NIEUWS UIT ZEELAND n- Enschede beet in het zand tegen N.E.C. genda GESLAAGD SOLISTENCONCOURS IN BIERVLIET MAANDAG 12 FEBRUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WALCHEREN Middelburg Jaa.-vergaderitig „Kweekiust". Zaterdagmiddag hield in de Bogard- zaal te Middelburg de verèniging tot exploitatie van volkstuinen voor land- en lunbouw „Kweekiust" haar jaarvergadering. Na opening door de voorzitter, de heer Kleinepier, werden achtereenvolgens de jaarverslagen van de secretaris, de penningmeester en van de secretaris der grondcom- Uïissie voorgelezen. Daaruit bleek, dat de vereniging er financieel goed voorstaat en thans 226 leden telt. Op een enkele utzondcring na kon aan alle aanvragen voor grond worden voldaan. Er worden thans gelden ge reserveerd om in de toekomst door hekwerk enz. de volkstuincomplexen een beter aanzien te geven. De aftredende bestuursleden, de heren E. A. Bourgraaf, P. J. den Hol lander en A. Everaars werden by ac- clam?' e herkozen. Als gast was op de vergadering aanwezig de heer P. Visser, voorzit ter van het Algemeen Verbond van Volkstuinders. Deze zette in een kor te speech de voordelen uiteen van aansluiting bjj het Algemeen Ver bond. In de eerste plaats kan een landelijke organisatie beter bij de di verse regeringsinstanties de belan gen van de gezamenlijke volkstuin ders behartigen. Dat is een belang rijk punt nu door de bevolkingsaan was in ons land de grond steeds schaarser wordt In de tweede plaats krijgen de aangeslotenen bij het A. V. v. V. maandelijks een blad toege stuurd „De Volkstuinder" met tal van nuttige practische wenken. Verder hebben alle leden recht op korting bij inkoop by een bepaalde firma- De kosten van het lidmaatschap zijn 2.25 per jaar. Alleen toetreding van een gehele vereniging is moge- lyk; het Verbond kent geen individu ele leden. Er kwamen uit de vergadering bezwaren naar voren tegen aanslui ting van „Kweekiust." Enkelen achtten het onjuist, dat men gedwongen zou zijn bfl de ge noemde firma in te kopen om van de korting te kunnen profiteren Aangevoerd werd ook. dat de si tuatie in Zeeland anders is dan in het Westen van ons land. waar de volkstuinen soms tevens dienen als recreatie-oorden. In Middelburg is voor het verkrijgen van land steeds de volle medewerking ondervonden van de autoriteiten. De beslissing over al dan niet aansluiten zal voorlopig worden aangehouden. Na afhandeling van de agenda hield de heer S. K. Phaff, technisch ambtenaar van de Plantenziektekun- dige Dienst, een met aandacht ge volgde causerie over aardappelmoe heid en ziekte bij diverse groenten. De heer Phaff besprak uitvoerig het ontstaan van het aaltje, dat de aardappelmoeheid veroorzaakt en de methode om de ziekte afdoende te bestrijden Dit kan slechts door een vruchtwisseling van één op drie Andere middelen zijn te kostbaar of blijven zonder resultaat. Op de belangwekkende lezing, die werd toegelicht met lantaarnplant jes, volgden nog een aantal vragen, die de spreker de gelegenheid ga ven op enkele punten nader in te gaan. TERAARDEBESTELLING BEDRIJFSLEIDER EN PROCURA TIEHOUDER „VITRITE". Onder grote belangstelling werd Zaterdagmiddag op de alg begraaf plaats te Middelburg het stoffeluk overschot ter aarde besteld van de heer C. N. v. d. Peyl, in leven be drijfsleider en procuratiehouder der' NV „De Vitrite Fabriek" te Middel burg Vertegenwoordigers van dt Phi- lips-fabrieken. het bijna voltallige ambtenarencorps der Vitrite vele an dere personeelsleden en e°n aantal vrienden bewezen de overledene de laatste eer. Nadat een familielid aan het graf een oersoonink woord had -esproken schetste de heer B A. Hïsvelink, di re* leur van de Vitrite. namens di-er- tie- en commissarissen oe beminnelijke persoonlijkheid en de grote energie en werkkracht van wylen de beer Van der Peyl. wiens verscheiden een grote leegte achterlaat Spi. richtte troost woorden tot weduwe, zoon en ver dere familieleden. Voorts werden aische uswo-.rden gesproken dooi ir Van Canellen na men. het Phj'lps concern de hee, Groenemans als "o'lèga. dt hee» W A. den Hollander, nrur- rs aile bei-rb te.i en de ne-M l'. vl» i»,ne. vou "lit ter van de Personeelsraad. Hierna las ds. P. J. van Voorst Vader mige gedeelten uit Romeinen 8, en bad her Onze Vader De enige zoon dankte voor de laatste eer, zijn vader ocwe zen. Voor de Judo-examens slaagde Zon dag te Bergen op Zoom voor de gele band, de heer M. Ie Conté uit Goes. MIDDELBURG. Vandaag: Schuttershof: Verkoopcursus. 8 uur: Electro: Episode (18 j.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Geheime diensi in actie I, 8 uur. Morgen: Schuttershof: Ledenvergadering „Uit het volkVoor het volk", 8 u.; Electro: Springtime in the rockles, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: C.F.A „Zeebonken". 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De gevaarlijke leeftijd", (18 jr.), 7 en 9 uur; Luxor. „Vreemde ontmoeting". (18 j.), 8 uur: Concertgebouw :Ned. Volkstoneel - „Evr Bonheur", 8 uur. Morgen» Alhambra: „Met voorbedach te rade", (18 j.l, 7 en 9 uur; Luxor „Wilde vaart op Kaapstad", (18 j.), 8 uur. LANGE VIELE-BUITENBRUG WEER BERIJDBAAR. De Langeviele-buiten brug te Mid delburg is, na enige tijd voor liet ver keer afgesloten geweest te .iijn, weer in gebruik genomen. De rijweg is vv- breed, evenals de bocht bij het Dom- burgse schuitvlot, hetgeen voor het verkeei een verbetering bete ként en de veiligheid op deze plaats zeker ten goede komt. VÖOK DE BLINDEN. Zaterdagavond werd in „Mercu rius" te Middelburg een feestavond gegeven ten bate van de Stichting „Blinden geleideionds voor Wolfs honden". De bijeenkomst werd ge opend door de Rotterdamse artist Paul Duval, waarna de voorzitte» van het fonds een korte propaganda rede uitsprak. Het verdere deel van het programma werd verzorgd door het Arbeiders Amateurs Cabaret, o l.v. Jack Wondergem, die, geholpen door de conferencier wim Pengelen Frits van der Meer en Jan Cosiln Jenny de Jonge een kinderballetje en enige andere medewerkers de talrij de aanwezigen enige uurtjes bezie hield. In de Dauze werd een tombola voor het goede doel gehouden en na de cabaretvertoning werd nog enige uurtjes gedanst op muziek van „The Rhvthme Swing Brothers". Vlissingen P.T.T.-REVUE. „Prettige Tijd Tegenwoordig*' was de titel van een revue, die Zater dagavond in een volle zaal van het Concertgebouw voor het voetlicht werd gebracht door leden van de sport- en ontspanningsvereniging van het Vlissingse P.T.T.-personeel. Het meeste succes in deze revue viel wel ten deel aan Ad. Bos, die met zijn accordeon voor de rhythmi- sche klanken zorgde. De bijval na zijn potpourri van „top hits" der laatste maanden dwong hem zelfs tot een toegiftje. Verder hadden ook De Wildy's, twee jongens met een gitaar, een belangrijk aandeel in het program ma. Zij zongen enkele liedjes en de gitaar-speler van het duo trad te vens als conferencier op. De sket ches, waarvan de eerste, „Gjjntjes" geheten, in letterlijke zin nogal wat stof deed opwaaien, waren van ma tig gehalte, maar dat lag meer aan de tekstschrijvers dan aan de spe lers. De heer Piet Post bracht, zjj het met behulp van Ad Bos, lang niet onverdienstelijk een solo ten gehore op een door hemzelf gemaakt orgel. De door een telegram ingeleide finale bracht alle medewerkenden op h?t toneel, waar hun door de voorzitter van de personeelsvereni ging dank werd gebracht voor de moeite, die zij zich hebben getroost, het publiek een prettige avond te bezorgen. Het P.T.T.-lied had toen de juiste stemming gebracht voor een gezel lig bal met „The Orpheans" als band. Meliskerke VERGADERING CHR. SCIIOOL. Te Meliskerke hield de Chr. school (hoofd de heer G. Beukelman) haar jaarvergadering onder leiding van de heer A. J. Huysman. Deze herdacht in zijn openingswoord het overlijden van de heer Jac. Geschiere, die veel voor de school had verricht. Het jaarverslag van de secretaris penningmeester, de heer P. Sinke, werd onder instemming der verga dering goedgekeurd. De heer L. Mat- thijsen werd in de bestaande be- stuursvacature gekozen. De ouder avond zal op 23 Februari worden ge houden. Tenslotte werd de bijeen komst door ouderling W. de Buck met gebed gesloten. O. en W -bouburg Aardenburg op eigen veld door R.C.S. verslagen (1-3) Aardenburg begon met enkele goed opgezette aanyallen en één er van resulteerde na ongeveer een kwartier in een doelpunt van links buiten Vermeulen. RCS zette daarop alle zeilen bij, met hqt gevolg, dat de Souburgers tot aan de rust In de meerderheid bleVen. 5 minuten voor de rust scoorde de linksbinnen van RCS de gelijkmaker en reeds twee minuten later maakte de mid- voor er 1—2 van. Na de hervatting was de thuis club weer in de meerderheid, maar RCr nam spoedig het initiatief over en toen de verdediging van Aarden burg een fout maakte, scoorde de linksbuiten van RCS het derde doel- nunt. Met deze 13 stand kwam het einde van een forse, doch spor tieve strijd. De Zeeuwer) liet kostbaar puntje In Biervliet. In een weinig aantrekkelijke wed strijd is het Biervliet gelukt de Zeeuwen een kostbaar puntje te ontnemen. Gezien het vertoonde spel, had de Zeeuwen zeker met een overwinning huiswaarts kun nen keren, maar de voorhoede ver toonde weinig doortastendheid. In deze wedstrijd werden door de doelman van Biervliet enkele over tredingen begaan, die beslist niet door de beugel konden. De zwak- leldende scheidsrechter had o.i. di rect moeten ingrijpen. Al direct zetten de Zeeuwen eni ge zeer gevaarlijke aanvallen op, die echter voorlopig door de Bier- vliet-achterhoede konden worden ge keerd De druk bleef aanhouden en doelpunten konden niet uitbleven. Na een half uur had W. Leijnse succes (01). Na de thee weer een sterk aan vallend De Zeeuwen en een verde digend Biervliet. Vtff minuten voor het einde, toen iedereen dacht, dat De Zeeuwen met de overwinning zou gaan strijken, liet doelman Bou- cherie door een verrassend effect «en tam balletje glippen. Wat De Zeeuwen ook probeerde, tot een overwinning konden de Vlissingers het niet meer brengen. Bij De Zeeuwen was Saman de besté sneler; bij Biervliet blonk back Wisse uit. UITVOERING U.D.l. In de Zwaan te Souburg gaf de gemengde zangvereniging „Uitspan ning door IrspanningJ voor de eerste keer onder leiding van de heer J. Machgeels, een geslaagde uitvoering. De avond werd aoor de voorzitter, de heer B. Reyerse, met een kort woord geopend, waarin hjj onder meer de zusterverenigingen verwelkomde. De uitvoering van de zangnummers stond op goed peil; de samenzang was eveneens goed te noemen. De so listen, mevr S. VertregtSchippers, mevr. N. CfosouwBuurman, so praan en de heer Jobse, bas kunnen op een behoorlijke prestatie terug zien. Aan deze uitvoering werkten voorts mee mej. M. A. C. v. d. V l- kere, piano en mevr. de Boer. orgél. Na een vry lange pauze, werd net toneelstuk „Waarheen...?" opge voerd. Zonder ook maar iets oan de prestaties van de andere spelers te kort te willen doen de vertolkin gen van alle rollen stonden op zeer hoog peil mag hier toch wel even de heer B. Reyerse afzonderlijk ge noemd worden, die zijn rol als Hof man de horlogemaker, bijzonder goed speelde. De medewerkenden mochten dan ook een welverdiend applaus in ontvangst nemen. De se cretaris, de heer J. M. Schroevers, sprak een slotwoord. Vrouwenpolder FEESTAVOND ADVENDO. De Christelijke Zangvereniging te Vrouwenpolder gaf haar eerste lus trumuitvoering. De voorzitter, de heer W. Vos, sprak een welkomst woord, waarna secretaresse en pen- ningmeesteresse haar verslagen uit brachten. De heer P, Corbijn gaf e;n overzicht van het verenigingsleven in de Afgelopen 5 laar op rijm. hetgeen zeer gewaardeerd werd. De heer J. Louwerse gaf een schets ..Gratis consult". Voorts waren er nog enkele schetsen, die zeer in de smaak vielen. Verder werd opgevoerd het t.onee'- snel in drie bedrijven StormeHand". Voor het militair tehuig in Middel burg werd f 18.75 gecollecteerd. Westkapelle .JAARVERGADERING KOLEXVERENIGING. Vrijdagavond hield de Coöp. Ko- lenveremging „Helpt elkander" te Westkapelle, in het café van de ge zusters Kaland haar jaarlijkse le denvergadering, onder voorzitter schap van de heer P. K. van Rooycn. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten, inclusief het batig saldo van 1949. bedroegen f 19.584,50 en de uitgaven 19.055 42. zodat er een goed slot was van f 509.08 Te vens was er een voorraad brandstof fen ter waarde van 2500. In totaal werd in 1950 320.510 kg. brandstof aangekocht. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. van Sighem, als bode geko zen de heer J. Brasser Wzïi. Men zal trachten een snaarfonds op te rich ten. Bij degenen, die hieraan deelne men. zal het spaargeld maandelijks worden opgehaald. BESTUUR KLEUTERSCHOq^. Tot bestuursleden van de kleuter school te Westkapelle werden be noemd de heren P. K. van Rooyen, J de Pagter Fzn., H. Hengst Pzn. en St. Gabriëlse. Ze hebben 1214 (willekeurige) burgers gevraagd wal. zij vonden van „Hel Ding". 1203 zeiden: Ik vond het geweldig spannend. 10 zeidenEen ernstige vorm van massale infantiliteit. 1 zei: Welk ding? Ik weet niet wat U bedoelt. Steekt U eens op. 't Is een beste sigaret. Bond Street! In alle ernst: Dé sigaret met de record (nazet I Oostkapelle VERGADERING L.J.G. Te Oostkapelle hield de afdeling L. J.G. haar eerste vergadering in 1951 in het café .,De Vriendschap", onder voorzitterschap van de heer J. Poppe Kzn. Na afdoening van notulen en ingekomen stukken verkreeg de heer Z. Poppe het woord. H(j sprak over „Het weidebedrff verdient ónze be langstelling". Spr. zette uiteen, hoe men weiland moet onderhouden, met stikstof, gier en stalmest om het ren dabel te maken. Hierop volgde een drukke bespreking. De heer W. van Liere besprak hierna nog de mais- teelt. Tenslotte werd besloten om de melkfilms te bezoeken. De voorzit ter dankte de sprekers en sloot deze leerzame avond. Scheepvaartberichten Vllasingen aangekomen. 9 Febr.: White- brook van Port Jerome. Sottern van Antwerpen. Koningin Juliana van Gent. Neste van Antwerpen. 10 Febr.: Baldrian van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen. 9 Febr.: Ampenan van Bremen. Westland van Londen. Willemstad yan Plymouth. Ban- ka van Par, Gruno van Fowey. 10 Febr.: Averdljk van Rotterdam. Breda van Azo- ren. Uitstekende prestaties van de Zeeuwsch-Vlaamse muzikanten. Uit geheel Zeeuwsch.Vlaanderen waren Zaterdag muziekliefhebbers naar Biervliet gekomen, waar door de Bond van Muziekverenigingen In Zeeuwsch- V'aanderen een sollstenconcours was georganiseerd. De ruime gymnastiek zaal van de openbare lagere school was veranderd In een concertzaal en bleek zowel wat aceoustiek als ruimte betreft bijzonder geschikt voor het doel. Waarderende woorden van de jury. Alvorens het concours een aanvang nam sprak de burgemeester van Biervliet, de heer A. P. Kostense, het bestuur, solisten en belangstel lenden toe. Spieker betuigde zijn vreugde, dat dit jaar het concours in Biervliet werd gehouden. Het is een goede gewoonte deze concoursen bij toerbeurt in verschillende gemeen ten te houden, omdat hierdoor het muziekleven in de dorpen op een ho ger niveau wordt gebracht. De Bond van Muziekverenigingen vervult daarmede een cultureel belang van de eerste orde. Burgemeester Kos tense bracht tenslotte dank aan de solisten, die er niet weinig toe bij dragen de naam van Zeeuwsch- Vlaanderen hoog te houden. GOEDE ORGANISATIE. De voorzitter, de heer P. A, Ocké uit Hoek, bracht dank aan het ge meentebestuur en de muziekvereni ging van Biervliet voor de goede or ganisatie, waarna met de afwerking van hel programma werd begonnen. Was de deelname ditmaal niet zo groot als andere jaren, de prestaties stonden daarentegen op een hoog peil en er werd bijna uitsluitend gespeeld in de hogere afdelingen. Verheugend was het aantal jongere solisten. Als jury trad op de heer P. van Meever uit Rotterdam, vooraan staand lid van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfarecorpsen, tevens componist en orkestleider. Als»bonds- pianist fungeerde de heer Jasper An- thonisse uit Biervliet. Tot Iaat in de avond werd er gemusiceerd, onder broken door een korte pauze, waarin 2 achtjarige tambours uit Biervliet, n.l. Jantje Anthonisse en Camicltje de Krijger, beiden ir. keurig uniform, een nummertje trommelen weggaven, waarmede zij groot succes verwier ven. Alvorens de prijzen door de burge meester van Biervliet werden uitge reikt verklaarde de heer van Meever zeer getroffen te zijn door de gele verde prestaties. Vergeleken bij het concours, dat drie jaar geleden te Kloosterzande was gehouden, bleek het peil sterk vooruit gegaan. Het gepresteerde bestempelde de heer van Meever met goea, zeer goed tot voortreffelijk. „In mtjn langdurige loopbaan als musicus heb ik", aldus dit jurylid, „nog nimmer een cou- cours meegemaakt met zulke presta ties". UITSLAGEN. Derde Afdeling:- A. J. F. Maes, Hulst, tuba. 48 p.. Ie pr J. 't Gilde, Hoek. trombone, 44 p.. 2e prijs; mej. Janny van Hoorn, Axel, trompet, 42 p., 2e prijs. Eerste Afdeling: W. J. Robijn, Zuidzande, piston, 50 p., Ie prijs; P. W. de Jonge, Schoondijkc, aito. 52 p., Ie prijs; mej. Saartje Wage, Zuidzan de, altsaxophoon, 48 p., Ie prijs; L F. VERRASSENDE UITSLAGEN IN OOSTELIJKE KLASSE B.V.V. klopte Longa-ploeg Van de 5 leiders boekte slechts D.W.S. puntenverlies. In het Noorden spitst de stryd om de bedreigde plaatsen zich meer eii meer toe. In I B werden vreemde uitslagen genoteerd. De drie kopploegen boekten verlies, waarvan NEC profiteerde en zich nadr de tweede plaats opwerkte. In I C kwam Blauw Wit weer in het goede spoor. In het Zuiden vergrootte BW zijn voorsprong door de nederlaag, welke NAC tegen Em ma opliep. PSV kwam juist met de hakken over de sloot, maar hand haafde daardoor zyn fraaie positie. EERSTE KLAS A. Door een verdiende overwinning op Zwartemeer heeft HSC zich van de onderste plaats kunnen .werken. Deze is nu in handen van Zwolsche Boys. De Zwollenaren konden het te- feh Be Quick niet bolwerken al adden ze qua spel wel een puntje verdiend. Intussen is er nu volop spanning aan de staart. Vooral nu Velocitas de beide punten naar Leeuwarden zag gaan. Frisia en GV AV deelden de punten. Go Ahead werkte zich wat vaster in de kop groep door een royale overwinning op Achilles- Heerenveen had het te gen het bezoekende Sneek niet ge makkelijk, maar uiteindelijk werden de punten toch ook nu weer binnen gehaald. De stand is hier Heerenveen Be Quick Leeuwarden Go Ahead Frisia Sneek GVAV Zwartemeer Achilles NSC Velocitas Zwolse Boys 15 14 0 1 16—19 2 4 20 38—29 9 0 5 18 38-34 8 1 5 17 28—26 5 4 5 14 30—21 7 0 7 14 33—27 5 3 6 13 27—24 5 3 6 13 22- 29 5 2 8 12 22-36 3 2 10 8 22—40 2 4 9 8 19—44 3 19 7 18-34 15 14 14 14 14 14 14 15 15 15 13 EERSTE KLAS B. Wagenlngen liet op eigen terrein een lelijke steek vallen tegen de heg- kensluiters Hengelo. Jammer te meer nu DWS tegen de Ensch. Boysv in een wedstryd welke geheel door de sterke verdedigingen werd De- heerst, het niet Verder kon brengen dan een puntloos gelijk spel. Dit was niét de enige verrassing, want ook Enschede beet in het zand tegen N EC., dat door beter technisch spel de zege volkomen verdiende en nu een bedreiging voor DWS gaat vormen. AJax deed het tegen 't Gooi nog slechter dan vorige week en verloor op eigen grond. Heracles had een productieve bui en stuurde AGOW met lege handen naar Apeldoorn te rug, zodat het gelyke spel van Vites se tegen DOS, hoe verdienstelijk ook, de Arnhemmers nog samen met Hen gelo aan de staart hield, getuige de stand DWS NEC Wageningen Enschede 't Gooi AGOW Ajax Ensch. Boys DOS Heracles Vitesse Hengelo 14 8 4 2 20 20—9 15 7 5 3 19 21—14 15 6 6 3 18 24—18 15 7 4 4 18 20—20 15 6 5 4 17 22—18 15 7 1 7 15 25—27 14 5 4 5 14 20—25 15 4 6 5 14 19—18 15 4 4 7 12 22- 23 15 3 5 7 11 18—26 14 3 3 8 9 22-23 14 3 3 8 9 15—27 EERSTE KLAS C. Blauw Wit keerde terug op het goede pad en nagelde KFC nog vas ter aan de laatste plaats. Er is voor de Kogers geen ontkomen meer aan. Ook voor DWV, dat zich door RCH liet kloppen, gaat het er bedenkelijk uitzien. SVV werkte zich naar de derde plaats door een overwinning tegen VSV. HDSC won de moeilijke wedstrijd tegen HBS. Het op volle toeren draaiende Haarlem maakte korte metten met De Volewyckers, die geen best seizoen doormaken. De stand luidt nu Blauw Wit RCH SVV Hermes DVS EDO ADO Haarlem HBS VSV Volewyckers DWV KFC 14 10 1 3 21 36—20 14 8 2 4 18 29—19 14 8 1 5 17 28-26 7 3 5 17 33-24 6 4 4 16 20 -20 7 1 4 15 20- 14 6 2 5 14 30-21 5 2 6 13 32- 27 6 1 8 13 18- 26 4 3 7 11 25—31 2 3 9 7 15—32 1 210 4 14—40 EERSTE KLAS D. TSC hield nog aansluiting door Feyenoord een punt te ontfutselen. Noad maakte aan alle Baronie-illu sies een einde. BW wist door zelf de lastige Longa-ploeg te kloppen èn door de NAC-nederlaag contra het toch wel uitstekend debuterende Em ma zyn voorsprong vergroten. De Rotterdamse derby bracht het over wegend sterker Sparta een verdiende overwinning op de Xerxanen. Wil lem II bereikte tegen het aanvanke lijk beter spelend RBC in drie minu ten een 30 voorsprong, waardoor het lot der Roosendalers werd beze geld. De stand is hier BW 15 10 3 2 23 35—14 Willem II 14 8 3 3 19 35—21 NAC 14 8 3 3 19 21- 17 Emma 14 6 6 2 18 35—26 Feyenoord 15 5 5 5 15 20- 22 Sparta 15 6 2 7 14 25—22 RBC 12 5 3 4 13 25-23 NOAD 14 4 5 5 13 20-21 Longa 13 4 4 5 12 18—11 Xerxes 14 4 2 8 10 30—39 TSC 14 3 3 8 9 17—36 De Baronie 14 1 112 3 12- 41 EERSTE KLAS E. PSV had alle moeite met Sittardia maar de punten kwamen toch ook nu weer by de leiders terecht. Eindhoven bleef goed volgen door van Maurits te winnen. Chevremont èn MW kun nen blij zyn met het gelijke spel, evenals trouwens Bleyerheide. Voor Helmondia lijkt er niet veel kruit meer gewassen. Maar voor de defini tieve bezetting der voorlaatste plaats een feit is, zal er nog fel ge streden moeten worden, getuige ae stand Jansen, Schoondjjke, tuba, 48 p., Ie prijs; I. J. v, d. Velde, Nieuwvliet, piston, 47 p., 2e prijs; J. Meertens, Hoek, tuba, 48 p., Ie prijs; D. P. Lu teijn, Zuidzande, trompet, 51 p., Ie prys; W. P. de Jonge. Schoondijke, piston. 44 p., 2e prijs. y Eerste Afdeling Duet: J. Bossand, Oostburg en J. Meyers, Sas van Gent, resp. trombone en tuba, 55 p., Ie prijs en 9e extra prijs. Afd. Uitmuntendheid: A. de Krij ger, Biervliet, bugel, 49 p., Ie prijs; J. Bakker, Axel, trombone, 52 p., Ie prys; G. de Krijger, Biervliet, alto, 54 Ie prys; D. J. Luteijn, Nieuwvliet, uba, 53 p.. Ie prijs; R. de Meijer, Biervliet, piston, 54 p., Ie prijs, 11e extra pry's; A. Luteijn, Zuidzande, bugel. 53 p., Ie prijs; H. van den Berge. Axel. tuba. 52 p„ le prijs; Kwartct-R. de Meyer, piston, A. de Kijger, bugel, D. Schilleman, trom bone, H. de Ruijsscher, tuba, Bier vliet, 57 p., le prijs met lof, 3e extra prijs. Ere afdeling: Joh. Meyers. Sas van Gent, alt-saxofoon. 57 p.. le prijs met lof; A. Wage. Zuidzande, trombone. 50 p., le pry's; P. Thomaes, IJzendy- ke, bugel, 55 p., le prijs, 8e extra prijs; J. Bossand, Oostburg, trombo ne, 54 p„ le prijs en 12e extra prijs; J. I. de Hullu, Nieuwvliet, piston, 56 o., le prijs. 7e extra prijs: A. P. v. d. Walle, Schoondijke, 57 p., le prijs met lof. 6e extra prys; C. de Smit. Uzendijke. Sax.-sopraan, 57 p., le nrijs met lof, 4e extra prys; A. van Meurs, Axel, trombone, 58 p., le prijs met lof, 2e extra prijs: A. v. d. Bos sche, Sluis, bariton. 55 p.. 1< nrijs, 10e extra prijs; mej. Saartje Faas, Biervliet, sax.-sopraan, 57 p., le prys met lof. 5e extra prys. Vaandelafdeling: J. Meijers, Sas van Gent, sax.-soDraan, 60 p., le prijs met lof en le extra prijs; P. A. v. d. Walle, Schoondijke. clarinet, 52 p„ le prijs. PSV Eindhoven WV 15 Chevremont 16 Brabantia 14 MW 15 Maurits 15 Sportcl. Emma 14 Bleyerheide 14 Limburgia 15 Sittardia 13 Helmondia 14 16 14 2 0 30 46—14 9 4 2 22 52- 20 7 3 5 17 35 26 6 4 8 16 27-32 5 4 5 14 22-19 4 5 6 13 24 25 3 7 5 13 28- 32 6 0 8 12 21- 32 3 5 6 11 12- 19 3 5 7 11 24-34 3 4 6 10 28—36 2 3 9 7 16—46 Zes Noorse vissers kwamen om het leven doordat hun vaartuig Zaterdagavond werd geramd door een Noors vrachtschip ter hoogte van Haugesund. Slechts één opvarende kon worden gered. KERKNIFÜWS TERAARDEBESTELLING Ds. F. J. v. d. ENDE. Onder grote belangstelling werd' te Kamperland Zaterdag het stoffelijk overschot van ds. F. J. v. d. Endu, emeritus-predikant van de Gerefor meerde Kerk te Kamperland, ter aar de besteld. Bij de groeve werd gesproken door ds. Radder. Gereformeerd predikant te Kamperland, die als tekst voor zijn toespraak had gekozen „De Here heeft gegeven, de Here heeft genomen, de Naam des Heren zij geloofd". Namens de familie dankte een neef van de overledene, ds. Ginhoven, voor de belangstelling. OP DRIETAL VOOR AMSTERDAM. Ds. G. A. Waaidenburg, vroeger Ned. Hervormd predikant te Nieuw en St. Joosland en thans te Emmer» Compascuum, komt voor op het drie tal, dat is opgemaakt voor een te ba- roepen predikant te Amsterdam-Wa tergraafsmeer. OUD-MIDDELBURGER BEROEPEN. De oud-Middelburger ds. D. van Swigchem, Geref. predikant te Haam stede, ontving een beroep naar Kam pen (vacature-ds. E. S. F. Nawijn). Ds. HOMAN TE HULST BEVESTIGD. In de Ned. Hervormde kerk te Hulst heeft ds. G. Jansema uit Zaamslag Zondagochtend de nieuwe voorganger, ds. Homan. bevestigd. Hij had als tekst gekozen: „Ik schaam mij het Evangelie van Christus niet". Ds. Ho- man, die o.m. in een drietal plaatsen in België predikant is geweest, werd destijds ook reeds in een gemeente op het Groninffcr land door ds. Jansema bevestigd. In de namiddag deed ds. Homan zijn intrede. Als tekst had hij gekozen; „ik zoek Uw aangezicht Here De aier.st werd o.a. bijgewoond door burgemees ter B. Truffino en de gemeentesocre- taris, de heer F. van Denderen, veie predikanten uit de kring Terneuzen, vertegenwoordigers van de classis IJ2endijke, een dominé namens de Noord-Belgische protestanten, de vroe gere voorganger te Hulst, ds J Her- manides, de consulent, ds. P. J. Pen- nings uit Axel en kerkbesturen uit de omgeving Aan het einde van de dienst sr.rak ds. Homan de gemeente toe en bracht dank aan ds. Pennings en ds, Herma- nides, aan de kring, de classis, kerk en gemeentebestuur, orgamste koste res en het zangkoor onder ieinir.g van de heer H. Wisse uit Zaamslag, dat een welkomstlied had gezongen, vervaardigd door mevr. S'oorvugcl. Ds. Homan beval zich aan m het "da gelijks gebed van de gemeente en zei- de te hopen op prettige wii.re te kun nen werken. Burgemeester Truffino zegde de medewerking van het ge meentebestuur toe en voorts werd nog gesproken door ds. De Vlugt uit Ter- neuzen namens de kring, ds. Herma- nides. ds. Pennings en de president- kerkvoogd, de heer A Bruijnoge. Na de dienst benutten velen de gelegen heid om de nieuwe voorganger de hand te drukken. AFSCHEID Ds. DE BRÜIJN. Na vijf jaar de Geref. Kerk van Krabbendijke gediend te hebben, nam ds. P. de Bruijn Zondagmiddag af scheid van deze gemeente. Als tekst had ds. de Bruijn geko zen Jesaja 25 68. Op verzoek van de scheldende le raar w erden geen toespraken gehou den. Onder de aanwezigen bevonden zich enkele ringpredikanten, alsmede burgemeester J. Vader en de gemeen tesecretaris H. Bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3