NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN FIETSER VEROORZAAKTE ERNSTIG ONGEVAL ZATERDAG 10 FEBRUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verplichte Voorjaars- Stierenkeuringen. In de Komende sveken zullen door de Prov. commissie voor de Bevordering van rijkswege van de veefokkerij in Zeeland, wederom de verplichte vóorjaarssUéren- keuringen worden gehouden. Hiervoor is het volgende programma opgemaakt: 19 Fehr.; Breskens, Hoofdplaat. Bier vliet. IJ zen dyke. Waterlandkerkje. 20 Febr. Schoondijke, Zuid2ande. Caa- zand. Retranchement. Nieuwvliet, Groent 21 Febr. St. Kruis. Eede, Aardenburg Sluis. Oostburg. 23 Febr.. Souburg. Koudekerke, Blggi- kerke, St Janskerk (Zoutelande), Me- llskerke, Aagtekerke, Domburg, Westka pelle. 27 Febr; Middelburg. St. Laurens. Se- rooskcrke, Grijpskerke, Ooslkapeile Vrouwenpolder Veere. Gapinge. 28 Febr. Kortgene, Kamperland. Wis- sekerke, Colijnsplaat, Kats. Wolfaarts- dijk. Kattendijke. Wemeldinge. 2 Maart: Kleverskerke, Kloet Inge, Yer- sckc. Krulnlngen, Krabbendijke. Schore Kapelle. 6 Maart- Goes, "«-Gravenpolder, öoeae icenskerke. Kwadendamme, Baarland en Oudelande. 7 Maart N.- en St. Joosland, Lewe- dorp, s-Heerenhoek, Borssele, Driewe gen, Ellewoulsdijk. 9 Maart: 's-Heer Arendskerke, Hem- kenszand. Sinoutskerke, Nisse, Ovezande 12 Maart- St. Phllipsland, Brulnlsse, Sli Jnnsland, Nleuwerkörk, Ouvverkerk, Zie- rlkzce, Kcrkwerve, Seröoskerke 13 Maart: Burgh, Haamstede, Renesse Ellemeet, Brouwershaven, ZOnnëmalre, Noordgouwe, Dreischor. 16 Maart: Tholen, Poortvliet, Scherpe- nisse. St. Maartensdijk. Stavenlsse. St Annaland, Oud-Vossemeer. 19 Maart. Philippine, Hoek, Terneuzen. Zaamslag, Rapenburg. Hengstdijk. Osse- nlsflc. 20 Maart: Rloostefzande, Lamswaarde. Graauw, Nieuw-Namen, Clinge, Hulst. St Jansteen. 21 Maart: Koewacht, Axel, Zuiddorpe. Overslag. Westdorpe, Sas van Gent. Middelburg VERANTWOORDING COMITé TOT AANBIEDING VAN EEN GESCHENK DER BURGERIJ Het comité, dat g..lden heeft inge zameld voor aankoop van een ge schenk der Middelburgse burgerij aan het gemeentebestuur b\j de inge bruikneming van het gothische Stad huis-gedeelte, zond ons een verant woording. In totaal werd ingezameld f 5.618,85. Dit bedrag werd als volgt besteed: drukkosten, tractatie kinde ren, die collecteerden, porti, papier en schrijfloon 501,85; aankoop kroon en tapijt voor de Trouwkamer van het Stadhuis 5.117. WERKPLAN GYMNASTIEK VERENIGING ..ACHILLES" OPGESTELD. In het Nederlands Koffiehuis te Middelburg hield de gymnastiekver eniging „Achilles" haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer K. de Vries, zei in zijn openingswoord, dat „Achilles" een druk jaar achter de rug heeft, maar dat het een goed jaar is geweest. Hij bracht de directeur, de heer J. A. Bal, hulde voor diens activiteit in het belang der vereni ging en bood een enveloppe met in houd aan Nadat de notulen der vori ge vergadering waren goedgekeurd, gaf de secretaris, de heer J. A. Bal. z,ijn verslag over 1950. De heer Bal wees op de goede onderlinge samen werking en op de vele offers, die vooral de leiders zich hadden moeten getroosten om de belangen de vereni ging te dienen. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Het overzicht van de penningmees ter, de heer J. Geers, gaf blijk van een goed financieel beleid. Deze dank te de Joden voor het in hem gestelde vertrouwen. De kas werd in orde bevonden. In de kascommissie werden benoemd de heren D. Julianus en J. Heystek en mej. Hoogesteger. De begroting voor 1951 werd goed gekeurd. In het bestuur werden de periodiek aftredende leden, de heren K. de Vries, C. Hulstaert en A. Koo- man en mej. M. Schoolmeester, her kozen. Tenslotte ontvouwde de secre taris het werkplan voor 1951. Van di verse verenigingen zijn uitnodigingen FILMS VAN l)E WEEK Een menselijke speelfilm. De gevaarlijke leeftijd (That dan gerous age) van Gregory Ratoff. Een pakkende, menseiijKe film ovei een advocatenvrouw, die haar echt genoot hoog acht, doch door hem wat verwaarloosd wordt, waardooi 7.\j gedreven wordt naar een hopeloze liefde voor een jongeman. Deze wordt bovendien aanbeden door haar doch tertje. Een vierhoeksverhouding dus. die op zichzelf niets nieuws brengt en die ook weinig verrassend eindigt, maar door een voortreffelijke rolbe zetting tot één der interessantste en boeiendste speelfilms van de laatste maanden werd. Vooral het spel van Myrna Loy, die een bijzondere gave creatie maakte van de ouder worden de advocatenvrouw, ontroerde sterk Myrna Loy, Rogei Livesey, Peggy Cummins. Richard Green. (Alharri- bra, Vlissingen en Grand-theater, Goes). Episode (All this and heaven too) van Anatole Litvak. Een naar de bekende roman van Rachei Field gemaakt, super-roman tisch melodrama over een gouvernan te, protégé van een baron, die haar in een schandaal verwikkelt, wanneei hij zijn hysterische vrouw vermoordt en daarna de hand aan zichzelf slaat Bette Davis heeft het type van het onderwijzeresje goed aangevoeld en weergegeven, doch het spel van Boyei als baron vonden wij magertjes. Ver der valt een goed kinderrolletje van Virginia Weldler op. Bette Davis Charles Boyer. Barbara O'Neill (Electro, Middelburg). Vreemde ontmoeting (In a lonely place) van Nich Ray. Humphery Bogart, die steevast rol len in betere sensatiefilms krijgt toe bedeeld. beschikt toch wel over een sterk acteertalent Ook van de impul sieve. onevenwichtige scenarioschrij ver Steele. die ten onrechte van een moord wordt verdacht, wist hü een persoonlijkheid te maken, die onze aandacht gespannen hield, totdat het woordje „Einde" op het doek ver scheen. Humphrey Bogart, Gloria Grahame. (Luxor, Vlissingen). Intrige In Noord-Afrika (Secret Service in Darkest Africa). Het eerste deel van een ouderwetse seriefilm over de strijd van een Ame rikaanse geheime agent tegen nazi potentaten in Noord-Afrika. Het doei van de film ig voornamelijk geweest de toeschouwers te onthalen op een eindeloze reeks spannende vechtpar tijen. Rod Cameron, Duncan Renaldo, Joan Marsh. (Schouwburg, Middel burg). binnengekomen, om deel te nemen aan uitvoeringen. „Achilles" zelf zal 2 en 3 Maart te Middelburg uitvoeringen geven. Op 6 April organiseert de ver eniging „Medioburgum" ter gelegen heid van haar jubileum, adspiranten- wedstrijden, waaraan men waarschijn lijk zal deelnemen. „Achilles" zal vermoedelijk ook aan de gymnastiekfeesten te Eindhoven meewerken. Verdêl" vermeldde het werkplan o.m. nog een turndag te Goes ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van „Volharding" en een gymnastiekmanifestatie van „Medio burgum" op 30 Juni, een avondfeest van deze vereniging op 29 Juni, de stedonontmoeting Middelburg—Amers foort en de ontmoeting Folkestone— Middelburg. De signaalafdeling zal medewerken aan de Beneluxronde. TONEELMIDDAG VOOR BEJAARDEN Bijna 300 bejaarde Middelburgers hebben zich Vrijdagmiddag in de Schouwburg kostelijk geamuseerd met het toneelspel „Als de klok waarschuwt", dat de toneelgroep van de Personeelsvereniging der gemeen te Middelburg belangeloos voor de oudjes opvoerde. Men speelde op uit nodiging van het damescomité, dat zich oegevert de Middelburgse ouden van dagen van tijd tot tijd een gezel lige ontspanningsmiddag aan te bie den. Na afloop dankte mevrouw Don de executanten namens 't dank bare publiek en bood het gezelschap een prachtige taart aan. OOGST VAN DE STRAAT. De Commissaris van Politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 31 Januari tot 7 Februari aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven, de volgende voorwerpen, welke terug zijn te bekomen des Zaterdags tussen 19 en 20 uur Herenrijwiel, .bruine portemon- naie, rechterwant, bruine ceintuur, rood wit kinderwantje, ballpointpen, hulssleu tel, grijs met rode want, kinderzakdoek, rolletje Belgische munten, rode kinder- want, zaklantaarn, bril, huissleutel, rode portemonnaie, hondenpenning no, 248, glacé dameshandschoen, 2 sleutels aan touwtje, etui met postzegels. Bij particulieren zijn de volgende voor werpen terug te verkrijgen (adressen bu reau van politie): Witte overall, bruine ceintuur, grijze shawl, beige kinderhand schoen, hangertje, snoer parels, mantel band, witte want. blauwe alpino muts, bruine portemonnaie. donker bruin kin derwantje. beige alpino muts. step met luchtbanden, zwarte dameshandschoen, knot wol met breinaalden, zwarte sok. paar grijze wanten, kinderwani. kirider- portemonnale, ballpointpen, rood geblokt kinderwantje, slinger van aardappelsor teerder. muhtbiljet van 1 gulden, sleu tellampje. muntbiljet van 1 gulden, zak- kam in étui, actetas, grijs klnderwantle en wit zakje, knipmesje, zwarte motor handschoen, 4 boekjes en 2 schoolschrif ten, zakje met gymnastiekschoenen, ver stelbare sleutel, rode kinderwant, grijze want, zilveren armband. AFLOOP VERKOPING. Notaris mr. P. W. Meylink te Mid delburg verkocht publiek in het No tarishuis aldaar een huis en erf aan de Verwer ij straat 39 aan G. Valk te Middelburg q.q. voor i 1700.— Vlissingen VERGADERING V. C. VLISSINGEN. De V. C, Vlissingen kwam In alge mene vergadering bijeen. Dé twee voornaamste punten, de verkiezing van een voorzitter, noodzakelijk ge worden door het om gezondheidsre denen aftreden van de heer Aersseüfl en het aanvullen van de elftalcom missie, konden niet beslissend worden afgehandeld. Tenslotte werd besloten, dat de heer A. Rorije voorlopig het voorzitterschap zal blijven waarne men, terwijl ook de elftalcommissie tot de volgende vergadering incom pleet zal blljVèfi. St. Laurens FILMAVOND Voor de afdeling St. Laurens van de Stichting voor de Landbouw werd een filmavond gegeven. De heer Arendse sprak eén inleidend woord, waarna de heer de Vrie sprak over de teelt van voeder- en suikerbieten en mais. Vervolgens werd de film „Van zaad tot suiker" vertoond. Verschillende vragen werdén be antwoord. Een film over maisteelt wordt binnenkort verwacht. De voor zitter der afdeling, de heer M. Gilde, sprak aan het eind een dankwoord. VLEESFONDS Het vleesfonds te St. Laurens hield zijn jaarvergadering in café Bloe- mendaal onder voorzitterschap van de heer J. Koole Jzn. Het was een buitengewoon gunstig jaar, want noodslachtingen kwamen niet voor Er was zodoende een batig saldo. Het aantal leden bedraagt 15 met 131 koeien. Uitbreiding is zeer wenselijk. De contributie bleef gehandhaafd op f 1.— LEZING IR. HE YB LOM Voor de afdeling Domburg van de Z.V.U. sprak Vrijdag ir. Th. Hey- blom over Perzië. Ir. Heyblom werd ingeleid door do voorzitter van de af deling jhr. ir. H. L. Bogaert. De heer Heyblom, die een jaar in Perzlë voor een Hollandse firma de leiding had bij de aanleg van een ha ven, vertelde onder welke moeilijke omstandigheden daar gewerkt-moest worden. Vooral de corrupte ambtena ren, de grote armoede van het groot ste deel der bevolking en de dicta toriale mhcht van de Sjah leverden grote moeilijkheden op. De arbeidende bevolking stelde echter geen hoge eisen. Zodra zij Iets verdiend hadden bleven zij rustig een paar dagen van het werk weg. Met enkele lichtbeelden toonde ir Heyblom het indrukwekkende berg land en primitieve uit leem vervaar digde woningen. Na de causerie dankte de voorzitter ir. Heyblom voor zijn interessante lezing. Koudekerke RODE KRUIS. Het Rode Kruis te Koudekerke be sloot het cursusjaar 1950 met een feestavond in het Verenigingsgebouw De cursus 1951 staat te beginnen, waarvoor nog enkele nieuwelingen zich kunnen aanmelden bij de heren P. J. de Potter en A. Osté. Burgerlijke Stand VLISSINGEN Geboren; Aart J. C., z. v. A. Klip en M. M. v. Vate; Marlus J. M., z. v. H. J. A. M. de Jong en J. F. M. Gussenho- ven; Andries, z. v. W. G. K. van der Hoofd en A. G. Boer; Johannes C., z. v. v. G. Baars en A. Venema; Valerie, d. v A. W. Schuil en A. Hoogesteger; Arle, z. J. Hamelinck en B. Mailen; Charlotte M., d. v. A. H. M. Grosfeld en A. P, A. Gazan; Jan, ,z. V. A. Puype en N. Tes- sers; Cornelius A., z. v. C. Lammers en A. Ypelaar; Johanna C., d. v. H. de Zeeuw en J. C. Loekemijer; Leuntje C„ d. v. J. Pieper en J. Brouwer; Gljsbert, z. V. A, I. Taüeman en M. A. de Winter; Rob, z v.. H. N. Schuurman en J. C. v. d. Zei; Bart, z. v. P. Vrolijk en C. Coppoolse; Cornells J., z. v. J. Jansen en M. M. den Outer; Andries D„ z. v., C. Koppejan en N C.. Lere; Abraham J. z. v. P. Theune en G. Marijs. Overleden: C J. Lameijn, 63 j.. wednr v. K. van Gemert; J. van Schalk, 84 j. we- duwn. v. M. Openneer. Gehuwd: C. Szymanski, 25 j. en I.. Meulmeester; P. C. Sonius, 63 j. en C. van Ruijven. 67 j. Ondertrouwd: H. L. van der Hout, 25 j. en M. Goedhart, 24 j.; W. Wasilezyk, 30 j. en C. Jansen. 19 j.; A. P. C. Snoeren, 29 j. en P. A. Cujé. 21 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen- K J. de PagterHouterman, z.; S. C. Baijens^Vergouwe, t,; J. Bil Franse, z.; J. de Visser—de Voogd, z.\ J. M. de WolfCornelisse. d. Ondertrouwd: R. Dik, 27 en T. M E. Schimmel, 20 J. Getrouwd: A. Marinissen, 52 j. en G. P van Eenennaam, 39 J.; VV Krufl. 28 J. en E. H. van den Berge, 23 j.; A. Bedet. 52 J. en J A. Walraven, 49 j.: P. J. van SlUtJS. 25 1. en C. P. Kaat. 23 j. Overleden: C. Florisse, 70 j. Tonldo 3 3 0 0 6 14- 7 EMM 3 10 2 2 12-18 Marathon 4 10 3 2 18-19 Dames: Olympus 4 2 2 0 6 17- 6 EMM 3 0 2 1 2 7-11 De Zeeuwen 3 0 2 1 2 5-12 AFDELING ZEELAND. Ie klasse dames: Marathon 6 6 0 0 12 16» 1 Hellas 2 5 3 117 8- 2 Tonido 5 2 12 5 7- 5 Walcheren 3 10 2 2 2- 6 Mar. 2 3 0 0 3 0 0-12 Volhard. 4 0 0 4 0 0- 7 le klasse heren: TOnido 2 5 3 117 14-11 Marathon 2 6 3 12 7 16-17 Hellas 2 3 2 0 1 4 17- 6 Hellas 3 4 2 0 2 4 14-11 Volharding' 3 10 2 2 3- 7 Olympus 5 10 4 2 4-18 2e Klasse dames: Olympus 2 5 4 0 1 8 25- 2 Hellas 3 3 2 10 5 6- 1 Walcheren 2 3 1113 3- 4 Hellas 4 4 112 3 3-15 De Zeeuwen 2 2 0 1 1 1 0- 1* EMM 2 3 0 12 1 2- 7* Marath. 3 2 0 111 0- 8* 2e Klas heren: Hellas 4 3 2 0 1 4 12- 9 Tonido 3 3 2 0 1 4 10- 6 EMM 2 4 2 0 2 4 20-13 Volharding 2 110 0 2 6- 2 Marathon 3 10 0 10 0-12 Hellas 5 2 0 0 2 0 4-13 De met gemerkte vereni] 'ingen krijgen 2 winstpunten in min( enng. Officiële publicaties MIDDELBURG LIJST VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kenhis, dat zij aan de lijst van instellingen van weldadigheid onder ru briek Hl hebben toegevoegd de Vereni ging voor maatschappelijk werk „Huma- nitas". Middelburg, 7 Februari 1951. HANDBAI De competitiestanden. 2e Klasse District Zuid. SCHAATSEN De loting bij de Wereld kampioenschappen. Voor de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats, welke van daag en morgen te Davos worden gehóuden, vond de loting plaats. De ze loting had voor de Nederlanders het volgende resultaat: 500 meter: 5e rit Wim van der Voort- Massez (België); 9e rit: Kees Broek - man-Holwell Engeland 5000 meter: 7e. rit: Huylebroeck België)-Kee8 Broekman; 10e rit: Musolmo (Italië)-Wim van der Voort. WIELRENNEN Ronde van Nederland niet door Zeeuwsch- Vlaandereti? Het bestuur van de wielerclub „W.S.C. de Sportvrienden" te Hulst, heeft besloten om. gezien de finan ciële consequenties geen medewerking te verlenen aan de Ronde van Neder land. Het bestuur van de Teraeu- zense wielerclub nam eenzelfde be sluit, zodat de Ronde hoogstwaa:- schijnlijk niet door Zeeuwsch-Vlaande ren zal worden geleid. Scheep vaartberlchfvrt Vlissingen aangekomen. 8 Febr.: Giovan ni van Rotterdam; Utrecht van Ant werpen; 9 Febr.: Pres. Roösèvelt vfln Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen. 8 Febr.: Fakir van Boston naar Brussel; Koningin Juliana van Rotterdam n. Gent; Casana van zee; Prima van Caen; Wolanda van zee n. Gent; Tero van Zuid-Amerika; Laagkerk van Hamburg; Jantje Eppiena van Odenzee naar Zeebrugge; Arkeldijk van Rotterdam; Batavier lil van Rotter dam. Vlissingen Vertrokken. 8 Febr.: Wim n. Stockholm; Utrecht naar Londonderry; Giovanni naar Antwerpen, Gepasseerd van Antwerpen. 9 Febr.: Maraat V naar Queensbourough. ZONDAG 11 FEBRUARI. Ned. Herv. kerk: Aagtekerke: 10 ds. v. Heerden. 2,30 ds. Theunissen, Arnemuiden: 10 en 6 dhr. Mulder, 2 ds. v. Woerden; Biggekerke: 10 dienst, 2 ds. Enker; Domburg: 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge: 2 ds. de Boer; Grijpskerke: 10 ds. v. Wihtèrswljk, 2.30 ds. v Höerdén; Kleverskerke: 2 ds. V. d. Wind; Koudekerke: 10 ds. Enker, 2,30 ds. v, Dyi, 10 JetigdK.; 't Zandt: 10 ds. v. Dijl, 7 dS. Ehker, 10.15 Jeitgdk,; Meliskerke: 10 en 2,30 dhr. Barnard; Middelburg: Oostkerk: 10 ds. v. Woerden, 7 ds, Don; Concert zaal: 10 ds. v. Voorst Vader; Barak wederopbouwkamp: 10 ds. Don; En gelse kerk: 9.45 cand. Don; N.- en St. Joosland 10 en 2.30 (H.D.) ds. Pijnacker Hordijk; O.- en W.-Sou- burg; 9.30 ds. Spijkerboer, 11 ds Oost hoek, 7 cand. ten Boom; Ooslkapélle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem: 10 en 2.30 ds. Muller; Sêrooskerke: 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Otte: St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Keijzer; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen: St. Jacobskerk: 10 ds. Hartjes, 5 ds. Sickesz; Engqjse kerk: 9.30 voof jóngeren; Havenciorp: 10 ds. Sickesz (H.D.); Noordèrkapei: 9.30 en 10.45 ds. Maas; Vrouwenpol der: 10 ds. de Boer; Westkapelle: 9.3Ö leesd., 2.30 ds. Oosthóek, 7 ds. Maas (Jeugdd.); Zoutelande :9.30 ds. Kloosterman, 2,30 ds. Wagenêr. Egiise Wallone: Middelburg: 10.15 dans 1 Egiise fflennonite: monsieur le Pasteur J. Risseeuw. Geref, Kerk. Arnemuiden 10 en 2,30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Pontier; Gapinge 9.30 ds. Meijer, 2 ds. Boon; Grijpskerke 10 leesd., 2.30 cand. de Nood; Koudekerke 9 30 ds. Elshout, 2.30 dr. Oussoren; Me liskerke 9.30 en 2,30 ds. v. Nes; Middelburg Hofplein 10 dr. Ousso ren, 2.30 ds. Veldkamp; Noorder- kerk 10 ds. Veldkamp, 5.30 dr. Ous soren; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg; Oostkapelle 10 leesd., 2.30 ds. Meijer; Seroosker- ko 10 en 2.30 ds. v. wou we; St. Laurens 10 ds. Soon, 2.3Ö ds. v. d. Schaaf; Veere 9.30 en 2 30 ds. ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 9.30 cand. de Nood. 2 ds. Elshout; West kapelle 2,30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 ds. Strating: Vlissingen (Doopsgez. Kerk) 4.45 ds. Strating. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 lees- diénst; Middelburg 9,30, 2 en 6 30 ds. de Wit; Oostkapelle io en 2.30 léesd.j Vlissingen 9.30, 2.30 én 6.30 leesd.; WéStkapelIe 9.30, 1 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk, Middelburg 10 leesd., 2.30 ds. v. d. Klis; Vllösih» gen 9.30 (H.A.) en 5,30 (Nabetr.) ds v. d. Klis. Ver. VrtJz. Hervormden, Middel burg 7.3Ö ds. Met2; Vlissingen 10.45 da. Metz. Evang. Luth. Gem. Middelburg 6 ds. Johannes; Vlissingen 10 ds. Jo hannes. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissihgen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgen). Vüb- singen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst, 4 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk.; Vrijdag 16 Fe bruari n,m. 8 Verwelkoming cadet ten; Vlissingen 10 heil. dienst, 3.30 ópenl. samenk,, 7.30 verlossingssa menk. o.l. v. kapt. Ranselaar. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer R. Gtippellng, arts te Vlissingen, Badhuisstraat 121. tel. 2190. Te Middelburg is te bereiken de heer J. Z. S. Pel. arts te Middel burg, Singèlstraat 20, tel. 2821. Te Veere, Sèrooskëfke en OóStkapélle is te bereiken dr. Reijnders Schilt, arts te Serooskerke, tel. K 1189212. Te Zoutelande, Westkapelle en Koude kerke is te bereiken de heer L. Sloos. arts te Koudekerke, tel. K 1185—231 APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Engerlng, Sin gel tel. 2224. Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2533. POLITIERECHTr. R MIDDELBURG. Brutale huisvredebreuk berecht. Een fruitkwekersknecht uit Schore, die in de avond plotseling de rijweg opreed, zonder dal het achterlichtje van zijn fiets brandde, veroorzaakte een ernstig verkeersongeval. Daar dit aan grove schuld te wijten was, stond hij Vrijdag voor de Politierechter te Middelburg terecht. Het ongeval gebeurde op 20 Octo ber van vorig jaar. De knecht, zekere J. v. d. V., kwam van de kant van Kapelie en fietste in de richting Goes. In de buurt van het viaduct ging hij, zonder uit te kijken, van het rijwiel pad af om de weg over te steken. Op dat moment naderde een motor en een botsing was onvermijdelijk. Mo torrijder, zowel als fietser werden te gen de grond geslingerd; de eerste liep een hersenschudding, alsmede 'n borstkas- en nierkneuzing op, ter wijl V. d. W. een hersenschudding, 'n gebroken sleutelbeen en enige hoofd wonden had. Voor de rechter gat hij toe, dat de aanrijding aan zijn schuld te wijten was geweest. H(J zou echter niet geweten hebben, dat zijn ach terlichtje defect was. Het vonnis luid de 25.of 10 dagen. Het boterde al lang niet tussen de families D. en P. aan d® 's Heer Hen- drikskinderendgk te Goes; om allerlei kleinigheden werd ruzie gemaakt. Op de avond van 3 December was vader D. In een slechte stemming, omdat hij had horen zeggen, dat P. onvriende lijke praatjes t ver hem verteld had. Om hierover opheldering te verkrij gen, drong hg maar liefst om half 12 tezamen mét 2ijn schoonzoon, zijn vrouw én zijn dochter de woning van P. binnen. P., die uiteraard van dit late bezoek niet gediend was, ver zocht het viertal onmiddellijk zijn wo ning te verlaten, doch dit gaf aan het verzoek geen gevolg en werd hand tastelijk. Gelukkig waB dc politie spoedig ter plaatse, waardoor een veldslag wesd voorkomen. C.D., dé aanvoerder, werd wegens huisvredebreuk veroordeeld tot f 25.- of 10 dagen, zfln vrouw, zijn dochter en zijn schoonzoon, de pakhuisknecht M. H„ ieder tot 15.of 10 dagen. MISHANDELINGEN De loondorsersknecht J. P. te Me liskerke werd veroordeeld tot f 50.— of 20 dagen, omdat hij de wachtmees ter der Rijkspolitie J. S. met een fles op het hoofd had geslagen, mej. S. E. M. G. te Goes bij verstektot f 25.- of 10 dagen wegens belediging van 'n 23 BIGGETJES IN AUTO VERSTOPT. (Van onze Brabantse correspondent) Vrijdag hebben kommiezen aan de grens bij Putte een goede slag gesla gen. Via één van de binnenwegen pro beerde'een Belgische auto' van ons land uit clandestien de grens te pas seren, maar stuitte op een controle post. De bestuurder deed of hij de weg kwijt was, doch een van de amb tenaren hoorde achter uit de auto een vreemd geluid komen. Bij onderzoek bleek, dat op han dige wijze in de auto één bergplaats was gemaakt, waarin maar liefst 23 levende biggetjes opeengeperst zaten. Auto, varkentjes en de twee vervoer ders werden meeger.omen naar hel gréhskantoor; beide laatsten werden in arrest gesteld. Geen artikelen meer in blik. In verband met een noodzakelijke beperking van het blikverbruik, is het van vandaag af verboden, artike len voor binnenlands verbruik, die in Nederland in blik verpakt zijn, op enkele uitzonderingen na. af te leve ren. Voorts is het verboden levens middelen in te blikken en in Neder land in blik verpakte levensmiddelen af te leveren. Deze verboden gelden in het alge meen niet voor producten, die voor export bestemd zijn, zoals geconden seerde melk en vleeswaren. Evenmin geldt het afleveringsverbod voor In blik verpakte, uit het buitenland af komstige artikelen. De nieuwe verbodsbepalingen tre den voor de fabrikanten in werking op 10 Februari, voor de groothandela ren en kleinhandelaren resp. 1 en 3 maanden nadien. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 9 Febr.- Andijvie 09-116. Rode kool 8—15. SaV Rooi 7—25. Boere kool 4—lo Spruiten 12—58. Kroten 6—11. Peen kg 4—5. Prei 8-15. Witlof 16—40. Harfst- rapen 5—10. Snyslö 98—137. Veldsla 26- 157. Fruit: Jonathan .47—59. Cox Orange P 87—61Goudreinetten 12—35. Golden De licious 35— 70. St. Remy 37—41 Gleser Wildeman 3554. Provisie peer 3338. AUes per 100 kg, bos of stuks. VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 9 Febr,: Groenten: Spruiten A 38—50. ld. B 24—37, id. stek 12-10. Witlof a 32—58, id. B 25. Veldsla 45—4» Pre: il ia. Boere kool 15—18. Koolrapen 1—2. Knolselder)} 5.50—8, allés pér 100 kg, bos Of stuks. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 Febr.- Prél 13—28: Rode kool 10—16. Uien 36; Sav. kool 7—22; Spruiten A i 41-78, ld. A 11 13—38; Nero A I 22—36. Kroten 6—8: Witte kool 6—10; Boere kool 6—13, alles per 100 kg. bos of stuks. COÖP. VEILING ROTTERDAM Groenten: Andijvie O.öi—0.08; Boeren kool 11.40-17.10; Kroten 9.20-10.40; rto de Kooi 7—13.70; Gele Kool 0—8 10 Groene Kool 0.08—0.19; Waspeen 0.15- 0.19! Grote Peen 2.80—6.80; Prei 0.13 - 0.17: Beider!) 8—10.50; Knolselderij 9.20- 19,90; Spruiten 0.14—0.49; Üten 2.10—5.60. Witlof 0.15-0.38. Appélen- BraiMéy Seedling 0.13—0.17; Goudreinette 0.20—0.40: Jonathan 0.31- 0.58; Laxton's Superbe 0.250.34. plaatsgenoot en de 22-jarige matroos F. J. w. van het m.s. „Samari" tot 3D.— of 15 dagen wegens diefstal van aan de Gasfabriek te Goes toe behorende steenkolen. De 40-jarige winkelier E. 8. te Ka pelle mishandelde zijn buurman P. K., omdat hü meende, dat deze zijn dochtertje aan het schrikken had ge bracht. Hi) had K. een blauw oog ge slagen. dat door dc Politierechter werd gewaardeerd op 15.De schiper J. M. uit Yerseke drong op tweede Kerstdag tegen het midder nachtelijk uur de woning van de heer M. aan de Damstraat aldaar binnen, om de zaak eens op stelten te zetten. Toen de zoon van M. verdachte, die tamelijk dronken was. gelastte het huis te verlaten, kreeg hij als ant woord een paar slagen tegen het hoofd. Bjj verstek werd de schipper veroordeeld tot 40.— of 20 dagen. Voor mishandeling had zich ook te verantwoorden de kapitein van de Prov. Stoombootdiensten W. J. de K. te Zierikzee die de 93-jarige anti quair J. K. aldaar bij een woorden wisseling een klap in het gezicht had gegeven. Dit kostte hem nu 20. of 10 dagen. DIEFSTALLEN Op 20 Nov. jj. bracht mevi. M. van D.-D.-uit Haamstede haar zoontje naar de kleuterschool. Bij het verla ten van de school zag zij aan de kap stok in de gang een gebreid mutsje en een paar wantjes hangen. Zij vond deze zo mooi, dat zij ze zonder meer mee naar huis nam. Naar ver dachte later verklaarde, hao zij dit gedaan zonder met de gevolgen reke ning te houden. Die gevolgen waren: 20 of 10 dagen. De los werkman D. H. uit Goes had zich schuldig gemaakt aan gas- diefstal door de huisleiding buiten de meter om aan te sluiten op de hoofd leiding. H. zeide tot zijn daad te zijn gekomen door armoede. Hg was nu echter nog verder van huis, daar hij veroordeeld werd tot 25.— of 10 dagen. De landbouwer K. te Zierikzee had ontdekt, dat er geregeld kleinigheden uit de schuur werden gestolen. Hij verdacht zijn arbeiders G K. en J. J. v. d. S. uit Zierikzee, die na een on derzoek bekenden. K. kreeg f 15. of 10 dagen, V. d. S., die niet was verschenen, werd veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf. Critiek op Attlee in eigen gelederen. Premier Attlee heef* thans ook critiek te verduren in eigen gelede ren. Enkele Labour-leden hebben een motie ingediend, waarin de houding van de regering jegens Duitsland wordt afgekeurd. Herbewapening van Duitsland, al dus de motie, zou Engeland verbin den met de meest reactionnaire en onbetrouwbare elementen van Duits land en de hoop doen vervliegen op vereniging der beide zones zonder oorlog. In een tweede motie wordt uiting gegeven aan de bezorgdheid over de bewapeningswedloop. Be treurd wordt, dat China als agres sor is gebrandmerkt. Premier Attlee heeft inmiddels geweigerd de La- bour-candidaat voor een tussentijdse verkiezing te West-Bristol een aan bevelingsbrief te geven. De candidaat, de 41-jarige spoor- ..•egklerk Lawrence* heeft onlangs verklaard een pacifist te zijn en geen steun te willeb geven aan het Britse herbewapeningsprogram en de Britse houding ten opzichte van Korea. Toen hij deze verklaring aflegde was het te laat om zijn candldatuur in te trekken. Hoover: „Tot Rusland er genoeg van heeft". De 76 Jarige Republikeinse ex-pre sident van de Ver. Staten, Herbert Hoover, heeft Vrijdagavond in een radiorede tot het Amerikadtise volk gezegd, dat men „agressors moet straffen met zee- en luchtmacht en hlét döör landlegers". Het Atlantisch Pact houdt bepaal delijk in, dat er geen Amerikaanse troepen naar Europa worden gezon den voordat dit gebied wordt aange vallen. aldus meende hij Hoover drong er op aan, dat de Ver. Staten zich zullen bezinnen al vorens een landoorlog met de Sow- jet-Unie te riskeren, in plaats daar van moeten zij een zee- en lucht macht opbouwen en, als Rusland aanvalt, „het er van langs geven tot het genoeg heeft." „Communistenwet" In België aanvaard. WETSONTWERP VOOR BIJZONDERE VOLMACHTEN. De Belgische Kamer heeft de door de regering getroffen maatregelen lot uitsluiting van communistische amb tenaren uit de staatsdiensten aan vaard. Een door de katholieke frac tie-voorzitter ingediende motie van vertrouwen werd goedgekeurd met alleen de stemmen der katholieken vóór. terwijl socialisten, liberalen en communisten tegen stemden. Volgens enige Brusselse bladen be reidt de regering thans ook een wets ontwerp voor. dat beoogt haar bijzon dere volmachten te geven voor bet geval ernstige internationale omstan digheden daartoe aanleiding geven De bedoeling zou zijn. dat behalve een staat van vrede en een staat van oor log ook een tussenstadium zou kun nen worden geproclameerd, een staat van versterkte veiligheid In dit sta dium zou de regering dan door ko ninklijke besluiten buiten het parle ment om voor een aantöl urgente ge vallen zelfstandig maatregelen kunnen treffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3