PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Stalin: oorlog niet onvermijdelijk tenzij de „oorlogsophitsers" Goede bedrijfsboekhouding en -analyse wijzen de weg BILT Kantlijn KABINETSFORMATEURS GAVEN HUN OPDRACHT TERUG NOORDELIJK OFFENSIEF BRACHT TOTAAL-WINST VAN 55 K.M. DE VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 41 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse courant. Directie F van de Velde en F. B den Boer Ad3 W de Pagter. Hoofdred G BallintJJn PI verv.: W, Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 3? ct per week. I 4.55 p few p. p. 4.40 per few Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 17 Febr. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.—. mg. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels L— Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro ar 359300 P.Z.O. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60. tel 2355 4 lijnen <b.g.g 2881 of 2160) M'burg. Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; ferneuzen Brouwerljstr. 2; Ziertkzee N. Bogardstr C 160. tel. 26. INTERVIEW IN DE „PRAVDA". Attlee „belasterde" de Sowjet-Unie „Oorlog moet op 't ogenblik niet als onvermydelyk worden beschouwd. Oorlog kan onvermijdelijk worden, indien de oorlogsophitsers er in slagen de massa van het volk in leugens te verstikken, het te misleiden en het in een nieuwe wereldoorlog te slepen". Dit heeft maarschalk Stalin verklaard tydens een interview, dat hij toe stond aan een correspondent van het Russische partijblad „Pravda". Wat de Sowjet-Unie betreft, zeide Stalin, zij zal steeds haar politiek tot behoud van de vrede en voorkoming van oorlog blijven voeren. De eerste vraag aan Stalin luidde „Wat is uw mening over de jongste verklaring van de Britse premier Attlee, dat de Sowjet-Unie na ae vorige oorlog niet demobiliseerde Stalin antwoordde: „Ik beschouv dit als een belastering van de Sowjet- Unie. De gehele wereld weet, dat Je Sowjet-Unie na de oorlog wel demo biliseerde. Dit werd gedaan in d-ie stadia. De eerste twee stadia waren gelegen in de loop van 1945 en de tweede fase werd afgewikkeld van Mei tot September van 1946. Boven dien werden oudere groepen in net Sowjet-leger in de periode van 1946 en 1947 gedemobiliseerd en alle over blijvende oudere groepen werden <n het begin van 1948 gedemobiliseerd" „Indien de heer Attlee meer kennis had van economie, zou hy weten, dat geen regering grote industriële plan nen kan ontwikkelen als de geweldige hydro-electrisi he installaties aan de Wolga en de Don, prysverminderii.- gen kan invoeren, die millioenen roe bels kosten en tezelfdertijd kan her bewapenen. Het moet gemakkelijk 'e begrijpen zijn dat een dergelijke po litiek tot bankroet zou leiden. Pre mier Attlee zou zowel op grond van zijn eigen ervaring moeten weten, dat herbewapening op grote schaal onvermijdelijk de groei van de oo - logsindustrie tot gevolg zou hebben Het meest sensationele nieuws van deze week is ongetwyfeld, dat de heren Drees en van Schaik Vrijdagavond hun opdracht tot het vormen van een kabinet, dat het ver trouwen van de Kamer zou hebben, aan H. M. de Koningin hebben terug gegeven. Zij konden geen ministers vinden De redenon liggen voor de hand. Al zijn de heren Drees en van Schaik het met hun medestanders eens ge worden over het regeringsprogram, dit behoefde nog niet in te sluiten, dat de andere partijen zich tevoren op dit program zouden willen binden. Daarmede kwam de bredere basis in gevaar en het is dus zeer wel moge lijk, dat de C.H., de V.V.D. en/of de A.R. geweigerd hebben steim aan het kabinet te verlenen op dit program ma. Evenzeer is het mogelijk, dat men het niet eens is kunnen worden over de verdeling der portefeuilles en dat met name de genoemde partijen niets voelden voor een terugkeer van het oude kabinet in nauwelijks gewijzig de vorm met enkele nieuwe gezich ten. Zij zouden daarin mede de ver antwoordelijkheid te dragen hebben gekregen en betrekkelijk weinig te zeggen hebben gehad. En dat is een weinig aanlokkelijk vooruitzicht, De vraag is natuurlijk, wat er thans dient te geschieden. De heren Drees en Van Schaik hebben klaarblijkelijk de terugkeer van het oude kabinet zonder de heer Stikker niet in overweging genomen. De moeilijkheid is dan vermoedelijk geweest, dat men geen geschikte minister van buitenlandse zaken kon vinden. De bredere basis blijft natuurlijk een mogelijkheid, met andere forma teurs en duszonder het door de heren Drees en Van Schaik voorge schreven programma. Een betere oplossing lijkt ons die, waarop wij reeds gisteren zin speelden: Kamerontbinding en het uitschrijven van nieuwe verkie zingen, een jaar eerder, dan zij ge houden behoren te worden. Men heeft dan de gelegenheid om de stem des volks te vernemen en het is allerminst uitgesloten, dat deze stem een duidelijke taal zal spreken. Het komende kabinet heeft.dan al thans het voordeel, dat het een volle parlementaire periode tegemoet gaat en dat is heel wat aanlokkelijker, dan het vooruitzicht om een jaar te rege ren en dan de kans te lopen gewipt te worden door de stembusuitslag. Met spanning wachten wy het ver dere verloop van de crisis af. Wij houden het echter op Kamer ontbinding. Tenzij we voor het ko mende parlementaire jaar een zuiver K.V.P.p. v, d. A.-kabinet voor het voetlicht zien verschijnen. en tezelfdertijd het kleiner worden van de vreedzame industrieën voor de burgerbehoe Cuen „Premier attlee moet gebruik ma ken van een leugen ten aanzien van de Sowjet-Unie. Hij moet de vrede lievende politiek van de Sowjet- Unie afschilderen als een agressieve politiek en de agressieve politiek van de Britse regering als een vredelie vende politiek, teneinde het Britse volk te misleiden en het door middel van een leugen in een nieuwe wereld oorlog te slepen". DE VER. NATIE». I Stalin zeide, dat de Ver. Naties, oorspronkelijk opgericht als een in strument voor net bewaren van de vrede, thans \eranderen in een mid del tot het ontketenen van een nieu we wereldoorlog De Ver. Naties worden beheerst door het Amerikaan se blok, zo verklaarde hij. Zij zijn niet langer een wereldorganisatie, maar een Amerikaanse organisatie. Op een vraag over de toestand »n Korea, antwoordde Stalin, dat, in dien de Ver. Staten China's vredes- aanbiedingen definitief verwegen, „de oorlog slechts zou kunnen eindi gen in de volledige nederlaag van de interventiohisten". Stalin was van mening, dat dit einde niet te wijten zou zijn aan in ferioriteit van de Britse en Ameri kaanse generaals en officieren. De beste generaals en officieren kunnen echter een oorlog verliezen, wanneer hun soldaten niets anders doen dan formeel, onbezield voor hen vechten. De Koreanen vechten daarentegen om hun land te verdedigen. Weinig eensgezindheid over de Duitse herbewapening. Vrijdag is te Bonn de vijfde bespre king gehouden tussen militaire des kundigen van Frankrijk, Engeland en de Ver. Staten enerzijds en West- Duitsland anderzijds. Van gewoonlijk betrouwbare zijde verneemt Reuter, dat er nog bij lan ge na geen overeenstemming, is be reikt over een Westduitse bijdrage aan de militaire verdediging van Europa. Het schijnt dat de vier par tijen vier verschillende standpunten innemen tegenover een eventuele Westduitse militaire bijdrage. Een kykje aan boord van H.M.'s torpedojager „Evertsen", die tezamen met de vlooteenheden van de Verenigde Strijdkrachten in de Koreaanse wateren opereert. Kolonel den Ouden vermoord? Chinezen deden zich voor als Zuid-Koreanen. Volgens Ass. Press, zou 'kolonel den Ouden, de commandant van het Ned. detachement Ver. Naties, wiens sneuvelen in Korea deze week ge meld werd, op lafhartige wijze door rode Chinezen zijn vermoord. Kolonel den Ouden zou n.l. in zijn eigen commandopost zijn neergescho ten door Chinese communisten, die zich als Zuid-Koreaanse soldaten voordeden en munitie kwamen le nen. Het betrof hier een groep van 400 man, die met de geleende munitie hun wapens laadden en het vuur openden. Gesneuveld In Korea. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in Korea bij actie op 12 Februari j.i. is gesneuveld de sol daat J. Mulder, afkomstig uit Delft. Op 3 Februari j.l. is tydens actie in Korea gesneuveld de soldaat eerste klasse H. J. van Dijk. afkomstig uit Doesburg (Gld.). Het Kabinet van H. M. de Koningin heeft Vrijdagavond laat medegedeeld, dat de kabinetsformateurs, dr. W. Drees en rar. J. R. H. van Schaik in de loop van de avond aan H. M. verzocht hebben van de opdracht tot het vor men van een kabinet, dat geacht mag worden het vertrodwen van het parle ment te genieten, te mogen worden ontheven. Deze voor velen onverwachte wending in de kabinetscrisis volgde op vroe gere mededelingen, volgens welke dr. Drees en rar. Van Schaik in de loop van de dag afzonderlijk hadden geconfereerd met partygenoten: mr. Van Schaik o.m. met prof. Romme en dr. Drees met de plaatsvervangend fractie, leider van de P. v. d. A. in de Tweede Kamer, mr. Burger. 13.000 Nederlanders wachten op vervoer naar Australië. Van bevoegde zijde deelt men het volgende mede over het emigran- tenvervoer naar Australië: Teneinde de wachtlyst van aan staande emigranten naar Australië, welke thans reeds ongeveer 13.000 personen telt, enigszins te verlich ten, heeft de regering besloten in de eerstkomende maanden het ver voer van emigranten naar Austra lië door de lucht te bevorderen. In verband met de hoge kosten van deze wijze van vervoer komen hiervoor in de eerste plaats diege nen in aanmerking, die de thans geldende vliegprys van Amsterdam naar Sydney ten bedrage van 1700 per volwassene betalen. Daarna ko men in aanmerking de emigranten, die aan de volgende drie vereisten voldoen; a. opgegeven hebben de scheepspassage volledig zelf te kun nen bekostigen, doch eventueel be reid zijn voor dit bedrag de over tocht per vliegtuig te maken: b. zich reeds geruime tijd geleden voor emigratie naar Australië hebben aangemeld en dus reeds in" het be zit zijn van een volgnummer van de Stichting Landverhuizing Neder land en c. gereed zyn om ook wer kelijk op zeer korte termen te ver trekken. Het laat zich aanzien, dat dege nen die zich thans voor het eerst voor emigratie naar Australië aan melden, waarschijnlijk pas tegen het einde van het jaar op vervoersmo- gelijkheid per schip kunnen rekenen. Kinderen speelden met een projectiel. Twee jongetjes van tien jaar, zjjn in Cülemborg gewond toen een pro jectiel, waarmede zij speelden, ex plodeerde. Waarschijnlijk hadden zij het gevaarlijke speelgoed op de Wil van een pas uitgebaggerde gracht gevonden. Eén van de jongetjes zal waarschijnlyk een hand moeten mis- Compressor-pomp sprong uit elkaar. Eén dode en één zwaar gewonde. Vrijdagmorgen is in de electrisehe centrale aan de Papaverweg in Am sterdam-Noord. een compressor- pompinstallatie uit elkaar- gespron gen. Door de rondvliegende scherven werd de machinist Borgart gedood en de voorman Lflenberg levensge vaarlijk gewond. Twee personen werden voorts nog licht gewond: de materiële schade was gering. Vrouw wilde de grens over met (0 000 gulden. De douane te Putten heeft Vrijdag een caféhoudster uit Belgisch Putten aangehouden, die dood-onschuldig met haar schort voor en een tasje in de hand uit Nederland de grens wilde overwippen, alsof ze eventjes een boodschap had gedaan. In het tasje bevond zich een bedrag van 40.000 gulden in bankpapier. De vrouw verklaarde niet te we ten hoe dit geld in haar tasje kwam, maar zrj werd toch gearresteerd en naar Breda overgebracht. Het geld ls inmiddels in beslag genomen. Ver moed wordt, dat de vrouw in op dracht handelde. INVESTERING IN DE LANDBOUW. Men kan nu eenmaal niet in-het-wilde-weg boeren Noord-Reveland moet zijn bouwplan wijzigen, Moeten en kunnen wij nog voortgaan met het investeren van kapita len in onze bedryven of is thans de grens bereikt Is dit laatste niet het geval, op welke verantwoorde wijze dient investering dan te geschie den Dit zyn enkele vragen waarover de Zeeuwse boer in deze tyd vaak zit te piekeren. De Kring Noord Beveland van de Z.L.M. had daarom voor de Vrydag te Kortgene gehouden algemene vergadering dit actuele vraagstuk op de agenda geplaatst. Als spreker was uitgenodigd Ir. L. J. G. Kupers, adj.-ingeniour van de Rykslandbouw voorlichtingsdienst te Krulningen, die in een zeer interessant en belangwekkend betoog zjjn visie gaf op de investering ih de landbouw. De conclusie van (deze spre ker was, dat op tyd en juist investeren in 'n bepaald onderdeel van het bedryf, hoge winsten en een hoog rendement kan opleveren. Sprekend over de functie van het kapitaal in de landbouw, wees ir. Kupers erop, dat de landbouw slechts in beperkte mate de inten siteit kan verhogen, dit in tegenstel ling tot de industrie. Toch probeert men het met de mechanisatie, waar bij men zal ondervinden dat men snel aan de grens van de rentabi liteit is. Wanneer men investeert in gebouwen, trekkers of paarden, dus tegen lage rente, dient men te be denken. dat.dit hierin ondergebrach te kapitaal niet zonder meer kan afzetten, zonder-daarbij verliezen te lijden. GOEDE MOGELIJKHEDEN. Kapitaalsinvestering op eigen be drijf kan echter hoge tot zeer goe de rente opbrengen. Spr. gaf een voorbeeld van investering in stik stofbemesting op goed grasland. Dit levex-de een enorme bron van in komsten óp. Daarom was spr. van mening, dat door het investeren in een bepaald onderdeel bedryf, een hoog rendement kan worden verkre gen. Om te weten waarin men dan zyn kapitaal moet investeren, is het noodzakelyk, dat men zjjxx bedrjjf NEDERLANDERS IN DE AANVAT Nog steeds de kwestie van de 38ste breedtegraad. Volgens berichten uit Tokio zyn de Noordelyken by him tegenoffensief in Noórd-Korea in vier dagen 55 km. gevorderd. .Amerikaanse en Nederlandse manschappen hebben Vrydag ten N. en N.W. van Wondjoe aanvallen ge daan, twee belangryke heuvels bezet en hevige tegenaanvallen afgeslagen. Het gevaarlijkst is thans de situatie ten Z.O. van Wondjoe. Indien het net van wegen en spoor- Verder naar het Oosten, bijna vyf wegen ten Zuiden van deze stad kilometer ten Zuid-Oosten van wordt bezet, zou de gehele bevoorra- Pjongtsjang, werden stellingen der ding en verbinding van het achtste verbonden legers doox-broken. Ten leger aan het centrale front bedreigd Westen van deze stad, die Vrijdag- worden. De Zuidkoreaanse stellingen morgen nog in handen dey verbonden ten Zuid-Westen van Wondjoe wer- legers was, werden grote troepencon- den door 4000 man aangevallen. centraties van de tegenstander waar genomen. De kwestie van de 38ste breedte graad blijft nog steeds de gemoede ren bezig houden. Volgens Reuter heeft de Blitse regering aan Wash ington "om inlichtingen verzocht over Trumans verklaring, dat overschrij ding van de breedtegraad een zaak is van generaal MacArthur, Trygve Lie, secretaris-generaal der V. N. heeft Vrydag verklaard, dat er voortdurend overleg tussen alle lan den, die deelnemen aan de actie der V. N. in Korea, wordt gepleegd over kwesties betreffende de 38ste breed- tegraad. door-eu-door kent en de mogelijk heden weet welke daar nog liggen. En juist deze wetenschap kan men slechts verkrijgen, door een goede bedrijfsboekhouding en bedrijfsana- lyse. Wat dat betreft, zyn de Engel se en Deense boeren him Nederland se collega's ver vooruit. In produc tie gaat Nederland wel aan de spits, doch wat het economisch rendement aangaat, zeker niet. Na er nog op gewezen te hebben dat de Staat z.L alleen dient te investeren wanneer het particulier initiatief ontbreekt of zoals bij het kleine boerenprobleem, om de parti culier te stimuleren zelf te investe ren, merkte spr, op, dat het akker- bouwbedrjjf zich slechts vrij matig leent voor kapitaalsinvestering, ter wijl daarentegen het gemengde be drijf meer kapitaal kan opnemen en rendabel maken. Investering in ak- kerbouwbedryven zou daai'om moe ten dienen voor verlaging van de productiekosten (rationalisatie) en voorkomen van verliezen of minder rendabele aanwending van produc ten. Er liggen ,in de landbouw nog tal van mogelijkheden om verliezen te beperken, bijv. door het verwer ken van bietenkoppen en stro. VEEL GESTELDE VRAGEN. Tenslotte kwam spr. nog tot de beantwoording van enkele tegen woordig veel gestelde vragen. Heeft het zin in verband met de waarde daling van de gulden verder te in- vestex-en in zaken welke niet volle dig kunnen worden benut? Spr. zou dit nooit doen. Hij gaf de voorkeur aan beleggen op een bank, met sa mengestelde interest. Ook heeft het volgens hem geen zin om in het KORTE PREDICATIE De ijver voor Uw huis zal Mij verteren. Joh. 2:17. Het is Paasfeest Op de hoogste heu veltop van Jeruzalem, ligt de tempel als een monumentale verkondiging van het: God is tegenwoordigGod is in ons midden. Het is ontzettend druk in de stad en op de tempelpleinen. De priesters glunderen: 't Gaat goed! 't Wordt een drukke Paas! Ook zij, die het offervee verkopen, komen handen te kort om ieder te helpen. Het gaat hen om de menselijWe illusie, dal alles zo goed gaat. Met Kerst en Pa sen doen niet alleen de zaken extra hun best, maar ook het gezelligheids leven 't Gaat om de kerkelijke illusie wanneer de bijdragen der gemeenten goed zijn voor de kerkelijke noden, ook wanneer er veel unaniem goedge keurde, geijkte vroomheid gevonden wordt. Midden op het feest verschijnt Jezus en maakt een radicaal einde aan de illusie: ossen, schapen, geldwisselaars en niet te vergeten de priesters, die tussenbeide willen komen: allen drijft Hij uit. 't ls zo begrijpelijk, dat Jezus deze vrome wereld te vpel werd. Heeft Hij gelijk? 't Ging toch zo goed! De Roomse Kerk ziet op haar toename in getal, macht en invloed, de Gere formeerde kerken en gemeenten bo gen op haar hechtheid, de Hervormde Kerk is zielsgelukkig met haar nieu we Kerkorde en de buitenkerkelijke wereld groeit dat het een lust is. Jezus scheurt al dat godsdienstig in-de-weer-zijn als flodders papier aan stukken, omdat onder al dat be langrijke, dat onze handen in onze kerken tot stand gebracht hebben, dat éne vergeten wordt, dat: God is te genwoordig, God is in ons midden want er staat geen enkel mens per plex, omdat God in Christus daar is. God toch staat zo mijlenver buiten de gezichtskring. Kerk -en wereld zijn zo arm als de mieren, arm aan God. Ondanks het feit, dat het zo goed gaat en ondanks heel onze goedbedoelde vroomheid. Wie belijdt eerlijk en een voudig: Heer, ik ben boos en schul digEerlijk gezegd: mens, kerk en wereld zijn God kwijt, en 't ge bed en de Bijbel. Christus roeptom de noodzaak van herboren te worden als mens en als Kerk. Maar niet alleen dit. Christus maakt ons ook op wondere wijze dui delijk, dat God is:barmhartig en duizendmalen meer verduldig ais dat ik boosaardig ben. Zo werkt God, in Christus, en Hij maakt want hel dwaze Gods is wijzer dari de mensen dat in de schaduw van het kruis een mens neerknielt en bidt: geef mij, Heer, ik vraag' het, geef mij hulp en sta mij bij, k heb gezondigd, ik beklaag' het, heip mij, God, vergeef het mij. Aagtekerke L. Theunissen. wilde weg te investeren teneinde de belasting te drukken. Immers, een goede investering verhoogt de winst van het bedryf, zodat men later toch meer belasting moet betalen. By een slechte investering doet men zichzelf en de Staat schade. ANDER BOUWPLAN. Bij de geanimeerde gedachtenwis- seling, welke op deze inleiding volg de, wees ir. Kupers er desgevraagd nog op, dat het huidige bouwplan op Noord Beveland in ,de toekomst tot ruineuze gevolgen kan leiden. Daar bijv. 55 van de percelen aan bietenmoeheid -eiöt, is het nood zakelijk dat de uitgebreide bieten teelt tot normale verhoudingen wordt teruggebracht, bijv. éénmaal per zes jaar bieten telen. Om het bouwplan te wijzigen wordt thans de teelt van mais en lucerne ge noemd. Van de mais ziet ir. Kupers op Noord Beveland de eerste jaren niet veel komen, daar mais een hak- vrucht is en het bouwplan op dit eiland reeds voldoende met hak- vrachten bezet is. Spr. bepleitte de teelt van lucerne, dat een goede frondverbeteraar is en mogelijk de ietencystenaaltjes ook doodt. Het leek hem alleszins redelyk te onder zoeken of een lucerne-drogery op Noord-Béveland mogelijkheden biedt. De mogelijkheden voor afzet van 't product zyn in elk geval aanwezig. Acheson: Ons doel is oorlog voorkomen. Minister Acneson heeft zich Vrij dag voor de Amexikaanse Senaats commissie van Buitenlandse Zaken, volkomen eens verklaard met dé denkbeelden tan zyn collega Marsh all. Volgens hem viel de Amerikaanse politiek in drie delen uiteen 1. oorlog voorkomen 2. De Sowjet-Unie verhinderen „haar agressieve doelen door andere middelen dan oorlog te bereiken". 3. „De vrije landen de ovex-winning vei-zekeren voor het geval oorlog on vermijdelijk is". „Onze eerste zorg is niet de vraag hoe een oor'og te winnen als deze eenmaal begonnen is, doch de "raag hoe de oorlogskansen te verhinderen en de vrije 'anden inmiddels vrij te doen blijven" 31/2 jaar dwangarbeid voor Hupoenkothen. VOORMALIG „OPENBAAR AANKLAGER". Walter Huppenkothen, voormalig kolonel van de SS en openbare aan klager voor het „Volksgerechtshof" der Nazi's, dat admiraal Wilhelm Ca- naxis, gewezen hoofd van de Duitse contra-spionnagedienst wegens sa- menzwering tegen het leven van Hit- Ier tot de dood door ophanging ver oordeelde, is nu zelf tot drie en ee.i half jaar dwangarbeid vei'oordeeld. Zyn burgerrec-nten werden hem voor drie jaar ontnomen. De veroordeling geschiedde door een Duits gerechts hof. Huppenkothen was door de Ame rikanen als S3-er krijgsgevangen ge maakt, wex-d ia Januari 1950 op vrije voeten gesteld en in hetzelfde jaar op last van de Duitse autoriteiten ge arresteerd. Churchill g-eeft het niet op Winston Churchill en vijf andere leden der conservatieve party heb ben Vrydag een nieuwe motie van afkeuring over het beleid der Brit se socialistische regering ingediend. In de motie, die Dinsdag a.s, in behandeling komt, wordt afkeuring uitgesproken over het beleid wat betreft het plan om in Midden-Afri- ka op uitgebreide schaal gi-ondno- ten te doen verbouwen. TIJDELIJK OPKLARINGEN. Geldig tot Zaterdagavond. In het Oosten van het land aan vankelijk nog zwaar bewolkt met enige regen, overigens gedeeltelijk bewolkt en overwegend droog weer. Matige en langs de kust later vry krachtige wind tussen Zuid en Zuid west. Weinig verandering in tempe ratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1