NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN VAN DER VOORT WON DE 1500 M. Staat zon de rollen omgekeerd hebben. ZATERDAG 17 FEBRUARI 1951 PROVIN C1ALE ZEEUWSE COURANT Uitbreiding rusthuis te Middelburg aanbesteed. Door architect K. Boot te Middel burg werd ten behoeve van de Ned. Herv. Kerk aldaar Vrijdagmorgen in het openbaar aanbesteed de uitbrei ding van het rusthuis ,,De Griffioen" aan de Seissingel te Middelburg. Voor het bouwwerk werd als volgt ingeschrevenAannemingsbedrijf Proper, Middelburg 111.400; N. Th. van Doorn, St. Laurens 111.000; Fa. D. Dekker, Middelburg 110.600; Fa. J. van Wieringen, Alphen a.d. Rrjn 110-000; J. van Oordt, Vrie- zenveen 109.900; Iz. Franse en Zn., Middelburg 109.740; A. J. Stop pels. Middelburg 109.200; F. Hol- lebrandse, Middelburg 108.680; J. Wisse, Middelburg 106.550; S. de Vries, Breda 106.200; J. L. de Lange en Zn., Middelburg 106.050; Fa. van Schaik en Gilde, Middel burg 105.977; J. C. Vlnke, Mid delburg 105.850; C. Joziasse Mid delburg 105.550; E. C. Lindenbergh, Vllssingen 105.500; D. v. d. Poel. Oudelande (laagste inschrijver) 101.020. Voor het schilderwerk werd inge schreven door: J. J. Worrel en Zn., Middelburg 9300; J. P. v. d. Kop en Zn., Middelburg 9240; G. Th. v. d. Hoven Middelburg 9100; J. B. Huysse, Middelburg 8845; J. Grootjans, Vlissingen 8400; C. B. v. Strien, Ren esse 8139; Fa. Wed. J. C. v. Dijk, Souburg 8125; J. Boot en M. L. Roosendaal, Goes 8100; A. Heijboer, Middelburg 7949; H. v. Pagee en Zn., Middel burg 7630; Fa. Steutel, Middel burg 7586; Fa. Verhage en Dijke Middelburg 7500; M. J. Janse en Co., Middelburg 7056; G. v. d. Knaap, 's-H. Hendrikskinderen 6967; H. J. Visser, Middelburg 6925; J. de Graaf en Zn., Goes 6816; Joh. Geleijns, Middelburg 6772; W. S. Pouwer, St. Laurens 6660; J. Maranus, Aagtekerke 6566; G. Huysse en Fa. L. Suur- mond en Co., Middelburg 6557; Th. J. Geleijns, Middelburg (laag ste inschrijver) 5974,90. De gun ning is aangehouden. Aanbestedingen herverkavelings- diensl Walcheren. Vrijdagmiddag werd op het bureau van de Dienst Herverkaveling te Middelburg in he* openbaar aanbe steed het aannrengen van dek- en slijtlagen op wegen in de Oost- en Westwatering van de Polder Walche ren, (totale lengte 13.581 m.). De inschrijvingen luidden: N.V. A. /an Dijk, Bergen op Zoom, 194.500; In genieursbureau A. van Engelen. Nij megen, 181'J00; Fa. Wandel, Sou burg, 175 *92; Mij. Wegenbouw. Utrecht, .'72.750; Fa. Janse Co lijnsplaat, 169 300; Fa. Jasper van 't Verlaat, Hardinxveid, 165.400, Voorts werd aanbesteed het aan brengen van dek- en slijtlagen op we gen in de Noord- en Oostwatering van de Polder Walcheren met een to tale lengte van 11.927 m. Er wei l als volgt ingeschreven: N.V. A. van Dijk, Bergen r>P Zoom, 189.500; Mij. Wegenbouw, Utrecht, 179.300; Fa. Wandel, Soubure, 173.618; Fa. Jan se Colijnsplaat, 167.700. Fa. Jas per van 't Verlaat, Hardinxveid, 165.300. Tenslotte werd aanbesteed het ver werken van giond langs de Seisweg. Hiervoor luidden de inschrijvingen: G. van Oord, Dordrecht, 168.000; fa. Janse. Colijnsplaat. 153.Ó00; Sanders, Snepvangers en Vlieger, Rijswijk, 149.900; Fa. Jasper van 't Verlaat, Hardinxveid, 148.900. De gunningen werden aangehouden. Fll.m VAN DE WEEK Crock keert terug Crock, do clown (Au revoir mr. Crock) van Pierre Billon. Dat Crock, de geniaalste clown al ler tijden, een ere-doctoraat in de phi losophic werd verleend, zal de weten schap vermoedelijk weinig hebben ge waardeerd, maar toch is die onder scheiding niet zo dwaas. Want stem pelde zijn milde, menselijke, soms aan de tragiek grenzende humor hem niet tot een wijsgeer? Ge kunt van die humor met een grote „H" genieten bij het zien van deze sympathieke film, waarin Crock zelf de hoofdrol vervult en waarin het verbluffende slotnummer bij 't afscheidsoptreden in het Parijse Cirque Médrano nog eens wordt gebracht. Dé film van de week, die jong en oud behoort te zien! (Electro, Middelburg). Hotel Berlin van Peter Godfrey. Een verfilming vat) Vicky Baum's bekende roman over de verwarring in een groot Berlijns hotel bij de on dergang van het Hitler-regiem in '45, met als hoofdthema het verraad van een illegaal werker door een Nazi juffrouw. Zomin als Vicky Baum's boek opzienbarend was, zo min is de film dat, maar zij weet toch wel te boeien, Helmut Dantine, Faye Emer son, Raymond Massey, Peter Lorre. (Luxor, Vlissingen). Tenville van een vrouw (I-Shot Jes se James) vhn Samuel Fuller, Wie deze week naar Alhambra, Vlissingen. gaat in de verwachting een sensatiefilm te zien, komt niet bedrogen uit, maar toch wacht hem een verrassing, want dit werk over een liistoi-isch gebeuren is aanmerke lijk beter gemaakt, beter gespeeld ook, dan de meeste producten van dit genre. Het handelt over de moord op de legendarische bandiet Jesse James en is een handig mengsel van historie en verdichtsel. Preston Foster, Bar bara Brltton. John Ireland. Het verraad ontmaskerd (Secret Service in darkest Africa). De Middelburgse Schouwburg ver toont deze week het tweede deel van de spannende seriefilm over de stryd van een geheim agent tegen Nazi's in Afrika. Rod Cameron, Joan Marsh. Scheepvaartberichfen Vlissingen aangekomen: 16 Febr. Duurs- wold van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen: 15 Febr. Klipfontcin van Hamburg; Navis van Par naar Gent: Hoogkerk van Le Havre; 16 Febr. Dinkel van zee; Antares van Huil. Vlissingen vertrokken: 15 Febr. Rome- ja naar Shorcham; Heemskerk naar Halmstad, Uitvoering Rijkskweekschool- verenicj'Pg „Concordia". De uitvoeringen van de Middel burgse Rijkskweekschoolvereniging „Concordia" hebben de afgelopen jaren een uitstekende reputatie ver worven, zodat het geen wonder was, dat voor de feestavond, die gis teren door „Concordia" in het Schut tershof werd gehouden, bijzonder grote belangstelling bestond. De vele bezoekers werden niet teleurgesteld, want ook deze avond was er een van bijzonder gehalte. Het programma bevatte muziek en toneel en werd geheel met eigen krachten uitge voerd en wel dusdanig, dat menige schoolvereniging bij „Concordia" in de leer kan gaan. Zo werden onder leiding van de heer C. Schyve vier madriagalen van Lasssus zo keurig uitgevoerd, dat men zich verbaasd afvroeg, waarom dit koor zijn licht een geheel jaar onder de korenmaat zet en slechts bij een schooluitvoe- ring voor het voetlicht treedt. De heer Schflve bereikte met zijn leer lingen voor een schoolkoor zeer opmerkelijke resultaten. Het publiek was gul met waardering, zodat het bekende Echolied waarvan het echo effect bijzonder goed klonk, herhaald moest worden. Dan was ei verder muziek van een geheel ander karakter: tien mi nuten in driekwartsmaat met ,-,Amu- semento" Ook dit orkestje kreeg een hartelijk applaus. Tenslotte het toneelspel: „Gouden Regen" van Priestly. De opvoering van dit spel kan wellicht het beste met „gezellig" worden getypeerd, want de actrices en acteurs hadden zelf zoveel plezier in hun spel, dat sommige malle situaties op hun eigen lachspieren begonnen te wer ken. Het spelpeil van de medespe lenden lag grotendeels op hetzelfde vlak, maar toch waren er enkele uitblinkers. In de eerste plaats moet dan genoemd worden Anlcle Lynzaad, die een uitstekende vertol king gaf van mevrouw Lucy Ban- ley: een dame, die niet zonder hand schoenen is aan te pakken. Zij werd dapper geassisteerd door haar man Bernhard Banley, die door Adri v. d. Lycke bijzonder goed werd ge troffen. Hij was weliswaar niet al tijd even rolvast een euvel, dat bij meer spelers voorkwam maar. wist dit bezwaar door zijn acteurs talenten te ovei'bruggen. Dan was er verder Kees Blerens als George Radfern, Gerda Spuyman als diens dochter Elsie en Piet de Kramer als Joe Fletten, die allen waarde ring voor hun spel verdienden. De uitvoering werd geopend door de voorzitter van „Concordia", de heer I. Verkruijsse, die speciaal de burgemeester van Middelburg en mevrouw Bolkestein. alsmede de in specteur van L.O., de heer A. Leen- houts, welkom heette en die aan het slot van de avond de medewerken den dankte en aan de regiseuse, mej. M. Minderhoud, bloemen aan bood. Een gezellig bal besloot deze avond. Middelburg NIEUW-GUINEA EN BALI. Met grote aandacht hebben vele le den van de Ned. Reis-Vereniging in het Schuttershof te Middelburg de lezing van de heer C. H. Groen van het Centraal Bureau van hun vereni ging over Bali en Nieuw-Guinea ge volgd. En geen wonder, want de heer Groen bleek een geboren verteller, die op onderhoudende wijze zijn ge hoor op dé hoogte bracht van aller lei bijzonderheden van land en volk van deze beide eilanden van Insulin- de, die in menig opzicht een sterke tegenstelling vormen. Het dichtbe volkte Bali heeft immers een rijke en rijpe cultuur en dat kan natuurlijk niet van Nieuw-Guinea worden ge zegd, waarvan bovendien alleen de kustgebieden maar goed bekend zijn. Bovendien: hier leven nog zeer pri mitieve volken in grote verscheiden heid en koppensnellerij en mensen eten komen op Nieuw-Guinea nog voor. De heer Groen vertoonde een groot aantal gekleurde lichtbeelden, die van dit alles een uitstekend beeld ga ven. In het byzonder de opname van de godsdienstige plechtigheden van Bali, waaronder de lijkverbrandingen een zeer belangrijke plaats innemen, muntten uit in foto-technisch opzicht. De voorzitter van de afd. Walche ren van de N.R.V., de..heer ,A. Bui- terse uit Vlissingen, sprak eèh kort' inleidend woord en dankte de spre ker aan het slot van de avond, die ook werd bijgewoond door een aantal leerlingen van middelbare scholen. Henriëtle de Beaufort sprak In de Confrèrie-zaal van het Schut tershof te Middelburg sprak Vrijdag avond de schrijfster Henriette de Beaufort, onder auspiciën van de boekhandel Van Benthem en Jutting, over haar eigen werk. Mevr. Laman Trip-de Beaufort, die werd ingeleid door de heer B. Car rière, vertelde allereerst over het le zen, de vertelkunst, verschillende schrijvers en daarna over de drang tot schrijven en de vormgeving van een boek. Vervolgens vertelde de schrijfster iets over de omstandig heden, waaronder haar roman „Dolly van Arnhem' was ontstaan en van de veie afwijzingen van deze roman en de historische roman G. K. van Ho- gendorp van de zijde der uitgevers. Na een korte pauze las Henriette de Beaufort tenslotte drie gedeelten voor uit „Dolly van Arnhem". RINGVERGADERING NED. HERV. VROUWENVERENIGINGEN. De ring Walcheren van de Ned. Herv. vrouwenverenigingen hield in de Bogardzaal te Middelburg een goed bezochte vergadering onder lei ding van mevr. Spijkerboer-vanWal- sum uit Souburg. Mevr. Kloosterman van Vlissingen hield een beschouwing over de nieu we Kerkorde, welke 1 Mei a.s. in wei'king treedt. De heer D'Olivat van Soubui-g sprak over het onderwerp „De film" en vertoonde bovendien een tweetal filmpjes, n.l. „Wij bou wen", dat een beeld gaf van de op bouw der kerkelijke gemeente te Sil ver Springs in Amerika en „Eiland van vertrouwen", de Walcheren-film van John Femhout., waarbij hij een toelichting gaf. Aan deze ring-bijeen- komst werkten voorts het zangkoor van de afdeling Middelburg en de so listen xnevr. Geleijns en mevr, De Keijzer mede. VERNIEUWING BESTRATING LANGE NOORDSTRAAT Men is begonnen met het opbreken van de bestrating van de Lange Noordstraat te Middelburg. Het weg dek van deze hoofdstraat bevond zich reeds geruime tijd in slechte condi tie. De oude keien zullen door klin kers worden vervangen. In verband met deze werkzaamheden is het ver- keer tijdelijk omgelegd. JIU-JITSU-EXAMEN. Te Middelburg werden in. de gym nastiekzaal van de school aan de Ver- werijstraat exaxxxens Jiu-Jitsu afge nomen. De volgende candidaten slaagden voor de le graad: H. Moor, Middel burg; L. Hoekstra, Middelburg; L. M. Laiïipert, Middelburg; J. Goetheer, Vlissingen, A. Krol, Vlissingen; J. de Meuldei', Vlissingen; J. Heyrnan, Sou burg en F. Filius, Souburg. Geslaagd voor coupeuse te Breda, mej. M. de Voogd te Middelburg. VOOR HET GELEIDEFONDS. De netto-opbrengst van de Zater dag 10 Februari te Middelburg ge houden propaganda-feestavond (be langeloos georganiseerd door de heer Jack Wondergenx) ten bate van het „Blinden Geleidefonds" bedroeg 124,25. Vlissingen HERSENGYMNASTIEK- WEDSTRIJD. De Spoorweg Sport- en Ontspan ningsvereniging hield te Vlissingen 'n hersengymnastiek-weastrijd tegen de Politie Spox t- en Ontspanningsver eniging. De avond stond onder leiding van de heer F. G. Lemmers*die werd bijgestaan door de heren de Bad en Blankers. De heer W. S. Minderhout van de spoorwegen opende de bijeen komst en sprak de hoop uit, dat er meerdere avonden zouden volgen. Het wei'd een spannende strijd tussen de politie en de spooi-wegmensen; de eindstand was echter 554517 voor de spoorwegen. De heer J. Mindei'hout van de poli tie sprak een slotwoord en beloofde dat de politie spoedig revanche zou nemen. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Vlissingen komt Vrijdag a.s., om 2 uur, in open bare vergadering bijeen. Koudekerkè SYMPATHIEKE GESTE VAN RODE KRUIS-LEDEN. De afdeling Koudekei'ke van het Nederlandse Rode Kxnxis bracht een bezoek aan het verpleeghuis voor rust- en hulpbehoevenden „Ter Hoo- ge" te Koudekerke en verxnaakte de verpleegden met 'n programma van muziek en voordracht. De meege brachte versnaperingen lieten zich goed smaken. Aan 't. slot dankte één der verpleegsters de leider van het fezelschap en riep de medewerken- en een hartelijk tot ziens toe. Zoutelande JAA KVERGADERING BIJZ. SCHOOL. Vrijdagavoxx'd werd onder voorzit terschap van ds. F. Wagener de 34e jaarvergadering van de Bijzondex-e school te Zoutelande gehouden. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de inkomsten over 1950 2433,94 bedroegen en de uitgaven 2195,04, zodat er een kassaldo was van 238.90. Als nieuw lid in de coxxxmissie tot het nazien van de ra- kening-1951 werd de heer W. Louws benoemd. Ds aftredende bestuursle den, de heren J. de Visser en J. Mal- jaars, werdeu herkozen. Tenslotte gaf de penningmeester een uiteen zetting van het financieel beleid van het bestuur. Men besloot het crediet bij de Boerenleenbank te verhogen van 2000 tot 4000. Op 16 Maart wordt een ouderavond gehouden. Domburg PRAATAVOND. Dinsdagavond hield de Groep „Domburg" van de Coöp. Landbouw- vereniging „Eiland Walcheren" een praatavond in de zaal „Rehoboth". De voorzitter, de heer J. de Visser Lz. heette de inleider de heer H. J. Ikkink en de heren Veldkaxxxp en Van der Linde welkom. De heer Ikkink hield daarna een inleiding over het nut der samenWei'king, in het bijzon der wat beti'eft de afzet der produc ten. Spreker vroeg het vertrouwen en de trouw van de boeren en verze- kei'de dat resultaat dan niet uit zou blijven. Nadat ijog een film vertoond was over houtbeweiking en een over een concours te Groningen, dankte de voorzitter de inleider. Veere OUDERAVOND. Donderdag werd in de Openbare Lagere School te Veere een ouder avond gehouden. Nadat de voorzittex-, de heer Schouten, de avond had ge opend, gaf hij het .woord aan het hoofd der school, de heer J. de Graaf. Op de agenda kwam o.a. voor het verzetten van de toelatingsdatum van 1 April op 1 Sept., hetgeen bij de aanwezige ouders instemming vond. By de rondvraag vroeg de bux-g, jhr. I. E. de Beer van Pooi'tugael, of de vaderlandse geschiedenis niet wat minder systematisch, maar meer lo gisch aan de kinderen kon worden gebracht, daar het hem was opgeval len, dat de kinderen wel de jaartallen, doch minder de feiten bekend waren. Na het idee van een schoolreisje naar Rotterdaxxx te hebben besproken, sloot de voox'zitter de vergadering. Herbegrafenis Schipper de Block. OMGEKOMEN VOOR DE SCHOUW SE KUST. Te Stellendam werd her-begraven 't stoffelijk overschot van de in De cember 1949 voor de Schouwse kust zo tragisch om het leven gekomexx schipper de Block, van de redding boot „Koningin Wilhelmina", die bij het tehulp snellen bij een schipbreuk, met een opstapper, over boord sloeg en wiens lijk in Mei 1950 aanspoelde op het Duitse Waddeneiland Sylt. Meer dan 300 mensen hadden zich opgemaakt om de zo populaire schip per de laatste eer te bewijzen en on der hen, die de baar volgdén, waren onder meer de volledige bemanning van de reddingboot „President Jan Leis" uit Hoek van Holland onder lei ding van schipper Brinkman en de volledige bemanning van de redding boot „Maria Blankenheim" uit Veere onder leiding van schipper Minneboo. Beide reddingboten wai-en eveneens op zee, toen het ongeluk met de „Ko ningin Wilhelmina" gebeurde. Terwijl de baar gedragen wex-d door dé® bemanning van de reddingboot „Koningin Wilhelmina", waren on der hen die de baar volgden en een grote krans droegen, onder meer nog schipper van Dam van de reddingboot te Ter Heide en schipper Slis van de reddingboot uit Breskens, alsmede oud-stuurxnan Bijl uit Hoek van Hol land, deputaties van het reddingwezen uit Scheveningen en andere plaatsen. Aan de groeve voerden het wooxd de heer Bouman, godsdienstonderwij zer te Stellendam, de heer Leis, presi dent-directeur van de Noord- en Zuid- Hollandse Redding Mij., de heer Otten namens de vereniging Reddingsme daille, de heer van Eek, hoofd der Hervormde lagere school en voorzit ter van de Vissersvereniging exi de burgemeester, baron van Knobels- dorf. Een zoon dankte voor de enor me belangstelling. Ook uit Bruinisse, waar schipper de Block vele vrienden had, waren verscheidenen aanwezig om de gang naar de laatste rustplaats van de overledene mee te maken. K. v. K. vergadert over spoorlijnen Z.-Vlaanderen. Vrijdag; a.s. noudb de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen, in hotël Rot terdam te Terneuzen, een vergade ring, tijdens welke de exploitatie van spoorlijnexx in Zeeuwsch-Vlaandexen door de Ned. Spoorwegen ter sprake komt. De agenda vermeldt voorts behan deling der begroting voor 1951, het vaststellen van een reglement van orde en van oen retributieregeling, alsmede een bespreking naar aanlei ding van een brief, ontvangen van de K. v. K. in Den Bosch, met de daarbij behorende nota, betreffende het verwoer van arbeiders naar en van de bedrijven. REVANCHE IN OSLO, Hij, noch Broekman konden echter voor de 5000 m. starten. Op de tweede»dag van de revanchewedstrijden te Oslo vroor het 10 graden, maar er stond minder wind dan Donderdagavond. Ruim 22.000 toeschouwers zagen eerst Wim van der Voort een nieuwe zege behalen op de 1500 meter en daarna Hjalmar Andersen de overwinning in de wacht slepen op de 5000 meter, waarmede de laatste zegevierde in het algemeen klassement. De onderlinge verschillen op de 1500 xxieter waren maar zeer gering. Onze landgenoot noteerde een tijd van 2 min. 21.1 sec. met Roald Aas en Hjalmar Andersen op de tweede plaats met een verschil van slechts 0.2 sec. Broekman x-eed uitstekend, maar kwam in de tweede ronde he iaas ten val, toen zijn schaats haak te in de licht bevroren sneeuwrand. Hij stond snel weer op en reed de af stand uit in 2 min. 36 sec., waarmede hij op de laatste plaats terecht kwam. Rokers met een fijne neus we een het Zij is meer waard 1 dan ze kost making fritndi Bij de ENSAID-examens te Breda slaagden voor het diploma lingerie de dames P. Harpe, Biggekerke, L. Zwemer en A. v. Weel te Middelburg; voor het diploma costumière de dames J. Moel- ker, Mina de Kok en Marie de Kok uit Nieuwdorp en J. Bruinooge uit Borssele; voor het diploma coupeuse de dames N. Francke en P. Wattel uit Serooskerke, WALCHEREN Ned. Hervormde Kerk. Aagtekerke 2.30 ds. Theunissen. Biggekerke 10 ds. Sickesz, 2 -ds. Witteveen (H.D.); Ga- pinge 10 ds. v. Winterswijk. Grijps- kerke 10 ds. de Boer. 2.30 ds. v. Win terswijk: Kleverskerke 10 ds. Otte: Koudekerke 10 en 2.30 ds. Vos. 10 Jeugdkex-k; 't Zandt 10 ds. Enter. 10.15 Jeugdkerk, 7 ds. Wagener. Melisker- ke 10 dhr. Barnard. 2.30 ds. Muller; Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. Pijnacker Hordijk; Con certzaal 10 ds. Smits: Barak Weder- opbouwkamp 10 ds. Don; Engelse Kerk 9.45; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pijnacker Hordijk. 7 ds. Keijzer (Jeugddienst); Oost- en West-Souburg 9.30 en 7 ds. Spijkei'boer, 11 ds. Wit teveen; Oostlcapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theunissen; Ritthem 10 ds. RAAD AAGTEKERKE Voortaan landbouwverlof in Mei? In de raadsvergadering van Aagte- kerke, welke onder voorzitterschap van burgemeester J. Bosselaar werd gehouden, vestigde de voorzitter in zijn openingswooi'd de aandacht op de werkzaamheden in het afgelopen jaar, o.a. op de wederopbouw, water leiding en de aanleg van nieuwe we gen, Daar deze werkzaamheden be trekkelijk vlot waren verlopen, meen de de voorzitter op een goed besteed jaar te mogen tex-ugzien, daarbij de hoop uitsprekende ook in 1951 met dezelfde voortvarendheid te mogen wei-ken in het belang der gemeente. Het eerste agendapunt was een verzoek van de Kon. Ned. Jagersvei-- eniging te Middelburg, welke vei-- zocht aan de algemene politievel-or dering een artikel toe te voegen, waarin het verboden is, honden los rond te laten lopen buiten de open bare wegen. Dit verzoek werd voor kennisgeving aangenomen. Op voor stel van G.S. werd besloten de jaar wedde van wethouders te verhogen met 10%. Ook wex-d het ontwerp van G.S. tot vei-hoging van de salarissen voor secretai'is en ambtenaren goed gekeurd. Een wijziging van de begro ting 1950 werd goedgekeurd. Het gras op de Algemene begraafplaats zal verpacht worden aan de heer J. Boogaard voor de tijd van 1 jaar voor 10. By de rondvraag vroeg wethouder P. de Visser Cz. naar de mogelijk heid om het landbouwverlof voor schoolkinderen te verschuiven van MaartApril naar de maand Mei. De voorzitter zegde toe, dat dit met de bevoegde instanties zal wox'dexx be sproken. De heer S. de Visser Pz., vroeg hoe het stond met de vorderin- gen ten aanzien van het eventueel nieuw te bouwen of te verbouwen ou de vergadex-lokaal. De voorzitter ant woordde, dat hieromtrent nog niets bekend was. De heer Abr. Willemse informeerde naar het rioleringsplan in het nieuw aan te leggen wegge deelte. Ook dit zal worden bekeken. Muller, 2.30 dhr. Barnard; Seroosker ke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Lau rens 10 en 2.30 ds. Keijzer; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Maas, 5 ds. Sickesz; Engelse Kerk 9.30 voor jongeren; Havendorp 10 ds. Kloosterman; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Hartjes; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Zoutelande 9.30 ds. Wagener, •7 jeugddienst. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Gapinge 9.30 en 2 cand. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 cand. Korenhof; Koudeker ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg Hofplein 10 ds. Veldkamp, 2.30 ds. v. Til; Noorderkerk 10 ds. v. Til, 5.30 dx-s. v. d. Berg; Oost- en West-Sou- bui-g 9.30 drs. v. d. Berg, 2,30 ds. Veldkamp; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. v. Dijken; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streef- kex-k; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Ver schoor; Vrouwenpolder 9.30 ds. Pon- tiex-, 2 drs. v. d. Berg; Westkapelle 10 leesdienst, 2.30. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen: Concordia 10 en 5 Ev. Sietses (Openbare Eredienst). Gereformeerde Kerk (Art. 31 K.O.) Soubux-g 9.45 en 2.30 leesdienst. Vlis singen 4.45 leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesdienst. Arnemui den 9.30, 2 en 6 leesdienst; Melisker ke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Vlissin gen 9.30 en 5 ds. Meyering. Ver. Vrijz. Hervormden. Middel burg 7 ds. Kruijt; Vlissingen geen dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente. Middelburg 10 ds. Johannes. Vlissin gen 5 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg 10.15 mej. dr. Bakker. Vlissin- geix 10 ds. de Boer (Jeugddienst). Hersteld Apostolische Zendingsge meente. Vlissingen Bakkersgang 10 en 4,30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst. 4 openb. samenk, 7.30 verloss. samenkomst, o.l.v. Kap. en mevr. Ver waal. De gehele week 7.30 n.m. bij eenkomst met alle broeder-cadetten van William Boothschool uit Amstel veen; Vlissingen 10 heil. dienst; 3-30 openb. samenkomst; 7.30 Verloss. sa menkomst. Geslaagd voor le stuurman grote handelsvaart: de heer J. J. Poppe, leer ling van de „De Ruyterschool" te Vlis singen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Voor spoedgevallen is te Vlisstn- gen te bereiken de heer C. C. Sluij- I ter, arts te Vlissingen, Badhuisstraat 70. tel. 2225. Voor Middelburg is te I bereiken, de heer C. F, Frumau, arts te Middelburg, Groenmarkt 17, tel. 2635. Voor Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer M. A. v. d. Sluijs, arts te Veere, tel. K 1181-271. Voor Zoutelande, West kapelle en Koudekerke is te berei ken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, „De Wiezei", tel. K 1188-316. APOTHEKEN Vlissingen: Apotheek A. J. v. Ocken- burg, Walstraat 54, tel. 2010; Mid delburg: Apotheek van Pienbroek, Markt 69, tel. 2134. Hij had zich licht aan de knie geblesseerd door deze val, waardoor het beter werd geoordeeld, dat hij niet op de 5000 meter startte. Ook Wim van der Voort kwam niet op de laatste afstand uit Een dokter had zijn rechterbeen Vrijdagmorgen on derzocht en een lichte bloeduitstor ting geconstateerd, door forceren ontstaan tijdens de 10.000 meter te Davos. De geneesheer ging ermee ac- cooi-d, dat van der Voort wel de 1500 meter reed. maar had bezwaar tegen het starten op de 5000 meter. Hjalmar Andersen won de 5000 me ter in 8.31.1 met Kornel Pajor op de tweede plaats in 8.35. Proces coni-a Ambonnezen vojr de Hoge Raad. Voor de Hoge Raad heeft Vrijdag het kort geding van de Nederlandse Staat contra de Ambonnese militai ren opnieuw gediend. Door Mr. Vee- gens werden namens de Staat twee cassatiemiddelen voorgedragen, wel ke door de raadsman van de Ambon nezen, mr. van Eijckevorsel, werden bestreden. Deze wees er voorts nog op, dat het er vooral om gaat, dat door de afvloeiing van de Ambonne zen naar de door Indonesiërs bezet gebied hun leven nodeloos in gevaar zou worden gebracht. De door de staat in deze procedure ondernomen nieuwe poging tot stem mingmakerij tegen de Ambonnezen, door het aanvoeren der stelling, dat zij zouden hebben geweigerd om naar Nederland scheep te gaan, wees plei ter met klem af, daar hen geen en kel bevel of dienstorder tot insche ping is gegeven. De Nederlandse re gering, aldus pleiter, wil blijkbaar zelf geen verantwoordelijkheid voor een afvloeiing naar Nederland ne men en daarom de keuze aan de mi litairen zelf overlaten. Daarmee tracht de regering ten onrechte de zaak om te draaien. De militairen kiezen immers zelf slechts vrijwillig voor Nieuw Guinea. De procureur-generaal zal op 23 Februari a,s. concluderen. VOLLEYBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Heren-afdeling A: EWCLWilno I 1—3; Walcheren—EWW 3—1. Heren-afdeling B: Zeevaartschool II Pol. Vlissingen 22; MVC IIMa rathon II 30; Wilno IIZeevaart school 113—0; MVC II—COAK II 3—1; RijkspolitieEMM 30. Dames afdeling: WalcherenMara thon 31; MarathonWalcheren 2-2. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 15 Februari. Groenten: Andijvie 0.73: Boerenkool 6.20—17.30: Kroten 4.20—10.80: Rode kool 8.50—12.60: Gele kool 6.50—8.50; Groene kool 15;.Waspeen 0.22; Grote peen 3.20— 6.20; Prei 0.18—0.22; Selderij 5.90—11.80; Knolselderij 7.70—12.80; Spruiten 0.12— 0.54: Uien 4-S&-8.90; Witlof 0.15—0.35. Appelen: Goudreinette 2141; Gronin ger Kroon 1831; Jonathan 2354; Lax- ton's Superbe 17—25; Lemoenappel 22— 26; Notarisappel 1327; Peren: Bredero- de 35—40. GRAANBEURS LEEUWARDEN. 16 Febr.: Graan geen notering wegens te geringe aanvoer. Aardappelen: borgers t 5255.50: bintjes f 5.25—5.50; rode star f 5.25—5.50 per baal van 50 kilo. Stemming kalm door vastgestelde prijzen van de rege ring. VISMIJN TE VEERE. 16 Februari. Export garnalen, aanvoer 269 kg., 123 —130; Schar, aanvoer 171 kg., 16—27; Bot. aanvoer 50 kg.. 324—30; Wijting, aanvoer 5 kg., 29; ongesorteerd, aanvoer 12 kg., 23—24. VEILING ZUID-BEVELAND. 16 Februari. Groentenveiling. Spruiten 3151, Prei 1018, Peen 67. Boerekool 1518, Uien 3, Witlof 26—36, Veldsla 10—12, Andijvie 57. Savoye kool 10, Knolsedlerij 46. KERKNIEUWS GEREF. KERK. Ds. J. Dyk te Raamsdonkveer-Drim- melexx heeft bedankt voor het beroep naar Krabbendijke. Bedankt voor Krabbendijke, ds. J. Dijk, Raamsdonk-Drimmelen. GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Meliskerke ds, M. Heerschap, Wageningen. NED. HERV. KERK. Viertal te Middelburg (vac. ds, A. de Vries): dr. P. J. Roscam Abbing te Utrecht, ds. B. Baks te Capelle a-d. IJssel, ds. M. M. de Jong te Nieuw-Vennep en ds. C. C. Blitz te Oosterhout. Beroepen te Reeuwijk: L. Roet- man cand. te Genemuiden; te Am sterdam W.: J. J. H. van der Ree te Rotterdam-Charlois. GEREF. KERKEN. Beroepen te Enschede: J. D. Ras te Bennekom. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Yerseke: F. J. Die- leman te Borssele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5