PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tegenoffensief van de Noordelijken in de richting Wondjoe In de eerste gevarenzone! BILT Kantlijn TWEE ZWITSERSE DORPEN ONDER SNEEUW BEDOLVEN LABOUR GAAT ACC00RD MET HERBEWAPENING DUITSLAND DE VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 37 Dagbiaa uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boei Adj W de Pagter. Hoofdreo G Baiüntyn Pl verv.: W. Leertouwei en B A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 3? ct per week i 4.55 p kw fr p p. 4.60 per tcw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 13 Febr. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 Ct. per mra. Minimum p. advertentie f 3.—, ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels i 1.— Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur VUssingen Walsti 58—60. tel 2355 4 Ujnen (b.g.g 2861 Of 2160). M*burg. Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, teL 2475 <b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Temeuzen BrouwerUstr. 2; Zlerlkzee N. Bogardstr C 160 tel 26. Weer een keerpunt in de strijd Zuidkoreanen overschreden de 38ste breedtegraad Ruim 50.000 man Chinese en Noord-Koreaanse troepen hebben Maan dag in de centrale sector een tegenoffensief ingezet en de oprukkende verbonden troepen teruggedrongen. Zy omsingelden vooruitgeschoven eenheden en dreigen thans door te breken naar de belangrüke stad Wondjoe. Ook in de Westelijke frontsector nam Maandag de tegenstand der Noordelijken plotseling toe. De verbonden troepen moesten hier on der zware vijandelijke druk terugtrekken op de Zuidelijke oever van de F n. De verbonden troepen, die tot 15 km. ten Westen en Noord-Westen van Hoengsong waren gevorderd, moesten na de eerste krachtige com munistische aanvallen op de stad terugvallen. Dinsdag bevond Hoeng- sc - zich nog steeds in handen der vi mdenen; de verdedigers staan ec r onder zware druk. Ook te Tsjipjong en in het gebied rondom deze stad houden de ver bondenen-stand tegen de aanval lende communisten, die in snel tem po versterkingen krijgen. Een woordvoerder van het Ameri kaanse leger verklaarde te Tokio dat vele colonnes der communisten de vleugels der verbondenen hebben omtrokken, door de geallieerde stel lingen zijn gesijpeld en wegversper- Attlee, de Engelse minister-presi dent, heeft wederom blijk gege ven, geen oorlogsavontuur te willen wagen voor en aleer de laatste middelen om tot een vreedzame op lossing te geraken zijn uitgeput. Sprekend voor het Lagerhuis zeide hij, dat de 38ste breedtegraad niet ten tweeden male overschreden mag worden, vóór de Verenigde Naties daar hun goedkeuring aan hebben gehecht. De Engelse premier heeft zich met die woorden tot tolk gemaakt van vele Europeanen, die reeds de eerste keer van oordeel waren, dat het over schrijden van de grens tussen Noord en Zuid Korea een ernstige fout was. Attlee zeide van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige situatie mogelijk heden biedt voor een vreedzame re geling. Als deze op eervolle wijze ver kregen kan worden, zonder offers en met de nodige garanties voor de zelf standigheid van Zuid Korea, is de agressie ongedaan gemaakt. En meer hebben de Verenigde Naties nimmer beoogd. De algemene verwachting is, dat de kabinetscrisis nu snel ten einde loopt. Hier en daar hoort men fluisteren, dat het wachten was op de afloop van het congres van de Partij van de Arbeid. De socialisti sche ministers zouden hebben willen vermijden, dat een kabinet met soci alisten aan critiek van het partijcon gres bloot zou staan nog vóór het voor de Kamers was verschenen. Gezien het feit, dat een snelle cri sisoplossing geboden was. willen wij dit niet voetstoots aannemen. Aan de andere kant kan men begrip hebben voor deze opvatting. Maar nogmaals: het gaat slechts om geruchten. Omtrent de samenstelling van het kabinet is nog altyd weinig bekend. Smallere basis, bredere basis, oude samenstelling? Niemand weet het. Zelfs is een falen van dr. Drees niet uitgesloten. Waarschijnlijk is het echter niet en wij houden het er op, dat wij binnen zeer korte tijd het nieuwe kabinet zien verschijnen, ver moedelijk met weinig mutaties. Vrijheid en Democratie" (V.V. D.) is verontrust door de - voortgaande verovering van de stad op het land; in Holland ver dwijnt het agrarische aspect'steeds meer en groeien de grote steden langzamerhand samen tot ontzaglij ke lawaaireservoirs „Meer dan de mens, die nog leeft en weet te leven in de wereld van het zwijgen, is de mens, voor wie het woordgezoem en het lawaai levensbe hoefte geworden zijn, vatbaar voor alles wat begrepen wordt onder het begrip massa-mens. Steden zijn men sen-ophopingen en zij zouden aan zichzelf ten gronde gaan, indien niet telkens weer duizenden van het plat teland er zich gingen vestigen. Zy, die het platteland verlaten, vrijwil lig, maar gedreven door het verlan gen naar betere studiegelegenheid voor hun kinderen, meer kansen op inkomen en promotie, naar uitgebrei der mogelijkheden om in aanraking te komen met het culturele leven, en zij die gedwongen gaan, omdat er voor hen geen plaats meer is op het land, zd allen brengen een offer, dat mogelijk reeds van te voren, dikwijls veel later in zjjn ware betekenis ge zien en ervaren wordt: het treden uit de wereld van het zwijgen. Slecht3 weinigen doen de stap terug; wat de stad eenmaal heeft, laat ze niet los. Er is in Nederland tekort aan land, er zijn geen mogelijkheden meer om een gezin te stichten en dan rest slechts één keuze: vertrekken. Naar de stad en zo men dat niet wil, dan naar een ander land. Dan emi greren! En emigratie betekent, dat duizen den en stellig zijn er velen onder met durf en pioniersgeest ons land verlaten en alzo niet meer deelnemen aan wat we zouden willen noemen het inbrengen van nieuw bloed in de steden". ringen in de rug der geallieerden hebben opgeworpen. Het is nog te vroeg om te kun nen zeggen of de communistische aanval in de centrale frontsector 't begin is van een algemeen offen sief. Zuid-Koreaanse troepen hebben aan het Oostelijk front in Korea de 38ste breedtegraad overschreden. De kapitooldivisie bezette Jangjang, 'n kuststad 8 km. ten Noorden van de breedtegraad. Functionarissen te Washington verklaarden, dat het hier om een „kleine tactische actie" ging. Op het hoofdkwartier van generaal MacArthur is ontkend, dat ooit op dracht is gegeven by de 38ste breedtegraad halt te houden. Het onmiddellijk doen van het beperkte geallieerde offensief" was het toebrengen van zo groot moge lijke verliezen aan de communisten. De breedtegraad kon niet als een belemmering hiervoor beschouwd worden. Reuter verneemt echter uit Was hington dat de Ver. Staten en En geland net erover eens zijn, dat er Frankrijk neemt represaille-maatregelen BEPERKTE BEWEGINGS VRIJHEID VOOR OOST- EUROPESE DIPLOMATEN. De diplomatieke vertegenwoordi gers te Parijs van Roemenië, Alba nië en Bulgarye, zijn op het Fran se ministerie van buitenlandse za ken ontboden. Hun is medegedeeld, dat met Ingang van Zaterdag mid dernacht, maatregelen zijn genomen ter beperking van hun bewegings vrijheid in Frankrijk bij wijze van repressaille voor beperkingen, die zijn opgelegd aan de bewegingsvrij heid van Franse diplomaten in de betrokken landen. Voor de diploma ten van Roemenië en Albanië zal hetzelfde strikte regiem als voor de Hongaarse diplomaten gelden. Oorlogscorrespondent in Korea gedood Jean Marie de Premonville, een 30- jarige oorlogscorrespondent van het Franse persbureau A.F.P., is Maan dag, toen hij een Amerikaanse pa trouille aan het centrale front ver gezelde, bij een actie om het leven ge komen. tegraad over te steken. Er zijn over deze kwestie besprekingen aan de gang tussen de twee landen. GEEN HOOP MEER. Pandit Nehroe, minister-president van India, heeft in het parlement verklaard, dat de Amerikaanse re solutie. waarin China als aanvaller werd gebrandmerkt, althans op het ogenblik een eind maakt aan elke poging tot onderhandeling of oplos sing van het geschil. „Wij hopen nog, dat de gebeurtenissen in de tussen de Ver. Naties overlég moet toekomst een betere wending zullen Tydens de viering van het Chinees Nieuwjaar in de Chinese wijk te New York brak brand uit in een der woningen op de vyfde verdieping van een huizencomplex. Mevrouw Saungs Wong en haar beide kinderen van vier en van vyf jaar, die een toevlucht hadden gezocht op een balconnetje, kon den met veel moeite door de brandweerlieden vla de door hen uitgeschoven ladders in veiligheid worden gebracht. De foto toont het moment, waarop mevrouw Wong een der kinderen aan een brandweerman over geeft (links) terwyi op de tweede ladder anderen wachten om haar en het andere kind te helpen. HUWELIJK MET OOSTERSE PRAAL Bruid van de Sjah droeg zilveren lamé-japon De Sjah van Perzië, Mohamed Ka- za, is Maandag in het huweiyk getre den met Soraya Isfrandiarl-Bakhtia- rim, de 19-jarige dochter van een hoogwaardigheidsbekleder. De plech tigheid werd naar Mohammedaanse ritus voltrokken in liet palcis tc Te heran. Men beschouwde het als een geluk kig voorteken, dat de stad en de omgeving met sneeuw bedekt waren, want wit is naar Mohammedaanse opvatting een gelukskleur. De huizen ln Teheran waren versierd met vlag gen en tapijten. Soraya is het meisje, dat de Sjah spontaan tot zijn vrouw verkoos toen hij een fotootje van haar had gezien. De bruid van de Sjah werd in een met goud ingelegde Rolls- Royce naar het paleis gereden. Zij droeg een zilveren lamé-japon. ont worpen door de Paryse modekoning Christian Dior, bezet met zesduizend diamanten en anderhalf millioen zil veren lovertjes en afgezet met twin tigduizend witte veren. Op uitdrukkelijk bevel mochten de dames op receptie en bal geen zwart, blauw, donkerbruin of groen dragen worden gepleegd alvorens strijd krachten bevel krygen met een sterke strijdmacht de 38ste breed- nemen, maar ik moet bekennen, dat de hoop op het ogenblik sterk ver flauwd is", aldus Nehroe. Alleen kerktoren zichtbaar „Witte Dood" eiste weer zeventien slachtoffers. De twee Zwitserse dorpen Alrolo en Frasco in de Kanton Tessino zyn ernstig getroffen door sneefewlawi- nes. Het lawaai waarmede de sneeuw massa op het dorp Aïrolo stortte, was als het geluid van een donder slag. By de dorpskerk kwam de la wine tot stilstand. Vele bewoners hadden het dorp- verlaten, omdat zij al tevoren waren fewaarschuwd voor de lawine, maar e sneeuwmassa's kwamen juist neer op een gedeelte, dat gewacht had. Verscheidene mensen konden worden gered, maar men heeft de hoop opgegeven om anderen, die vermist worden, te kunnen redden. De verdere ontruiming van het dorp is gelast. Het dorp Frasco werd volledig onder de sneeuw bedolven. Alleen de kerktoren bleef zichtbaar. Red dingsploegen hebben hier van de 16 bedolven mensen er tien kunnen red den. In verband met de geweldige sneeuwval is de spoorlyn tussen Airo io en Ambri versperd. Hierdoor werd de trein van Geneve naar ZUrich op gehouden. Te Tschamutt in Graubiinden zyn electrische leidingen en telefoonver bindingen door lawines vernield. Een deel van de plaats moest worden ont ruimd. Het dorpje Somen bij Bellinzona (in het Zwitsers kanton Tessino) is eveneens door een lawine getroffen. Er zyn echter geen slachtoffers te betreuren. De Zwitserse meteorologische dienst heeft bekend gemaakt, dat het lawinegevaar ten Noorden van de St. Gothard „critiek" is. SPAANSE ANARCHISTEN HADDEN VLIEGTUIG. Zij wilden bomaanval doen op residentie van Franco. De Franse"' veiligheidspolitie heeft beslag gelegd op een vliegtuig, dat door Spaanse anarchisten gebruikt werd om geld en personen beide lan den binnen te smokkelen. De vorige maand werden 29 Spaanse anarchis ten door de politie van Lyon gear resteerd na een overval op een post auto. Deze overval mislukte doordat twee politieagenten de zakken met 6 millioen franc, die zich in de auto bevonden, bewaakten. Eén der poli tiemannen werd bij een vuurgevecht gedood, de andere zwaar gewond. Uit het verhoor van één. der ar restanten bleek, dat de vereniging van Spaanse anarchisten een vlieg tuig tot haar beschikking had. Vol gens „Ce Soir" bestond het voorne men, met het toestel een bomaanval tc doen op een residentie van gene raal Franco te San Sebastian. Het plan zou echter te elfder ure opge geven zijn. De lawine te Airoio, nabij de St. Gothard, heeft zes personen het le ven gekost, onder wie twee vrouwen en twee kinderen. Verder waren er twee gewonden. Vier personen zyn nog bedolven; zij zullen niet meer ge red kunnen worden. De lawine te Frasco werd vooraf gegaan door een hevige sneeuwstorm, gepaard gaande met onweer. De ramp eiste zes doden. Bij een lawine in Onserone viel één slachtoffer. Het eerste kievitsei? De heer H. van Prooyen uit Dord recht heeft Maandag in een weiland onder dê gemeente Dordrecht een kievitsei (het eerste?) gevonden. De heer Van Prooyen is voornemens het ei aan de Koningin aan te bie den. Prinses Margriet in Kinderziekenhuis Voor observatie Prinses Margriet is voor enige dagen ter observatie in het Kinderzieken huis in Utrecht opgenomen in ver band met een onderzoek van de stof wisseling. Kabinetsformateurs spraken met ir. Staf. De kabinetsformateurs Drees en Van Schaik hebben Maandag in de middag een onderhoud van ongeveer een half uur gehad met ir. C. Staf, di recteur-generaal van de Landbouw. DOKTERS KENNEN GEEN SCHURKEN Proc.-Generaal staat sceptisch tegenover medisch rapport Tijdens de behandeling voor het Amsterdams gerechtshof van de zaak tegen, de 29-jarige voormalige onderwijzer uit Sneek G. M., die in eerste instantie door de rechtbank wegens diefstal van 100 spaargeld uit de vacantiekas der schoolkinde ren tot 3 maanden was veroordeeld persisteerde de procureur-generaai mr. J. Fabius by zyn eis tot beves tiging van het rechtbankvonnis, hoe wel ln een psychiatrisch rapport ge concludeerd werd, dat de verdach te verminderd toerekeningsvatbaar was en het opleggen van een voor waardelijke straf hier op zijn plaats was. Nog nooit heb ik een rapport van een dokter gezien, zo zeide mr. Fabius, waarin deze zegt: deze. man is een schurk. Iedere dokter zegt altyd dat niemand in de gevange nis thuis hoort. Om deze reden sta ik, wat sceptisch tegenover de me dische rapporten. Debat in het Lagerhuis Eerst echter nog veie besprekingen De voormalige Britse minister van buitenlandse zaken en plaatsver vangend leider van de Conservatieve oppositie, Eden, heeft Maandag by de opening van een debat over buitenlandse politiek in het Lagerhuis dc Britse regering verzocht, haar opvat tingen over Duitslands herbewape ning duideiyk uiteen te zetten. Eden betoogde, dat de Sowjet-Unie het initiatief genomen had tot herbewapening ran de Duitsers. De strijdkrachten van de voorma lige vijandelijke landen in Oost-Eu ropa, aldus Eden, waren veel uitge breider dan bij de vredesverdragen was bepaald. De regering had het recht en de plicht te verzoeken, dat de bepalingen van de vredesverdra gen worden nagekomen. De rege ring' diende deze positie ook te be schouwen in verband met „de toene mende bedreiging, die deze strijd krachten voor Joego-Slavië vormen". Autobus kantelde: drie gewonden Maandagmorgen reed een autobus uit Borger met 37 werklieden voor de N.O.-Polder van Assen naar Steen- wijk. Even voor Steenwyk moest de chauffeur van de bus uitwijken voor een tegenligger. De wielen van de autobus raakten de zachte berm. waardóór de autobus kantelde en in het water terecht kwam. Drie gewonden werden onmiddel lijk naar het Meppeler Diakonessen- huis vervoerd. President Truman heeft Maan dag het Congres verzocht goed te keuren, dat 2 millioen ton graan worden gekocht voor India, waar hongersnood heerst. VUssingen op papier paraat Het plan voor bescherming van de burgerbevolking is gereed Het plaatseiyk plan voor bescherming der burgerbevolking van Mis singen. welke gemeente in een aparte gevarenklasse is ingedeeld, kwam ul geruime tijd geleden gereed. Het is ter beoordeling opgezonden naar het Bureau Rampcnbestryding in Den Haag. Vlissingen behoorde tot de eerste gemeenten in Zeeland, die haar plan op papier hadden. Zodra de plannen van alle Zeeuwse gemeenten in Den Haag zyn ontvangen, kan een beslis sing. over de bescherming der burgerbevollting in Zeeland worden ver wacht. De vraag is nu maar, wat er voor de gemeenten, die hun wensen op dit gebied kenbaar hebben gemaakt, uit de bus zal komen. Naar w-y vernamen van de heer A. Rorye, hoofd van de burgeriyke verdediging van Vlissingen, zal binnenkort een contactvergadering gehouden worden met autoriteiteh uit Den Haag en de hoofden van de burgeriyke bescherming in Zeeland. De belangrijkste punten van het plan voor Vlissingen zijn: plaatsing van sirenes, inrichting hoofdcomman dopost, aanleg van een telefoonnet buiten het automatische net om, plaatsing van schuilkelders, inrich ting van geneeskundige hulpposten, indeling van meldingsposten, decen tralisatie van de brandweer en In richting van een noodziekenhuis. In het plan heeft men zich de op stelling van de sirenes gedacht op ongeveer dezelfde plaats als in de jongste oorlog. In totaal zullen er in de gemeente 10 sirenes komen. HOOFDCOMMANDOPOST IN HENDRIKSTRAAT. Het ligt ook thans in de bedoeling de hoofdcommandopost te vestigen in de voormalige brouwerij aan de Hendrikstraat. Lang heeft men ge piekerd over de plaats van deze post, omdat de Hendrikstraat niet centraal voor de gemeente gelegen is, maai de degel ykheid van 't gebouw, waar onder zich schuilkelders bevinden, heeft de doorslag gegeven. In geval van nood komt hier een permanente bezetting van personeel. Om op alle gebeurteiykheden voor bereid te zyn, is in het plan opgeno men de aanleg van een aparte tele foonaansluiting, een zogenaamd in ductor- net, buiten het automatische telefoonnet om. Hierop zullen o.m. aangesloten worden: stadhuis, wijk posten, woningen van kaderpersoneel der brandweer, gemeentewerken, po litic waterleiding, gasfabriek. P.Z. E.M., „De Schelde", Loodswezen, ha ven, geneeskundige hulpposten, alle dokters, een groot aantal personen van de technische diensten en voorts allen, die rechtstreeks met de lucht beschermingsdienst te maken heb ben. Enkele objecten krygen uit voorzorg dubbele aansluiting, zoals de brandweerkazerne en de waterto ren. Openbare schuilkelders zijn gecre ëerd op plaatsen waar gemeenlijk veel publiek aanwezig is: Hendrik straat. Bellamypark. Betje Wolffplein Nieuwe Markt, Station en bij de in- en uitgangen der stad. Zoveel mogelijk zullen bestaande bunkers worden gebruikt. GENEESKUNDIGE HULPPOSTEN. De gemeente heeft verschillende percelen op het oog voor het in richten van geneeskundige hulppos ten. In totaal zullen er zeven, over de stad verspreid liggende, posten ko men. Ook deze posten worden in tij den van nood regelmatig bezet. In dezelfde posten komen tevens E.H.B. O.-ploegen. Hierover zijn besprekin gen gevoerd met het Rode Kruis. Aangenomen wordt, maar daarover is nog niet beslist, dat de Rode Kruis- diensten by het uitbreken van oorlog in Vlissingen zullen biyven. Er komen ook z.g. meldingskrin gen. Wat in de Hendrikstraat in het groot gebeurt, gebeurt elders in de gemeente in deze meldingskringen op kleinere schaal. De brandweer wordt gedecentrali seerd, zowel wat materiaal als per soneel betreft. In het plan is opgeno men een belangryke uitbreiding van personeel en zeer veel materiaal is aangevraagd, waaronder ook dry- vend brandweer materiaal voor bin nen en- buitenhaven. In de jongste oorlog is het gebrek aan dryvend materiaal een duideiyk tekort geweest. NOODZIEKENHUIS MET 80 BEDDEN. Voorts wordt gerekend op de In richting van een noodziekenhuis met 80 bedden. Hiervoor heeft men het oog laten vallen op de voormalige Wil lem Hl-kazerne. Tenslotte vernamen wjj van de heer Rorye, dat in de komende zomer voor de leidende figuren by de bur geriyke verdediging een kadercursus gegeven wordt in kasteel De Schaf- felaar" te Barneveld. dat zoals bekend als stafschool is ingericht voor de burgerlijke verdediging. Er diende in deze zaak overleg ge pleegd te worden met Frankrijk en de Ver. Staten. Eden was van mening, dat tenzij Duitsland volledig deelnam aan de verdediging van Europa, er geen duurzaam gevoel van veiligheid in Europa zou kunnen zijn. Premier Attlee. die na Eden het woord voerde, zeide een militaire bij drage van Duitsland in het Atlanti sche verdedigingsstelsel noodzakelyk te achten. Het tijdstip, de manier en de voorwaarden, zouden echter nog heel wat besprekingen vergen. De regering had het Franse voorstel om tot een Europees leger te komen nog niet goedgekeurd. Het was onmogelijk, dat de Wes telijke bezettende mogendheden zich zouden terugtrekken, 'n ongewapend West-Duitsland als buurland van de Oostelyke zóne achterlatend. De enige andere weg was, Duits land toe te staan zyn aandeel te le veren in de verdediging van West- Europa. Dit zou alleen kunnen ge schieden met volledige goedkeuring van het Duitse volk. De Britse eei'ste minister achtte het nutteloos de Duitse herbewape ning op de voorgestelde viormogend- hedenconferentie los van alle andere kwesties te bespreken. „Wy pogen te verzekeren, dat de agenda m over eenstemming zal zijn met de werke lijkheid van het ogenblik", aldus Attlee. De premier verzekerde verder, dat reeds lang voor er sprake was van herbewapening een herziening van de vonnissen over Duitse oorlogsmisda digers was uitgewerkt. Enorme vlammen zee in Australië Achtste deel van staat Queensland door vuur bedekt. De twaalf afzonderlijke bosbran den, die reeds een week land in het Zuid-westen van de Australische staat Queensland woeden, zyn Maandagavond in elkander overge gaan, waardoor eert achtste van de staat door een reusachtige vlam menzee is overdekt. Het vuur woedt over een breedte van 190 km. Vele duizenden schapen worden vermist. Van de lucht uit is waargenomen, dat duizenden stuks vee en wild voor de vlammen uit renden. Men heeft reeds 700 dode kangeroes ge vonden. Een boer vertelde, dat hij het vuur zag voortbewegen met een snel heid van 53 km. per uur. Het maak te een lawaai alsof er een trein door een tunnel reed. In geen 50 jaar heb ben bosbranden zo'n omvang gehad. In de staat Washington (V.S.) en in Brits-Columbia (Canada) hebben meer dan 2000 mensen hun huizen moeten verlaten doordat rivieren bui ten hun oevers zyn getreden. IETS MINDER ZACHT. Weersverwachting, geldig tot he denavond. Koude ochtend met plaatseiy'k mist. Over het algemeen toenemende bewolking met voornamelijk in het Oosten van het land kans op enige regen. Matige Oostelyke wind. Iets minder zacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1