RAI LANDBOUW EN INDUSTRIE: GEEN TEGENPOLEN düDAMPO NIEUWE WERKPLAATSEN VAN MIJ. „ZEELAND" SPOEDIG GEREED is toch maar je ware! MOSSELVISSERS HADDEN PECH OP DE THUISVAART Oud-notaris J. C. Blaupot ten Cate 80 jaar. Lijdt niet langer Minister over het veer Anna Jacoba-Zijpe. EEN OUDE MIDDELBURGSE TRADITIE HERLEEFT VERKOUDEN? SIROOP BONNEMf PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 FEBRUARI 1951 ACTUELE LANDBOUWPROBLEMEN, Gerstinname-regeling zal verbouw van zomertarwe stimuleren. Landbouw en industrie zyn twee productieprocessen die elkaar nodig hebben en aanvullend moeten werken. De tegenstellingen op dit gebied dienen daarom niet aangedikt te worden. Bovendien bedenke men zich do grote betekenis van de landbouw in verband met het dreigend oor logsgevaar. Wanneer onverhoopt de bom eens zou barsten, zou W. Eu ropa wellicht voor de voedselvoorziening grotendeels op eigen bodem Z(jn aangewezen. Deze opmerkingen lanceerde de voorzitter van de Z. L. M., ir. M. A. Geuze in een vergadering van de B. V. G. en de Bond van oud-lcerllngen van de R. L. \V, S„ welke Dinsdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes werd gehouden. Ir. Geuze besprak hier enkele ac tuele landbouwvraagstukken en ging daarbij de verhouding tussen land bouw en industrie na. Vele verschil len zijn aan te geven. De arbeids verdeling is in de industrie veel ver der doorgevoerd dan in de landbouw mogelijk is, zodat het arbeidsterripo daar ook veel hoger kan zijn. Ook de productie per man. In geld Uit gedrukt. is in de industrie aanzien lijk groter, T.a-v. de grond gelden voor de landbouw drie factoren, nl. onverplaatsbaar, onvei'meerderbaar, onvernietigbaar. In de landbouw is ook het onbe perkt gebruik van machines niet mogelijk. De landbouwmachines kan men zelfs maar een beperkte tijd benutten. Een andere belangrijke factor is, dat men in de landbouw met levende planten en dieren te maken heeft, die een individuele Ver zorging vragen. De omloopsnelheid van kapitaal is in de landbouw ook langzamer dan in de industrie. De boeren zijn echter niet eikaars con currenten. wat in de industrie dik wijls Wel het geval is. Een typisch probleem is de Investering, welke nodig is vdor het plaatsen van een arbeider in de industrie. Dit komt gemiddeld op 17.500 per arbeider en bijv. in de hoogovens te Velzen en in de chein. industrie zelfs tot ca. één tOii; GEEN* LAGERE LAXDAR- BKIDERSLOXËN*. Het verschijnsel dat het platte land zijn overschot aan arbeidskrach ten aan de industrie levert, is niet van vandaag of gisteren. Dit is nog altijd zo geweest. cEi* is thans een redelijk evenwicht tussen de lonén van de industrie- en de landarbei ders. Dit moet behouden blijven, op dat het platteland niet leeggezogen wordt. De lage landarbeiaerslonen mogen daarom niet terugkeren, want anders leeft de stad weer van het platteland. Bovendien is men by on derzoekingen ook reeds tot de con clusie gekomen, dat een goede land arbeider op het zelfde niveau staat als een geschoolde metaalbewerker. Na zo enkele grepen te hebben gedaan in dit veelomvattende vraag stuk, Wees ir. Geuze nog op de slechte economische toestand Van ons land. - LANDOÜUWKWESTIËS. Tenslotte bracht htj nog enkele actuele landbouwkwesties ter spl'a- ke. Naar officieus bekend is, zal de door de regering te betalen suiker prijs met 1 tot 44 verhoogd wor den. De regering streeft naar eeh suikerbietenareaal van 75.000 ha., d.i. nog 6000 ha. meer dan vorig jaar. Spr. betwijfelde of deze opper vlakte kan wórden gegarandeerd. In het Z.W. gebied is uitbreiding niet meer mogelijk, in verband mét het bietenaaltje. Voor een tijdelijk genot, hebben vele landbouwers zich door de teelt van koolzaad wel Jn hun vingers gesneden, want de aal- Advertentie GfiêSït zware hoofd- en borstverkoudheid, diep vastzit tend slijm, snuift en wrijft U weg tjes zijn hierdoor sterk vermeerderd. Hij waarschuwde dan ook bieten te verbouwen op vroegere koolzaadvel den, zonder dat men de grond eerst goea heeft laten onderzoeken. Ten aanzien van de gerstinname- regeling", waarover deze week waar- schfjniyk de laatste besprekingen zullen worden gevoerd, had ir. Geu ze de verwachting, dat deze zo zal uitvallen dat de uitzaai van zomer tarwe hierdoor gestimuleerd zal worden. Bij de discussie gaf inleider o.m. nog zijn visie op de industrialisatie van het platteland. Hij achtte het vestigen van enkele industriekernen wel wenselijk in gebieden waar veel werkloosheid onder de landarbeiders voorkomt. Ook in enkele, delen van Zeeland. Hij béstreéd' echter de soms verkondigde mening, dat alleen in dustrievestiging Zeeland kan red den. De voorzitter van de B. V. G., de heer W de Buck, sprak een ope nings- en een slotwoord op deze in teressante vergadering. GEBOUW AMSTERDAM TENTOONSTELLING «9-18 FEBR. motorrijwielen Auto reed tegen slagboom. OP DE GRENS BIJ EEDE. De heer Q. uit Oostburg reed mét zijn auto tegen een afsluitboom van de doorlaatpost te Eede. Door dé zware mist had hij deze te laat op gemerkt. Gelukkig reed hij niet hard, zodat de schade beperkt oleef. Weer vlot gekomen. Het Nederlandse m.s. „Averdijk", dat hij Terneuzen aan de grond liep, is Dinsdagmorgen fnet sleepbootas- sistentie vlot gekomen. Het vervolg de zijn reis naar de rede van Vlissin* gen voor survey. AANWINST VOr->R VLISSINGEN. Twee moderne gebouwen naderen hun voltooiing. By de Vlissingse buitenhaven is men reeds geruime tijd bezig met de bouw van de nieuwe werkplaatsen van de Stoomvaart Maatschappij Zee land en deze werkzaamheden zyn thans zover gevorderd, dat binnen niet al te lange tijd de gebouwen In gebruik gesteld kunnen worden. Hét ligt In de bedoeling van de Maatschappij Zeeland hier de zogenaamde „general survey" te verrichten, hot onderhoudswerk aan de schepen, nadat zy enige t\Jd in de vaart zijn geweest. Zoals de stand op het ogenblik is, ziet het er naar uit, dat over zes we ken de bouw gereed zal zijn. Dan zal de „Zeeland" te Vlissingen de beschik king hebben over een aantal moderne werkplaatsen, die van uitstekende machines en gereedschappen zijn voorzien. De gebouwen zijn opgetrokken vol gens een ontwerp van ir. Boks uit Rotterdam en bevatten een machine werkplaats, een timmerwerkplaats, een schilderswerkplaats en een zoil- makery. Bovendien komen er nog ruimten voor administratieve doelein den en voor het magazijn. Alles ver deeld over twee vrijstaande gebou wen. In het kleinste, dat het dichtst by de haven is gelegen, worden on dergebracht het magazijn, een EHBO- kamertje en de vertrekken voor de administratie. Verder is op de boven verdieping een cantine ingericht waarvan één wand geheel uit glas be staat. Van deze cantine uit heeft men een prachtig gezicht op de buitenha ven. Achter de cantine bevinden zich dé wasruimten, een aantal douche cellen en toiletten. De verwarming van beide gebou wen geschiedt door middel van hete lucht. Hiervoor zijn 3 heteluchtka- chels aangebracht. Thans is men bezig met de Instal latie van de machines, draaibanken, enz. Het ligt in de bedoeling, dat hier ongeveer 30 man personeel werk zaam zal zyn.. Wanneer de gebouwen gereed zijn zal ook het kantoor van de Maatschappij, dat thans nog in de Wilhelminastraat is gevestigd, naar de Buitenhaven worden overgebracht. GARAGEHOUDER LEGT BEKENTENIS AF Het gasvergiftigïngsgeva! te Nieuw-, en St. Joosland. De garagehouder M. K. uit Nieuw en St. Joosland, die, zoals wij in ons blad van gisteren meldden, gearres teerd werd onder verdenking een po ging te hebben gedaan zijn vrouw van het leven te beroven door gasver- stikking. heeft tegenover de Justitie te Middelburg een bekentenis afge legd. Hij heeft ztfn daad ten uitvoer po gen te brengen door de motor van zyn auto, welke in zyn garage stond, te laten draaien en het daardoor vrij komende gas via een door hem ge construeerd leidinkje in de boven de garage gelegen slaapkamer van zijn echtgenote te voeren. IK ROOK ZONDER INHALEREN! Ik .denk maar: 't is géén toeval, dat mannen, die moeten beslissen, sigaren roken! Een sigaar zweept je zenuwen niet op, maar kalmeert, inspireert, bevre digt! Bij het edele genot van een sigaar kom je éérst toe denken, dan tot doen! Mannen, die wat in de melk te brokken hebben, zeggen Reis met pech Clinge 6 voer op strekdam, de Clinge 20 op een zandbank. Twee Zeeuwse mosselvissers, broers, die enige maanden geleden met hun vaartuigen in gezelschap van een derde broer naar de Duitse kust wateren waren gegaan om daar hun geluk te beproeven, zyn tydens do thuisreis ln de dichte mist in ernstige moeilijkheden geraakt. Eén der scheepjes, de Clinge 6, liep op een strekdam, het ander, de Clinge 20, zat twee dagen op een zandbank vast. De mósselpafasiet heeft de laat ste jaren de Nederlandse mosselvis- sers geducht parten gespeeld en zowel de Zeeuwse Wateren als de Waddenzee zijn thans door het op treden van deze parasiet voor dit soort van visserij tenenenmale on geschikt. Daarom hebben vele mosselvissers de laatste tijd naar een ander win- gebied uitgezien; zij hebben dit ge vonden in de omgeving van de Hel- golandér Bocht in de nabijheid van 9e Deense kust. waar de mosselen nog van goede kwaliteit zijn. De daar gevangen mosselen wor- dèn in een der Duitse vissershaven aangeslagen in kustvaarders, die deze naar Yërseke brehgen, van waar zij later per auto naar hun bestemming, veelal in België of Frankrijk, worden vervoerd. Om te trachten op deze wyze hün boterham te verdienen en hun dure schepen niet onrendabel te doen zijn, besloten de drie gebroeders Praet uit Nieuw-Namen die teza men drie vissersschepen bezitten (de Clingè 6, 9 en 20) eveneens in de Duitse wateren te gaan vissen met de bedoeling de vangst naar Frank rijk te exporteren. Zo vertrokken op 13 November van het vorig jaar de drie schepen van Nieuw-Namen naar de Helgolander Bocht, doch nauwe lijks daar aangekomen, vernam men, dat Frankrijk in verband met het aanwezig zijn van de mossel-para siet in de Nederlandse viswateren, de import van de mosselen van Yerseke uit had stopgezet. XA DRIE MAANDEN HUISWAARTS. Drie maanden lang bleven de scheepjes in Duitsland, in de hoop, w dat het import-verbod door deFran- aankoop van een bronzen luidklok psen zou worden opgeheven, doch ten Rijkskweekschool te Middelburg gaat jubileren. REÜNIE TER GELEGENHEID VAX 75-JARIG BESTAAN. De Rijkskweekschool voor Onder wijzers te Middelburg zal deze zo mer 75 jaar bestaan. Naar ver nemen is op initiatief en onder voor zitterschap van de heer A. de Jonge, directeur van deze school, een com missie gevormd, die plannen zal uit werken voor een feestelijke herden king van dit*, jubileum. In deze commissie hebben, behalve de heer De Jonge, zitting genomen de heren J. J. van Doeselaar en P. Luteijn, die resp. als secretaris en penningmeester fungeren, mej. H. L. M. Thieme en de heren J. A. Ta- venier Sr J. W. Almekinders, A. F. v. d. Pluym en A. van Ireh, die allen op de Rijkskweekschool hun opleldihg genoten hebben. De herdenking, in hoofdzaak be doeld als eeh reünie van oud-leer lingen, zal vermoedelijk in de Kerst week van dit jaar plaats hebben. Bronzen Iuidklok voor R.K. kerk te Middelburg. Het Rooms-Katholieke volksdeel van Middelburg zal, naar wij verne men, gelden bijeeh brengen voor de met randschrift, welke bestemd is voor de nieUwe parochiekerk aan Bachtensteene. Er is een commissie in het leven geroepen, welke zich belast heeft met de Inzameling van de gelden en de aanschaffing van het geschenk der parochie. Als voor zitter van deze commissie treedt Op de heer L. J. van 't Wéstende. AUTOBOTSING TE HOEDEKENSKERKE. Doordat hg het stoplicht te laat opmerkte, is de heer D. uit Middel burg gisteravond op de Noord weg te Hoedekenskerke met zijn auto tegen de bestelwagen van de heer F. uit Terneuzen gereden. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke on- Sevallen voor, maar de schade aan e auto van de heer D. was tame lijk ernstig. slotte werd besloten met een lading mosselen aan boord naar Nederland terug te keren. Zondag jl. vertrok men, doch weldra kwamen de sche pen in een ondoordringbaar dichte Brutale Inbraak bij V. D te Middelburg. In het winkelpand van Vroom en Dreesmann aan de Dam te Middel burg is een brutale inbraak ge pleegd;. Met behulp van een steen werd een ruit vernield, waarna de dader<s) naar binnen is (zijn) ge drongen. Er werden enige kasregis ters geforceerd, maar de buit was niet bijzonder groet; slechts een betrekkeiyk klein geldsbedrag werd meegenomen. mist, met als gevolg dat alleen de Clinge 9 Zondagavond de haven Van Delfzijl binnenliep. De Clinge 6, met aan boord schip per C. F. Praet en diens knecht W. de Rooy uit Graauw bracht het. er minder'goed af en liep ter hoogte van Xordeney op een strekdam, waardoor het schip een gat in de voorpiek opliep en water maakte. De lading mosselen (50 ton) moest overboord gezet worden, terwyi de beide leden der bemanning door een Duitse reddingsboot van boord ge haald werden. Döór pompen tr&cht men thans het schip vlot te krijgen. Of dit zal gelukken, is de vraag, zo verklaarde ons gisteren de eigenaar van het schip, de heer Th. Praet te Nieuw- Namén. wiens zoon schippér óp het onfortuinlijke vaartuig is. TWEE DAGEN* OP EEN PLAAT. Uiteraard beschikt men by de fa milie Praet nog over weinig byaon- derheden, maar wèl kwam Dinsdag telefohisch het beticht door dat ook de Clinge 20, met aan bóörd schip per P. Praet en diens zoon, welk schip sinds twee dagen vermist werd, Delfzyl was gepasseerd, Dé Clinge 20 heeft gedurende twee dagën óp een zandbank gezetèih ZoWel de Clingë 9 ais dè Clifigé 20 Zijn thans öp Wég haarVerseke en zullen daar waatsChyniyk daag of morgen aankomen, Drie arbeiders In werkput bedolven. Tydens graafwerkzaamheden voor de riolering op de hoek Wilhelmina straatRimmelahdpléin te Göes, stortte Dinsdagochtend even voor twaalven plotseling een gedeelte van de wand van dè werkput in. Dliè arbeiders, zekere K. en van H. uit Biêzélinge en van D. uit Héiftkéns' zand werden hierbg onder de Val'en» de grondmaaea's bedolven. Direct schoten de andere arbeiders te hulp om hun codega's Uit. hün benarde po~* si tie te bevrijden. K., die naar lut scheen vrij ernstige khéüzihgèn had opgelopen, alsmede van H., die licht g'-wond was moesten naar het zie kenhuis Oostwal word én overge bracht. De derde Arbeider kon oer nu'o huiswaarts worden vervoerd. Waarschnhliik la een en ander het gevolg van trillingen In het wegh olt aam, veroorzaakt door het verkeer op déze drukke verkeersweg. Het doorgaand verkeer Wol'dt thans om geleid via de Stationsweg. Bekende en beminde Middelburger. De heer J. C. Blaupot ten Cate, oud-notaris te Middelburg en een al gemeen bekende en beminde per- sooniykheid in de Zeeuwse hoofd stad, heeft gisteren de 80-jarlge leeftyd bereikt. Óp 25 September 1912 werd de heer Blaupot ten Cate benoemd als notaris te Middelburg. Hy was de opvolger van wyien notaris J. Ho- sang. Reeds spoedig liet hy zich kennen als een man met een grote energie en een niet minder grote liefde voor zyn ambt, dat hy dan ook op voortreffeiyke wijze vertui de. Nog steeds wórdt daarover op Walcheren met waardering gespro ken en het stemde velen dan ook tot voldoening, toen de heer Blaupot ten Cate bij zyn eervol ontslag op 25 Maart 1939 werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nas- aau. Hy wérd opgevolgd door wijlen notaris J. L. Hertogs. Öók op ander terrein ontplooide hij een grote activiteit. Zo is hy on dermeer plaatsvervangend agent van de Ned. Bank, commissaris van de Middelburgsche Courant en lid van de Schade-enquêtecommissie ge weest. Ondanks zijn hoge ouderdom vervult hy ook momenteel nog eni ge functies; hh is o.a. commissaris van de Polder Walcheren bestuurs lid van de vereniging „Het Kunst museum" en bestuurslid van de Te kenacademie. De heer Blaupot ten Cate is een groot minnaar van de kunst en bezit een belangrijke ver zameling schilderijen, w.o. werken van Kees van Dongen en van Per- meke. Vooral de moderne kunst trekt hem sterk kan. De heer Blaupot ten Cate heeft Zijn tachtigste verjaardag elders in het land gevierd. Zeker zullen de gedachten van vele Zeeuwen, die hem als notaris en al& mens hebben leren hoogachten, op deze heugelijke dag naar hem zyn uitgegaan. Feestavond van Zeeuwen in het Gooi. De Vereniging „De Zeeuwen'? voor Hilversum en omstreken'hield in ie toneelzaal van Hotel Jans te Hilver sum een druk bezochte en goed ge slaagde feestavond, die geopend werd met het zingen van het Zeeuwse volkslied. De nog jeugdige band „De Zeeuwse Accordeonduivels" bracht enige nummers ten gehore en toonde hiermede aan in korte tnd reeds een behoorlijk spelpeil te heb ben bereikt. De Amsterdamse toneelvereniging „Luctor et Emergo" van de vereni ging „Zeelandia" voerde vervoigens het blijspel „Berondje Niksnut" on. Het werd bijzonder aardig gespeeld; vooral de vertolking van de hoofdrol door mej. Riek van Vossen, was voortreffelijk. Een bal besloot deze gezellige bijeenkomst van de Zeeuwen in het Gooi. J. Kallewaard overleden. Te Colljnsplaat is in de ouderdom van 45 jaar overleden de heer J. Kal lewaard, lid van het provinciaal be stuur van de N.O.B. Wegtransport; door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regebnatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pynen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelyk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.83. 2.08 en 7.94. „Voor gegronde klachten en verbouwing geen aanleiding". Op vragen van het Tweede Kamer lid Stokvis (C.P.N.) betreffende het vervangen van de veerboot met zij lading door een veerpont met kopla- ding by het veer Anna JacobaZrjpe heeft de minister van Verkeer en Waterstaat schrifteiyk het volgende geantwoord. Ged. Staten van Zeeland hebben onlangs in him antwoord op het af delingsverslag der Prov. Staten be treffende de begroting voor 1951 o.m. geantwoord, dat de exploitante van het veer Anna JacobaZype niet in staat is schepen voor koplading en lossing aan te schaffen en dat het ryk vooralsnog afwyzend staat te genover het stichten van aanleg plaatsen voor koplading en lossing. Tot het verlenen van een dergelij ke medewerking waarom overi gens niet is verzocht is het Ryk thans inderdaad niet bereid. Als gevolg van de enkele jaren ge leden aangebrachte verbetering aan dit veer door het in de vaart brengen van een nieuwe veerboot met zijia- ding en door de inspanning van de exoloitante om de dienst zo goed mo gelijk te onderhouden, kan worden gezegd, dat thans behooriyk in de verkeersbehoeften wordt voorzien. Voor verbouwing van het veer tot een veer met koplading, waarmede zeer belangryke uitgaven zouden zyn gemoeid, is. zeker in deze tyd, dan ook geen aanleiding. Geslaagd Stra-feest te Renesse. Het stra-feest te Renesse werd be gunstigd door fraai weer. Het ge bruikelijke programma werd door 13 ruiters, met medewerking van het fanfarecorps „Luctor et Erqergo" ten uitvoer gebracht, waarby, ziilks in tegenstelling met andere jaren, een bezoek aan het strand gebracht werd, waarmede een oude traditie in ere hersteld is. Jongen door motorrijwiel overreden. Bij het uitgaan van de school iri de drukke Voorstraat te Zaamslag ge beurde gisteren een vry ernstig on geluk. Het zoonye van de -heer L. K. kwam achter een geparkeerde auto vandaan en werd toen door :een pas serende motorrijder uit Zierikzee ge grepen. De iongen brak daarbij een arm en een been; hy moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De motorryder treft geen schuld. Betonnen wegdek door de kom van Breskens. 7 Maart zal door de Rijkswater staat worden aanbesteed het aanleg gen van een betonnen wegdek in de kom der gemeente Breskens. Hiertoe zal van de aanlegplaats van de Pro vinciale boot af een gedeelte nood weg worden aangelegd. De aanbeste ding zal worden gecombineerd met het maken van een' nieuw wegdek te Draaibrug. Advertentie F*-* W FOR QUALITY Leniging van nood! Loterij vrouwelijke handwerken voor stille armen. Een ouilo MKHdelburgM traditie herleeft! In 1888 utlelittcn vier dames een Lotery Vrouwelijke Handwerken met de bedoeling, daarnoede ieder jaar gelden bijeen te brengen ten bate vun de stille armen. Tot 1940, dus meer dan een eeuw lang, werd deze lotery ieder jaar gehouden, en ln 1938 weed deze lotery ieder jaar gehouden en ln 1938 werd liot h'onderdjarlg werd het honderdjarig bestaan feestelijk gevierd. Landbouwer ploegde kist met munitie om. Maandagmiddag omstreeks Vijf uur was de landbouwer A. Withagen Uit Bergen op 2óom in de polder nabij het viaduct van dè spoorlijn Bergen op Zöont Rilland aan net ploegen. Óp een gegeven moment konden <Te paar den niet verder trekken omdat zy iets voor de ploegyzers hadden ge kregen, De landbouwer dacht dat hét een groot brok steen was, maar het bleek een yzeren kist met munitie te zyn, waarin nog een paar duizend scherpe patronen zaten. De landbouwer waarschuwde dè politie, dié dé munitie op Zal laten halen dóór dó mijnopruiniingsdiénst. Voorlopig ploegt Withagen daar niet, want jé kunt nooit weten. Tydens de oorlog kwam het Wérk tot staan en ook na de bevrijding herleefde het niet, ten dele omdat het materiaal voor de handwerken niet verkrijgbaar was. Nu er evenwel duldeiyk is geble ken, dat in de Zeeuwse hoofdstad veie stille armen zijn, hebben de echt genote van de Commissaris der Ko ningin, mevrouw S. C. de Casem- I broot-van der Feltz, mevrouw Scho- rer-Tedlng van Berkhout, mevrouw A. L. Storm van 's Gravenzande-van Tcylingen en mevrouw J. van der Weel-den Heyer de lotery tot nieuw leven gewekt. Er zullen loten worden verkocht en op alle Middelburgse vrouwen wordt een beroep gedaan om prijzen, in de vorm van handwerken of an dere voorwerpen beschikbaar to stel len. Begin April zal in de Statenzaal te Middelburg een tentoonstelling van de prijzen worden gehouden, ter- wyi de verloting zal plaats vinden op 20 April, eveneens in de Statenzaal. De opbrengst zal ten goedé komen aan de Gem, Dienst Maatschappelijke Zórg en aan de Diaconieën van alle kerkgenootschappen, zodat één bil- ïyke verdeling gewaarborgd is. Het aantal loten, die verkocht wor den êi l.~- per stuk, zal duizend be dragen. Vermelding ve rdient liog dat de hoofdpryzen Vroóger gekocht weiden van de rente van enkele le gaten, waarover de Loterij kan be schikken. Deze rente zal daartoe echter thans niet mcejr voldoende «Ön, Mevrouw de CasembrJoofc verklaar de ons te hopen, dat de? Middelburg se vrouwen spontaan hfUn medewer king zullen verlenen en,, daardoor ln deze voor velen zo m oeilyke tijden de Lotery Vrouwelyko - Handwerken tot een overtuigend succes zullen mftken. J> Projectiel OMtpIoft te Middelburg. ERNSTIG ONG, EVAI. OP INDUSTRIE-T.ERBEfN. Gistermiddag is oj- p het Industrie terrein te Middelbur g naby de ruïne van de meelfabriek* - geval gebeurd. Mie* riek?, een ernstig on iric heer C. G. uit ..JiddelbUrg stoottat bij het demonte ren van senrot op- een projectiel, dat Zich tussen het y jzerafval bevond. Een ontploffing v^olgde, waarby O. ernstig aan benen e'm hoofd gewond raakte. Hij werd ov -ergebracht naar het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2