PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Aan goede metselaars is thans een groot gebrek Amerikaanse vliegtuigen zouden boven Tsjechisch gebied hebben gevlogen. W 0E BILT Deze week Vandaag VIJF BRANDWEERLIEDEN OM HET LEVEN GEKOMEN MOTIE TEGEN STANDPUNT PARTIJBESTUUR VERWORPEN WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 194e Jaargang - No. 35 DagbLaa uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred G BaUintXjn PI verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week. r 4.55 p Kw.fr p. p 4.<J0 per kw Losse nummers 10 cent. Bur VUsslngen Walstr 58-80. tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160). M'burg, Londense Kaai «Tte!. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen Brouwerjjstr 2; Zierikzee N. Bogardstr CJ60_tel_zs Zaterdag 10 Febr. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 cL pet mm. Minimum p. advertentie f 3.— mg. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels^ van 1—5 regels i 1.— Iedere reg?) meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer Giro nr 359300 P.Z.C. Middelbui e PROTESTNO I A VAN PRAAG Geen toevallige penetraties De Tsjechoslowaakse regering heeft een krachtige protestnota gezonden aan de V.S., waarin wordt beweerd, dat twee straalvliegtuigen met Ame rikaanse kentekenen Donderdagmiddag diep Tsjechoslowaaks gebied zyn binnengevlogen, zjj werden zelfs boven Praag waargenomen. Dit wordt in de nota 'n provocatie genoemd. Gewaarschuwd wordt, dat de verantwoordelijk heid voor de gevolgen van dergelijke vluchten berusten by de Amerikaanse re gering. In de nota staat o.a. dat op vijf Februari vier vliegtuigen van het type Dakota tussen elf en twaalf uur het Tsjechoslowaakse luchtruim verschei dene malen in Zuid-West-Bohemen schonden. „Het feit, dat de vliegtuigen zo diep Tsjechoslowaaks gebied binnenvlogen, sluit de mogelijkheid uit, da*; deze penetraties toevallig zijn. Het is daarom niet alleen een schending van de souvereine rechten van de Tsjechoslowaakse republiek, maar tevens een werkelijke provocatie. Het feit, dat zich nieuwe grens- schendingen voordeden bewijst dui delijk de onbetrouwbaarheid van de beweringen van de Amerikaanse am bassade (in een nota van zeven Fe bruari), waarin de voortdurende schendingen werden tegengesproken, aldus de Tsjechoslowaakse regering. eer is er een week vooi'bij en nog is de Nederlandse kabinetscrisis niet opgelost. Natuurlijk is er druk geconfereerd en zelfs hebben de bei de formateurs een persconferentie ge houden, maar een nieuwe ministerlijst kon nog niet gepubliceerd worden en dat is betreurenswaardig. Vooral be treurenswaardig omdat Nederland, naar binnen èn buiten, dringend be hoefte heeft aan leiding en dit zwe ven in een vacuum in deze gespannen tijd alleen maar schade kan onder vinden. Natuurlijk, de formateurs hebben geen gemakkelijke taak, vooral wan neer het hun ernst is met hun pogin gen om het nieuwe kabinet een zo breèd mogelijke basis te geven. Of de demissionnaire regering er daarbij verstandig aan doet te pogen de toe komstige regeerders reeds min of meer vast te leggen aan haar inzich ten over de grote problemen, welke op het ogenblik index-daad alles-over- heersend zijn, is een vraag, die lang niet overal bevestigend beantwoord wordt. Inmiddels houdt de Partij van de Arbeid te Rotterdam haar eerste lus trumcongres en wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat de gang van zaken op dit congres van merkbare invloed zal zijn op de ver dere gang van zaken in verband met de oplossing der Kabinetscrisis. Door de tegenstellingen, welke de laatste weken binnen de P.v.d.A. aan de dag zijn getreden en die op de eerste dag van het congres reeds tot uiting kwa men in de toespraak van oud-minister Vos, verdient dit congres trouwens meer dan gewone belangstelling. n het buitenland tx-okken in de eer ste plaats de bekende Russische nota en de reactie daarop in de Westerse wereld de aandacht. De Russen zijn bereid om te praten en dat is op zich zelf natuurlijk al verheugend. Maar de Amerikanen tonen zich nog gere- sei-veerd en willen eerst nog wel eens wat meer kaarten op tafel zien. In dat opzicht tonen zij zich in elk ge val heel wat minder toeschietelijk dan de Fransen, maar dat is eigenlijk niets nieuws. De strijd in Korea verloopt op het .ogenblik voor de U.N.O.-strijdmacht niet slecht. Langzaam maar zeker worden de Chinezen weer tex-ugge- drukt en de vex-bonden troepen staan nu onmiddellijk voor Seoel. De vx-aag, die velen inmiddels reeds bezighoudt nu de 38ste breedtegraad weer in het verschiet opdoemt, is deze: Zal Mac Arthur de onder zijn bevelen gestelde legers daar nu een halt toeroepen of zal er opnieuw een poging worden gedaan de agx-essor in eigen huis op de knieën te dwingen? Vaxx het ant woord, dat straks hierop gegeven zal kunnen worden, hangt in elk geval heel veel af! In Europa verwekt de vlucht van de Tsjechische oud-minister demen tis naar Joego-Slavië enige sensatie. Toch was deze vlucht eigenlijk weinig meer dan een symptoom van een veel verder strekkende beweging, die ten doel had door middel van een ingrij pende zuivering de Russische invloed in het land van Comenius te verster ken. Zelfs President Gottwald zou im mers onder politie-toezicht gesteld zün. En dan tot slot nog de gebeurte nissen in het Engelse parlement Tweemaal hebben de Conservatieven met Winston Churchill aan het hoofd deze week een stormloop op de rode Labour-burcht gewaagd, maar beide malen hebben zij het onderspit moe ten delven. Zij hebben de nationali satie van de Engelse ijzer- en staal industrie dus niet op het laatste mo ment nog kunnen verhinderen en ook hun aanval op de „vlees-politiek" van de regering had geen succes. Toch zal Labour in de toekomst nog een zware dobber krijgen; de peilingen van de publieke opinie van de laatste weken zijn in elk geval niet erg hoopgevend voor hen, die hopen, dat bij de vol gende verkiezingen de Labour-meer derheid geprolongeerd zou worden. Ad. Int. De nota besluit: „Het Tsjechoslo waakse ministexïe van Buitenlandse Zaken px-otesteert zeer krachtig te- fen deze xxieuwe schendingen van sjechoslowaaks grondgebied en waarschuwt de Amexlkaanse ambas sade ïxiet klem, dat de volledige ver- axxtwooi'delijkheid voor de schendin gen alsmede de gevolgen, welke kun nen voorkomen uit de vluchten van Amerikaanse vliegtuigen, uitsluitend berust bij de regering der Verenigde Staten". Verscheidene personen meldden, dat zy Woensdag-middag in Praag het geluid van straalvliegtuigen hadden gehoord, Op een Westelijke ambas sade werd om ongeveer 16.00 uur dui delijk het geluid van straalvliegtui gen gehoord en verscheidene perso nen gingen naar de ramen, echter te laat om nog vliegtuigen te zien. Meer premie Vrijwillige Ziekenfondsen. Verhoging per 1 Maart? Naar wij vernemen wordt een en quête ingesteld door de Federatie van Maatschappij Ziekenfondsen om de premie te bepalen die voor de vrij willige verzekering nodig zal zij,n om tot een sluitende begroting vooi- 1951 te komen. Te dien einde vergaderden Woensdag de directeuren en admini- sti-ateurs van. Mij. Ziekenfondsen in Zeeland. Tot herstel van het evenwicht in de exploitatie zal voor 1951 een "premie verhoging noodzakelijk zijn die aan vang Maart* zal worden ingevoerd. De mogelijkheid bestaat, dat het gehele of een gedeelte van het begrote tekort op andere wijze dan door premiever hoging wordt gedekt. is het 5 jaar geleden, dat de Ned. regering haar eerste voorstellen over de status van Indonesië publiceerde. MORGEN is het 275 jaar geleden, dat Michiel de Ruyter 41 Hongaar se predikanten bevrijdde van de Napolitaanse galeien, waar toe zij waren veroordeeld. Ter herinnering hiervan zijn in De brecen en Boedapest monumen ten opgericht. Algemene vergadering V.N. in Den Haag? Plannen worden bestudeerd. Naar het A.N.P. verneemt wordt op het ogenblik de mogelijkheid onder zocht om de algemene vergadering der Ver. Naties in September a.s. in Den Haag huisvesting te bieden. Zoals men zich zal herinneren had ïxxen in 1948 ook het plan om de alge mene vergadeilng in Den Haag te houden. De accommodatie werd toen echter door het hoofdkwartier der V. N. afgekeurd. Alhoewel de gemeente Den Haag de plannen nog steeds in studie heeft, achten deskundigen, die in nauw con tact met de Vei'. Naties staan, de kansen voor de residentie zeer gering. Aan de overzijde vaxx de Oceaan re kent men er al op, zo werd aan deze uitlating toegevoegd, dat de komende algemene vergadeilng wederom in Ameiika zal worden gehouden. Anonieme kaarten bezorgd bij ouders van vrijwilligers. Eenabnoi'maal individu heeft bij oudera en familieleden van drie in Kox-ea gesneuvelde Nederlandse vrij willigers kaarten doen bezorgen. VLAARDINGEN IN ROUW Brandweerauto stortte in laaiende vuurzee. By de bestryding van een Vrydagmiddag in de Willielmlnahavcn te VJaar- dingen uitgebroken oliebrand, heeft zich een tragisch ongeval voorgedaan, dat aan vijf brandweerlieden het leven heeft gekost. Toen de brand in de haven op zyn hevigst was, rukte een derde brandweerauto uit, bemand met zeven brandweerlieden. Doordat de auto in een dichte rookmassa terecht kwam, is de chauffeur vermoedclyk het zicht kwyt, geraakt en in de haven gereden. Slechts drie personen, de burgemeester, de commandant van de brandweer en de commissaris van politie zagen de ramp gebeuren. De auto stortte in het water, waarvan de oppervlakte door de brandende olie een vuurzee gelijk was. Twee brandweerlieden ontsnapten, hoewel zwaar gewond, aan de dood. De vijf anderen vonden de dood in het brandende water. De namen van de slachtoffers zijn H. Westdijk. 28 jaar, P. v. Delft, 40 jaar, P. Waterburg 24 jaar, M. H. Kok, 31 jaar en A. H. Maat, 28 jaar. Zwaax-gewond werd J. P. Baars en lichtgewond A. Groeneboom en A. Vermeulen, die meegegaan waren om te helpen. De stoffelijke overschotten van de 5 slachtoffers zijn opgebaard in een rouwkamer in de brandweerkazerne. De ramp heeft grote deernis teweeg gebracht in Vlaardingen. Toen de auto in het water was gereden, heeft de brandweer al haar sti'alen ^eilcht op de plek waar de wagen in de vuurmassa was verdwe nen, teneinde op deze wijze te trach- ten de mensen alsnog gelegenheid te geven uit het vuur te ontsnappen. Enorme sneeuwmassa's in West-Karinthlë. Als gevolg van hevige sneeuwval en lawines is het dal van Lesach, in West-Karinthië, met zyn tien dui zend bewoners, reeds sinds twee we ken van de buitenwereld afgesneden, waaróp te lezen stond ..gefeliciteerd ^.ve,le met de dood van je zooS" en meer I relllt de s"eeuw 101 4® ««*te verdie- van dergelijk fraais. Enkele kaarten waren ondertekend met „een moe der". pingen der huizen. Boerderijen van één verdieping zyn geheel onder de I sneeuw bedolven. Het Partij van de Arbeid-congres TEGENSTAND IN KOREA NEEMT TOE. Opmars wordt trager. Een woordvoerder van het tiende Amerikaanse legercorps heeft Vrij dagavond vex-klaard, dat de tegen stand van de Noordelijke troepen op het centrale front plotseling krach tiger is geworden. Er was bijna geen terx-einwinst gemaakt op dit vijftig km. biede front. Het gebied is hier bergachtig. Er ligt thaxxs een laag sneeuw van twaalf cm. Ten Westen van de weg Anvang- Seoel vorderden de verbonden troepen drie tot vier km. Er was slechts ge- i'inge tegenstand. De Amexlkaanse troepen ten Noor den van Itsjon en de Zuidkoreanen ten Noox-dwesten van Wondjoe mel den hevige tegenstand. De verbonden vloot, waaronder de Nederlandse tox-pedobootjager „Evertsen". heeft Donderdag bijna 800 hoogexplosieve granaten af ge vuurd op verbindingslijnen en con centraties in het gebied van Intsjon. Door een „klokje-rond" bombarde- Commissie zal de k westie bestuderen. Het Congres van de P.v.d.A. heeft Vrijdag met 1974 tegen 874 stemmen een motie verworpen, waarin aangedrongen wordt op een meer zelfstandige partij-politiek, los van dé regeringspolitlek. Tevoren had voorzitter Vorrink verklaard aanvaarding van de motie als een votum van wantrouwen in liet bestuur te zullen beschouwen. Er werd tenslotte met algemene stemmen een andere motie goedgekeurd, waarin geconstateerd wordt, dat. er twijfel bestaat of het partijbestuur zich niet te veel met de regeringspolitiek ver eenzelvigd. In de aangenomen motie wordt ver der vertrouwen uitgesproken, dat het rapport van een commissie zal lei den tot vei'heldering van de thans ment van de Oost-kust werd de hard-gerezen moeilijkheden. De motie was nekkige Noordkoreaanse weerstand i ingediend door mr. Willemse van de te Kangnoeng gebroken. afdeling Rotterdam, nadat het lid van Ook in Zeeland is de oplei ding voor verbetering vatbaar. Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf tracht goede opleiding te stimuleren. Wanneer men overal woningen en andere bouwwerken ziet verrijzen, zou men de indruk krijgen dat liet in de bouwwereld „gesmeerd" loopt. Toch hapert er iets, n.l. aan de opleiding van de arbeidskrachten. Op de ambachtsscholen ontvangen de jonge timmerlieden en hier en daar ook de metselaars, een uitstekende opleiding, doch daarmede zjjn zjj nog niet volleerd. Zy komen in de praktijk, waar zy tot voor kort en lüer wringt de schoen aan him lot werden overgelaten. Vooral klemt dit vraagstuk voor de metselaars. Er zyn nog weinig metselcursussen aan de ambachtsscholen, terwijl er in de praktyk by de oudere metselaars een geringe ambitie bestaat jongens in het vak op te leiden. Gevolg is, dat er een ontstellend gebrek aan goede metselaars bestaat. De werke lijk uitstekende krachten moeten veelal onder de ouderen worden ge zocht. Hoe hierin verandering te brengen? De mogelijkheid hiervoor is thans aanwezig. Ingevolge artikel II van de Ny- verheidsonderwijswet is sedert 1946 de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf, opgericht door de samenwer kende patroons- en arbeidersorgani saties, aan het werk. Vooropgesteld dient te worden, dat een goede vakopleiding in het bouwbedrijf moeilijk is door de structuur van het bedrijf zelf. Immers, men moet zich steeds verplaatsen naar de plaats waar het werk ligt, dit in te genstelling bijv. tot de metaalnij- vei'heid, die op een vaste plaats in fabr? k of werkplaats wordt uitge oefend. Toch is er een leerlingstel sel voor het bouwbedrijf ontworpen Na het verlaten van de ambachts school, komt de jongen by een pa troon. Tussen patroon en ouders woi-dt een overeenkomst aangegaan, waarbij de jongen zich bindt een tweejarige opleiding te volgen? Hij is verplicht van dag tot dag een werkboekje bij te houden en weke lijks een schets te maken van een werkstuk, waaraan hij in die week heeft gewerkt. Éénmaal per maand ontvangt hy dan op het werk be zoek van de contróleur van de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf in Zeeland de neer Th. de Waal uit Middelburg die een en ander contróleert. Gedurende deze opleiding is de jongen ook verplicht een nijverheidsavondschool te be zoeken. Na twee jaar keert hjj voor 4 dagen naar de ambachtsschool te rug, om door het leveren van prac- tlsch werk, examen te doen voor het Rijksnijverheidsdiploma. Voor de jongen die geen ambachtsschool heeft gevolgd, duurt de opleiding J praktijk 3 4 jaar. in de Verheugend is het tc constateren, dat dit leerlingenstelsel een gewel dige vlucht heeft genomen. Per 1 Januari waren in Nederland 3388 jongens hierin opgenomen, waarvan 3030 timmerlieden en slechts 346 metselaars. Dit laatste is te betreu ren. Immers, het metselaarswerk met zyn scheppend karakter mag toch geenszins tot de minderwaar dige en ook niet tot de slecht betaalde beroepen worden gere kend. Doch zoals gezegd, aan de opleiding heeft de laatste jaren zeer veel ontbroken. IN ZEELAND. Hoe is nu de toestand in Zeeland? Gelukkig is de opleiding niet zo ver waarloosd als elders in het land, doch er zijn nog vele verbeteringen mogelijk. Voordat de Stichting Vak opleiding Bouwbedrijf haar werk hier aanving, was er in Zeeuwsch Vlaanderen reeds een leerlingstelsel dat alle bedrijven omvat. Tussen deze Stichting Zeeland en de Stich ting Vakopleiding Bouwbediljf is voor wat de bouwbedrijven betreft, een nuttige samenwerking ontstaan. De Stichting Zeeland verricht het administratieve werk en spoort de jongens op. terwyl de Stichting Vak opleiding Bouwbedrijf de technische controle uitvoert. Momenteel zijn 182 Zeeuwse leerlingen, waarvan 161 timmerlieden en 21 metselaars in dit stelsel opgenomen. Zij zijn verspreid over de gehele pi-ovincie, nl. 16 op Schouwen, 5 op Tholen, 11 op N. Beveland, 33 op Z. Beveland, 49 op Walchei'en, 43 in O.Z. Vlaan deren, 23 in W.Z. Vlaanderen en 2 op St. Philipsland. Dit aantal Is ze ker niet slecht te noemen. Over geheel Nederland volgen per 10.000 inwoners 3% leerling dit stelsel, te- jen in Zeeland 7. Dit jaar zullen 39 leerlingen tussen 23 en 28 Juli examen afleggen in de ambachts- scholen te Terneuzen, Middelburg of Zierikzee. (Vervolg op pag. 2). het partijbestuur Roemer had gecon stateerd. dat er van een „oveiweldi- gende meei'derheid" voor het partij bestuur, zoals de heer VoiTink zei, geen sprake was. Bij het begin der tweede zittingsdag werd de critiek van ir. Vos beant woord door partijvoorzitter Vorrink. Het gaat niet om een aantal onge- rusten te ener zijde en de gerusten te anderen zijde, zeide deze. Er zijn in de partij geen gerusten. Het kan echter niet op de weg van de partij liggen de poten onder de stoel van het kabinet weg te zagen. Er is gesproken over een algemene malai se in de partij, maar er is veeleer spi'ake van een kleine groep, die de anderen de malaise aanpraat. Vooi'zover er in de partij over Nieuw Guinea gediscussieerd is, was er re den voor een zeer voorzichtige hou ding bij het Kamerdebat. Nedexland liep niet met de behoef te i-ondwij moeten zo gauw moge lijk van Nieuw Guinea af. Wij zeiden alleende goede vei'standhouding met Indonesië mag er niet door verstoord worden. Wij moeten de moed hebben om geen onnodige tegenstellingen in de paitij te maken, ondanks de zeer le vendige discussies. Voor alles hebben wy nodig, dat wij als fractie en par tijbestuur achter de regering staan, omdat het ons een genoegen is, over die regeling heen te wijzen naar ver dere doeleinden. Er is, zo besloot Vor- ïlnk, geen reden om pessimist te zijn, wel om te vechten voor de beginselen van de partij. Ir. Vos zeide in twee instantie, dat verwal-ring dreigt over de vi-aag of het partijbestuur moet spreken en hoe het moet spieken. Op bepaalde mo menten moet de partij tot een duide lijke uitspraak komen, onafhankelijk van de compxemis-politiek der rege ring. Formateurs spraken met minister Stikker. De kabinetsformateurs hebben Vrij- dagmox-gen een bespreking gehad met de minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker, en later op de dag met de Katholieke ministers uit het demissionnaire kabinet. Minister Stikker werd Vrijdagavond !n Parijs verwacht. In de loop van vaandaag zal hij 'n onderhoud hebben met Robert Mariolin, secretaris-gene raal van de O.E.E.C. Het vraagstuk der grondstoffen zal dan besproken worden. Verwacht wordt, dat minister Stik ker ook een besnreking zal hebben Baars nam, nadat Vy in het water kwam een duik en kon, overdekt met brandwonden, uit het water komen. Door handreiking wist men nog een tweede brandweerman te redden. VONK UIT LASAPPARAAT. De olie in de Wilhelminahaven is waarschijnlyk in brand geraakt door een vonk, afkomstig van het lassen, waai-mede men bezig was bij de fïr- ma Figeé. De aanwezigheid van, de gi'ote hoeveelheid olie is een gevolg van de voortgaande vervuiling van het havenwater, doordat vele schip- pei's, ondanks de bestaande bepalin gen, afgewei'kte olie in het water lo zen. De brand vei-spreidde zich met gi'ole snelheid over het wator. Even later stonden ook een sleepboot en een tanker, die in het dok van Figeé lag, in brand. Aangezien er gevaar dreigde voor een ketelontploffing, werd de sleepboot verhaald. De om geving van de haven was gehuld in een dikke vette walm van de bran dende olie. Het dok van Figeé ïieeft geen noemenswaardige schade ge kregen. In de middag gelukte het de Vlaar- dingse brandweer, die intussen assis tentie had gekregen uit Rotterdam en Schiedam, de Drand te blussen. ARBEIDER HAD GELUK. Nader vernemen wij, dat zich nog een negende man op de „bellenwa gen" van de brandweer bevond, een fabxleksarbeider, die tijdig van de au to kon springen. De „bellenwagen" trok een brandspuit, die eveneens te water geraakte en geheel vernield werd. Op deze brandspuit bevonden zich geen mensen. Van de drie gewonden, die in het algemeen ziekenhuis te Vlaardingen zijn opgenomen, verkeert er één in ernstige toestand. De in de haven liggende sleepboot is behouden gebleven, hoewel zrj schade heeft opgelopen. Het dok, waarin een schip lag, heeft men la ten zinken. KORTE PREDICATIE VERLIES OF WINSTt Waartoe dit verlies? Tot mijn begrafenis. Mattheus 26 8 b, 12 b. Het lijkt ook inderdaad op ver kwisting, als die vrouw met één en kel gebaar dat flesje stuk breekt bo ven Jezus' hoofd. Stel je voor: zo maar f Jf00,weg! Even trekt de geur door de kamer. Even de heer lijke reuk. Maar je moet er werkelijk niet aan denken, wat er allemaal met dat geld gedaan had kunnen worden. En de discipelen rekenen: dit is ver lies. Voor hun rijst de sociale nood van duizenden; hun gedachten gaan uit naar de werkelijke problemen van deze wereld. Zo gezien moet dit toch. wel verlies heten. In dat vertrek zit Jezus. Er staat in onze geschiedenis dat Hy de disci pelen begrypt. Hy weet de nood en wat nodig js. Maar juist daarom neemt Hij het op voor deze vrouw. Die niet rekende, maar die Jezus zag en in Hem alles zag en die daarom het offer van haar hart deed geuren rondom Zijn tegenvioordigheid. Voor haar was het menselijk gecyfer, het overleg en het gepieker aan wat ons groot schijnt en goed, weggevallen bij dit ene: dat zij zichzelf kwijt kon in de daad van haar offer: een zelf overgave aan Jezus. Dat dit verlies haar winst zou zyn. Want met één ruk betrekt Jezus haar daad op Zyn Kruis en Opstan ding. Op Zijn verlies en Zyn winst. Zij heeft dit gedaan tot mijn begrafenis. En haar gedachtenis leeft voort in al diegenen die weten, dat de sociale nood der wereld en de vragen van onze eeuw en het kleine mensenleven alleen en geheel zijn toe te vertrou wen aan 'de reddende hand van Je zus Christus. Die weten van een an dere winst- en verliesrekening, die geldt in Zyn Koninkrijk: dat er aUeen winst is wanneer wij het kostbaarste, ons zelf en onze wereld verliezen aatt Hem. Het is dit offer, dat de geur van het nieuwe paradijs ver spreidt. H. TV. v. d. BRINK. Bruinisse. VOORSPELT: RUSTIG WEER Geldig tot Zaterdagavond. Over het algemeen veel bewolking met aanvankelijk, hoofüzakelyk in de Oostelijke helft van het land. eni ge regen, later enige verspreide buien. Matige tot zwakke Zuidelijke met William Foster, administrateur wind, later zwakke veranderlijke van de Marshall-hulp. 1 wind. Iets lagere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1