in de'V.N. of in de Europese vergadering te zetelen in gezelschap van de afgevaardigden van een fas cistische dictatuur. De 81-jarige Keesje Sehreurs, die sinds 1946 in Bergen op Zoom wordt vermist en over wiens vermissing de vreemdste verhalen de ronde doen. Geen fruit meer naar W.-Duitsland Stopzetting voorlopig tot 15 Maart De West-Duitse regering heeft met ingang van Dinsdagnacht de invoer van fruit uit Nederland stopgezet. Dit houdt in, zo vernemen wij van de zijde van het bedryfschap voor groenten en fruit, dat door de vellin gen geen machtiging tot uitvoer van fruit naar W.-Duitsland mogen wor den verstrekt. Nader vernemen wg nog, dat de maatregel het gevolg is van de over- schrgding van het eerste, 300.000 dollar grote, betalingscontingent bin nen het verdragscontingent van DM 33.6 millioen. De invoer in Duitsland van fruit uit Nederland, is voorlopig tot 15 Maart a.s. stopgezet. Van Nederlandse zgde zijn reeds gedurende geruime tgd pogingen in het werk gesteld, een nieuw beta lingscontingent voor invoer van Ne derlands fruit te verkrijgen. Deze po gingen hebben tot dusver geen resul taat opgeleverd. INLEVERINGSPLICHT OUD MATERIAAL Minister overweegt inzamelingsactie van oud materiaal De minister van Economische Zaken is van mening, dat de huidige grona- stoffenpositie het noodzakelijk maakt, dat zowel de overheidsbedrijven als het particuliere bedrijfsleven zich de grootst mogelijke beperkingen die nen op te leggen, in deze zin. dat men bij gebruik van grondstoffen, meer nog dan voorheen, moet trachten om door uiterste efficiency de productie op peil te houden bij geringer grond- stoffengebruik. De minister meent dat handhaving van een regelmatige en toereikende voorziening met grondstoffen één van de belangrijkste voorwaarden is voor een bevredigende economische en so ciale ontwikkeling in de naaste toe komst. Aldus het antwoord van de minister van Economische Zaken op schriftelij ke vragen van het lid der Tweede Kamer, de heer Koereen, in verband met de huidige gróndstoffenpositie. Naast productieregelingen, als hier- bedoeld. zij voorts de aandacht geves tigd op het vraagstuk van het ra tioneel gebruik van schaarse grond stoffen binnen de onderneming, gege ven de bestaande productiemogelijk heden. Rationeel gebruik van grondstoffen binnen de onderneming is naar de mening van de minister in de eerste plaats een taak van het bedrijfsleven, waarbij de overheid uiteraard een sti mulerende rol dient te vervullen. 1 De minister is voornemens advies commissies in het leven te roepen, welke voorstellen zouden moeten uit werken ten aanzien van een rationeel verbruik van schaarse grondstoffen. In deze commissie zullen werkgevers, werknemers en overheid vertegen woordigd moeten zijn. De minister is verder van oordeel, dat niet alleen de schaarste aan bepaalde grondstoffen, maar bovendien de sterke stijging van de grondstoffenprijzen, die de beta lingsbalans zwaar belast, het noodza. kelijk maken, dat zoveel mogelijk oude materialen worden ingezameld en bij de productie benut. Door de krachtige prijsstijging, waarvan hier boven spi*ake is, is de inzameling van oude materialen reeds sterk gestimu leerd. Ten einde tot een verdere activering van de inzameling te geraken, heeft de minister contact doen opnemen met de organisatie van opkopers van oude materialen. Door deze organisa tie ingediende voorstellen, welke be ogen het gehele Nederlandse volk op doelmatige wijze aan de inzamelings actie te doen deelnemen, woi-den thans onderzocht en uitgewerkt. Binnenkort kunnen hierover nadere mededelin gen tegemoet worden gezien. Tevens worden daarbij de wenselijkheid en de practische uitvoerbaarheid van een inleveringsplicht van oude materialen bij de aanschaffing van nieuwe arti kelen onder het oog gezien. Kabinetsformateur sprak met vier ministers Woensdagmiddag om vijf uur is op verzoek van de kabinetsformateur 'n bgeenkomst gehouden op het kabinet van de minister president tussen de formateur en de ministers Drees, Lieftinck, Mansholt en van den Brink. De bedoeling hiervan was om de for mateur inlichtingen te verschaffen over de financiële en economische problemen van het ogenblik. Agrarische Commissie wordt in de Ver. Staten de geboortedag van de eerste pre sident, George Washington, (1732) herdacht. ......wordt de Amerikaanse luchtvaartpionierster Ruth R. Nichols, die in 1932 als eerste vrouw dienst deed als pilote op een passagiersluchtlgn, 50 jaar. Geleidelijk aan weer ontvolking van het Zeeuwse platteland Toen destyds een sectie „Bevordering Ontwikkeling Zeeland" van de Stichting Zeeland voor Maatschappeiyk en Cultureel Werk te Middelburg werd Ingesteld, werd o.m. een agrarische commissie onder voorzitterschap van Ir. M. A. Geuze uit Poortvliet benoemd om leemten, die voorziening be hoeven, aan te wyzen en in grote trekken aan te geven hoe deze voorzienin gen verwerkeiykt kunnen worden. De commissie is thans met haar arbeid gereed gekomen en heeft haar bevindingen en conclusies neergelegd in een rapport. Daarin wordt allereerst geconstateerd, dat zowel de akkerbouw als de tuinbouw in Zeeland als goed georiënteerd zyn te beschouwen; de op brengsten per ha. van akkerbouw en fruitteelt zijn de hoogste van de gehe le aarde voor ons klimaat. Het invoeren van statutaire veil plicht voor fruit is noodzakelgk om een veiling tot blijvende bloei te bren gen. Aparte veiling van kleine partg- en kan te grote prgsschommelingen teweeg brengen. De veeteelt is in 't algemeen het stiefkind van de Zeeuwse boer. Op dit terrein van agrarische activiteit kan nog veel verbeterd worden. Niet alleen grondverbetering, doch ook herziening van de werkmethoden is nodig. Met de K.L en de runder-t.b.c.- bestrijding worden echter goede re sultaten behaald. In het rapport wordt verder gewezen op de nood zaak van een deskundige aan- en ver koop van vee, bg voorkeur in coöpe ratief verband. De veevoeding ver dient meer aandacht. De veeteelt in Zeeland brengt jaarlnks bruto ca. f 25 millioen op, d.w.z. 20% van het bru- to-inkomen der Zeeuwse agrarische bevolking. Een bgzondere moeilgk- heid vormen de hoge vervoerskosten van de melk. Een aanvullende vracht vergoedingsregeling wordt blijvend noodzakelgk geacht. INVLOED MECHANISATIE By de laatste volkstelling had Zee land 15.144 mannelgke landarbeiders. Alleen Zuid-Beveland heeft met een tekort te kampen, vooral in de dun bevolkte oostelijke gemeenten, waar de fruitteelt zich uitbreidt. De veelal aangehangen opvatting, dat als gevolg van de toenemende mechanisatie zeer binnenkort een surplus aan landarbeiders zal ont staan, acht de commissie in haar al. gemeenheid niet juist. Zy meent, dat de grens der mechanisatie wat trek kracht betreft, nagenoeg is bereikt, tenzy de economische druk op het landbouwbedrgf onevenredig groot wordt. Wel venvacht men een toename der mechanisatie in de fruitteelt. Het probleem der seizoen-werkloosheid openbaart zich in volle scherpte op Tholen. Stichting van kleine seizoen industrieën zou hier een oplossing kunnen brengen, maar deze indus trieën zgn als zodanig niet aanwijs baar. De commissie vreest, dat met de geleidelijke opheffing van de woning nood de ontvolking van het platteland weer zal toenemen. Echter zullen naast vermeerdering van de bestaans- bronnen, industriële en agrarische (tuinbouw), ook opheffing van de classificatie-verschillen en vergroting der sociale en culturele accomodatie van het platteland een belangrgk tegenwicht kunnen vormen. De nati onale economie moet er op rekenen, dat het pryspeil der agrarische pro ducten op een zodanige hoogte ge handhaafd moet worden, dat gelgk- stelling van de landarbeid met de in dustriële arbeid mogelgk blgft. Voor Zeeland wordt een totale jaarlgkse aanvoer van jongeren uit de agrari sche bevolking op de arbeidsmarkt verwacht van 813; daarvan zal 47% moeten afvloeien.. INPOLDERINGEN NOODZAKELIJK. De commissie is van mening, dat met de intensivering van de akker- bouwteelt het hoogtepunt bereikt is. In de tuinbouw liggen nog wel kan sen, maar de afzet vormt een pro bleem. Productieverhoging en kwali teitsverbetering kunnen in deze nog veel doen. Momenteel is de werkgele genheid in de Zeeuwse landbouw niet onbevredigend, maar toch meent de commissie, dat emigratie gepropa geerd moet worden. Zij acht 't voorts wenselijk, dat eventuele industrieën zoveel mogelgk in bepaalde centra worden geconcentreerd. Ook vindt zg het van het grootste belang, dat met realisering van bestaande plannen tot Inpoldering begonnen wordt. Dit geldt tevens voor het z.g. drie eilan den-plan. Het uitvoeren van boerenwerken in eigen beheer acht de commissie verre te prefereren boven het werken in de D.U.W., dat sociaal en moreel nade lig wordt genoemd. Wat dit laatste betreft een merkwaardige uitspraak, die niet nader wordt geargumenteerd, waar niets tegenover gesteld wordt, terwijl evenmin blijkt, dat de com missie een vertegenwoordiger van de D.U.W. heeft gehoord. Men stelt ver der vast, dat ruilverkaveling het ren dement van in diverse delen van Zee land gelegen bedrgven nog aanmer kelijk kan verhogen. Het kosten- vraagstuk een sterk remmende factor dient echter van rijkswege bestudeerd te worden. De commissie wijst voorts nog op de wenselykheid aan de arbeiders op het platteland een behoorlijke woning met grote tuin te geven. Hiervoor zou men een stelsel van credietverlening in het leven moeten roepen. Het be zoek aan lagere landbouwscholen moet gestimuleerd worden en een deel van de theoretische lessen aan de toekomstige landarbeiders dient plaats te maken voor practische werkzaamheden. Wat de stroom- en drinkwatervoorziening betreft, doet men tenslotte de suggestie, dat uit 'n kleine opslag op de tarieven over het gehele land een algemeen fonds ge vormd zou kunnen worden ten behoe ve van versnelde aansluiting in de onrendabele gebieden. IETS MÏNDER BUHG. Weersverwachting geldig tot Donder dagavond. Matige tot krachtige wind tussen Zuidwest en West. Wisselende bewol king met enkele buien, sommige ver gezeld van hagel of natte sneeuw. Ongeveer dezelfde temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1